Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 170

Tema: Trebam vašu podršku! (platnene pelene)

  1. #101
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    A nije baš neka navala na pelene u zadnje vrijeme. Na ove druge stvari pogotovo.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a zakaj ne motaš origami stil tada koristiš samo jednu pelenu + cover, odma imaš manje veša

  3. #103
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ona potpuno natopi cijelu tetru i švedsku. Bojim se da bi jedna tetra bila premalo.

  4. #104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    miškica mislila sam na ovu metodu http://www.kittykins.co.uk/advice/id/25, malo više o tome imaš na http://forum.roda.hr/threads/35866-k...)-pelene/page7

  5. #105
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Već sam svratila ovdje pa se sad vraćam. Želim i ja podršku za platnene pelene. Moji su problemi što ništa pod bogom ne znam o njima. Kako kupiti za svoje novorođenče, a ne znaš što sve treba?!

    Pa mi, molim vas, odgovorite. Eto, ja želim nabaviti za svoju bebicu sve! Što je to sve, koje su sastavne stvari, kako uzeti veličine, tj. koje su veličine za novorođenu bebanu? Koliko komada, koliko čega, totalno sam u mraku!

    Vidim ovdje na burzi da se mnogo toga prodaje, suuuuuper, a ja ne znam što mi treba. Pa što prije saznam, to ću prije nabaviti.

    Stvarno s nestrpljenjem čekam vaše sažete upute!

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    Zekana, eto ja imam 22 komada platnenih pelena raznih proizvođača, fitted i split, sve su mi dobre, jedino se split brže posuše,a veličinu sam uzela onesize i za početak 2 komada zaštitnih gaća veličine S. Počeli smo pelene koristiti sa 7 tjedana, onda je imala curka oko 5kg i mogli smo podesiti onesize pelene na odgovarajuću veličinu, nismo kupovali newborn veličinu, eto to je naše iskustvo...

  7. #107
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam takodje jedna od onih koja je koristila platnene pelene ali i kombinirala...rano sam pocela raditi pa sam po noci koristila jednokratne....

    Takodje ovdje gdje zivim koriste se i tzv pirincani listici tako da kada se beba ukaka skupite taj papir i bacite u solju...bioloski je razgradljiv...ako se upiski ne bacam u solju vec u smece ...

    Slicno namjeravam i sa drugim....

    Samo naprijed i sretno....izgleda komlicirano napocetku ali zapravo nije...

  8. #108
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ja sam nepokakane vec popisane papirice prala u masini s pelenama i koristila do ukakavanja

  9. #109
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam nepokakane vec popisane papirice prala u masini s pelenama i koristila do ukakavanja
    Bravo...nisam znala da moze...hvala na info...

  10. #110
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ne znam koje imas, npr dok sam imala solemio listice jedva bi izdrzale jedno pranje, a popolinijevi listici su se prali i po 5-6 puta bez problema.

  11. #111
    pipi73 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koje imas, npr dok sam imala solemio listice jedva bi izdrzale jedno pranje, a popolinijevi listici su se prali i po 5-6 puta bez problema.
    Vjeruj da ne znam marku...ostao mi jedan neotvoren paket pa cu pogledati...

  12. #112
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ja koristim Rodine od bambusa; ako nisu pokakani perem ih skupa s pelenama, jedino što papiriće stavim u onu vrećicu za pranje osjetljivog veša.

  13. #113
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Mi nismo imali baš velik izbor pelena, pa nije bilo mnogo problema oko izbora. Htela sam od bambusa (a to se samo na jednom mestu u Srbiji može naći), pa sam odlučila da kupim tek kad rodim i dođem do nekih novaca. Onda sam rodila veeeliku bebu i kupila one za koje su napisali da su za 6-15 kg. Deset pelena, pet zaštitnih (2 srednje i 3 velike) i pet zaštitnih uložaka. U početku je njih nosila samo noću ili kada smo išli kod doktora, a inače je bila u tetra peleni. Kasnije sam dokupila još 15 pelena.

    MM je pre par dana rekao da su pelene i marama dve najbolje stvari koje smo kupili za bebu. I on je za uživanjem presvlači.

  14. #114
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj mary lu prvotno napisa Vidi poruku
    Zekana, eto ja imam 22 komada platnenih pelena raznih proizvođača, fitted i split, sve su mi dobre, jedino se split brže posuše,a veličinu sam uzela onesize i za početak 2 komada zaštitnih gaća veličine S. Počeli smo pelene koristiti sa 7 tjedana, onda je imala curka oko 5kg i mogli smo podesiti onesize pelene na odgovarajuću veličinu, nismo kupovali newborn veličinu, eto to je naše iskustvo...
    Ja stvarno ne znam, sad tek gledam cijene pamučnih pelena i čine mi se užasno skupe. cca 100KN po komadu, to je stvarno veliki ulog za početak kad nabavljaš po 15ak komada. Ne znam , nisam se nadala da su toliko skupe...

  15. #115
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    zekana, možeš nabaviti rabljene preko burze i oglasnika pa cijena bude 35-45 kn, a mogu izdržati bar 2-3 djeteta i higijena nije problem, jer visoke temperature sve ubiju.
    ja sam uspijevala naći na oglasnicima po 1-2 pelene koje su ljudi dobili na poklon pa nisu koristili ili su probali samo par puta pa odustali (znam da ti se ne isplati zbog poštarine naručivati tako mali broj, ali se meni isplatio). imaš i onih kineskih povoljnijih (imam i tih par pa ćemo vidjeti kakve su), a i tete šivalice rade za oko 45 kn. meni je dio šila i mama. nije jako komplicirano.

  16. #116
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kupis svaki mjesec po 5 komada.. I super ideja je da netko tko ne zna sto bi ti kupio- uvijek mu mozes predlozit pelene ako vec pita pa komad po komad...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    53

    Početno

    Mi smo isto kupili rabljene, 25-35kn. Neke su bile samo oprane i nekoristene, a neke koristene ali u super stanju. Možeš kupovati po par komada na mjesec, računajući da na jednokratne potrošiš oko 250 kn mjesečno, umjesto toga kupiš platnene i za nekoliko mjeseci imaš set

  18. #118
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Dala sam ja oglas na burzi za polovne i sad čekam. Ne želim kupovati po pošti jednu-dvije, stvarno se ne isplati. Ako naleti tko sa setom, nitko sretniji od mene! A ako i ne, onda opet mogu tražiti i ganjati tete šivalice. Samo hajde i za njih znaj koja je dobra koja nije- to se mora ići na preporuku nekoga, a ja tog nekoga nemam. A nitko mi i ne šije ovdje. Ja samo heklam.

    Nije mnogo kad se gleda 40-50 kuna za jednu pelenu, ali brate mili 100 kn je stvarno puuuuuuno! Barem meni.
    jesen u meni, slažem se s tobom i idem u tom pravcu razmišljanja. Samo što nailazim na protivljenje kupovanja polovnih, a u isto vrijeme fantaziraju da su nove oko 50 kn. Da sad kažem da mi treba za 15ak pp 1500 kn, tj.400km, odmah bi se dali na potragu što jeftinijih, čitaj loših... a ne daj bože loših materijala na osjetljivoj bebinoj guzi.
    Tako da ja sad samo ignoriram "zabranu" i ipak tražim polovne pa ćemo vidjeti što će donijeti potraga.

  19. #119
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da ti svi za sivalicu babysaurus imaju samo rijeci hvale, a jos ti je i blizu. Probaj s njom dogovoriti jeftiniju cijenu za paket pelena. U nje pelena nije 100 kn.

  20. #120
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti svi za sivalicu babysaurus imaju samo rijeci hvale, a jos ti je i blizu. Probaj s njom dogovoriti jeftiniju cijenu za paket pelena. U nje pelena nije 100 kn.
    Hvala na preporuci!

  21. #121
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Mislim da sam definitivno odustala od platnenih. Mini ima 3 mjeseca i još uvijek kaka po beskonačno puta dnevno. A kad ne kaka, onda piški kao da joj život o tome ovisi. Summa summarum, platnene je ne mogu izdržati, a ne možemo naći ni odgovarajuće jednokratne. Svaku propiša i moram je presvlačiti dvaput tijekom noći (Bogu hvala pa taj dio priče prespava).

    I da, teško nam je čuvati prljave pelene i komplicirano prati i sušiti - nemamo prozora na kupaonici, nemamo balkon, terasu, dvorište...

    I da, mašina mi je bila riknula.

  22. #122
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    P.S. Jedino mi još pada na pamet staviti platneni uložak u jednokratnu pelenu i sve zamotati u cover. Onda možda pregrmimo noć.

  23. #123
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mishekica, a koje si sve jednokratne probala koristiti?

  24. #124
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Tetre, one skrojene (ne znam kak se to zove ) i pocketice. Razni proizvođači. Ma pisala sam u gornjim postovima (prije cca dva mjeseca) s kojim se sve problemima susrećem i do danas se ništa od toga nije promijenilo.

    Edit: tek sad skužila pitanje

    Babylove, one Müllerove, Pampers, Libero, Pillo.
    Sad su na redu Huggies i Bebe.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 18.04.2013. at 23:12

  25. #125
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hm, nama Huggies bile očajne, svaka je propustila. Bebe su mi ono, čudne, nekako plastične (znam sve su, ali ove su pogotovo). Probaj za noć kupit Pampers Premium Care, jesu skuplje, ali nama su dobro držale, najbolje, dok je tako puno kakala i pišala. Inače smo fanovi Babylove-a pa sam teška srca u jednom razdoblju morala priznati da je Premium Care stvarno bolji za noć.

  26. #126
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    P.S. Jedino mi još pada na pamet staviti platneni uložak u jednokratnu pelenu i sve zamotati u cover. Onda možda pregrmimo noć.
    Pa tak se to i pravilu i radi, pa i po dva uloška... a kako si ti do sad stavljala platnene?

  27. #127
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    mishekica polako...nece ona stalno kakati,doci ce i vrijeme kada ce se to malo smanjiti.
    Vidis ovo sto je Mojca napisala...nikad mi nije palo na pamet,a tako jednostavno

  28. #128
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, nama Huggies bile očajne, svaka je propustila. Bebe su mi ono, čudne, nekako plastične (znam sve su, ali ove su pogotovo). Probaj za noć kupit Pampers Premium Care, jesu skuplje, ali nama su dobro držale, najbolje, dok je tako puno kakala i pišala. Inače smo fanovi Babylove-a pa sam teška srca u jednom razdoblju morala priznati da je Premium Care stvarno bolji za noć.
    Dobila sam savjet da probam kupiti veće pelene nego što bi joj pasale po kilaži pa sam i to probala, no ništa to ne djeluje. Vjerujte mi kad vam kažem da moje dijete STVARNO puno piša. Frendica je svojoj bebi uvijek mogla staviti jednu pelenu tijekom noći (12 h) i ujutro bi bila malo ili nimalo mokra. Moja ima tri pelene tijekom noći i sve tri su natopljene kad ih skinem. A jedno vrijeme joj je omiljeni sport bio kakanje u tri ujutro, taman nakon što joj stavim čistu pelenu.
    Libero mi je puno bolji od premium care Pampersa, ali ni on nije savršen. Ma mislim, sad se ni ne trudim pustiti je u jednoj peleni, nego je mijenjam čim vidim da je natopljena. Na taj način, jasno, ne propusti, ali ako je ne mijenjam dvaput tijekom noći, obavezno imamo mokru pidžamicu ujutro.

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tak se to i pravilu i radi, pa i po dva uloška... a kako si ti do sad stavljala platnene?
    Ne kužim jesmo li se skužile. Dosad joj nisam stavljala platnene po noći, niti planiram. Platnene mi nisu sjele (razlozi ranije nabrojani) pa sam od njih odustala, no sad mi je problem što po noći ne može izdržati u jednoj peleni, iako mi spava cijelu noć. A ovo za stavljanje uložaka u jednokratnu pelenu nisam nigdje pročitala, a fakat sam prečešljala dosta tema o pelenama.

  29. #129
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni to rekli na tečaju o pp, nisam čitala topice.

  30. #130
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Nisam išla na tečaj. Trebalo je to staviti na onu stranicu pelene.info... Ili ima, a ja sam ćorava.

  31. #131
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mogu podijeliti osobno iskustvo sa platnenim pelenama. Meni su one super. Kcer mi nikada nije imala osip. KOristim one od flisa. Lako se peru, brzo suse. Meni su isto govorili da necu moci, ali eto. Mala mi ima vec 16 mjeseci i dalje koristimo platnene. Ustedjeli smo hrpu novaca time. One za jednokratnu upotrebu koristimo samo kad idemo negdje van. Jedino smo u pocetku cekali da pupak otpadne, pa smo poceli sa perivim. Slobodno mi se javi ako negdje zapne. Sretno!

  32. #132
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Misko, vratila si se
    Za platnene ti nista ne znam,ja sam na jednokratnim!
    Pampers premium care 2 mom su bile velike I uvik je bija popisan! Smrde mi na plastiku,preskupe su, ocaj!
    Baby love 2, zeleno veliko pakovanje,odlicno pristaju,ne stiscu u nogicama,lipe mekane,unatoc mom popisanku kojem je svaka pelena (6-7na dan) ko da si ulija po litre vode,nama su super!
    vidin da tebi ne pasu? Meni su znale pustit jer sam ih prenisko naprid stavila, a puno bi ih digla na leda, to je jedino Sta mi pada na pamet!
    Nadam se da ces naci rjesenje

  33. #133
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    mishekica - mi imamo također piška noćnog pa na jednokratnu stavim cover. U protivnom bi svi bili do grla zapišani do jutra.

    Sada kad je zatoplilo planiramo se sa jednokratnih prebacitii na šivane (imamo Naturine) u kombinaciji sa tetrama. No, tetri imam desetak (rekoše mi da treba cca 30), a ne znam koje bi bilo dobro kupiti (ako netko zna, ne ustručavajte se savjetovati ili me odgovoriti).

  34. #134
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ja sam tetre većinom kupila / dobila polovne. To je najbolji savjet. A inače sam obožavatelj Lolinih proizvoda, tako da sve tetre i krpice koje sam kupila su njihove. I usput budi rečeno, to je stvarno divna firma. Uvijek ću ih svima preporučiti!

    Hvala ostalima. Javim se kad stignem. Sad žurim.

    Finger, čestitam na bebici! Nama su sve bile super do dvojke, ali kad je došla trojka, sami problemi... pa smo se prebacili na četvorku... I tražimo se u tome.

  35. #135
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Lola! Lola je zakon, Palčice kupi od njih tetra nećeš pogriješiti!

    Hvala mishekice
    Mi smo daleko od 3, dvojka nam je ono taman-taman!

  36. #136
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hvala. To su valjda one u dm-u.

  37. #137
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. To su valjda one u dm-u.
    To su ti ove. Ima ih u dm-u, ali su nešto skuplje nego drugdje (mislim da ima u većini trgovina). Tetra krpice za brisanje (ista stvar, samo manje dimenzije ) u dm-u je 6 kom 40 kn, a u Lidlu i Plodinama oko 33 kn. S tim da ista ta stvar pod nazivom "Bebe" u Konzumu košta 20 kn (ali 5 komada).

    Inače, ja trenutno ne koristim tetre kao pelene, ali ih imam više od 30 komada i stalno su u optjecaju jer ih stavljam svugdje gdje beba leži, koristimo ih za brisanje nakon kupanja, stavljam ih na podlogu za presvlačenje jer mi je ona plastika odvratna... i tako. Bilo ih je na burzi pa si pogledaj. Ja ih većinom imam polovne i još su super čiste, čitave i funkcionalne.

  38. #138
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo za stavljanje uložaka u jednokratnu pelenu nisam nigdje pročitala, a fakat sam prečešljala dosta tema o pelenama.
    Ja sam jednom prilikom zaboravila ponjeti cover za platnenu i imala u torbi jednokratnu zlu ne trebalo....
    I palo mi na pamet obuci joj platnenu i preko jednokratnu umjesto covera! ))) Super proslo,malo jest virila platnena na rubovima ali nista se nije smocilo!

    Onda bi stavljanje uloska ili tetre bio super kompromis da guza ipak nije u plasticoki,pa bilo to Premium ili nekoj drugoj....

  39. #139
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Al' fakat je to žalosno - tolika kemija, plastika, marketing i ostalo, a nijedne nam ne valjaju. Pa nije moja beba valjda najzapišanija u svemiru?
    Ma vratit ćemo se mi na platnene. Možda već sutra. Ako promoče, barem ću znati zašto.

  40. #140
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jednom prilikom zaboravila ponjeti cover za platnenu i imala u torbi jednokratnu zlu ne trebalo....
    I palo mi na pamet obuci joj platnenu i preko jednokratnu umjesto covera! ))) Super proslo,malo jest virila platnena na rubovima ali nista se nije smocilo!

    Onda bi stavljanje uloska ili tetre bio super kompromis da guza ipak nije u plasticoki,pa bilo to Premium ili nekoj drugoj....
    od jednokratnih se moze napraviti cover, ako izvadis punjenje. Potraje dan-dva. To sam radila s prvom bebom, u fazi eksperimeniranja

  41. #141
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Danas smo ponovno pokušali s platnenima. Vidjet ćemo kako će ići.
    Naravno, Mini je morala počastiti mamu s tri uzastopna kakanja.

    Malo sam razmišljala nakon ovih tu rasprava i zaključila nekoliko stvari:
    1. Imam hrpetinu platnenih koje sam masno platila.
    2. Dajem velike pare za ovo smeće od jednokratnih, a ne možemo zadržati suhu pidžamu tijekom noći.
    3. Svi oni razlozi zbog kojih sam se i odlučila za platnene, tamo negdje prošlog ljeta.


  42. #142
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa cek, ona je tebi non stop mokra i sve stalno probija i sa platnenim i sa jednokratnim? Pa onda nek bude radija mokra u ovim zdravijim i jeftinijim
    Jel kakica jos razlitana, bi li papirici pomogli ?

  43. #143
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cek, ona je tebi non stop mokra i sve stalno probija i sa platnenim i sa jednokratnim? Pa onda nek bude radija mokra u ovim zdravijim i jeftinijim
    Po danu jednokratne dobro drže, ali noć ne možemo pregrmiti, iako se ona ne budi (jede u snu ).
    To sam i ja rekla - ako već mora biti mokra, neka su onda platnene. Em je zdravije, em sam ih već platila.

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel kakica jos razlitana, bi li papirici pomogli ?
    Imam ih. Danas nisam stavljala. Previše je to još tekuće, ali ipak bude malo humanije kad stavim papirić. Bila sam prala te papiriće koji su samo upišani, ali oni mi se toliko izgužvaju u pranju da poslije ne budu ni za što.
    Posljednje uređivanje od mishekica : 21.04.2013. at 23:39

  44. #144
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Onda imas krive papirice (pretpostavljam bambinomio linerse). Moji popolinijevi su se prali beskonacno. A i rodini mi se cine dobri, ali nisam probala.

  45. #145
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ti sve znaš.

  46. #146
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja sam skuzila da mi pp po danu promoce ako ih nesto stisce,bodi ili roba opcenito... narocito ako je u vunenom coveru!
    otkad drzim otkopcan bodi nema incidenata....
    a i extra ulozak u period dana kad znam da vise piski je must!

  47. #147
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Eto, danas smo ponovno cijeli dan u platnenima. Sve ih je pokakala.

  48. #148
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    čestitam mishekica na upornosti!
    pratim temu jer i nama treba podrška!
    u trudnoći sam odlučila koristiti platnene, sve sam prostudirala, naručila - i onda kad je došla beba - bilo mi sve to prekomplicirano. uglavnom, kombinacija svega već spomenutog. bilo je dana tj noći kad smo se budili zapišani u jednokratnima, al najviše mi je muka kad vidim one kristaliće po guzi, a i "miris" svakog novootvorenog paketa mi je bljak! tako da sam odlučila još jednom pokušati! danas smo treći dan u platnenim, osim noću (koristimo Moltex iz Mullera i ok su).
    Dosad smo uspili "uhvatiti" kakicu (namjesti posebnu facu i onda brzo skidamo sve i kakimo u papirnate ručnike), to je ono što me motivira.
    Jedino neznam dali ga sputavaju, jer ipak ima tu više materijala neko kod jednokratnih, a sad je u fazi kad gmiže po podu i uči se okretati. danas mi je malo nervoz, pa se sve mislim jel on to protestira.
    ako ima koja mama koja je malo kasnije prešla na platnene, kako su vaše bebe prihvatile promjenu?

  49. #149
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    S prvom kceri sam presla na platnene s 6 mj. Nije pokazivala da joj je nesto drugacije. Meni je bila promjena i cudno i bila sam nesigurna prvih mjesec dana, onda mi je postalo normalno.

  50. #150
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    I ja sam kasnije presla na platnene jer na je u pocetku to bilo malo naporno. Ma to su bebe,brzo se naviknu na promjenu. Jedino sto je u pocetku dosta njrgala dok ja nisam skuzila da se buni jer joj je pelena mokra

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •