Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 80

Tema: Nestasica Priorixa?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno Nestasica Priorixa?

    Bila sam u petak sa Sankarom na sistematskom, i razgovaramo o cijepljenju i doktorica veli da nigdje nema Priorixa, pa nek se cijepimo s ovim koje pokriva HZZO. Kad sam rekla da ipak ne bi, onda je rekla nek ga ja sama probam potraziti (i inace se cjepivo donosi, a ne moze se kod njih kupiti) ili da ju cijepim u nekoj privatnoj ordinaciji, recimo kod Sabola. Jeste li kupovali u zadnje vrijeme u ZG Priorix ili cijepili djecu s njim?

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    čemu žurba? ni prošlo ljeto nije bilo priorixa i mi smo ga čekali do 18 mjeseci. ima neki topic o tome...

  3. #3
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    čemu žurba? ni prošlo ljeto nije bilo priorixa i mi smo ga čekali do 18 mjeseci. ima neki topic o tome...
    Ionako neki preporučuju to cjepivo tek sa 18 mjeseci, a vidim da će to vama biti na ljeto, pa je onda bolje ne cijepiti po vrućinama, znači na jesen.
    I mi smo tako čekali, pa dočekali 30 mjeseci i sve je bilo OK.

  4. #4
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mi smo imali malo preko 18 mj kad smo se cijepili i sve ok.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Istina da nema Priorixa.
    Mi u petak bili kod naše pedijatrice i nismo htjeli MO-PA-RU. Rekla nam je da uvoznik Priorixa mora ponovno tražiti dozvolu za nabavku istoga i da će se to čekati kao dozvola za novi lijek, odnosno da se nadaju dobiti dozvolu krajem godine. Veledrogerije ga nemaju. :/
    Mi smo slučajno našli u jednoj privatnoj ljekarni i tamo bilo samo još dvije kutijice.

  6. #6
    kacha36

    Početno

    I nama je vrijeme da se cijepimo priorixom, a nigdje ga nema. Ako se odlučimo na ovo koje pokriva HZZO-o, da li njega isto moramo nabaviti unaprijed i donijeti sa sobom ili ga većina pedijatara ima uvijek u ordinaciji? Mi idemo kod dr. Regan u Zagrebu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Danas sam kupila Priorix i zamolila magistru da mi ga cuva do cijepljenja.
    Rekla je da imaju zalihu pa ako jos nekome treba saljem pp.



    Inace pedijatrica je bila jako skepticna oko toga da ce opet dozvoliti uvoz Priorixa, jer sada vrse jos jaci pritisak da se djecu cijepi sa "domacim proizvodom"

  8. #8
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Molim te da mi pošalješ adresu ljekarne gdje si ga kupila.
    Ivan će za par dana napuniti godinu...misliš li da će mi ga čuvati 6 mjeseci? Ima li on kakav rok trajanja?

  9. #9
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno re

    Joj i nama to treba! može pp?

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Ima ga u onoj ljekarni na Dolcu, MM je upravo otisao kupiti. Kosta 210HRK. Oni ga direktno uvoze i moze ga se bilo kada naruciti. Inace, cijepljenje Priorixom kod Sabola kosta 850 HRK.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Inace kosta 120-130 (meni je frendica nasla u nekoj ljekarni), dakle ovi na Dolcu su skoro duplo skuplji. Ali, ako je nestasica, onda nije previse

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ima ga u onoj ljekarni na Dolcu, MM je upravo otisao kupiti. Kosta 210HRK. Oni ga direktno uvoze i moze ga se bilo kada naruciti. Inace, cijepljenje Priorixom kod Sabola kosta 850 HRK.
    :shock: Pa tko plaća 850 kn za cjepivo koje košta 120? U čemu je caka? Ima zlatnu iglu koju poslije možeš staviti na kravatu?
    Strašno na čemu ljudi zarađuju....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    850kn se placa cjepivo i sistematski pregled bez kojeg nece cijepiti dijete. Ja sam o tome razmisljala kao o zadnoj opciji, jer je izgledalo da cjepivo necemo naci drugdje.

  14. #14
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Pouzdan info (direkt od predstavništva proizvođača) je da Priorixa nema slijedećih barem godinu dana. Stoga su opcije (in random order):
    - tražiti po ljekarnama ostatke ostataka zadnje serije Priorixa (rok trajanja je 03/2007, do kada može biti i doma u frižideru).
    - cijepiti domacim Mo-Pa-Ru cjepivom
    - kupiti "uvozni" Priorix u ljekarni na Dolcu
    - pričekati da se Priorix ponovo pojavi (nije kasno cijepiti ni dvogodišnjake).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Pouzdan info (direkt od predstavništva proizvođača) je da Priorixa nema slijedećih barem godinu dana. Stoga su opcije (in random order):
    - tražiti po ljekarnama ostatke ostataka zadnje serije Priorixa (rok trajanja je 03/2007, do kada može biti i doma u frižideru).
    - kupiti "uvozni" Priorix u ljekarni na Dolcu
    Dalm@, koja je razlika izmedju ova dva, tj. nisu li uvozni i jedni i drugi?

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jel netko pitao svog pedijatra bi li cijepio sa cjepivom sa Dolca tj. tim direktno uvezenim?

  17. #17
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Violet, isto je to cijepivo istog proizvođača. Ovaj s Dolca nazvah "uvozni" jer se radi o interventnom uvozu - ova ljekarna uvozi lijekove direkt (bez posredništva hrvatskih veledrogerija) iz Njemačke i/ili Austrije.
    Ako mogu potvrditi da je cijepivo u transportu bilo dobro skladišteno, 8).
    Cijena je kod njih uvijek viša, ali mislim da odražava cijenu u zemlji uvoza (plus razumnu maržu).
    Ko je zainteresiran za ovu opciju, najbolje da ih prvo nazove (4674-600). A mislim da je dobro i pedijatru najaviti "porijeklo" cjepiva.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Violet, isto je to cijepivo istog proizvođača. Ovaj s Dolca nazvah "uvozni" jer se radi o interventnom uvozu - ova ljekarna uvozi lijekove direkt (bez posredništva hrvatskih veledrogerija) iz Njemačke i/ili Austrije.
    Ako mogu potvrditi da je cijepivo u transportu bilo dobro skladišteno, 8).
    Cijena je kod njih uvijek viša, ali mislim da odražava cijenu u zemlji uvoza (plus razumnu maržu).
    Ko je zainteresiran za ovu opciju, najbolje da ih prvo nazove (4674-600). A mislim da je dobro i pedijatru najaviti "porijeklo" cjepiva.
    I mene je to mucilo, kakvi su uvjeti transporta. Pa sam nazvala i pitala-rekla je: pa naravno gospodjo da se transportira u frizideru, pa mi smo ljekarna.

    I sta sada: ili to, ili Mo-Pa-Ru, ili Sabol ili cekati????

    A sta ukljucuje ovaj sistematski kod Sabola-da li vade i krv?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Jel netko pitao svog pedijatra bi li cijepio sa cjepivom sa Dolca tj. tim direktno uvezenim?
    Da.
    Moja ne želi cijepiti tim cjepivom. Stalno navija za MoPaRu Imunološkog ili nam daje opciju cijepljenja monovakcinama za Mo i Ru, s obzirom da je i neuropedijatar inzistirao na Priorixu.
    Ja sam si mislila nabaviti Pasteur-ov MMRVax (vrlo sličan Priorix-u), ali izgleda da ni to njoj nije opcija.
    E sad, vjerojatno ćemo ga cijepiti poluprivatno. Nekako mi je dugo čekati godinu dana.

  20. #20
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Moja ne želi cijepiti tim cjepivom. Stalno navija za MoPaRu Imunološkog
    da, zašto ne bi baš na tvojem djetetu testirala hoće li dobiti meningitis!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    a jel netko pokusao u sloveniji kupiti cjepivo pa transportirati u frizideru do kuce?

  22. #22
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno REŽ:

    Kada je proslo ljeto bila nestasica 5u1 ja sam zvala ljekarne u Brezicama i tamo su mi rekli da se kod njih cjepiva ne mogu kupiti, odnosno da cjepiva drze iskljucivo pedijatri. Napominjem, radilo se u 5u1 cjepivu koje u SLO pokriva zdravstveno. No, ipak sam stekla dojam iz njenog odgovora da ljekarne uopce ne drze cjepiva. No, nazovi i provjeri.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Anuška prvotno napisa
    a jel netko pokusao u sloveniji kupiti cjepivo pa transportirati u frizideru do kuce?
    Kada sam se raspitivala o uvozu Priorixa iz Slovenije (10. mjesec lani) tada sam zvala i u predstavništvo proizvođača Priorixa u Ljubljani i oni su mi rekli da cjepiva u Sloveniji nema u "slobodnoj" prodaji po apotekama.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Da li je po zakonu OBAVEZNO cijepiti dijete ovim cjepivom prije nego što krene u vrtić s tek navršenih 12 mjeseci?

  25. #25
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Da li je po zakonu OBAVEZNO cijepiti dijete ovim cjepivom prije nego što krene u vrtić s tek navršenih 12 mjeseci?
    ne, službeni naputak za ovo cijepljenje je tokom druge godine života.

  26. #26
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno re

    Od silnog truda da nađemo Priorix, sad imamo dva! Ako nekom treba nek se javi, stoji uredno u frižideru.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    haligali do kad mu je rok trajanja?

  28. #28
    haligali avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    77

    Početno re

    3/2007

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj daisy2005 prvotno napisa
    Da li je po zakonu OBAVEZNO cijepiti dijete ovim cjepivom prije nego što krene u vrtić s tek navršenih 12 mjeseci?
    U pulski vrtić ne smije se doći niti na prvi dogovor (razgovor) ako dijete nije cijepljeno.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Jesam li dobro zapamtila da se ovim cjepivom ne smije cijepiti ako je dijete unazad mjesec dana bilo bolesno?

  31. #31
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Bili danas kod pedijatrice. Doznali da je priorix stigao, da se čeka odobrenje za stavljanje u promet i da će se kroz mjesec dana moći normalno kupiti u apotekama.

  32. #32
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    ja sam kupila na dolcu, i luna nije imala nikakve nuspojave. cijepila se sa 15 mjeseci i 5 dana.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Da li je netko nedavno kupovao Priorix u Splitu? Ja ga ne mogu naći, a ne želim Bibija cjepiti s Mo-Pa-Ru. Pomozite, sada je zdrav pa bih htjela iskoristiti priliku prije ljeta.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    xanta, bilo ga je u jednoj ljekarni u kaštel starom, do doma zdravlja.

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Violet, isto je to cijepivo istog proizvođača. Ovaj s Dolca nazvah "uvozni" jer se radi o interventnom uvozu - ova ljekarna uvozi lijekove direkt (bez posredništva hrvatskih veledrogerija) iz Njemačke i/ili Austrije.
    Ako mogu potvrditi da je cijepivo u transportu bilo dobro skladišteno, 8).
    Cijena je kod njih uvijek viša, ali mislim da odražava cijenu u zemlji uvoza (plus razumnu maržu).
    Ko je zainteresiran za ovu opciju, najbolje da ih prvo nazove (4674-600). A mislim da je dobro i pedijatru najaviti "porijeklo" cjepiva.
    I mene je to mucilo, kakvi su uvjeti transporta. Pa sam nazvala i pitala-rekla je: pa naravno gospodjo da se transportira u frizideru, pa mi smo ljekarna.

    I sta sada: ili to, ili Mo-Pa-Ru, ili Sabol ili cekati????


    A sta ukljucuje ovaj sistematski kod Sabola-da li vade i krv?

    Evo, kako je to kod nas. Bili smo kod nase dr. i rekla sam joj da zelim cijepiti s Priorixom. Ona je jako protiv Priorixa, kaze da su sve to marketinske gluposti, da je nase Mo-pa-ru dobro cjepivo. Na pitanja o onim slucajevima meningitisa, rekla je da su za to krivi pedijatri koje ne pregledaju dobro djecu, pa cijepe djete u virozi i sl. koje onda reagira.
    I jos mi kaze da su upravo oni i imali onu tu seriju optuzenu za meningitis, ali da ona u 30g koliko je pedijatar nije imala takvu reakciju. Ja kazem, nema veze, svaka vam cast, ali mi narucili Priorix na Dolcu, jer ga nema u ljekarnama, stici ce za par dana pa bi da nas cijepite s tim. No, ona je odbila cijepiti s tim s Dolca, jer nema markicu Imunoloskog.

    Pa smo prosli tjedan cijepili kod Sabola s Priorixom.

  36. #36
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    No, ona je odbila cijepiti s tim s Dolca, jer nema markicu Imunoloskog.
    Pa smo prosli tjedan cijepili kod Sabola s Priorixom.
    ovo baš i nije dobra reklama :/

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Violet, isto je to cijepivo istog proizvođača. Ovaj s Dolca nazvah "uvozni" jer se radi o interventnom uvozu - ova ljekarna uvozi lijekove direkt (bez posredništva hrvatskih veledrogerija) iz Njemačke i/ili Austrije.
    Ako mogu potvrditi da je cijepivo u transportu bilo dobro skladišteno, 8).
    Cijena je kod njih uvijek viša, ali mislim da odražava cijenu u zemlji uvoza (plus razumnu maržu).
    Ko je zainteresiran za ovu opciju, najbolje da ih prvo nazove (4674-600). A mislim da je dobro i pedijatru najaviti "porijeklo" cjepiva.
    I mene je to mucilo, kakvi su uvjeti transporta. Pa sam nazvala i pitala-rekla je: pa naravno gospodjo da se transportira u frizideru, pa mi smo ljekarna.

    I sta sada: ili to, ili Mo-Pa-Ru, ili Sabol ili cekati????


    A sta ukljucuje ovaj sistematski kod Sabola-da li vade i krv?

    Evo, kako je to kod nas. Bili smo kod nase dr. i rekla sam joj da zelim cijepiti s Priorixom. Ona je jako protiv Priorixa, kaze da su sve to marketinske gluposti, da je nase Mo-pa-ru dobro cjepivo. Na pitanja o onim slucajevima meningitisa, rekla je da su za to krivi pedijatri koje ne pregledaju dobro djecu, pa cijepe djete u virozi i sl. koje onda reagira.
    I jos mi kaze da su upravo oni i imali onu tu seriju optuzenu za meningitis, ali da ona u 30g koliko je pedijatar nije imala takvu reakciju. Ja kazem, nema veze, svaka vam cast, ali mi narucili Priorix na Dolcu, jer ga nema u ljekarnama, stici ce za par dana pa bi da nas cijepite s tim. No, ona je odbila cijepiti s tim s Dolca, jer nema markicu Imunoloskog.

    Kako misli vase MoPaRu...Pa ne proizvodi se u Hr...?!

    Pa smo prosli tjedan cijepili kod Sabola s Priorixom.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, proizvodi se u Hrvatskoj

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Prvo pomislih da nije Pliva prosirila djelokrug....a onda guglajuci nadjem da vakcinu proizvodi Zavod za Imunologiju....
    :? Zar zavodi ista proizvode?...

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    DA, proizvode cjepiva

  41. #41
    lidac2004

    Početno

    pa kaj mislite, zasto ga toliko guraju bez obzira na posljedice po dijete?
    samo zbog novaca.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    I dalje se iscudjavam. Bas sam prije neki dan razgovarala sa direktorom naseg Zavoda i glavnim imunologom (povodom povlacenja talijanskog MMR cjepiva) i pitala ih zasto niko na ovim prostorima (Balkan) ne proizvodi vakcine. I saznala da je to uzasno skupo, neisplativo za malo trziste, a zahtjeva vrhunsku infrastrukturu....Pa su rekli da je Torlak inst. u Bg. nesto pokusavao, ali su bas iz tih razloga odustali...
    Tako da cu se i dalje cuditi...

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma kako ne bi proizvodili?? Pa sigurno i kod vas proizvode cjepiva za životinje.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Kad smo kod Zavoda i cjepiva: prije par dana je Sankar cijepljen Priorixom, a sljedece cijepljenje bi trebalo biti Infanrix + Polio oralno (Zavod). Sestra mi je pocela pricati o tome da oni imaju nekakav ugovor/dogovor sa zavodom i da me ne mogu cijepiti s 5 u 1 (koliko sam shvatila, u tom slucaju bih trebala ici privatno, iako to bas nisu rekli direktno, dakle, neka muljaza je), a pedijatrica mi je pricala o tome kako je za moje dijete bolje da Polio dobio oralno, a ne u misic, posebno nakon Priorixa, koji su mi isto kao 'progledali kroz prste'. Sad se ja pitam tko je tu ludjak, i ima li ova teorija da je bolje da Polio dobije oralno ikakvo pokrice, ili ih Zavod jednostavno na neki nacin ucjenjuje? Mamma Juanita i ostali, pomagajte!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Sigurno....
    By the way...nas mali razgovor je zavrsio internom posalicom, kad je Direktor rekao "I zato ja ne znam ni jednog epidemiologa koji je vakcinisao svoje dijete...ha ha pi hi"

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    violet --> IMA nekakvo pokriće ta teorija o oralnom POLIU. Naime, tako se postiže bolja zaštita iz nekog razloga koji sam nažalost zaboravila, ali možeš pretražiti po forumu (ili po cybermedu) jer mislim da se pisalo o tome.
    Ne mislim reći da bih se ja odlučila za oralni polio.

  47. #47
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    eto, ja sam se svaki put odlučila za domaće cjepivo i polio u usta.
    i pedica je rekla da su se na (tada) nedavnom simpoziju dogovorili da pedijatri s Ugovorom s HZZO neće cijepiti djecu s 5 u 1.

    u to vrijeme je Sabol provodio neku anketu i, kako smo inače kod njega odlazili, dao nam da pratimo ponašanje/reakcije kod djeteta nakon Infanrixa.
    kod nas nije bilo nikakvih reakcija (čak ni vidljivo mjesto uboda nakon dolaska kući), tako da bih opet odlučila isto.

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Infanrix nije domaće cjepivo

  49. #49
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    No, ona je odbila cijepiti s tim s Dolca, jer nema markicu Imunoloskog.
    Pa smo prosli tjedan cijepili kod Sabola s Priorixom.
    ovo baš i nije dobra reklama :/
    ???? Za koga nije dobra reklama, ne kuzim? :?

    Ovo s Dolca nema markicu Imunoloskog jer je direktan uvoz.
    Priorix kod Sabola je imao markicu, oni imaju zalihe jos od prije nestasice. Rok trajanja mu je bio 3/07.

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Infanrix nije domaće cjepivo
    kako se zove naše?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •