Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: caritasov djeciji dom u brezovici

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno caritasov djeciji dom u brezovici

    jos nikad nisam u dvoristu doma vidjela jedno jedino dijete. prozori su non stop zatvoreni i rolete spustene.

    da li je to jos uvijek djeciji dom ili je kuca duhova

  2. #2
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mi u školi imamo učenike iz tog doma... tako da su sigurno tamo...
    a tamo je sad i neki dječji vrtić...

  3. #3
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A u koje doba dana si bila tamo? Mozda rade hlad jer nemaju klime. Makar nakon onog pedofilskog skandala, svasta je izaslo na vidjelo.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 10.08.2013. at 15:03

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa u najraizlicitija doba dana i najrazlicitija doba godine. nikad nikog nema vani i nikad nisu podignure rolete

    prolazi tuda non stop jer je teta u domu u brezovici

    ako tamo i zive djeca onda ih drze ko krtice
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 10.08.2013. at 17:44

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    mi u školi imamo učenike iz tog doma... tako da su sigurno tamo...
    a tamo je sad i neki dječji vrtić...
    jel mozes djecu pitati kad se igraju vani

  6. #6
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    jos nikad nisam u dvoristu doma vidjela jedno jedino dijete.
    ovdje pišeš u prvom licu, a ovdje
    prolazi tuda non stop jer je teta u domu u brezovici
    u trećem licu.

    O čemu se radi? Dolaziš li iz Nizozemske špijunirati Dom i djecu u Brezovici u svako doba dana i godine ili prepričavaš nešto što je netko nekome rekao da je netko rekao?

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    il' je to il' je tipfeler, trećeg nema

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kako nema trećega. Ima. stray nije nikad vidjela osobno djecu dok je u blizini tog doma. A ni njen tetak, ili sestrična ili tko već, kad posjećuje strayinu tetku, nikad nije vidio-la djecu, meni je sasvim logično što je napisala. Dva doživljaja, svoj i onoga tko posjećuje tetku

    No, o roletama i djeci iza njih nemam pojma. Ne znam ni gdje je Brezovica, ako ne odem pogledati na kartu

  9. #9
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Sve je istina stray, djece nikada nema, ko u zatvoru, svaki dan onuda prolazim, djeca su unutra, ma koma, niti meni se ne dopada!

  10. #10
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Rijetko prolazim, ali nikad djecu nisam vidjela
    Ni prije ni poslije skandala.

  11. #11
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Zašto im, vi koje ste vidjele/tj. ne vidjele djecu, ne pošaljete neki upit Caritasu - gdje su djeca? ili nekoj nadležnoj instituciji?

  12. #12
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    To je jedna duga zgrada. Ispred nje je malo zelenila. Iza zgrade je dvoriste.
    Ja tuda vozim svako par mjeseci vikendom. Ne zagledam se u dvoriste.
    Logicno mi je da djeca ne smiju biti ispred zgrade.
    Nisam znala da ih ne izvode niti u dvoriste.

    Ako vi koji ste upoznati sa situacijom tvrdite da su djeca kao u zatvoru, onda svi moramo slati mailove i postaviti pitanja zasto i di su djeca.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ovdje pišeš u prvom licu, a ovdje
    u trećem licu.

    O čemu se radi? Dolaziš li iz Nizozemske špijunirati Dom i djecu u Brezovici u svako doba dana i godine ili prepričavaš nešto što je netko nekome rekao da je netko rekao?
    to je tastatura puna smeca

    prolaziMMMM

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ovdje pišeš u prvom licu, a ovdje
    u trećem licu.

    O čemu se radi? Dolaziš li iz Nizozemske špijunirati Dom i djecu u Brezovici u svako doba dana i godine ili prepričavaš nešto što je netko nekome rekao da je netko rekao?
    sto bih ja tebi na to trebala reci?

    ja sam rodjena i odrasla u zagrebu, moja familija je u zagrebu i dobar dio mojeg zivota i dalje je u zagrebu. da li zbog toga sto sad zivim izvan hr ne smijem prijmjetiti da na djecijem igralistu u domu za nezbrinutu djecu u domu koji se povlacio po novinama zbog pedofilije i zlostavljanja djece nikad u 3 godine nisam ni jedno dijet vidjela na djecijem igralistu koje se vidi kad prolazis pored doma i da u te tri godine nikad nisam na zgradi vidjela ni jednu podignutu roletu

    koliko god je neobicno (da ne velim nezdravo) razviti tako intenzivne osjecaje prema osobi koju u zivotu nisi vidio jos je ozbiljnije da uopce ne reagiras na potencijalno zlostavljanje djece nego te muci sto ja koja ne zivim u hr primjetim takve stvari
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 10.08.2013. at 22:28

  15. #15
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    1.... koliko god je neobicno (da ne velim nezdravo) razviti tako intenzivne osjecaje prema osobi koju u zivotu nisi vidio
    2.....jos je ozbiljnije da uopce ne reagiras na potencijalno zlostavljanje djece
    3.....nego te muci sto ja koja ne zivim u hr primjetim takve stvari
    1.... ti intenzivni osjećaji se zovu ljubav.
    2.....koje potencijalno zlostavljanje? zar je zlostavljanje ako djeca nisu pred zgradom? Brojne mogućnosti postoje za razmotriti prije nego što zaključiš da se radi o zlostavljanju: a) gledaš krivu zgradu; b) djeca se igraju negdje drugdje na otvorenom; c) djeca se igraju na zatvorenom da ne bi u njih gledali prolaznici ili ih ukrali; d) oni koji idu u školu se igraju oko škkole, a kad se vrate u dom uče, a djeca koja ne idu u školu se igraju u igraonici unutra ili na nekom drugom mjestu; e) djeca su premještena u neku drugu zgradu i drugi vrt....
    3) ne muči me to što primjećuješ nego totalni nesklad između prva dva posta koja si objavila, pa sam se zabrinuo da prolaziš kroz tranzitornu ishemičnu ataku ili još gore, nešto poput ovoga http://dalje.com/hr-zivot/specificne...dar/460240?m=0
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.08.2013. at 08:59

  16. #16
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.czn.hr/UslugeSocijalneSkr...px?ClanakID=27

    Evo, ovdje su napisali kako djeca provode vrijeme.
    Nigdje nije navedeno trčkaranje ispred zgrade.
    Sad, ako lažu to nije u redu i treba ih pitati zašto ih ne vode na igralište, bazen ili izlete, ali nema ih se što pitati zašto nisu ispred zgrade.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    1.... ti intenzivni osjećaji se zovu ljubav.
    2.....koje potencijalno zlostavljanje? zar je zlostavljanje ako djeca nisu pred zgradom? Brojne mogućnosti postoje za razmotriti prije nego što zaključiš da se radi o zlostavljanju: a) gledaš krivu zgradu; b) djeca se igraju negdje drugdje na otvorenom; c) djeca se igraju na zatvorenom da ne bi u njih gledali prolaznici ili ih ukrali; d) oni koji idu u školu se igraju oko škkole, a kad se vrate u dom uče, a djeca koja ne idu u školu se igraju u igraonici unutra ili na nekom drugom mjestu; e) djeca su premještena u neku drugu zgradu i drugi vrt....
    3) ne muči me to što primjećuješ nego totalni nesklad između prva dva posta koja si objavila, pa sam se zabrinuo da prolaziš kroz tranzitornu ishemičnu ataku ili još gore, nešto poput ovoga http://dalje.com/hr-zivot/specificne-teskoce-u-pisanju-sms-a-ukazuju-na-mozdani-udar/460240?m=0
    ispred doma je djecije igraliste koje je uvijek potpuno prazno

    djeca sa posebnim potrebama, cak i ona potpuno nepokretna najnormalnije mogu izaci van na svjetlost dana i svjezi zrak

    poslala sam upit na ministarstvo za socijalnu skrb

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Ja sam bila u tom domu nekoliko puta , skidam kapu pozrtvovnim tetatma koje se trude svakom djetetu posvetiti malo paznje ...
    To su djeca sa posebnim potrebama , neka sa tezim a neka sa laganijim .
    Umjesto da pametujete kad prolazite tamo , stanite i priupitajte nekog u domu od teta ili osoblja treba li im kakva pomoc i kako se snalaze . Najlakse je ovako napadati bez konkretnih dokaza .
    Bazen se ne koristi zbog velikog troska odrzavanja , koliko sam ja cula

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj RibicaSibica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila u tom domu nekoliko puta , skidam kapu pozrtvovnim tetatma koje se trude svakom djetetu posvetiti malo paznje ...
    To su djeca sa posebnim potrebama , neka sa tezim a neka sa laganijim .
    Umjesto da pametujete kad prolazite tamo , stanite i priupitajte nekog u domu od teta ili osoblja treba li im kakva pomoc i kako se snalaze . Najlakse je ovako napadati bez konkretnih dokaza .
    Bazen se ne koristi zbog velikog troska odrzavanja , koliko sam ja cula
    zivim pored doma za djecu sa posebnim potrebama, uglavnom su skroz nepokretni, najveci dio njih u kolicima. uredno su vani, idu u setnje

    jesi vidjela djecu kad si bila unutra

    zar je i u hr trend da roditleji odbace djecu sa posebnim potrebama i iskrcaju ih drugima na brigu?

  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku

    zar je i u hr trend da roditleji odbace djecu sa posebnim potrebama i iskrcaju ih drugima na brigu?
    To je oduijek i svuda postojalo među slabima, a nikada ni na jednom prostoru među snažnima. Ne govorim o lošima i dobrima, nego jednostavno o slabima i snažnima.

    poslala sam upit na ministarstvo za socijalnu skrb
    ideš! Pliz podijeli s nama daljnji razvoj događaja. Baš me zanima hoće li odgovoriti (naime, mislim da ne moraju uopće odgovoriti na takav upit, pa me zanima hoće li i na koji način).

  21. #21
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    jel mozes djecu pitati kad se igraju vani
    mogu kad se vratim na posao za godinu i pol
    ali ako ti je hitno mogu kontaktirat jednog razrednika u cijem razredu je jedno od te djece...
    inace mi u skoli iz tog doma imamo uglavnom romsku djecu, nemamo one sa posebnim potrebama... doduše većina te djece ide po prilagođenom programu ali to nije niti približno posebnim potrebama u s mislu težih psiho-motornih oštećenja...
    i većina te "naše" djece nije baš sretno u tom domu u tim uvjetima ali zašto su točno tamo - ne znam...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zivim pored doma za djecu sa posebnim potrebama, uglavnom su skroz nepokretni, najveci dio njih u kolicima. uredno su vani, idu u setnje

    jesi vidjela djecu kad si bila unutra

    zar je i u hr trend da roditleji odbace djecu sa posebnim potrebama i iskrcaju ih drugima na brigu?
    Meni je ova zadnja rečenica strašna, prestrašna i ja stvarno ne razumijem da itko na ovom svijetu smatra da su neka djeca iskrcana drugima na brigu... Ja ne bih željela, da sam ja ilimoje dijete kojim slučajem u tom domu, da me itko tko tako razmišlja brani, šalje upite za mene i sl.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova zadnja rečenica strašna, prestrašna i ja stvarno ne razumijem da itko na ovom svijetu smatra da su neka djeca iskrcana drugima na brigu... Ja ne bih željela, da sam ja ilimoje dijete kojim slučajem u tom domu, da me itko tko tako razmišlja brani, šalje upite za mene i sl.
    ma da, trebalo je sutati i kad se djecu po caritasovom domu silovalo, kad su ih casne za kaznu stavljale na vrh ormara (curicu bez ekstremiteta)

    sutnja je zlato

    djeca sa posebnim potrebama 5 puta cesce stradaju od normalne djece. po takvim institucijama cesta su zlostavljanja, silovanja sto od ekipe koja ih cuva sto od starijih sticenika

    ja sam mama djeteta sa posebnim potrebama kojoj su ne jednom sugerirali da ga napustimo da nam ne upropasti zivot jer cemo kao jako puno morati zrtvovavti zbog njega

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Da , djecica su divna , srce mi se slamalo jer su im oci pune ljubavi ... ma tuzno i pretuzno ... Nazalost najvise je djece koju su roditelji ostavili na skrb tamo ... Nemozemo ni roditelje optuzivati jer koliko sam shvatila i ti roditelji potjecu iz koje kakvih sredina a mnogi nemaju ni nikakve uvjete ...
    Neka pokretna djecica su veselo skakutala oko nas , mislim da su svi nosili pelene , a sto se tice teta mislim da daju maksimum od sebe . Djeca ne djeluju ni zanemareno ni nesretno .

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.czn.hr/UslugeSocijalneSkr...px?ClanakID=27

    Evo, ovdje su napisali kako djeca provode vrijeme.
    Nigdje nije navedeno trčkaranje ispred zgrade.
    Sad, ako lažu to nije u redu i treba ih pitati zašto ih ne vode na igralište, bazen ili izlete, ali nema ih se što pitati zašto nisu ispred zgrade.
    I za to da ih vode na izlete i koncerte je isto istina , i znam da rade one figurice neke od gipsa i kuglice od spage pa poklanjaju

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    mogu kad se vratim na posao za godinu i pol
    ali ako ti je hitno mogu kontaktirat jednog razrednika u cijem razredu je jedno od te djece...
    inace mi u skoli iz tog doma imamo uglavnom romsku djecu, nemamo one sa posebnim potrebama... doduše većina te djece ide po prilagođenom programu ali to nije niti približno posebnim potrebama u s mislu težih psiho-motornih oštećenja...
    i većina te "naše" djece nije baš sretno u tom domu u tim uvjetima ali zašto su točno tamo - ne znam...
    Da da , kad sam bila tamo bila je jedna preslatka djevojcica mala romkinja za koju nismo zapravo znali zasto je tamo ali ona je trckarala uz bok sa tetama i pricala sa svima nama i sve nas je izljubila

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    zar je i u hr trend da roditleji odbace djecu sa posebnim potrebama i iskrcaju ih drugima na brigu?
    nije trend, ovisi od pojedinca do pojedinca

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Otvorim da vidim jer me tema zanima i na kraju zažalih kad sam vidjela količinu negative (mujicine).

    bilo bi lijepo ako neke cure imaju "repove" od prije, da ih pokušaju riješiti na drugi način, a ne uzurpirati cijelu temu.
    ovako se moraš probijati kroz redove frustracija da bi došao do odgovora na pitanje koje te zanima,
    i koje je po meni stray-cat sasvim korektno postavila (ne poznajem stray cat osobno, pa mislim da nemam predrasuda
    što je netko mislio kad je nešto napisao, nego samo čitam napisano).

    i da, ništa neznam o djeci iz Brezovice, ali mislim da je dobro da se o njima piše i razgovara, jer samim tim povećavamo šansu
    da ćemo nekoga potaknuti na donaciju ili neku drugu vrstu pomoći

  29. #29
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ako netko misli da pitanje iz prvog posta koje se nastavilo nemuštim nastavkom u trećem licu u slijedećem postu doista ima smisla, neka lijepo pođe u Brezovicu pa ih pita.
    -Meni je osim nemuštosti zbog miješanja prvog i trećeg lica u dva uzastopna posta, pitanje totalno blesavo.
    I imam to pravo reći, makar to netko smatrao uzurpiranjem teme. Kao što ja smatram da je postavljanje tako glupih pitanja uzurpiranje virtualnog prostora pa ljudi imaju pravo postavljati ih.
    Posljednje uređivanje od mujica : 12.08.2013. at 14:07

  30. #30
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    1.... ti intenzivni osjećaji se zovu ljubav.
    2.....koje potencijalno zlostavljanje? zar je zlostavljanje ako djeca nisu pred zgradom? Brojne mogućnosti postoje za razmotriti prije nego što zaključiš da se radi o zlostavljanju: a) gledaš krivu zgradu; b) djeca se igraju negdje drugdje na otvorenom; c) djeca se igraju na zatvorenom da ne bi u njih gledali prolaznici ili ih ukrali; d) oni koji idu u školu se igraju oko škkole, a kad se vrate u dom uče, a djeca koja ne idu u školu se igraju u igraonici unutra ili na nekom drugom mjestu; e) djeca su premještena u neku drugu zgradu i drugi vrt....
    3) ne muči me to što primjećuješ nego totalni nesklad između prva dva posta koja si objavila, pa sam se zabrinuo da prolaziš kroz tranzitornu ishemičnu ataku ili još gore, nešto poput ovoga http://dalje.com/hr-zivot/specificne...dar/460240?m=0
    ad 1) mujica je našao odgovor na pitanje što to biješe ljubav
    ad 2a, 2 b i 2 e) Isto kao kad vidiš da neko dijete uz vatru plače, intuitivno pomisliš da se možda opeklo, tako i na spomen Brezovice intuitivno pomisliš na zlostavljanje. Ali upravo zbog toga što nije uredu da se odmah etiketira da je zlostavljanje u pitnaju, stray cat postavlja ovdje pitanje i ne vidim što je tu blesavo. Možda nekoliko forumaša potvrdi da se djeca igraju u parku iza zgrade i sve pet. Ili da su sredstva predviđena za laštenje poznatih pločica u vojnom ordinarijatu i panoramskih dizala preraspodijeljena u to da su djecu odveli u neko odmaralište na moru.
    ad 2c i 2d) Ne vjerujem da misliš da djeca koja idu u školu da se tamo igraju, a da doma onda uče ili da je uredu da se igraju isključivo u zatvorenom. Pa i u zatvorima se smije povremeno na zrak i sunce.
    ad 3) I meni je odmah bilo jasno da se radi o tipfeleru. Valjda su neka očekivanja ili doskočice u pitanju.
    "dalje" otvaram samo u mazohističkim trenucima, a danas sam dobre volje. Tako da to ne mogu komentirati, osim da su moja očekivanja što se tog sajta tiče - gore/niže ne može.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 12.08.2013. at 14:39

  31. #31
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    I meni je dalje.com katastrofa stranica, ali ovaj link je na običan neutralan tekst koji ne iznosi nikakve stavove, koje su inaće pregrozni na toj stranici.

    Naravno da je djeci potrebno da izađu na sunce i da im sunce ulazi kroz prozore. Ali nečiji dojam da se to nikada ne događa je nedovoljan da se počne razmišljati o zlostavljanju. Ove ove mogućnosti koje sam naveo, a ti ih odbacuješ su jednako moguće i vjerojatne kao i to da se djeca normalno igraju na otvorenom igralištu i one nepokretne izvode van na sunce ali kibicerke to jednostavno nisu vidjele.

    S druge strane, sve da se i igraju samo na zatvorenom, imaju ta djeca kudikamo većih briga i problema od toga hoće li biti na otvorenom ili u zatvorneoj igraonici i ako im netko hoće pomoći ima načina, a ne prečuđavati se nad time što ih ne vidi vani pred zgradom.

    (ukratko, to prečuđavanje mi djeluje kao preseravanje)
    Posljednje uređivanje od mujica : 12.08.2013. at 14:56

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam daleko od spomenutog doma, o temi ne znam previše. Znam samo da mi se, na samu pomisao da postoje djeca koja osim što nemaju roditelje, netko iz zanemaruje, zlostavlja i ponaša se prema njima kao životinje, srce stisne i muka mi je. Treba pričati, treba se znati i takve ustanove trebaju ogromnu kontrolu, zbog dobrobiti djece. Jedino mi nije jasno zašto su najveći dušebrižnici daleko od Hrvatske, mene to malo bocka, isto ko Mujicu..

  33. #33
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je dalje.com katastrofa stranica, ali ovaj link je na običan neutralan tekst koji ne iznosi nikakve stavove, koje su inaće pregrozni na toj stranici.
    Ispravak: Mislio sam da se radi o jednoj drugoj stranici kad sam ovo pisao. O stranici dalje.com ne znam ništa.

  34. #34
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino mi nije jasno zašto su najveći dušebrižnici daleko od Hrvatske, mene to malo bocka, isto ko Mujicu..
    Ne bih se nikako slozila da onaj tko ne zivi ovdje nema sto reci o zivotu ovdje, pogotovo netko kome je nasa kultura bliska. Ako zivis u slici, ne vidis ju dobro dok se ne udaljis dva koraka od slike. Malo je OT, al svidio mi se ovaj interview danas u kojem Indijka koja zivi u Dubrovniku kaze:
    "'Ovdje je sve isto. Svi restorani, barovi... isto, isto,isto. Kultura istog. Bio mi je to šok. Nema kulturne raznolikosti. Sve je obojano jednom religijom. Sve je vođeno većinskom voljom.
    Selma ekspresno pogađa razloge. Ljudi su, kaže, premalo izloženi drukčijim utjecajima. Malo njih putuje, a kod onih koji to čine, to se odmah vidi."
    http://m.tportal.hr/vijesti/279472/I...olicnosti.html

    Nisam sigurna kako taj tekst vidi netko tko nije probao dugo izbivati iz RH i tko nije puno putovao.

    Buduci da sam i sama sad opet u slici i vidim kako nemam vise dobar pregled usprkos tome sto pratim strani i domaci tisak, volim cuti one koji su ispred slike.

  35. #35
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak: Mislio sam da se radi o jednoj drugoj stranici kad sam ovo pisao. O stranici dalje.com ne znam ništa.
    Sad si me zbunio. I ja sam mislila na drugu stranicu. Hvala!

  36. #36
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    I da se jos malo vratim na komentare "dijaspore". Kad malo promislim, nije da me bas zanima misljenje svih, bilo da zive vani ili tu. Ali nase forumasice koje vani zive su mi u pravilu bas simpaticne. Ne mogu se sjetiti nekog negativnog primjera. I to je super

  37. #37
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih se nikako slozila da onaj tko ne zivi ovdje nema sto reci o zivotu ovdje, pogotovo netko kome je nasa kultura bliska. Ako zivis u slici, ne vidis ju dobro dok se ne udaljis dva koraka od slike.
    potpisujem. mi smo si i malo previše subjektivni.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Žao mi je da me stray nije shvatila. Naravno da ne mislim da bi trenalo šutiti o zlostavljanjima igdje, a pogotovo u dječjem domu za djecu s posebnim potrebama, ali me pravo ljudski zabolilo da se natu djecu referira kao na onu koja su iskrcana drugima na brigu... Imam blizak slučaj i stvarno mislim da je grozno za ikoga tako se izraziti, jednako kao što mislim da je osuđivati druge bez poznavanja okolnosti koje su dovele do njihovih odluka neetično. Ali nije me zabolilo zbog roditelja nego zbog djece. Ne mogu zamisliti da bih pomislila da je neko dijete iskrcano drugom na brigu.

  39. #39
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    To je sad vjerojatno za drugu temu, ali koliko znam nema svako selo skolu za djecu s posebnim potrebama. Cesto jedan roditelj ide s djetetom neko vrijeme vlakom/busom u skolu i onda vise nema snage. Drzava pokriva ili troskove prijevoza ili troskove smjestaja djeteta kod "teta" u gradu. Nema mogucnosti da se kombinira, tako da veliki dio djece obitelj da na uzdrzavanje/ cuvanje tetama (ne znam kako se to zove).

    Iskreno, nemam pojma kakvi su slucajevi u Brezovici. Nekad sam bila bolje informirana. Bojim se sada kad je i terminologija promijenjena da cu se nekorektno izraziti. Ako vec jesam, ispricavam se. Ova mi je problematika bila bliska do pred 15 godina.Mozda se nesto promijenilo u medjuvremenu osim termina.
    Znam isto da si u skandinavskim zemljama jos tada mogao smjestiti dijete s umjerenom retardacijom preko vikenda na cuvanje u profesionalne ustanove. Dosao bi vozac po njih i vratio ih kuci, da se roditelji odmore. Nekako mi je tesko povjerovati da je to i kod nas zazivilo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    da bi se bilo koje dijete razvijalo i ucilo treba biti sretno i treba se osjecati sigurno. prihvacam ideju da time sto si rodio dijete nisi automatski posto roditelj. uostalom ljudi koji posvajaju masovno na listu zelja upisuju da je uvijet da dobiju zdravo dijete pa valjda onda ljudo kojima je biolosko dijete sa posebnim potrebama previse to rjesavaju tako da dijete prebace "na cuvanje tetama"

    osim skolskog gradiva djeca se prije svega trebaju razviti emocionalno i socijalno, formalno obrazovanje mogu steci i u starijoj dobi. drugim rijecima bolje je djetetu ostati kod kuce pod pretpostavkom da ga roditelji zele.

    sad sam se sjetila da je svojevremeno obtlej moje frendice iz razreda u osnovnoj uzela gluhu curicu jer im je trebala lova. sizili s na malu jer je bila "neposlusna" a mala je bila beskrajno jadna jer jer u dobi od nekih 4-5 godina zavrsila van svoje obitelji i jedinog doma kojeg je poznavala. nakon par mjeseci im je dosadila pa su odustali. zivo me zanima kako li je djeci koju tako prebacuju sa smjestaja na smjstaj (ko one pse koje spasavaju pa im pronalaze privremeni smjestaj)

    uzas

    nisam do sad dobila uopce potrdu od ministarstva da je neko dobio moje mailove. od ponedjeljka ih pocinjem zivkati

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    btw ako vam se da kad idete u arena centar u shoping napravite mali izlet i prdjite pored doma u brezovici, nije daleko a bit ce neki veci uzorak ljudi koji su obratili paznju

    Brezovicka cesta 98, Brezovica

  42. #42
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Eto, imam prijateljicu koja ima dijete u domu u Brezovici pa ću ju baš pitati da li se djeca tamo izvode u dvorište i slično ... samo kad se ona vrati sa godišnjeg ..

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Bila sam u tom domu unazad par godina, djeca su u grupama po stupnju ostecenja i vode ih van ( mislim da ne sve grupe). Imaju neke klupice i igraliste sa straznje strane doma tako da ih se ne moze vidjeti. Djeca s najblazim dijagnozama samostalno secu i domom i igralistem. Sve u svemu sva djeca su bila cista, osoblje ljubazno i strpljivo s djecom.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Stray cat, ja se samo pitam zašto sebi uzimaš za pravo osuđivati roditelje koji ostavljaju djecu u domove ? Tvoje je dijete imalo sreće da se rodilo u obitelji solidnih financijskih mogućnosti, koja mu može priuštiti razne terapije po raznim mjestima, posebnu prehranu, čija majka sebi može priuštiti psihoterapiju i slično. Jesi li se zapitala kako je majci koja živi u nekoj zabiti, nema lipe u džepu, nema u blizini terapeuta koji mogu raditi s njenim djetetom, a ne može si financijski priuštiti preseljenje u Zagreb, psihoterapiju da se nosi s takvim izazovom i slično ? Naravno da je za svako dijete najbolje da odrasta unutar svoje obitelji, ali postoje razne životne situacije u kojoj se, ne daj Bože, možemo naći i ti i ja. Što si znala o autizmu kad se tvoje dijete rodilo ? Što bi napravila da ni blizu tebe nema terapeuta (o manjku terapeuta u Hr može ti posvjedočiti svaki roditelj koji ima dijete s pp ovdje), da si u dubokom očaju i depresiji, da nemaš novca niotkud, niti za svoje osobne potrebe, a kamoli za djetetove posebne potrebe ? Možda bi ostavila svoje dijete uz sebe, bez odgovarajuće skrbi. Možda bi ga dala u dom. Ja ne mogu sada za sebe reći što bih učinila, jer nikada nisam bila u takvoj situaciji. Ali, ne pada mi na pamet osuđivati ljude koji su se našli u takvoj situaciji pred takvim izborom.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Prije nekoliko godina bila sam u tom domu.
    Koliko se sjećam u nekim prostorijama imaju čudne prozore - mislim da su to čak i neke "fiksne" poluotvorene škure ili rolete.
    To nije "klasičan" dom za djecu, nego više dom u kojemu djeca borave tijekom tjedna, a vikende i školske praznike provode u roditeljskom ili udomiteljskom domu. Dosta je djece koja ima svoju obitelj, ali zbog materijalnih okolnosti ili drugih nepovoljnih obiteljskih okolnosti, djelomično su izmještena u dom.
    Tijekom tjedna su u školi, imaju razne aktivnosti, a mislim da imaju i stražnji dio doma koji je ograđen i izdvojen od glavne ceste. Mislim da je to sve s razlogom, ponajviše zbog sigurnosti djece.

    U razgovoru sam saznala da se svaka obitelj može prijaviti i djecu čuvati tijekom vikenda, praznika i sl. Tada su napomenule da im je jako stalo da svako dijete smjeste negdje barem preko praznika, ne radi ogajatelja i službe nego da djeca barem dio vremena provedu u normalnim obiteljskim okolnostim, što podrazumijeva igre na zraku, odlazak u park, kino ...

    Tako da s obzirom na sve, meni uopće nije čudno što ih nema ispred zgrade, pogotovo tijekom praznika, i posebno tijekom ovih vrućih ljetnih dana kada su i druga djeca u svojim kućama i svojim obiteljima pretežno u zatvorenim prostorima.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Tragedija naše države jest u tome da domovi ili skrbnici ( koji nisu roditelji ) dobija puno vise novaca za skrb o djeci sa poteskocama . Tako da se kvalitetne , ali siromašne obitelji ne mogu adekvatno skrbiti o djeci sa pp ( dok u isto vrijeme drugi koji skrbi o toj istoj djeci dobivaju vise novaca ). Onda je tu jos nedovoljno senzibilizirano medicinsko osoblje koje je prvo u kontaktu sa obitelji, nedovoljno pomoc stručnih službi posebno u manjim mjestima , nemogućnost roditelja da se odmore od 24 satne skrbi ... I tako , to je jako složeno pitanje i istina je da se roditelji najteže bolesne djece ne potiču i da im se ne pomaže koliko bi trebalo da dijete ostane u obitelji . Dakle , nije to pitanje odluke obitelji , nego dovoljne pomoći društva da obitelj donese odluku da dijete ne preda na skrb u neku ustanovu.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Prije nekoliko godina bila sam u tom domu.
    Koliko se sjećam u nekim prostorijama imaju čudne prozore - mislim da su to čak i neke "fiksne" poluotvorene škure ili rolete.
    To nije "klasičan" dom za djecu, nego više dom u kojemu djeca borave tijekom tjedna, a vikende i školske praznike provode u roditeljskom ili udomiteljskom domu. Dosta je djece koja ima svoju obitelj, ali zbog materijalnih okolnosti ili drugih nepovoljnih obiteljskih okolnosti, djelomično su izmještena u dom.
    Tijekom tjedna su u školi, imaju razne aktivnosti, a mislim da imaju i stražnji dio doma koji je ograđen i izdvojen od glavne ceste. Mislim da je to sve s razlogom, ponajviše zbog sigurnosti djece.

    U razgovoru sam saznala da se svaka obitelj može prijaviti i djecu čuvati tijekom vikenda, praznika i sl. Tada su napomenule da im je jako stalo da svako dijete smjeste negdje barem preko praznika, ne radi ogajatelja i službe nego da djeca barem dio vremena provedu u normalnim obiteljskim okolnostim, što podrazumijeva igre na zraku, odlazak u park, kino ...

    Tako da s obzirom na sve, meni uopće nije čudno što ih nema ispred zgrade, pogotovo tijekom praznika, i posebno tijekom ovih vrućih ljetnih dana kada su i druga djeca u svojim kućama i svojim obiteljima pretežno u zatvorenim prostorima.
    Tocno tako , najlakse je proci autom pored doma i zakljuciti da djecu nitko ne izvodi van.
    Djeca sa najtezim retardacijama su smjestena u onim kreveticicima sa gitricama kako se nebi ozljedila .

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Stray cat, ja se samo pitam zašto sebi uzimaš za pravo osuđivati roditelje koji ostavljaju djecu u domove ? Tvoje je dijete imalo sreće da se rodilo u obitelji solidnih financijskih mogućnosti, koja mu može priuštiti razne terapije po raznim mjestima, posebnu prehranu, čija majka sebi može priuštiti psihoterapiju i slično. Jesi li se zapitala kako je majci koja živi u nekoj zabiti, nema lipe u džepu, nema u blizini terapeuta koji mogu raditi s njenim djetetom, a ne može si financijski priuštiti preseljenje u Zagreb, psihoterapiju da se nosi s takvim izazovom i slično ? Naravno da je za svako dijete najbolje da odrasta unutar svoje obitelji, ali postoje razne životne situacije u kojoj se, ne daj Bože, možemo naći i ti i ja. Što si znala o autizmu kad se tvoje dijete rodilo ? Što bi napravila da ni blizu tebe nema terapeuta (o manjku terapeuta u Hr može ti posvjedočiti svaki roditelj koji ima dijete s pp ovdje), da si u dubokom očaju i depresiji, da nemaš novca niotkud, niti za svoje osobne potrebe, a kamoli za djetetove posebne potrebe ? Možda bi ostavila svoje dijete uz sebe, bez odgovarajuće skrbi. Možda bi ga dala u dom. Ja ne mogu sada za sebe reći što bih učinila, jer nikada nisam bila u takvoj situaciji. Ali, ne pada mi na pamet osuđivati ljude koji su se našli u takvoj situaciji pred takvim izborom.
    imas pravo, ne treba osudjivati ljude koji to odrade. solidnom broju djece je bolje da nisu u blizini svojih bioloskih roditelja

    dokaz je samo da ne postoji kriterij po kojem ljudi dobijaju ili ne dobijaju biolosku djecu (a kad vac spominjes boga, meni je to samo dokaz da ako bog i postoji ima jeziv smisao za humor)

    u brezovici je bio jedan od najvecih pedofilskih skandala u hr koji je isplivao na vidjelo

    psihoterapija je dostupna i u hr, ide preko zdravstvenog osiguranja bas kao i moja. a majke koje zive u zabiti... u originalu ti si ta koja radi izbore u svojem zivotu, ti si odgovorna za svoje izbore. doba je informacije i svatko tko se ne educira (ne misim na formalno obrazovanje, informacija vise nije povlastenost struke) to cini vlastitim izborom.

    logican nastavak ovakve price je da dio djece jednostavno nema srece, bude unisteno u procesu odrastanja ili to ni ne prezive. evolucija 21. stoljeca. ne samo djeca sa posebnim potrebama nego opcenito djeca. osobno mi je veca katastrofa kad se maltretira i zlostavlja one koji se nisu u stanju obraniti i nisu ni u stanju prijaviti zlostavljanje. svjesna sam toga ali mi to strasno smeta i uz sve terpaije ne mogu se odmaknuti od toga i pomiriti se sa cinjeniom da je to tako i bok.

    u networku roditelja djece sa posebnim potrebama trenutno ide velika kampanja da se postave kamere i live stream u razrede za djecu sa posebnim potrebama. mislim da bi bilo dobro postaviti kamere i u domove sa takvom djecom da se moze kontrolirati odgajatelje (premda postoji bezbroj video zapisa kad se ekipa izivljava i pred kamerama)

    o teraputima... mi vec 2 godine i 3 mjeseca ne uspijevamo pronaci novog logopeda. fizioterpaiju ima 1 tjedno i uz pomoc trikova ima 1 tjedno radnog teraputa u skoli. privatno ne postoji i sve radimo sami. knjige, youtube, sve sto mi dodje pod ruku. u hr je puno vise toga dostupno samo se ljudima ne da drndati sa djetetom


    (ponavljam se) u Brezovici na vidljivom djecijem igralistu nikad nije bilo ni jednog djeteta. ni kad je skolska godina, ni kad je vikend i bez obzira na doba dana nema nikad nikoga

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Prvo, mslim da jesuditi po svojim sposobnostima o drugima jednostavno nepravedno. Ako sam ja u stanju sa svojom djecom učiti talijanski( jer sam profesor) drugi ljudi ( koji nisu profesori) nisu lijeni i inertni jer sa svojom djecom ne uče. Ili pojednostavljeno, ako nešto može osoba a, nije dana da i osoba b to isto može. Danas, u Hrvatskoj, postoje obitelji koje nemaju internet, koje nisu nikada bile u knjižnici, koje ne razumiju čime se bavi logoped... i vjeruj mi, bez obzira imali zdravu djecu ili ne, nije njihov izbor bio odrasti tako kako su odrasli... To su ljudi koji imaju izbora, ali su njihovi izbori bitno drugačiji od tvojih. I meni se čini da je formulacija ostavljena na teret drugima, formulacija koja prepostavlja da ta djeca ne mogu donijeti sreću, osjećaj zadovoljstva i ljubavi ikome osim svojim roditeljima. Duboko vjerujem da u tom domu postoje ljudi koji tamo rade i pritom zavole djecu s kojom rade te se vesele njihovom napretku i njima samima. Ista stvar, o tomeizlaze li djeca iz doma van ili ne, mogla se pitati i drugačije, tako da se ja, koja ne znam i ne živim u blizini doma, ni ne javim na temu već samo sa zanimanjem popratim idu li djeca vani...

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    imas pravo, ne treba osudjivati ljude koji to odrade. solidnom broju djece je bolje da nisu u blizini svojih bioloskih roditelja

    dokaz je samo da ne postoji kriterij po kojem ljudi dobijaju ili ne dobijaju biolosku djecu (a kad vac spominjes boga, meni je to samo dokaz da ako bog i postoji ima jeziv smisao za humor)

    u brezovici je bio jedan od najvecih pedofilskih skandala u hr koji je isplivao na vidjelo

    psihoterapija je dostupna i u hr, ide preko zdravstvenog osiguranja bas kao i moja. a majke koje zive u zabiti... u originalu ti si ta koja radi izbore u svojem zivotu, ti si odgovorna za svoje izbore. doba je informacije i svatko tko se ne educira (ne misim na formalno obrazovanje, informacija vise nije povlastenost struke) to cini vlastitim izborom.

    logican nastavak ovakve price je da dio djece jednostavno nema srece, bude unisteno u procesu odrastanja ili to ni ne prezive. evolucija 21. stoljeca. ne samo djeca sa posebnim potrebama nego opcenito djeca. osobno mi je veca katastrofa kad se maltretira i zlostavlja one koji se nisu u stanju obraniti i nisu ni u stanju prijaviti zlostavljanje. svjesna sam toga ali mi to strasno smeta i uz sve terpaije ne mogu se odmaknuti od toga i pomiriti se sa cinjeniom da je to tako i bok.

    u networku roditelja djece sa posebnim potrebama trenutno ide velika kampanja da se postave kamere i live stream u razrede za djecu sa posebnim potrebama. mislim da bi bilo dobro postaviti kamere i u domove sa takvom djecom da se moze kontrolirati odgajatelje (premda postoji bezbroj video zapisa kad se ekipa izivljava i pred kamerama)

    o teraputima... mi vec 2 godine i 3 mjeseca ne uspijevamo pronaci novog logopeda. fizioterpaiju ima 1 tjedno i uz pomoc trikova ima 1 tjedno radnog teraputa u skoli. privatno ne postoji i sve radimo sami. knjige, youtube, sve sto mi dodje pod ruku. u hr je puno vise toga dostupno samo se ljudima ne da drndati sa djetetom


    (ponavljam se) u Brezovici na vidljivom djecijem igralistu nikad nije bilo ni jednog djeteta. ni kad je skolska godina, ni kad je vikend i bez obzira na doba dana nema nikad nikoga
    Prestrašno Stray Ja ti na ovaj post ne mogu odgovoriti a da ne dobijem ban. Bolje da se povučem.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •