Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Pisanje u gace nakon odvikavanja od pelene

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno Pisanje u gace nakon odvikavanja od pelene

    Moj trogodisnjak se potpuno odviknuo od pelene prije 6 mj. Odvikavanje je proslo bezbolno, brzo, bez ikakvih problema.
    I mislilsa sam da je to to, ali......
    Zadnjih dana je poceo pisati u gace. Prvo sam mislila da se zaigrao pa zaboravio ici na wc ili eto, slucajno mu se dogodilo. Ali, to se do sada dogodilo vec nekoliko puta i cini mi se da on to namjerno radi. Ali ne mogu shvatiti zasto?
    Nista posebno u zivotu mu se nije dogodilo pa da bi to mogla biti reakcija, sve je isto kao i do sada.
    Kada ga pitam zasto se popisao kaze da nije znao da mora ici pisati ili da se slucajno popisao.
    Ali, danas mi je rekao, vidi!, i namjerno se popisao u gace.
    Ja za sada nisam nista posebno reagirala, objasnim mu da se pisa u skoljku ( iako on to zna) presvucem ga i to je to.
    Je se to vama dogadjalo? Sto bi moglo biti uzrok? Kako ste reagirale?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Kod nas svako malo bude nezgoda (skinuli smo se početkom ljeta). Prvo što djeluje su prehlade - kad je bolestan češće se popiški, pogotovo u snu. Nadalje, novi sadržaji, zaigra se, pa trpi dok ne može izdržat, nekoliko dana bi se svaki put popiškio pored školjke (u gaće), pretpostavljam da je trpio do zadnje granice i jednostavno ne bi stigao skinut hlače.
    Ako misliš da to radi namjerno, ja bih se trudila ne reagirat. Presvuć ga ko bolničarka i nastavit dalje. Kako sam čitala, preporuka je da obavljanje nužde bude nešto što je djetetovo, a ne povezano za odnos s nekim (ako se popiškim, mama će me vikati, ako ne budem kakio mama će se brinuti i trčati oko mene..)

  3. #3
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Danas smo bili izvan kuce i sve ok, pita za wc.
    Dok smo dosli u kucu stao je na sred dnevnog boravka, gleda u mene i pisa u gace.
    Ja cool, presvukla ga bez rijeci i to je to.
    Nastavit cu tako pa cemo vidjeti.

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ma to je sasvim normalno; moja ima neki put takve dane zapišavanja; zna iz jaslica doći s 2-3 kompleta donja promijenjena...

  5. #5
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali, danas mi je rekao, vidi!, i namjerno se popisao u gace.
    Mi smo imali sličnih situacija. Zapravo, događalo se da se R. popiški u situacijama u kojima je zbog nečega bila jako ljuta ili imala tantrum. Nisam bila sigurna je li slučajno ili namjerno, sve dok mi jednog dana nije najavila da će se popiškiti na pod. Nisam previše dramila oko toga jer sam zaključila da bih joj tako samo dala oružje koje bi u budućnosti mogla iskoristiti kad god joj nešto ne bi bilo po volji.

    Generalno gledano, i kod R. i kod L. je sada gore stanje nego što je bilo prije par mjeseci. Sad su već neko vrijeme svaku noć obje popišane, a ljetos smo putovali cijelu noć (više od 12 sati) samo s kraćim zaustavljanjima, spavale su u nekoliko nepoznatih kreveta, na nekim mjestima čak i u posebnoj sobi, ali ih nepoznata sredina uopće nije omela - obje su ostale suhe. Ja mislim da to ima veze s godišnjim dobom. Otkad je došla jesen idu ranije spavati, spavaju duže, ujutro se teže probude, a bile su i bolesne. Ima mi smisla da sve to nekako utječe na kontrolu mokrenja. Npr. ljeti su se budile po noći i išle piškiti, a sada tako čvrsto spavaju da valjda ni ne osjete. Nadam se da će biti bolje kad se dan produži.

  6. #6
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    H. je piškio i par puta kakio u hlače dok sam bila trudna s T. Nakon poroda je sve sjelo na svoje mjesto.

    Može li to kod vas biti reakcija na trudnoću?

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo bili izvan kuce i sve ok, pita za wc.
    Dok smo dosli u kucu stao je na sred dnevnog boravka, gleda u mene i pisa u gace.
    Ja cool, presvukla ga bez rijeci i to je to.
    Nastavit cu tako pa cemo vidjeti.
    Moj stariji je bio jako osjetljiv na promjene temperature. Prva zima nakon skidanja pelena bila je ovakva. I bas je bilo nepredvidivo i nama, a vjerojatno i njemu. I po noci se znao zapisati, a to smo rijesili tako da smo mu obuli carape (jer se znao otkrivati). I nakon setnje kad bi se dobro smrznuo znalo je biti ovakvih dogadjaja kakav si opisala. Rjesenje? Daj mu vremena kako si i naumila, vodi brigu da mu noge budu na toplom i da nije izlozen naglim promjenama temperature (to je tesko izvedivo, narocito kad izadjes van ili dodjes unutra na toplo). Mi smo dugo imali pravilo da dijete mora ici piskiti prije izlaska van i odmah nakon povratka unutra, bez obzira da li mu je sila ili ne. Pomagalo je. Sretno!

  8. #8
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ne znam hoce li te to utjesiti, ali ja imam iskustvo s djetetom koje se i sa 5 jos zna popiskiti. Odnosno malo mu pobjegne. Ali dugo nakon skidanja pelene je trajalo to da se znao bas skroz popiskiti. Meni je to lakse razumijeti jer sam i ja bila takvo dijete i to je trajalo isto do te dobi pa se i sjecam sto mi je bilo u glavi. Jednostavno bih odgadjala jer je nesto drugo bilo zanimljivije i mislila sam da mogu izdrzati jos malo pa jos malo... Tocno to i on radi. Ja sam dugo, kao sto netko gore pise 'kao bolnicarka' presvlacila i samo bih rekla da treba ici na vrijeme piskiti na WC. Onda sam se u jednoj fazi ljutila i rekla da ja nemam vise zivaca stalno prati tu odjecu i da nam ponestaje ciste odjece, da od njega ocekujem da vodi brigu o tome jer znam da moze. Pa sam ga podsjecala, pa ga nisam podsjecala... Pa smo pricali o tome pa nismo posebno pricali o tome... uglavnom tako je vrijeme islo i to se dogadjalo sve rijedje i rijedje. I sad se zna desiti flekica, ali mislim da polako prestaje. Meni je bilo vazno to pratiti i iskljuciti postojanje nekog problema. Kad znam da realnog problema nema, preostaje mi samo strpljenje

  9. #9
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    negdje sam čitala i da pojačano lučenje hormona rasta (ne abnormalno,nego normalno radi rasta) kod neke djece,osobito muške,zna reagirati sa "inkontinencijom".svakako prvo provjeri zdravlje (urin-imaš test trakice za urin u apoteci,pogledaj da se kožica nije zalijepila ili vršak upalio i sl),emocije i stres pa onda ostalo.

  10. #10
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Bubble bath can cause frequent urination in children, especially girls. Bubble bath can irritate the opening of the urinary tract. Taking a bath in water that contains hair shampoo can also cause similar symptoms. In addition, before puberty, be sure your child washes the genital area with water, not soap.

  11. #11
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    H. je piškio i par puta kakio u hlače dok sam bila trudna s T. Nakon poroda je sve sjelo na svoje mjesto.

    Može li to kod vas biti reakcija na trudnoću?
    Mislim da nije. L. zna da je u trbuhu beba i o tome detaljnije jos uvijek ne pricamo. Ne cini mi se da to nesto znacajnije utjece na njega.

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji je bio jako osjetljiv na promjene temperature. Prva zima nakon skidanja pelena bila je ovakva. I bas je bilo nepredvidivo i nama, a vjerojatno i njemu. I po noci se znao zapisati, a to smo rijesili tako da smo mu obuli carape (jer se znao otkrivati). I nakon setnje kad bi se dobro smrznuo znalo je biti ovakvih dogadjaja kakav si opisala. Rjesenje? Daj mu vremena kako si i naumila, vodi brigu da mu noge budu na toplom i da nije izlozen naglim promjenama temperature (to je tesko izvedivo, narocito kad izadjes van ili dodjes unutra na toplo). Mi smo dugo imali pravilo da dijete mora ici piskiti prije izlaska van i odmah nakon povratka unutra, bez obzira da li mu je sila ili ne. Pomagalo je. Sretno!
    Hvala, pokusati cemo ovako.

    Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
    Bubble bath can cause frequent urination in children, especially girls. Bubble bath can irritate the opening of the urinary tract. Taking a bath in water that contains hair shampoo can also cause similar symptoms. In addition, before puberty, be sure your child washes the genital area with water, not soap.
    Eto. A on se bas voli kupati u kadi i to kada ima puno pjene.

    Hvala svima na savjetima i iskustvima. Pokusati cu sve pa ce mozda nesto i pomoci.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav...
    I ja imam isti problem sa svojim sinom, 2 god. Nije mi jasno sta se dogadja.
    Poceli smo sa odvikavanjem pocetkom 10. mj. i u roku mjesec dana se skroz odviknuo, znaci vec se skoro mjesec i pol nije upiskio u gacice, preko dana, noc je opet kako kad, ali za to se bas i ne brinem.
    Prije 2 dana je poceo s tim piskenjem u gacice. Prvi put kad je to napravio mislila sam, zaigro se, nije skuzio, drugi put isto, treci put je stao i gledao u hlacice jer je znao da ce se upiskiti, znaci namjerno.
    Maloprije se pokakao u gacice, i sad sam stvarno ljuta. Samo ga presvucem jer nema smisla nista drugo (jos ne prica, a slusa samo ono sto ga zanima). Nije mi jasno zasto to sad radi. Nadam se da je to samo neka faza, ali napokon smo se rijesili pelene i sad ovo...
    Neznam sta da radim, neki savjet?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    I mi imamo isti problem, bez pelena je već 6 mjeseci, odvikavanje je išlo bez problema ali nedavno (skupa s prehladom) je počelo pišanje u gaće, po noći nikad nema nezgode, a niti kad smo vani. Ponekad mi najavi da piša u gaće, a ponekad samo kaže da su gaće mokre. Kaka uvijek u kahlicu. Probala sam vraćanje u pelene ali to je završilo drekom i vikom i skadanjem pelena....
    Čitala sam da se oko 2 godine zna pojaviti takav problem i da ponekad traje i dosta dugo, ne treba se uzrujavati, grditi dijete ili ga tjerati na kahlicu.....uglavnom je to ako se isključe urinarne infekcije ili stresna stanja njihov protest tj. time pokazuju tko ima moć nad njihovim potrebama.
    Ja se pitam jel to možda posljedica prečestog zapitkivanja "trebaš li pišati?"?! Ili to ovisi o karakteru - neki se bacaju na pod i urlaju, neki razbijaju stvari neki pišaju u gaće...?!

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Nisam baš točno u temi, ni u pravoj dobnoj skupini, ali ipak molim pomoć.

    Prije mjesec dana skinuli smo dječaku pelene i s piškenjem je odmah dobro krenulo pa smo nakon nekog vremena skinuli i noćnu pelenu i već je više tjedana da je, što se toga tiče, bez nezgode.
    Problem je s kakenjem - redovito kaki u gaćice. Mislim da je problem u strahu od kakanja na zahod ili tutu jer on najavi da mu se kaki, a kad ga posjednemo, uznemiri se, brzo odustane i nakon toga obavi u gaćice. Pokušali smo ga bez prisile dulje zadržati na WC-u čitanjem priče ili pjevanjem ili bi ga posjeli na tutu pred crtić, ali sve bez uspjeha.
    Ima li nešto što propuštamo? Što mislite?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Joj, i mi imamo prblem s kakanjem u gace... Odvikavanje je pocetkom ljeta trajalo c.1 mj.(oko 2.rodendana),ali onda je sve bilo pod kontrolom. S kretanjem u vrtic kojem je pruzao otpor,regresija. Mokrenje je opet brzo kontrolirao,ali kakanje ne..
    Sad voli vrtic i rado ide,ali kakanje u gace kad dode kuci je gotovo pravilo.
    Svaki puta on veselo kaze da ce mi drugi puta reci na vrijeme da mu se kaka,i da ce ici na skoljku.Trudnica sam i tesko mi je dizati ga u kadu. Kako da to rjesimo?

  16. #16
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja ti ne znam odgovor, ali se sjećam kako je meni u djetinjstvu bilo. Ružan, ružan osjećaj, kao da svoja crijeva izbacujem. Kaže mama da je to bilo prije navršene tri godine, ja se sjećam samo osjećaja i svoje panike.
    I dan danas me nekad uhvati, dakle dugo dugo se pamti. Mislim da je prošlo samo od sebe.

    edit, pišem za Juranu
    Posljednje uređivanje od trampolina : 25.01.2013. at 10:56

  17. #17
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Hvala, trampolina.
    On naizgled ne pati - ne stenje, ne zajapuri se, stolica nije tvrda.
    Možda ga je sram?
    Pokušat ćemo mu se skloniti s očiju.

  18. #18
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, trampolina.
    On naizgled ne pati - ne stenje, ne zajapuri se, stolica nije tvrda.
    Možda ga je sram?
    Pokušat ćemo mu se skloniti s očiju.

    Nije ni meni bila tvrda, bio je samo jeziv osjećaj izbacivanja nečeg krutog iz sebe.

    Prerast će to, sigurno.

  19. #19
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Kako mu nije jezivo u gaćice? Jel zato što one zaustave izmet pa nema osjećaj izlijetanja? Sorry svima na slikovitosti opisa
    Čitala sam ovu stariju temu pa kažu da je moža problem u sjedećm položaju jer u gaćicama kaki stojećki.

  20. #20
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,084

    Početno

    Načitala sam se sad svega po internetu i došla do zaključka da je najvažnije da redovito kaka, a kad budemo te sreće da to bude na WC-u, super. Do tad - srpljenje.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    treba mi moralna potpora.....jer sam napol luda ... K ima 3,5 godina s 2 navršene skinuli pelene.... prvo vrijeme 2-3 mj sve o.k. tad je počelo zapišavanje po danu i to tako da su gačice mokre nije sve ispustila ali kao da joj je to bio znak da treba na wc. to je trajalo dugoooo s manjim poboljšanjima i vraćanjima na isto.... probali svašta....razgovor podsjećanje al je sve ostalo manje više isto.... pelenu za spavanje je imala cijelo vrijeme..... prije 2 mj.... stanje se opet ne poboljšava...rekli su mi da to možda ima veze s tim da ima noćnu pelenu i da je opuštene.... 20.12. odlučila skinuti noćnu pelenu bez obzira što je ona svako jutro bila puna puncata....UHHHHH.... rezultat već 6 tjedana svaku noć mjenjam pidžame i plahte 3 do 4 puta po noći..... jedino poboljšanje je da po danu više nisu gaće mokre već pravovremeno ide na wc.......
    nakon 6 tjedana ja sam luda poboljšanja nema.... uopće ne zadržava mokraću... pušta ju malo po malo valjda kak joj se nakupi u mjehuru. probala sam se buditi, navijati sat al masu puta dođem prekasno. ona se nekad popiša i odmah probudi a nekad nastavi spavat i probudi se kroz neko vrijeme... Stvari se ne poboljšavaju .... ja trudna 27 t i lagano mi treba neprekinutog sna...uopće ne vidim rješenje.... bila kod pedijatrice ona veli da do 5 godine toleriraju pišanje i mama dižite se. pokušavala sam ju buditi ali ponekad to rezultira histeričnim napadajima i odbijanjem da se popiša.... na žalost ne mogu se vratiti u prošlost i sve pelene skinuti odjednom... više ne vidim kak da si pomognem... a trebala bi naqpuniti baterije da imam snage za još toliko ili više... sad je i bolesna ... pa kad kašlje po noći još je gore čak 4 do 5 puta.....

  22. #22
    mrgica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    174

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas smo bili izvan kuce i sve ok, pita za wc.
    Dok smo dosli u kucu stao je na sred dnevnog boravka, gleda u mene i pisa u gace.
    Ja cool, presvukla ga bez rijeci i to je to.
    Nastavit cu tako pa cemo vidjeti.
    Neka se presvuče sam!!! Mora snosit odgovornost za svoje postupke!!

    Presvlačenje bez riječi se meni ne čini kao ok, jel na taj naćin govoriš djetetu da to što radi ( s obzirom da na taj naćin ne izvuće nijednu tvoju reakciju ) nije ništa loše!!

    Nikako ga se ne smije špotati i neznam što, ali mora i naučiti da sve ima svoje posljedice, pa se on sad lijepo mora sam dovesti u red time što će se sam presvući!!

    Govorim iskljućivo za tvoj slućaj; jel se radi o djetetu koje može reći da mu se piški i da treba na wc ( kao što i radi kad ste vani ).

  23. #23
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj znatiželjna_505 prvotno napisa Vidi poruku
    treba mi moralna potpora.....jer sam napol luda ... K ima 3,5 godina s 2 navršene skinuli pelene.... prvo vrijeme 2-3 mj sve o.k. tad je počelo zapišavanje po danu i to tako da su gačice mokre nije sve ispustila ali kao da joj je to bio znak da treba na wc. to je trajalo dugoooo s manjim poboljšanjima i vraćanjima na isto.... probali svašta....razgovor podsjećanje al je sve ostalo manje više isto.... pelenu za spavanje je imala cijelo vrijeme..... prije 2 mj.... stanje se opet ne poboljšava...rekli su mi da to možda ima veze s tim da ima noćnu pelenu i da je opuštene.... 20.12. odlučila skinuti noćnu pelenu bez obzira što je ona svako jutro bila puna puncata....UHHHHH.... rezultat već 6 tjedana svaku noć mjenjam pidžame i plahte 3 do 4 puta po noći..... jedino poboljšanje je da po danu više nisu gaće mokre već pravovremeno ide na wc.......
    nakon 6 tjedana ja sam luda poboljšanja nema.... uopće ne zadržava mokraću... pušta ju malo po malo valjda kak joj se nakupi u mjehuru. probala sam se buditi, navijati sat al masu puta dođem prekasno. ona se nekad popiša i odmah probudi a nekad nastavi spavat i probudi se kroz neko vrijeme... Stvari se ne poboljšavaju .... ja trudna 27 t i lagano mi treba neprekinutog sna...uopće ne vidim rješenje.... bila kod pedijatrice ona veli da do 5 godine toleriraju pišanje i mama dižite se. pokušavala sam ju buditi ali ponekad to rezultira histeričnim napadajima i odbijanjem da se popiša.... na žalost ne mogu se vratiti u prošlost i sve pelene skinuti odjednom... više ne vidim kak da si pomognem... a trebala bi naqpuniti baterije da imam snage za još toliko ili više... sad je i bolesna ... pa kad kašlje po noći još je gore čak 4 do 5 puta.....
    ja ću samo reći da je ovo normalno ponašanje i kod većine djece sastavni dio treniranja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •