Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Meni za 7 mjeseci i alergija na kravlje mlijeko

  1. #1
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno Meni za 7 mjeseci i alergija na kravlje mlijeko

    Pozdrav! Odmah molim da ako ima sto slično da admin preusmjeri jer nisam našla za malu bebu sličnu temu. Imamo skoro 7 mjeseci, jedemo kašice od voća za međuobrok popodne i voli sve, jabuku, krušku itd. Htjela bi mu jedan obrok popodne zamijeniti sa nečim konkretnim (da bude ko rucak) pa molim prijedloge i kombinacije jer nakon voća je brzo gladan pa pola sata nakon kašice već radim bočicu. Jako lose spava po noći (i po danu) i imam osjećaj ko da svaki put odbrojava do obroka pa mu od prije par dana navečer u mlijeko stavljam rižine pahuljice. Ne pomaže baš zasad ali nadam se boljem spavanju uskoro. Odmah da kažem da nije žedan jer dosta vode pije, a po noći kad mu ponudim neće svaki put. Obrok niti jedan zasad ne preskače, u minutu ga traži svakih 5 sati

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Za početak mislim da je razmak od 5 sati ogroman za dijete od 7 mjeseci.
    Jesi se zabunila?
    Moje dijete dan danas (s 5 godina) jede cca svaka 3 sata.
    Daj napiši kad ima obroke i kakve.

  3. #3
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Nisam, jede Alfare 5 obroka na dan i jedan međuobrok voćnu kašicu

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Onda to nije u minutu svakih 5 sati. Nešto smo se krivo shvatile.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam skuzila u kojem dijelu je alergija na k.m.

    inace mozes mu raditi zitarice, bezglutenske, znaci riza, kukuruz, proso, amaranth, kvinoja. skuhas i propasiras, ili pahuljice (mada je bolje cijela zitarica).

  6. #6
    noek1201 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Svakih 5 sati jede, po noći eventualno sat vremena kasnije jede, znaci ako treba jesti u 1 ujutro ak zaspi do 2 preskoci. Po danu svakih 5.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako jede svakih 5 sati, danju su to puno preveliki razmaci, noću je ok.

  8. #8
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Pozdrav drage mame evo moja mala princeza je napunila danas 7mje i super je curica kravlje mlijeko pije vec mjesec dana i nije joj nista ni alergije ni nista jede mesa,rize,paste,kruha i svasta i zdrtava je i super je nista ne blendamo sve u komadicima jedemo i bez ikakvoga straha sve probami i ona je duga oko 65cm i ima oko 8ipo kila i nije jos bila ni prehladena eto neustrucavajte se nista izsprobati

  9. #9
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Drago mi je da ti je djevojčica zdrava, vjerujem da će takva i ostati, ali mislim da nije dobro preporučivati drugima da postupe isto. Tablice dohrane postoje s razlogom i zaista se nema potrebe žuriti s uvođenjem previše namirnica, a ni nuditi ih prerano.

  10. #10
    malibebac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da ti je djevojčica zdrava, vjerujem da će takva i ostati, ali mislim da nije dobro preporučivati drugima da postupe isto. Tablice dohrane postoje s razlogom i zaista se nema potrebe žuriti s uvođenjem previše namirnica, a ni nuditi ih prerano.
    da znam ali isto tako znam da su zene od prije davale djeci svasta i nisu znale za tablicu imam bezbroj primjera a pocevsi od moje mame koja je rodila nas 5djece i nije dojila a sve nas je zdrave odhranila s 2mje davala nam je kravlje mlijeko i takve stvari nekazem je nikome sta da radi dajem prijedlog jer da se drzati tocno tablice pa nzn bas ko to postuje jer dica se razvijaju razlicito a tablica je napisana za sve a nzn ko moze dicu odgajati po knjigama to je po meni primjer neki uvidaj ili mala pomoc a ti radis po svome nzn ja to tako gledam i za sada mi ide super

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •