Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Pilule za izazivanje menstruacije???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno Pilule za izazivanje menstruacije???

    Posto mi ciklus ludo kasni, (danas je 41 cd) Ne znam je li zbog stresa, jer sam imala bolest a nakon nekoliko dana i smrt u familiju, novi posao, sve se poremetilo. Zvala sam doktoricu i rekla mi je da ako mi test ne bude pozitivan na trudnocu 40 cd (sto nije pozitivan) da uzmem pilule za izazivanje menstruacije vec danas.
    Zanima me kako te pilule djeluju, mogu li mi nesto poremititi za sljedeci ciklus i kakvi su side effects?
    Ne znam kad sam ovuilirala ovaj ciklus. Ocito nije bilo kad sam mislila da jesam. Ovulirala jesam, jer mi je temp odskocena kako sam je pocela mjeriti (par dana). Grudi su me pocele boljeti prije 4 dana, kao kad trebam dobiti. Imala sam 2 dana malo grceva koji vrlo brzo prestanu i bole me vec krsta 2 dana.
    Nikakvih simptoma trudnoce nemam.
    Sta da radim? Da li da pricekam nekoliko dana sa uzimanjem pilula, jer mozda ipak uskoro dobijem ili?

  2. #2
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu za svaki slučaj sačekala još par dana i svakako bih napravila test, i tek onda eventualno popila te tablete.

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    uzimanje lijekova za izazivanje menstruacije narušava ravnotežu u organizmu, ne znam iz kog razlog to želiš, ali boje ti je pričekati nekoliko dana nego sve sprčkati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Doktorica mi je sama preporucila kada sam zvala da pitam sta da radim. Mene je ipak zabrinulo to, sta te tablete mogu uraditi, jer znam da je to vjestacko izazivanje menstruacije. Ali ako je to bolje po mene, onda ne znam? Ionako ne znam nista o tim tabletama i htjela sam vas pitati za savjet :/ Danas mi je 42 cd i evo sada nema nikakvih simptoma. Imam neki cudan osjecaj koji ne znam objasniti. Nemam pojma ni kada sam ovulirala ni nista. A ovo cekanje me ubi

  5. #5
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ja sam imala "čudan" osjećaj kad sam bila prvi put trudan, osjećaj u stomku kao da nešto nadolazi, neki ushit, nekak punina, ne znam kako objasniti. Možda si trudna, radije sačekaj i testiraj se. Nadam se da je +

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Pa, čudno mi je da ti preporučuje tablete samo onako, bez prave dijagnoze. To su hormonske tablete i nisu bez vraga.

  7. #7
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Razloga za kašnjenje M može biti milion. Ne možeš počet uzimat tablete bez pregleda. Doktorica može preko ultrazvuka vidjeti kakvo ti je zadebljanje rodnice i prema tome odrediti da li se M uopće sprema doći. Kad isključiš trudnoću i ako ti doktorica kaže da prema zadebljanju nema naznaka da ćeš dobiti M treba uzeti tablete. To svakako nije prirodna stvar, ali radi prokrvljavanja maternice i tvog zdravlja treba onda makar umjetno izazvati M.

  8. #8
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    slazem se sa svim curama. osim toga, tableta ima raznih pa i raznih nus pojava, koje su u principu minimalne i rijetke, ali ipak se nekad znaju dogoditi. meni je preporucila dabroston (progesteron), ali tko zna kak se te tablete zovu u USA? svaka od zena dobije prepisanu svoju terapiju, ovisno o duljini prethodnih ciklusa te o hrpi drugih stvari koje zna doc koji te vodi. a i na svakom lijepku ti pise i primjena ali i nuspojave. mozda to i je umjetno izazivanje M, ali samo u toj mjeri sto se radi o unosenju odredjene kolicine, uglavnom progesterona. cini mi se da sve ostalo odradi tvoje tijelo. ne znam, mozda sam u krivu jer ni ja se bas nesto narocito ne kuzim u to (pa me slobodno ispravite ako kaj krivo govorim). zato ti je stvarno pametnije pitati svoju doc sve sto te zanima.

    pusa i puno srece!
    zao mi je sto su ti se nagomilale te ruzne stvari, a za smrtni slucaj - moje saucesce

  9. #9
    aannkkaa

    Početno

    Moja je M zadnji put stigla na 50dc,znala sam da ce kasniti jer mi je O bila veoma kasno.
    Moj ti je savet da pricekas,jer ako ti je O bila kasno to je onda normalno da ti i M kasni. A mozda se desi da ostanes trudna,pa ako uzmes te tablete fakticki napravices sama sebi spontani.
    Zato bolje sacekaj jos malo,i nemoj se drzati toliko za doktorkine reci,jer i oni neznaju sve(izvinjavam se ako ima neko od dokt.medju nama)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Tablete se zovu Medroxyprogesterone od 10 MG. Preporuceno 10 dana uzimati po jednu.
    Ne moze me pregledati, jer nema nista prije 1 maja. Sutra idem kod svoje obicne doktorice. Ne znam da li tu mogu izvaditi betu i da li bi ona mogla nesto uraditi po ovom pitanju.
    Moja OBGYN (ginekologica) je na osnovu mojih chartova i ciklusa mi preporucila ove tablete. Sacekacu onda do kraja sedmice, pa cu vidjeti ako ne dodje m sta da radim :/

  11. #11
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Nikad nisam čula za te tablete... Osobno mi je ginekolog dao Dabroston, odnosno obični progesteron. Pila bih ga pet dana i nakon cca. 2 dana bi počelo krvarenje. Progesteron ne može biti štetan u slučaju trudnoće, naprotiv, može samo koristiti. Ne znam zašto ti doktorica nije savjetovala Dabroston

  12. #12
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    saljem na zdravlje odraslih

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Zašto jednostavno ne napraviš test iz urina, ako je ovulacija bila prije 20 dana morao bi biti pouzdan.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    U opisu tablete se kaze da je to zenski hormon progesternon. Mozda se ovako zove jer zivim u Americi i mozda mu je takav naziv ovdje, ne znam. Kako moze koristiti za trudnocu, ako izaziva krvarenje?

    Test na trudnocu iz urina je bio negativan 40 cd, tj prije 3 dana. Danas sam vadila bettu i rezultat cu znati sutra i onda cu valjda ako ne bude nista uzeti te tablete. Ako ipak bude nesto, nadam se da bude ok sve

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dabroston je didrogesteron, dakle različita supstanca (kemijski), ne znam da li se razlikuju u djelovanju.

  16. #16
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Ljubicica prvotno napisa
    U opisu tablete se kaze da je to zenski hormon progesternon.Kako moze koristiti za trudnocu, ako izaziva krvarenje?
    progesteron je hormon koji se daje u prvih nekoliko mjeseci trudnoće (3 mj) dok posteljica sama ne počne proizvoditi veću količinu.
    Za nega se kaže da je čuvar trudnoće.

    Što se tiče izazivanja krvarenja, mislim da se možda radi o drugoj gramaturi ili načinu uzimanja. Stvarno nemam pojma.
    Ja sam uzimala Dabroston kada sam trebala izazvati menstruaciju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Uspjela sam zakazati pregled kod druge doktorice sutra. Drzite mi fige da sve bude ok.
    Beta je negativna. Iako nismo planirali, bilo mi je nekako pravo tesko kad mi je rekla rezultat. Znala sam da nema nista, ali me je opet pogodilo :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Cure, molim pomoc.

    Prekljuce sam uzela prvu tabletu provera od 10 mg (zenski hormon progesteron) i doktorica mi je rekla da uzmem 10 dana po jednu i da bih 10 dan trebala dobiti. Na pregledu je rekla da su mi folikuli narasli, ali nisu pukli. Tako da nisam ovulirala vjerovatno zbog stresa. Rekla da je da postoji lining u materici ali ocito nedovoljno da sama prokrvarim. Uzela sam prvu tabletu preksinoc i juce popodne su mi poceli jaki grcevi. Raspadala sam se od boli. Krvarila sam malo i vise je bilo tog nekog omota (kao koza, izvinjavam se na objasnjenju, ali moram pitati nekoga). To me uplasilo. nIkad nisam imala tako veliko. Danas krvi gotovo i nema. Vise je roskasta nego crvena. Tabletu nisam uzela juce, jer sam prokrvarila i mislila sam da je m krenula. Imam jake grceve, ali nista ne izlazi.

    Sta da radim :? :?

    Please, help s bilo cim.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda da probaš dalje uzimati? Progesteron na trudno maternicu djeluje tako da je opušta, ne znam kako na ne-trudnu? Mislim da ti ne može ništa puno škoditi ako uzmeš. Bilo bi najbolje kad bi nekog mogla pitati. Imaju li ti lijekovi kod vas uputu, možeš li proučiti?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    http://www.healthsquare.com/newrx/pro1361.htm
    http://www.pfizer.com/pfizer/download/uspi_provera.pdf
    http://www.medbroadcast.com/drug_inf...nd_name_id=951

    Sad si mislim, možda su ti popucali folikuli (bez veze s proverom) pa odatle krvarenje? Koliko je toga bilo? Mislim krvi, ne folikula.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala mamazika na odgovoru. Juce je bilo vrlo malo krvi. Vecinom ta neka koza kao da se odgulila od necega :/ Zvala sam 24 hr medicinsku sestru i ona je paged moju doktoricu koja me kasnije zvala kuci i objasnila da tu kozu koju sam vidjela je uvijek tu bila i izlazila je pomalo sa m krvi. Rekla je kako se to zove, ali sam zaboravila.
    Rekla mi je da prestanem sa tabletama posto sam prokrvavila i evo sada je vec pocelo kao kod prave m.

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: Pilule za izazivanje menstruacije???

    Citiraj Ljubicica prvotno napisa
    Zanima me kako te pilule djeluju, mogu li mi nesto poremititi za sljedeci ciklus i kakvi su side effects?
    Ako mislis na Dabrostone - ako si trudna, nemaju lose posljedice, a ako nisi trudna, izazivaju menzes.
    Meni ih je ginicka prepisala kad mi je zbog upale jajnika menzes kasnio 3 tjedna.
    U roku od 7 od pocetka uzimanja, dobila sam menzes. Dalje je sve islo OK.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Hvala Elly.
    Nisam trudna, vec mi je kasnila m 2 sedmice. Meni je pocelo krvarenje nakon prve pilule. Kaze dok. da bi vjerovatno samo pocelo malo kasnije.
    Sada mi je lakse kad znam da ne uticu na sljedeci ciklus. Samo mi nije jasno kako izazivaju krvarenje, a u trudnoci pomazu odrzavanje ploda :?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Provera se ne smije uzimati u trudnoći, Dabroston je drugačijeg sastava.

  25. #25
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Ljubicica prvotno napisa
    Samo mi nije jasno kako izazivaju krvarenje, a u trudnoci pomazu odrzavanje ploda :?
    Izazivaju "normalno" krvarenje, tj. povratak menstruacije, znaci - vracaju stvari u normalu.

    Bojala sam se iste stvari, pitala 2 doktora za misljenje prije nego sto sam prvu popila (dapace zbog toga sto mi ih je propisao ginic na zamjeni moje ginicke koji me nije gledao na UZV pa cak ni nije bio siguran da li sam mozda ipak trudna jer je "napipao neko zadebljanje" (a taj ginic se u Puli smatra jednim od vrhunskih strucnjaka), pa sam onda konzultirala obiteljskog lijecnika i otisla slijedece jutro kod moje ginicke na UZV - svi su mi potvrdili isto (uz naravno dijagnozu upale jajnika, a ne ?).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Ovako, poslije poroda 12 mjeseci nisam dobila menstruaciju.
    Dojim , pa je to vjerojatno radi povisenog prolaktina. Mislite da bi smjela uzeti te tablee progesterona kako bi izazvala menstruaciju?
    Mislim, nisam ja bas za eksperimentiranje sa lijekovima i hormonima ali me zanima . Ima li tko kakvo iskustvo.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ako dojiš, nemaš zašto. Ja je isto nisam imala 13 mjeseci, možda bi bilo i duže da nisam imala stres s operacijom starijeg djeteta (ništa ozbiljno ali ja sam bila u komi), došla mi je to jutro kad smo išli u Klaićevu. Ima cura na forumu koje i duže nisu imale zbog dojenja.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Ma mi planiramo imati drugu bebu, pa nikako ...

  29. #29
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Dabroston je didrogesteron, dakle različita supstanca (kemijski), ne znam da li se razlikuju u djelovanju.

    dabroston odnosno didrogesteron je sintetizirani progester.
    u slučaju trudnoće nije štetan i ja ga pijem još u 14 tjednu trudnoće, a piju ga i mnoge trudnice. Ako trudnoće nema trebala bi dobiti menstruaciju, ako ima ništa se neće dogoditi.
    Ako su te tablete koje si dobila od doktorice progesteronske onda ih slobodno pij kako ti je tvoja doktorica rekla. Bar bih ja tako napravila

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Citiraj tonija27 prvotno napisa
    Ma mi planiramo imati drugu bebu, pa nikako ...
    Imaš previše prolaktina zbog dojenja, i on koči ovulaciju. Nekim ženama je tako 2 mjeseca, nekima i više od godinu dana, to je sasvim individualno. Možeš probati izbaciti noćne podoje, oni najviše djeluju na prolaktin. Dabroston ti tu neće baš ništa pomoći, samo ti može još više pobrčkati hormone.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Ma malo sam procitala o tome u meduvremenu , stvarno ne zelim prckati po hormonima. Znam da moram izbaciti nocne podoje jos samo ne znam kako :/
    pozdrav

  32. #32

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Koje tablete koristiš za ubrzavanje menstruacije?

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, menstruaciju nemam već skoro 3mj. test za trudnoću je negativan, pijem tablete duphaston međutim ne djeluju, sta da radim?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Koliko je meni poznato, duphaston se uzima 2 ili 3 tjedna (po preporuci liječnika, ovisno o indikaciji za uzimanje) i tek nakon nekoliko dana trebalo bi uslijediti ljuštenje sluznice i krvarenje. Konzultiraj se s ginekologom koji je preporučio taj lijek.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •