Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: quinoa i krumpir

  1. #1
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno quinoa i krumpir

    Nemojte se ljutit ali nigdje ne nailazim na izolirane teme o ovim namirnicama.Ako ne valja, nek me moderatorica izbriše, molim.
    Mali probao quinou i napravio je bljak facu..ja sam isto probala i ni meni se ne sviđa..ima onak gorkast okus...a krumpir bože sačuvaj....to je bila bljak bljak faca..(po tablici krumpir ide u 8om mjesecu ako se ne varam? pa imamo za to vremena) mene sad zanima kako su vaši reagirali na ove namirnice jel bilo sve u redu i što da radim, odnosno s čim da kombiniram i kako da mu ne bude bljak za početak..ma pola žlićice je probao a dalje nije htio ni čut...a rado bi volila da se navikne i da proba što raznovrsnije žitarice (krumpir da ni ne pričam).

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Nama su buča i žitarice bila odlična kombinacija, a i sa drugim povrćem za tu dob. Od quinoe i amarantha sam nakon par mj.odustala, digo se kuha a i mi inače to ne jedemo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    ja sam uvijek sa zitaricama davala neko povrce ili voce (tipa jabuke);
    a nisam stekla dojam da se ove dvije zitarice dugo kuhaju

  4. #4
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Quinoa, koliko mi je poznato nije preporučljiva za djecu ispod 5 godina. Nju treba dobro isprati sa vručom vodom da se skine taj gorkasti okus.
    Krumpir je kod moje cure prolazio uvijek dobro, amarath obožava.

  5. #5
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Htjela sam dodati da je gotovo uvijek za svaku novu namirnicu trebalo jedno dva kušanja da bi joj se svidilo. Polako.

  6. #6
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    probat cu amaranth.....ali quinoa piše na tablici od 6tog mjeseca....ispirala sam quinou dugo ali svejedno ostaje gorka

  7. #7
    seven of nine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb, Mlinovi
    Postovi
    135

    Početno

    Meni quinoa nije nikad gorka. Dobro ju isperem, kuham u puno vode 30 minuta i nakon kuhanja jos jednom isperem ( u cjedilu ). posli ju i dodaj jos neko povrce. Moje dijete to obozava.

  8. #8
    mirna26 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    922

    Početno

    može..to budem napravila..znači tako dugo?pol ure?one male mjesečaste ljuskice su normalne nakon kuhanja?a kokliko dugo amaranth da kuham i koji je postupak?mislim sve kupiti u dm.

  9. #9
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Kupila sam kg "eko" krumpira za bebu u petak. Jucer sam mu skuhala u ljusci kako bih sacuvala nutritivne vrijednosti, zgnjecila, dodala malo maslinovog da nije presuho, al mi se to nije bas svidjelo. Onda sam dodala na vrh noza malo marga i to mi je bilo puno bolje. Beba je jela bez nekih grimasa. Ocito mu nije top jelo, al je OK. Kako obicno ponovim namirnicu zbog kumulativnog efekta isla sam provjeriti nutritivne vrijednosti i naletila sam na informaciju da su klice jako otrovne, a da se otrov termicki razgradjuje tek pri 170 C, iako tu postoje razlicite informacije. Moj krumpir od petka do danas (cetvrtak) je malo pustio klice, par milimetara na jednom mjestu. Ja sam ih kod pranja poskidala, al ne i dubinski.

    Sad sam malo zabrinuta. Nisam nikad cula da se netko otrovao s krumpirom. Ja cu kod guljenja ukloniti to mjesta. Je l zna netko nesto pouzdanije je li to dovoljno?

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dovoljno je, sto ne bi bilo. Ali izbaci margo, uzmi maslac ili maslinovo.

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nemaš se kaj brinut. Poskidala si ih.
    Nemoj margo, to je hidrogenizirana biljna mast i kao takva nije zdrava.

  12. #12
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Znam da margo nije bas optimalan izbor. Al nismo jos na mlijecnim proizvodima. Gledam prema tablici sto su mi dali kod Sabola, vele za 6 mjeseci maslinovo, suncokretovo i margarin. Ne stavljam mu inace nigdje. Ovo mi je bilo kao kesten pire s maslinovim. Nekako kao da "guši". I ovako je jeo par zlicica krumpira pa zlicica vode. Vec on dirigira kad ce voda, a kad krumpir Moram mu davat vode zbog E. Coli s kojom se borimo.

    Obilno sam obrezala "oči" na kuhanom krumpiru. Valjda je OK. Kao alternativu sam imala doma samo gotove kašice koje imam zlu ne trebalo.

  13. #13
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ionako smo krumpir sad "odradili" pa mu necu vise davati tako samog.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Probaj uvesti batat. On je više od samo krumpira.

  15. #15
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Budem. Mi to ne jedemo. Iz inercije, al zasto ne bismo poceli?!

  16. #16
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Batat je super namirnica, osim ako imate problem sa slatkim povrćem i kombinacijama slano-slatko.

    A, iskreno, tablicu u kojoj piše da se margarin može davati babama od početka ja bih bacila u smeće. Zajedno sa margarinom.

  17. #17
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Pa nije od pocetka. Prvo su kruska, jabuka, banana, riza, kukuruz.

    Ne jede margarin. Kolicinu koju sam dodala je jako mala. Tek za miris. Vise toksicnih sastojaka pokupi s poda i kad pljune mlijeko na igracku, a ja ne skuzim pa se skupe kulture i mijenja kemijski sastav.

  18. #18
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    (Ne vjerujem u homeopatiju ni u homeopatsko djelovanje margarina)

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    A, iskreno, tablicu u kojoj piše da se margarin može davati babama od početka ja bih bacila u smeće. Zajedno sa margarinom.
    Još na takvu nisam naišla, ali sam našla recepte koje je pedijatar pisao i u recept u koji već ide banana on kaže stavi toliko, ne znam napamet, šećera. Odmah sam prestala čitati dalje.
    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    (Ne vjerujem u homeopatiju ni u homeopatsko djelovanje margarina)
    Bravo, samo što ne vidim kakve to veze ima s dokazano štetnom namirnicom. Iako, ovo što kažeš post iznad stoji, i naravno da mu neće biti ništa od jedno dva grama marga.

  20. #20
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nije ovo prikladna tema, a diskusija negdje drugdje ne bi bila bas produktivna. Vec smo svi to prozvakali, barem u RL.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma da se nadopunim. Neće vjerojatno biti ništa sve i da jede svaki dan. Generacije su, bar moja, odrasle na kolačima od margarina, na namazu margu, a i sve ove pekare ne koriste najzdravija ulja na tržištu. Konzum za sve što sam pravi koristi hidrogenizirane masti. Nisam neki paničar što se toga tiče. Samo, danas mi je drago vidjeti da imam više opcija nego što je moja majka imala.

  22. #22
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam neki paničar što se toga tiče. Samo, danas mi je drago vidjeti da imam više opcija nego što je moja majka imala.
    Potpis na sve, narocito ovo kvotano.

  23. #23
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pojedem i ja povremeno nešto pekarsko ili ino sa hidrogeniziranim biljnim uljima (a i gorim spojevima). Dam i djeci, nisam ja baš isključiva u tom pogledu.
    Ipak, bebi ispod godine dana to ne dam i ne kupujem margarin. Naravno, ne mora tako nitko drugi, to su samo neki od mojih principa.

    Ali ne mogu shvatiti razmišljanje da ne stavim bebi u hranu maslac jer nismo počeli sa mliječnim proizvodima, a stavim čistu kemiju

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ajd' da jednom nisam ja prva dosla.

    maca je sve rekla. Daj maslac, ako ti ulje nije dovoljno, a Margo u smece. Knjigu stavi u reciklazu, nemoj zagadjivati prirodu bacanjem u smece.

  25. #25
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Moje mišljenje je otprilike ovako

    Ne znam hoću li se znati dobro izraziti, al ono - zabavlja me koliko fokusirane mame (i sebe brojim u iste), žarko brane svoje postupke i stavove

    U RL-u kimam glavom i izbjegavam diskusiju s mamom, svekrvom i svim ostalim dobronamjernima... Teže se povuči kad mi se ne da više

    U svakom slučaju, uz tako veliku pažnju i brigu fokusiranih friki-mama, mislim da će malo maslaca ili margarina odigrati malu ulogu. Dobro da je beba muško, jer bi mi cura jedan dan više prigovarala za sve što sam naopako napravila .

    Da umirim one koji misle da će mi beba oboljeti od srčane bolesti, jučer sam skuhala mali krumpir u ljusci, stavila maslinovo i bio špinat. A čak nisam prethodno dala čisti špinat, nasjeckan nožem od nehrđajučeg čelika (nemam keramički) . Špinat mi se činio prebenignim i blagim da bih mislila da će biti problem nakon dobro odrađene blitve.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Samo, danas mi je drago vidjeti da imam više opcija nego što je moja majka imala.
    ja sam nažalost s svakim djetetom imala sve manje opcija

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    christine, to je tipično za mama svijet. Ne primaj k srcu i furaj dalje.
    jelena, ali danas opet imaš više opcija u odnosu na prije, posebno kad je riječ o namirnicima za alergičare. Prije nisi mogao nigdje naći bezglutenska peciva, i sl. Danas ima u svakom Konzumu.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bez brige moj to ne smije jest pa mu "kruh" sama radim,
    Mi ko klinci smo odrasli na krumpiru, moj to ne smije nije li to dost, tvoja klinka je pojela ili probala više različite klope nek moj s skoro 6, ma i klinka s 10, ali ti budi sreta da si dobro prošla

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne smije bezglutenska peciva? Zašto?
    Mislim, ja jesam sretna, ali nisam očekivala da će biti nekih problema jer nitko u familiji nije alergičar.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Od nekog mora početi
    U bezgluteinska brašna stavljaju dodatke da bi se mogla stvoriti sličnost s pšeničnim brašnom, na taj način možeš od njega raditi kaj ti srce poželi, najčešći sastojci su i mlijeko, krumpir, lupina...., uz to da bi dobio pecivo moraš staviti kvas a moj to ne konzumira, pa mu radim sve bez kvasca, praška za pecivo i sode. On jede samo brašna pojedinačno napravljena koje najčešće meljem sama, ali gušta u tome danas je dobil celu tepsiju pogačica bez kvasca u verziji koju on jede, bio je presreta., a najviše kruha pojede taj dan kad je spečen
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.04.2016. at 23:21

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •