Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 86

Tema: Skraćeni cerviks

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno Skraćeni cerviks

    Koliko je to opasno?

    Dr mi je preporučio ipak malo strože mirovanje. Ne baš ležanje cijeli dan, ali nekoliko sati sigurno da.

    Jel to može dovesti do preranog otvaranja, kontrakcija?

  2. #2

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Cerviks se skraćuje i otvara nerijetko zbog kontrakcija koje ni ne moraš osjećati kao jako bolne kontrakcije. Možda ne bi bilo loše, za početak prekinuti dojenje, ako još uvijek dojiš.
    Meni su npr. kad sam imala trudove zabranili da diram bradavice, a i trbuh.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    hvala, cure

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    branka1, ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali ti šaljem vibrice da sve bude ok.

  6. #6
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    slušaj doca i

  7. #7
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    branka, samo da ti velim da te slijedim i na ovom topicu
    od danas sam na mirovanju. zatvorena sam ali imam kontrakcije. fala bogu to je sve, nikakve tablete ne pijem.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Pa dobro, bar ćeš se malo odmoriti. Dok ne treba tableta sve super.
    Ja sam u većoj frci, ali nadam se da će sve biti dobro. Neću se micati iz kuće, osim malo šetnje s Leom, i valjda će biti sve super

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    branka1, ja sam zadnja dva mjeseca trudnoće morala odležati zbog skraćenog cerviksa.
    Dobro su me splašili tamo na Merkuru (i utrpali hrpu Prepara i Normabela ), ali na kraju je sve prošlo dobro. Rodila sam s punih 39 tjedana.
    Ono što je kod takvog skraćenja cerviksa opasno jest povećan rizik od infekcije raznim bakterijama. Meni su odmah išli raditi cervikalne briseve i nađen je streptokok B, pa sam uz sve tablete morala popiti i ceporex, ali su beštije pobjegle. Možda da i o tome povedeš računa.

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    sad vidim...znači dijagnosticiran ti je.
    Nadam se da se ne seliš kao i ja tada 2002....hoću reći ne znam koliko si aktivna, procijeni sama pa to dodatno smanji i odmaraj se...

    ja bi ti preporučila da skratiš podoje, a ne da smanjiš broj, tako sam ja radila kad sam imala frku... u 28 tjednu, čini mi se, a imala sam, ali sam se i selila...Imala sam povečani broj kontrakcija koje su bile ok za mene, nekada ih nisam ni osjetila, ali babica ih je vidjela na CTG-u. Nisam išla kod ginekologa, nego sam ležala, nikakva kemija, skračeni podoji moje trogodišnjakinje s već dobro razvijenim usnim aparatom i funkcioniralo je.

    Kod tebe je stvar drugačija, ali skrati podoje!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Da li je cervix izmjeren, ili ti je nalaz samo na osnovu palpacije?
    Sve do 25 mm je ok.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Da li je cervix izmjeren, ili ti je nalaz samo na osnovu palpacije?
    Sve do 25 mm je ok.
    Da, baš sam jučer čitala da kad se skrati na cca 22 mm, porod će započeti u narednih dva do tri tjedna.

  13. #13
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    moj slucaj:

    cerviks skracen sa gornje strane (na pregledu), al je uzv kasnije pokazao da je ipak sve ok (e sad dal se nije pogorsalo u 10 dana ili uopce nije skracen nisam shvatila), brisevi su ok, jedino je beba jako nisko pa je to moguci razlog jer pritisce...bh kontrakcije koma...svaki dan...uzimam normabel 2x dnevno al ne vidim bas koristi od toga
    imam manje konrakcije jedino kad lezim, ono ful opusten trbuh (al nekad i onda)
    ctg i emg su pokazali da postoje kontrakcije al dok se ne otvaram da nije opasno... :?
    rekli su da ako dode do trudova trebam na infuziju prepara da se zaustavi prerani porod...
    do onda mirovanje tipa 15 min setnje oko zgrade... i raditi koliko mogu i sta mogu...

    drzi se...ne znam kaj da drugo kazem

  14. #14
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    e jos da dodam...rekli su da imam presenzibilnu maternicu koja se lako steze na dodir i zabranili mi maziti trbuh

    beso

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    e jos da dodam...rekli su da imam presenzibilnu maternicu koja se lako steze na dodir i zabranili mi maziti trbuh

    beso
    Da takvu sam i ja imala.

    Meni je dosta pomagao magnezij.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Baš dolazim s pregleda, kaže gin da je cerviks uloživ za vrh prsta, tj. da joj se čini, nije ni ona sigurna. Nije mi savjetovala mirovanje ni bolovanje, samo da dođem na kontrolu za 2 tjedna (sad sam jedno vrijeme bila na svaka 3 tjedna). Jel' to ozbiljno? Koliko sam shvatila, nisam se počela otvarati.

  17. #17
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    [quote="bibai"Meni je dosta pomagao magnezij.[/quote]

    kako si ga uzimala?
    neke tablete (sumece?) ili ???
    ja uzimam prenatal od natural w. i on uopce ne sadrzi magnezij?


  18. #18
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    e jos da dodam...rekli su da imam presenzibilnu maternicu koja se lako steze na dodir i zabranili mi maziti trbuh

    beso
    da, to potiče kontrakcije

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    Citiraj bibai prvotno napisa
    Meni je dosta pomagao magnezij.
    kako si ga uzimala?
    neke tablete (sumece?) ili ???
    ja uzimam prenatal od natural w. i on uopce ne sadrzi magnezij?

    Uzimala sam šumeće po 300 mg 1 ili 2 dnevno.
    Ja nisam ni od 600 mg imala proljev, ali nekome je to prilično otežavajuća nuspojava.
    Jedna tbl ti sigurno neće škoditi, a za više pitaj ginekologa.
    Terapijska doza za ublažavanje/sprečavanje kontrakcija je i do 800 mg dnevno.
    Nekome pomaže i onaj steznik za trbuh (meni konkretno nije), ali ja sam ionako samo ležala.

  20. #20
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    meni nista gin. nije spominjao magnezij...samo taj normabel koji bi trebao opustiti misice

    a kupila sam onaj steznik za pridrzavanje trbuha trudnica i ok mi je kad hodam...al cim sjedim me ona guma stisce i odmah mi dodu kontrakcije

    jel zna netko dal sjednje pritisce cerviks?


  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    MartinaP to može biti gotovo normalan nalaz, pogotovo ako za dva tjedna bude isti. Većina cura ima uloživ cerviks skoro cijelu trudnoću pa na kraju i prenesu. Bitno je samo da ne napreduje.
    Normalan cerviks (ušće maternice) je duljine oko 4 cm i ima dva ušća unutarnje (prema maternici) i vanjsko(prema rodnici) koja su zatvorena. Kod tebe je minimalno otvoreno vanjsko ušće.
    Vjerujem da će sve biti ok. Za prvu pomoć ne radi ništa teško, dizanje tereta i sl i miruj kad osjetiš da ti je dosta (uključujući sex).
    Bilo bi možda dobro da napraviš cervikalne briseve ako nisi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    jel zna netko dal sjednje pritisce cerviks?
    Dok sam ja ležala zbog trudova u dvije različite Zg bolnice u jednoj sam uredno primala Normabel, a u drugoj su se grozili toj terapiji.

    Da, i sjedenje trba svesti na najmanju moguću mjeru. Dijete svojom težinom uz pomoć gravitacije potpomaže otvaranju. Zato i jesu puno efikasniji porodi u čučnju ili na nogama.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    piše ovako:
    Uterus mekan, portio 2/3 članka, uloživa, prednji forniks blago izravnan

  24. #24
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Steznik treba skinuti kod sjedenja, on je namjenjen samo hodanju!!!

    Znači nije izmjeren grlić nego po prilici ili je izraz u člancima univerzalan...

  25. #25
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Steznik treba skinuti kod sjedenja, on je namjenjen samo hodanju!!!
    al je skupa sa gacicama pa ga ne mogu skidat i stavljat po potrebi

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ne, mislim da je po prilici. Niđšta posebo nije mjerio (postoji neki aparat, pretpostavljam?), samo palpatorni nalaz

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ako se ne varam, duzina se mjeri uvz-om.

  28. #28
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    mene je prvo gin. pregledao vaginalno i rekao da mu se cini da je cerviks malo otvoren gore, al na uzv je rekao da je ipak sve ok, nije mi rekao mjere...

  29. #29
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    imaš u aniti onaj baby belt u preradovićevoj koji staviš kad se obućeš. Imaš različitih veličina bijele i crne boje. Preporučujem, a gačice steznik ne bi nosila jer trudnice moraju i sjesti ako ih stisne neka muka...
    meni je baby belt bio super, u šetnju nisam išla bez njega.
    Ako nosiš radničke hlače vele da je to dobro za fiksaciju trbuha, ali ja mrzim te hlače jer me boli kičma poslije njih pa ih nikada nisam nosila makar su mi zgodne.
    Moje su hlače sve bile do iznad trbuha, a baby belt možeš staviti na hlače ili pod hlače. Ako nađem na internetu sliku stavit ću je.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Nisam sad pohvatala, taj baby belt je dobar za ova naša stanja?

  31. #31
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam kupila nazalost ovaj sa gacicama u rozistepu (nije bas jeftin :/ ) jer sam jedino procitala da ga tamo ima...sa svrhom da mi pridrzava trbuh jer je jako nisko beba pa i trbuh, pa je zato od pritiska cerviks skracen, a i skuzila sam da nesvjesno drzim trbuh uvucen valjda jer mi je neugodan osjecaj kad tak nateze dolje, pa je mozda i to razlog vecih i cescih kontrakcija, kad je stalno stegnut

    e sad za sta sve sluzi nemam pojma...bude netko drugi znao


  32. #32
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Jučer mi je rečeno da mi je cerviks skraćen na 1/3 članka, još sam zatvorena. Doktor je rekao da se jedva drži i da mu nije jasno kako se u tako malo vremena tako brzo skratio. Nije ni meni jasno, jer već dva mjeseca ne radim osim po kući, skuham, operem... Prije tri tjedna je sve bilo ok. Jeli moguće da je to od seksa? Kad sam malo razmislila jedino što se promijenilo u zadnja 3 tjedna je da smo se češće seksali... Zanima me koji su razlozi da znam što ne raditi više, a već su mi aktivnosti na minimumu i sad mi je još određeno mirovanje.

  33. #33
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Uf, mene je izludio taj skraćen cerviks, ali nije samo on nego i stalne kontrakcije, pola trudnoće sam provela u strahu od prijevremenog poroda. Počeo se skraćivati s 19 tt, zatim s 27 tt tad je bio i uloživ, pa sam hospitalizirana, kako se nije ništa dešavalo pustili su me, ali sam nastavila voditi trudnoću u bolnici, s 30 tt još se skratio i ušće se otvorilo 2 cm, sad sam na 3 cm i 38+2 tt.
    Napravila sam hrpu pregleda, nekoliko uzv, nebrojeno puta bila na ctg, 2 puta radila briseve, i na kraju nema nekog razloga zašto se to dešavalo, mirovala sam cijelo vrijeme, uglavnom ležanje, wc, tuš i opet se cerviks skraćivao a kontrakcije nisu prestajale...tek s punih 37 tt sam se počela pomalo kretati...

  34. #34
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam osjetila kontrakcije prije nekih dva tjedna, ali nisam obraćala pažnju jer bi se desilo jednom u par dana. Ja se pođem prošetati malo, rekao mi je da maksimalno pola sata smijem bit izvan kreveta. Znači i dok ležiš se stanje može pogoršati? Zna li tko, da li je onda kod skraćenog cerviksa i uloživosti porod skraćen? Mi bi jako htjeli ići u Rijeku ako sve bude ok, zanima me hoćemo li stići?

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam da li sam te dobro shvatila, bilo ti je određeno mirovanje, a ti si u tim tjednima "pojačala" sex?
    Inače uz mirovanje ide i zabrana odnosa.

  36. #36
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    ne, nego je prije 3 tjedna sve bilo ok, sve na svome mjestu, u međuvremenu smo se malo više seksali nego inače, i onda na sljedećem pregledu mi je rekao da mi je skraćem cerviks i da mu nije jasno kako se tako puno spustio u samo tri tjedna od zadnjeg pregleda. MM je odmah rekao od seksa. Pa me zanima jeli to moguće? On je ionako cijeli ustrašen, jer nam je bio zabranjen seks i prva 3 mjeseca zbog hematoma, strah ga je bilo i dotaknut me.
    Kad smo dobili dozvolu iza toga jako malo smo se seksali 1-2 puta tjedno (on je izbjegavao, mislim zbog straha), a u zadnje vrijeme prije skraćivanja skoro svaki dan. MM je sad čini se dobio potvrdu da me nije smio dirat

  37. #37
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    super primjer zasto izbjegavati vaginalne preglede

    to sto je carviks skracen ne mora nista znaciti, svaka zena je razlicita, mozda to tako kod tebe ide.

    ja se u ovoj t uopce nisam pregledavala vaginalno (napokon), a dr. je rekao da postoji neki problem da bi imala bolove ili vec nesto.

    postoje i cure koje su od pola trudnoce otvorene po 5 cm i rode nakon termina, tako da je sve individualno. i bitno je navodno unutarnje usce cerviksa, a ono se ne moze napipati vaginalnim pregledom.

  38. #38
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    pa dobro mikka, necemo da preterujemo, ima ovde i zena koje se prvi put susrecu s trudnocom i majcinstvom.
    Nije tacno da ima zena koje su od pola trudnoce (to je oko 20 nedelja) otvorene 5cm, i da rode oko ili nakon termina, to je zaista preterana tvrdnja.
    Ima onih koje u trecem trimestrru, tacnije prilicno duboko u njemu, krenu s otvaranjem, i zaista ne rode "odmah" nego ponekad i posle mesec-dva.
    Takodje, unutrasnje usce se na zalost moze opipati i vaginalnim pregledom kad je cerviks smeskan ili delimicno otvoren s spoljasnje strane.

  39. #39
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ok, moguce da sam krivo zapamtila, ali znam da su neke zene bile uplasene tom otvorenoscu pa su na kraju zavrsile na indukciji jer nisu rodile ni nakon termina

    to sam htjela reci

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ok, moguce da sam krivo zapamtila, ali znam da su neke zene bile uplasene tom otvorenoscu pa su na kraju zavrsile na indukciji jer nisu rodile ni nakon termina

    to sam htjela reci
    Ovo je ok, mislim da ne treba davati paušalne tvrdnje u smisli, a da ne znaš za otvorenost, sve bi bilo normalno.
    Tko zna da li bi bilo i kako bi završilo.
    Ja sam radije za oprez.

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    rivendell kolko si ti trudna?

    kolko znam, otvaranje i mogucnost prijevremenog poroda su moguce zbog urodene greske ploda (koja bi se valjda vidla na uzv) ili zbog neke bakterije/bestije na cerviksu, koja se nazalost zna pojaviti i zbog vaginalnih pregleda.

    ali dobro, skuzila sam, necu se vise javljati na ovakve teme, nemam bas bog zna sta ze reci

    sori

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    rivendell kolko si ti trudna?

    kolko znam, otvaranje i mogucnost prijevremenog poroda su moguce zbog urodene greske ploda (koja bi se valjda vidla na uzv) ili zbog neke bakterije/bestije na cerviksu, koja se nazalost zna pojaviti i zbog vaginalnih pregleda.

    ali dobro, skuzila sam, necu se vise javljati na ovakve teme, nemam bas bog zna sta ze reci

    sori
    Otvaranje je moguće iz milijon razloga.
    Moja draga prijateljica se u obje trudnoće otvorila veoma rano, "bez razloga". Brisevi čisti, bebice super.
    Jedva je dogurala do nekakvih prihvatljivih tjedana (uz strogo mirovanje i lijekove).
    Pozitivno je što su oba poroda bila super brza, doslovno odmah.

  43. #43
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da dodam, stvarno ne vjerujem da bi bez mirovanja dogurala tako daleko. Naravno ne mogu to 100% tvrditi.
    Ali čim je malo pretjerala, npr. malo se digla, mrvicu hodala,... odmah bi se još malo otvorila i započeli bi trudovi.

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    mikka uživaj u još jednoj neproblematičnoj trudnoći i budi sretna da ne znaš više o ovakvim stvarima. Sigurno i jesi.

    Čestitam na još jednoj bebi.

  45. #45
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ah cerviks....da ne dužim, moj je sada 2-3 cm, kako kad, nemamo vaginalnih pregleda, nisam imala ni u prošloj T. Skračenost sama po sebi ne znaći puno, važno je unutarnje ušće koje se može vidjeti samo putem UZVa a kako sam ja pobornica NE VAGINALCI u trudnoći svima uvijek savjetujem da imaju samo uzv preglede. Ja sam uloživa za vršak prsta već od prve trudnoće dakle jedno 5 godina, ali je UU uvijek čvrsto zatvoreno, i za sad guramo bez ikakvih mirovanja itd. U prošloj T koju sam prenjela skoro 2 tjedna, imala sam cerviks u rassponu od 1,5 cm do 4 cm, kako kad, i ovisilo je koliko mi je mjehur bio pun/prazan.

  46. #46
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ah cerviks....da ne dužim, moj je sada 2-3 cm, kako kad, nemamo vaginalnih pregleda, nisam imala ni u prošloj T. Skračenost sama po sebi ne znaći puno, važno je unutarnje ušće koje se može vidjeti samo putem UZVa a kako sam ja pobornica NE VAGINALCI u trudnoći svima uvijek savjetujem da imaju samo uzv preglede. Ja sam uloživa za vršak prsta već od prve trudnoće dakle jedno 5 godina, ali je UU uvijek čvrsto zatvoreno, i za sad guramo bez ikakvih mirovanja itd. U prošloj T koju sam prenjela skoro 2 tjedna, imala sam cerviks u rassponu od 1,5 cm do 4 cm, kako kad, i ovisilo je koliko mi je mjehur bio pun/prazan.
    Kako znaš koliki ti je cerviks kad nemaš vaginalne preglede ?????

  47. #47
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mjeri mi ga UZVom

  48. #48
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Rivendell u kom si tjednu?

    Moj cerviks se u prvoj trudnoći skracivao unatoč bolnickom strogom mirovanju, tako da je teško reci zašto se to dogadja.

  49. #49
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mjeri mi ga UZVom
    Preko trbuha?

  50. #50
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Da. Nije to najpreciznije, ali navodno dok god je preko trbuha mjera preko 1.5-2 cm ne treba se uopće uzbuđivati.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •