Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: lupanje i preskakanje srca 2. i 3. tromjesečje

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno lupanje i preskakanje srca 2. i 3. tromjesečje

    Malo se brinem...ubrzano lupanje mi je normalna stvar, ne mogu reći, ali ovo što osjećam kao preskakanje, malo me zabrinjava.Nije mi ugodno.
    ovo mi je druga trudnoća. trenutno sam u 28. tjednu i unazad tjedan dva povremeno osjwtim preskakanje srca, nije bitno da li ležim ili nešto radim,čak sam prijetila da kad jedem, tj. gutam, kao da to češće primjetim..Također, kad me uhvati BH kontrakcija, onda baš moram iz ležećeg u sjedeći jer kao da mi izbjiju zrak i ponekad uzrokuje preskakanje
    slabokrva jesam, prije mjesec dana hemoglobin mi je bio 104, dakle nizak, željezo pijem, ne baš svaki dan jer mi od njega loša probava, pa sam si malo smanjila..
    ima li ko slična iskustva?
    kažem,pojačano lupanje mi je normlano, ali treba li baš i preskakat? Čitala sam da nije česta pojava, ali da se događa
    hvala puno

  2. #2
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam ti s tim muku mučila konstantno mjesec dana u trudnoći, po cijele dane, izludila totalno. inače mi se to zna pojaviti periodično. bila na pretragama, aritmije su ali ne opasne. spomeni ginekologu

  3. #3
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ti s tim muku mučila konstantno mjesec dana u trudnoći, po cijele dane, izludila totalno. inače mi se to zna pojaviti periodično. bila na pretragama, aritmije su ali ne opasne. spomeni ginekologu
    i šta ti je rekao ginekolog? jesi radila kakve pretragE?
    u kojoj fazi ti se to dešavalo... stvarno je za izluditi

  4. #4
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    dakle odprilike kraj drugog tromjesečjapočetak 3.

  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ništa, da je to ok. prepisao mi je normabel, ali ja to nisam uzimala nego sam popila tu i tamo valerijanu ako mi je baš jako uništavalo živce i to mi je pomagalo. ja sam i prije s tim imala problema pa sam bila kod kardiologa. nakon trudnoće mi je savjetovao da odem kod opće prakse na pretrage. napravila sam hormone štitnjače i sve ok, tamo mi je spec. rekao da taj problem nije neuobičajan. kad me ponovno uhvatilo dr. me poslala kod kardiologa koji je rekao da aritmije nisu patološke. posavjetuj se sa svojim dr. no eto ako te tješi nisi jedina i preodvratan je osjećaj, mrzim to. drži se

  6. #6
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Da, otrpilike kao i ja..
    Početkom ove godine na redovnom sistematskom napravila sam EKG, sve je bilo ok. I prije je uvijek bilo sve ok. Pretpostavljam da je trudnoća u pitanju i da će se to smirit.....

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    o bože, zar nema niko ništa da doda? zar je ovo tako rijetko u poodmakloj trudnoći da baš niko nema slična iksustva osim nas dvije? Osjećam se samo još gore

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Prekontroliraj štitnjaču.

  9. #9
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Prekontroliraj štitnjaču.
    da je štitnjača, imala bih problema i prije, zar ne?

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    da je štitnjača, imala bih problema i prije, zar ne?
    Ne mora biti.
    Postoji šansa da prije trudnoće imaš granični nalaz, pa ti u trudnoći TSH skoči.
    To je samo vađenje krvi, nije invazivna pretraga i odmah znaš na čemu si.

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora biti.
    Postoji šansa da prije trudnoće imaš granični nalaz, pa ti u trudnoći TSH skoči.
    To je samo vađenje krvi, nije invazivna pretraga i odmah znaš na čemu si.
    evo, vadila krv za štitnjaču, sad čekam nalaze, normalno, nekih 7-8 dana. napravili mi i ekg, bio normlan( što sam mogla i sam očitat jer nisam , u tom momentu, osjetila ni jedan preskok). ne znam čemu uopće služi EKG!

  12. #12
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i meni jače lupa srce baš se sva uznemirim ali to je normalno...nisam primjetila da mi preskače !

  13. #13
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Preskakanje se zna desiti radi pritiska na ošit. Nije opasno, ali napomeni dr. Opce prakse, moze napraviti eeg. Ja bila na svim mogucim pretragama, nosila holter nekoluko puta u trudnoci. Poslije poroda nestalo.

  14. #14
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Preskakanje se zna desiti radi pritiska na ošit. Nije opasno, ali napomeni dr. Opce prakse, moze napraviti eeg. Ja bila na svim mogucim pretragama, nosila holter nekoluko puta u trudnoci. Poslije poroda nestalo.

    M aljubim te zbog ovih riječi, opterećena sam baaš onako!

  15. #15
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Meni je u obije trudnoće bio blago povišen tlak +lupanje srca i jako sam se preplašila, štitnjaća mi je proradila u trudnoći ali se sve sredilo nakon poroda.
    Otkucaji su mi bili na 110 a češće i do 130 (znam zbog mjerenja tlaka) stalno sam bila nabrijana i kao da sam popila previša kava, užas.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    nataša u tim slučajevima se dobije holter (valjda se tako piše).
    To je "prijenosni EKG" koji nosiš 24 sata priključen na tijelo i bilježiš što si radila kad ti je npr. srce preskakalo.

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    sutra idem kod svoje ginekologinje, ponijet ću EKG, štitnjaču sam izvadila( mislim krv za hormone), kao da mi se opći dojam preskakivanja smanjio, čak imam i rijeđu tahikardiju, pa ću vidjet šta mi kaže!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    65

    Početno

    ja sam imala problema sa tahikardijom u prvoj trudnoći i evo u drugoj mi se neki dan dogodilo. uglavnom dogodi se ležim normalno i samo odjednom preskoči, krene lupati luđački, ne možeš izbrojati otkucaje, majica se trese koliko lupa. išla sam na ekg i kod kardiologa. došla ja na ekg i kaže se sestra gospođo smirite se, stroj vas ne može uhvatiti, a ja ništa ne osjećam, reko kako bi bilo da mi snima dok lupa ko ludo. kardiolog kaže ništa strašno, normabel po potrebi.
    tada sam to istraživala i mislim da se stvori taj pritisak na ošit i tu se nešto poremeti i preskoči. nakon što sam rodila sve bilo ok. inače sam jako visoko nosila, niska sam, pa mi je ta teorija o ošitu i pritisku najviše pila vode. normabel nisam pila.
    sada mi je samo jednom preskočilo i tako luđački lupalo, ali mi se dogodio taj neki neugodni osjećaj kada mi se trbuh stvrdne, pa taj neki pritisak u prsima, moraš duboko disati, sjesti.... sigurno da sam mjerila otkucaje bilo bi ih ajme....
    eto, nadam se da sam pomogla sa svojim iskustvom.

  19. #19
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Barbie* prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala problema sa tahikardijom u prvoj trudnoći i evo u drugoj mi se neki dan dogodilo. uglavnom dogodi se ležim normalno i samo odjednom preskoči, krene lupati luđački, ne možeš izbrojati otkucaje, majica se trese koliko lupa. išla sam na ekg i kod kardiologa. došla ja na ekg i kaže se sestra gospođo smirite se, stroj vas ne može uhvatiti, a ja ništa ne osjećam, reko kako bi bilo da mi snima dok lupa ko ludo. kardiolog kaže ništa strašno, normabel po potrebi.
    tada sam to istraživala i mislim da se stvori taj pritisak na ošit i tu se nešto poremeti i preskoči. nakon što sam rodila sve bilo ok. inače sam jako visoko nosila, niska sam, pa mi je ta teorija o ošitu i pritisku najviše pila vode. normabel nisam pila.
    sada mi je samo jednom preskočilo i tako luđački lupalo, ali mi se dogodio taj neki neugodni osjećaj kada mi se trbuh stvrdne, pa taj neki pritisak u prsima, moraš duboko disati, sjesti.... sigurno da sam mjerila otkucaje bilo bi ih ajme....
    eto, nadam se da sam pomogla sa svojim iskustvom.
    ista stvar, ja sam i započela temu! zašpravo se upravo dogodi kad je kontrakcija u pitanju, dakle, kad mi se stegne trbuh, moram sjest, duboko disat, baš neugodan osjećaj..
    radila sam štitnjaču, nalazi su sasvim ok, EKG je bio normalan..moj dr opće šrakse kaže da kad rodim, a to je malo manje od 2 mjeseca, da ako bude potrebno da ćemo radit daljenje pretrage!
    Ja sam isto niska, 159 cm, trup mi je baš kratak, jako jako visoko nosim i stvrano mislim da je pritisak na ošit. Uostalom ovdje jasno piše da je to normalna pojava!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •