Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Ne da staviti kapi u nos

  1. #1
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno Ne da staviti kapi u nos

    Evo nas s problemom. Našem živahnom i tvrdoglavom trogodišnjaku nema šanse da se stave kapi u nos. Čim vidi kapi bježi, okreće glavu, dramatizira kao da će se dogoditi ne znam što, viče. Pokušali smo mirno i razgovorom, pokušali smo prijevarom, pokušali smo prijetnjama, pokušali smo unosnim podmićivanjem, ma ništa, nema šanse. Nikad nije dozvolio. Da ne govorim da ne zna ni puhati nos, nekad slučajno pogodi. Ludi smo, frustrirani, nesretni, opsjednuti. A on od kad je krenuo u vrtić malo-malo bolestan, pun nos šlajma, hropće, stalno bolestan. Ja ne znam više šta da radim. Na silu nema šanse da mu stavimo, lijepo neće ni čuti. Jel ima neki trik?

  2. #2
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mi dječje kapi za nos pretočimo u bočicu sa špricom (tipa bočice od olynth spreja za nos) onda nam je lakše ušpricati nego nakapati nos!

  3. #3
    Aiko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    290

    Početno

    Imam i kapi za nos i onu kapi za nos u šprici. Nismo uspjeli ni s jednim ni s drugim. Dok spava, obično spava na trbuhu, da spava na leđima lako bi mu kapljicu stavila. A ima lagan san, da mu dok spava pokušam špricnuti u nos sprej mislim da bi se odmah probudio i počeo plakati, ne mogu mu to priuštiti. Užasava me pomisao da bi mogao dobiti konjuktivitis, koji hara u vrtiću, jer ne znam tek što bi bilo da mu moram kapati u oči. Ima potpuno nerazuman strah od kapi za nos. Nekad se igramo pa on uzme bočicu kapi i kao prisloni na nos i ispušta neke zvukove šuštanja, kao idu kapi. Ali to je maksimum do kojeg smo došli i to nije baš često.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    znam kako ti je. nas isto ne da, a vidi starijeg brata pa opet nece. pricaj mu, objasnjavaj, kroz igru, obecaj nebo i zemlju i kapaj, kapaj, kapaj. nas je spasilo kapanje mnogih bolestina, kapali bi fiziolosku po cijele dane

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako te tješi (ili možda ne) moj sad s 5 i pol godina sam šprica Aquamaris i da nakapati Operil.
    Mi do sad ustvari nismo skoro pa ni kapali ništa.
    Operil P jednom na godinu.
    Nema pametnog savjeta. Ako procijeniš da možete i bez kapanja, nemoj kapati, ako moraš kapaj na silu.
    Meni je do sad bilo lakše ne kapati, nego sanirati posljedice urlanja i naganjanja.

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja cura nikada nije dala kapati ni spricati nista u nos, to su bile traume i tantrumi nakon koji je dugo nismo mogli smiriti, pa smo odustali. Ne možeš vjerovati koliko je to bilo vrištanja radi 1 kapljice fiziološke u nosu. Uglavnom, ne približavamo se više njenom nosu. I nista nije radi toga bila vise bolesna, niti su bolesti duze trajale.

  7. #7
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    I nista nije radi toga bila vise bolesna, niti su bolesti duze trajale.
    Ovo sam ustvari željela reči.

  8. #8
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Moj iszo nije dao,ali kako bi kod njega svai zaštopani nos prelazio u upalu uha, baš i nije mogao birati. Muž ga je primio i ja sam nakapala, vrištao je dva puta a treći već manje..
    znam da zvuči grubo,ali on je bio stalno bolestan i pio antibiotike i jednostavno ovo je bio lijek koji je to koliko toliko sprječavao, isto smo čistili sa ariannom.
    Ne da on niti natb popiti,ali ne biram to je tako.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ako procijeniš da možete i bez kapanja, nemoj kapati, ako moraš kapaj na silu.
    U ovome je cijela mudrost.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    102

    Početno

    I mi smo skoro odustali u toj dobi (po principu, ako ne mora, ne mora, a ako baš mora, onda na silu), a onda se mm dosjetio i ponudio mu da to sam učini: nakon toga smo neko vrijeme stražarili kraj njega kako ne bi odjednom sasuo sadržaj cijele bočice u jednu nosnicu. (bili smo na kapima, ne na spreju)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •