Stranica 4 od 19 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 902

Tema: Prijevremni upis u skolu DA ili NE?

  1. #151
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Rođena sam 1979., u školu išla s 6 i pol godina i bila među najstarijima u razredu.

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i ja sam išla 77 ( u osnovnoj je bio jedan dečko mlađi od mene punih 14 mjeseci ( dobro on je krenuo prvo u austriji u školu,), a u srednjoj je najmlađa bila cura koja je isto bila oko 14 mjeeci mlađa od mene),
    a moj brat koji je rođen 27.3. nije išo s 6, nego s punih 7 i skoro pol godina u školu ( on je generacija ispred mene)

  3. #153
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    kad sam ja krenila bila je granica kao i sad 31.03.
    nisan ni znala da nije oduvik tako.

  4. #154
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Rođena sam 1979., u školu išla s 6 i pol godina i bila među najstarijima u razredu.
    očito ovisi o školi. tad i sad. ja sam isto rođena '79, isto krenula sa 6.5 (16.3. sam rođena) i bila sam u sredini, među mlađima...najstariji su bili u 9 mj 1978.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    221

    Početno

    Mog mlađeg brata su mislili upisati s 5 god i 9 mjeseci (iako je to stvarno rano, psihički je bio spreman, bio je odgovoran i strpljiv, nije imao problema s koncentracijom, a i već je čitao, pisao, računao, bio je stvarno genijalno dijete ), ali je mama odlučila ostaviti ga još godinu u vrtiću da se igra. Te godine ne samo da se nije igrao, nego je postao potpuno drugo dijete, nervozan, agresivan... potpuno je odbijao suradnju s tetama, nisu ga zanimale igre s drugom djecom, jednostavno mu je bilo dosadno i bio je ljut na roditelje.
    Cijelu godinu nije naučio ništa novo i vjerujem da ga je to frustriralo. Kad se napokon upisao u školu bio je presretan.
    Iako to možda čudno zvuči , ali ne želi se svako dijete još godinu dana igrat i tu treba dobro promisliti, bolje je ići prije ako je dijete spremno ali i tražiti odgodu ako nije.

    Doduše mislim da je pametno ako se dijete već upisuje ranije da barem tu godinu nema izvanškolske aktivnosti dok se ne prilagodi.
    Posljednje uređivanje od annvilli : 16.12.2013. at 13:48 Razlog: tipfeler

  6. #156
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam u OŠ krenula 1977. godine
    tada je granica bila kao i sada
    31.03.
    bila je i osamdesetih.
    ja sam krenula 84 i bila je to generacija 77/78 s tim da je najstarija bila pocetak kolovoza 77, a najmladji lipanj 78.
    krenula sam sa 6g i 11mj.
    na faksu sam srela 2 decka rodjena istog datuma kad i ja, jedan je rodjen 76, a drugi 78, bili smo ista generacija (ovaj jedan je krenuo sa 5 i 11, drugi sa 7 i 11mj.)

    sto se tice dosade...moja je u pocetku govorila da joj je dosadno jer zna sva slova, no to je ubrzo prestalo kad je pocela uciti pravilno ih pisati (ona je pocela pisati slova s 3 g, prije skole je napisala nekoliko svojih knjiga-stripova, no potezi prilikom pisanja slova nisu bili pravilni, te je sad konacno naucila pisati pravilno. i super joj je sto odlicno cita pa ju uciteljica uvijek proziva da cita i hvali).
    tako da je i taj intelektualni izazov, prolazan.
    a evo, sad od sljedeceg polugodista krecu s pisanim slovima, sto garant ne zna.

  7. #157
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    očito ovisi o školi. tad i sad. ja sam isto rođena '79, isto krenula sa 6.5 (16.3. sam rođena) i bila sam u sredini, među mlađima...najstariji su bili u 9 mj 1978.
    I ja sam 3. mjesec.

  8. #158
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ja sam rođena u 7. mjesecu 1979. i krenula u školu sa 6 godina
    granica je bila 31.3., čini mi se
    bila sam 2. najmlađa u razredu u osnovnjaku
    u srednjoj sam bila najmlađa

    ta godina mi je dobro došla na faksu jer sam pod kraj faksa rodila prvo dijete

    netko je napisao za brata, da je bio nezadovoljan zadnju godinu u vrtiću
    točno bi tako bilo s mojom kćeri, da nije krenula ranije
    ona je svoju zadnju vrtićku godinu (od 5. do 6. godine) postala prilično nezadovoljna u vrtiću iako nije imala nikakvih problema, voljela je i djecu i tete
    jednostavno joj okolina više nije bila poticajna
    u školi se preporodila i baš uživa

    tako je bilo i sa mnom

    teško se tu ograničiti isključivo na dob djeteta, dosta faktora igra ulogu

  9. #159
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma treba se strpiti tamo do 3., 4. mj...sve što mi mislimo o svojim klncima se može itekako promijeniti. nabolje naravno. meni je K. bila totalno nezainteresirana za čitanje za razliku od brata. On je slogove rastavljao i čitao iz tramvaja s 4.5. al do 6 se nije puno pomaknuo. Ona je isto počela tek s 5,5 i mjesec dana kasnije čita i mala štampanan slova i čini mi se da je sad bolja nego je on bio do škole. A ima još ohohoho do škole. Dajte im vremena i ne razbijajte glave (još)

  10. #160
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ninochka, ja ću pratiti što ćeš ti s K.
    jer pojma nemam što bih ja

  11. #161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Apri, sto bi to zrina ranije upisala?

  12. #162
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim da je granica nekad bila 1.9.

    ja sam krenula sa 6 god i 3 mjeseca, bila sam najmlada u razredu, rodena sam krajem 5. mjeseca

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Rođena sam 1979., u školu išla s 6 i pol godina i bila među najstarijima u razredu.
    Ja sam '78.godište, išla sam sa punih 7 u školu, i nisam bila najstarija (rekla bih da je i te godine granica bila 31.03. ili 30.04). Sestra je '80. godište, išla je godinu kasnije od mene u školu i morala je ići sa 6 god. i 4 mjeseca (a u mojoj generaciji bi bila ostala još godinu dana doma). Tako da se očito mijenjalo skoro svake godine.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A o samoj temi - mom sinu završava prvo polugodište prvog razreda. Bilo je prijedloga iz vrtića da ide ranije u školu (daroviti, kao "bude mu dosadno" ako će čekati još jednu godinu), ali ja nisam pristala. I sad sam sretna. Nije mu dosadno (iako još nije naučio ništa novo, ali učiteljica očito ima načina kako da mu ne bude dosadno), škola ga za sad jako veseli, jako dobro je prihvatio pravila ponašanja u školi - a godinu ranije sigurno nije bio spreman za to.

  15. #165
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Apri, sto bi to zrina ranije upisala?
    ne znam, nisam pametna

    što se čitanja i pisanja tiče... jako je daleko iza sestre

    ali...
    on poštuje autoritete
    samostalan je jako, jako
    verbalno jak, u vražju mater
    ima koncentraciju
    odlično funkcionira u grupi
    izvršava zadane zadatke...

    stvarno ne znam što da radim
    znam da bi nama bilo puno lakše da ga damo sa 7,5 nego sa 6,5... ali ne znam kako bi on doživio još jednu godinu vrtića, iako obožava ići
    u mješovitoj je grupi, od 3 do 7

    imamo još vremena

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Apri, ja bih se kod takvog djeteta kao tvoj Z. prije odlučila za prijevremeni upis nego kao kod djece kao što je moj A. (puno zna, čita, piše, računa, verbalno jak.. ali fali - falilo je - samostalnosti, koncentracije, teško bi prihvatio obveze koje škola nosi da je krenuo sa 6 godina).

  17. #167
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, nisam pametna

    što se čitanja i pisanja tiče... jako je daleko iza sestre

    ali...
    on poštuje autoritete
    samostalan je jako, jako
    verbalno jak, u vražju mater
    ima koncentraciju
    odlično funkcionira u grupi
    izvršava zadane zadatke...

    stvarno ne znam što da radim
    znam da bi nama bilo puno lakše da ga damo sa 7,5 nego sa 6,5... ali ne znam kako bi on doživio još jednu godinu vrtića, iako obožava ići
    u mješovitoj je grupi, od 3 do 7

    imamo još vremena
    Uh , ne znam. Meni je ono sto bi prevagnulo kod zivahne djece to sto moraju biti puno mirniji nego u vrticu. Puno staticniji , sa manje kretanja nego u vrticu. Ipak je to pretezno sjedenje veci dio dana.
    Jos nekako da su u pitanju smjene pa se radi o 3-4 sata dnevno , ali cijeli dan ...
    Ne znam, to im bude bas tesko . Ocekivanje da budu vecinu vremena staticni.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.12.2013. at 09:19

  18. #168
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Generalno gledano, dečkima više treba. Ja ga ne bih upisala ranije.

  19. #169
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma uvijek smo govorili da nećemo
    i već razgovarali s budućom učiteljicom
    tom, pravovremenom

    ali me sada sve nešto više i više kopka

    ima li smisla voditi ga na neku procjenu?
    ili da donesemo odluku da nećemo i pomirimo se s time, bez daljih preispitivanja?

  20. #170
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    a što Zrin kaže, želi li ići u školu iduće godine?

  21. #171
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ma uvijek smo govorili da nećemo
    i već razgovarali s budućom učiteljicom
    tom, pravovremenom

    ali me sada sve nešto više i više kopka

    ima li smisla voditi ga na neku procjenu?
    ili da donesemo odluku da nećemo i pomirimo se s time, bez daljih preispitivanja?
    A kakvo je stanje u grupi, koliko imate školaraca među njegovim prijateljima, tj. tko bi mu ostao još godinu dana.

    Ja znam da je mojem (par dana razlike od Zrina po datumu) puno značila ova extra godina.
    Jedino kaj smo se mi morali opskrbiti papirima da dobijemo tu extra godinu.

  22. #172
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    a što Zrin kaže, želi li ići u školu iduće godine?
    on bi i sad išao
    i išao u vrtić

    mi smo stvarno imali sreću s djecom; jako lako prilagodljivi i obožavaju promjene.

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A kakvo je stanje u grupi, koliko imate školaraca među njegovim prijateljima, tj. tko bi mu ostao još godinu dana.

    Ja znam da je mojem (par dana razlike od Zrina po datumu) puno značila ova extra godina.
    Jedino kaj smo se mi morali opskrbiti papirima da dobijemo tu extra godinu.
    oboje su u mješovitoj grupi, tako da svake godine netko ode, netko dođe
    on se druži i sa malima od 3,5 i sa onima od 7 i super prihvaća te rastanke
    easy comes, easy goes

    a budući da ionako neće ići u školu kojoj vrtić pripada, skroz mu je svejedno

  23. #173
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    a budući da ionako neće ići u školu kojoj vrtić pripada, skroz mu je svejedno
    Znam, ali ako mu recimo NAJNAJBOLJI prijatelj ode....

  24. #174
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa najbolji prijatelj ce i onako otici kad ce u drugu skolu :D

  25. #175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, ali ako mu recimo NAJNAJBOLJI prijatelj ode....
    Pa nema veze, napisala je apri da ionako ide u drugu školu, u koju ne idu njegovi jarani iz vrtića. Ne vidim ništa loše u tome da dijete ode u potpuno novu i nepoznatu sredinu - to je baš dobra prilika da upozna nove ljude s kojima će se možda zbližiti na bolji način. Mojoj djeci najnajnajbolji prijatelji iz vrtića nisu poznata kategorija. Bolje su kontakte ostvarili u školi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.12.2013. at 14:25

  26. #176
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ninochka, ja ću pratiti što ćeš ti s K.
    jer pojma nemam što bih ja
    A ja ću pratiti tebe, i sve druge koji imaju travanjsku djecu kao što je moj mlađi

  27. #177
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Moj stariji je svibanjsko dijete i super nam je došlo to što je rođen s "prave" strane dobne granice, jer bih inače morala tražiti odgodu (imao je traljavu motoriku, ne samo finu). Ovako je išao u školu sa 7 godina i 4 mjeseca - taman! Inače, u razredu ima dvoje učenika koji su stariji i to se sad u pubertetu baš jako vidi, ali ima i mlađih (to se također vidi). ALi nismo svi iz kalupa, pa nema veze. Bitno je naći ono što našem djetetu taman najbolje odgovara, a to je individualno.

    Ja sam za starijega imala procjene iz Suvaga i mišljenje iz vrtića (nisam tražila, bio je uključeni zbog drugih razloga) i sve se slagalo s našim stavom da mu je tih 7+ taman za školu.

  28. #178
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni Zrin uopće ne spada u prijevremeni upis obzirom da je riječ o dva dana. Kala je starija mjesec dana od njega i dajem ju pod normalno u školu. Da je rođena kao Zrin, opet bi je dala...

    meni je bitno ovo sve što si napisala... to je i kod nje OK s tim da i čita i piše.

  29. #179
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nema veze, napisala je apri da ionako ide u drugu školu, u koju ne idu njegovi jarani iz vrtića. Ne vidim ništa loše u tome da dijete ode u potpuno novu i nepoznatu sredinu - to je baš dobra prilika da upozna nove ljude s kojima će se možda zbližiti na bolji način. Mojoj djeci najnajnajbolji prijatelji iz vrtića nisu poznata kategorija. Bolje su kontakte ostvarili u školi.
    Htjedoh reći.
    Ako mu frendovi odu može mu tih godinu dana biti ružno, a ako ostaju onda nema razlike.
    Mojemu je ostalo par frendova i ok mu je u vrtiću, ali da su svi otišli imali bi problem.

  30. #180
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, ali ako mu recimo NAJNAJBOLJI prijatelj ode....
    evo, upravo ga pitala
    i to me on naveo jer je pitao hoće li moći nazvati Alana kad budemo na skujanju (baš ga jako voli)
    veli on: pa što onda, imat ću Andreja, Lovru i Roka. i Petru.

    ali, mi nismo spremni raditi s djetetom.
    navikli smo da ni ne znamo da škola postoji.
    a bojim se da bismo se ipak morali angažirati ako bismo ga dali ranije...

  31. #181
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tiziana prvotno napisa Vidi poruku
    sin ce mi silom prilika morati krenuti u skolu s 5 g i 9 mj. To je za ove vase parametre drama rano, no on ce ici u skolu u Italiju a tu krecu sa navrsenih 6 g te oni koji do kraja kalendarske godine navrse 6.
    Cita pise zbraja i broji do trocifrenih brojeva vec sada, i u neku ruku tako rana skola moze mu pomoci jer je zeljan znanja al se bojim da je to rano. Mozda jer mi je cijeli zivot mozak bio porihtan na polazak u skolu s 6/7 g a ne s 5/6 g
    Tizana, i moja je krenula sa 5g9mj. Isto smo u IT, i taman je te godine dosla reforma Gelmini i promijenili zakon, i postali su svi skolski obveznici koji do 31.12. navrse 6.
    Bila sam prilicno zabrinuta (i stoga jer je u vrticu bila samo dvije godine, i zato sto se nije rodila u IT pa joj talijanski nije (jos) bio prvi jezik).
    Sada je 5. razred, slijedece godine prelazi u scuole medie i sve je super. Najbolja u razredu, jedina ima 10 iz talijanskog, odgovorna u vezi zadace i skole, nemamo nikakvih problema.

    Znam da su curke drukcije (mozda zrelije, mirnije) i da je utoliko mozda lakse, no razumijem te kad kazes "cijeli zivot mozak bio porihtan na polazak u skolu s 6/7 g a ne s 5/6 g" jer sam i sama bila tako porihtana.
    No sada ne mogu ni zamisliti kako bi bilo da je bilo drukcije.

  32. #182
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    evo, upravo ga pitala
    i to me on naveo jer je pitao hoće li moći nazvati Alana kad budemo na skujanju (baš ga jako voli)
    veli on: pa što onda, imat ću Andreja, Lovru i Roka. i Petru.

    ali, mi nismo spremni raditi s djetetom.
    navikli smo da ni ne znamo da škola postoji.
    a bojim se da bismo se ipak morali angažirati ako bismo ga dali ranije...
    Ja bi ga onda mirne duše ostavila u vrtiću, biti će vremena za učenje sljedećih 20 godina, a za igru baš i ne.

  33. #183
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Apri, baš dobro da si na ovoj temi, nekako sam mislila da ti nema šanse da daš Zrina ranije
    Ja nisam ni mislila o tome da Belu dam ranije, ali ona se sama javila teti da je predškolac (mješovita grupa), čita, piše, teška štreberica u duši (zlato mamino )
    I onda sam počela razmišljati, razgovarala s tetama, one obje kažu da po njima definitivno je jer da će se druge godine dosađivati u vrtiću.
    Ja pak mislila da bi joj dobro došlo još ostati jer su tete divne, puno s njima rade, uči francuski i engleski i baš naočigled napreduje.
    teta kaže da ona čita i francuski jedina u grupi i da će se jako dosađivati u prvom razredu ako ju ostavim da krene sa 7,5.
    Ići će u drugu školu, a ne s ekipom iz vrtića i sve sam bliža tome da ju dam na jesen.
    plus što je kod nas škola u turnusima i ako čekam da krene sa 7,5 biti će mi suprotni turnus od starijeg sina.
    Na to nisam ja spremna da mi se cijeli dan vrti oko škole!
    Kaj vi kažete?

  34. #184
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Pomoc oko skole po meni puno vise ovisi o karakteru i sposobnostima da se dijete samo organizira nego o tome da li je netko 6,5 ili 7,5 godina.
    Iz iskustva majke koja svakodnevno radi sa ucenikom po nekoliko sati od prvog dana skolovanja...

  35. #185
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok, 7,5
    ne pada mi na pamet raditi ni minutu

    mfo, pa Bela je naspram Zrina doktorica znanosti
    ako teta Jasmina kaže da je spremna, onda je spremna...

  36. #186
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mfo, slažem se sa Sirius, iz osobnog iskustva. Sve je individualno.
    Moji starci su poslali brata u školu sa 6 godina i 2 mjeseca i...mama je potom radila s njim godine i godine, svaki dan.
    Ne znači da bi on nakon godinu dana više u vrtiću bio potpuno drukčiji, ali bio bi ipak malo zreliji.
    Ja sam isto išla sa 6 godina i 2 mjeseca, a sa mnom starci nisu proveli ni minute, obožavala sam školu. S 5 godina sam u vrtiću plakala da i ja želim u školu i onda su mi dale da rješavam neke testove (radne zadatke) kao oni koji su trebali kretati u školu i bila sam uvjerena da sam tete uspjela uvjeriti da idem u školu, lol. Vrtić mi je bio dosadan, bratu je bio super. Da su me tamo ostavili godinu više, mislim da bih poslala delikvent. Vrtić mi je bio dosadan, bratu je bio super.
    Treba slušati dijete.

  37. #187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja ocekujem da sa mladom necu raditi , barem ne toliko puno i dugo kao sa starijim.
    Vidi se da ona ima puno vise potencijala za samostalnost i ukalupljivanje u sistem.

  38. #188
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ok, 7,5
    ne pada mi na pamet raditi ni minutu
    .
    he, he...nadam se da si pljucnula negdje triput

  39. #189
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jesam
    ne brigaj
    a ako dođem ovdje plakati i lizati rane, udari me klavirom po glavi

  40. #190
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    jesam
    ne brigaj
    a ako dođem ovdje plakati i lizati rane, udari me klavirom po glavi
    A zakaj, samo upregni Orku.
    Tako ja planiram starije, pa i oni moraju zaraditi za kruh.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 18.12.2013. at 07:46

  41. #191
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Apri, Bela je ovako pametnjakovićka za školu, ali je uz mene uuuužasno vezana pa se ponekad bojim je li emocionalno zrela.
    Iako, tete kažu da u grupi super funkcionira, samo ponekad ima mali igrokaz za mater (koja je toliko slaba na nju da mala koristi gužvu )
    Molila sam u vrtiću da je i psihologica testira, ali po meni sam skoro pa odlučila da ide. Pa kak bude! Možete i mene klavirom po glavi ako se požalim

  42. #192
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj mfo prvotno napisa Vidi poruku
    Apri, Bela je ovako pametnjakovićka za školu, ali je uz mene uuuužasno vezana pa se ponekad bojim je li emocionalno zrela.
    Iako, tete kažu da u grupi super funkcionira, samo ponekad ima mali igrokaz za mater (koja je toliko slaba na nju da mala koristi gužvu )
    Molila sam u vrtiću da je i psihologica testira, ali po meni sam skoro pa odlučila da ide. Pa kak bude! Možete i mene klavirom po glavi ako se požalim
    E, spremit ćemo neki stari pijanino da se nađe ako bude trebalo...

    A sad ozbiljno - puno puuuuno ovisi o učiteljici (tu još možemo nekako utjecati) ali i o sastavu razreda (tu nema nikakve šanse da utječemo, a i te kako ima veze). Pa kako vam padne grah.... Nek vam je sa srećom!

  43. #193
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    isto tako, jos je puno vremena do upisa

    pa ako vec sad pomisljate da su spremni, za pola godine (do testiranja) ili skoro godinu (do polaska) nekako vjerujem da sumnje nece biti.

  44. #194
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kad je uopće testiranje za školu i upisi. Zar nije u 3. mjesecu?
    Da li ćemo dobiti kakav poziv?
    I što se sve radi na testiranju, da se pripremim?
    Kad je cijepljenje, ja bih to najradije obavila kod našeg dr.?

  45. #195
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Anemona svaki grad ima svoj nacin i vrijeme kad radi upise. moras pratiti. obicno imas na vratima od vrtica, skole obavijesti.

  46. #196
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Anemona svaki grad ima svoj nacin i vrijeme kad radi upise. moras pratiti. obicno imas na vratima od vrtica, skole obavijesti.
    Ajde barem mi otkrij tajnu što se sve radi, testira i da li možemo cijepiti kod svojeg dr.?

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde barem mi otkrij tajnu što se sve radi, testira i da li možemo cijepiti kod svojeg dr.?
    Evo vam pa čitajte (otvara direktno doc format):

    http://www.azoo.hr/images/Natjecanja...cnik_upisi.doc
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.12.2013. at 13:33

  48. #198
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    u skoli kod mene na selu djete rjesava neki test s psihologom. sta je u tom testu pojma nemam, jer za to vrijeme sam ja u istoj prostoriji s pedagogicom popunjavala niz nekih formulara.
    ide se kod lijecnika skolske medicine, i tamo se pika. a koliko se sjecam treba napraviti krvnu sliku i urin. no ja sam imala problem jer mi je BC bio prijavljen u ZGB kod pedijatra, a na selu su drugacija pravila, pa smo se borili s lijecnicom skolske medicine. sad me ceka isti problem.

  49. #199
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, nisam pametna

    što se čitanja i pisanja tiče... jako je daleko iza sestre

    ali...
    on poštuje autoritete
    samostalan je jako, jako
    verbalno jak, u vražju mater
    ima koncentraciju
    odlično funkcionira u grupi
    izvršava zadane zadatke...

    stvarno ne znam što da radim
    znam da bi nama bilo puno lakše da ga damo sa 7,5 nego sa 6,5...
    Vidim svog Jakova u ovom opisu.
    On i Zrin su obveznici iste godine, a razlika među njima skoro godinu dana.
    Ali ja sam sigurna da neće ići sa 6 i pol.

  50. #200
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, nisam pametna

    što se čitanja i pisanja tiče... jako je daleko iza sestre

    ali...
    on poštuje autoritete
    samostalan je jako, jako
    verbalno jak, u vražju mater
    ima koncentraciju
    odlično funkcionira u grupi
    izvršava zadane zadatke...
    Evo, iz osobnog iskustva, ne od djeteta mi, već mog.
    Krenula sam u školu s 6 i pol. Jako pametna :D , već sam gutala knjige (Šegtra Hlapića i ine), znala piskarati, brojeve, likove....išla sam u vrtić od 1. godine života, dakle ni socijalizacije nije nedostajalo. K tome sam doma imala i 4 godine stariju sestru bistricu, po kojoj sam znala što je otprilike škola i što se u njoj očekuje.
    Pa sam ipak prvi razred jedva prošla s 4. I bila sam jako uplašena, svega - bojala sam se djece, učiteljice, ocjena. I roditelji su jako puno morali raditi sa mnom. Mogu misliti kako je bilo mojima - pravo iznenađenje. Dvije djevojčice, jednako odgajane, bistrice, ista škola, ista učiteljica! Pa je opet jedna bila izrazito samostalna, a druga izrazito ovisna o roditeljskom usmjeravanju, provjeravanju i pomoći.
    Za utjehu, i sestra i ja smo završile fakultete. Ja čak dva :D

Stranica 4 od 19 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •