Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819
Pokazuje rezultate 901 do 902 od 902

Tema: Prijevremni upis u skolu DA ili NE?

  1. #901
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to stvar osobne percepcije i organizacije
    Možda djeca koja su u boravku imaju drugačiji dojam, oni koji nisu, odrade 4 sata nastave (nekad i samo 3) i ako su u jutarnjoj smjeni vrlo brzo su nazad kući iz škole... zadaće je nekada bilo više, nekada manje... ako dijete ne odradi odmah, razvlači, teško mu je, onda će i više vremena posvetiti tome...

    moje iskustvo je pokazalo da djeca koja idu prijevremeno u školu su ionako često zainteresiranija, motiviranija, ide im lakše, tako da imaju i više vremena za igru...
    Garantiram da u mom slučaju nije stvar samo osobne percepcije. Dijete mi je u biravku pomiješano s drugim razredom. Oni 2 zadaće, naši 5. Ovisi o učiteljici jako puno toga. Govorim iz perspektive mame natprosječnog djeteta koje gradivo već 3g zapravo svladava lijevom rukom, ok ona ima neke druge probleme ali ja sam se zagrcnula kad sam pročitala da se u 1.r uglavnom igraju jer je to kod nas dalekooo od istine.
    Šzo se tiče prijevremenog upisa, slažem se da datum ne igra ulogu nego je li dijete spremno. To bih naravno uz svoje mišljenje ipak prepustila stručnim ljudima. Iz prakse znam za više slučajeva kad su djeca na inzistiranje roditelja krenula ranije a zapravo bi im dobro došla ta godina. Ta djeca au imala više problema od onih koji su možda trebali ranije a nisu.
    Ja sam bila dijete koje je moglo bez problema krenuti ranije a krenula sam sa 7, 5. Čitala sam i pisala od 4.g, zbrajala, oduzimala, a sa 6 čitala i čirilicu jer me to jako zanimalo. Krenula sam sa 7. 5 i meni nije bilo dosadno već mi je bilo super što sam već sve znala i bila najbolja. Školu sam odrađivala kao od šale.
    Treba dobro procijeniti a pogotovo sada kada nam je nažalost sve izglednija online škola na jesen.

  2. #902
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kod nas predškola isto kao kod Vrijeske
    Tako da je moja idući u mješovitu grupu prošla program predškole godinu orije, a i tu godinu kad sam tetama rekla da bi je upisali u školu iako je datum rođenja malo iza 1.4.
    Onda je u školi išla i na testiranja za prvašiće koja su redovna i na testiranje kod psihologa dodatno jer je raniji upis
    Mišljenje struke je bilo pozitivno, procijenjena je zrelom za školu.
    Sad je završila 2.razred
    Dojam je da intelektualno sce savladava bez problema, socijalno se snalazi ali ja zamjećujem jedan nazovimo strah lagani gdje se ona zbog činjenice da je najmlađa povremeno zna osjetiti inferiorno. Pogotovo od curica koje se po prirodi glasnije i postavljaju se kao vođe cijelom kolektivu i nabiju joj da ionako nema još toliko i toliko godina, itd...
    A ona je po naravi skroz samozatajna i mirna i zazire od izazivanja pažnje.
    Učiteljica koja je stvarno izvrsna kaže da je uvijek malo po strani i tiha ali kad treba, vrlo uspješno se umije izboriti za sebe. Meni dovoljno.
    E sad, vremenom će možda te razlike od godinu dana biti i vidljivije ali bez obzira ja sam zadovoljna time što je upisana sa svojom grupom iz vrtić jer da je ostala godinu dana ona bi bila unazađena i nezadovoljna.

Stranica 19 od 19 PrviPrvi ... 9171819

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •