Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617
Pokazuje rezultate 801 do 822 od 822

Tema: Prijevremni upis u skolu DA ili NE?

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Citiraj yin&yang prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, u redu i koji je tvoj prijedlog? Da pustim kako je, koliko zapamti, zapamti i da ni ne pokušavam vježbati s njom? To gradivo brzo ide dalje i novo se stalno nadovezuje na staro i bit će joj sve teže i teže jer će biti sve više riječi za memorirati. Na početku drugog razreda, očekuje se da zna apsolutno sve riječi iz 1. razreda i tada ih osim ovoga već moraju znati i pisati. Po starijoj vidim da im je jako teško to nadoknaditi, ako ne prate i ne uče redovno. Nije stvar u peticama, nego u svladanom gradivu.
    Nakon 6+4 godine ucenja njemackog rekla bih da je to cisti gubitak vremena ako se jezikom ne sluzi i nisi mu izlozen izvan ta 2-3 sata tjedno. Tako da opet nisam neki primjer.
    Gore sam ti napisala kako pokusati uciti kroz igru ako ti se da. To bi bilo dovoljno da zadovoljis skolsku formu.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

kaj ima moj problem pisanje rečenica u njemačkom svaka imenica veliko slovo, kod nas samo imena, i naravno da moj ćesto ne misli na kojem predmetu je

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

mogu pogledati kakvi su bili ispiti kod mojega, ali to nije bilo njemu previše komplicirano

mi smo prije zimskih praznika radili memory neke pa je jedno vrijeme tak učio

Datum pristupanja
    Apr 2011

Početno

Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 6+4 godine ucenja njemackog rekla bih da je to cisti gubitak vremena ako se jezikom ne sluzi i nisi mu izlozen izvan ta 2-3 sata tjedno. Tako da opet nisam neki primjer.
    Gore sam ti napisala kako pokusati uciti kroz igru ako ti se da. To bi bilo dovoljno da zadovoljis skolsku formu.
    I ja sam ga učila 6+4+2 i tada sam ga znala odlično, sada sam sve zaboravila i potpuno se slažem s tobom I eto oboje djece mi dobilo za prvi jezik njemački i sada s njima ponovno učim, što da se radi
    Iskreno žao mi je što za prvi jezik nisu dobile engleski, ali na to ne mogu utjecati.
    Tako nekako kako si predložila i radim Starijoj ide odlično, nadam se da će i mlađa nekako to pohvatati s vremenom.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

I ja sam ga učila 6+4+2 i tada sam ga znala odlično, sada sam sve zaboravila i potpuno se slažem s tobom I eto oboje djece mi dobilo za prvi jezik njemački i sada s njima ponovno učim, što da se radi
    Iskreno žao mi je što za prvi jezik nisu dobile engleski, ali na to ne mogu utjecati.
    Tako nekako kako si predložila i radim Starijoj ide odlično, nadam se da će i mlađa nekako to pohvatati s vremenom.
    Iz iskustva - ovo je bolja kombinacija. Moja oba sina su imala njemački kao prvi jezik, a engleski od četvrtog razreda. Engleski su savladali u roku keks, bez ikakvih problema. Njemački starijem isto ide dobro. Mlađi je upisao tehničku školu pa nema drugi strani jezik, odabrao je engleski kao jedini jezik, a njemački za sada nije zaboravio - provjerio je to na školskom izletu u Munchenu, hehehe....

Rješenje za izlaganje djeteta njemačkom - ako na kabelskoj televiziji imate Kika kanal ili neki drugi njemački dječji program, to je super.

Datum pristupanja
    Apr 2011

Početno

Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iz iskustva - ovo je bolja kombinacija. Moja oba sina su imala njemački kao prvi jezik, a engleski od četvrtog razreda. Engleski su savladali u roku keks, bez ikakvih problema. Njemački starijem isto ide dobro. Mlađi je upisao tehničku školu pa nema drugi strani jezik, odabrao je engleski kao jedini jezik, a njemački za sada nije zaboravio - provjerio je to na školskom izletu u Munchenu, hehehe....

Rješenje za izlaganje djeteta njemačkom - ako na kabelskoj televiziji imate Kika kanal ili neki drugi njemački dječji program, to je super.
    Hvala ti na ovome i ja se nadam da će tako biti i da neće biti problema prilikom upisa u srednju školu.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Hvala ti na ovome i ja se nadam da će tako biti i da neće biti problema prilikom upisa u srednju školu.
    Bit će sve u redu.

Dijete ti je ranije krenulo u školu, a njemački jezik ima prilično zahtjevne udžbenike za početnike. Zapravo, u prvom razredu djeca često ne znaju pisati ni na hrvatskom, pa je program SVAKOG stranog jezika često prezahtjevan. Ovisi o nastavniku stranog jezika što se traži. Mislim da moji sinovi iz početnih razreda pamte samo stihove i ništa drugo. Uglavnom uobičajene fraze (Mein Name ist...), pjesmice i dječje pričice... Čak sam i ja zapamtila priču o dečku koji se nikad ne pere i ne reže nokte (Der Struwwelpeter) jer je to mojim sinovima bila najzabavnija lekcija iz njemačkog.

Inače, nastavnik stranog jezika ima posebne informacije na koje možeš otići ako bude problema (ne na informacije učitelju razredne nastave) i to nije loša ideja, malo se raspitati što i kako traži od djece. Sretno!

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Mene su prije puuuno godina isto tako upisali sa 6 godina. Ja sam bila dosadna ko uš i stalno sam navaljivala da želim u školu. Upisali su me - ostala sam. Aliii sjećam se da mi je u prvom razredu bilo teško sjediti i da sam stalno učiteljici (koja je bila bakina susjeda, poznavala sam ju od ranije) nosila svoje crteže cvijeća, voća, pasa i tako... Jedva me uspjela uvjeriti da moram sjediti u klupi, hehe. Imala sam brzi mozak, ali i crve u guzici, pa bi vjerojatno bilo bolje da sam ostala još godinu dana u vritiću... Moji sinovi išli su u školu s punih 7 godina i za njih je to bilo ok, ali nije pravilo. Ima djece kojima paše raniji upis kao i one kojima paše odgoda, samo to treba prepoznati. Zato i postoje testiranja.
    Peterlin, ja sam išla s nepunih 7, ali isto nisam imala mira sjediti, tako da možda ne bi ni odgoda upalila . Prvenstveno jer sam gradivo već znala, imam stariju sestru. Hvala bogu na predivnoj učiteljici koja me znala šetati po razredu dok su drugi završavali zadatke, da sam imala neku strogu, vjerojatno bih imala traume. Nema pojma koliko često pomislim na nju kako je bila divna. Dok sam ju još sretala kasnije, uvijek bih joj trčala u zagrljaj.

Nas su nedavno pitale tete u vrtiću hoćemo li davati malog ranije u školu. Baš nas je iznenadilo. On ne bi imao ni punih 6 kod ranijeg polaska. Zasad mi ne pada na pamet. Mislim da je nebitno što on zna pisati, čitati i ponešto računati s 3,5 godine, on se meni i dalje nezrelom bebom. Vjerojatno one vide da se on isključivo sa petogodišnjacima druži, ali meni to i dalje nije neki motiv. Ne znam što bi me trebalo potaknut da odlučim na prijevremeni upis.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

ja sam išla s sedam i skoro pol isto nisam baš bila na miru
    jedan kolega gosinu stariji od mene, nikad nije isto bio na miru, ali smo zato imali jednu bubicu koji je došao iz Austrije godinu i 2-3 mjeseca mlađi od mene, taj je bio dečko mirana, za razliku od svojih bratića koji su vragu s torbe spali

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Mi oboje govorimo prilično tečno njemački, ja se nadam da će mali imati od toga neke koristi. Mi definitivno imamo.
    Neki dan je ničim izazvan pozdravio susjedu s Guten Morgen. Dobro da nije rekao Moin Moin

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Jelena ne možeš sad unaprijed znati.
    Jako je bitna emoc.zrelost djeteta poč.te kalendarske godine. A i neka djeca nemaju mira po prirodi bez obzira na godine.

Već sam dosadna, al ću ponovit još jednom da je naš prijevremnei upis kćerke u školu bila jedna od najboljih odluka u životu.

Nikad nikakvih problema,a i sad je emoc.zrelija od vršnjaka. Uvijek među njih tri najbolje u razredu.

Njoj je vrtića bilo navrh glave već s 5 god.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi oboje govorimo prilično tečno njemački, ja se nadam da će mali imati od toga neke koristi. Mi definitivno imamo.
    Neki dan je ničim izazvan pozdravio susjedu s Guten Morgen. Dobro da nije rekao Moin Moin
    Super je to.... U nižim razredima upravo tako bi se trebalo učiti strani jezik - prvo na uho, kao u stvarnom životu, a tek onda pisanje.

Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je bitna emoc.zrelost djeteta poč.te kalendarske godine. A i neka djeca nemaju mira po prirodi bez obzira na godine.

Već sam dosadna, al ću ponovit još jednom da je naš prijevremnei upis kćerke u školu bila jedna od najboljih odluka u životu.

Nikad nikakvih problema,a i sad je emoc.zrelija od vršnjaka. Uvijek među njih tri najbolje u razredu.

Imaš pravo. Meni je u glavi neka granica da dijete rođeno u kolovozu, rujnu i listopadu ne bi nikako trebalo ići godinu ranije. Al nikad ne reci nikad. Vjerojatno sam spominjala, samnom su u osnovnoj školi bile dvije odlične i mirne učenice, jedna srpanj, a druga čak rujan. Obje uspješne i danas.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

mogu ići sva djeca koja u tekućoj dodini navršavaju 6 dgodina do 31.12. ako prođu testove.

Datum pristupanja
    Apr 2011

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

Ja se nadam da ću ovako isto pisati kao i ti i za koju godinu Za sada definitivno mislim da bi ostanak u vrtiću bio promašen, ona je to sve prerasla i njoj je isto vrtića već bilo preko glave. Baš mi je drago da je baš sa ovom vrtićkom ekipom krenula u školu i iz sadašnje perspektive mislim da neće doći trenutak kada ću žaliti za svojom odlukom.
    Što je točno emocionalna zrelost više ni sama ne znam ali mislim da je ona svakako dovoljno zrela za školu, ni više ni manje od svojih razrednih kolega (barem ovih koje poznajem i skojima se družima a ima ih i cijelu godinu starijih od nje.

Datum pristupanja
    Nov 2005
    6,770

Početno

Super je to.... U nižim razredima upravo tako bi se trebalo učiti strani jezik - prvo na uho, kao u stvarnom životu, a tek onda pisanje.
    Kod nas se tako uci njemacki. U drugom razredu tek pomalo citanje i pisanje, u trecem tek zaozbiljno. Prvi razred iskljucivo "na uho", bojanje i povezivanje, igre, pjesmice, "diktati" gdje uciteljica govori a oni bojaju, oznacuju i sl. No stress. U peti razred dodju sasvim dobro pripremljeni.

In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mogu ići sva djeca koja u tekućoj dodini navršavaju 6 dgodina do 31.12. ako prođu testove.
    31.8. je granica. Ako dijete do 31.8. napuni 6g onda moze prijevremeni upis.

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Bas je 31.12.
    Znam i jednu mamu koja je razmisljala o tome.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2019. at 19:54

In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007

Početno

Moze mama razmisljati o upisu ali ga nece odobriti https://www.gov.hr/moja-uprava/obraz...rvi-razred/219

Nas mali je prijevremeni pa znam sve o tome
    Posljednje uređivanje od In love : 05.05.2019. at 21:11

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

onda su mijenjali datum jer kad se moja kćer upisivala prije 4 god zadnji datum je bio 31.12.

sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009

Početno

Ja sam išla u dobi koja bi bila danas "prijevremeni" - apsolutno mi nije bilo prerano. U stvari bilo mi je prilicno dosadno koliko je bilo lagano... Ali baš s 5g ne bi dala dijete u našu školu, u neku vanjsku bi.

Inače moj isto uči njemački od 1r i uce citati, pisati, brdo rijeci su vec ucili. Ali rade po knjizi Tamtam, to je u skoli stranih jezika, ne znam kako je u programu našeg skolstva. Uglavnom ocekuje se da uce citati i da je ei=aj, sch=š itd. Engleski u školi isto dosta pišu ali ne očekuje se još da točno znaju spelling (ja svog svejedno gnjavim da ispravlja krivo napisane riječi, no kad čujem stariju da pročita love "po vuku" nakon 4g učenja u skoli + 2 u vrticu dobijem omanji slom živaca :zahtjevniroditelj: )

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Bas je 31.12.
    Znam i jednu mamu koja je razmisljala o tome.
    Treba svake godine provjeravati Pravilnik - znaju oni to mijenjati. Kad se moj stariji upisivao, granica je bila 31.05. i baš je za 2 tjedna bio s dobre strane, pa je išao u školu sa 7+ godina.

Za Zagreb se to može provjeriti na službenim stranicama Grada - obično prikvače i link na pravilnik + raspored pregleda: https://www.zagreb.hr/en/upisi-u-i-r...odini-2/123430

Stranica 17 od 17 PrviPrvi ... 7151617

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •