Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: alkohol ili zajedničko spavanje?

  1. #1
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno alkohol ili zajedničko spavanje?

    http://danas.net.hr/svijet/dvomjesec...-s-roditeljima

    Dakle, beba je umrla dok je spavala s roditeljima. Roditelji su konzumirali alkohol - to se navodi kao dodatna činjenica. Po meni bi trebala biti ključna. Savjetuje li se zaista roditeljima da ne stavljaju ovako malo dijete spavati u svoj krevet?

  2. #2
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Nije poanta bila da se ne stavlja u krevet, nego NE IZMEĐU DVA RODITELJA.
    Moj F. kad je spavao s nama u krevetu nikada nije bio između nas, uvijek kraj mene uz rub kreveta i onda njegov kindač skroz uz krevet tako da mi stvori ogradu da bebo ne padne dolje (onda kad se počeo okretati).

  3. #3
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ja bih rekla alkohol.

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ja isto mislim da je alkohol; naši su uvijek (i još uvijek) spavali između mene i mm-a; kad se navikneš da su tu ni ne vrtiš se puno noću...

  5. #5
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    I ja bih rekla da je alkohol. Mi već 6 god spavamo s djecom i sve ok. Nekad su izmedju nas, nekad do zida al nikad se ni jednom nije nista dogodilo (troje ih imam)

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Prošle godine je na rmk bilo predavanje o sigurnom zajedničkom spavanje. Veliki " ne" zajedničkom spavanje je bio alkohol, lijekovi, droga, spavanje na kaucu . Zapravo su u pravilu tragedije bile povezane sa ovim faktorima rizika. Probati ću naći materijale pa staviti.

  7. #7
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ovo je tako tužno.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi ne spavamo s djecom, nego ja spavam s decom, muža izbacimo iz sobe dok su deca mala, osim kod našeg prvog koji je tak i tak spavao u kimbaču, ovi mali alergičari su se tolko česali da sam morala ih stavit uz sebe i držati im ruke po noći.

  9. #9
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Otac mog djeteta npr. spava užasno nemirno i nepojmljivo čvrsto. On bi u noći bez problema legao na malog (i bilo je takvih pokušaja tijekom noćnih dojenja jer mijenjam dojku pa u stranu na koju stavim bebača), a da bi čuo plač ili nešto... ma nema šanse! Pa mali je znao urlati u krevetu do njega, on bi bez ikakve smetnje nastavio spavati/hrkati. Ne bi mu se ni kapak trznuo.
    I sve to bez alkohola.
    Tako da je i do spavača, ne samo alkohola ili trezvenosti.

  10. #10
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ma članak je potpuno nejasan. od kakvog je gušenja umrla? gušenja čim? možda je SIDS u pitanju, a to bome s ničim nema veze. možda su roditelji bili stvarno alkoholizirani ozbiljno, pa time i sedirani, a možda su u šumi. grozna priča, ali članak je skandalizirajuć i bezvrijedan. i mislim da se iz njega definitivno ne treba izvlačit zaključke o zajedničkom spavanju.

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Prošle godine je na rmk bilo predavanje o sigurnom zajedničkom spavanje. Veliki " ne" zajedničkom spavanje je bio alkohol, lijekovi, droga, spavanje na kaucu . Zapravo su u pravilu tragedije bile povezane sa ovim faktorima rizika. Probati ću naći materijale pa staviti.
    i pusenje

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da, da, imaš pravo : pušenje . Spavanje sa roditeljima koji su pusaci, čak ne nužno majKa koja doji. Osoba koja puši isparava štetne tvari satima nakon zadnje popusene cigarete.

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ma članak je potpuno nejasan. od kakvog je gušenja umrla? gušenja čim? možda je SIDS u pitanju, a to bome s ničim nema veze. možda su roditelji bili stvarno alkoholizirani ozbiljno, pa time i sedirani, a možda su u šumi. grozna priča, ali članak je skandalizirajuć i bezvrijedan. i mislim da se iz njega definitivno ne treba izvlačit zaključke o zajedničkom spavanju.
    slazem se
    ali kao da ih svaka patronazna procita

  14. #14
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    slazem se
    ali kao da ih svaka patronazna procita
    Nama je patronazna preporucila zajednicko spavanje
    A mali spava malo izmedju nas, malo izmedju mene i zida. Ja i md mirujemo, malac se vrti.

  15. #15
    bembola avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    Otac mog djeteta npr. spava užasno nemirno i nepojmljivo čvrsto. On bi u noći bez problema legao na malog (i bilo je takvih pokušaja tijekom noćnih dojenja jer mijenjam dojku pa u stranu na koju stavim bebača), a da bi čuo plač ili nešto... ma nema šanse! Pa mali je znao urlati u krevetu do njega, on bi bez ikakve smetnje nastavio spavati/hrkati. Ne bi mu se ni kapak trznuo.
    I sve to bez alkohola.
    Tako da je i do spavača, ne samo alkohola ili trezvenosti.
    potpuno se slazem s tobom..tako je i kod nas ona mi je lakse prebacit ga u krevetic

  16. #16
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj bembola prvotno napisa Vidi poruku
    potpuno se slazem s tobom..tako je i kod nas ona mi je lakse prebacit ga u krevetic
    pa da... ja sam F. kindač imala skroz priljubljen uz svoju stranu kreveta i kad bih se umorila od položaja uz njega (a prebaciti ga na drugu stranu prema ocu se jednostavno nisam usudila nakon takvih par epizoda u kojima bi legao na njega da ja nisam bila budna i odreagirala) jednostavno bih ga prebacila u krevetić, još uvijek na dohvat ruke. i lako mi ga je bilo opet uzeti k sebi bez ustajanja kad je bilo vrijeme za idući podoj...

    i ja se slažem da je članak senzacionalistički, ali podatak o 27 beba na kraju članka me gadno stresao

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ni meni se članak ne sviđa. Ali u literaturi sam na 100 mjesta pročitala da se ne preporučuje zajedničko spavanje ako roditelji piju alkohol i/ili puše, jer može uzrokovati SIDS.
    A naša patronažna je imala svoju teoriju o zajedničkom spavanju, koju nisam poslušala jer nije bila argumentirana (razmazit ćeš djecu mi nije argument kojeg bi uzela kao relevantan)
    I moji malci nanaju samnom (svaki u svom kindaču, a ja u bračnom između njih), a MM na kauču - baš kao Jelena O.
    Tako nam je lakše.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    Otac mog djeteta npr. spava užasno nemirno i nepojmljivo čvrsto. On bi u noći bez problema legao na malog (i bilo je takvih pokušaja tijekom noćnih dojenja jer mijenjam dojku pa u stranu na koju stavim bebača), a da bi čuo plač ili nešto... ma nema šanse! Pa mali je znao urlati u krevetu do njega, on bi bez ikakve smetnje nastavio spavati/hrkati. Ne bi mu se ni kapak trznuo.
    I sve to bez alkohola.
    Tako da je i do spavača, ne samo alkohola ili trezvenosti.
    i moj je takav, kad spava spava, ali ak su slučajno ovi veči klinci bolesni navine si ipak sat da proba jel su klinci topli, ak ja ne mogu od klinca

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    Otac mog djeteta npr. spava užasno nemirno i nepojmljivo čvrsto. On bi u noći bez problema legao na malog (i bilo je takvih pokušaja tijekom noćnih dojenja jer mijenjam dojku pa u stranu na koju stavim bebača), a da bi čuo plač ili nešto... ma nema šanse! Pa mali je znao urlati u krevetu do njega, on bi bez ikakve smetnje nastavio spavati/hrkati. Ne bi mu se ni kapak trznuo.
    I sve to bez alkohola.
    Tako da je i do spavača, ne samo alkohola ili trezvenosti.
    Ovako je bilo i kod nas. Nije bilo šanse da djeca spavaju u krevetu s nama. MM se u tih nekoliko godina dojenja probudio možda 4-5 puta, ustao nije više od 2 puta. Istina, djeca su relativno dobro spavala.

    Mi imamo uski klik klak krevet i ja sam se uvijek bojala da se klincima što ne dogodi (da ne ispadnu ako su s vanjske strane ili da ih ne zgnječimo ako su između nas) pa eto, nismo prakticirali zajedničko spavanje noću. Spavali su u krevetiću koji je bio odmah do našeg kreveta, ali ne u samom našem krevetu. Dnevno spavanje je bilo druga priča - to nam je bio omiljeni način odmaranja dokle god su djeca spavala popodne.

  20. #20
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Probati ću naći materijale pa staviti.
    Rado bi pročitala i proslijedila materijale novim tatama i mamama

  21. #21
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Sjetila sam se nakon što sam postavila post, da ipak nije preporučljivo da beba bude između mame i tate, trebala bi biti na maminoj strani. I slažem se da iz ovog članka ne treba vaditi nikakve zaljučke jer je kao i većina novinskih članaka jadan i loš. A uznemirilo me to što mislim da je prvi zaključak većini čitača - zajedničko spavanje nikako. Iako, ako se ne varam, postoje čak i zaključci da zajedničko spavanje pomaže u prevenciji SIDSa.

  22. #22
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ja znam svog Malog dečka staviti da spava samnom ali samo po danu i to tako da se ja spustim malo niže jastukom, tako nema šanse da mu se nešto desi. Panično se bojim da bi mu se moglo s nečim prekriti lice.

  23. #23
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    ja znam svog Malog dečka staviti da spava samnom ali samo po danu i to tako da se ja spustim malo niže jastukom, tako nema šanse da mu se nešto desi. Panično se bojim da bi mu se moglo s nečim prekriti lice.
    kad sam bebu stavljala pored sebe i ja sam tako činila. bez jastuka i na visini njenog lica ili ispod.

    no, ako vam beba inače spava lijepo i mirno u krevecu, možete slobodno je tamo i zadržati. co-sleeping nije must. smije se i ne co-sleepati dijete ako nemate želje ili mogućnosti (mada znam da je često povezano i s noćnim dojenjem).

  24. #24
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam od toga da bih mu ja mogla nesto napravit strahovala tjedan dana, a da bi mu md mogao nesto napravit par mjeseci (tad sam ga uglavnom stavljala izmedju sebe i zida) sad smo vec svi dobro naviknuti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •