Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 73 od 73

Tema: I meni je loše, i to stalno.... :(

  1. #51
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Inače super ustanova i super djelatnici.. ali trebali su uključiti i ginekološki pregled s papom. Bez toga ovo nije sistematski.

  2. #52
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Slične simptome sam i ja imala prije tri i pol godine. Nekoliko su me mjeseci izluđivale ekstrasistole, teškoće u disanju. Bila sam xyz puta na hitnoj, napravili mi gomilu EKG-a, prošla sistematski i kompletnu kardiološku obradu i na kraju dijagnoza bila - stres i PTSP (nakon traumatične trudnoće).
    I dan-danas mi se aritmije znaju pojaviti kad sam iscrpljena, nenaspavana ili kad je južina. Iako znam da nije ništa opasno, čim osjetim preskok srca, oduzmem se i nastupa nervoza. Umiri me duboko disanje i ispijanje tekućine.
    Cure, kad osjetite nelagodu i preskoke, otiđite na HITNU (ja sam išla u Novu bolnicu i uvijek su bili korektni). Tamo će vam odmah napraviti EKG, izvaditi krv, napraviti pretrage..., a što je najvažnije - umirit će vas nalazima ako su smetnje uzrokovane stresom ili nečim bezazlenim.

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    frka :grli:
    vrijeme je stvarno za generalku
    micika ti je vec velika, moras malo misliti i na sebe
    ja sam imala isti problem kad sam pocela raditi, nocno dojenje se sa svaka 3 prebacilo na svakih pola sata
    nakon dva mjeseca takvog nespavanja, skoro sam se srusila na poslu
    s njenih 14 mj odlucila sam prestati s nocnim dojenjem
    ja sam spavala u boravku, a mm je bio s njom u krevet
    da je bilo suza, bilo je, s obje strane
    nakon mjesec dana sam se vratila u sobu, al ona je htjela i dalje cicu
    pa sam otisla u boravak na jos mjesec dana
    i nije mi zao, ja sam dosla k sebi, a ona je i dalje cikila po danu- do nedavno, s 25 mjeseci je sama odlicla prestati
    zdravlje mi je bili naruseno, a i posao je trebalo kvalitetno obavljati... ovako se poslozilo
    drz se
    Posljednje uređivanje od Ginger : 24.12.2012. at 01:23

  4. #54
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    a skužili su infekciju nakon trećeg slikanja s nekim ct scanom il itako nešto. Ne pitaj, prije toga ortopan i slika zuba ništa. I dobro cure kažu spavanje i spavanje - moraš se pobrinuti za sebe inače se nema tko birnuti za malene. I da me netko sad pita ne bih baš dojila 5 godina skoro u komadu i ranije bih počela spavati po noći, iskreno mislila sam da se čovjek od toga brže oporavi, ali ne ova iscrpljenost traje godinama,kako se godinama i skupljala...

  5. #55
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno


    I ja sam za da se obavezno ode liječniku ali možda bi ti simptome ublažio magnezij klorid, ja sam ga baš danas guglala (i kupila) radi nekih svojih problema, a vidim da pomaže simptoma koje si ti navela.
    Evo ovaj članak mi je bio odličan http://istineilaziohrani.blogspot.co...-magnezij.html

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku

    I ja sam za da se obavezno ode liječniku ali možda bi ti simptome ublažio magnezij klorid, ja sam ga baš danas guglala (i kupila) radi nekih svojih problema, a vidim da pomaže simptoma koje si ti navela.
    Evo ovaj članak mi je bio odličan http://istineilaziohrani.blogspot.co...-magnezij.html
    Da magnezij, ali ne u obliku klorida. MgCl2 nije namjenjen za per os primjenu.

  7. #57
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Stvarno?? Meni to preporučila kolegica koja predaje kemiju kod mene u školi
    Moram još malo proguglati.

  8. #58
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno?? Meni to preporučila kolegica koja predaje kemiju kod mene u školi
    Nisu ni hemičari svemogući.

  9. #59
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Da magnezij, ali ne u obliku klorida. MgCl2 nije namjenjen za per os primjenu.
    Hajde daj mi neki link jer ja ne mogu naći ništa vezano uz ovo što si napisala. Ja sam našla samo da nije dobar Nigari magnezij klorid jer nije pročišćen ali ja njega ni ne koristim.

  10. #60
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Jesi probala Biolectra magnezij u granulama? Navodno je bolji od šumećih, ali meni se u trudnoći želudac dizao od njega.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj LIMA prvotno napisa Vidi poruku
    Hajde daj mi neki link jer ja ne mogu naći ništa vezano uz ovo što si napisala. Ja sam našla samo da nije dobar Nigari magnezij klorid jer nije pročišćen ali ja njega ni ne koristim.
    Nije do linka nego do osnovnoškolskog znanja kemije:

    MgCl2 disocijacijom daje ion magnezija i dva iona klora. Prvi je koristan, drugi je djelatna tvar solne kiseline, Domestosa i sličnih "zdravih" preparata. Pa... ja ne bih pila Domestos.
    Kad već velečasni u mailu kojeg je valjda dobila cijela Hrvatska spominje MgCl2 kao najbolji izbor preparata s magnezijem koji liječi sve bolesti u nekoliko dana onda bi se trebao sjetiti da i uzimanje MgO također daje korisni ion magnezija, a da kloridnih iona ima sasvim dovoljno u želucu. Treba li ih još unositi per os??

    Inače, MgCl2 koristi se u a) akvaristici da se izbjegne stvaranje kamenca na stjenkama akvarija, b) pri izradi tofua kao dehidracijsko sredstvo, c) u eksikatorima za čuvanje higroskopnih tvari. To bi trebao znati svaki kemičar: ne treba se poznavati fiziologija da bi se znalo djelovanje kloridnih iona.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Što se eferveta tiče-protiv sam uzimanja na dnevnoj bazi duže vrijeme (neovisno o tome radi li se o magneziju ili bilo kojem drugom preparatu).
    Prvo, gotovo svi sadrže umjetne zaslađivače koji su štetni do kancerogeni. Drugo, CO2 u organizmu s vodom daje H2CO3, karbonatnu kiselinu koja sustavno kiseli organizam, a njegovo zdravo stanje je lužnato. Dovoljno ga kiselimo prehranom. Dakle, da efervete, ali ne duže vrijeme nego samo ako je u svrhu terapije (npr. analgetici, antipiretici...).

  13. #63
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Winnerica, kako je? I kakvi su nalazi?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj laura29 prvotno napisa Vidi poruku
    Slične simptome sam i ja imala prije tri i pol godine. Nekoliko su me mjeseci izluđivale ekstrasistole, teškoće u disanju. Bila sam xyz puta na hitnoj, napravili mi gomilu EKG-a, prošla sistematski i kompletnu kardiološku obradu i na kraju dijagnoza bila - stres i PTSP (nakon traumatične trudnoće).
    I dan-danas mi se aritmije znaju pojaviti kad sam iscrpljena, nenaspavana ili kad je južina. Iako znam da nije ništa opasno, čim osjetim preskok srca, oduzmem se i nastupa nervoza. Umiri me duboko disanje i ispijanje tekućine.
    Cure, kad osjetite nelagodu i preskoke, otiđite na HITNU (ja sam išla u Novu bolnicu i uvijek su bili korektni). Tamo će vam odmah napraviti EKG, izvaditi krv, napraviti pretrage..., a što je najvažnije - umirit će vas nalazima ako su smetnje uzrokovane stresom ili nečim bezazlenim.
    Prošla sam slično i slažem se s ovim što kažeš. Nakon hrpe čudnih simptoma (vrtoglavice, mučnina na promjene svjetlo-mrak i dizanje pa spuštanje pogleda, bijele točkice pred očima, zujanje u ušima, buđenja u šoku, osjećaja da sam teška sama sebi, pritiska u prsima, aritmija, nekoliko napadaja panike s hiperventilacijom i trzanjem mišića.... da ne nabrajam više - bila sam i na CT-u glave) dr. opće prakse je rekao da imam PTSP. Nakon prvotne začuđenosti, shvatila sam da to ima smisla - u 18 mjeseci dobiti troje djece, od kojih 2 nedonoščeta, jedno 2 x oživljavano... bez ičije pomoći, spavanje po 45 min u komadu cca 2 godine... - stvarno je pomalo stresno. Dobila sam nešto sitno kao terapiju i stvarno sam ok sad.
    Važno je prepoznati ovakve stvari, jer simptomi mogu odvesti u potpuno krivom smjeru.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    ... ispravak: ne ''bez ičije pomoći'', već: ''bez ičije pomoći, osim MM

  16. #66
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam do sada zadovoljna sa srčanom. isto sam bila na ekg-u, nisu mi ga dali do pregleda kardiologa. tad sam ga dobila. za karotide su me naručili isti dan kad i ekg..
    naručena sam na uzv i holter, plus moram dogovoriti ergometriju (to sam trebala odobrenje drugog doktora), i obaviti rtg srca i pluća. nakon toga endokrinologu... pa kardiologu... pa neurologu (vjerojatno)...

    hvala alex koja me je dovoljno prestrašila da odem doktoru...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Unazad mjesec dana meni je stalno loše; imam pritisak u prsima, borim se za dah, dok govorim shvatim da više nemogu govoriti i od muke mi krenu suze... Otkad se malo bolje pratim skontala sam da imam često trnce u lijevoj ruci, da se borim za dah, da gubim snagu. A radim stalno, bez prestanka; upravo prolazim 14 dnevno bolovanje s ove moje dvije male curke; malo nosim jednu, pa drugu; tako iz noći u noć... Ajd, danas sam popila multivitamine ali sam sada nakon što sam ispeglala veš od ovog tjedna mrtva, uopće nemam energije više. Ima netko ideju? Kako vi dolazite k sebi nakon kriznih i stresnih situacija?
    Iskreno, mene ovaj opis simptoma najviše podsjeća na razvijanje paničnih ataka, naravno, ne mora značiti da će se atake nužno do kraja razviti i prerasti u "pravu" dijagnozu. Iako nije loše isključiti organska oboljenja.

  18. #68
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I evo mene s novostima i nalazima: uspjela sam napraviti UZV abdomena na kojem je potvrđeno da imam 3 konkrementa u žučnjaku (koji trebam već jednom operirati), cistu na lijevom bubregu + kamenac u nastajanju i trebam napraviti kolonoskopiju radi opterečujuće obiteljske anamneze karcinoma crijeva kod oba roditelja . Ginekološki nalaz, usprkos krvarenjima usred ciklusa je uredan (osim što je dijagnosticirano da sam imala adneksitise za koje nisam niti znala!), dapače ta krvarenja su ovulacijska krvarenja, a ne hormonalni poremećaj. EKG uredan nalaz, UZV dojki tkđ. uredan nalaz, nalaz krvne slike o.k., još čekam nalaz hormona štitnjače i PAPA. Tako da.... Ako se uistinu isključe organska oboljenja itekako kod mene dolazi u obzir dijagnoza paničnih ataka.
    S druge strane, sad trpim bolove radi zuba kojeg sam liječila skoro godinu dana kod dvaju specijalista (da, da i u Perkovčevoj), međutim zub je nepovratno propao i otišla sam na oralnu kirurgiju vaditi ga; budući da je to gornja 6-ica korijen joj je prominirao u maksilarni sinus, te je to zahtjevniji zahvat od "običnog" vađenja zuba. Eeeee, tek od kad sam ga izvadila vidim zvijezde od bolova, tupa bol i kucanje na mjestu gdje je zub bio + širenje boli do vrha lubanje, tj. boli me cijela lijeva strana glave, čak i donja vilica... Eto, sad trpim opet bol, pijem antibiotik, idem kod svoje dr. stom. popodne i sutra vjerojatno opet oralnom kirurgu na daljnju obradu .

  19. #69
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Uh , bas mi je zao zbog zuba. Mene je jednom bolilo sedam dana nakon vođenja , i to tako intenzivno da sam cijele dane bila na lijekovima protiv bolova ( zub je imao proces na korjenu).

  20. #70
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Moram priznati da si me utješila, meni je danas 7. dan ali bol ne prestaje, nego se pojačava. Živim u nadi

  21. #71
    kokolo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    156

    Početno

    Moram se prikačiti na ovu temu jer su mi simptomi koje je winnerica opisala dobro poznati. I evo se opet ponavljaju. Išla sam davno kod doktorice zbog toga al mi nije ništa našla pa je zaključila da je u pitanju stres. Sad sam trenutno u razdoblju kad imam i problema i svega al nisam ih toliko psihički uveličala da bi mi trebali stvarati ovakve posljedice pa ipak me ima tri dana boli u prsima i hvatam zrak,muti mi se pred očima a danas vidim i duple slike i kao da mi je kamenje na plućima. Ne pušim,ne pijem,kavu pijem u malim količinama i do sad nisam primjetila da je ona povezana sa ovim,ponekad mi i pomogne jer mi se umor smanji... Ne znam dal da opet krenem po doktorima,ne znam kako bih se uspjela izorganizirat sa poslom,djecom i ostalim obavezama,ili da otrpim dok ne prođe?

  22. #72
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Kokolo nemoj trpiti, odi na pregled - meni je doslovno bolje već od samog saznanja da sam vjerojatno fizički zdrava ali pod stresom i na rubu izdržljivosti. Kad sam se ja sama s troje djece, poslom i dva invalida o kojima brinem uspjela izorganizirati i otići na pregled.... Sretno!

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kako se narucuje na pregled?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •