Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 217

Tema: suđerica...

  1. #51
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Vidiš, ja sam računao razliku u potrošnji klase A i klase B i ispalo je da se A (obzirom na razlike u cijeni a i kvaliteti pranja) nikako ne isplati, a financijski se sretnu negdje nakon više od 10 godina. Najveću razliku u trošku čini deterđent.
    Treba isto obratiti pažnju da ne postoji niti jetna suđerica s vrućim programom pranja u A klasi. Ispada da se A klasa odnosi samo na "economy" programe.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    na nekom eko sajtu nasla sam savet da se umesto tecnosti za ispiranje u tu pregradu stavi ocat.
    navodno neki to stavljaju vec godinama i sve je super a sudje je sjajno i isprano od eventualnih ostataka praska.

    sta bi mislite o tome?

  3. #53
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pa moze ocat, zakaj ne
    netko stavlja umjesto omeksivaca u vesmasinu
    on otapa kamenac

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Vidiš, ja sam računao razliku u potrošnji klase A i klase B i ispalo je da se A (obzirom na razlike u cijeni a i kvaliteti pranja) nikako ne isplati, a financijski se sretnu negdje nakon više od 10 godina. Najveću razliku u trošku čini deterđent.
    Treba isto obratiti pažnju da ne postoji niti jetna suđerica s vrućim programom pranja u A klasi. Ispada da se A klasa odnosi samo na "economy" programe.
    pa kolika je razlika u cijeni u hr? tu ima par cijena u net ducanu kod nas, pa razlika u a i b klasi je 50 eura, cak i manje. jedino sto se nekad zna naci su sudjerice c ili cak d klase na suludim rasprodajama, ali stare su i losije peru

    kaj ti je economy program? pa najcesce ti ni ne treba neki drugi program jer u principu ne stavljas u sudjericu sudje sa ostacima hrane i zapecenim ostacima hrane

    sudje u kojem se kuha znam oprati na 70 i tad koristim one tablete 5 in 1 ali prave zagoretine koje samo trapave kuharice kao ja imaju kao dio dnevne rutine ne odlaze ni sa tim super programima

    obratite paznju na smeg sudjerice, pa uz to upasirati frizider iste bojem, ma mrak

  5. #55

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ja stavljam ocat kao omeksivac u ves, ali nisam znala da li je sistem isti kod tih masina. da se nesto ne raspadne unutra u sudjerici?
    probacu svakako.

    i ja koristim samo economy program u sudjerici.

  6. #56
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To s octom mi je malo bez veze. Sjajilo u suđerici treba smanjiti zadržavanje vode na suđu i s uklanjanjem kamenca nema nikakve veze. U programu za ispiranje je ionako omekšana voda. U smislu uklanjanja kamenca puno važnija je sol.

  7. #57
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    da, al stavis tamo u posudicu za sjajilo jer nemozes uliti ocat tam gdje je sol (a mozda i mozes)

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja bih stavila ocat jer mi se voda u čašama lagano pjeni nakon pranja u suđerici, pretpostavljam da je to od tekućine za sjaj i htjela bi to izbjeći, ali me strah da nekaj ne zeznem

  9. #59
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hmm... sjajilo se zapravo ne razlikuje drastično od sredstava za ručno pranje suđa. Ako se pjeni, moguće je da čep ne dihta kako treba i da previše sjajila izlazi van. Zapravo dosta čudno...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    tim više ga ne bih htjela konzumirati, kad perem ručno ispirem dok se ne prestane pjeniti - a iz suđerice se pjeni i kod drugih ljudi koje znam

  11. #61
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Meni nikad. Doduše stavim doziranje na minimum.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    ja cu da probam pa javljam. samo moram da secekam da se isprazni vec stavljena tecnost za sjaj, ili imam gde da je istocim?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Koje marke imate suđerice i da li ste zadovoljni?

  14. #64
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi prije godinu i pol kupili Boschovu normalne veličine , ugradbenu, uvijek ju napunimo za jedan dan iako nas je samo troje, bez problema, jako zadovoljni, ali oduvijek me zanimalo, zašto pobogu nisu stavili nešto da se vrata mogu fiksirati kad se puni, a ne da ih moram pridržavati nogom, punim rukama i ostalim dijelovima tijela, pa onda puniti donju policu da bi držala vrata prema dolje , pa ako slučajno nemam ništa tako veliko da napunim prvo donju, onda ih i dalje pridržavam jednom rukom, a gornju punim drugom, ma show....
    ali sve u svemu

  15. #65
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    mi imamo gorenje, ugradbena - ok, zadovoljni
    ali da će perilica oprati onako kao na reklami , čista naiva

    moje pitanje: da li je netko probao one dm-ove tabletice za pranje?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Buby, uglavnom koristim te DM tabletice, probala sam i nove 5u1 i stvarno su bolje, inače i stare(3u1) su mi dobre.

  17. #67
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    thx pikulica
    ma gledala sam cijenu calgonit i dm i ostala :shock:
    mm ionako slabo ispere pa mi gura pod nos kak perilica slabo opere; a još uz to trpam te skupe tablete

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Znači ništa bolje ne peru calgonit tablete ,a kolika koštaju te 5 u1 iz dm.

  19. #69
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja koristim najobičniji Somat i pere mi odlično! Najvažnije je da suđe ne stoji dugo u perilici, onda se ostatci hrane skore pa je teže oprati. U tom slučaju uključim opciju tuširanje, da mi ga prvo smoči.

  20. #70
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Imam pitanje 8)
    Da li znate slučaj da je nekome perilica procurila?
    Iz toga proizlazi sljedeće pitanje, da li kupiti perilicu sa mehaničkom ili električnom zaštitom protiv prelijevanja?
    Razlika u cijeni je cca 1400 kn, pa se pitamo nije li to još jedan marketinški trik ili se stvarno isplati?

  21. #71
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo imali nešto kao poplavu, ali zbog vode koja je kapala na pipu od dovoda u suđericu. Protiv nečeg takvog nema zaštite. Mislim da je 1400kn bačen novac.

  22. #72
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    davor ti imas quadrovu?!
    cini mi se da nema sigurnosna vrata tj. da se moze otvoriti za vrijeme pranja sto i nije bas neka fora
    neki dan je md mislio da je gotova, i otvorio, al nije, sva sreca da je susila pa nije spricala voda (zato je i mislio da je gotova jer je bila tiho)

    e sad se pitam kako sprijeciti da M. jednog dana ne otvori recimo u trenutku spricanja kipuce vode...mislim nikad se ne zna
    pokusavam se zato naviknuti da se pere samo nocu, al toliko je bucna da nas sve budi

  23. #73
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sigurnosna vrata - šmigurnosna vrata.
    SVE suđerice uzimaju točno toliko vode koliko stane u prostor ispod razine vrata. Dakle, kad suđerica pere i otvoriš vrata, voda može štrcati van jedino ako jako energično otvoriš vrata pa propeleri još uvijek polijevaju na sve strane. U suprotnom, malo otvoriš vrata, pričekaš par sekundi da se smanji žubor vode i otvoriš do kraja. I sve 5.

  24. #74
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    hvala, znaci trebala bi prestati raditi kad se otvori
    nije da mi se bas provjerava

  25. #75
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Stvarno nemaš brige, stisni "kvaku" tek toliko da se brava oslobodi ali nemoj otvarati vrata - momentalno staje pranje. Mojoj Quadro (zovemo ju Mara) treba još stisnuti gumbić nakon takvog otvaranja da nastavi gdje je stala. Sigurnosne džidžemidže uglavnom nemaju učinka na dovod vode, a tamo je problem curenja najčešći. Sa samom suđericom zapravo nemaš problema, jer se o razini vode brinu presostati, a elektroventili moraju dobiti napon da uopće propuste vodu. Slobodno se skuliraj.

  26. #76
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja isto u svoju (boschovu) i naknadno znam staviti prati (ako sam nešto zaboravila, a pranje je još na početku) i istom tehnikom stisnem kvaku, malo odškrinem, pričekam da stane voda, otvorim do kraja (nikada mi ništa nije procurilo, iako je prije toga unutra šištalo ko ludo), umetnem, zatvorim (s tim da moja čim zatovorim do kraja, sama nastavi)

  27. #77
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ok, ma malo me to uspanicilo jer sam ocekivala kao na vesmasini da se nece moci otvoriti
    budem probala, bolje ja nego M. mozda jednog dana
    hvala puno

  28. #78
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    sve takve stvari se rade primarno kao idiot-proof i zapravo je dosta teško uspješno napraviti kardinalnu glupost.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Mene živcira kod moje što mi na suđima ipak ima kapljica vode a kupili smo AAA(ovo zadnje A bi kao trebalo biti super sušenje)ili možda griješim :/

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    gresis, to je oznaka za ekonomicnost tj. manju potrosnju struje ori radu.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    A ova druga dva A :/

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ne znam da li je isto s suđericama, ali jučer mi je serviser za suđericu (otišao grijač) objasnio za vešmašinu da viši energetski razred znači i duže pranje jer pere s manje vode pa duže vrti... tak nekak, uglavnom istinito jer moja nova vešmašina pere puno duže od stare, i s manje vode.

    Usput, trebam savjet za suđericu - popravak će me koštati oko 450-500 kn, suđerica je stara 7 godina, prošle godine promijenjen ionski izmjenjivač (bespotrebno, kriva dijagnostika) i neki ulazni čep. Mašina je electroluxova. Da li se to isplati ili da kupim novu?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    planeta zemlja
    Postovi
    284

    Početno

    jedno A je za pranje, jedno sa ispiranje, jedno za susenje.

    mamazika, ja sam moju boshovu poporavljala i ona je sada kao nova.
    ja bi je popravljala dok mogu jer ako inace radi dobro zasto je menjati.
    ako se kvari svaki cas nesto onda menjaj.
    moja je presla polovinu druge decenije i da je ne ureknem.
    boschova je.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Eh, tvoja je još iz prošlog stoljeća, te nisu predviđene da ih se frkne nakon par godina.
    Strojeve napravljene 70-ih si mogla popravljati 30 godina, 80-ih 20, 90-ih 10, a ove od 2000 je nakon 5 godina jako upitno popravljati. Televizore recimo nikako.

  35. #85
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Usput, trebam savjet za suđericu - popravak će me koštati oko 450-500 kn, suđerica je stara 7 godina
    Mislim da se ne isplati jer unutra imaš svu silu plastičnih dijelova koji vremenom "oksidiraju" i pucaju. Moja prethodna je preživjela 10 godina, ali sam znao da leti van čim se nešto pokvari jer su se plastični dijelovi držali na okupu uglavnom pomoću molitve i milog pogleda.
    Nova će te koštati ~2000 kn

  36. #86
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Može li mi netko objasniti prednosti i mane skrivenih komandi? Kako da kod takve suđerice znam da je pranje i sušenje gotovo? Stavim uho na vrata? :?

  37. #87
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    cujes kad prestane raditi - nije uopce problem

  38. #88
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    moja elektrolux ima zvučni signal, s tim da možeš isprogramirati koliko puta da bipsa kad završi
    a ako i nisi čula, otvoriš i ima žaruljica koja svijetli kad je gotovo

    za diu, ja moju otvorim dok radi, ona se zaustavi i nastavi raditi kad zatvorim vrata, ništa ne curi

  39. #89
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Može li mi netko objasniti prednosti i mane skrivenih komandi? Kako da kod takve suđerice znam da je pranje i sušenje gotovo? Stavim uho na vrata? :?
    Mi smo prvo imali gorenje usku sa skrivenim komandama koja je užasno zvonila na kraju pranja, jedan prestrašan zvuk, ali to je bilo samo na tom modelu, na kasnijima ne.
    Sada imamo Candy od 60cm sa skrivenim komandama koja ima crvenu lampicu koja treperi kada je pranje završeno, a vidiš ju tako da virneš ispod radne ploče, ona jako svijetli pa se vidi u onom milimetarskom razmaku između vrata suđerice i ploče...
    I da, ja ju isto znam otvarati dok radi i ubacivati koješta, nikad nije bilo nikakvih problema (i u uputstvima piše da se to može napraviti, ako je nužno, da će mašina nastaviti raditi tamo gdje je stala).

  40. #90
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kakva su vam iskustva s quadro perilicama?
    zezlo nas 5 centimetara u kuhinji (tj nepostojanje perilica od 40cm)i moramo sve prekrajati pa mi je dio budgeta od perilice otisao na stavku ostalo.
    sad sam ostala pred izborom ili quadro ili nista

  41. #91
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i ja sam u fazi kupovine suđerice, a kako ju do sada nisam imala zanima me ima li koja caka o kojoj treba voditi računa pri kupovini?kupujem onu od 60 cm, mora biti ugradbena ali nije uvjet da su komande unutra, mogu biti i izvana ali da na donji dio ide fronta kao kuhinjski element (kužite??)

  42. #92
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kakva su vam iskustva s quadro perilicama?
    Vrhunsko. Prije sam imao zanussi i ova nova quadro je ohohoj bolja. Dobro, tehnika je napredovala. Radi se o odličnom stroju, ima tri programa pranja, gdje je ekonomski jednako mlačan kao i na staroj, a ostali su jači, tiha je, ponaša se predvidivo i ... široka je 50 cm.

  43. #93
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    nama je isto super, dobila sam preporuku i od servisera tih suderica i kaze da su stvarno jako dobre

  44. #94
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Zašto moja Quadro perilica nekada ne otvori posudu sa deterdžentom? Tada javi grešku ili jednostavno prestane prati.Ako stavim tableticu na dno i otvorim posudicu za deterdžent,pere kao da se ništa nije desilo. :? Ništa nije zapinjalo,jer sam stavila duns flaše (bratu za med,pa ih je bilo 10 rundi...)

  45. #95
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Quadro (a i većina novih suđerica) pere gornji kat tako da vodu ubrizgava sa stražnje stijenke, a da bi to radilo kako treba mora se gornja ladica utisnuti do kraja. U suprotnom ne pere kako treba, a gornja ladica onemogućuje otvaranje posude s deterđentom. Malo manji problem je pregrada u posudi radi koje tablete ulaze na knap - dovoljno ih je prepoloviti i sve 5.

  46. #96
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    koji model od Quadro suđerice??

  47. #97
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    DW-EB6015,potpuno ugradbena.Kupili smo i prašak umjesto tableta,ali čak se i sa praškom zna desiti E23,tj.bojkot tete suđerice...

  48. #98
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    gledam tu quadro 6015 suđericu u emezeti i dosta je povoljnija od ostalih, a potpuno je ugradbena.u čemu je štos?davar koji ti model imaš?

  49. #99
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Istu tu suđericu o kojoj pišete sam ja lani kupila,ali pod imenom Elta i to za 1600kn,45 cm široku.Prezadovoljna sam.Sad istu tu mašinu viđam pod imenom Quadro,ali tristotinjak kn skuplju. :?

  50. #100
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Imamo novu perilicu i povremeno se događa da na priboru za jelo (rostfrei, novi pribor, kvalitetan) nakon pranja ostanu hrđave mrlje.
    Te mrlje se poslije jaaaako teško operu i to isključivo sredstvom za čišćenje rostfreia.
    Da li se to nekome događalo?
    Imate ideju zašto se uopće događa?

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •