Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: Rotacizam kod odraslih

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Jelena..nisam. nije moj tip.
    Posljednje uređivanje od zabrinuti : 09.05.2013. at 20:21

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Totalno te kužim. isao sam nekih 10 puta. da, nazalost postoji mogucnost da ce biti djece ali bit ces sam u kabinetu sa logopedicom. ja sam bio privatno tako da mi nije bila potrebna uputnica.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!

    U tridesetima sam i cijeli život me muči R.. Mogu ga onako francuski „odraditi“, ali najčešće koristim sinonime bez R ili jednostavno ne pričam puno kada sam u većim društvima gdje sigurno ima neki pametnjaković kojem je najzabavnija stvar oponašat me ili forsirati da mu udovoljim s mojom verzijom „riba ribi“. Nekad mi i uspije pravo pravcato R (ako se baš skoncentriram i samo u nekim riječima), a evo tek sam nedavno saznao da se to može ispravit i u mojim godinama.

    Kao mali za vrijeme rata išao sam dosta nestručnim logopedima koji su uvijek govorili da je prekasno (peti razred osnovne recimo) pa sam to kompletno otpisao i trudio se ne razmišljati o tome, a majka me uvjeravala da je sve ok (tada nisam čuo sam sebe). Tada sam imao problem i s L, ali to sam nekako kroz vrijeme sam savladao.

    Išao bih kod logopeda sad, pa ako netko ima dobar savjet za privatnog logopeda (Zagreb) za slučaj kao što sam ja (može i preko zdravstvenog ako je zbilja dobar, ali vjerujem da se čeka pola godine kao i za sve kod nas). Pomagajte. Ako uspijem naučiti R, uskoro će mi jako dobro doći radi posla, a i iskreno dojadilo mi je već da me ženski rod otpisuje u startu radi ovog :/ Također jednog dana ako bih imao dijete, ne želim da radi mene pobere loše R i proživljava iste gluposti.

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Da_GrrrrRRR_Boi prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!

    U tridesetima sam i cijeli život me muči R.. Mogu ga onako francuski „odraditi“, ali najčešće koristim sinonime bez R ili jednostavno ne pričam puno kada sam u većim društvima gdje sigurno ima neki pametnjaković kojem je najzabavnija stvar oponašat me ili forsirati da mu udovoljim s mojom verzijom „riba ribi“. Nekad mi i uspije pravo pravcato R (ako se baš skoncentriram i samo u nekim riječima), a evo tek sam nedavno saznao da se to može ispravit i u mojim godinama.

    Kao mali za vrijeme rata išao sam dosta nestručnim logopedima koji su uvijek govorili da je prekasno (peti razred osnovne recimo) pa sam to kompletno otpisao i trudio se ne razmišljati o tome, a majka me uvjeravala da je sve ok (tada nisam čuo sam sebe). Tada sam imao problem i s L, ali to sam nekako kroz vrijeme sam savladao.

    Išao bih kod logopeda sad, pa ako netko ima dobar savjet za privatnog logopeda (Zagreb) za slučaj kao što sam ja (može i preko zdravstvenog ako je zbilja dobar, ali vjerujem da se čeka pola godine kao i za sve kod nas). Pomagajte. Ako uspijem naučiti R, uskoro će mi jako dobro doći radi posla, a i iskreno dojadilo mi je već da me ženski rod otpisuje u startu radi ovog :/ Također jednog dana ako bih imao dijete, ne želim da radi mene pobere loše R i proživljava iste gluposti.
    Suvag, na uputnicu. Ne znam kako ide za odrasle, ali pitaj...

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Osim toga, ljudi koji imaju kratak podjezični frenulum često imaju taj problem, a to može riješiti otorinac. Suvag ima sve, kompletnu dijagnostiku i terapiju, ali se često dugo čeka.

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Imam preporuku za privatno, al ne znam smije li se za privatno jer bi to bila reklama, a mislim da ti nemas dovoljan broj postova za privatnu poruku. Uzmi u obzir da je to, po mom iskustvu za djecu (nije bio taj glas) dugotrajno, dinamikom 2xtjedno, god dana. Pa vidi jesi li dovoljno motiviran...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2020. at 21:08

  8. #58
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,493

    Početno

    Tak dugo za decu
    Onda je moj bio stvarno brz s dinamikom jednom tjedno ali je doma puno vježbao
    Preporuka za knjigu kako D postaje R
    Valjda sam to dobro napisala
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.03.2020. at 21:25

  9. #59
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj ide jednom tjedno od jeseni, dosli smo do toga da u dr i tr rijecima s prsticem u pomoc ima ponekad pravi r
    Al doma vjezbamo manje nego sto bih voljela

    Nadam se da bude do ljeta vise napredovao, bas mi sporo sve

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •