Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: KBC RI,49h induciranog poroda,epi carski rez, nasa princeza napokon s nama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno KBC RI,49h induciranog poroda,epi carski rez, nasa princeza napokon s nama

    Napokon stižem napisati priču s svog poroda, pokušat ću je što više smanjiti i vama budućim majkama što više olakšati porod.

    Moj porod je počeo 13.12.2012. Kada sam došla u RI polikliniku na pregled (prenesla sam 10 dana i imala GD) doktorica me poslala u rodilište na inducirani porod. Tamo me primio drugi doktor i objasnio mi je da zbog moga trudničkog dijabetisa moramo inducirati porod, i da bi on to učinio gelom, a prije gela bi mi dao malu dozu dripa da vidi kako moje tijelo reagira na drip. Tada je krenulo, u 14h sam dobila drip, trajalo je sat vremena, s dripom trudove, ali s skidanjem s dripa trudovi nestaju, u ponoć (14.12.) dobivam prvu dozu gela u rodnicu, trudove sam imala, sve češće, sve jače, nakon 7 i pol sati dolazi pregled, otvorena samo 1 i po cm, daju mi drugi gel, opet 7 i po sati muke s trudovima, ponovo pregled otvorena 1 i pol cm, opet je uslijedio pregled otvorena s 3 na 4 cm, stavljen mi je treći gel i poslana sam s 4 kata u predrađaonu. Još da napomenem s svakim gelom sam dobilava inekciju u stražnjicu za otvaranje rodnice.
    U pred rađaoni trudovi su učestali svake 2 min, u trajanju od minutu, zbog iznemoglosti dobivam infuziju, jer sam se od neispavanosti,gladi i silnih bolova počela gubiti, pregledava me jedan doktor, kaže "ma pričekajte još,krenut će to" Ja sam i dalje otvorena bila s 3 na 4, nakon par sati provedenih u pred rađaoni dolazi drugi doktor,kaže:"nema pomaka, pričekajmo još," Ja muku mučim s trudovima, sama u predrađaoni, tu i tamo čistačica je prošla,dolazi doktor kaže da moj muž zove,da se ne brinem nego da i dalje guram s nesnosnim trudovima...
    U subotu 15.12 u 9h ujutro dolazi moj spas, dr. Marić pregleda me, i kaže da treba puknut vodenjak(što i učini) i da se nada da ću se tada više otvoriti i pita me da uzmem epiduralnu jer sam iznemogla, govori da je to njegov savijet jer da smatra da bez epiduralne neću moći izdržati porod. Ja pristajem na to,potpisujem papire iako sam se epiduralne jako bojala jer na inekcije se trgnem a znam da se kod epi mora strogo biti miran u položaju fetusa na lijevom boku, dolazi krasna anesteziologinja i daje mi epiduralnu sve super prolazi, spajaju me na drip, tu dolazi moj suprug,trudovi postaju nesnosni, počela sam povraćati zelenu vodu...
    Doktor Marić i njegov asistent Dr. Bačić stalno me pregledavaju i shvate da epiduralna ne djeluje na moj organizam, naime ja sam osjećala kompletne trudove kako oni dolaze,kako traju i kako odlaze. A s epiduralnom se kao samo osjeti tzv vrh truda. Doktori zovu moga supruga sastrane i govore mu da se ja ne otvaram(i dalje samo s 3 na 4) i da moraju učiniti carski rez. Zatim dolaze do mene i meni govore isto, vode me u 13h i opracionu salu, prebacuju me s kreveta na krevet, stavljaju mi ponovno epiduralnu i sve ostale iglice potrebne za operaciju, mažu me jodom, doktor me zareže (a ja osjetim rez) stavi ruku u moj trbuh i tu sam lagano rekla da i to osjetim, i toga momenta su me uspavali, u 14h me bude sestre,pitaju kako se zovem i voze na intenzivnu, dolazim tamo sva omamljena gdje mi dolazi suprug i pitam za curicu, suprug mi pokazuje sliku naše djevojčice Tie teške 4120 i duge 52 cm,crne kose i plavih okica....
    Nakon supruga na intenzivno mi dolaze mama,braća i šogorica, odlaze i ja ostajem spavati.....Navečer se probudim i sestra mi kaže da će mi dovesti curicu da je vidim, i tada se napokon susrećemo ona i ja... Nakon 24h provedenih na intenzivnoj voze me na 5-ti kat gdje je moja djevojčica samnom.
    U riječkom rodilištu mogu reći da sam gotovo skoro pa prošla sve katove a i upoznala sve doktore (jer kažu da sam medicinski fenomen jer na mene nisu djelovali ni gelovi, ni dripovi,inekcije ni epiduralne). O doktorima mogu reći sve najbolje pogotovo o Marići i Bačiću jer su me spasili, sestre na 4-tom, 3-ćem (operjaciona), 2-gom (intenzivna) su divne i o njima imam sve pohvale, dok tu divotu nisu uništile sestre s 5-tog kata, gdje budućim mamama mogu samo savjetovati nemojte ih zvati, nemojte ih ništa pitati, samo što manje tražite, jer s svakim pitanjem biti će vam gore. Ja sam rodila na carski, nakon toga nema koja mi nije ištipala bradavice da počnem dojiti, gdje sam počela dojiti tek kad sam doma došla i s svojim djetetom dobila mir, nemojte dozvoliti da vas maltretiraju kao mene, borite se za sebe i svoje.
    I svim mama savjetujem da u porodu kad mislite da vam je najgore, da više nećete moći, sjetite se ove moje priče i govorite samoj sebi da uvijek može biti gore i da još imate jako puno snage iako ćete možda i biti iznemogli.
    Ja vam želim puno sreće, i nikako neželim porod kakvoga sam imala ja (mlada trudnica, iznenađujuće nevjerojatne snage i sitne konstrukcije).
    Pokušala sam skratiti koliko sam mogla, slobodno me možete pitati sve vezano za ri rodilište.
    Puno vas pozdravljamo moja kćerkica Tia i ja i želimo sve najbolje!!

  2. #2
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    čestitke na bebici
    žao mi je što ste se toliko mučile.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    najprije čestitke od na bebici!!
    a drugo moram priznati da ti je porod jaaaaaako sličan mome,
    slabo sam se otvarala..... i gel i drip i prokidanje vodenjaka i svašta nešto,
    na kraju carski - epiduralna

    osobito ono sa mazanjem trbuha i osjetom reza, ja sam mislila da se to dogodilo samo meni (gadan osjećaj)

    pa čak i sestre, kod mene se radi o St rodilištu, ali sestre na caricama ovdje horor...mogu napisati identični komentar (mislim da sam o tome već i pisala)

    uglavnom neka je sve ok prošlo i da ste bebica i ti dobro, ovo nećeš zaboraviti nikad, ali potisnuti da....dok ti evo kao ti netko ne ispriča gotovo pa isti tvoj porod
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 26.12.2012. at 15:01

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    uh onda znam što si ti prošla, ima mama koje kažu kad dobiješ bebu u svoje ruke sve zaboraviš, ja sam mama koja neopisivo voli svoje dijete,ali isto tako sam mama koja nikada necu zaboraviti ovaj porod, i uvijek cu ga se kroz suze sjećati, ali nikada svoje dijete isto tako necu povezati s tom patnjom...
    hvala vam od <3 na čestitkama!!!
    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    najprije čestitke od na bebici!!
    a drugo moram priznati da ti je porod jaaaaaako sličan mome,
    slabo sam se otvarala..... i gel i drip i prokidanje vodenjaka i svašta nešto,
    na kraju carski - epiduralna

    osobito ono sa mazanjem trbuha i osjetom reza, ja sam mislila da se to dogodilo samo meni (gadan osjećaj)

    pa čak i sestre, kod mene se radi o St rodilištu, ali sestre na caricama ovdje horor...mogu napisati identični komentar (mislim da sam o tome već i pisala)

    uglavnom neka je sve ok prošlo i da ste bebica i ti dobro, ovo nećeš zaboraviti nikad, ali potisnuti da....dok ti evo kao ti netko ne ispriča gotovo pa isti tvoj porod

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Ivon čestitike na bebi, drago mi je da je sve prošlo u redu.
    ostalo uopće neću komentirati jer mi trenutačno ne pada na um ništa lijepo što bi mogla reći o ovakvom načinu porađanja.

  6. #6
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Čestitke na bebi

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    hvala vam puno

  8. #8
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Cestitke na bebici!!!
    I za tezak porod.

  9. #9
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ivon, čestitam na mrvici.
    Žao mi je što si morala doći do nje na tako težak način. Želim ti brz oporavak.

  10. #10
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    čestitam

    plakala sam od muke dok sam čitala tvoju priču

  11. #11
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Cestitam na curici!
    Misila sam da gore varijante od mog prvog poroda nema.... ali ajde, bar neces mjesecima sjediti s pol guze i hodat po strani na pol sepajuci zbog reza od epiz.

  12. #12
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Samnim je na intenzivnoj bila mlada mama sa sličnom pričom, ali isto je sve prošlo na kraju dobro.
    Čestitam na bebici

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    hvala vam puno svima od <3 što se tiče carskog rez mi je super i ne boli (napokon nešto dobro) curica raste i raste i nema nikakvih posljedica ni malena a ni ja, osim što izgleda od svih tih silnih hormona na svaku glupost plačem,i emocionalno sam totalno nestabilna....jel kojoj od vas bilo tako? znam samo odjednom jecati i jecati po sat vremena....to nikako da me prođe, i plakala bi na doslovce svaku glupost....svaki vaš savijet mi puno znači, a i dobro dođe.....

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    čestitam

    plakala sam od muke dok sam čitala tvoju priču
    Upravo tako. Ovo je boljelo čitati. Svaka čast hrabra ženo.

    Iskrene čestitke!

  15. #15
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ivon, zbilja ti svaka čast na hrabrosti i snazi!

    Što se tiče empcionalne nestabilnosti tj. konkretno, sati plakanja, ovako laički bi se mogla pretpostaviti

    neka vrsta postporođajne depresije, ali savjet od srca: ako ti to zbilja pravi probleme, ajde potraži stručni savjet.

    Nema potreba da se mučiš (izmučila si se puno previše takvim porodom)!


  16. #16
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Plakalica ce te drzti jos neko vrijeme, cini mi se i do dva tjedna nakon poroda. To je baby blues i normalno je da to prolazis. Cini mi se da se o postporodjajnoj depresiji radi tek nakon mjesec dana. Ako dojis znaj da s oko dva tjedna beba ima skok u rastu i bit ce ti na cici stalno. To ti je najmudrie proci u krevetu s cicama na gotovs i ne radeci nista osim dojenja. Po mom iskustvu svi hoocasnici po kuci i gosti zvani i nezvani-samo smetaju i ometaju tvoj mir i vrijeme u koem ti i tvoje dijete se ucite jena na drugu i upoznajete. Spavaj spavji spavaj dok spava ona sve drugo moze obaviti djttov tata.
    Dobra i mirna organizacija gnijezda sad je najbitnija.
    Sretno!

  17. #17
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Cestitke na djetescetu! Pricu necu citati, da ne tulim i ja.

    znam samo odjednom jecati i jecati po sat vremena....to nikako da me prođe, i plakala bi na doslovce svaku glupost....svaki vaš savijet mi puno znači, a i dobro dođe.....
    Normalno je da traje neko vrijeme, i dulje od dva tjedna. Okruzi se prijateljicama, izlazi van koliko god mozes (s bebacem), probaj nabaviti biljku zob slama (ili zob trava, razlicito se zove kod razlicitih proizvodjaca, znam da je ima Agristar) i pij je redovito, ona podize raspolozenje, a ne smeta dojenju.
    Proci ce.. kod nekih prije, kod nekih kasnije. Ako nije kombinirano s jako losim mislima prema sebi ili djetetu, nije opasno.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Čestitam draga! Porod će polako nestajati iz sjećanja, bar meni je sad već u gustoj magli (i jako sam sretna zbog toga).
    Što se tiče plakanja - i ja sam suze lila, za ništa. Prošlo me nakon 15-20 dana. Daj si vremena

  19. #19
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Ivon, čestitam!

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čestitke draga...

    Žao mi je da ste to prošle...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    393

    Početno

    Hvala vam cure....

  22. #22
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ajoj, a ja mislila da je meni bilo teško!
    Ivon, ako bude drugog puta, može biti samo lakše

  23. #23
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I čestitke tebi a Tiji sretan prvi rođendan!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Mozda nisam u dobroj temi...nova sam ali evo samo me zanimaju friška iskustva od poroda iz riječkog rodilišta...hvala

  25. #25
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj velikaloptica prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda nisam u dobroj temi...nova sam ali evo samo me zanimaju friška iskustva od poroda iz riječkog rodilišta...hvala
    Topik o riječkom rodilištu je ovdje http://forum.roda.hr/threads/34838-r...a-2-dio/page17
    tu ćeš vjerujem naći više informacija koje te zanimaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •