Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: varikokela

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno varikokela

    Pozdrav svim curkama,

    MM je potvrdena varikokela i ici ce za par tjedana na operaciju, uz standardne pretrage koje treba obaviti prije operacije krv, ekg...dobio je uputnicu za vadenje prolaktina, lh, fsh i e2, testosterona. zna li koja curka sa muzom u istom "polozaju" zasto se vade hormoni prije operacije.i kakav je tretman nakon operacije i nakon koliko vremena se moze ocekivati poboljsanje na spermiogramu.
    hvala.

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Mirnic, moguce je da je uputnicu za vadjenje hormona dobio nevezano za operaciju jer varikokela je takoreci "mehanicki", a ne hormonalni poremecaj.
    Moguce je da ljekar zeli iskljuciti opciju i drugih uzroka loseg spermiograma. U svakom slucaju, bolje je imati i podatak o hormonima, to je znak da vam je urolog savjestan.

    sto se same operacije tice, nemam neposrednog iskustva, MM tek treba na operaciju, ali poboljsanje (ukoliko do njega dodje) moze se ocekivati i vec mjesec kasnije, ali u nkeim slucajevima i tek nakon 9-12 mjeseci, sve je vrlo individualno.

    TM treba nakon operacije biti pazljiviji, znaci bez trcanja i voznje bicikla bar mjesec dana, a posto su muski ionako male bebe, sam ce se paziti, nemas se sta brinuti.

    Vibrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrram da budete skoro pa milijarderi nakon operacije

  3. #3
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Hormone je uvijek dobro imati da se moze popraviti ako nesto nije u redu. A sto se tice varikokele, MM je bio kod kuce jedno dva dana i stavljao led zamotan u krpu ili paket smrznutog graska na bolno mjesto, i nakon dva dana je normalno isao na posao, srecom njegov posao je sjedeci pa se ne treba puno kretati. Vec 48 sati nakon operacije je htio provjeriti da li operirani dijelovi dobro rade... ali ja mislim da je to bilo prerano jer mi se cini da ni njemu ni meni nije bilo ugodno... MM se oporavljao skoro mjesec dana, manje kretao i tako. To je oko gornje granice sto se tice vremena. Na zalost, brojevi se nisu strasno promijenili, ali on je imao dosta granicni slucaj i zile u losijem testisu su bile skroz zmotane pa se doktor nije usudio to previse dirati i popravljati...
    Sretno i nadam se boljim brojevima...

  4. #4
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    MM je operirao varikokelu prošlog ljeta u srpnju. Operacija nije tako komplicirana, ali ipak to je pravi zahvat ne nešto baš rutinski. Najmanje od svega vas želim plašiti ali stvarno neka se tvoj dragi čuva. U bolnici se leži nešto oko 5 dana (barem na SD), ali kad dođe kući neka se odmara i leži koliko god si može priuštiti dok se ne bude osjećao dobro.
    Ja ne znam jeli MM takva maza, ali njega i sad ponekad zabolucka oko testisa. Sport, napori, dizanje teških predmenta neka zaboravi dok se ne bude ponovo osjećao fit.
    Možda sam malo pretjerala, možda je i operacija dosta individualna stvar, ali meni su iskustva cura s foruma stvarno pomogla.
    Što se tiče poboljšanja :?
    Ok mi smo sretni da imamo nešto u ejakulatu jer svakako idemo na ICSI ali pitam se da li je operacija bila nužna.
    Ginekolozi koji rade ICSI (...a čula sam stvarno dosta mišljenja i kod nas i vani) tvrde da se kod jako loših spermiograma ne može toliko popraviti situacija, a urolozi/androlozi će uvijek preporučiti operaciju.
    Pametno rješenje???? Pojma nemam!
    Ipak ima dosta iskustava da se spermiogram toliko popravio da su parovi kasnije prirodno imali djecu.
    Želim vam sve najbolje i da što lakše prođete sve to.

  5. #5
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    I kod nas je situacija slična, samo MM nije radio hormonalne pretrage, već je odmah upućen na operaciju.
    Operiran je na Rebru i sve je bilo OK, u bolnici se nakon zahvata ostaje 3-5 dana,
    a dalje je naravno individualno, kako se tko pazi i kako se tko osjeća, ovaj moj se dosta brzo oporavio.

    Inače, došli smo do zamjetnog poboljšanja u spermiogramu, sa 0% pokretnih, sada imamo čak 1 mill/ml,
    što je opet nedovoljno za normalnu trudnoću, klasičan IVF ili AIH, te smo i dalje kandidati za ICSI.

    No, pomaka je bilo i isplati se pokušati jer se s vremenom stanje može stabilizirati, želim vam puno sreće ... 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    53

    Početno

    Držim fige...i brzi oporavak..pusa

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Hvala.
    Kod MM je koncetracija spermica solidna, ali je smanjena pokretljivost, nije bas dobra morfologija i ne valja likvefakcija.urolog i moj gin. kazu da bi se nakon operacije trebala povecati pokretljivost. cijeli nalaz ima na topicu spermiogram.
    kako muzic nije nista pitao doc. a vi curke sve znate, zanima me da li je operacija pod opcom anestezijom i da li je klasicna kirurska ili ???ak je klasicna kako i sta s koncima?

  8. #8
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Operacija je klasična kirurška i obavlja se pod općom anestezijom. Rez bude onako u donjem dijelu trbuha, oko 10 cm valjda ?? tako nešto moram provjeriti.
    Treba uraditi sve one pretrage koje se standardno rade kad se radi anestezija, krv, RTG pluća, neke urino pretrage, EKG i pregled kod anesteziologa.
    Sve u svemu nije big deal ali nije ni neka rutinska operacija.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Curke,

    prijavljujem da je operacija uspjela i da je pacijent ziv
    evo svijezih informacija za curke ciji ce muzici na operaciju, lezanje u bolnici minimalno 5 dana, moj ce i koji dan duze jer prima nesto da ne bi nastali trombici.postoji mogucnost izbora izmedu opće anestezije i samo blokade donjeg dijela tijela, moj se odlucio za drugu opciju, pa nema mucnog oporavka od opce, ali nakon blokade nema ustajanja i hodanja cca 24 sata jer moze doci do jakih glavobolja. rez je recimo odmah ispod pupka sa one strane na kojoj je varikokela i dugacak je svega 5cm.
    sad samo treba pricekati da mm dode kuci i da za koji mjesec bude poboljsanja.
    pozdrav

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •