Stranica 20 od 22 PrviPrvi ... 101819202122 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1096

Tema: TRUDNICE 2013. ( dvojke , trojke.......)

  1. #951
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    U 18 tjednu... Dr. mi je na zadnjoj kontroli rekao da nosim nisko no u ovim tjednima bi se trebalo podići.
    Kroz razgovor je spomenuo seriklažu i to kako se nada da mi neće trebati jer ni on nema baš najbolje mišljenje o tome, rekao je da je njegova preporuka s blizancima mirovanje koliko se god može.

  2. #952
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    cure moje ja sam imala serklažu u 22-23 tt
    i sve je bilo ok mirovanje i ovako ionako je bilo izdržali smo do 36+4 tt a šav je skidan u 35 tt jer je tada i čep ispao bila jedan dan na tokolizi a poslje na partosistenima koji vidim da se ukidaju tj se ukinuli
    ja s time nemam loša iskustva i preporučila bi svakome kome se indicira da treba ju napraviti.Bila sam uloživa za vrh prsta i to nije neka indikacija za šivanje ali moj dragi doktor je reko idemo napraviti šav jedva ste do njih došli
    pa bolje da ih ovako sačuvamo što duže jer nikad neznaš kad se može počet otvarati nedaj Bože.

    Odmarajte i uživajte u bušicama svojim

  3. #953
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ma nisam dobila kile, na +4 sam sada u 24 tt.
    Imala sam gestacijski u prijašnjoj (doduše bilo je na granici), regulirala prehranom.
    A sada pod normalno šalju trudnice iza 24 tt, bar u većini slučajeva ili gotovo svi koje sam čula.
    I imam pitanje... kako da mirujem? Za mene je to nemoguća misija....

  4. #954
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    AndrejaMa, vjerujem da je mirovanje za tebe nemoguća misija, ali pokušaj maximalno zamoliti obitelj da ti uskoči, cijelo vrijeme, svaki dan....
    da te hospitaliziraju (kao što sam ja bila hospitalizirana pet tjedana) kod kuće bi sve funkcioniralo i bez tebe (kao što su i moji funkcionirali...doduše sa samo jednim djetetom...)

  5. #955
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ah, nema tko uskočiti...
    Mama bolesna, svekrva otišla kćeri u Njemačku na mjesec dana...a i žive daleko od nas, pa nisu "pri ruci".
    Snaći ćemo se... pokušavam odmoriti, ali uz renoviranje dijela stana (prisilnog, je li , spremanja i kuhanja, uspijem odmoriti.
    Klinci idu u školu i vrtić, pa u miru i uz pauze stignem napraviti stvari po kući.
    A popodne se opet moram posvetiti njima.
    Da, znam da bi sve funkcioniralo i kad me ne bi bilo, meni bi bilo najteže, tog sam svjesna....
    Moram završiti to što je po kući slijedeći tjedan, polako, pa onda odmor... ili? ........ onda dolazi Božić, pa kolačići, pa spremanje.... šalim se , ovo ćemo preskočiti ove godine...

  6. #956
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    andreja, bit će kolača i čistih prozora dogodine...duplići traže više mirovanja jer više pritišću..ja sam imala gestacijski pa me nisu tako rano hospitalizirali, tek iza 30.tjedna kad sam dobila tlak, al dosta sam mirovala (skuhala, lagano u dućan, ponekad na kavu u kvart-nije bilo strogo m irovanje, al svejedno je to sve bilo polako i puno odmaranja kad bi mi došlo)

  7. #957
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Bok mame blizanaca!
    Evo da se i ja malo javim,ja sam sad 26+4 a kilažu nebi rekla jer sam jako puno dobila.Zbog kilaže svaki mjesecmijerim šečer i u redu je...Sad sam bila naručena na pregled kad ono nema moje doktorice sad moram zvati suprotnu smijenu....Tko zna kad ču sad obavit pregled.Uglavnom sve teže podnosim trudnoču,sve više sam nepokretna,noge mi natiču,ne spavam po noči(zbog nesanice i moje bolesti sa kičmom pa mi je teško ležat,namogu se nikako namijestit,okretanje po krevetu jaki bolovi a i dizanje iz kreveta).kako ste mi vi šta ima kod vas novog?

  8. #958
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Pozdrav nikolina.m!
    Evo ja sam sutra u 31.tjednu. Ponekad se osjecam odlicno, a ponekad umorno i iscrpljeno. Bila sam u srijedu kod gina i rekao mi je da vise ne smijem dobiti ni kilu. Dobila sam 15 kg, a u prvoj trudnoci 20kg, pa ne kuzim sta da radim. Ne jedem previse, ali jede mi se dosta slatkog. Nadoknadjujem sve ono slatko sto prva tri mjeseca kad sam imala mucnine nisam mogla ni okusiti.
    Ni ja ne mogu spavat po noci, pogotovo ako me moja curka probudi oko 1, ja ostajem budna do 4-5.
    Naucila sam spavat na lijevom boku, nekako ispruzim lijevu nogu i prebacim tezinu na jastukom podboceni trbuh i uspijem zaspat. Inace me rastura lijevi kuk od tog polozaja.
    Idem na kontrolu 18.12.i toplo se nadam da me nece poslati u bolnicu jer sam vec u tjednima kad se blizanacke trudnoce salju na odrzavanje (tako je bar sa Vz rodilistem). Kako je kod vas? Jel kome najavio odlazak u bolnicu? Inace mi je trudnoca uredna, svi nalazi ok, jedino sto mi je decko na zadak, a curka poprecno...

    A jesam se raspisala....

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Evo ja sam u 35. tt i kako je sve u redu moram samo svaki tjedan na kontrolu u bolnicu a inace sam doma. Jako se tesko krecem jer me boli zdjelica i ligamenti ali tjesi me da nema jos puno do kraja ...uglavnom kad lezim je dobro

  10. #960
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Od kad si krenula s kontrolama svaki tjedan? Nisu te ni pitali dal ides u bolnicu ili ne?

  11. #961

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Sa cca 31 tj sam bila zadnji put kod privatne dr kod koje sam vodila tudnocu i ona me uputila da se javim u bolnicu na 33tj cisto da me imaju u evidenciji. Tamo mi je dr rekao da mu dolazim svaki tjedan na brzinski UZV ,tlak, i ctg i da sam dok je sve ok doma. Prvi put mi je gledao i cervix zbog proslog preuranjenog poroda a poslije vise nije.Bebaci su na glavu pa cemo vjerojatno ici na prirodni porod. Oprosti na malo zbrkanom postu jer mi steka nesto mob
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 07.12.2013. at 20:06

  12. #962
    nikolina.m avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Meni moja ginekologica ništa ne govori,kad ju nešto pitam ona samo govori da pošto sam prve dvije trudnoče rodila vaginalno da ču najvjerovatnije i ovu....a pošto je meni sve teže neznam da budem baš mogla izdržat pošto imam ankilozantni spondilitis(okoštavanje kičme).Moji bolovi su sad več jaki iz ležeček položaja se više nemogu dignut,to su akrobacije....Čitajuči vaše postove sve več otprilike znate kad bi mogle u bolnicu,kako meni moja vodi trudnoču izgleda da če me jako dugo držat doma.

  13. #963
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Hvala ti puno. Ja sam mislila da ako me posalje u bolnicu da ce me odmah ostavit tamo, a ja jos nebi jer imam curicu od godinu i 9 mjeseci pa bi radje bila doma. Naravno pod uvjetom da je s trudnocom sve ok. Znat cu vise iza 18.12. Tad mi je zadnja kontrola kod mog gina.

  14. #964

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Sretno

  15. #965
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    cure, jel vas bolilo u 18-19 tt?
    Možda sam se preforsirala u zadnje vrijeme. :/
    Osjećam pritisak doli nisko.

  16. #966
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Vise se ne sjecam kako mi je bilo u tom tjednu, ali mi je ova trudnoca puno teza. U prvoj jednoplodnoj sam do kraja sve radila po kuci i cistila non-stop, bez minute odmora, a sad u ovoj ne mogu ni dugo stajati ni puno hodati jer odmah osjecam pritisak.
    Vjerojatno si se preforsirala pa radje stani malo i vise odmaraj. Meni je prva beba skroz nisko tako da mi i ona stvara pritisak sama po sebi...ima vise plodne vode, dvije posteljice...da ne nabrajam. Uglavnom, na lijevi bok i puno odmora.

  17. #967
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Nikolina ne znam u kojem si tjednu, ali ces i ti sigurno pred kraj na preglede u bolnicu. A kad jednom dodjes tamo, reci im kako ti je i sigurna sam da ce te zadrzati...
    Ili ti dat neki savjet il nesto sto i kako dalje...

  18. #968
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Bok svima! Ja sam sad na 27 i pol tjedana i pritisak u donjem dijelu trbuha i preponama je zbilja jako velik (isto je jedna beba jako nisko). Nisam očekivala da će me toliko boliti. Kad ležim, ok je, ali i samo ustajanje i okretanje s boka na bok je bolno. Također nisam očekivala da će mi doslovno iz tjedna u tjedan biti osjetno teže. Lakše mi je sad kad vidim da je i drugima tako. Moja ginekologica mi je rekla da se vidimo još sa 30 tjedana, a nakon toga vjerojatno trudnička ambulanta sa 33.tj. Nadam se da neće biti potrebe za hospitalizacijom do kraja...Bila sam u bolničkoj ambulanti prije tjedan dana da me doktorica naruči za uzv srca (ta ista doktorica će mi dalje voditi trudnoću i biti na porodu) i sa mnom je čekala žena u 40.tjednu koja je imala trbuh kao i ja :D
    Ovih dana me počela mučit konstipacija. Imate takvih problema?

  19. #969
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Nemam problema sa konstipacijom unatoc tome sto pijem zeljezo (sirup) jer pijem 2-3 sumece tablete magnezija dnevno. Probaj si to popit, nece ti skodit....

  20. #970
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Uzimam onaj magnezij direct, jedan dnevno-možda bi trebala povećati dozu...

  21. #971

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Ja sam prestala raditi u 20 tt bas iz razloga sto sam imala dosta jak dole pritisak i rasturali me ligamenti. Sve je drugo bilo super. Ostala sam doma i sve nekak radila laganini,nisam strogo mirovala ali sam prilegla cim bi mi bilo tesko. Setnje mi od 22 tt predstavljaju problem...najvise 5 -10 min i to je to. Pasalo mi je sjedenje na kavama

  22. #972
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj sybylle prvotno napisa Vidi poruku
    Uzimam onaj magnezij direct, jedan dnevno-možda bi trebala povećati dozu...
    Za to ne znam, ali mozes popiti Donat Mg.

  23. #973
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    ja pijem neki šumeći Mg iz Konzuma...

    Koje ste sve pretrage radili u trudnoći? Nije mi dr. radio papu jer sam je radila par mjeseci prije nego sam ostala trudna, briseve isto tako...
    Sad mi traži da mu na pregled koji će biti za 3 tjedna (u 22 tjednu) donesem nalaz OGTTa i KKSa.

  24. #974

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Ja sam radila OGTT u 25 tj a KKS tada i u 30. Falilo mi je željeza pa smo to malo pratili. Jos sam ja svaki put prije pregleda vadila CRP jer me bilo strah upala ali to je bilo samoinicijativno da mirnije spavam. Papu i briseve radila samo prije postupka u Pragu.
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 08.12.2013. at 17:51

  25. #975
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Ja sam radila KKS na pocetku trudnoce. I hormone stitnjace. Sve je bilo ok. Na OGTT me nije slao. Nemam nikakvih predispozicija za gestacijski. Uzeo mi je briseve; isto sve ok. Jedino mi je sad prije tjedan dana uzeo bris na streptokok. Ja sam sad u 31 tjednu, a on se inace uzima u 36.tt, ali s obzirom da je blizanacka trudnoca nikad ne znas kad ces se porodit pa je uzeo ranije.

  26. #976
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    vi ste već u finim tjednima! Zavidim!

    jeste spremne??? Torba? Robica za bebe? Oprema?
    Ja sam odlučila ništa ne kupovati... krevetić imam od prvorođenca pa ću ovo dvoje ugurati u njega (dok ide ide :D), kolica kad rodim... AS jaja jedno imam a jedno ću posuditi, jedino robicu, kozmetiku i pelene. No i to će čekati 30-i tjedan ili sniženja.
    Posljednje uređivanje od m2b : 08.12.2013. at 18:57

  27. #977
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Moja torba spremna s nekih 28 tt. jer sam tad imala neke kontrakcije pa sam mislila da ce me hospitalizirat. AS jaja smo kupili, kolica isto. Robicu velicinu 50 par komada za oba. Od broja 56 za curicu imam sve, a za decka moram sve kupovat. Kinderbet ce imati jedan do proljeca, tad cemo starijoj curki kupit krevet, a blizanci ce svaki u svoj.

  28. #978

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    E da..vadila sam u početku hormone štitnjače par puta...to sam zaboravila.
    Što se tiče stvarčica mi smo većinom sve pripremili, robicu br 50, 56 sam većinom naručila na netu , nešto dobila i tako. Krevetiće imamo, kolica i autosjedalice kupili, jučer mi stigle lampe za dječju sobu i sad još samo čekam naljepnice za zid s e-baya koje kasne. Sve u svemu mi spremni

  29. #979

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ako sam dobro razumila neke od vas će stavljati bebice za početak u jedan krevetić. do kojeg mjeseca uopće mogu tako? ja sam se mislila staviti ih u drugu sobu svatko u svoj krevetić ( jer u mojoj sobi nema mista za dva) ili staviti jedan veći od 140 cm u svoju sobu.

  30. #980
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    M2b sto se tice kozmetike i pelena, odi u muller na blagajnu i zatrazi knjizicu s kuponima'. Do kraja mjeseca vrijede. Imas pampers vlazne maramice 3 pakiranja za nekih 15 kn s tim popustom. I ostale stvarcice.
    To vrijedi i za ostale cure.

  31. #981

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    ja nisam ni znala da muller ima knjižice sa kuponima??

  32. #982
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Jojo, sretno sa stavljanjem beba u drugu sobu. Ja osobno svoje nebi stavila nikad. Pogotovo male bebe koje jos uce "disati". Jesi cula za SIDS? Meni ce moje bit u jednom kreveticu nekih 3 mjeseca. A kasnije kad pocnu smetat jedna drugoj ili budit onda ce ic svaka u svoj. Procitaj si ovaj clanak.
    http://www.roda.hr/article/read/zaje...ecjeg-zdravlja

  33. #983
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Citiraj jojo prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam ni znala da muller ima knjižice sa kuponima??
    Ima, meni je blagajnica ponudila i jos dobis vlazne na poklon, a kad prodje datum s kuponima, samo zatrazis novu.

  34. #984

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj anita 0108 prvotno napisa Vidi poruku
    Jojo, sretno sa stavljanjem beba u drugu sobu. Ja osobno svoje nebi stavila nikad. Pogotovo male bebe koje jos uce "disati". Jesi cula za SIDS? Meni ce moje bit u jednom kreveticu nekih 3 mjeseca. A kasnije kad pocnu smetat jedna drugoj ili budit onda ce ic svaka u svoj. Procitaj si ovaj clanak.
    http://www.roda.hr/article/read/zaje...ecjeg-zdravlja
    ma ne mislim ih ostavit same u sobu, ja bi bila u toj sobi.

  35. #985
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno


  36. #986
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Evo, ja u 25 tt.
    Nemam nekih veći problema sa spavanjem i kretanjem, sve radim, upravo renoviramo dio stana jer nam se brojčano stanje drastično mijenja....
    Morala bih malo pripaziti, ali tako je to teško uz troje djece i akcije koje su u tijeku.
    Radila OGTT, nalaz uredan.
    Na kontrolu idem u bolnicu (Petrova) na svaka tri tjedna (bila dva puta do sada) a sad me naručio na dva tjedna. Mora vidjeti cerviks, možda slijedi serklaža.
    Kila dobila cca 4-4,5 što je stvarno super za sada....

    Robica jošnije ni u pripremi. Imam nešto od svoje ekipe što je kružilo isad se vratilo, ali nisam sigurna koliko i čega ima, moram to pregledati. Krevetić imamo jedan, ali svi se nude da nam ustupe svoje. Kolica ćemo kupiti kad se dječica rode, dvije AS imamo, ali moram provjeriti rok uporabe.
    Ne znam što još... Kozmetiku ću ipak pričekati još malo....

  37. #987
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Ovako moje iskistvo sa stavljanjem blizića u isti krevetić, bili su skupa do 2. mj, prvih mj dana jedan prema drugom su gledali a drugi svako na svoju stranu, poslije su postali jako živahni pa ako jedan zaspe drugi ga budi, morali smo nabavit drugi krevetić i sad je super. Više od 2 mj nisu stali nema šanse. To da bebe budu u drugoj sobi ne preporučam nikako! Bebe se bude svaka 2-3 h, i potrebno je da ste blizu i da ih čujete na vrijeme. Mi danas imamo točno 4 mj, i bit će s nama u sobi još par mjeseci sigurno. Mirniji su oni a i ja! Sids je po meni čista glupost, uostalom to još nije dokazano, moju si prva 2 mj često spavali na trbuhu a to se kao nesmije, i eto ništa se nije desilo, bebu staviš da spava kako njoj paše, oni sad nežele na trbuhu jer dižu stalno glavicu pa im se odjednom ne spava nego gledaje igračkice i posteljinu :D. Mi ih sada hvatamo po krevetiću haha, stavimo ih na bok a ujutro ih nađemo okrenuti 180 i na sredini kreveta! Što se tiče opreme spremali smo od 30.tj, kolica naručili 2 mj prije jer se toliko čekaju. Što se tiče robice broj 50 i nije potreban toliko (moji su bili dosta veliki, 3010 i 2880g) jer rastu brzinom munje, mi smo sad sa 4 mj već na 68(cura) 74(dečko). Vlažne maramice, pelene i kremice je moja mama kupila kad sam rodila, prije i nije potrebno, sad kako ko hoće. A šamponi i ulja se ne koriste na početku, od patronažne sestre ćete sve to dobiti i ona će vam objasniti kada i kako se koristi šampon, barem je tako kod nas!

  38. #988

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    krivo ste svatile moj post da bi bebe stavila u drugu sobu ( pa evo da ne ispadnem neka zla mama) - stavila bi ih u drugu sobu u dva odvojena krevetića ali bi ja spavala u toj sobi s njima jer u ovoj sobi di sad spavamo mm i ja nemamo mista za 2 krevetića a nemogu je preuredit jer je podkrovlje. tinich slažem se s tobom što se tiče spavanja u istom krevetiću samo dva mj. jer sam se konzultirala sa poznanicom koja isto ima blizance i nikad ih nije stavljala u isti krevetić jer je od samog rođenja smatrala da su svako biće za sebe i vidim da nije pogriješila jer se stvarno zna red.

  39. #989
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj anita 0108 prvotno napisa Vidi poruku
    M2b sto se tice kozmetike i pelena, odi u muller na blagajnu i zatrazi knjizicu s kuponima'. Do kraja mjeseca vrijede. Imas pampers vlazne maramice 3 pakiranja za nekih 15 kn s tim popustom. I ostale stvarcice.
    To vrijedi i za ostale cure.
    TNX! Nisam znala za kupone u Mullera. To je samo za mame-trudnice ili imaju sve?


    Sad ste me natirali da idem mjeriti sobu, drugi krevetić mi nikako se stane... Moji će prvim par mjeseci skupa a onda ne znam... Rađe bi MMa i trogodišnjaka preselila u dječiju sobu, stavila sigurnosne ograde na bračni krevet pa jedno u mali krevet a jedno sa mnom ali ni to mi nije neko rješenje...
    Evo MM predlaže da komodu preselimo u malu sobicu, tako mi možda i ugurali drugi.
    Jel netko zna di se može kupiti nešto ovako ali povoljnije?
    http://www.e-beba.com/blog/namjestaj...e/culla-belly/

  40. #990
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Ovo za kupone mislim da vrijedi za trudnice, a kasnije se samo nastavlja za mame s bebom. Meni su jednom ponudili i kad sam bila s curicom od godinu i nesto, bila sam trudna s blizancima, ali mi se jos nije vidio trbuh. Tako da mislim da vrijedi i za mame s malom djecom.

  41. #991

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ja pocinjem lagano da se spremam pa me interesuje da li da uzimam broj 50 ili 46?

  42. #992
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Moja preporuka je 50. Mozda ce im bit malo vece ali moci ce duze nositi. Mozda ce ti bebice biti dugacke 47-48 pa ti je 46 premalo.

  43. #993
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Nemoj kupovati 46...nije potrebno..mislim kako hoćeš...Mi smo krenuli od 56 bilo im je malo veliko al su za 2 tj sve već popunili...Ja sam rodila u 37 tj, dečko je bio dug 51 a cura 49,5...

  44. #994
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    I ja sam mislila br. 50 kupovati.
    Nego, muči me još nešto... Prvorođenca sam dojila godinu dana, sve je išlo školski, bez problema i nadohrani ali sad mi sve to izgleda malo kompliciranije. Mislim da si sa troje njih (blizanci i trogodišnjak) neću moći priuštiti ovo prvo dojenje kad mi je bebe doslovno "stalno" bila na cici.

    Naravno da ću dojiti ali ne znam bili još što uzela, za nuždu ***?

    ja vam doma nemam ni izdajalicu, nije mi trebala a sad ne znam... da kupim?

  45. #995
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    m2b, većina nas je dojila plus ad, svaka čast onima koji imaju dovoljno mlijeka za blizance, a ima ih-legal?, ja nisam imala, možda ti budeš...za ad najbolje da pitaš u rodilištu jer im i oni dodaju ako nema odmah mlijeka (ili po noći, ne znam njihove sisteme, al znam da su djeca na dojenje znala dolazit sita, a oni koji još nisu imali mlijeka, ili su bebe bile premale za cicati dobli su bočicu)

  46. #996
    anita 0108 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    91

    Početno

    Izdajalicu nemoj kupovat. Mozda ti ni sad nece trebati, a ako zatreba lako posaljes nekog u kupnju. Ima ih skoro svaka ljekarna, veci ducani...

  47. #997

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    ja znam da bebe ako su male nemaju snage da se najedu i moras onda izmuzati i na flasicu davati , ja mislim sebi spremiti i flasice i izdajalicu za svaki slucaj pa makar mi i ne zatrebala jer nikad ne znas kakvo ce ti djete biti ima i lijene djece koja ce povuci par puta i cim se zasiti malo i umori stace , a ja mislim da sa blizancima nemozes sebi priustiti da ti djete lezi na sisi po cijeli dan i da jede kad mu se jede sto mozes kad je jedno u pitanju.
    to je moja trenutno razmisljanje .
    znaci 5o za pocetak da ne kupujem manje.

  48. #998

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    moj savjet vam je da imate izdajalicu,mozete je posudit od prijateljice da je imate kraj sebe u slucaju nuzde. meni je trebala,mala mi je rodjena u 37tj,2630 i 47cm,i nije bas cicala,pa sam se izdajala i davala na bocicu,sva sreca da su mi posudili u bolnici izdajalicu,a kada sam dosla doma prijateljica mi je donjela svoju da mogu nahraniti malu,koristila sam je mjesec dana,poslije smo samo cicali

  49. #999
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Moje iskustvo sa mojih troje je da smo trebali izdajalicu, barem prvih mjesec dana.
    A sada s blizancima gotovo sam sigurna da ćemo je mi trebati. Nemaju sve majke sreću da dojenje krene odmah i bez problema. Ja sam se uvijek namučila da bi dojenje profunkcioniralo. Kad sam proljetos bila na UZV dojki dr. me pitala, odnosno ona je konstatirala da ja sigurno nisam dojila. Kaže da su mi mliječni kanali vrlo uski i ima ih malo. Kad sam joj rekla da sam svo troje dojila, jedno 6 mjeseci, pa 23, pa 11 mjeseci - nije mogla vjerovati. Dakle, može se. Treba strpljenja i upornosti.
    Mene je sad strah kako će to funkcionirati s blizancima, jer stvarno sam prvih mjesec-dva bila posvećana samo dojenju, isfrustrirana, plakala, htjela odustati....sve to sa jednom bebom....
    I zavidim svima koji nemaju problema. Ja mijenjam porod za bez problematične početke dojenja...kad bi se to samo tako moglo....

  50. #1000
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    hvala na savjetima!
    Ja sam stvarno jedna od tih sretnica kod koje je to dojenje išlo školski, drugi dan od poroda do godine dana (kad sam ja odlučila prekinuti), s tim da smo sa 6 mjeseci i dalje bili isključivo na cici. Nisam imala ni upale, ma stvarno je bilo pozitivno iskustvo ali sad znam da neće biti tako... Jedna beba i dvije + trogodišnjak, itekako je razlika.

    Ništa o izdajalici ću razmišljati kad rodim, pa MMa poslati u apoteku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •