Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Hrvatska pošta - izgubljeni paketić

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Hrvatska pošta - izgubljeni paketić

    Ima li tko iskustva u traženju pošiljki pristiglih iz inozemstva koje pogreškom poštara (žuta obavijest ubačena u krivi poštanski sandučić) nisu na mjesnoj pošti podignute u roku od 5 dana, ali nisu se ni vratile pošiljatelju?
    Službenica mi kaže da ako pošiljka ima neku njihovu oznaku ADC, onda se ne zapisuje u računalo nego se uvodi "ručno" u knjige i da ću je teško naći. Cijela stvar je stara 6 tjedana jer susjeda koji mi je obavijest prebacio u moj sandučić nije bilo toliko vrijeme u ZG.
    Mislim, jasno mi je da je pošiljku netko popalio jer su unutra bili lijepi pokloni za djecu, ali ipak ima li načina da se bar unutar pošte poduzme neka istraga ili je moja predana potražnica samo formalnost bez učinka?

    Baš sam ljuta jer sam nedavno imala neugodnost s Poštom - poslala paket koji je "nestao" unutar Hrvatske, tj. vratila mi se otvorena i nabrzaka ponovo zalijepljena prazna kutija puna starih novina. Nažalost onu bijelu potvrdu o slanju nisam mogla pronaći .

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Joj, draga....slabo bi ti pomoglo i da si našla potvrdu!

    Imala sam okršaj s HP pred Božić jer su mi se dva paketa vratila u inozemstvo zbog izgubljenih žutih papirića... Postigla nisam ništa. Nisu mi bili u stanju čak ni naći dostavnu knjigu iz 11. mjeseca pa nisam mogla dobiti broj pošiljke kako bih ga uopće mogla tražiti. Naime, dobila sam negdje 15.12. u kaslić obavijest sa datumom s kraja 11. mjeseca da mi je stigao jedan od dva naručena paketa. Nemam pojma što se dogodilo, valjda je listić bio ubačen nekom od susjeda kao što se prečesto događa. Službenica u pošti tada mi je rekla da se sjeća da je vratila oba paketa jer ih u roku 5 dana nije nitko došao preuzeti (a ja čekam božićne darove ko ozebli sunce). Inače ne bih ni znala da je i drugi paket stigao jer nisam dobila nikakvu obavijest.

    Totalno sam razočarana! Dva paketa s dvije različite strane završila su na isti način. I nije prvi put da imam problem sa HP čak i unutar zemlje - slala paket forumašici u Dalmaciju koja ga nije primila. Tek kad sam joj poslala idući, našla ga je negdje u lokalnoj pošti... Katastrofa!

  3. #3
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja mislim da se takve posiljke vracaju posiljtelju o trosku poste, ali tek nakon 30 dana ako nije preuzeto. iznimka je ako primatelj zatrazi da se paket vrati, onda se vraca odmah. da li si pitala posiljatelja da li se paket vratio?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da se takve posiljke vracaju posiljtelju o trosku poste, ali tek nakon 30 dana ako nije preuzeto. iznimka je ako primatelj zatrazi da se paket vrati, onda se vraca odmah. da li si pitala posiljatelja da li se paket vratio?
    Paket se vratio. Ali ja ga nisam mogla tražiti u pošti u roku tih 30 dana (što mi nitko nije spomenuo) jer mi nisu mogli naći dostavni broj. Još imam papirić (žuti) od jedne pošiljke i na njemu nema nikakvog broja. Zašto, pojma nemam... Isto, kad sam zvala kontrolora u Branimirovu, rekli su mi da u lokalnoj pošti moram naći brojeve pošiljki - poštarica mi nije uspjela naći ni cijelu knjigu, a kamo li brojeve mojih pošiljki....
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.01.2013. at 13:23

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moj se paket nije vratio (pošiljatelj mi je rodbina).

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mislim da bi ipak trebala postojati evidencija jer iz inozemstva pošiljke idu preko carine. tako da bi traga trebalo biti.
    A ione duže stoje u pošti- ne vraćaju ih nakon 5 dana. Probaj zbvati carinu, a možda imaš i kakvu oznaku pošiljke

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    i meni je izgubljen paket osvojen na jednoj nagradnoj igri...(bila je u pitanju igracka) tako mi je krivo za pop***
    poslan prije ovih silnih praznika i nestao je ,kome god sam se obratila nemaju pojma...a nije se vratio onome ko je slao...bas sam ljuta...

  8. #8
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi ipak trebala postojati evidencija jer iz inozemstva pošiljke idu preko carine. tako da bi traga trebalo biti.
    A ione duže stoje u pošti- ne vraćaju ih nakon 5 dana. Probaj zbvati carinu, a možda imaš i kakvu oznaku pošiljke
    da zovi poštu carinjenja neka oni pogledaju u svojoj evidenciji i pitaj da li su vratili paket

  9. #9
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Evo da se i ja javim sa iskustvom našeg HP-a. Odnjela sam čistać na paru na popravak u Radničku u Top shop. tražila da me zovu kada je gotovo da dođem po njega, a oni ga poslali poštom jer su inventure ( ???????? ) . Na Badnjak dobila papirić da podignem paket u pošti, iako smo bili kod kuće i to s porukom da podignem paket u pošti kojoj ne pripadamo . OK, 27 pokupim djecu, papirić i odem na spomenutu poštu gdje me u čudu gledaju, što ja tražim kod njih to nije tu. Zovu glavnu poštu oni ne mogu naći, ostavljam broj moba jer moram sa djetetom na cijepljenje, nitko me ne zove. Obavila dr. idem u glavnu poštu ( prošlo više od sat i pol) i tamo prvo čekam pola sata da dođem na red, djeca luda, najmlađa ima godinu dana i ona cendra, nitko te ne pita ništa, ne pušta preko reda. Napokon došli na red, paketu ni traga, traže još bar pola sata moj paket i uspiju ga pronaći. Na papiru je bio broj pošiljke, nema potpisa poštara koji je papir predao, krivo napisao poštu. Ma sve u svemu koma i još ni da bi rekli obično OPROSTITE.

  10. #10
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Draga, nažalost sam imala nekoliko iskustava sa našom vrlom poštom, poštarima i žutim ceduljicama. Prijavljivala i poštara, pošiljke nikad nađene, sve u svemu "pojeo vuk magare..."

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da i ja svoje iskustvo od neki dan sa našom Poštom prijavim. Kupim nešto tu na burzi, Forumašica mi pošalje paket-veliki paket, nije nezamjetljiv. Čekam ja paket, čekam...U sandučiću nađem žutu cedulju i sva sretna odem na poštu da uzmem paket i daju mi samo preporučenu pošiljku.

    A dobro, mislim ja, valjda će paket sutra doći. No, još dva dana i nema žutog papirića. Odem ja na poštu poslati pismo, a moja susjeda koja je taj dan radila u pošti, mi kaže-evo te konačno po paket. Koji paket, pa nisam dobila obavijest! Ide ona gledati i kaže da je ona žuta ceduljica od neki dan bila i za pismo i za paket, ali službenica na šalteru nije dobro vidjela šifre!

    Sad mi je jasno zašto mi se vrati ponekad paketić koji je čekan, ali papirića kod primatelja nije bilo. Ne smiješ dobiti dva paketa ili pisma isti dan! To je valjda službenici na šalteru previše za procesuirati odjednom. Izvinjavam se onima koje ne griješe na taj način.

    A pošiljateljica je dala 23 kune za poštarinu i da ja nisam slučajno došla i da me službenica nije poznavala, paket bi se vratio i ona bi mislila kako sam nepoštena, naručim, a ne preuzmem. Pogotovo što mi je rekla da platim tek kad vidim da li mi roba odgovara. A odgovara, itekako!

    Naravoučenje iz ove priče je da treba svaki dan pitati poštu ima li koji paket sve dok paket nije u vlastitim rukama.

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hahaha, Beti, sreće da se svi poznajete!

    Ja sam žute papiriće nalazila na raznim mjestima-na stepenicama, kod susjede, kpd frizerke, a najneobičnije mjrsto za isporuku paketa je bio dječji vrtić.

    Mi smo konačno u pošti dobili službenicu koja izgleda zna što radi. Valjda je neće iskvariti

  13. #13
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Meni zadnja dva puta postar ostavio paket ispred vrata stana, a u kaslicu nikakve obavijesti da je nesto stiglo! Sva sreca pa smo na visokom katu i rijetko tko prolazi pjeske po stepenicama, a susjedi stari i ok. I sva sreca da smo bili u Zg, mogao nas je tako paket "cekati" pred vratima danima... Ne znam koja im je to fora, mislim, super nisam morala ic na postu, al mislim da tako ne bi smjeli radit.

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako sam bijesna. Dakle, šaljem nešto 9.11. ekspresno, 35 kn, dođe idući dan. Šaljem opet 14.11., platim 7 kn jer je preporučeno, djelatnica kaže doći će vrlo vjrv idući radni dan. Zaprimljeno je tjedan dana kasnije. Dakle, preporučeno je u HP porez na budale.

  15. #15
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako sam bijesna. Dakle, šaljem nešto 9.11. ekspresno, 35 kn, dođe idući dan. Šaljem opet 14.11., platim 7 kn jer je preporučeno, djelatnica kaže doći će vrlo vjrv idući radni dan. Zaprimljeno je tjedan dana kasnije. Dakle, preporučeno je u HP porez na budale.
    Preporučeno je različito od hitno. Meni su rekli da će brže stići obično pismo s doplatom za hitno ili bez jer se uvodi u manje knjiga. Za obično pismo ne dobiješ mogućnost pratiti pošiljku kao za preporučeno.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Preporučeno nema veze s brzinom dostave pošiljke nego s potvrdom da je stigla na adresu primatelja i praćenjem iste.

    Inače zaobilazim HP kad god mogu.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučeno je različito od hitno. Meni su rekli da će brže stići obično pismo s doplatom za hitno ili bez jer se uvodi u manje knjiga. Za obično pismo ne dobiješ mogućnost pratiti pošiljku kao za preporučeno.
    Ma da? I kak njoj padne na pamet predlagat mi onda preporučeno ako velim da je hitno? Ma joj ...
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.11.2020. at 14:42

  18. #18
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da? I kak njoj padne na pamet predlagat mi onda preporučeno ako velim da je hitno? Ma joj ...
    Pa ako je hitno obično je i bitno, a ako je bitno onda šalješ preporučeno. Idući put plati oboje.
    Ako vam izgube preporučeno dobije se neka odšteta (ne baš velika).

  19. #19
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mogu se po**at na odštetu ako gubim mnogo više jer nije stiglo na vrijeme. Al ok, sad znam pa ubuduće izbjegavam. Grrr

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Pošta, što da kažem...
    15.9. poslana čestitka iz ZG u Graz, do dana današnjeg nije stigla. A obično treba "samo" dva tjedna da stigne u ZG il Graz, nevjerojatno mi je to, u Ameriku stigne prije. Dva tjedna!!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Dva paketa mi nisu još isporučena.
    Preko tih web stranica sam i prije kupovala, i paketi su stizali.

    Kasne nekoliko dana, da nisu blagdani uskoro još bih čekala.
    No zanima me, jesu li ti paketi u Branimirovoj ili gdje bi mogli biti? Mogu li ih ja negdje preuzeti?
    Prema trackingu u ZG su zaprimljeni 16.12. i od tada ništa. Na kontakt telefon pošte stalno info da su agenti zauzeti ...

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Dva paketa mi nisu još isporučena.
    Preko tih web stranica sam i prije kupovala, i paketi su stizali.

    Kasne nekoliko dana, da nisu blagdani uskoro još bih čekala.
    No zanima me, jesu li ti paketi u Branimirovoj ili gdje bi mogli biti? Mogu li ih ja negdje preuzeti?
    Prema trackingu u ZG su zaprimljeni 16.12. i od tada ništa. Na kontakt telefon pošte stalno info da su agenti zauzeti ...
    Probaj ovdje pitati to je u VG
    Hrvatska Pošta Sortirni Centar
    Poštanske usluge
    Poštanska ul. 15
    01 4981 625
    Otvoreno od 0 do 24

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Hvala ti.
    Zvala sam. Nije kod njih ...
    Gdje bi moglo biti? Kaže nema pojma, ne zna ... Čekajte...


  24. #24
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    Meni paket od 11'12 putuje iz EU i još nije stigao do sortirnog centra. Uspjela sam ih dobiti, ali oni nemaju ništa s tim jer je paket još u vlasništvu pošiljatelja. Neka pošiljatelj pošalje potražnicu. I zadnji put su ga našli da leži u Gorici. Za izludit. A nazvala sam danas ne znam koliko puta

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja sam odustala od jeftinije stvari jer je dostava isla preko HP. Platila sam cca 80 kn skuplje jer mi je jako bitna stvar za Bozic. A cifra koju sam dala za mene nije mala.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I opet nije došlo?

  27. #27
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kome? Meni?

    Ako mislis na mene. Je doslo je. Napisala sam da sam bila pazljiva oko toga.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 22.12.2020. at 06:18

  28. #28
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    meni paket poslan 11.12. iz san francisca stigao danas 21.12, do NY
    a trebao je biti u zagrebu ovaj tjedan
    uzas
    da ne kazem da se radi o aparatu koji mi je potreban za dijete i koji je placen jako puno i zato smo bas pazili sa slanjem

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Oko NG je uvijek neki raspad sustava s tim dostavama. Mm je nešto naručio iz DE pred tjedan dana, jos uvijek mu ni poslali nisu... predviđam da ce tek nakon NG. A HP je ta koja ovaj put ima raspad, kao overseas pred par godina, ako se sjećate, bilo je na svim vijestima. Meni je paket kasnio mislim 2 ili 3 mjeseca

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Da, HP je potpisao ugovor s Amazonom. Meni je to poznavajuci njihov sustav bas bio alarm, izbjegavaj u sto sirem krugu.
    https://www.poslovni.hr/kompanije/am...-posao-4260005

  31. #31
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    meni paket poslan 11.12. iz san francisca stigao danas 21.12, do NY
    a trebao je biti u zagrebu ovaj tjedan
    uzas
    da ne kazem da se radi o aparatu koji mi je potreban za dijete i koji je placen jako puno i zato smo bas pazili sa slanjem
    Nije neobicno; razna cudesa se dogadjaju trenutno u SAD-u s UPS i USPS posiljkama, a pretpostavljam i bilo kojim drugim carrijerima. Prijateljica prati paket knjiga koji vec tri tjedna putuje izmedju Chicaga i gradica pored njenog. Cetiri-pet puta je vec skeniran na obje lokacije, u razmaku od dan, dva.

  32. #32
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    I Book Depository jutros šalje mail da će knjiga kasniti najmanje 5-10 dana.

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko treba iz Crikvenice pismu da dođe u Zagreb? Prošla su četiri radna dana, ostavljeno u sandučiću Pošte usred grada. Ili niko ne otvara taj sandučić... djeluje mi napušteno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •