Stranica 19 od 22 PrviPrvi ... 91718192021 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1093

Tema: odgoj u duhu vjere 6. dio

  1. #901
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Prva katolička škola u Zagrebu- napokon ...sretno svim školarcima.....samo neka se otvara što više škola i vrtića u Hrvatskoj (bilo kakvih ne vjerskih)
    http://www.katolickaskola.com/
    https://www.facebook.com/katolicka.skola?fref=ts
    http://www.vecernji.hr/zagreb/katoli...-clanak-608440

  2. #902

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    naslov topica je "odgoj u duhu vjere"

    nepristojno je ovdje napadati vjernike, prozivati ih zbog toga. uzas...

  3. #903
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    sutra započinju mise zornice pa evo vam jedne pjesmice poznate ali u veselijoj verzija za poticaj...http://www.youtube.com/watch?v=txThmc74Dwo

    Došašće

    (latinski: Advent)
    Došašće ili advent je vrijeme u crkvenoj godini, kad se kršćani intenzivnije pripravljaju na svetkovine Božića i Bogojavljenja. To je istodobno vrijeme očekivanja Kristova dolaska na kraju vremenâ (Sudnji dan). Vrijeme došašća nije toliko obilježeno pokorom, koliko više radosnim i povjerljivim očekivanjem. Počinje nedjeljom koja pada između 27. studenoga i 3. prosinca (drukčije rečeno: nedjeljom koja je po kalendaru najbliža blagdanu svetoga Andrije apostola). Došašće obuhvaća tri tjedna te dane između četvrte nedjelje došašća i samog Božića.
    Prvu nedjelju došašća karakterizira ponovni Kristov dolazak, drugu i treću osoba Ivana Krstitelja, četvrta predstavlja Mariju, Djevicu i Majku, koja je rodila Krista.
    Liturgijska boja u došašću je ljubičasta, (kao u korizmi). U misi se izostavlja himan "Slava" u misi, da bi taj tipično božićni himan ("Slava Bogu na visini i na zemlji mir ljudima dobre volje…!") jače odnjeknuo na svetkovinu Kristova rođenja (Božić). U došašću su svakog jutra "zornice" puku omiljene rane mise na kojima se pjevaju tipične adventske pjesme. Primjerice "Pada s neba roso sveta", "Poslan bi anđel Gabrijel" i mnoge druge.
    ADVENTSKI VIJENAC - U vremenu crkvene godine koje zovemo došašće svečani adventski vijenac susrećemo na mnogim mjestima. Prisutan je u svim crkvama, premda nije liturgijski propisan, no sve češće ga nalazimo i na počasnom mjestu po kućama, u obiteljima, u različitim ustanovama, od vrtića do hotelske recepcije, na TV ekranu i u ilustriranom časopisu. Postavlja se na stol ili vrpcama objesi o strop. Može ga načiniti svatko sam, što je najbolja varijanta, ali i kupiti u cvjećarnici, na tržnici. Ima jednostavnih i raskošnijih, ali uvijek su to u krug spletene zimzelene grančice, ukrašene raznobojnim, ponajčešće ljubičastim, vrpcama (ljubičasto je u katoličkom bogoslužju boja došašća) i - najvažnije - u vijenac su okomito utaknute četiri svijeće. One se pale postepeno, po jedna više svaki od četiri adventska tjedna. I tako se čeka Božić! Adventski vijenac nije samo lijepi "cvjetni aranžman" u ogoljeno zimsko doba, nego on na specifičan način, diskretno, okuplja ukućane, angažira ih i upravlja u određenom pravcu. Podsjeća ih da nešto dolazi, potiče da to čekaju.
    Stariji će se sjetiti da "kod nas ranije nije bilo toga vijenca". Znatnije se proširio i udomaćio u posljednjih desetak godina. Primili smo ga iz Europe, osobite iz Austrije i Njemačke. Ondje je on u adventsko vrijeme doslovno svudašnji. No i tamo je došao tek poslije prvog svjetskog rata; "prenesen je" iz skandinavskih, protestantskih zemalja kao simbol života (zimzelen), rastućeg svjetla (postepeno paljenje svijeća) i očekivanja božićnog dolaska Kristova (Krist - svjetlo).
    Zornice


    Advent kao početak crkvene godine i predbožićno vrijeme zahtjevno je jer u njemu ima dana posta, tj. odricanja od hrane, dana nemrsa, tj. dana kad se ne jede meso; nekoć je nemrs bio u sve radne dane adventa.
    I mise zornice imaju pokornički značaj, jer valja ustati vrlo rano da se stigne u crkvu. Predstavljaju stoga neki oblik četiritjednog trajnog odricanja od sna.
    Svoj početak imaju još u srednjem vijeku. Drugi narodi, pa ni slavenski, nisu našli za te rane mise, odjevene u čar i tegobe zime, vlastito ime već ih nazivaju latinskim imenom Rorate. Slaveći te mise narod je stvorio osobite adventske pjesme. I one su plod hrvatskog vjerničkog duha, bogate sadržajem, jer prepjevaju proročanstva biblijskih proroka o Kristovom dolasku, a napose ulogu Djevice Marije nazivajući je najljepšim imenima zbog njezine majčinske uloge u Isusovom dolasku. Isusova majka je uz pokornika sv. Ivana Krstitelja glavna osoba koju Crkva predstavlja kao vodiča u božićnoj pripravi. Ona ukazuje da za Božić Bog dolazi čovjeku ali da i Bog očekuje čovjekov dolazak. Otkriva to Marijin pohod Elizabeti, majci Ivana Krstitelja. Taj pohod govori da Bog dolazi k čovjeku, ali i po čovjeku želi doći drugome čovjeku. Marija je puna Boga, nosi ga u utrobi, a krenula je na putove ljudi, do Elizabete. Tako je primjer za pun doživljaj Božjeg došašća, ali je i sama postala došašće ljudima.



    1. nedjelja došašća: Probuđeni kršćani
    Mk 13, 33-37
    Ima jedna simpatična priča koja ide ovako: neki otac kuca na vrata spavaće sobe u kojoj njegov sin spava. ‘Sine,probudi se!’, kaže otac. Iznutra sin uzvraća: ‘Joj, tata, ja bih još spavao. Ne da mi se ustati!’ Nato će otac sada malo glasnije: ‘Sine, ustaj! Moraš u školu. Zakasnit ćeš!’ ‘Ali, ja ne želim u školu!’, uzvraća sin. ‘Što to govoriš?! Zašto ne želiš u školu?’ ‘Zbog tri razloga’, odgovara sin. ‘Prvo, u školi je tako dosadno; drugo, u školi me djeca zadirkuju; i treće, jednostavno ne podnosim školu!’ Otac vidno uzrujan, odgovara sinu: ‘E kada tako govoriš, sada ću ja tebi nabrojiti tri razloga zašto moraš ići u školu: prvo, sine, to je tvoja dužnost; drugo, ti imaš 45 godina; i treće, sine, ne zaboravi da si ti učitelj i razrednik!’ (Anthony de Mello)Često smo slični sinu iz priče. Rado bismo prespavali mnoge životne izazove, zatvaramo oči pred stvarnošću, bježimo u uspavanost koja poprima različite oblike: komotnost, površnost, ravnodušnost, samozadovoljstvo. Ako svemu tome dodamo i duhovnu uspavanost koja zamračuje pogled na ono što je bitno i dragocjeno u životu, tada nije pretjerano reći da “većina ljudi spava, a da toga nisu ni svjesni. Rađaju se spavajući, žive spavajući, žene se spavajući, odgajaju djecu spavajući, umiru spavajući, a da se nikada nisu stvarno probudili”. (A. de Mello)Isus u današnjem evanđelju kaže: Pazite! Bdijete jer ne znate kada je čas. Vrijeme došašća poziv je kršćanima na evanđeoskukrepost budnosti. Gospodar treba biti stalno prisutan u mislimasvojih sluga. Evanđeoska budnost, nadalje, znači budnost pred zlom u svim njegovim očitovanjima. Kršćanin se ne smijeuljuljati u lažne sigurnosti. A to u konačnici znači da se učimo svjesno živjeti. Svaki čas bi mogao biti zadnji čas. Svaki trenutak je neponovljiv. Zbog toga moramo svjesno odlučiti uz što vežemo naše srce i pamet.Svakodnevno smo izloženi mnoštvu poruka iz anonimnih središta moći, umotane u celofan tobožnjega humanizma, dobro kamuflirane, koje podmuklo ulaze u naš mentalni sklop, u naše obitelji. Padaju mi napamet riječ što ih je Gospodin uputio proroku Izaiji: “Idi, postavi stražara! Što vidi, neka javi! A stražar viknu: Povazdan, Gospodaru, stojim na stražarnici, čitavu noć na straži prostojim!” (Iz 21, 6-11) Mogu li kršćani to reći o sebi? «Stražaru, koje je doba noći?» Je li znamo koje je doba noći? Ili kršćani spavaju kao i ostali i ništa ne primjećuju? Nitko ne bdije. Nema stražara, nema svjetiljki koje se stavljaju na stol da svijetle ukućanima. Ako je u nama kršćanima tama, kolika će tek biti tama u svijetu?! Vrijeme je da se oda sna prenemo!Svakomu od nas, kaže Isus u prispodobi o čovjeku koji polazeći na put ostavlja svoju kuću slugama na upravu, Bog je povjerio posao u njegovoj kući koja je cijeli svijet. Mi katkada mislimo da smo beznačajni, da naš mali život nema većeg utjecaja na tijek zbivanja u svijetu. To je posvema pogrješna predodžba. Bogu je itekako važno kako ćemo odigrati svoju ulogu na pozornici života. Valja biti budan kako bismo čuli Božje kucaje na našim vratima.Što je naša ostavština? Ne mislim na financijsku ili materijalnu ostavštinu, nego na to kako smo potrošili život koji nam je Bog darovao? Što smo napravili sa svojim vremenom na zemlji? Što ćemo ponijeti sa sobom? Odgovor bi se trebao odnositi na našu duhovnost, na naša dobra djela, na to da smo u životu pomagali i voljeli druge. To je osnovna tema kršćanstva. Ako život sagledamo kao putovanje u sklopu kojega ostvarujemo svoju misiju za Boga, za druge i za sebe, tada nema mjesta pospanosti.Fra Anđelko Domazet. 2.
    Istinski ponovo početi
    Danas počinje nova Crkvena godina. Počinje Advent-Došašće. Drukčije nego Nova godina. Drukčije nego Silvestrovo. Ne sa bučnom pucnjavom, sa sektom i novogodišnjim koncertom. Nova Crkvena godina počinje mirno, šutljivo, blago i ozbiljno. Tipično Crkva! Mnogi će kazati. Uvijek samo ozbiljno, opominjuće! To sigurno nije. Crkva slavi blagdane rado i veselo, osobito Božić i Uskrs. Ali sve treba svoju pripremu. Advent priprema Božić, Korizma Uskrs.
    Ako "uspije" Advent, tada je Božić jedna radost. Inače su oboje pod stresom. Što pokazuje Isus danas na pragu Adventa, kao dobar put kroz ovo vrijeme pripreme?
    "Što vama kažem, svima kažem: Bdijte!"
    Isus naviješta teška vremena. Ali također veliku utjehu i jaku pomoć. Bit će snažnih potresa. Isus je upotrijebio za to slike iz kozmosa i prirode. "Zvijezde će s neba pasti". Zvijezde će pasti. Velika novčana obećanja, koja sada pucaju, mogu se ubrojiti u to. Ruše se božanstva privrednog rasta. To neće ići dalje s "uvijek više, uvijek veće, uvijek moćnije"!
    "Učite od smokve", kaže Isus. Učite od prirode. Nijedno stablo ne raste u nebo. Sve ima svoje vrijeme: rast u proljeće, umiranje u jesen. Sve prolazi, samo Bog ostaje: "Nebo i zemlja će proći, ali moje riječi neće proći." To je velika utjeha u vremenima krize, potresa, znati i čvrsto se držati vjere da ima nešto što drži i daje oslonac, da ima netko koji nije podložan kolebanjima, ljuljanjima vremena.
    Ali Isusova riječ sadrži i veliko ohrabrenje za krizna vremena. Drukčije nego što to čine mnogi proroci nesreće, koji odmah vide da dolazi kraj svijeta, ili u najmanju ruku kraj privrede, Isus podsjeća na to: Vi ne znate, kada stvarno dolazi kraj! To zna samo Bog. On ima vrijeme u ruci. Nitko ne zna dan ni čas.
    Mi ne znamo kada će biti naš posljednji čas. I ne znamo kada će biti vrijeme kraja. Znamo samo jedno što u svakom vremenu nevolje treba činiti: "Pazite, bdijte!"
    Biti budan – to je smisao Adventa. Da budemo budni – to bi nam trebalo uspjeti u ovim danima. Možda nam u tome pomaže i kriza. Mi trebamo biti kao vratari koji bdiju dok se domaćin ne vrati. Prema židovskom i starokršćanskom shvaćanju, oni koji ne spavaju su anđeli. Stoga se oni prema grčkom zovu "Ne spavajući" ili "Bdijući", naime "Stražari, čuvari". Oni stoga nose te oznake, jer su u službi svoga Gospodina i stoje uokolo njegova prijestolja, da ga hvale i da čuju njegove naredbe, prije svega i uvijek da imaju samo njega na oku. Isus zahtjeva od svojih učenica i učenika ništa manje nego jednakost i sličnost s anđelima. Prema prefaciji s anđelima pjevamo "Svet, svet, svet…"
    Da nas ne zatekne pozaspale i lijene kada dođe. Možda kuca u ovom Adventu baš na moja vrata. Možda me želi nanovo osvijestiti. To bi bila šansa za mene. To bi bio dobar Advent. Istinski novi početak!
    Fra Jozo Župić
    Posljednje uređivanje od ivana zg : 01.12.2013. at 23:58

  4. #904

  5. #905

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Prva katolička škola u Zagrebu- napokon ...sretno svim školarcima.....samo neka se otvara što više škola i vrtića u Hrvatskoj (bilo kakvih ne vjerskih)
    http://www.katolickaskola.com/
    https://www.facebook.com/katolicka.skola?fref=ts
    http://www.vecernji.hr/zagreb/katoli...-clanak-608440

    Baš dobro, znači li to da će se sada maknuti vjeronauk iz državnih škola? I koliko znam i u Šibeniku postoji katolička škola i to jedina cjelodnevna u tom gradu, ako se ne varam. Zbilja podržavam otvaranje vjerskih - katoličkih škola i nadam se da će postojati i samo sekularne škole, oslobođene od svih religijskih dogmi... za nas ostale. Nije li to fer?

  6. #906
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.dominikanke.org/index.php...d=17&Itemid=52

    Subota, 07 Prosinac 2013 19:26
    Druga nedjelja došašća A - Iz 11, 1-10; Rim 15, 4-9; Mt 3, 1-12
    Za odlomak iz knjige proroka Izaije koji se danas čita sam je Isus rekao da se ispunio u njemu. Isus je taj obećani Mesija koji će donijeti mir i pravdu. Međutim, ovaj nas odlomak i zbunjuje jer govori o miru kojeg mi još uvijek nismo svjedoci. Kako je onda Isus došao ako mira na zemlji nema? Čini nam se da je zapravo danas još gori nemir prisutan u svijetu nego što je to ikad prije bilo.Toliki su se ratovi dogodili, ali zapravo najgori ratovi još uvijek bukte. Otvoreno se ratuje protiv nerođene djece i taj rat svakodnevno ubire svoje žrtve. Mnogi pravednici su također žrtve jednog drugačijeg rata. To je rat protiv svakog dobra. Ratujemo svi skupa za duše naše djece. Gledamo kako ih danomice žele ukrasti oni za čije namjere nismo sigurni. Ratujemo protiv odgoja koji nije zdrav za duše naših mladih, a ratujemo i za očuvanje naših obitelji. Više nego ikad prije želimo da Isus okonča zlo koje se raširilo.
    Pitamo se kad će konačno doći toliko željeni mir. Potreban nam je mir između nas i Boga, između nas i naših bližnjih. Ne želimo mrziti, osvećivati se i biti daleko od onih koji su nam tako blizu. Želimo voljeti bez straha da ćemo biti povrijeđeni i biti odani bez straha da će nas netko iskoristiti. Želimo udahnuti punim plućima i dotaknuti nebo našim dušama. Više nego ikad potreban nam je Mesija, a živimo kao da mu se ne nadamo. Izgleda nam da do tog konačnog mira moramo još čekati. Sve do njegova drugog dolaska.

    Ivan Krstitelj nas vraća u našu realnost. Upozorava i opominje kako se moramo pripremiti na Kristov dolazak. Njegove riječi su aktualne i danas. Djecu onog vremena je pozivao da donesu plod dostojan obraćenja, a mi ne smijemo prečuti njegov poziv. Strašno zvuče njegove riječi o sjekiri koja je već položena na korijen stablima. Stablo koje ne donosi ploda posjeći će se i u oganj baciti. I ovdje vrijedi onaj poziv da se požurimo poći u njegov počinak dok traje ono danas. Poziv je to na svakodnevno obraćenje, na svakodnevno nastojanje oko dobra.

    Puno smo puta čuli ovo evanđelje i mnoga druga pa nas gotovo ni ne dira. Kao da nas se ne tiču prijetnje izrečene u njemu. To je za neke druge, nije za nas. Mi smo se i tako već davno obratili, već davno krenuli za Isusom i njemu predali svoje živote. No bit ćemo suđeni po plodovima, i ovdje nam evanđelje jasno kaže. Reći će nam, isto tako, da će jedan sijati, a drugi žeti, ali sijemo li dovoljno zauzeto? Jesmo li se dovoljno angažirali?

    Pitanje je to koje postavljam ponajprije sebi i, na neki način, glasno razmišljam. Želim li zaista da Isus što prije ponovno dođe ili želim da još malo pričeka jer imam neke svoje planove? Hoće li naći Isus vjere kod mene kad ponovno dođe? Shvaćam li dovoljno ozbiljno njegove riječi koje su nam sačuvane u Svetom Pismu?

    Vrijeme nas došašća ponovno poziva da se vratimo nekim posve jednostavnim, a gotovo zaboravljenim djelima i molitvama. Čitajmo Bibliju i živimo ono što nam ona preporučuje. Oprostimo i zatražimo oproštenje. Odrecimo se nečeg što jako volimo i na što smo možda malo i navezani. Podijelimo ono što imamo s potrebnima, dajmo drugima čak i ako će to značiti da ćemo se odreći onog što nam treba. Drugim riječima, nemojmo darovati samo svoj suvišak.

    Vrijeme došašća je i radosno vrijeme, jer nas veseli blizina Isusova dolaska. Očekujmo ga doista radosno, bdijući u nadi. Da, on jest strogi i pravedni sudac, ali to nas ne treba plašiti. Nastojmo oko dobra pa će nas naći pripravne. Budimo poput mudrih djevica koje svakodnevno pune svoje svjetiljke uljem. Donesimo malo svjetla u ovaj svijet koji vapi za istinskim sjajem. Neka se u nama nikad ne ugase svjetlo nade i radost vjere pa će Gospodin moći i po nama biti prisutan i doći u ovaj svijet. Pripravimo Gospodinu put u srcima ljudi koji su nam blizu. I recimo zajedno: dođi Gospodine Isuse.
    s. Barbara Bagudić OP

  7. #907
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ZJENA
    Sloboda vjeroispovjesti ili sloboda vjere je jedna od osnovnih temeljnih i ljudskih prava, koje odlikuju sloboda izražavanja svojih svjetonazornih ili vjerskih uvjerenja pojedinca ili skupine ljudi. Uključuje i slobodu promicanja vjere i neometano izvođenje obreda.Koncepcija vjerskih sloboda posjeduje pozitivan i negativan aspekt:

    sve protivno ovome naziva se diskriminacija po vjeri tj. ograničavanje vjerskih sloboda.... problematika vjeronauka u školama više se tiče katolika, pravoslavaca i muslimana za koje je kao takav otežavajući jer se još izvodi i u crkvama, đamijama, sinagogama itd. pa je to dodatno opterećenje za učenike...

    ateisti kao manjina mogu samo vjernike po pitanju vjeronauka diskriminirati kao u doba Titove Jugoslavija .

    I zadnja stvar problem u školama nije vjeronauk nego manjak ostali izbornih predmeta koje bi općenito učenici mogli pohađati bili vjernici ili ateisti. To je problem našeg školstva, satnica, sadržaja onog što učimo i ne brige za učenike onih koji pišu programe i kurikulume a ne vjeronauka!

    Ustav jamči slobodu vjeroispovijesti, a zakoni i politike pridonose slobodnom
    javnom očitovanju vjerskih uvjerenja.

  8. #908

  9. #909

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    ZJENA

    I zadnja stvar problem u školama nije vjeronauk nego manjak ostali izbornih predmeta koje bi općenito učenici mogli pohađati bili vjernici ili ateisti. To je problem našeg školstva, satnica, sadržaja onog što učimo i ne brige za učenike onih koji pišu programe i kurikulume a ne vjeronauka!
    Ispričavam se na upadu, ali na ovo boldano se moram osvrnuti.
    U školi moje kćeri imali su osim vjeronauka još 3 izborna predmeta-sva 3 u satnici smještena u suprotni turnus. Naravno da vjeronauk nije problem nego tretiranje njega kao izbornog predmeta s "povlaštenim položajem". Da je djeci ISTI SAT u satnici ponuđen neki drugi izborni predmet vjerujem da bi situacija bila potpuno različita. Ovako se dogodilo to da su djeca bauljala hodnicima ako nisu pohađala vjeronauk, a ostali izborni predmeti bili su manje "birani" zbog lošeg rasporeda. Također vjerujem da bi se i dosta roditelja odlučilo da djeca pohađaju satove trećeg stranog jezika (izborni predmet) umjesto vjeronauka. Osobno sam stava da bi svi izborni predmeti trebali imati isti tretman. Nemaju ga i jedino u tome vidim problem.

  10. #910
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    podižem topik u ovo krasno adventsko vrijeme. dragi vjernici, umjesto da trolate, radije širite ljubav, kako vas je Isus učio.

  11. #911

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa Vidi poruku
    podižem topik u ovo krasno adventsko vrijeme. dragi vjernici, umjesto da trolate, radije širite ljubav, kako vas je Isus učio.
    Dragi trolu, ja ne vidim na ovoj temi nijednog trola osim tebe... Nastavi upirati prstom u druge na nekoj drugoj temi, a mi ćemo ovdje nastaviti pisati o nama, našoj vjeri i vjerskom odgoju naše djece, hvala

  12. #912
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ispričavam se na upadu, nije bilo ok, opomena zaslužena. neću više pisati na ovoj temi.

  13. #913

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    A zašto ne bi pisala više na ovoj temi ? Samo bi bilo lijepo držati se teme.

  14. #914
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Učvrstite svoja srca Treća nedjelja došašća A - Iz 35, 1-6a/10; Jak 5, 7-10; Mt 11, 2-11 Nek se uzraduje pustinja, zemlja sasušena, neka kliče stepa, nek ljiljan procvjeta. Nek bujno cvatom cvate, da, neka od veselja kliče i nek se raduje.“ (Iz 35, 1-2)Želim se pripremiti za Božji dolazak. Čekam Ga. Radujem se, ali znam da sam kao pustinja pusta i prazna, sasušena i da nemam što Bogu darovati kada dođe. Gledam prazne ruke koje su sposobne samo malo dobroga učiniti za Boga i bližnjega.Ali znam i da je Njegova milost velika, da mi je stvorio ruke koje mogu činiti čuda samo ako ih položim u Njegove svemoguće ruke. Tek tada su sposobne činiti predivna djela i sve što dotaknu procvjetat će kao ljiljan. Čekati Gospodnji dolazak, ali ne skrštenih ruku nego ispruženih prema bližnjemu.
    Čudesno Božje djelo je svaki čovjek i dana mu je milost da može dostojno čekati Boga i kad se ispuni vrijeme, uživati u Njegovu kraljevstvu.
    Prorok Izaija kliče: „Dana joj je slava Libanona, divota Karmela i Šarona; oni će vidjeti slavu Gospodnju, divotu Boga našega.“ (Iz 35, 2b) I čovjeku je darovano da može cvjetati u Božjem kraljevstvu. Bog može dati da i pustinja procvjeta.

    „Budite jaki, ne bojte se“ (Iz 35, 4) Budite jaki i ne bojte se približiti Bogu, čekat Ga otvorena srca. Ne bojte se darovati Mu cijelog sebe, posvetiti Mu cijelo svoje biće jer će On od vaše pustoši učiniti plodnu zemlju rascvjetanu dobrim djelima.

    U Jakovljevoj poslanici nalazimo ohrabrenje i poticaj da se budno spremamo za Božji dolazak. „Strpite se i vi i učvrstite svoja srca, jer je blizu Gospodnji dolazak.“ (Jak 5, 8) Ukorjenite svoja srca u probodeno srce Isusovo jer ćete tamo naći snagu da strpljivo podnosite nevolje sadašnjeg života. Vaše srce će crpiti jakost iz Božjeg srca i kad On dođe znat će da ste Njegova mladica, ukorjenjena i učvršćena u Njega i zato se ne bojte.

    U Matejevom evanđelju čitamo kako Ivan Krstitelj u tamnici čeka Mesiju i prepoznaje ga po Njegovim čudesnim djelima. „Slijepi progledaju, hromi hodaju, gubavi se čiste, gluhi čuju, mrtvi ustaju, siromasima se propovijeda Radosna vijest.“ (Mt 10, 5)
    Čekati Božji dolazak i dopustiti Mu da i po našim rukama čini čudesa sigurno je svjedočanstvo vjere u Njegov ponovni dolazak.

    s. Sara Tkalčec, OP
    ...

  15. #915
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=Ol1qIgvUBMs

    PREPLAŠENIM SRCIMA RECITE: NE BOJTE SE!
    VAŠ JE BOG SNAŽAN, SVOJOM MOĆNOM RUKOM
    KAD ZAZOVETE GA, DONIJET ĆE SVOJ SPAS.

    ON DOLAZI DA SPASI VAS, DOLAZI DA SPASI VAS!
    RECITE SLABIMA: BOG VAŠ SIGURNO
    DOLAZI DA SPASI VAS!
    ON DOLAZI DA SPASI VAS, DOLAZI DA SPASI VAS!
    POGLED SVOJ DIGNITE, OPET VAS PODIŽE,
    ON DOLAZI DA SPASI VAS!

    RECITE SVIM SLOMLJENIM SRCIMA; VJERU NE GUBITE!
    VAŠ JE BOG SNAŽAN U SVOJOJ LJUBAVI,
    KAD ZAZOVETE GA, DONIJET ĆE SVOJ SPAS!

    ON DOLAZI DA SPASI VAS...

    BOG NAM JE ZAKLON U NEVOLJI SVAKOJ,
    U OLUJI ON JE SKLONIŠTE
    ON NAM JE OSLONAC U DANIMA TUGE,
    U BORBI NAŠA UTVRDA, UTVRDA.

    ON DOLAZI DA SPASI VAS...

  16. #916
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=Pfem39g8Tsc

    DIVAN SI

    Evo me ispred veličanstva tvog Tvoja milost prekriva me
    Evo me svjestan svoje griješnosti
    Opran krvlju Janjeta

    Shvaćam sad da mi tvoja ljubav pripada
    Jer za me umro si
    To je žrtva najveća

    Ref:
    Divan si, divan si
    Tvoja milost pronašla me
    Praznih ruku i ispunila me
    Divan si, divan si
    Novi čovjek postao sam
    U blizini tvoje ljubavi

    Evo me ponizan i spreman sam
    Oprostiti jer ti opraštaš
    Stojim tu znajući da želiš me
    Posvećen sam i obnovljen

    Shvaćam sad da mi tvoja ljubav pripada
    Jer za me umro si
    To je žrtva najveća


  17. #917
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    tijekom ovih blagdana imao sam par razgovora na temu pa se pojavilo par pitanja
    molim odgovore od onih koji mogu kompetentno odgovoriti bez podbadanja i provociranja
    znam da se Isus nije rodio na dan koji obilježavamo kao dan njegovog rođenja, to je manje bitno, ali znam da obilježavamo dan njegovog rođenja.

    1. Ukoliko crkveni nauk kaže da se začeće smatra početkom života, zašto ne obilježavamo dan začeća?
    2. Zašto se Sveta 3 kralja obilježavaju nakon Božića?

  18. #918

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    MI katolici obiljezavamo I svetkovinu tj. Dan navjestenja Gospodinova. To je u ozujku, 9 mjeseci prije Bozica.

  19. #919
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    MI katolici obiljezavamo I svetkovinu tj. Dan navjestenja Gospodinova. To je u ozujku, 9 mjeseci prije Bozica.
    aha
    to je onda pretpostavljam obilježavanje začeća?

    a ovo drugo?

  20. #920
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    2. Zašto se Sveta 3 kralja obilježavaju nakon Božića?
    Pa kaj to i nije navodno bilo poslije Isusovog rođenja?

  21. #921
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    A što je to što je bilo, to me zanima?

  22. #922
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Tri kralja dođoše u goste friškim roditeljima.
    Nisu čekali da prođe babinje, već su to uradili par dana po rođenju.

    http://hr.wikipedia.org/wiki/Sveta_tri_kralja

  23. #923
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    to sam bio pročitao ali nekako mi je se činilo da je preveliki razmak između Božića i Sveta 3 kralja pa sam mislio da je možda još nešto bilo u pitanju
    nekako mi se čini da babinje tada nije baš bilo opcija za žene

  24. #924

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    to sam bio pročitao ali nekako mi je se činilo da je preveliki razmak između Božića i Sveta 3 kralja pa sam mislio da je možda još nešto bilo u pitanju
    nekako mi se čini da babinje tada nije baš bilo opcija za žene
    Bilo je, pročitaj zakone u SZ.

  25. #925
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    to sam bio pročitao ali nekako mi je se činilo da je preveliki razmak između Božića i Sveta 3 kralja pa sam mislio da je možda još nešto bilo u pitanju
    nekako mi se čini da babinje tada nije baš bilo opcija za žene
    i mene ovo zanima
    oni su naime, koliko ja znam, došli u posjet tek rođenom Isusu, nisu došli nakon 2 tjedna :/
    moja teorija bi bila da su taj blagdan premjestili da ne bude preblizu Božiću. Zamisli, Božić, pa 3 ralja pa nova godina - sve u istom tjednu?!?!

    meni je žao što se Božić slavi zimi, nema mi smisla, ni realnog ni simboličnog

  26. #926
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    i mene ovo zanima
    oni su naime, koliko ja znam, došli u posjet tek rođenom Isusu, nisu došli nakon 2 tjedna :/
    moja teorija bi bila da su taj blagdan premjestili da ne bude preblizu Božiću. Zamisli, Božić, pa 3 ralja pa nova godina - sve u istom tjednu?!?!

    meni je žao što se Božić slavi zimi, nema mi smisla, ni realnog ni simboličnog
    Vjerojatno su to kasnije spojili sa zimskim solsticijem, da ga ljudi lakše prihvate i brže upamte. Ali to je samo moje mišljenje.

  27. #927
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno su to kasnije spojili sa zimskim solsticijem, da ga ljudi lakše prihvate i brže upamte. Ali to je samo moje mišljenje.
    nije to tvoje mišljenje nego činjenica
    a to me naučilo dijete

    http://www.simpletoremember.com/vita...eRealStory.htm


    oman pagans first introduced the holiday of Saturnalia, a week long period of lawlessness celebrated between December 17-25. During this period, Roman courts were closed, and Roman law dictated that no one could be punished for damaging property or injuring people during the weeklong celebration. The festival began when Roman authorities chose “an enemy of the Roman people” to represent the “Lord of Misrule.” Each Roman community selected a victim whom they forced to indulge in food and other physical pleasures throughout the week. At the festival’s conclusion, December 25th, Roman authorities believed they were destroying the forces of darkness by brutally murdering this innocent man or woman.
    B. The ancient Greek writer poet and historian Lucian (in his dialogue entitled Saturnalia) describes the festival’s observance in his time. In addition to human sacrifice, he mentions these customs: widespread intoxication; going from house to house while singing naked; rape and other sexual license; and consuming human-shaped biscuits (still produced in some English and most German bakeries during the Christmas season).
    C. In the 4th century CE, Christianity imported the Saturnalia festival hoping to take the pagan masses in with it. Christian leaders succeeded in converting to Christianity large numbers of pagans by promising them that they could continue to celebrate the Saturnalia as Christians
    D. The problem was that there was nothing intrinsically Christian about Saturnalia. To remedy this, these Christian leaders named Saturnalia’s concluding day, December 25th, to be Jesus’ birthday.

  28. #928
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nije to tvoje mišljenje nego činjenica
    to jest činjenica, bar smo tako učili na vjeronauku
    ali i dalje nema smisla hehe

  29. #929
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nije to tvoje mišljenje nego činjenica
    a to me naučilo dijete

    http://www.simpletoremember.com/vita...eRealStory.htm


    oman pagans first introduced the holiday of Saturnalia, a week long period of lawlessness celebrated between December 17-25. During this period, Roman courts were closed, and Roman law dictated that no one could be punished for damaging property or injuring people during the weeklong celebration. The festival began when Roman authorities chose “an enemy of the Roman people” to represent the “Lord of Misrule.” Each Roman community selected a victim whom they forced to indulge in food and other physical pleasures throughout the week. At the festival’s conclusion, December 25th, Roman authorities believed they were destroying the forces of darkness by brutally murdering this innocent man or woman.
    B. The ancient Greek writer poet and historian Lucian (in his dialogue entitled Saturnalia) describes the festival’s observance in his time. In addition to human sacrifice, he mentions these customs: widespread intoxication; going from house to house while singing naked; rape and other sexual license; and consuming human-shaped biscuits (still produced in some English and most German bakeries during the Christmas season).
    C. In the 4th century CE, Christianity imported the Saturnalia festival hoping to take the pagan masses in with it. Christian leaders succeeded in converting to Christianity large numbers of pagans by promising them that they could continue to celebrate the Saturnalia as Christians
    D. The problem was that there was nothing intrinsically Christian about Saturnalia. To remedy this, these Christian leaders named Saturnalia’s concluding day, December 25th, to be Jesus’ birthday.
    A čuj...evo s wiki, za laičku raspravu sasvim dovoljno.


    The idea, particularly popular in the 18th and 19th centuries, that the date of 25 December for Christmas was selected in order to correspond with the Roman festival of Dies Natalis Solis Invicti, or "Birthday of the Unconquered Sun", is challenged today



    I onda...

    The idea that Christians chose to celebrate the birth of Jesus on 25 December because this was the date of an already existing festival of the Sol Invictus was expressed in an annotation to a manuscript of a work by 12th-century Syrian bishop Jacob Bar-Salibi. The scribe who added it wrote: "It was a custom of the Pagans to celebrate on the same 25 December the birthday of the Sun, at which they kindled lights in token of festivity. In these solemnities and revelries the Christians also took part. Accordingly when the doctors of the Church perceived that the Christians had a leaning to this festival, they took counsel and resolved that the true Nativity should be solemnised on that day." [38]
    This idea became popular especially in the 18th and 19th centuries[39][40][41]
    In the judgement of the Church of England Liturgical Commission, this view has been seriously challenged[42] by a view based on an old tradition, according to which the date of Christmas was fixed at nine months after 25 March, the date of the vernal equinox, on which the Annunciation was celebrated.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Sol_Invictus

  30. #930
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još literature: Sunce djever i Neva Nevičica, he he he...

    @puntica - zašto taj zimski datum ne bi imao smisla? Meni, recimo, ima smisla baš kao i bilo koji drugi datum, odabran je simbolično. I nema nikakve veze s povijesnim činjenicama.

  31. #931

  32. #932
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

  33. #933
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    svim vjernicima želim sretan Uskrs!

  34. #934
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Pridružujem se čestitkama!!!

    Svima koji slave želim sretan Uskrs.....


    A DA TI NISI USKRSNUO?

    A da Ti nisi uskrsnuo, sve bi bilo uzalud!
    Uzalud bi mi bilo rođenje,
    jer što vrijedi ulazak u slijepu ulicu skončanja?
    Svaki bi moj korak bio samo pusto tumaranje
    i svaki bi križ bio nepodnošljivo prokletstvo,
    a radost bi mi bila šarena ispraznost
    na vjetrometini vremena!

    Da Ti nisi uskrsnuo tko bi ovoj zemlji obrisao suze,
    i čime bi se hranila duša za ovo mučno putovanje?
    Da Ti nisi uskrsnuo tko bi mogao izabrati
    uski i teški put ljubavi,
    i tko bi se, na koncu konca, darovao bez računice?
    Tko bi mogao, s ljubavlju i nadom
    cvijećem okititi grobove!
    Da Ti nisi uskrsnuo prošlost bi bila neizlječiva,
    sadašnjost prazna, a budućnosti ne bi niti bilo.
    Jer ne bi bilo neba!
    A čemu sadašnjost bez budućnosti,
    a čemu zemlja bez neba?
    Da Ti nisi uskrsnuo pravednici pred Pilatima
    ne bi imali nikakve šanse,
    glavari i poglavari i dalje bi krojili
    svoj poredak na račun čovjeka,
    a Barabe bi i dalje na masovnim izborima
    izglasavali za pobjednike.
    Istina ne bi imala nikakvog izgleda
    a dobrota bi bila ludost.
    Da Ti nisi uskrsnuo još bi mi dani bili noć,
    a odsad su noći samo korak bliže tvojemu Danu!
    Da ti nisi uskrsnuo predaleko bi bila
    čeznutljiva boja proljetne zore,
    valovi bi o obale udarali i lomili se, a ne pjevali,
    i ruke bi mi se sušile od nemoći
    a pogledi zamirali od prolaznosti i tuge.
    Ali Ti si uskrsnuo Isuse moj!
    Reći će netko da se ništa promijenilo nije!
    A promijenilo se sve!
    Neka upitaju Mariju iz Nazareta, Majku!
    Neka pogledaju u duboke oči Marije iz Magdale!
    Neka zavire u srce Šimuna Petra, ribara iz Betsaide!
    Neka upitaju Ivana, svjedoka!
    Neka popričaju sa vjernim apostolom Tomom što je
    svoje prste u Njegove rane stavio.
    Neka razgrnu žar srdaca učenika što se tek iz Emausa vratiše!
    Neka poslušaju Dvanaestoricu što svjedoče!
    Pa neka i sa mnom porazgovore!
    Promijenilo se, sve se promijenilo!
    I Marija i Petar i Jeruzalem i čitavi svijet!
    Promijenio sam se i ja sam!

  35. #935
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Sretan Uskrs! ( nadam se da će vrijeme biti lijepo da zapalimo našu vuzmicu )

  36. #936
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sretan i Blagoslovljen Uskrs svima vama i vasim obiteljima. Da ga provedete u miru i veselju. Bvb


    Sent from my RM-914_eu_croatia_419 using Tapatalk

  37. #937
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Svim vjernicima katoličke i pravoslavne vjeroispovijesti želim sretan Uskrs!!!!

  38. #938
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.republikahrvatska.com/DuhovneObnove.html
    Seminari duhovne obnove

    Župa Svetog Leopolda Mandića, Osijek
    Duhovna priprava za blagdan sv. Leopolda Bogdana Mandića
    20.03 - 12.05.2014.
    Župljani Župe sv. Leopolda Bogdana Mandića u Osijeku, na čelu sa župnikom fra Miljenkom Vrabecom, pripremaju se devetnicom za proslavu svog nebeskog zaštitnika tijekom narednih devet četvrtaka.

    Ove godine devetnica i proslava samog blagdana sv. Leopolda bit će osobito svečana, jer ove godine župa obilježava 45. godišnjicu svoga osnutka.

    Pobožnosti sv. Leopoldu uz pohod relikvijama sveca, molitvu devetnice i molitvu litanija počinju svakog četvrtka u 18,30 sati, euharistijska slavlja su svake večeri u 19 sati, a nakon svake mise je prigodni duhovni program koji se sastoji od euharistijskog klanjanja ili prigodnog molitvenog susreta.

    U ponedjeljak 12. svibnja je središnja proslava blagdana Sv. Leopolda Mandića i 45. godišnjice župe, središnje euharistijsko slavlje predvodi mons. Vlado Košić, biskup Sisačke biskupije.

    Seminari Centra za duhovnu pomoć, Zagreb
    Hagioterapijski susreti srijedom
    18-19.30 sati
    Centar za duhovnu pomoć
    Vodnikova 2/III, Zagreb

    Tema susreta u mjesecu prosincu bit će "Korak prema radosti"
    Tabor, Samobor
    Raspored seminara:


    1.–4.5.2014. – “Prepoznaše ga u lomljenju kruha” – voditelj fra Ivan Matić

    15.–18.5.2014. – “Ja sam put, istina i život” – voditelj fra Ivan Matić

    22.–25.5.2014. – “Otac nam daje Branitelja” – voditelj fra Ivan Matić

    29.5.–1.6.2014. – “Oče, proslavi Sina svoga!” – voditelj fra Ivan Matić

    5.–8.6.2014. (uz svetkovinu Duhova) – “Primite Duha Svetoga!” – voditelj fra Ivan Matić

    19.–22.6.2014. (uz svetkovinu Tijelova) – “Ja sam kruh živi koji je s neba sišao” – voditelj fra Ivan Matić

    26.–29.6.2014. (Udruga JOB) – “Ti si Krist, Sin Boga živoga” – voditelj fra Ivan Matić

    3.–6.7.2014. – “Slavim te, Oče, Gospodaru neba i zemlje” – voditelj fra Ivan Matić

    10.–13.7.2014. (Franjevački svjetovni red) – “Ljubav nije ljubljena” – voditelj fra Ivan Matić

    3.–6.8.2014. (od nedjelje do srijede, uz blagdan Preobraženja Gospodnjega) – “Ovo je Sin moj, Ljubljeni. Slušajte ga!“ – voditelj fra Ivan Matić

    Prijave:
    telefon: 01 3369-781 (radnim danom od 8 do 12 sati) ili
    porukom na mobitel: 091 5986-972;
    Faksom: 3361-844 ili
    elektronskom poštom na adresu: info@tabor.com.hr
    Kod prijave ostavite svoje ime i telefon.

    Napomene: Za seminare koji su obilježeni jačim crnim slovima može se prijaviti i doći na boravak odnosno na sudjelovanje svatko tko osjeti poticaj i želi sudjelovati u programima.
    Cijene boravka: Puni pansion je 120 kn. Redoviti seminari uključuju 3 puna pansiona tj. ukupnu cijenu od 360 kuna. Sobe su dvokrevetne odnosno trokrevetne sa sanitarnom kabinom u svakoj sobi.
    Za samo slušanje na seminarima bez boravka i hrane ne plaća se ništa.
    Parkiranje vaših automobila: Uz kuću Tabor i u šumici okolo ima mjesta za parkiranje. Nemojte parkirati uz kuću Franjevačkog samostana. Nemojte parkirati na zelenim površinama!

    Raspored na seminarima (ako nije drukčije označeno):
    - prvoga dana početak u 17 sati i program traje do 22 sata.
    - Drugi i treći dan: 9-12.30 sati i popodne 15-22 sata; od 14 sati drugog dana je ispovijed.
    - Posljednjeg dana program traje do 12.45 sati (potom ručak); završna misa počinje u 11.30 s.

    POTREBE TABORA: Gosti Tabora mogu uživati blagodati boravka. Bez Vaše dobrote i pomoći u svim tekućim potrebama Tabora mi ne bismo mogli! Jednako tako često neki potrebni ne mogu financijski podmiriti boravak na Taboru. Svojim darom možete pomoći takvima koji su potrebni Spasitelja. Hvala vam za sve što ste do sada učinili. Tabor djeluje i blagoslov je mnogima. Mnogi zahvaljuju Bogu za ovu mogućnost a mnogi svjedoče kako su se ovdje gotovo “nanovo rodili”.

    www.tabor.com.hr

    Nadbiskupsko sjemenište, Split

    Duhovna obnova za mlade i obitelji u Loretu
    20.- 23.04.2014
    Vijeće za sjemeništa i zvanja Splitsko-makarske nadbiskupije, u sklopu IX. dana molitve za duhovna zvanja, organizira duhovnu obnovu za mlade i obitelji od 20. do 23. travnja u Loretu.
    Za duhovno vodstvo zadužen je don Jure Vrdoljak.

    Prijaviti se može u Nadbiskupskom sjemeništu u Splitu, utorkom i petkom od 13 do 14.30 sati.

    Dom sv. Anđele, Varaždin

    Duhovne obnove i vodstvo
    DUHOVNI CENTAR »Dom sv. Anđele« VARAŽDIN
    Voditeljica: s. Ljiljana Radošević
    tel. 042/211-808 ili 042/403-555 mob. 099/508-5-189
    e-mail: ljiljana.radosevic.osu@gmail.com

    Otvoren je za sve one koji žele duhovni rasti... djecu, mlade, odrasle, individualno ili u grupi..
    Ako trebate prostor za duhovnu obnovu ili tražite naše vodstvo ili se želite priključiti programu koji se već nudi u našem Domu, u svako ste doba dobrodošli javiti se voditeljici centra s. Ljiljani. Prema dogovoru doći ćemo i na vaše župe.

    Otvoreni smo za dijalog i dogovor i učinit ćemo sve da vaš boravak kod nas, do nogu Isusa Krista, bude vama od koristi, za dobro duše i tijela.

    Bog vas blagoslovio i dobro nam došli!

    Kalendar događanja u »Domu sv. Anđele«

    Duhovni centar Kćeri Božje ljubavi Granešina

    DUHOVNI SUSRETI I VJEŽBE
    prijave na tel. 01 2981 755 ili e-mailom: ozana_64@yahoo.it
    Duhovni centar u Granešini, mjesto je gdje se duhovno obnavljamo i jačamo za daljnji rad na njivi Gospodnjoj. Kao što je tijelu potreban odmor za normalno svakodnevno djelovanje, jednako tako duša treba stanku u kojoj će uzeti duhovno osvježenje, osjetiti novi i snažniji poticaj za ustrajno svjedočenje i naviještanje Radosne vijesti.
    U Duhovnom centru održavaju se duhovne vježbe za sestre iz naše provincije ali i za sestre iz drugih Družbi. Pojedine sestre vode duhovne susrete za odrasle i za mlade. Svećenici održavaju ovdje svoje susrete i duhovne vježbe. Razni Crkveni pokreti, poput Neokatekumenskog puta, dolaze u Duhovni centar na svoje molitvene sastanke.
    Lijepi i pitomi krajolik potiče na razmišljanje i susret sa Stvoriteljem i sa samim sobom svakome tko ovdje dođe da u miru i tišini napravi inventuru svog srca i duše; da spozna na kojoj se etapi svog životnog puta prema vječnosti nalazi; da obogati um i srce novim spoznajama; da nauči još više kako ljubiti Boga svim srcem, svom dušom, svom snagom i svim umom svojim; da doživi milost prosvjetljenja koju Anthony de Mello ovako opisuje: „NIŠTA SE NIJE PROMIJENILO OSIM MOG STAVA – I ZATO SE SVE PROMIJENILO.”

    http://www.kblj.hr/files/dcentar.htm


    Crkva Uzvišenja Sv. Križa, Siget - Zagreb

    Molitveni susret posljednju srijedu u mjesecu
    u 18 sati
    Crkva Uzvišenja Sv. Križa (Siget, Zagreb)
    Rimokatolička župa Uzvišenja Sv. Križa
    Trg Svetog Križa 1
    10020 Novi Zagreb - Siget

    http://www.zupa-svkriz.hr/

    Molitveni susret za ozdravljenje i oslobođenje i sv. Misa za pokojne započinje u 18 krunicom. Pjevanje će predvoditi glazbena skupina Betlehem. Dođite i proslavite Gospodina!
    Svake posljednje srijede u mjesecu tijekom cijele godine Pokret krunice za obraćenje i mir u župi Uzvišenje Sv. Križa u Sigetu (Novi Zagreb) organizira tzv. Molitveni susret posljednju srijedu.
    U organizaciji susreta sudjeluju obje zajednice Pokreta (Maranatha i Magnificat), dok pjevanje predvode glazbene skupine Betlehem ili Magnificat (svaki mjesec naizmjence). Na susretu se mole molitve za ozdravljenje i oslobođenje i slavi sv. Misa za pokojne.
    Molitveni susret započinje u 18 sati.

    Cijeli susret predvodi fra Smiljan Dragan Kožul.
    U susretu sudjeluju svećenici, časne sestre, kao i mnoštvo vjernika iz cijele Hrvatske (neke skupine vjernika dolaze i organizirano autobusima). Na susretima sudjeluje prosječno između 1500 i 3500 vjernika.
    Pridružite nam se i Vi kako bismo zajedno slavili Gospodina i molili da se Njegovo Sveto Ime proslavi milostima iscjeljenja, ozdravljenja i oslobođenja na svim bolesnima i potrebnima. Dobro nam došli!
    http://www.ofm.hr
    Radio Bjelovaru 100,1 mhz

    Radio emisija Svjetlost vjere
    Svake nedjelje 0d 20,00 -22,00 sati
    Svake nedjelje 0d 20,00 -22,00 sati na radio Bjelovaru 100,1 mhz fra Ante Barisić vodi emisiju Svjetlost vjere koju su vjernici prepoznali kao živu Bozju rječ jer Gospodin govori kroz njega.

    Moguće je slušati i preko interneta.
    http://tabor.com.hr/raspored-seminara/

  39. #939
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.prostorduha.hr/

    Razmišljanje i molitva za ovaj tjedan

    Učenik Toma u Ivanovu evanđelju osobno je iskusio Božje milosrđe koje ima konkretno lice: lice uskrsnuloga Isusa. Toma ne vjeruje kada mu učenici kažu: "Vidjeli smo Gospodina." Za njega nije dovoljno da je to Isus prorekao, obećao: "Treći dan ću ustati." On želi vidjeti, svoju ruku staviti u mjesto čavala i Isusov bok.
    Kako Isus reagira? Strpljivo: ne ostavlja Tomu u njegovoj tvrdoglavoj nevjeri, daje mu tjedan dana vremena. Ne zatvara vrata, čeka. I Toma priznaje vlastito siromaštvo, neznatnu vjeru: "Gospodin moj i Bog moj!" S tim jednostavnim, ali vjerom ispunjenim zazivom on odgovara na Isusovu strpljivost. Dopušta da ga obuhvati božanska milost: gleda je ispred sebe - u Kristovim ranama na rukama i nogama i u Kristovu boku te obnavlja povjerenje. On je novi čovjek, ne više nevjernik nego vjernik.
    Razmislimo i o dvojici učenika na putu u Emaus: njihova tužna lica, putovanje pod opterećenjem, očaj. Isus ih ne napušta: hoda zajedno s njima, i ne samo to. Strpljivo im izlaže Sveto pismo koje govori o njemu i ostaje s njima na večeri. To je Božji način kako djeluje: on nije nemoćan poput nas koji često želimo sve odjednom...






    Braćo i sestre, ne gubimo nikada povjerenje u Božju strpljivost i milost!

  40. #940

  41. #941
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

  42. #942

  43. #943

  44. #944
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    pa zašto vas cure ovdje više nema....rodila sam drugu bebu...šaljem vam.

  45. #945
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Čestitam ti ivana!

    Pitala sam se i ja zašto je zamrla ova tema, Nije valjda da nitko više ne odgaja u duhu vjere

  46. #946
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    čestitam od srca

  47. #947
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mislim da pitanje bolje shvatiti kao retoričko

  48. #948
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Tek sad vidim, Ivana čestitke od srca

  49. #949
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Cestitam malu bebicu!

  50. #950
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Čestitam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •