Stranica 21 od 22 PrviPrvi ... 1119202122 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1093

Tema: odgoj u duhu vjere 6. dio

  1. #1001
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dakle ne vjerujemo mi u Undo nego u novu priliku koju je često najteže sam sebi dati.

  2. #1002
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle ne vjerujemo mi u Undo nego u novu priliku koju je često najteže sam sebi dati.
    Tako bi TREBALO biti, međutim, kao i hrpa drugih stvari, u praksi baš i nije uvijek.... Da bi čovjek sam sebi dao priliku, prvo treba osvijestiti da je negdje pogriješio. Nekad uspije - nekad baš i ne... Mnogi olako shvaćaju tu priču, baš si to dobro opisala s tim "Undo".

    Mislim da je Krleža davno rekao nešto u stilu da je katoličanstvo dobra vjera - udobna, baš zbog te institucije oprosta... (moram ponoviti gradivo, sad ću uz dječju lektiru imati priliku, ne mogu se sjetiti iz koje je to knjige).

  3. #1003
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pikula

  4. #1004
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Peterlin, ja sam samo jedan obraćenik koji je imao sreću učiti teoriju u odrasllj dobi kad biraš svoje izvore. A i dobar duhovnik je ono što pomaže da se teorija pretoči u kvalitetnu praksu. Sve je to povezano.

  5. #1005
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Prekinula me djeca. Uglavnom žao mi je ako nekad "pametujem"

  6. #1006
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Jako ste me razveselile svojim mudrim i iskrenim razmišljanjima..U svakom postu rečeno je nešto važno i istinito. Razmišljat ću o ovome što ste napisale. I još koji put pročitati. Nadam se da će biti i još postova!
    flopice i pikula . Prema ovome što ste vi prošle moj je problem tako nevažan . Meni je tako teško oprostiti, tj. treba mi vremena možda više nego što bi trebalo. Sjetila sam se u ovoj svojoj situaciji i svih ljudi koji su oprostili daleko veće stvari, neoprostive, rekla bi.

  7. #1007
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ja sam samo jedan obraćenik koji je imao sreću učiti teoriju u odrasllj dobi kad biraš svoje izvore. A i dobar duhovnik je ono što pomaže da se teorija pretoči u kvalitetnu praksu. Sve je to povezano.
    Razumijem ja tebe i podržavam. Ne smeta mi tvoje pametovanje. Češće mi smeta licemjerje većinske vjere. Ali to ide na dušu pojedincima, nikako svima.

  8. #1008
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma joj VN mama
    nije to sad neki pothvat epskih razmjera
    na kraju sve radimo zbog sebe
    tako da se može stvar promatrati i iz sebične perspektive

    šta ja znam, prosto rečeno neda mi se provoditi život žderući se lošim emocijama prema bilo kome
    iz bilo kojih razloga
    kad te goni ljutnja i mržnja na kraju balade sam si najveći gubitnik...

  9. #1009

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Pratim i ja temu, jako lijepe riječi ste izrekle, pročitam ih i po nekoliko puta, i toliko puta se i pronađem u vama...

  10. #1010
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    šta ja znam, prosto rečeno neda mi se provoditi život žderući se lošim emocijama prema bilo kome
    iz bilo kojih razloga
    kad te goni ljutnja i mržnja na kraju balade sam si najveći gubitnik...

  11. #1011
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Drage cure, na dobro vam dosla Badnja vecer i sutrasnje sveto porodjenje Isusovo!

  12. #1012
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, takodjer, svima sretan Bozic!

  13. #1013
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Hvala mamice! I ja cestitam svima Bozic, puno veselja i radosti zelim!

  14. #1014
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretan Božić!

  15. #1015
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sretan Božić

  16. #1016

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Sretan i blagoslovljen Božić svima!

  17. #1017
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Sretan Božić, ekipica

  18. #1018

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    mozda sam pogrijesila temu pa molim moderatora da me preusmjeri. zanima me idu li vasa djeca u katolicku osnovnu / srednju skolu i kakva su vasa iskustva ?

  19. #1019
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Danas je zaređen novi biskup mons. Jure Bogdan. Imala sam tu čast da je kao mladi svecenik bio moj duhovni učitelj. Čestitam mu od srca!

  20. #1020
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sretan vam Uskrs puno veselje,blagoslova i mira vam zelim

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Prenosim reakciju ove 3 vjernice;
    Svaka čast, osobito sestri koja pripada jednom izrazito samozatajnom redu:


    https://www.facebook.com/hrvatskauzi...type=3&theater

    http://www.voxfeminae.net/cunterview...dska-tvorevina

  22. #1022
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Prenosim reakciju ove 3 vjernice;
    Svaka čast, osobito sestri koja pripada jednom izrazito samozatajnom redu:


    https://www.facebook.com/hrvatskauzi...type=3&theater

    http://www.voxfeminae.net/cunterview...dska-tvorevina
    Predivno!

  23. #1023
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Lijepo je znati da i unutar Crkve postoje itekako drugačiji glasovi. Doduše, vrlo tihi jer ih vlastita crkva ignorira i mariginalizira. Jadranka Brncic je svakako jedan od njih. Imam ju čast osobno poznavati. Fascinira me njezina hrabrost i dosljednost u konstruktivnoj kritici unutar institucije u kojoj to nije ni najmanje poželjno.

  24. #1024
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tek sam sad pročitala intervju koji je no@ linkala...ajme, kako stvari mogu biti jednostavne i lijepe.

  25. #1025
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Baš mi je zadovoljstvo čitati ovakav teološki diskurs...Meni je teologija inače užasno zanimljiva kao filozofski koncept, ali je nažalost prečesto u našem javnom prostoru vulgarizirana dnevno-političkim agendama.

  26. #1026

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Tek sam sad pročitala intervju koji je no@ linkala...ajme, kako stvari mogu biti jednostavne i lijepe.
    Da , istina. Intervju s gore spomenutom sestrom, u istom duhu: http://www.autograf.hr/sestra-vesna-...ljubav-i-nadu/

  27. #1027
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Imate li kakve preporuke za literaturu o obiteljskom odgoju u duhu vjere? Mislim na skroz malu djecu.

  28. #1028
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Sretan Božić!

  29. #1029
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cestit Bozic uz obilje Bozjeg blagoslova!

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Valjalo bi malo ozivjeti ovu temu
    Vi koje ste vjernice (a mozda i neke koje nisu :D ) vjerojatno znate da se danas slavi blagdan sv. Ante Padovanskog.
    Kod nas vrlo omiljen svetac, ali ja se iz nekog razloga nikada nisam uspjela "zbliziti" s njim (da se tako izrazim :D ) kao npr. sa sv. Franjom.
    Udala sam se u kraj gdje je on svetac br.1, ali nikako da pocnem moliti devetnice, 13 utoraka ili neke druge poboznosti posvecene njemu.
    Molite li se sv.Anti, je li za vas ovaj blagdan vazan ? Imate li nekog drugog sveca ili sveticu cijem se zagovoru cesto utjecete ?

  31. #1031
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Valjalo bi malo ozivjeti ovu temu
    Vi koje ste vjernice (a mozda i neke koje nisu :D ) vjerojatno znate da se danas slavi blagdan sv. Ante Padovanskog.
    Kod nas vrlo omiljen svetac, ali ja se iz nekog razloga nikada nisam uspjela "zbliziti" s njim (da se tako izrazim :D ) kao npr. sa sv. Franjom.
    Udala sam se u kraj gdje je on svetac br.1, ali nikako da pocnem moliti devetnice, 13 utoraka ili neke druge poboznosti posvecene njemu.
    Molite li se sv.Anti, je li za vas ovaj blagdan vazan ? Imate li nekog drugog sveca ili sveticu cijem se zagovoru cesto utjecete ?
    Mom mlađem sinu je Antun sveto ime i ponosan je na to jer to je ime njegovog djeda i kuma. Danas slavi imendan.

    Inače, ne znam kako bih definirala svoj odnos prema molitvi. Ne osjećam potrebu za time jer sam nekako više sklona zahvalnosti nego molitvama.

    Što se tiče svetaca, jedva da bih znala iz glave nabrojiti nekoliko (onako sa prisjećanjem od čega štite) - sveti Florijan (zaštitnik vatrogasaca i jedan od zaštitnika grada Koprivnice, uz svetog Nikolu koji je isto popularan svetac). Da pitam muža, taj bi istog trena rekao "sveti Vlaho" jer mu je tata rođen u Dubrovniku.

    Moj stariji sin je obožavao svetog Juru koji je pobijedio zmaja.

    Da bude zastupljena spolna ravnopravnost, pada mi na pamet sveta Barbara, zaštitnica od pogibelji (to je sveto ime moje tete, pa sam zapamtila).

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    [QUOTE=Peterlin;2987778/Inače, ne znam kako bih definirala svoj odnos prema molitvi. Ne osjećam potrebu za time jer sam nekako više sklona zahvalnosti nego molitvama[/QUOTE]

    Zahvalnost i zahvale su najdragocjenije i najljepse molitve.
    I ja se vrlo rijetko molim za nesto konkretno, najcesce imam potrebu predati buducnost u Bozje ruke i zahvaliti na onome sto imam u sadasnjosti

  33. #1033
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Molim se sv. Anti

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

  35. #1035
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ajme, no@, baš super!

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Jelda
    Nadam se da će skupiti pristojan broj potpisa i da peticija neće proći nezapaženo.
    Išla sam pogledati čime se bavi taj Vigilare - to je da se smrzneš.

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja ne razumijem do kraja ovu peticiju. Neke stvari , npr.oko biskupa Kosica su sasvim jasne. Ne razumijem ovaj dio o ugrozavanju zena i spolnom odgoju u skolama. Hoce li mi netko objasniti sto to konkretno znaci ? Sto bih ja kao krscanka trebala traziti u tom dijelu peticije ?

  38. #1038
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Noa,ova peticija zaslužuje zasebnu temu i uopšte,zaslužuje više pažnje.Ovako će proći nezamjećeno.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem do kraja ovu peticiju. Neke stvari , npr.oko biskupa Kosica su sasvim jasne. Ne razumijem ovaj dio o ugrozavanju zena i spolnom odgoju u skolama. Hoce li mi netko objasniti sto to konkretno znaci ? Sto bih ja kao krscanka trebala traziti u tom dijelu peticije ?
    Rehab, ne mislim da bi ti trebala bilo što tražiti tj činiti. Sloboda je izbora, svatko treba djelovati prema svojoj savjesti i (vjerničkom) osjećaju.
    Osobno vidim veliki problem u djelovanju nekih udruga i pojedinaca koje vrlo agresivno nameću svoj svjetonazor suprotan našoj (i europskoj) tradiciji, II. vatikanskom koncilu , a rekla bih i evanđeoskoj poruci. Plod djelovanja tih udruga je isključivost, strah (plaše nas rodnom ideologijom pa se iz tog razloga npr diže halabuka protiv Istanbulske konvencije) podjele, pa i mržnja prema drugom i drugačijem.

  40. #1040

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Noa,ova peticija zaslužuje zasebnu temu i uopšte,zaslužuje više pažnje.Ovako će proći nezamjećeno.
    Lijena sam za to

  41. #1041
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem do kraja ovu peticiju. Neke stvari , npr.oko biskupa Kosica su sasvim jasne. Ne razumijem ovaj dio o ugrozavanju zena i spolnom odgoju u skolama. Hoce li mi netko objasniti sto to konkretno znaci ? Sto bih ja kao krscanka trebala traziti u tom dijelu peticije ?
    Ti bi kao kršćanka trebala misliti svojom glavom, a ne samo klimati rečenicama s oltara.

    Uostalom, to ne treba ograničiti na kršćane.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.11.2017. at 09:47

  42. #1042

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Rehab, ne mislim da bi ti trebala bilo što tražiti tj činiti. Sloboda je izbora, svatko treba djelovati prema svojoj savjesti i (vjerničkom) osjećaju.
    Osobno vidim veliki problem u djelovanju nekih udruga i pojedinaca koje vrlo agresivno nameću svoj svjetonazor suprotan našoj (i europskoj) tradiciji, II. vatikanskom koncilu , a rekla bih i evanđeoskoj poruci. Plod djelovanja tih udruga je isključivost, strah (plaše nas rodnom ideologijom pa se iz tog razloga npr diže halabuka protiv Istanbulske konvencije) podjele, pa i mržnja prema drugom i drugačijem.
    Da pojasnim, ni meni se osobno ne svidja nacin na koji udruge tipa Vigilare djeluju i njihov agresivni stav. Ali sto tocno oni propagiraju da je suprotno, kao sto kazes, 2.koncilu i evandjelju ? Koji dio konkretno?
    I kada se potpisuje peticija onda valjda treba znati sto potpisujes jer za to dizes svoj glas i stajes iza toga svojim potpisom. Meni ova peticija djeluje kao da je sastavio netko tko se informira iz komentara na facebooku. Nista konkretno, samo fraze.

  43. #1043

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ti bi kao kršćanka trebala misliti svojom glavom, a ne samo klimati rečenicama s oltara.

    Uostalom, to ne treba ograničiti na kršćane.
    Sto si se ti nakacila na mene, u cemu je problem ?

  44. #1044

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Da pojasnim, ni meni se osobno ne svidja nacin na koji udruge tipa Vigilare djeluju i njihov agresivni stav. Ali sto tocno oni propagiraju da je suprotno, kao sto kazes, 2.koncilu i evandjelju ? Koji dio konkretno?
    I kada se potpisuje peticija onda valjda treba znati sto potpisujes jer za to dizes svoj glas i stajes iza toga svojim potpisom. Meni ova peticija djeluje kao da je sastavio netko tko se informira iz komentara na facebooku. Nista konkretno, samo fraze.
    Mogu se složiti s tobom - peticije bi trebale biti pisane u jednoznačnim i operacionalnim terminima. No inicirali su je (i izgleda pisali) studenti s određenom namjerom a nevješti u tome.... Meni je ovdje bitna namjera.

    Što se tiče evanđelja i koncila, ovako:
    - ići za moći i utjecajem - suprotno je duhu evanđelja
    - biti isključiv - suprotno je duhu evanđelja (Duh sveti puše gdje hoće)
    - osuđivati ne samo grijeh, nego i grešnika (grješnika? - suprotno je duhu evanđelja

    Predgovor završne konstitucije II vatikanskog koncila "Gaudium et spes"
    "Radost i nada, žalost i tjeskoba ljudi našeg vremena, osobito siromašnih i svih koji trpe jesu radost i nada, žalost i tjeskoba također Kristovih učenika, te nema ničega uistinu ljudskoga a da ne bi našlo odjeka u njihovu srcu."

    svakako treba biti mjerilo stavova i djelovanja vjerničkih udruga, pa sad ti reci gdje su tu spomenute udruge (i ne samo one)

  45. #1045
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Sto si se ti nakacila na mene, u cemu je problem ?
    Podrška Sanaderu i Todoriću, bez ironije.

    Over and out.

  46. #1046
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sljedbenika Vigilarea nije uopce malo. To što na izborima slični ne dobivaju (još) dovoljno glasova stvar je pragmatizma birača (propast ce mi glas).
    Ljudi koji vjeruju da je kršćanski skoro pa ni razgovarati (u najmanju ruku ne smatrati ga ravnopravnim) s ateistom i krivovjernikom dok se ne preobrati, opasni su, a na fb vidim da imaju nemali broj sljedbenika.

    Mene nedavno istinski zapanjio jedan od portala s npr.ovakvim tekstovima

    https://zenavrsna.com/svetica-zena-k...e-u-braku/7616

    https://zenavrsna.com/zasto-zelim-bi...vome-muzu/7682

    A onda kažu boje se da će muški pišat u ženskom zahodu ili će boksač ući u ring ženskog boksa. Treba otvoreno reći: ne želimo da žena bude ravnopravno biće jer to nije u kršćanskom duhu kako ga mi tumačimo

  47. #1047

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu se složiti s tobom - peticije bi trebale biti pisane u jednoznačnim i operacionalnim terminima. No inicirali su je (i izgleda pisali) studenti s određenom namjerom a nevješti u tome.... Meni je ovdje bitna namjera.

    Što se tiče evanđelja i koncila, ovako:
    - ići za moći i utjecajem - suprotno je duhu evanđelja
    - biti isključiv - suprotno je duhu evanđelja (Duh sveti puše gdje hoće)
    - osuđivati ne samo grijeh, nego i grešnika (grješnika? - suprotno je duhu evanđelja

    Predgovor završne konstitucije II vatikanskog koncila "Gaudium et spes"
    "Radost i nada, žalost i tjeskoba ljudi našeg vremena, osobito siromašnih i svih koji trpe jesu radost i nada, žalost i tjeskoba također Kristovih učenika, te nema ničega uistinu ljudskoga a da ne bi našlo odjeka u njihovu srcu."

    svakako treba biti mjerilo stavova i djelovanja vjerničkih udruga, pa sad ti reci gdje su tu spomenute udruge (i ne samo one)
    - ići za moći i utjecajem - suprotno je duhu evanđelja
    slažem se

    - biti isključiv - suprotno je duhu evanđelja (Duh sveti puše gdje hoće
    U kojem smislu isključiv ? Isus jasno u evanđelju kaže : ja sam put, istina i život. Zar može biti više istina i puteva za nekoga tko vjeruje u Isusa ?

    - osuđivati ne samo grijeh, nego i grešnika (grješnika? - suprotno je duhu evanđelja
    Točno. Samo što se ta praksa danas izbanalizirala preko svako mjere. I opet, Isus u evanđelju kaže Mariji Magdaleni : Gdje su oni koji te osude ? Ni ja te ne osuđujem. Idi i odsad ne griješi više.
    Kršćanska praksa zaista uključuje osudu grijeha, a ne grešnika, ali isto tako uključuje i ukazivanje na grijeh i nastojanje da grijeh nestane.

    Ono što meni smeta kod udruga tipa Vigilare je način na koji se postavljaju. Opet ću se pozvati na evanđelje. Isus kaže da ne rastjerujemo rukama tamu, nego da budemo svjetlo svijeta. Meni se čini da Vigilare pokušava rastjerati rukama tamu a to niti je produktivno, niti je u skladu s kršćanskom praksom.
    Meni je jasna namjera ove peticije da se odrekne takve prakse ali mi se čini da bi se ovom peticijom umjereni kršćani trebali složiti sa legalnim pobačajem, neprimjerenim spolnim odgojem u školama i sličnim temama, da bi trebali blagonaklono gledati na grješne prakse da ne bi ispalo da osuđujemo i slično, a to mi se ne sviđa.

  48. #1048

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Podrška Sanaderu i Todoriću, bez ironije.

    Over and out.
    Nije počelo s Todorićem ali nema veze. Ti si pročitala ono što si željela pročitati i to je tvoj problem.

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Rehab, napisala sam ti jučer podugačak odgovor ali je nekud nestao kad sam stisnula odgovori.
    Možda je i bolje tako - tema je vrlo čitana (više od 600 pogleda od prekjučer) a vjeru i duhovnost doživljavam osobnom temom.

    Što se tiče isključivosti - mislila sam u sličnom smjeru kao i čokolada u postu prije.

    Grijeh i krivnja nisu bitne poruke evanđelja, a iz nekog razloga na njima je prevelik naglasak u kršćanstvu. Mogli bi reći da je grijeh u svojoj biti nedostatak ljubavi. Pitanje je s koliko ljubavi se ukazuje drugima na grijeh i provodi praksa osude grijeha? Hm!?

    U ovom zadnjem što pišeš moram priznati da se ne snalazim i možda ne razumijem dobro tvoju dilemu. Mislim da se jako podcjenjuje osobna savjest pojedinca (a to je preduvjet vjerničke zrelosti) i prečesto skriva iza kolektivne odgovornosti.

  50. #1050

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Opet u tvom postu nisam procitala nista konkretno pa je najbolje da te izravno pitam.
    Jesu li za tebe homoseksualnost i pobacaj grijeh (referiram se na ova dva pitanja jer se uglavnom oko toga lome koplja u javnosti) i kako tocno zamisljas prakticiranje ljubavi prema bliznjem ?
    Sto je toliko vrijedno u toj peticiji da bih je ja trebala potpisati a da istodobno ne pogazim svoje krscanske vrijednosti i nacela ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •