Stranica 3 od 22 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1093

Tema: odgoj u duhu vjere 6. dio

  1. #101
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi je zanimljivo jer sam ja doživjela nešto slično, a opet dijametralno suprotno. U sedmom tjednu trudnoće sam prokrvarila na plaži. Bio je to takav brutalan izljev krvi, puno jači od najjačeg menstrualnog, da sam se u šoku odmah umotala drugim ručnikom jer je krv doslovce zalila onaj veliki za plažu.Praćena grčevima. I iako mi je svaki pokazatelj dokazivao suprotno i bilo me strah naravno, i dalje sam osjećala da mi je dijete živo. Ne pitajte kako. Ni danas ne znam objasniti.Ispalo je da se radi o ogromnom hematomu koji je puknuo, morao je puknuti da spasi djetetu život jer bi ga inače ometao u rastu i razvoju, toliko je bio veći od djeteta.
    Bila je već večer a ujutro sam imala otprije zakazan uzv.Nisam otišla na hitnu, već sam legla, stavila ruku na trbuh i govorila uz molitvu:Još si tu. Ostani sa mnom.Ujutro je doktorica rekla prije no što mi je stavila vaginalni uzv da je s obzirom na količinu krvi ostalo vjerojatno ništa, ili ostatak nečega, no da se ne nadam previše. A onda je luđački zagalopiralo srce, i taj zvuk ću pamtiti zauvijek.Zvuk života, zvuk nove ljubavi.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    nisam se jasno izrazila - kako je u našoj realnosti na ovome svijetu moguće izvesti da se odvoji osuda čina od osude osobe?
    Moguće je. Drugo je što se ljudi ne trude ili ne smatraju bitnim ni potrebnim to dvoje odvojiti pa najčešće ide zajedno, ali moguće je.
    A čak je i lako ako neki loši čin, bilo koji, napravi neka bliska osoba za koju znaš da je sasvim u redu, i znaš okolnosti, motive.
    Osobno ne vidim čemu ovaj filmić na ovom topicu kad je jasno da tu pišu žene koje su odavno riješile svoj stav prema abortusu. Ja ga ne bih pogledala ni za živu glavu, izbjegavam čitanje i gledanje sadržaja koji me dotuku, kao npr. nedavnog događaja u Slavoniji s djecom, nema šansi da bih pročitala detalje te storije kad sam već u naslovu čula što se dogodilo i to mi je donijelo takav grč u želucu da ga se ne mogu riješiti.
    Glede abortusa, namjernog prekida trudnoće, već sam se više puta izjašnjavala o tome po ovom forumu, na raznim temama, i nisam primijetila da se među ženama, neovisno o religioznosti, ab uzdiže kao nešto dobro i poželjno.

    Osobno mi je ab nešto načelno loše, teško, tužno, nešto što bi trebalo promatrati ne samo kao "tehničku stvar", zahvat, i stvar slobode žene, političke i građanske emancipacije, nego ipak s dužnim pijetetom prema tom djetetu, fetusu, jer to nije veseo događaj, u kojim god se okolnostima događa.
    Može donijeti olakšanje ženi tada, ali načelno nije nešto što unosi mir i olakšanje.

    Naprosto je loše. Posve drugačije pd onoga kad je lijepo da nešto postoji. Za Ab bih rekla da je tužan i tragičan događaj.

    Ne bih ga zakonski zabranila, nikako, iz jako puno razloga, od onih povijesnih, kad zaista žena nije smjela odlučiti ništa, kad ni njezino dijete nije bilo njezino, nego te neke dinastije, obitelji njezinog muža, ona je bila samo inkubator, po sebi nevažna, ekonomski ovisna pa i kad je htjela roditi sama to dijete nije ga mogla prehraniti, ili još niz, niz kojekakvih slučajeva i događaja zbog kojih je ona "grešnica", zbog te trudnoće, bila izgnana, osuđena itd. itd., previše je toga bilo i prije i sada.
    Ne bih zabranjivala ni zbog onog psihološkog faktora zvanog "stjeranje u kut" jer čovjek ili životinja stjerani u kut srepmni su na svaku bezumnost. Obratit će se u svom očaju bilo kome samo da se tada izvuče iz nevolje, a uvalit će se u puno gore.

    To pravilo vrijedi u ratu, kad vojskovođa protivničkoj vojsci, stjeranoj u obruč, uvijek ostavlja mali koridor za bijeg jer ako toga nema, ovi će se boriti do smrti, a to dovodi do ogromnih žrtava s obje strane. Tako postupaju i specijalci kad stjeraju masu na utakmicama, uvijek ostavljaju mogućnost za bijeg jer inače su velika stradanja.

    Možda mi nije neka usporedba, ali često je tako. U Americi, u zemljama gdje postoji smrtna kazna, osuđenici na smrt počine puno više bezumnih ubojstava, pucaju redom jer nemaju nade za život, ionako zna da je osuđen, nema ublažavanja kazne ako ih ubije manje, svjedno je osuđen pa mu je isto ubio ih on pet ili deset.

    To što je kod nas Ab legalan, ne znači da je poželjan i nešto super i da nismo u mogućnosti napraviti sve da se broj pobačaja svede na što je manje moguću mjeru.
    Danas kad imamo UZv i kad na istom forumu na jednom topicu cvrkućemo od sreće što je netko na UZv čuo otkucaje srca u 9 tjednu trudnoće, ne znači da se na idućem topicu trebamo veseliti što je netko u istom tom tjednu išao prekinuti život tog srca.
    Tehnički gledano, taj život je prekinut legalno, ali nasilno. Nije bila bolest, nije bila prirodna smrt, nije bila prometna nesreća, ono što se radi tom djetetu, fetusu, ili trudnoći, kako god to zvali, nasilna je radnja. To je nasilna smrt. Prije te radnje tu je bio život, a nakon nje nastupila je smrt.
    E, sad, koliko god mi to svi znamo, kad pogledamo oko sebe, poznajemo bar po nekoliko žena koje su napravile ab u nekim svojim životnim okolnostima. Od ovih koje ja znam, dvije su osobe za koje bih mirna srca mogla reći (jer ih dugo i dobro poznajem) da su jedne od najboljih osoba koje u životu znam, da su super prijateljice, odlične majke, moralne i dobre.
    Nismo puno pričale o tome, milsim da je jedna tu mučnu epizodu svog života složila nekako tako da se ufurala u film da je dijete koje je naknadno rodila ono njezino koje je prije pobacila, to je jednom spomenula, za drugu ne znam.
    Nismo pričale o tome, bila sam tada s njom kad se to događalo, ali nisam naprosto ni čačkala ni ispitivala, znala sam zašto su joj okolnosti tada bile nepovoljne i nisam je pokušavala ni odvratiti ni ništa jer joj ni ja sama nisam znala ni mogla tada pomoći da bude drugačije. Možda bih sada nešto pokušala, ne znam, ali tada smo obje bile ko crkveni miševi, ovisne o svakome i zapravo vrlo jadne da bismo išta suvereno mogle odlučiti.

    Kakva osuda? Nema tu osude. Puno je sudbina i puno razloga.
    Naravno da bih mogla sad osuđivati one žene koje toliko olako shvaćaju ab da idu na njega par puta godišnje.
    U krugu svojih najbližih, koji mi to neće zamjeriti, znam se izraziti puno oštrije glede njih, i ne tako odmjerenim riječima analizirati taj mentalni sklop,
    ovdje ću samo reći da je to vrhunac neodgovornosti prema životu, pretužno nešto, tragično.
    Ali, kako to riješiti?
    Ne znam.
    Da li im u bolnici malo"otežati" taj postupak tako da dobije neke sankcije, tipa, obavezu korištenja kontracepcije, ili polaska na kakav tečaj? Kao prekršiteljima u prometu. Nekoliko mojih poznanika moralo je pohađati tečaj u MUP-u jer ih je policija uhvatila da nepropisno prelaze cestu kao pješaci. A ona tako bezglavo i olako radi te abortuse, višekratno, i najliberalniji ginekolozi na to kolutaju očima, to znam pouzdano, možda bi isto zakon trebao propisati kakvu obavezu tečaja za takve? Ne znam ni sama koji je ispravan put.
    Danas imamo svu moguću tehnologiju s kojom točno znamo što se događa od začeća, imamo i kontracepciju, svu moguću, svega toga nije bilo do 60-ih godina prošlog stoljeća.
    Samim time, i kontrola začeća bi trebala biti jača, edukacija, informiranost o pobačaja kao nečemu što bi se trebalo izbjeći mogla bi biti jača nego ikad. Mislim da ne možemo sve izbjeći, ali da smanjimo stopu pobačaja isto bi napravili jako puno. Samo, ne znam kako.
    Meni osobno to zastrašivanje nije baš leglo, možda na nekoga djeluje i to, ne znam.

    Čini mi se da više efekta ima drugi aspekt, pozitivan pristup obitelji, društva, svih, na ono "još jedno, nepredviđeno" dijete.
    Pod tim mislim na slučajeve žena u braku koje idu na ab, i to isključivo na vjernice, tj. one koje se takvima deklariraju, ili to žele biti.
    Recimo da je takvih najviše u Hrvatskoj pa bi trebalo njih educirati, jer previše je abortusa kod nas u statistici da bi ga radile samo žene koje nemaju veze s nijednom religijom. Ne bih uopće sad nešto širila "propagandu" jer ako samo pometeš ispred vlastitih vrata, puno si napravio.

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih ga zakonski zabranila, nikako, iz jako puno razloga, od onih povijesnih, kad zaista žena nije smjela odlučiti ništa, kad ni njezino dijete nije bilo njezino, nego te neke dinastije, obitelji njezinog muža, ona je bila samo inkubator
    Jako lijep post Nena Jabuka, ali o ovom kvotanom malo bih produbila razmatranje. Naša djeca nisu samo naša, nego i djeca Božja. Pobačaj je najveće ruganje stvorenja svome Stvoritelju. Ne može ništa dobro iz toga izići i time se ne miože nijedan životni problem riješiti.
    Ne treba osuđivati žene, ali mi je strašno žao kad mi pričaju neke žene koje imaju to iskustvo da kad bi mogle vratiti vrijeme ne bi takvo što učinile.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa Vidi poruku
    Jako lijep post Nena Jabuka, ali o ovom kvotanom malo bih produbila razmatranje. Naša djeca nisu samo naša, nego i djeca Božja. Pobačaj je najveće ruganje stvorenja svome Stvoritelju. Ne može ništa dobro iz toga izići i time se ne miože nijedan životni problem riješiti.
    Ne treba osuđivati žene, ali mi je strašno žao kad mi pričaju neke žene koje imaju to iskustvo da kad bi mogle vratiti vrijeme ne bi takvo što učinile.
    ljiljana, razumijem ja tebe, osobno nemam nikakav problem sa samom sobom glede ab, ni shvaćanja života po tom pitanju ni ništa.
    Kad mi međusobno pričamo o transcedentu, duhovnoj strani toga. To je sve fine, meni.
    No, obično pokušam gledati malo okolo.
    Ova moja povijesna usporedba i nije bila najsretniji primjer jer u tom je primjeru bar dijete bilo zaštićeno, ima ih drugih, puno gorih i težih, gdje je žena znala da je odbačena i osuđena na gladovanje skupa s djetetom, gdje je morala začeti i roditi, npr. 16. dijete po redu, u užasnim uvjetima, iako se znalo da joj vrlo vjerojatno na tom porodu prijeti smrt, a i ostali ostaju siročad, kad kao robinja nosi dijete svog gospodara, ali on ne priznaje ni nju ni njega itd. itd. puno, puno previše je toga bilo gdje je žena bila (i danas je) obično -ništa.

    Govoreći o ab u našim, civiliziranim uvjetima, toga više ne bi trebalo biti i možemo pričati o tome da život djeteta stavljamo na prvo mjesto, ali onda iza toga treba stajati. Onda roditelji trebaju garantirati svojoj kćeri da će, ako se to dogodi (a mladost i hormoni znaju biti jači od razuma i moralnih i vjerskih pouka), učiniti sve da ona završi školu ili fakultet, iako je trudna,
    ili da će višečlana obitelj moći prehraniti to još jedno, nepredviđeno, npr. četvrto dijete, bez ruganja, bez osude da su na grbači društva, da su glupi i socijala...ma ne znam, puno je toga.

    Opet, sve se to odnosi na žene koje ti spominješ, koje to ne bi htjele i osjećaju da to nije u redu, na njih osobno, ne na one koje u datim okolnostima stoje iza svog postupka jer znaju zašto su to napravile i smatraju da im nitko nema pravo ukazivati na pogrešnost .
    Punoljetne, informirane, samosvjesne, obrazovane žene, znaju što rade i zašto.
    Nemamo pravo petljati se u nečiji intimni život ako te ta osoba to ne traži. Nema smisla ni koristi.

    Može se krenuti od sebe, svoje obitelji, svoje kćeri, djevojaka u crkvi koje to zanima i koje žele čuti nešto o tome.
    Ne propovijedati onima koje to ne zanima.
    Smatram da je i to dovoljno široko područje.

  5. #105
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Lijepo pišete, drage moje

    A ja sam si sad kontala dok sam obavljala poslove o tome da možda ispadam neko čudovište s tim linkom, i da je možda, kad smo već započele, u redu dati i onaj osobni kontekst, zbog kojeg me možete lakše shvatiti.

    Naime, ja sam, kao ateistički odgajana osoba, dva puta tijekom faksa poduprla prijateljice na abortus. Iako sama nikad ne bih učinila abortus (ali to sam ja), smatrala sam da na to imaju pravo. I kad su mi to rekle, ja sam rekla, u redu, puna razumijevanja, otpratila ih, i zapravo, puno puta - u što sam se uvjerila, i za puno žena, to nije ništa tragično. Hladnoća i mir kojom smo mi tada tako pratile cure na abortus me danas načisto proganja. Nismo znale. Ili jesmo - znam da su devedesetih prikazivali te neke sablasne filmiće o pobačaju (ali jesu bili malo cheesy i odbojni zbog osebujnih metafora i montaže... nekakva estetika koja je meni bila strana spriječila me je da doživim sadržaj...barem tada, u toj životnoj fazi...), ali nas nije bilo briga.

    Točno kako kaže Nena - bio je cilj riješiti se trudnoće.

    Mene bi bilo briga da sam ja bila trudna, ali - njezin trbuh, njezina stvar.

    Te žene su kasnije rodile drugu djecu, i odavno znam da nisam pozitivac u njihovim životima; ne samo ja, možda sam ja imala najmanje utjecaja i bila neki epizodist, nije važno, ali sada znam, za te dvije frendice, da bi sada rado da im je netko pomogao da razmisle o svemu. Obje žale, i to na različite načine, a žalim i ja. I kad gledam njihovu rođenu djecu, žalim.

    Nijedna od njih tada nije bila u nekoj mračnoj bezizlaznoj situaciji, više je bilo pitanje komoda - faks, pred kraj, pa nemaš stan, pa je li taj dečko pravi... sad kad mislim - kako smo jedni drugima pomagali tada, pa pomogli bismo i oko bebe. Kakoom smo skuhali neki jeftini obrok i napravili tulum od palačinki, tako bismo i bebi skuhali dvije mrkve. Moglo se - da se znalo i htjelo...

    I onda ja, sebi, valjda stavim taj link, jer stvarno nisam znala, razmišljala, nisam doživjela što je to. Znam ja to duhovno, odavno, ali ne mora svatko razmišljati duhovno - možda je emotivna i tjelesna razina toga dovoljna da žena stavi na vagu ono što se to u abortusu s zbiva s onim što bi dijete donijelo u život. Mi stalno nešto mjerimo kao da ćemo rođenjem djeteta dobiti a situaciju, a abortusom tobože b, ali kao što svi znamo, život nas iznenađuje, djeca nas iznenađuju, tko zna što će sutra biti...

    Htjela sam da one žene koje su u situaciji da im se prijateljica povjeri znaju i vide što je realno na stvari, čak ne ideološki ili duhovno, nego tjelesno, emotivno imaju informaciju koju ja nisam imala. Možda sam ja najgluplja od svih ovdje, super, neka sam, eto, sebi stavila, kozi nad kozama, što da radim

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Onda roditelji trebaju garantirati svojoj kćeri da će, ako se to dogodi (a mladost i hormoni znaju biti jači od razuma i moralnih i vjerskih pouka), učiniti sve da ona završi školu ili fakultet, iako je trudna,
    ili da će višečlana obitelj moći prehraniti to još jedno, nepredviđeno, npr. četvrto dijete, bez ruganja, bez osude da su na grbači društva, da su glupi i socijala...ma ne znam, puno je toga.
    Nažalost ne bih joj mogla jamčiti da neće biti osude društva. Ali bih je zaštitila koliko to mogu.
    Moja je susjeda radila sa ženom koja ima izvanbračno dijete. Ta je žena često rezignirano znala reći - vi ste sve fine gospođe svaka sa nekoliko pobačaja a moja je jedna jedina trudnoća završila porodom i ja sam loša djevojka. Jako mi je drago što se ta djevojka udala za dobrog muškarca koji je postao pravi otac njezinoj kćeri.

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Ifigenija i mene muči što sam šutjela kad mi je kolegica s posla osamdesetih godina prošlog stoljeća rekla da mora na AB. Bilo mi je muka, ali uopće nisam razmišljala da mi ikada moglo biti žao što je nisam pokušala odgovoriti. Danas kad vidim njen život mislim da bi joj dijete dalo smisao svemu. Živi posve sama.

  8. #108
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    neki linkovi
    H. Hitrec: novi zulum u obliku tzv. zo
    http://www.h-rast.hr/Aktualno/H.-Hit...ga-odgoja.html

    pjesmica Cura je frajer
    http://www.youtube.com/watch?v=mG7TUz_YzVU

  9. #109
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    http://www.katolici.org/duhovnost.ph..._vidi&id=10236
    Uglavnom, ovo sam pronašla o meditaciji pa me zanimaju vaša iskustva. Osobno, nikad nisam probala ovaj način. Slušala sam razne sugestivne snimke koje su mi pomagale u opuštanju, no uvijek sam osjećala da nekaj fali u svemu tome...

  10. #110
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    @ljiljana, forum je vlasništvo udruge a stav udruge je pro-choice, a ne pro-life zato ne očekuj na ovom forumu široku podršku
    @zmaj, ne proglašavaj stvari koje ti "zvone" istinom i činjenicama

  11. #111
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Udruga se nekad bavila pomaganjem roditeljima u roditeljskim pitanjima i sve su nas bez obzira na razlike povezivale iste brige oko dojenja, rađanja, bebice su bile apsolutno na prvom mjestu, a sad se čak ne smije ni izraziti žaljenje zbog prekidanja trudnoće, odnosno prekidanja života bebice u buši. Svi se sjećamo Rode kao mjesta gdje su bebe i mame uvijek osjećale ogromnu dobrodošlicu, šteta je da je "profesionalni" aktivizam nadglasao sjajne entuzijazam koji je ovo sve pokrenuo. Tužno i žalosno.

  12. #112
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Udruga se i dalje bavi istim stvarima, ali se forumaši sada bave stvarima koje nadilaze te teme, a tvoj je post pun malicioznih insinuacija

  13. #113
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moj post je pun mojih osobnih dojmova od kojih prevladava nostalgija za boljim vremenima. Žao mi je ako to nekog vrijeđa.

  14. #114
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    udruga i forum nije isto. to kao prvo.
    a kao drugo, tuzno i zalosno je, sto su pojedinci u ovih zadnjih godinu, dvije (jako sam dugo na forumu i jasno vidim tu razliku) ovaj forum ocito pobrkale sa nekim drugim forumom, te se pokusavaju ovdje baviti misionarstvom.
    ja napr. na forumu i dalje osjecam dobrodoslicu, uprkos malicioznosti pojedinih postova i tema. koje su ne samo po tonu maliciozne, nego su i pune netocnosti, dezinformacija i spina. i iskreno ne znam koja im je svrha. ali sigurno nije ona, koja nosi forum i koja nosi udrugu.
    a sto se udruge tice, ona se ne samo i dalje bavi istim stvarima, nego se naglasavam bavi, i to sa puno uspijeha. ne vodi verbalne krizarske ratove i drzi se zakona demokratskog drustva u kojem radi i djeluje.

  15. #115
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    bravo, dozvoli da ja imam suprotno mišljenje.

  16. #116
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Zmaj pitala si za broj djece, baš smo imali neki dan raspravu o toj temi. Mogu i po vjerama za one koje poznajem i znam koje su vjere rimokatolici iznad 40: 6-9 djece, između 30 i 40: 3-5, do 30 obično do troje. Jedno i dvoje djece imaju oni koji su posvojili, nitko nije uspio posvojiti više od dvoje i oni koji imaju sekundarni sterilitet; grkokatolici do 2; muslimani do 4; neokatekumeni do 3; ostali do 2. S tim da ovi koje sam stavila da su vjernici žive svoju vjeru. Ovi koji su se na papiru izjasnili za neku vjeroispovijest, a ne prakticiraju niti jednu sam stavila pod ostali ili nikad nismo došli na raspravu o tome tko je koje vjere.

    Kad tako pogledam ljude oko sebe, uopće ne vidim povezanost sa onim što čitam u novinama ili na netu. Svi koji žele djecu imaju djecu, bilo biološku, bilo posvojenu, svi koji žele raditi rade i primaju plaću za to redovito. Srećom.

  17. #117
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku

    Kad tako pogledam ljude oko sebe, uopće ne vidim povezanost sa onim što čitam u novinama ili na netu. Svi koji žele djecu imaju djecu, bilo biološku, bilo posvojenu, svi koji žele raditi rade i primaju plaću za to redovito. Srećom.

  18. #118
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja uopće ne kužim post od ivanche
    mislim, zvuči kao neka statistika iz paralelnog svemira.
    il se radi o primjerima tvojih frendova, što?

  19. #119
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Da, to su oni koje znamo i s kojima se većinom družimo. Meni se isto čini kao da je s drugog planeta, i što se tiče broja djece i što se tiče posla, tj. ono što je u novinama kao da nije ovdje. Osim kad prolazim pokraj burze pa tamo vidim redove ljudi. Iako, gotovo svi su vss i više, oni koji nisu imaju svoje obrte pa je to vjerojatno razlog visokoj zaposlenosti. A što se djece tiče primijetila sam da smo mi svi rađali još za vrijeme studiranja, a danas ovi koji studiraju čekaju da prvo završe faks. Pa će s vremenom biti i manje djece valjda.
    No nije to tema. Htjela sam odgovoriti zmaj jer je pitala za broj djece i kako žive ljudi oko nas.

  20. #120
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to su oni koje znamo i s kojima se većinom družimo. Meni se isto čini kao da je s drugog planeta, i što se tiče broja djece i što se tiče posla, tj. ono što je u novinama kao da nije ovdje. Osim kad prolazim pokraj burze pa tamo vidim redove ljudi. Iako, gotovo svi su vss i više, oni koji nisu imaju svoje obrte pa je to vjerojatno razlog visokoj zaposlenosti. A što se djece tiče primijetila sam da smo mi svi rađali još za vrijeme studiranja, a danas ovi koji studiraju čekaju da prvo završe faks. Pa će s vremenom biti i manje djece valjda.
    No nije to tema. Htjela sam odgovoriti zmaj jer je pitala za broj djece i kako žive ljudi oko nas.
    "po novinama" znači u realnom svijetu (di je 360 000 nezaposlenih u RH)
    a "po vašem" je nemam pojma di.

  21. #121
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Pa da, žena je lijepo rekla da se njezin krug prijatelja i poznanika jako razlikuje od stanja koje vidi u medijima ili ispred burze, dakle od prosjeka. U čemu je problem? Pa ne družimo se svi s isječkom iz neke statističke kvote. oko nekog su svi trudni, oko nekog svi puše, oko nekog svi imaju djecu, oko nekog nitko, pa to je bar proizvoljno i subjektivno.

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    @ljiljana, forum je vlasništvo udruge a stav udruge je pro-choice, a ne pro-life zato ne očekuj na ovom forumu široku podršku
    Daddycool, ne očekujem široku podršku.
    Očekujem da smijem reći svoj stav.
    Očekujem da imam malu oazu od svega nekoliko istomišljenika s kojima mogu pričati s razumijevanjem.
    Barem na ovom topiku roditelji koji prihvaćaju po volji Božjoj dar života ne bi trebali biti šikanirani...
    Da istina je što kaže Nena jabuka...u RL-u i na ostatku foruma često doživljavamo kritike da iscrpljujemo zdravstveni sustav, da drugi za nas rade dok mi rađamo i tome slično.
    Želim jednostavno pružiti podršku svakoj trudnici i majci više djece koju svijet želi uvjeriti da nije u redu što rađa...i sama sam bila u toj situaciji...poslušala sam Boga i sad sam nagrađena. Kao i mnoge majke ovdje.
    Ne razumijem...kad govorimo o drugim aspektima vjere koje ateist ne može razumjeti, nitko nas ne napada. Kad prozborimo pro-life onda smo pod granatama.
    Pustite nam našu malu oazu. Što vas smeta?

  23. #123
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    @zmaj, ne proglašavaj stvari koje ti "zvone" istinom i činjenicama
    padjo, iskreno, molim te - NE laži
    samo toliko

  24. #124
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa Vidi poruku
    ..da drugi za nas rade dok mi rađamo i tome slično.
    e ljiljo, postoji i druga strana, lol
    s obzirom na demograf. stanje, možemo se zapitati čija će to dica rintati za tuđe mirovine
    svako malo su mediji puni toga...drastičnog pada nataliteta...
    ustvari, izumiranja Hrvata
    to je problem sviju nas..il bar onih koji u tom vide problem. jer ima i onih koji ne vide..

    a što se tiče te teme i poveznice s vjerom
    pitala sam za vaša iskustva, jer i moja su slična ko i u ivanche..
    susrela sam otvorenost roditelja za, ajmo to tak reć, 'jedno dijete više'..i ugl. se radi o praktičnim vjernicima

    što se tiče pobačaja, ne znam jeste li čitale, al ima jedna osobita knjiga o stvarnom životnom iskustvu
    http://verbum.hr/knjige/hocu-li-plakati-sutra-1548/
    pročitala sam je prije par godina, pa ne znam hoću li baš točno prenijeti stvar
    radi se o ženi koja je imala preljub, zatrudnila, pobacila, rastala se (al nije samo zbog toga...skup problema od prije)..
    imala je post ab sindrom i došla je do koraka suicida...
    svjedoči da ju je Isus spasio..i odtada je krenulo na bolje..
    mislim da je doktor psihologije (il nečeg srodnog na nekom SAD sveuč.) i zbog svog iskustva, krenula se baviti terapijom kod žena koje su imale post.ab.s.
    dolazile su joj žene svih 'staleža' ... vjernice i onekoje to nisu...
    u terapiju je uključivala Isusa..
    vrijedi pročitati..
    posebno me fascinira jer se radi o znanstvenici

  25. #125
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj naniluc prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.katolici.org/duhovnost.ph..._vidi&id=10236
    Uglavnom, ovo sam pronašla o meditaciji pa me zanimaju vaša iskustva. Osobno, nikad nisam probala ovaj način. Slušala sam razne sugestivne snimke koje su mi pomagale u opuštanju, no uvijek sam osjećala da nekaj fali u svemu tome...
    prelistala sam link
    nisam detaljno pročitala
    odgovorit ću iz vl. iskustva
    nema u mene opuštanja i meditacije .. djeca djeca djeca!!!!

    u zadnje vrijeme čitam duhovno štivo pred spavanje
    izmolim krunicu milosrdnog Isusa
    uhvatim se u nekim razmišljanjima (valjda bi to bila meditacija, lol)
    pročitam koji redak iz Biblije
    nekad, kad sam u crkvi, ostanem pred svetohraništem
    nekad u kući zamislim da sam pred svetohraništem
    nekad sam toliko 'jadna, pokisla,umorna' da se koristim samo strelovitim molitvama, zazivima
    ah...

    s djecom obično za jela kažemo 'hvala dragi Isuse'
    navečer, prije neg će u krpe, izmolimo neš kratko
    ak slučajno krene noć kao da će bez toga, onda mali udavi viču 'a molitva, a molitva??'
    nekad s njima preko dana prodiskutiramo o nečem što ime veze s Isusom... ili oni kažu da će moliti Isusa za nešto i tom sl.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj naniluc prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.katolici.org/duhovnost.ph..._vidi&id=10236
    Uglavnom, ovo sam pronašla o meditaciji pa me zanimaju vaša iskustva. Osobno, nikad nisam probala ovaj način. Slušala sam razne sugestivne snimke koje su mi pomagale u opuštanju, no uvijek sam osjećala da nekaj fali u svemu tome...
    Meditacije su dobre, ove ili one, ima dosta stranica i tekstova na kojima se govori o kršćanskoj meditaciji. Može se čitati pa razmišljati, gledati i "upijati", molitve raščlanjivati na dijelove i dodavati im vlastite misli, izgovarati u mislima ili naglas neke rečenice koje želimo da nam se "upiju u stanice" kao mantra...sve je dobro. Bitno je ne pristupiti tomu ekstra ambiciozno,
    čisto da se ne obeshrabrimo, kao, to je nešto ne znam kako komplicirano i manifestacije su vau, senzacionalne, ma ne, bitno je početi trošiti dio svog vremena "u sabranosti".
    Ove upute su dobre, ali obično to ne ispadne baš po receptu. Ni ne treba.
    Moje vrijeme za meditaciju, tišinu, ili šta već, je ono kad mala popodne zaspi na kojih pola sata i onda ja, ležeći pored nje, imam svoj unutarnji monolog. Problem mi je nedosljednost, odnosno, kad baš za to vrijeme nešto moram završiti na šporetu i sl. , ali to je zapravo stvar samodiscipline (koje nemam u dovoljnoj količini niti sam dovoljno uporna za redovitost).
    A zapravo, i vrijeme potrošeno na forum može biti potrošeno i pametnije.

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    e ljiljo, postoji i druga strana, lol
    s obzirom na demograf. stanje, možemo se zapitati čija će to dica rintati za tuđe mirovine
    svako malo su mediji puni toga...drastičnog pada nataliteta...
    ustvari, izumiranja Hrvata
    to je problem sviju nas..il bar onih koji u tom vide problem. jer ima i onih koji ne vide..
    Da, ima onih koji misle nastaniti Hrvatsku Bugarima i Rumunjima koji će raditi za nas. Politički - nemam ništa protiv. Ali - ono što kaže naš demograf dr. Anđelko Akrap - "ti useljenici da bi radili za male plaće moraju dobiti od države stanove. Pa zašto onda država, ako već ima, ne daje te stanove i druge povlastice vlastitom narodu?"

    Uistinu, zašto?

  28. #128
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Evo malo humora nakon umora s lijepog weba malih Marija
    http://www.obitelj-malih-marija.com/...a-malo-humora/

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    A zapravo, i vrijeme potrošeno na forum može biti potrošeno i pametnije.
    Zato sam uglavnom na ovom topiku. Tu krijepim dušu.
    Ostale topike tu i tamo virnem. Za rasprave nemam volje niti vremena.
    Što više molim i čitam Sveto pismo to mi je manje filozofije potrebno...
    Kuhati sam davno naučila...
    Čistiti također...
    Razdoblje dojenja je završilo (hvala Rodinom forumu)...
    Odgajam dijete kao katolika...
    Ipak, što kaže Pikula, forum je nekada bio zaista afirmativan i ne mogu zaboraviti da sam ovdje dobila i čestitke i podršku u prvim danima trudnoće. što je bilo rijetko u RL.

  30. #130
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    potpuno mi je irelevantan tuđi broj djece, od nula do 15
    ali mi je, moram priznati, zanimljivo da ovaj topik, u kojem se toliko priča o demografskoj slici HR, jedan topik s (ispod)prosječnim brojem djece
    To je, NARAVNO, vaša osobna stvar, svakog posebno, ali je to nemoguće ne primijetiti, dokle god su tuđe maternice predmet rasprave.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Pikula, super stranica!

  32. #132
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Evo malo humora nakon umora s lijepog weba malih Marija
    http://www.obitelj-malih-marija.com/...a-malo-humora/
    nisam čula za 'male Marije'
    al me zaskočile one 'gavelline Marije' ...
    ok, ovo je bilo malo ironično..al što ću, baš me rastužilo..

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ali mi je, moram priznati, zanimljivo da ovaj topik, u kojem se toliko priča o demografskoj slici HR, jedan topik s (ispod)prosječnim brojem djece
    ???
    Ne razumijem. Topik ima malo djece?
    Posljednje uređivanje od ljiljan@ : 14.01.2013. at 20:55

  34. #134
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    potpuno mi je irelevantan tuđi broj djece, od nula do 15
    ali mi je, moram priznati, zanimljivo da ovaj topik, u kojem se toliko priča o demografskoj slici HR, jedan topik s (ispod)prosječnim brojem djece
    To je, NARAVNO, vaša osobna stvar, svakog posebno, ali je to nemoguće ne primijetiti, dokle god su tuđe maternice predmet rasprave.

    Odakle ti znaš koliko tko od svih ljudi koji ovdje pišu ima djece? I zašto ih ima toliko koliko ih ima? I od kud ti pravo da to o uopće prosuđuješ? Dovoljnje su dvije, tri mame s više od troje djece da budemo nastprosječno brojan topic, ali to nije uopće važno, važno je da se uopće netko usuđuje nešto toliko privatno prozivati na javnom forumu!!!

  35. #135
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    meni je zaista žao što se moje legitimno pitanje o našim iskustvima svelo na ovo..
    sad mi dođe bed...
    ak sam ikog uvrijedila (iako ne znam kako), ispričavam se...
    žalosne li činjenice da ni o tako nečem redovnom (i još k tom gorućem) pitanju nemreš u (makar relativnom) miru prozborit a da se ne krenu vadit 'maternice'...

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku

    Odakle ti znaš koliko tko od svih ljudi koji ovdje pišu ima djece? I zašto ih ima toliko koliko ih ima? I od kud ti pravo da to o uopće prosuđuješ? Dovoljnje su dvije, tri mame s više od troje djece da budemo nastprosječno brojan topic, ali to nije uopće važno, važno je da se uopće netko usuđuje nešto toliko privatno prozivati na javnom forumu!!!
    Ja sam isto ostala paf...u čudu...zašto bi itko bio dužan iznositi ovdje broj djece. Nakon ovog brišem svoj potpis.

  37. #137
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Naravno da nitko nije dužan iznositi broj djece.
    Hoće li se onda prestati prozivati ljude koji imaju manje djece, kasnije rađaju, pričati o naseljavanju bugara, o tome ko će kome osigurati penziju i sl?

  38. #138
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    zašto? pa nitko nikog osobno nije prozvao, osim tebe. Pričamo načelno i ti možeš raspravljati načelno, ali ne, ti bi da ti podnesemo medicinske dokumentacije ovdje, halo?! Daaaaj, neukus isto ima granice

  39. #139
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    I nije ti ovo prvi put. To je tvoj način. Ad hominem i to šaka-cipelarka... Već godinama isti stil

  40. #140
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja potpis s djecom ionak nemam
    meni je to odavno postala intimna stvar koju ne želim dijeliti (bar ne u stalnom obliku tipa potpis) s cijelim svijetom
    jest, danas se sve lako sazna i ne mislim da sam anonimus, neg kažem da nemam potrebe za takvom vrstom 'stalne' eksponiranosti
    iako, ne nekim temama sam sigurno napisala...
    no broj ko broj, je li omeđen?? to sam Bog zna, ha ha
    daj Bože zdravlja i miiiiiiira
    ajme, miiiiiir...eto meditacije
    a može li biti mira uz vječito 'klafranje'?! hi hi.. baš čitam neke isječke iz jedne knjige o 'brbljivim dušama'...
    jezik je moćna stvar
    veli, ovo simbolično da ne bi netko isprobao doslovno, nož je ponekad bolji od jezika. dok jezik uvijek pogodi srce, nož ponekad i promaši!!!

  41. #141

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    meni je zaista žao što se moje legitimno pitanje o našim iskustvima svelo na ovo..
    ...
    Mi zapravo i ne smijemo ovdje iznositi konkretna iskustva o djeci, o odgoju o teškoćama na koje nailazimo...kad smo prozivane zbog broja djece (!?) o čemu zapravo možemo pisati a da monitoring ne snimi i udari...

  42. #142
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pikula, neću s tobom raspravljati o tome kako ne primijetite da vrijeđate roditelje s manje djece, one koje starije rađaju, one koji su imali abortuse i tako dalje.

  43. #143
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće li se onda prestati prozivati ljude koji imaju manje djece, kasnije rađaju, pričati o naseljavanju bugara, o tome ko će kome osigurati penziju i sl?
    o svim tim stvarima se raspravlja na državnoj razini
    vele - znanost. i politika...
    ne znam što to tebe toliko dira
    mislim, vjerojatno svakog dira u nekoj normalnoj dozi (na razč. načine)
    al da te toliko dira da zazivaš prestanak priče o tom... e to je već nelegitimno

  44. #144
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    par zanimljivih, tragikomičnih citata
    izvukoh od jednog prof. (nisam provjeravala autentičnost..)

    "Demokracija napreduje, svi njeni neprijatelji će uskoro biti uhapšeni"; Denise Laroque, "Alo Alo".
    "mi jesmo za demokratiju, ali ne za to da svatko priča šta hoće". J.B.Tito



    nego, nanulic je spomenula meditacije...
    uspijete li, zadovoljavajuće (a sad, i to je pitanje kritetija, objektivnosti...), posvetit se Gospodinu..?
    il možda bolje u ovom obliku, jeste li, koliko toliko, zadovoljne svojim duhovnim životom? (s naznakom, da je to cijeloživotan put...)
    Posljednje uređivanje od zmaj : 14.01.2013. at 21:23

  45. #145
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

  46. #146
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    zmaj, znaš ti dignuti živac, moraš i sama priznati, ali u zadnje vrijeme pišeš OK. No, u ove tri riječi " totalno bzvz upis" ne vidim ni "n" od neprimjerenog nivoa komunikacije.

    Dva posta upućena meni zadnje dane bila su deset-ma sto puta neprimjereniji nivo komunikacije, ali ja nisam tužibaba i neću prijaviti te postove, ali nije ni administrator sam stavio njima opomenu.
    Ah, sad sam se sjetila, oba su bila od istog nicka, a taj nick nema šanse da dobije opomenu. Nigdje nema jednakosti...

    Ups, zaboravila sam smajlić
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 14.01.2013. at 22:04

  47. #147
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Beti3, slažem se sa svimn napisanim
    nit ne očekujem da sam svima divna fina draga
    al taj post nije ni za o od opomene
    jasno je da je se moralo pokazati tko je 'gazda' (i pretpostavljam iz kojih razloga)
    a što se tiče tvog posta..ovo o čem pišeš
    ja sam to pročitala
    i vjeruj ti, tražim to... pa da lijepo dokumentirano priupitam zaš to nije +, u najmanju ruku, opomenuto??
    o drugim postovima u kojima se također pišu riječi koje sam koristila i ja (pišeš bezveze), ni riječi...ni spomena i opomene (ak je to već neprimjereni nivo komunikacije)
    zato i kažem da su moji postovi češljani s jedinim jedinim motivom, da se u plastu sjena nađe neš što bi ličilo igli pa dobijem opomenu
    gazda je pokazao da je gazda
    nema što

  48. #148
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    točno veliš, drama.
    al si možda zaboravila na ovo - veća je drama što to opstoji kao znanost i to znanost u legislativi koja se nameće svima...
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče stranice i filma...
    strašnp, koja cenzura i ovdje na ovom forumu
    vezano za to, htjela sam reći, osvrnuti se na ono što je leonisa pitala da kak netko to može gledati
    istom metodom se služe mnogi drugi u drugim situacijama
    pa smo i ovdje mogli vijdeti filmiće na dramu koja se događa kad dijete nije vezano
    na kutijama cigareta možeš vidjeti karcionm pluća pušaća
    itd...
    al kad je u pitanju pobačaj, onda tu ne pali stvar i ista metoda...film, slika, ma govor o tome
    a dosta je govoriti o različitim tehnikama kojim se komada tijelo neželjenog ljudskog bića
    i to je dosta
    i meni nikada nije bilo jasno, zašto se o svemu drugom može diskutirati, al o ovome ne a da se ljudi e zgražaju
    ne nad činom nego nad onima koji su uspjeli odgledati filmić
    pa danas prolaze sado mazo stvari, teška pornjava za odrasle..i ko da se tome čudi
    a jel se radi o saznanju istine, odma panika i cenzura
    kao da istinu ne želimo znati, ne želimo čuti, vidjeti.. kao da se bojimo da će nas dotaknuti...
    istina je istina.. ma koliko neugodna bila
    i zašto ne bi znali?? nisi dužan otvoriti link
    ima ih koji oće...i to je to
    a još gore, zgražavati se...danas kada se nema više čemu zgražavat..jer, 'sve' je dopšteno, ali sve ne koristi...
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ne, ne šalim se
    umjetni je umjetni a spontani je sponatni
    dva različita tipa s istim, nažalost, ishodom
    ne mogu sad ruku u vatru staviti, al mi zvoni u glavi da sam čitala med. fakte o tome...
    možda ti smjeraš na ishod....
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    a odosmo na široko...jel bi to značilo da sa 10+1 jest osoba?
    il s 22tj a bolesno??
    da ne govorimo o navodima kako je u sad-u bilo dopušteno i do pred termin
    što je legalno ne znači da je dobro (da ne velim moralno)


    aha, pa naravno, ima previše sličnosti al isto i razlika u toj stvari
    inače bi pobačaj bio samo pobačaj, al nije, jer i kod spontanog ima varijacija. no kužim, vi tražite u onoj stvari, da tako kažem, izvlačenja tijelešca i što ono čini se majčino zdravlje...
    velim, i ja evo molim, rad info, da netko okači te med. fakte...
    ustvari, bil netko bi opet ne/vjerovao
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    sad mi jasnije
    hvala
    ne znam..ja ne mogu sa sigurnošću napisati.. meni samo 'zvoni'...
    kao što već napisah u svoj postu prije koju sekundu...
    imam neke knjige... ali, iskreno, ne znam jel mi se da
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    leonisa, očito te jest previše uzrujalo jer pišeš ono što ja nisam rekla
    ja upravo kažem da ne može biti isto
    umjetni je umjetni a spontani je spontani
    i ne uvjeravam neg diskutiram
    sad, pravo ste rekle, istina je da se u nekim stvarima, i te dvije vrste (kako to reći) čina koji nosi jednak ishod, poklapaju!!!!!!!
    a to je očito ono što bi vi voljele saznati
    a evo i ja, kad sam već tu
    al, kao što rekoh, ni meni se ne da to tražit.. samo mi 'zvoni'
    kad budem imala više snage, možda potražim il popričam s stručnjacima (imam s kim)

  49. #149
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ima onih koji misle nastaniti Hrvatsku Bugarima i Rumunjima koji će raditi za nas. Politički - nemam ništa protiv. Ali - ono što kaže naš demograf dr. Anđelko Akrap - "ti useljenici da bi radili za male plaće moraju dobiti od države stanove. Pa zašto onda država, ako već ima, ne daje te stanove i druge povlastice vlastitom narodu?"

    Uistinu, zašto?
    uistinu zašto vjeruješ u takve nebuloze?

  50. #150
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    zmaj, znaš ti dignuti živac, moraš i sama priznati, ali u zadnje vrijeme pišeš OK. No, u ove tri riječi " totalno bzvz upis" ne vidim ni "n" od neprimjerenog nivoa komunikacije.

    Dva posta upućena meni zadnje dane bila su deset-ma sto puta neprimjereniji nivo komunikacije, ali ja nisam tužibaba i neću prijaviti te postove, ali nije ni administrator sam stavio njima opomenu.
    Ah, sad sam se sjetila, oba su bila od istog nicka, a taj nick nema šanse da dobije opomenu. Nigdje nema jednakosti...

    Ups, zaboravila sam smajlić
    admin je bio na godišnjem
    smatrajte se svi skupa upozoreni
    čitajte postove prije nego ih objavljujete
    neću tolerirati nikakve insinuacije, vrijeđanja i spuštanja
    vrijedi za obje strane

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •