Opet u tvom postu nisam procitala nista konkretno pa je najbolje da te izravno pitam.
Jesu li za tebe homoseksualnost i pobacaj grijeh (referiram se na ova dva pitanja jer se uglavnom oko toga lome koplja u javnosti) i kako tocno zamisljas prakticiranje ljubavi prema bliznjem ?

= Gdje me nađe!? Budući sam psiholog znam da seksualna orijentacija nije stvar izbora. Mislim da je seksualnost intimna i osobna stvar kako za osobe heteroseksualne tako i homoseksualne orijentacije i zaista se ne bih upuštala u procjenu što je grijeh protiv 6. božje zapovijedi za jedne ili druge. To je pitanje (tankoćutnosti) savjesti svakog pojedinca.
Pobačaj je čin protiv života i time nepoželjan. No ako me zapravo pitaš bih li glasala za zakonsko sankcioniranje pobačaja - ne bih.

Kako zamišljam prakticiranje ljubavi prema bližnjem? Evo npr kad već spominješ pobačaj, od aktivista "Za život" očekujem djelatnu i konkretnu ljubav prema bilo kojoj ranjivoj skupini u stvarnom životu (djeca, stari, susjedi, izbjeglice, bolesni....), a ne da stoje pred bolnicama sa transparentima. Pisano je"Kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti.


Sto je toliko vrijedno u toj peticiji da bih je ja trebala potpisati a da istodobno ne pogazim svoje krscanske vrijednosti i nacela ?
= očito ne vidimo iste stvari. Išla sam ponovno pročitati tekst peticije i ne vidim opasnosti koje te uznemiruju. Naravno da ne trebaš potpisati, ako ti ne sjeda.