Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1093

Tema: odgoj u duhu vjere 6. dio

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno odgoj u duhu vjere 6. dio

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bi smo se spomenuti i blagdana Sv. Obitelji
    Evo jedne inspirativne stranice:
    http://www.nasa-obitelj.com/hr/obitelj/roditeljstvo/

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    evo novog nastavka i ovog topica.
    Također, molim da nastavite čavrljati i na ovom topicu uvažavajući nova Pravila ponašanja na ovom forumu kao i izmjene Kaznenog zakona!

  3. #3
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    drage forumašice, ima li tko bližnjeg u Njemačkoj da nam potvrdi ovo što sam primila
    ovaj link s objašnjenjem da se radi o spolnom odgoju petogodišnje djece u Njemačkoj (ne znam točno dal cijeloj Nj ili..?)
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...84319182_n.jpg

    još jedan zanimljiv link:
    http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...l#.UOb64-SPjp8

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

  5. #5
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    zmaj, radi se o ovoj knjizi: link i link2 u stvari radi se o 4 knjige ("moje tijelo pripada meni", "ja i moji osjećaji", "jesam li i ja bila u maminom trbuhu?" i "ja sam tako hrabra!") povezane u jednu. za djecu od pet godina.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 04.01.2013. at 21:59

  6. #6
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hvala mama courage
    vidjela sam još neke stvari na netu
    sve govori za sebe

    nego, na fb-u je info o prikazivanju reportaže o Kinseyu na Tv Kalendaru 05.01.2012. HRT1.
    informacija i video na taj isječak je vrlo interesantan obzirom na nedavne vratolomije s emisjiom Slika Hrvatske i voditeljicom KVK

  7. #7
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    edit: navodno je i danas bilo govora o upitnosti Kinseyevih istraživanja na Tv Kalendaru (kao i 2012, a novdno i 2009..)
    navodno je na današnji datum 1948. izdao svoju knjigu...
    sad nam je čekati oće li ukinuti i Tv Kalendar i možda maknuti urednika...

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    jedan interesantan link
    Neposredno prije Božića Davor Pavuna dao je intervju u emisiji HR Radio Pule. ..Mi ga prenosimo u skraćenom obliku....
    http://www.dnevno.hr/pozitiva/75008-...a-ljubavi.html

  9. #9
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Mir Božji, Hristos se rodi, vaistinu se rodi. Blagoslovljen Božić svim građanima RH koji ga slave po julianskom kalendaru! I kako je danas rekao patrijah Jovan vjerovatno Vladi RH; Sve velike imperije propale su zbog nemorala. Zato je i nastala poslovica,Povijest je učiteljica života!"

    gledala sam bogoslužje ali kao i uvijek mediji sve stave u kontekst koji im se sviđa pa su tako izostavili da je patrijah rekao da je su mnoge imperije propale zbog nemorala i time aludirao na Zdravstveni odgojveć su izjavu skratili u ovo;Rekao je i
    da želi što manje neprilika u svijetu zbog sekularizacije te dodao da nije bez razloga došlo do izreke da je historija učiteljica života.
    "http://www.hrt.hr/index.php?id=vijes...ash=96be4616cd




    Posljednje uređivanje od ivana zg : 07.01.2013. at 15:19

  10. #10
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    Mir Božji, Hristos se rodi, vaistinu se rodi. Blagoslovljen Božić svim građanima RH koji ga slave po julianskom kalendaru!


    jako lijepo Ivana, x

    ... ali kao i uvijek mediji sve stave u kontekst koji im se sviđa pa su tako izostavili da je patrijah rekao


    ne čudim se. tako se kreira javno mišljenje.. po diktatu...

    ovih dana ima jako interesantnih članaka, priloga, otvorenih pisama... na http://www.zdravstveniodgoj.com/
    pa škicnite


    Posljednje uređivanje od zmaj : 07.01.2013. at 20:23

  11. #11
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Jeste li čitale ovu knjigu »Iz smrti u život« liječnika Bernarda Nathansona, čovjeka koji je isprva bio glavni pobornik abortusa, koji je dapače razvio metode abortusa, a kasnije postao jedan od najvećih pobornika pro-life pokreta?


    Posljednje uređivanje od krumpiric : 11.01.2013. at 21:13 Razlog: stranicu brišem

  12. #12
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pročitala prije cca dvi godine :D
    ak se dobro sjećam, zvali su ga 'kralj abortusa'
    zanimljivo je da je prvi abortus napravio svojoj ženi i svom djetetu.
    više od svega me fascinira taj njegov 'preobražaj'
    nisam sigurna, al mislim da nije bio pripadnik neke crkve, ili, vjernik uopće.. ni kad je počeo taj preobražaj..tek kasnije, al sad se ne sjećam sliejda, je postao pripadnik KC
    tim interesantnije
    on, čini mi se, nije imao neko 'ideološko ispiranje mozga' (kako bi to neki nazvali) od svojih malih nogu
    tako da je Milost još više došla do izražaja
    aha, na ovo se hoću vratiti... neshvatljiv je taj Bog u svojoj neprocjenjivoj dubini koji prima svakog raskajanog grješnika, taman bio 'kralj abortusa', i neshvatljivo je to Milosrđe koje podržava čovjeka da ne svisne nakon što shvati težinu svojih grijeha (mislim sad na BN)!!
    to mi je najmoćnija 'stvar'!!
    nije se zalud Isus sestri Faustini objavio kao Vrata Milosrđa!!, prije Vrata Pravde...

    tu stranicu - klinika pobačaja, vidjeh prije koji dan. vrlo zanimljivo.

  13. #13
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    što se tiče BN, znala sam da sam izostavila nešto važno
    pa sam radije išla kopat po netu neg zavirit u knjigu
    i evo što je bitno:
    ...Bio je liječnik iz područja ginekologije i porodništva. Jedan je do osnivača američke "Nacionalne udruge za ukidanje zakona o pobačaju" (NARAL), koja se kasnije primenovala u "Akcijsku ligu za pravo na pobačaj". To je bila prva politička akcijska skupina za pobačaj u SAD-u. Osnovana je 1968. godine. U to vrijeme pobačaj je bio zabranjen i javnost je bila protiv njega. Bernard Nathanson sa suradnicima je radio na promjeni javnog mijenja. Pri tome su koristili i lažne ankete o podupiranju pobačaja. Izlazili su u javost s brojkama, da oko 10.000 žena umire godišnje pri ilegalnim pobačajima u SAD-u, dok je stvarni broj bio između 200 i 250 žena godišnje. Davali su medijima podatke, da je godišnje bilo milijun ilegalnih pobačaja, dok ih je stvarno bilo 100.000...
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Bernard_Nathanson

    on to navodi i u knjizi koju si navela Ifigenija
    a mene osobno ne čudi ta taktika... premnogo puta su ljudi nasjeli na to. evo, aktualna tema je Kinsey, i u Tv kalendaru se spominje ta taktika..
    nakon svega, kao posljedicu vidimo pustoš, smrt, razorene brakove, razorene živote, duše, preranu seksualizaciju djece, milijune djece lišenih života prije rođenja...

    još što se tiče BN i religije:
    U mladosti je odgojen u židovskoj vjeri, kasnije je bio ateist. Obratio se na kršćanstvo 1996. godine. Prije toga, imao je tri propala braka.
    ne sjećam se kako Židovi gledaju na pobačaj.. negdje u glavi mi zvoni da beba nema neka prava prije negoli mu proviri glavica??


    i što reć, laž uzima svoj danak, i to preobilno
    ljudi više vole tamu nego svjetlo.. (usp. Iv 3,19)., laž prije negoli istinu...
    http://www.bitno.net/kolumne/o-lazima-i-istini/

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Čitala sam knjigu prije nekoliko godina.
    Iako knjiga obiluje hororom (meni je naime horor i ježim se do srži kad opisuje kako se metalom kopa po utrobi žene i prolijeva se krv - utroba žene koju Bog stvori za razvoj novog života postaje stratište), na neki čudan način predosjećala sam happy end.
    I na kraju, zaista je čudesno što Bog može učiniti od čovjeka.
    A najbolji dio mi je što je doktor žestoki protivnik pobačaja postao dok je još bio agnostik; dovoljan mu je bio zdrav razum i malo emocija da počne razmišljati u smjeru koliko je to čin kontradiktoran sam u sebi (trčim kaže, s drugog kata gdje sam vršio pobačaj u dvadesetinekom tjednu trudnoće na treći kat gdje spašavam bebu u porodu koji se odvija u istom tjednu trudnoće, i pitam se, kaže, je li žena uistinu ta koja ima moralno pravo odlučiti).

  15. #15
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja se grozim pobačaja, ali taj video mi je izazvao još dodatnu mučninu - kako se beba bori za život, i kako joj usisavaju ruke i noge... pa tko to može podnijeti, izvršiti! Strašno!

  16. #16
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni nije jasno kako to mozete gledati/citati i sta vas nagne na to da gledate. :/

  17. #17
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasno kako to mozete gledati/citati i sta vas nagne na to da gledate. :/
    Mene je konkretno prijateljica zamolila da pogledam...

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Koliko kužim pravo i sudove čini mi se da ubojstvo s predumišljejem ima veću težinu od ubojstva u afektu. I ubojstvo kojem je prethodila urota, suučesništvo, ima još veću težinu. Pobačaj je jedno i drugo. Sjećam se jedne duhovne obnove vlč. Radigovića na kojoj je govorio o tome - da je to grijeh gdje se stvara suučesništvo u zločinu između liječnika i "pacijentice", često i između oca i majke djeteta. I pobačajem se ne uništava samo to dijete već i cijela loza, generacija, koja od njega treba nastati, ubija se cijeli Božji naum s tim čovjekom. I zato jer je grijeh koji zadire u slijedeće generacije i njegove se posljedice prenose na slijedeće generacije.

    Upravo zato me fascinira Božja veličina i dobrota iskazana u iskrenom svjedočanstvu bivšeg kralja abortusa. Cijela mi je knjiga nekako u tom duhu...kad autor opisuje sebe od (nesretnog) djetinjstva na vrlo osebujan način. Kao da cijelu priču prožima poruka: evo to sam ja, sa svim svojim vrlinama i manama, sa nesnosnim dijelovima života, ali Bog me prihvaća...prihvatite me i vi.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasno kako to mozete gledati/citati i sta vas nagne na to da gledate. :/
    Nisam gledala. Puno čitam i malo vremena imam za ekrane. A kad čitam onda uronim u dušu pripovjedača a usput pratim događaje. I zašto ne bih upoznala život kakav on uistinu jest - nisam dijete da moram žmiriti na loše dijelove.

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne znam, meni je bilo mucno samo odokativno nabrajanje metoda protupravnog prekida trudnoce iz sudske medicine.

    ljiljan@, postoji kazneno djelo protupravnog prekida trudnoce, kao temeljni oblik, sa pristankom zene i njegov kvalificiran oblik, bez pristanka zene.

    samo suucesnistvo ne utjece na tezinu kaznenog djela vec "siri" krug osoba odgovornih za to djelo i svaka osoba odgovara u granicama svojeg umisljala ili nehaja, ako ne postoji kazneno djelo iz nehaja, onda samo umisljaja.

    nas zakon ne poznaje urotu kao samostalno kazneno djelo vec ima nekoliko kaznenih djela koja bi "potpala" pod to o cemu ti pises- udruzivanje radi cinjenja kd protiv rh, udruzivanje radi cinjenja kd protiv vrijednosti zasticenih medjunarodnim pravom, pripremanje kaznenih djela protiv vrijednosti zasticenih medjunarodnim pravom, dogovor radi pocinjenja kaznenog djela.
    ti pokusavas pisat o ovom zadnjem.
    tu postoje dva kaznena djela:
    dogovor radi pocinjenja kaznenog djela je kazneno djelo samo za sebe koje, ako se kazneno djelo zbog kojeg su se udruzili ne zavrsi na pripremnim radnjama (nego se ostvari) odgovarat ce za neko drugo kazneno djelo, za ovo ce odgovarati samo ako se radi o dogovoru radi pocinjenja teskog kaznenog djela koje ostaje na tome.
    udruzivanje za pocinjenje kaznenog djela takodjer je kazneno djelo samo za sebe, ali je samostalno, sto znaci da se za njega odgovara bilo da je kazneno djelo zbog kojeg se udruzivalo izvrseno ili ne, te ako je izvrseno dolazi do stjecaja kaznenih djela. za to kazneno djelo treba se ispuniti neke pretpostavke.

    tesko mi je baratiati i svrstavati neki akt (ma koliko brutalan i neprihvatljiv bio, al ne zaboravimo da je legalan) pod pravne pojmove i u pravne okvire kad nije protuzakonit.
    takodjer ne mozes ni onaj akt koji je protuzakonit rastezati na druga kaznena djela te im pokusati prikeljiti ostale atribute, pa time i sankcije, kad postoji jasno kazneno djelo: protupravni prekid trudnoce.
    nema urote.
    nema suucesnistva kad zakon jasno definira pocinitelja kaznenog djela.

  21. #21
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i nekako se ne mogu ne zapitati odakle tolika opcinjenost prema osobi koja je cinila pobacaje, pa se osvjestila.
    to mi je u rangu da se ted bundy pokaje za sva okrutna ubojstva koja je cinio, napise knjigu s detaljima za svako od njih, otkrije krscanstvo i boga te propovjeda o velicini i ljepoti zivota i mi sad ovdje padamo "u trans" kako je on veliki covjek. i kako je bog velik. iako ne znam kako jedno ima veze s drugim, tj kako se doslo do ovog: evo to sam ja, sa svim svojim vrlinama i manama, sa nesnosnim dijelovima života, ali Bog me prihvaća...prihvatite me i vi.
    zamislite takvu recenicu iza masovnog, okrutnog serijskog ubojice.

  22. #22
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    takodjer ne mozes ni onaj akt koji je protuzakonit rastezati na druga kaznena djela te im pokusati prikeljiti ostale atribute, pa time i sankcije, kad postoji jasno kazneno djelo: protupravni prekid trudnoce.
    nulla poena sine lege stricta.


    p.s. prekid trudnoće, bio protupravan ili ne - nije ubojstvo.

  23. #23
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    i nekako se ne mogu ne zapitati odakle tolika opcinjenost prema osobi koja je cinila pobacaje, pa se osvjestila.
    to mi je u rangu da se ted bundy pokaje za sva okrutna ubojstva koja je cinio, napise knjigu s detaljima za svako od njih, otkrije krscanstvo i boga te propovjeda o velicini i ljepoti zivota i mi sad ovdje padamo "u trans" kako je on veliki covjek. i kako je bog velik. iako ne znam kako jedno ima veze s drugim, tj kako se doslo do ovog: evo to sam ja, sa svim svojim vrlinama i manama, sa nesnosnim dijelovima života, ali Bog me prihvaća...prihvatite me i vi.
    zamislite takvu recenicu iza masovnog, okrutnog serijskog ubojice.
    Knjiga je duboko misaona, čovjek filozofski promišlja, govori o srazu tehnike i duhovnosti u njegovom iskustvu i iznosti vlastiti put,a tu je i puno faktografije - kako je uopće došlo do razvoja medicinskih abortivnih tehnika, kako su formirane klinike, lažirani podatci, problemi s osobljem. To je i historijska knjiga, ali isto tako ima duboku religioznu promišljenost. Po meni je najpotresniji dio, koji se tiče i mene (jer grešnik je grešnik), je njegova ispovijed da je primio oproštenje, da je iskusio Božiju blizinu, ali da osjeća mrak i teret u duši, i to mirno prihvaća; istodoban mrak i svjetlost u duši. Taj dio i sama osjećam, i jako mi je blisko. Ta knjiga daje vrlo detaljan uvid u to što abortus jest, koliko je podataka lažirano da se dođe do legalizacije i kako je masa abortera završila u kriminalu i propasti - što sigurno nije slučajno, a on sam je godinama živio na kojekakvim lijekovima, da umiri savjest... i tako. Vrijedi pročitati.

  24. #24
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    .


    p.s. prekid trudnoće, bio protupravan ili ne - nije ubojstvo.
    Ovisno o tome što poimaš pod pojmom čovjeka; definicija ubojstva je ljudsko djelo koje za izravnu posljedicu ima smrt drugog čovjeka. U pravnom smislu ubojstvo je kažnjivo djelo protiv života i tijela s umišljajem, koje obuhvaća posljedicu smrti.

    U kontinuumu ljudske egzistencije, kronološki, ne postoji faza bivanja ne-čovjekom; ili si čovjek, ili nisi čovjek. I isto tako horizontalno ma kakav bio (zdrav ili bolestan, sposoban ili nesposoban za samostalan život) - čovjek je čovjek. A život je život, ruka je ruka, i ako se ruku strga, ona je strgana, dakle tijelo je onemogućeno u tome da živi, nenesena mu je šteta koja za posljedicu ima ni više ni manje nego smrt.

  25. #25
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    to ti je kad citas s wikipedije.

    kad citas nas zakon onda jasno kaze: tko drugog usmrti, kaznit ce se (temeljni oblik), tko usmrti dijete, maloljetnu osobu, trudnu zenu...(kvalificirani oblik), te privilegirani oblici, tko drugog usmrti na mah (afekt), te cedomorstvo, usmrcenje na zahtjev itd.

    cak niti ubojstvo trudnice nije dvostruko ubojstvo vec ubojstvo trudnice koje za kaznu ima tezu posljedicu od obicno ubojstva, ali definitivno ga se ne kaznjava jednako kao da je ubio dvije rodjene osobe.

    mogu shvatiti da se koriste pravni izrazi za nesto sto to nije (poput ubojstva za abortus) bas kao sto se koriste izrazi pljacka za sve i svasta, dok pljacka de facto, u nasem zakonu ne postoji. jos gore je kad krene oruzana pljacka.
    ali pokusat svrstati pod pravnu definiciju nesto sto nije te ga podrediti pravilima prava, a podredit se ne moze, mi je u najmanju ruku paradoks.
    da je zakonodavac zelio da se smatra ubojstvom, ne bi uveo protupravan prekid trudnoce i ubojstvo trudne zene vec bi svako usmrcenje ploda, zametka, nerodjenog djeteta nazvao ubojstvom, a to je s razlogom propustio uciniti.
    ono sto gornim postom pokusavas je ugurat plutona pod planete suncevog sustava. s tim da pluton nekoc je bio planet, dok pobacaj nikad nije bio u ravnom smislu ubojstvo.

    stoga, jedno je sto mism ja, mislimo mi, misli crkva, ali to nije ono sto misli zakonodavac i to je jasno dao do znanja i ovakvo poturanje, pod teorijski dio prava tjera me da vristim jer ovo nije vise filozofiranje vec guranje tamo gdje nije mjesto.
    to je ko da ja pokusavam ugurati u tablici kemijskih elemenata sumpor pod metale uopce ne shvacajuci zbog cega ne mogu, ne shvacajuci da on naprosto nije metal i da vec ima svoje mjesto u periodicnom sustavu.

    mozda nije upitno jesi li covjek ili nisi, no jesi li osoba? i sta je sve potrebno da osoba budes?

    sto se tice tame i svjetla, zar nemamo i ne osjecamo to svi mi? bilo da smo vjernici ili ne? zar ne osjecamo svi onu tamu grijeha koju smo ucinili prema bogu, sebi, bliznjima, daljnjima? bilo kao sramotu, tugu, zaljenje, pokajanje? i ono svijetlo ljubavi koju imamo u sebi? razlika je samo u omjerima.

  26. #26
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasno kako to mozete gledati/citati i sta vas nagne na to da gledate. :/
    meni nije jasno sto takav link radi na rodinom forumu. ako se dobro sjecam ovakvi linkovi dosada nisu bili tolerirani.

  27. #27
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisam klikala na link pa ne znam sta je iza njega. cak sam i preletjela postove koji opisuju radnju jer je i to za mene previse.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    meni nije jasno kako to mozete gledati/citati i sta vas nagne na to da gledate. :/
    Ni meni, ja to ne bih ni slučajno otvorila.

  29. #29
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    kako su lažirani podatci.
    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    premnogo puta su ljudi nasjeli na to.
    apsolutno se slažem - svakojaki se podaci često lažiraju i ljudi nasijedaju na neistine. to se zbilja događa oko nas. trenutno se, recimo, vidi i u reakcijama nekih koji su nedavno nasjeli na negativnu propagandu baziranu na neistinama o MPO i ZO.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, meni je bilo mucno samo odokativno nabrajanje metoda protupravnog prekida trudnoce iz sudske medicine.

    ljiljan@, postoji kazneno djelo protupravnog prekida trudnoce, kao temeljni oblik, sa pristankom zene i njegov kvalificiran oblik, bez pristanka zene.
    Ne znam zašto mi to pričaš...to znam...
    Dr. Bernard Nathanson nikada nije izvršio protupravni prekid trudnoće...
    70- tih godina prošlog stoljeća Amerika je zakonski dozvoljavala pobačaj do zadnjeg tjedna trudnoće...niti ja to ne bih znala da nisam čitala knjigu...
    Pojava ultrazvuka mnoge je natjerala da se zamisle i to se polako mijenjalo...
    Nisam opčinjena doktorom nego onim što je Bog učinio od njega...
    Želim se informirati do kraja o činu pobačaja da bih mogla argumentirano iznijeti svoj stav kada je to potrebno (imam dvoje djece od 20 godina)...nikada mi ne bi bila argumentacija sam stav Crkve bez vlastitog promišljanja.
    a da bih promišljala, moram biti informirana...

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kao ispravak tvog zakljucivanja u kojem pises koliko kuzis pravo i sudove.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    ma dobro, to mi je ionako sporedno... stvorena sam za vječnost i više se bojim Božjeg suda nego ljudskog.

  33. #33
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al nemojmo onda pogresno interpretirati ovozemaljski sud, odnosno, klonimo ga se na ovom topicu ako je nebitan.
    sve ostalo napisano brisem jer bi stvorilo tenzije.
    imala sam dobru namjeru ispravit te u pogresnome.

  34. #34
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    U svjetlu kritika javnih istupa Crkvenih velikodostojnika, odličan članak! Kao da se obraća nama.
    http://www.lifesitenews.com/news/pop...ant-secularism

  35. #35
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste li čitale ovu knjigu »Iz smrti u život« liječnika Bernarda Nathansona, čovjeka koji je isprva bio glavni pobornik abortusa, koji je dapače razvio metode abortusa, a kasnije postao jedan od najvećih pobornika pro-life pokreta? Ima stranica www.klinikazapobacaje.com gdje su stavili njegov filmić gdje on opisuje pobačaj djeteta od 12 tjedana, uz snimku pobačaja na UZV.
    Ja sam šokirani sa tim da vas ova stranica odusevljava. Čitala sam na brzinu statistike za bolest koje su povećane kod žena koje naprave pobačaj i vjerujem da su te statistike bez neke prave znanstvene osnove . Obično zastrasivanje . Po kojoj osnovi bi to bilo točno? Kada bi bilo točno u istom riziku bi bile žene koje idu na kiretazu nakon sto se plod prestane razvijati , zar ne? Onda bi liječnici trebali žene poticati da čekaju spontani pobačaj ako je rizik od karcinoma i drugih stvari tako iznimno visok.

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I ne ulazim uopće u raspravu, pobačaj da ili ne.

  37. #37
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kada bi bilo točno u istom riziku bi bile žene koje idu na kiretazu nakon sto se plod prestane razvijati , zar ne? Onda bi liječnici trebali žene poticati da čekaju spontani pobačaj ako je rizik od karcinoma i drugih stvari tako iznimno visok.
    ne, nego bi i liječnike i te majke trebalo odmah poslati u zatvor

  38. #38
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    već se danima spremam neš napisat, al me ne ide... malo smo bolesni pa nemam snage...
    al evo, pikula, osvrnut ću se na tvoj upis
    meni je iznimno drago što su se biskupi oglasili!!
    u Evanđelju čitamo da dobro pastir daje život svoj za ovce svoje...
    i ja sam samo čekala kad će se već jednom oglasiti naši biskupi
    oni su naši predstavnici i njihov red je ustanovio sam Isus
    o pojedincima koji su vuk u janjećoj kože, ne bih govorila sada. nije tema.
    kao što su predstanci neke države predstavnici njenih građana
    tako su i naši biskupi predstavnici Crkve koja smo svi mi
    pa kako ima građana koji nisu izabrali, recimo, sadašnje vladajuće
    tako ima i onih koji će reć da crkveni vjerodostojnici nisu njhovi predstavnici premda se nazivaju katolicima
    i uredu
    kad bi ljudi, pa i sami vjernici znali ustroj Crkve i tko ju je ustanovio vjerujem da bi bili potaknuti drugačije promišljati
    al, u redu i to
    da od onih 86% ima samo 20% praktičnih, odlično
    jer se sekularna država hvasta da je tolerantna, demokratski nastorjena
    pa ako osigurava koje kakvu legislativu u svrhu očuvanja i ne diskriminacije manjine (recimo 1-2%)
    onda bi valjda i prema drugima trebala biti takva..a pogotovo jer nas ima i jer smo roditelji i donosimo djecu na svijet i itekako služimo društvu
    a opet, nije to jedina vrijednost čovjeka... čovjek je vrijedan jer je čovjek i jer ej stvoren na sliku Božju..
    u svjetlu svega toga, jako jako sam razočarana i sramota me je ove vlasti i njihovog jezika koji je ispod svakog nivoa
    spomenimo to kako je ministar mzos pogrdno (i time sramoti cijelu Hrvatsku) izjavio da su biskupi lažljivci
    očito je kratkog sjećanja jer je on sam rekao da neće biti smanjenja plaća prosvjetarima i kako će, ako dođe do toga, dati otkaz
    koji mjesec kasnije, on sam je digao ruku za smanjenje plaća prosvjetarima (dok su drugim dužnosnicima digli i još povećali broj javnog sektora)
    ali s mjesta ministra nije odstupio
    i dok u toj situaciji točno možemo uprt prstom i reć - lažljivac
    demagogiju koju prodaje oko tzv lažljivih biskupa...nigdje ne navodi i nemoš utvrdit što to točno biskupi lažu...
    toliko o predstavniku vlasti
    mene je sram kao građanina

    što se tiče linka i pape..svaka mu čast!!
    umrijeti za Krista!! tko ustraje, spasit će se.
    pa nek, kako je jednom rekao jedna roditelj, nek pripreme laove i arenu...

  39. #39
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ne, nego bi i liječnike i te majke trebalo odmah poslati u zatvor
    totalno bzvz upis

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ne, nego bi i liječnike i te majke trebalo odmah poslati u zatvor
    evo opet čitam statistike posljedica pobačaja i ne vjerujujem, zaista ne vjerujem. To vrijeđa zdrav razum i sve žene koje su ikad bile na kiretazi iz medicinskih razloga . A daleko sam ja od toga da mislim da je pobačaj bezazlen kozmeticki tretman na koji se žene odlučuju iz plitkih razloga.

  41. #41
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja isto ne vjerujem statistikama Kinseya u kojima je naveo, ispravite me u postotku, da cca 87% žena koje nisu u braku (prrije cca 70god) čine pobačaj
    al eto, drugi vjeruju, pa su i na temelju tog, došli do legalizacije pobačaja

    isto en vjerujem da postoje ljudi koji tom istom Kinseyu vjeruju, dapače, klanjaju se u ovoj stvari, vele znanost!!:
    Reproducirala sam Kinseyeve dječje Tablice iz njegove vlastite knjige, gdje je on objavio navedene torture – kao "orgazme“ dojenčadi i djece, a na stranicama 160. i 161. posvjedočio da je 196 muške dojenčadi i dječaka mlađih od 12 godina imalo šest "vrsta“ "orgazama", uključujući stravu, krikove i nesvjestice
    http://www.vecernji.hr/vijesti/proci...-clanak-496419

    dakle, sve iz njegovih knjiga
    ni manje ni više, taj vrsni znanstvenik za ose je ustvrdio da se je dječiji orgazam mjerljiv kroz, npr, vrištanje i nesvjesticu
    slijedom toga, pitam se ja, ako je tako kod dice, tako velebni orgazmi, mora da je kod odraslih još žešće!! možda ekstaza i to 26x2 orgazama u 24h
    jer isti Kinsey ima tablicu u kojoj su 'mjerili' broj orgazama djeci unutar 24h
    pa su jednom dečkiću od 4godine ustvrdili 26orgazama u 24h!!
    a ima i beba od 2mj. ne sjećam se koliko ono orgazama u 24h..
    pa kad još pročitaš onaj njegovu rečenicu:
    „Teško je shvatiti zašto bi se dijete, osim ako nije kulturalno uvjetovano, uznemirilo što mu netko dodiruje genitalije, kada vidi genitalije kod drugih ili kada doživi neki još specifičniji seksualni kontakt.“ (A. Kinsey et al., Sexual Behavior in the human Female, str. 121)
    zapitaš se, koji to čovjek, napose roditelj, ma kako liberalan bio, može progutati te bljuvotine i još ih veličati kao slobodu i znanost!!?
    i koji su to ljudi koji su podraživali i time zlostavljali djecu ne bi li tako svojim štopericama mjerili vriskove, backanje, nesvjestice koje su onda proglasili kao orgazme!!...
    i čiju to djecu!! tko to jest priuštio svojoj djeci.. strašno...

  42. #42
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam šokirani sa tim da vas ova stranica odusevljava. Čitala sam na brzinu statistike za bolest koje su povećane kod žena koje naprave pobačaj i vjerujem da su te statistike bez neke prave znanstvene osnove . Obično zastrasivanje . Po kojoj osnovi bi to bilo točno? Kada bi bilo točno u istom riziku bi bile žene koje idu na kiretazu nakon sto se plod prestane razvijati , zar ne? Onda bi liječnici trebali žene poticati da čekaju spontani pobačaj ako je rizik od karcinoma i drugih stvari tako iznimno visok.
    Po onome što je napisano i obiteljskoj anamnezi, ja sam već trebala negdje gnjojit ledinu

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto ne vjerujem statistikama Kinseya u kojima je naveo, ispravite me u postotku, da cca 87% žena koje nisu u braku (prrije cca 70god) čine pobačaj
    al eto, drugi vjeruju, pa su i na temelju tog, došli do legalizacije pobačaja

    isto en vjerujem da postoje ljudi koji tom istom Kinseyu vjeruju, dapače, klanjaju se u ovoj stvari, vele znanost!!:

    http://www.vecernji.hr/vijesti/proci...-clanak-496419

    dakle, sve iz njegovih knjiga
    ni manje ni više, taj vrsni znanstvenik za ose je ustvrdio da se je dječiji orgazam mjerljiv kroz, npr, vrištanje i nesvjesticu
    slijedom toga, pitam se ja, ako je tako kod dice, tako velebni orgazmi, mora da je kod odraslih još žešće!! možda ekstaza i to 26x2 orgazama u 24h
    jer isti Kinsey ima tablicu u kojoj su 'mjerili' broj orgazama djeci unutar 24h
    pa su jednom dečkiću od 4godine ustvrdili 26orgazama u 24h!!
    a ima i beba od 2mj. ne sjećam se koliko ono orgazama u 24h..
    pa kad još pročitaš onaj njegovu rečenicu:

    zapitaš se, koji to čovjek, napose roditelj, ma kako liberalan bio, može progutati te bljuvotine i još ih veličati kao slobodu i znanost!!?
    i koji su to ljudi koji su podraživali i time zlostavljali djecu ne bi li tako svojim štopericama mjerili vriskove, backanje, nesvjestice koje su onda proglasili kao orgazme!!...
    i čiju to djecu!! tko to jest priuštio svojoj djeci.. strašno...
    A o čemu ti to , ženo? Kakve to ima veze sa stanicom koju je netko napisao jučer? Pa naravno da su neka istraživanja od prije 200, 100 , 50 godina imala neprihvatljive metode ili su netočne ako ih gledamo iz današnje perspektive. Ti pričaš bez veze, totalno nepovezano sa temom ( i onom u naslovu, i onom koja je mene uzrujala).
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.01.2013. at 20:57

  44. #44
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ne, ja ne pričam bez veze
    na temelju tih 'znanosti' mi danas imamo što imamo
    a jedva da nešto imamo
    upravo iz takvih 'znanosti'
    možda nije uža stvar, al jest povezana i itekako značajna, pa što se tiče i pobačaja..

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nisam proučava doticnog gospodina , niti me zanima kao neke druge. Niti iskreno ne vidim tešku dramu u ovom sto si ti citirala.

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    al koliko je zena koje su imale pobacaj jer je plod umro ili se nije ni razvio i ostela su trudne nakon pobacaja, nekoliko puta. i rodile. i sama ulazim u tu statistiku. za zenu je, koliko je meni poznato, postupak i utjecaj na zdravlje, pobacaj pobacaj. stoga te pitam, kako moze drzati vodu?
    Posljednje uređivanje od leonisa : 11.01.2013. at 21:12

  47. #47
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Prolife stav je sam po sebi sasvim ok, al ovo što vi radite (ifigenija pogotovo) je prešlo sve granice dobrog ukusa.
    Brišem link na ovu groznu stranicu, molim vas da prestanete. Odmah.

  48. #48
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Niti iskreno ne vidim tešku dramu u ovom sto si ti citirala.
    točno veliš, drama.
    al si možda zaboravila na ovo - veća je drama što to opstoji kao znanost i to znanost u legislativi koja se nameće svima...

  49. #49
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja ne razumijem to sto se namece svima. ne namece se svima. ne tjera te da cinis nesto. da pace, ono samo ne brani da nesto cinis, a to je velika razlika.
    ko ne zeli, ne mora. a ko zeli, njemu na dusu.

  50. #50
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ne mogune razlučiti umjetni od spontanog pobačaja
    ne znam kak netko može

    što se tiče stranice i filma...
    strašnp, koja cenzura i ovdje na ovom forumu
    vezano za to, htjela sam reći, osvrnuti se na ono što je leonisa pitala da kak netko to može gledati
    istom metodom se služe mnogi drugi u drugim situacijama
    pa smo i ovdje mogli vijdeti filmiće na dramu koja se događa kad dijete nije vezano
    na kutijama cigareta možeš vidjeti karcionm pluća pušaća
    itd...
    al kad je u pitanju pobačaj, onda tu ne pali stvar i ista metoda...film, slika, ma govor o tome
    a dosta je govoriti o različitim tehnikama kojim se komada tijelo neželjenog ljudskog bića
    i to je dosta
    i meni nikada nije bilo jasno, zašto se o svemu drugom može diskutirati, al o ovome ne a da se ljudi e zgražaju
    ne nad činom nego nad onima koji su uspjeli odgledati filmić
    pa danas prolaze sado mazo stvari, teška pornjava za odrasle..i ko da se tome čudi
    a jel se radi o saznanju istine, odma panika i cenzura
    kao da istinu ne želimo znati, ne želimo čuti, vidjeti.. kao da se bojimo da će nas dotaknuti...
    istina je istina.. ma koliko neugodna bila
    i zašto ne bi znali?? nisi dužan otvoriti link
    ima ih koji oće...i to je to
    a još gore, zgražavati se...danas kada se nema više čemu zgražavat..jer, 'sve' je dopšteno, ali sve ne koristi...

Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •