Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 250

Tema: Kuća - na izmaku snaga

  1. #201
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pustila sam mami da sve radi kako hoće jer se oporavljam od poroda. Ne znam koliko će dugo biti kod mene, ali kad ode, trebat će mi mjesec dana (s bebom možda i više) da se vratim u normalu i posložim stvari kako treba. Ona to meni namjerno radi. Sigurna sam. Slaže mi gaće na pogrešan način i uopće ne pazi na veličine, oblike i boje stvari. Ni na abecedu. I etikete okreće kojekako.
    Haha, oprosti da se smijem, ja sam mislila da sam jedina koja okrecem etikete na rucnicima i krpama s unutarnje strane kad ih slazem.

  2. #202
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    mishekica, ti si idealna supruga mm. On isto tako slaže i redi, a ja unosim kaos u njegov svemir. I ne vjeruje mi da kad ja otvorim naš frižider u kojem postoji mjesto za sve, ono bioaktivi prvi red, jogurt drugi, ... nisam gladna..
    Dok mm-ovi (moja mama i moj muž) vode brigu o mom kućanstvu i obavljaju kupovinu, možeš slobodno doći u moj frižider. Takav je nered unutra da ćeš sigurno ogladniti.

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, oprosti da se smijem, ja sam mislila da sam jedina koja okrecem etikete na rucnicima i krpama s unutarnje strane kad ih slazem.
    Mama ne pazi na to.

  3. #203
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Ti si sada u drugoj situaciji i trebas pomoc pa ma kakvu, ali doci ce dan kad ces ko i ja moliti mamu, usrdno i sa puno postovanja da ti prestane pomagati. Ja sam svojoj rekla, da ju molim najljepse na svijetu da mi se ne pomaze oko vesa, osim iznimno ako ne stignem izvaditi u jutro iz masine a znam da me nece biti doma cijeli dan. Ali onda sam pripravna da je sve objeseno na njen a ne moj nacin. Ali barem je suho i ne pretjerano zguzvano.

  4. #204
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    za one koji imaju prave probleme s neredom a ne s etiketama, prugicama i štipaljkama...

    jedan poticajni sajt bez dlake na jeziku. nažalost u američkoj vremenskoj zoni, ali mislim da isto pomaže
    ne preporučam nikome tko se grozi psovki
    http://unfuckyourhabitat.tumblr.com/post/
    neki osnovni principi...
    http://unfuckyourhabitat.tumblr.com/...t-fundamentals

  5. #205
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    jao ti si meni za 10!! ovo s abecedom...što slažete po abecedi? znam da je vama (koje tako slažete) to automatski, ali meni se čini da bih tako spremala danima, bez prestanka.
    ja bh prvo trebala dobro abecedu naučiti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.02.2013. at 08:12

  6. #206
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    ja bh prvo trebala dobro abecedu naučiti.
    X

    Slažem robu u ormare po vrstama i veličini (od najvećeg do najmanjeg, da mi se ne ruši) a i to je previše.

    Ont. mishekica će se isto izliječiti od pretjerane posvećenosti detaljima kad bebica krene istraživati svijet. Mnoge od nas su to prošle. Sve treba s mjerom. Danas ne podnosim kramu, ali se ni ne opterećujem nepotrebnim detaljima. Ali nema brzog i laganog puta do toga - kad to naučiš, prođe 20 godina i to je to, he he he... Sretno svima!

  7. #207
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    priznam da mi nije bilo jasno o kakvim je etiketama rijec, o abecedi pogotovo, i dan danas nemam pojma sta znaci pravilno objesiti veš, a mama se jako trudila to objasnit, veš se osusi kako kod ga okrenes, al u frizideru mi mora biti reda, sve po vrstama i poslozeno, kao i u spajzi, a to me mama nije ucila, ocito neke pedantne crte postoje, al to mi ne oduzima vrijeme niti me opterecuje,
    znam samo da svoju djecu necu maltretirati s tim kako veš mora biti objesen

  8. #208
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Meni je kod veša samo bitno da se dobro istrese i rastegne (pa kad peglam da je lakše, ili ako
    ne peglam, da nije baš skvrčen veš). Al mm-u to nije bitno, pa gledam
    da ja rastegnem veš kad god mogu. Boja kvačica mi je sporedna totalno.
    Zapravo bitno mi je ono što mi se odražava na količinu vremena koja će biti potrebna "poslije"
    za dovođenje nečeg u red.
    Ono, vrati stvar na svoje mjesto, odmah objesi kaput kad dođeš i spremi cipele, kad ideš na
    kat ponesi nešto, kad silaziš isto tako, odmah riješi fleku, ili namoči friško uflekano, operi
    suđe dok ga ima malo, i tako.

  9. #209
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni nista od sveg navedenog nije previse vazno.

  10. #210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nista od sveg navedenog nije previse vazno.
    Pa naravno! To se zove zrelost, he he he!

  11. #211
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, oprosti da se smijem, ja sam mislila da sam jedina koja okrecem etikete na rucnicima i krpama s unutarnje strane kad ih slazem.
    Nisi jedina.
    I uvijek pazim da porub bude prema unutra i da je su svi ručnici, krpe, pelene, složeni na isti način.
    Najviše mrzim kad imam goste, pa na odlasku žele pomoći na način da raspreme krevete i onda deke pospreme u garderobu i slože ih na krivi način. Cijenim trud, ali samo mi daju više posla, pa kažem, nemojte, ja ću.

    Marta, blago tebi. Zavidim.

  12. #212
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    veš se osusi kako kod ga okrenes


    Ma svatko ima neku svoju bolest. Neki veću, neki manju.

    Ja se zapravo nadam da će me Mini izliječiti tih boeština, no nekako ne vjerujem pretjerano u to. Ipak imam podosta primjeraka u obitelji koji i u svojim pedesetima paze na svaku sitnicu.

  13. #213
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku



    Ja se zapravo nadam da će me Mini izliječiti tih boeština, no nekako ne vjerujem pretjerano u to. Ipak imam podosta primjeraka u obitelji koji i u svojim pedesetima paze na svaku sitnicu.
    Mene Smjehuljica nije. Još.

  14. #214
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kod veša samo bitno da se dobro istrese i rastegne (pa kad peglam da je lakše, ili ako
    ne peglam, da nije baš skvrčen veš). Al mm-u to nije bitno, pa gledam
    da ja rastegnem veš kad god mogu.
    mm je isto sporedno
    ali ja svejedno gledam da on rastegne veš
    kad god mogu

  15. #215
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja se ne uspijevam pridrzavati ni osnovnog pravila spremanja vesa koje sam si pokusala nametnuti -a to je da svjeze osuseni ves stavim na dno hrpe u ormaru, vec ga bacim gore, i onda kad se oblacim opet grabim odozgo, tako da ukupno nosim 4-5 majci i 2-3 hlaca koji su "u opticaju", ostatak skuplja prasinu... Na kraju sezone cesto samo sve proslijedim dalje jer je ovo pri vrhu iznoseno a ovo na dnu ionako nikad ne nosim pa cemu uopce imam

  16. #216

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja sam prije djece sve držala savršeno čisto, peglala sve od krpa do gaća, generalno čistila svake subote. Sad spašavam hitnoće, uopće ne peglam, generalno počistim kad je dobar horoskop.
    Slažem se da je pospremanje odmah nakon uporabe najbolji način da se održi red u kući.

    Ostalo mi je samo navika slaganja stvari, svi ručnici složeni isto na hrpi, sve krpe isto, majice ,pidžame i potkošulje u svojoj ladici.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    isuse...a ja sinoc u ponoc objesila ves opran noc prije

    nisam picajzlasta ni malo (a djevica po horoskopu).. volim da je sve čisto, ali ta moja ljenost se uvijek nađe na putu..mm kao i ja..mzda njemu vise nekad nered zasmeta, ali skoro nikad ne prigovara, pa funkcioniramo

  18. #218
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Kad ce vise ovaj snijeg i kisa prestati pa da se mozemo baciti na pranje prozora, (i roleta, prozorskih daski i venecijaner roletica)? Da, pisem u mnozini, jer pranje prozora je nesto cega se ne prihvacam solo. Samo u drustvu. hehe
    Neki dan sam ih zbrojila. Sve vi koje zivite u kuci znate tocno o cemu pricam.

  19. #219

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ce vise ovaj snijeg i kisa prestati pa da se mozemo baciti na pranje prozora, (i roleta, prozorskih daski i venecijaner roletica)? Da, pisem u mnozini, jer pranje prozora je nesto cega se ne prihvacam solo. Samo u drustvu. hehe
    Neki dan sam ih zbrojila. Sve vi koje zivite u kuci znate tocno o cemu pricam.
    Ja živim u kući, pa opet ne znam o čemu pričaš Kakvo crno čišćenje prozora
    Posljednje uređivanje od rehab : 05.04.2013. at 12:07

  20. #220
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Ja sam prozore i rolete oprala prije dva tjedna, i onda mi je drugi dan pao snijeg! Sad ih više nemam namjeru prati .7

  21. #221
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I ja oprala prije 2 tjedna (samo prozore, rolete ne).
    Kad napokon dođe proljeće, onda ću opet prozore, rolete i balkone. (Rolete i balkone perem valjda jednom godišnje detaljno).

  22. #222
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    MM smota sve majce na isto, bez obzira na kroj ili veličinu. Ormar mu je ko u Benettonu, pod konac!
    Moj je složen, uredno, ali kad bi mi ko zavirio, voljela bih da njegov otvori, ne bismo se postidjeli.
    Ja to ne znam, mislim da je i to nadarenost, čak mi je i poduku davao, pa smo na kraju završili među majcama, na krevetu. Ali to nije za ovaj "strašni" topić

  23. #223
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Joj, kad bi moj barem svoju majicu s poda pokupio a kamoli da ju složi u ormar, smotanu ili ne .

    Naši ormari nisu za javnost .

  24. #224
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja živim u kući, pa opet ne znam o čemu pričaš Kakvo crno čišćenje prozora
    haha.
    Cuj, kad vise ne budes mogla videjti van kako treba i kad ti se ko meni stalno bude cinilo da je vani izmaglica a unutra sumrak onda se budes odlucila. Do tad, imas pravo

  25. #225

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Gdje ste, žene? Jeste li sve pospremile? Meni je pospremanje grozna tlaka i ne mogu pronaći način da mi kuća bude uredna. Evo baš jutros složim paletu drva, dobro se umorim, ugrijem i sva zadovoljna gledam rezultat svog truda. A ONDA pomislim da me čeka POSPREMANJE iliti ga rupa bez dna i bez rezultata. Možda bi bilo rezultata kada ne bih trenutačno tipkala nego vukla usisivač ha ha ha. Ustvari mi se plače, a ne smije. Klinci su mi u školi i vrtiću a najmlađi je s bakom, ja ne znam dal da krenem s peglanjem ili pospremanjem kuhinje. Dnevni i hodnik sam svela na pristojan nivo urednosti ostaju soba s gomilom robe i kuhinja s malo manjom gomilom suđa, ipak kuhinju pospremim bar jednom dnevno. Negdje griješim jer iako mi se čini da previše vremena utrošim na pospremanje rezultati su jako kratkotrajni i gotovo nikad mi nije TO TO! Višak stvari mi nije problem ionako imam samo minimum bar što se mene tiče za djecu imam puno više. Redovito bacam viškove u smeće ili nekome poklonim, ali samo je kuća puna svega. Kako vi to rješavate? I nisam neka baš da mi mora bit sve blistavo, ali voljela bih malo više urednosti.

  26. #226
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    je sve što mogu reći na ovu temu

  27. #227
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    dosegla sam martinu zrelost

  28. #228
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


    Mene viroza i komplikacija nakon nje naučila da se opustim.
    Ali i dalje ne dovoljno da ne pazim kako slažem ručnike (ako ih slažem)...


    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, oprosti da se smijem, ja sam mislila da sam jedina koja okrecem etikete na rucnicima i krpama s unutarnje strane kad ih slazem.

  29. #229
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ja počela žmiriti na mnoge stvari i distribuirati poslove na članove obitelji. Nekad čekam malo dulje da naprave, al naprave. Kad baš ne mrem gledati, onda se primim čistke, al radije odem u vrt ili na trčanje.
    Kak bi MM rekal: pa ne mora odmah, bit će, makar za 3 dana. Nekad je za 3 tj.

  30. #230
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ovo je za mene Si-Fi zona

    mi s naočalama imamo prednost... dovoljno ih je skinuti, i sve blista...

  31. #231
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni i dalje, kao i na početku topica, čist stan donosi neizmjerno zadovoljstvo,
    ali sam sve manje i manje i manje zadovoljna

    danas sam se razmahala sa kuaponama, podovima, prašinom...
    i cijelo vrijeme hodam za ukućanima i vičem da paze što rade.
    najgore mi je kad na brzinu nešto žvaknu u kuhinji, operu ruke
    pa od sudopera do krpe obavezno padne koja kapljica, a ja
    ali to samo prvi dan i eventualno pola drugoga.

    sorcie meni ni skidanje naočala, sve vidim

  32. #232
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    sorcie meni ni skidanje naočala, sve vidim
    hahaha....
    ja ne vidim ni kad mi je pred nosom. podesila sam si percepciju na veliku toleranciju

    dakle, ako se ne spotičem na stvari - znači da je pospremljeno.
    ako imam mjesto za tanjur i šalicu za kavu - znači da je pospremljeno.

    ostalog se primim kad imam inspiraciju.
    kad nemam - odmaram.
    skužila sam da se kapi osuše, i da prašina ne bježi.

  33. #233
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja vidim, ali oko kapljica i slicne kategorije ne sizim
    Prihvacam ih kao sastavni dio zivota, stan se prlja i to je tako.
    Ocistis ga da bude cistiji, a ne da bude savrsen jer ako ljudi (i zivotinje) u njemu zive, to ne moze biti

  34. #234
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ah,ja još nisam olabavila po tom pitanju, npr. pod u banji i dalje više puta dnevno na brzinu očistim...imam baby blue pločice na kojima sve svaka dlaka i mrva vidi (naravno,nisam ih ja birala)...i onda kad sjednem na wc i pogledam u pod snervam se... MM je evoluirao od teoritiziranja kako se pod treba čistit (a ne imat kamuflažne pločice) da ga i u praksi čisti, neki sam ga dan ulovila kako psuje i ne vjeruje koliko se brzo nakupe dlake i mucice...i kaže:ajme,pa kako onda podovi izgledaju onima koji čiste samo 1x tjedno?

    prašinu još i toleriram ali ne i stvari koje nisu na svom mjestu...stalno hodam uokolo i vraćam zalutale predmete...ukućani su izdresirani na isto...

    ormari OK izgledaju,nije ko u butizi ali se ne bi ni obrukala da se otvore...

    platnene pelene i moju robu ne dam nikom drugom da vješa...

    khm,a sad odoh riješit suđe pa da kuhinja bude cakum-pakum...

  35. #235
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja mislim da me previše smeta, a ne bih htjela da me smeta. Najviše me živciraju moje dlake (kosa!) koje ima stalno posvuda. Užas i fuj. Ili kapne na pločice u kuhinji voda pa to postanu crne mrlje, pločice žute, ja brišem a uvijek ih ima.

  36. #236
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ah,ja još nisam olabavila po tom pitanju, npr. pod u banji i dalje više puta dnevno na brzinu očistim...imam baby blue pločice na kojima sve svaka dlaka i mrva vidi (naravno,nisam ih ja birala)...i onda kad sjednem na wc i pogledam u pod snervam se... MM je evoluirao od teoritiziranja kako se pod treba čistit (a ne imat kamuflažne pločice) da ga i u praksi čisti, neki sam ga dan ulovila kako psuje i ne vjeruje koliko se brzo nakupe dlake i mucice...i kaže:ajme,pa kako onda podovi izgledaju onima koji čiste samo 1x tjedno?

    prašinu još i toleriram ali ne i stvari koje nisu na svom mjestu...stalno hodam uokolo i vraćam zalutale predmete...ukućani su izdresirani na isto...

    ormari OK izgledaju,nije ko u butizi ali se ne bi ni obrukala da se otvore...

    platnene pelene i moju robu ne dam nikom drugom da vješa...

    khm,a sad odoh riješit suđe pa da kuhinja bude cakum-pakum...


    Suosjećam vezano za pločice, moje su svijetlo žute. Jezivo. Mislim da ostanu intacta čiste ravno tri minute nakon čišćenja.
    Sama birala.

  37. #237
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Suosjećam vezano za pločice, moje su svijetlo žute. Jezivo. Mislim da ostanu intacta čiste ravno tri minute nakon čišćenja.
    Sama birala.


    I ja sama birala.
    Moje su bež i crne.
    Crnih je manje, bež više.
    Grozne su.
    A tako su skuuupe bile i žao mi ih trgat nakon samo tri godine.
    Imam i led rasvjetu u fugama.
    I hidromasažnu kabinu.
    Gdje mi je pamet bila...
    Stanovi trebaju biti čim jednostavniji za održavanje s minimalno namještaja i stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. #238
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Stanovi trebaju biti čim jednostavniji za održavanje s minimalno namještaja i stvari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Potpuno se slažem.
    Prošli tjedan su mi montirali novu kuhinju i svaku sitnicu sam izabrala da bi meni bilo lakše održavati. Naravno da sam gledala da mi bude lijepa, ali prvenstveno jednostavna. Paneli na zidu, neću ja više fuge ribati, ako se mene pita. Bez nape, imam prozor tik iznad ploče za kuhanje. A ploča indukcijska, bez ruba, blaženstvo...samo prebrišem vlažnom krpom.

    Kuća ima da meni služi, a ne ja njoj.

  39. #239
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    imam i ja pametnih rješenja (staklo na zidu u kuhinji,bez fuga),malo namještaja i dosta čistine koju se brzo preleti ali eto radi primarno estetike su "pale" krive pločice i krivi parket...svi mi kažu:ma baš ti je lijep...a ja uvijek nadodam;je,zato sam vas natjerala da skidate cipele na ulasku u kuću, jer ga je tako "lijepo" čistit...pokora...

    Beti,nemam ni ja ruba i prelaza sa ploče na radnu plohu ali čišćenje staklokeramičke ploče ti to nadoknadi...
    doduše,moram priznat da su me one "čarobne krpe" spasile,puno sam brža s njima...

    khm,silne staklene površine sa otiscima njuške i ručica samo ignoriram....

  40. #240
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I kod mene se stan uređuje tako da bude jednostavniji za održavanje, ali kao i svi - ponekad pogodimo, a ponekad promašimo... Ja si neću oprostiti bukov parket, a lijepo mi je majstor savjetovao hrast... Održava se dobro, nema problema, lijep je i topao, aliiii pun je rupa od nogu stolaca, mekan je i podložan oštećivanju. Tja, jedan život nije dovoljan da sve riješimo. Isto sam se nasadila i s pločicama u kuhinji (fuge) ali to je mm birao i nadzirao, dok sam ja bila u bolnici cijeli mjesec. Obzirom na situaciju, još je dobro i ispalo. Slijedeća nam je na redu kupaonica iduće godine, a tu ću dooobro pripaziti na neke stvari. Ali to ne znači da se neću nasaditi s nečim drugim, hehehe...

    Btw. Dok sam još bila pripravnica, prije skoro tridesetak godina, rekao mi je prijatelj koji je došao prespavati da sam ja slučaj za psihijatra jer nisam mogla spavati dok sve suđe nije bilo oprano i obrisano (vrijeme prije suđerice). Sad - sretna sam da je barem u sudoperu preko dana, a ne po kući, iako je bolje nego prije godinu-dvije. Tako da - čistoća i urednost je ok, ali pretjerivanje nikako. Mene su djeca izvježbala da obraćam pažnju samo na bitno. Eto, sad već od ljeta tražim prikladnu kantu za smeće (na staroj je puknuo poklopac) i nikako da je nađem, pa se koristi ova kakva je - bez poklopca. Sad bi onaj lik iz crtića Eustahije Brzić rekao "joj, da me mama vidi...." Bolje da me ne vidi.

  41. #241

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Baš nešto razmišljam (bolje to nego čišćenje HA-HA) kako moja prijateljica s dvoje djece, krasna je majka, radi u tvornici, ima home made savršenu fen frizuru i kompletnu šminku, s lakoćom, (bar se tako meni čini) održava besprijekoran red i čistoću u stanu, možda i zato što je i odrasla u takvoj kući i naučena je tako i alternativa ne postoji za nju. Kod nas doma imali smo puno životinja i stoke i rad u polju je bio prioritet, a red u kući je sporedan, glavno da se nešto skuha, opere suđe i roba i okreči prije Uskrsa. Ja izgleda ne znam održavati čistu kuću , mada čistim svakodnevno po par sati i to mi je tlaka. Dok rad u vrtu ili spremanje drva doživljavam "kao da sam na pikniku" - riječi mog dragog.
    To je to od mene - idem pospremiti kuhinju , drugi put i druga perilica danas.
    PUSA

  42. #242

  43. #243
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ispadne mi kilometarski link
    Uglavnom, meni su ove kante san.
    Cijena bome nije

  44. #244

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Još da se same "voze" po kući i skupljaju smeće, di bi nam bio kraj. Ali to je samo san, kao i krpe za brisanje na daljinski

  45. #245
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Imaš Roombe za to.
    Joj, kakve slatke brige vas sa kućama.

  46. #246
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj Roomba.
    Užas živi.
    Imala sam ga. Izluđivao je mene, psa, vrti se po stanu, zapetlja u kablove, zapne na pragu, spremnik za čas pun, kći i ja dugokose pa mu se naše lasi namotaju oko četkica pa čupaj to rukama van, ma...
    Zlifrala sam ga podstanaru. Ne znam koristi li ga.

  47. #247
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja Roombu uključim i zatvorim vrata. Tko bi izdržati gledajući ga koliko puta prođe kraj mrvice i ne pokupi ju No, kad završi, sve je savršeno čisto.
    Naravno, treba maknuti kabele ako su po podu. Meni je on super za spavaće sobe, pustim ga unutra dok nikoga nema, a on vrijedno radi.
    I da, imam kuću, na kat. I dvorište. I vrt. I nisku toleranciju na nered. Tko bi inače izdržao? A volim kad je čisto i uredno, ali ne volim čistiti. Pa radim kompromise, na dnevnoj bazi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 17.01.2018. at 06:52

  48. #248
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Fala, nabavila u međuvremenu neku plastičnu jeftinjaru, ali još tražim trajno rješenje. Dobro će mi doći ideje s linka.

    Nadam se samo da će Grad Zagreb napokon osigurati odlaganje razvrstanog otpada po kvartovima. Pravi razlog zašto još nisam nabavila novu kantu je taj što tražim nešto s mogućnošću separiranja. Za sad imam plastične boce, limenke i papir na balkonu, kao i plastiku vrsta raznih, a ostalo je u kategoriji komunalnog otpada. Nemam odvojeno odlaganje biootpada jer nemamo kontejnere za to.

    * * *
    Kad budem kupovala novu kantu, vodit ću računa da bude lako periva.

  49. #249

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Roombu imala moja sveki, pa je dolazila meni po moj stari usisivač, jer ova ne "hvata kuteve ". Ne znam, nisam probala. I meni kompromisi spašavaju živce,inače.....
    Kad me spopadne želja za čišćenjem , znam da moram žuriti napraviti što više , jer "prođe baba s kolačima" i počinje muka .

  50. #250
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ima Roomba i Roomba. Različiti modeli su različito učinkoviti (usisna snaga, algoritmi, odnosno pare i muzika), a sigurno ovisi i o prostoru (može li se zavući oko namještaja, kablovi, tepisi, tegle za cvijeće i štoliveć ljudi drže na podu) pa je zato nekima nezgodna. Naša ima metlicu od cca 10 cm kojom pročačka kuteve i baš me zadivilo kako je "uporna". Čak sam mislila da nema šanse da skupi dlake koje se skupe oko i ispod nogu od stolaca pa i to usiše. Povremeno moramo koristiti obični usisavač za npr. stepenice i pseće jastuke, ali generalno s dva velika psa i kad se sjetim da sam prije usisala ujutro, a do podne je sve puno dlaka, ja sam više nego zadovoljna. Mi nemamo tepihe pa pojma nemam kako njih obradi.
    Ali sreća koju osjećam kada se vratimo doma, a sve je čisto...
    Po meni je jedini nedostatak veličina spremišta.

    A propos kanti za smeće, mi smo kupili ovu u Konzumu prije 5-6 godina i bila je super prije nego ju je svekrva otuđila https://www.polyvore.com/kanta_za_sm...ng?id=95627244
    Sada imamo neke viseće Brabantie unutar ormarića i nisam baš pretjerano oduševljena. Imaju neki čudan način prišvršćivanja pa povremeno znaju otpasti.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •