Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 386

Tema: Život na selu - prednosti i nedostaci

  1. #151
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    ne mrzi svoje roditelje nego uzmi život u svoje ruke,završi školu. Ali škola ti mora biti prioritet.
    Kufrija nadam se da si bacio malo pogled na profil ovog foruma, ovdje je mnogo žena sa 40+ godina i nekoliko djece što manje, što veće, i školaraca i onih pred završetkom škole, ako želiš poslušati, ovdje možeš dobiti dobre savjete. Da ponekad pukne između roditelja i djece, događa se, ali ne budi toliko ljut na njih, to nije rješenje, oni su ipak tvoji roditelji, kakvi takvi, ali su tvoji. Sjeti se samo domova za napuštenu i nezbrinutu djecu. Sjeti se ratom razorena područja, to su tek patnje djece. To je tek pravi pakao, ti nisi u paklu. Samo polako, smiri se, stani malo na loptu, udahni, izdahni i počni konstruktivno razmišljati, a to bi za početak bilo sljedeće:

    Ja ti samo još jednom potcrtati ovo, sam si rekao da hoćeš, napravi to i neka ti to za sada bude prioritet broj jedan, bez škole neće ići, pogotovo ne u ova današnja vremena, tek si onda naježio ukoliko ne završiš školu, tek onda nećeš moći ništa, ni minimum onoga što si želiš u životu. Sretno i misli na školu!

  2. #152
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    X. Upravo neskolovanje te betonira na selu i za to ne mozes pak okrivir roditelje. I koliko god je koji put bas cef prepustit se mrznji i bijesu ako ne izrode pozitivnu akciju stila nastavak skolovanja nista od toga. A apropos razmazenosti ja se sjecam sebe kako sam se u toj dobi cudila kako ja ovako genijqlna ispadoh od njih dvoje...a nista mi niti nisu bili nqpraviki od ovakvih poteza...tako da to razmisljanje ide s tom dobi al moras zavrsit u necem produktivnom inace jao.

  3. #153
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lijeni, razmaženi balavac koji traži opravdanje za svoje promašaje.
    Nema društva? Pa jasno kad su svi njegovi vršnjaci u školi.
    Uh, kako bi on meni orao da zasluži ručak.
    Nećeš u školu- kopaj!
    I ne bi mu palo na pamet vrijeđati i omalovažavati pametnije od sebe.

  4. #154
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Lijeni, razmaženi balavac koji traži opravdanje za svoje promašaje.
    ...
    I ne bi mu palo na pamet vrijeđati i omalovažavati pametnije od sebe.
    Uf, Tanči... Zašto ti misliš da smiješ njega vrijeđati?

  5. #155
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kufrija prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako prvo cu spajalici reci da je SUPER CURA od koje mi netreba misljenje jer takvih imam i previse, mozda sam prekinuo skolovanje al nisam ''nekulturna seljac'na'' ja cu je zavrsit, nije bitno kako ali hocu...
    Onu sam poruku napiso za sve roditelje u kakav bi polozaj dijete mogli dovest da ga presele u selo s obzirom da je dijete zivjelo 13 godine u gradu i skroz naviklo na to, nije pravilo al se moze dogodit.
    Ovima sto kritiziraju, nevide dalje od svog prsta i naposljetku nezele sagledati situaciju iz malo drugacije perspektive zazelio bi vasoj djeci sve ono sto se meni dogodilo pa uzivajte u njihovom prekidanju skolovanja
    To je bila dobronamjerna poruka, al ocito neki ljudi ne mogu shvatit poantu, ili nezele...Neki su se mozda nasli uvrjedeni jer su sa sela, ne znam al znam da mi je sada zao sto sam nekome htio pomoc, svaka vam cast, toliko o postenju

    Zato!
    Zato jer mi je dosta balavurdije s ajfonima, u airmaxicama,site i odjevene po posljednjoj modi koji pljuju po roditeljima i svima sličnima, a oni nisu u stanju ni najobičniju školu završit jer pazi, molim te, mora putovat do nje.
    Svašta!
    Ja putujem cijeli svoj život po sat i pol/ dva u svakom smjeru. I?
    Pa šta.
    Svi putuju, baš svi.
    A on ne bi.
    On ne bi ništa.
    Radije piskara po netu i vrijeđa ljude i kuka kako mu je teško.
    Posljednje uređivanje od apricot : 08.10.2014. at 10:38

  6. #156
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    E, pa sigurno bi i on našao dobar razlog zašto je slobodan vrijeđati. Dosta mu je odraslih koji na prečac zaključuju da dijete koje s 15 godina napusti školu može jedino biti razmažena lijenčina, recimo.

  7. #157
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    On je izvrijeđao.
    Spajalicu konkretno nazvao primitivnom seljankom, a i sve roditelje.
    Njega nitko nije vrijeđao.
    No, nebitno.
    Ionako je vjerojatno trol.
    Trol ili ne,
    Svak ima pravo na svoje mišljenje.
    Ja sam svoje napisala.
    Kome se ne sviđa nemora čitati.

  8. #158
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Eh, moram priznati da sam se nasmiješila jer sam se sjetila tih emocionalnih planina i dubina tipičnih za adolescenciju
    Kad smo se ja i dragi selili na selo razmišljali smo i o budućem podmlatku, ali bio je tek u planu pa je situacija drugačija.
    No, sjećam se kako sam ja bila ogorčena na roditelje jer smo se kad sam ja bila dijete preselili u manji grad, u kojem nije bilo mjesta za izlaske kakvi su meni bili zanimljivi i za sve sam morala ići u grad busom. Kasnije sam ostvarila san i živjela par godina u velikom gradu, da bih zatim zbrisala u još manje selo, kako kufrija kaže, bez dućana i ičega, sva sretna :D
    S druge strane, samnom je tada u srednju išla cura iz sasvim malog sela, identične situacije kao kod ovog mladića, ali ona se nikad nije žalila. Bili smo dobro društvo pa smo uvijek s njom zajedno tratili vrijeme do busa i redovito je prespavljivala kod nas vikendom i tako normalno izlazila van kao i mi.
    maj pojnt iz:
    iz svake situacije moš izvuć dobro ili loše i to ponajprije ovisi o tvom stavu. to što si na selu ti sigurno neke stvari otežava, ali još hrpu puta u životu će ti razni faktori otežavati razne životne situacije i sad je super prilika da se naučiš nositi s tim. iako ti se sada tako ne čini, tvoj najveći problem nije to što si na selu, već to što se roditeljima osvećuješ akcijama koje će tebi donijeti najviše štete in the long run. u svakom slučaju, pamet u glavu i sretno!

  9. #159
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Potpis na ovo zadnje od rutvice, a apropos medjusobnog vrijedjanja, jos manje imam razumijevanja za ono koje dolazi od onih koji bi trebali bit stariji i mudriji od jednog adolescenta pa nek je i trol!

  10. #160

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Ja nisam ovdje dosao trazit savjete al svejedno zahvaljujem na brizi i trudu... Ja imam jasan cilj ispred sebe i vjerujem i znam da cu uspjet, da ga u sto kracem opisem... u 1 mjesecu polazem vozacki, u 7 mjesecu pocinjem radit kod tate u njegovom obrtu, zaradim pare do kraja sezone i kupim skolu, nastavim radit cijelu godinu i onu sljedecu sezonu, imam para kupim auto otvorim obrt u zeljenom gradu i preselim se tamo s tim da jos imam i stan tamo...
    Tanči kad se vec nazivas pametnijom od mene, onda si trebala bit dovoljno pametna da me ne zanima tvoje glupo misljenje kao sto sam vec i napisao...Naveo sam vec sto mislim o takvima pa se necu ponavljat, nadodao bi samo iQ sobne temperature
    ajfon nemam (iako sam imo predispozicije da ga imam), ne nosim maxice jer mi je seljacki da nosim ono sto svi nose, nosim Air Affect White, i ne odjevam se po posljednjoj modi nego uvijek uzmem nesto iz prosle kolekcije na snizenju, naravno u sklopu mog osobnog stila (Majica sa sto manje boja i natpisa po mogucnosti da je u cijelosti jednobojna i nema nikakav natpis, traperice i navedene tenisice)
    Isto me zanima kako si jedini razlog zasto ne idem u skolu uzela da se mora putovat iako ih ima dosta koje sam opisao a i jos koje nisam, to su opisat u samo jednoj recini: '' Ljudi vide samo ono sto zele vidit''
    Svima onima koji su svhatili u kakvoj se situaciji nalazim, zazeljeli mi srecu i dali pokoji savjet bi zahvalio i neka im je sve najbolje u zivotu

  11. #161
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kao srednjoškolka, osamdesetih , žalila sam što ne živim u zagrebu gdje je luda zabava. kad sam počela studirati shvatila sam da je luda zabava daleko od mene puno tramvajskih stanica kao i moj faks (živjela sam kraj kvatrića, znači u nekom širem centru) i zažalila za mojim karlovcem gdje je škola i hrvatski (diskač moje mladosti) na 5 minuta od kuće.

  12. #162
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mater i otac su ti napravili ono što su mislili da je najbolje za vašu obitelj. Prekinuti školu ti je najgora stvar koju si mogao napraviti jer si se na taj način potpuno izolirao od svijeta. Osim toga, nećeš ni posao moći naći i što si onda napravio od svog života? Ja živim u malom mistu i moja djeca će u srednju isto morati putovati. To nije nešto što djeca ovdje smatraju tragedijom, baš obrnuto, to vide kao prednost i ogromnu foru, maknuti se iz svog mjesta i upoznavati nove ljude i novi grad. Nemoj biti tako kritičan, samo ćeš sebi naškoditi, ne svojim roditeljima. Stvaraš negatvne i ružne osjećaje a kad te lupne iz guzice u glavu da si malo previše zabrijao i donio krive odluke u životu, bit će ti žao. Danas ljudi bježe iz gradova jer traže mir. nemoj biti ljut na roditelje jer sigurno nisu mislili da ćeš to doživjeti tako teško. Treba u svemu u životu tražiti prednosti i dobre strane, pa ćeš ih i naći. A ako tražiš samo ono negativno, čitav život će ti se pretvoriti u crnilo i bunilo. Mlad si, možeš sa svojim životom što god oćeš. Upiši se u školu i vidjet ćeš koliko će ti se život promijeniti nabolje. Još te hormoni pucaju, sve je to normalno, maer i otac su ti glavni krivci za sve. A nsiu, vjeruj mi. Svi smo mi imali takve faze i sve će to proći, samo što ćeš se bez škole naći na nuli i opet ćeš morati sve ispočetka. Pa bolje da kreneš odmah.

  13. #163
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ma, baš strašno.
    Kakvi su to roditelji??
    I još mu priskrbe stan u gradu, posao u vlastitom obrtu, ma sram ih može biti.
    I školu ćeš, veliš, kupiti?
    Šteta što se ne može kupiti i pamet s njom, ili bar pravopis.

  14. #164
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 08.10.2014. at 08:59

  15. #165
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    flame and troll alert.

    pogledajte mail koji je naveo za kontakt.

    netko se lijepo zabavlja i /ili možda skuplja inspiraciju za novi članak u jutarnjem.



    p.s. ako si stvarna osoba sa stvarnim problemima, ispričavam se

  17. #167
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Izgleda da je.
    Množe se.
    Danas se opet pojavila jedna tema: pukao mi kondom, jesam li trudna...

  18. #168
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ocito je zdravstveni odgoj vise nego potreban.

  19. #169
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.







    Živa šteta da ne nastavi školovanje kad je ovako nadaren

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Dobro pametnjakovici, bit cu brutalno iskren prema vama jer vidim da drugo ne zasluzujete!
    Svi svi, svaka cast izuzetcima ste toliko nesigurne osobe, nesigurne u svoje postupke pogotovo sa djecom da cete radije doc na forum i zatrazit savjet od neke nepoznate osobe iako ne znate kakva je i kakvi su joj stavovi nego postupit kako vi mislite. Ta osoba ce vam dat savjet, ne kako ona misli da je ispravno nego kako misli vecina, cisto da ne ispadne chod. I tako se u krug vrte isti savjeti, necu rec ni da su losi niti da su dobri nego prosjecni!
    Zadovoljni ste sa prosjekom okej...
    Umjesto toga, mozete racionalno pogledat na situaciju, dobro razmislit i shvatit cete da imate pregrst mogucnosti za napravit i onih dobrih i losih. Lose se stave na stranu, a od dobrih vam ostane 80% nadprosjecnih mogucnosti. Samim time sto ste ih vi smislili, vi najbolje poznajete situaciju i vi sami si mozete postavit konkretnu predodžbu onoga sto cete napravit

  21. #171
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.
    Mene sad zanima kad je ovo politicki korektno. Da si umjesto osnovna napisala srednja, ne bi bilo ok.

  22. #172
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.
    kažem ja, na svaku temu itekako vispren komentar, nema da fali. Nema!

    Nije ti već nitko dugo, pa evo mene: sjedni, 5!
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.10.2014. at 19:29

  23. #173
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kao dečko sa samo osnovnom školom, bome se lijepo izražava, a i piše. biće dosta čita.

    da, da
    ne lektire, čita rodin forum !!!!
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 08.10.2014. at 22:04

  24. #174
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    A rodin forum je All in One....sve knjige sažete na jednom mjestu...nego dečko,javi se ponekad kako ide škola,dal si bolje volje. Pokaži ljudima da kad se hoće sve se može

  25. #175
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Iako se i meni čini da ovaj Kufrija trola, ipak ću za slučaj da ne trola reć da nikako ne bih bez žešćih egzistencijalnih razloga selila školsko dijete iz grada na selo protiv djetetove volje. Imam iskustvo života i u jednom i u drugom, i za školsko dijete takva selidba mi spada pod 'dabogda imao pa nemao'. Selila sam se do sada, sasvim sigurno ću se i u budućnosti (priroda posla, ali školska djeca će u našoj obitelji svakako imati pravo sudjelovat u odluci o destinaciji.

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj more prvotno napisa Vidi poruku
    Iako se i meni čini da ovaj Kufrija trola, ipak ću za slučaj da ne trola reć da nikako ne bih bez žešćih egzistencijalnih razloga selila školsko dijete iz grada na selo protiv djetetove volje. Imam iskustvo života i u jednom i u drugom, i za školsko dijete takva selidba mi spada pod 'dabogda imao pa nemao'. Selila sam se do sada, sasvim sigurno ću se i u budućnosti (priroda posla, ali školska djeca će u našoj obitelji svakako imati pravo sudjelovat u odluci o destinaciji.
    Slažem se.

    Ali ima životnih situacija (roditeljskih) koje ne dozvoljavaju baš puno manevarskog prostora.

    Kako god bilo - meni se čini da u Kufrijinoj obitelji nije najveći problem selidba na selo nego nedostatak komunikacije. Da je toga bilo na vrijeme, on bi sigurno lakše prebrodio i selidbu na selo i vjerojatno mu ne bi palo na pamet odustati od škole. ALi mlad je - još stigne nešto učiniti za sebe.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Bar netko razumije situaciju, ma da je bilo ne znam koliko komunikacije jednostavno nije prirodno i normalno stavit gradsko dijete u neku vukojebinu i tu je kraj price po svim tockama...
    Mogu ja sad nabrojat more razloga, al cemu to kad ce spajalica i tanci nac za svaki pojedini razlog neko glupo opravdanje na koje se ja opet mogu nadovezat pa opet oni i do kada tako? meni se to neda bas...
    Tu se ne zivi zivot na koji sam ja naviko, kakav sam ja zivio, kakav volim zivit i nakraju kad sam ga izgubio kao da sam izgubio sve i taj se zivot pretvorio i jednu gorucu zudnju za koju cu se borit do kraja!
    Radi se o tome da su moji roditelji ako su se bas morali preselit imali izbora preselit se u grad ili u ovu jazbinu, nazalost nisu mogli gore odabrat pa sad ja ispastam zbog njihovih ne promisljenih odluka, ali ajde shvatit cu ovo sve kao jednu dobru dobru zivotnu lekciju i ako se ikada nadjem u situaciji u zivotu da budem razmisljao selit se na selo kad budem imao svoju djecu ako budu starija od 7 godina to se nece dogodit!

  28. #178
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bio neki film na tu temu, na kraju naravno happy end, naprasno preseljena tinejdzerka iz grada na selo se adaptirala, nasla ljepote zivljenja na selu, nasla drustvo, pomirila se s roditeljima, zelim od srca tvojoj obitelji mir
    ja sam se selila nakon poroda u mali grad, sad razmisljam da necu djecu selit kad budu veca, al ko zna sta nas ceka

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    To ti je samo lekcija u životu. Neke stvari moraš otrpit iako ti nisu baš po volji. Svi se nađu u toj situaciji prije ili kasnije. I to ne traje vječno, proći će.

  30. #180
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Neke stvari ne prolaze same od sebe. Nekad se treba pokrenuti , a ne stajati na mjestu i kukati.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Pa nisam se valjda dobro izrazila. Meni se podrazumjeva da ako nečim nisam zadovoljna to pokušavam promijeniti i naći rješenje. Nisam mislila da će proći od sjedenja i kukanja, makar se i to nekad dogodi.

  32. #182
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj kufrija prvotno napisa Vidi poruku
    Bar netko razumije situaciju, ma da je bilo ne znam koliko komunikacije jednostavno nije prirodno i normalno stavit gradsko dijete u neku vukojebinu i tu je kraj price po svim tockama...
    Mogu ja sad nabrojat more razloga, al cemu to kad ce spajalica i tanci nac za svaki pojedini razlog neko glupo opravdanje na koje se ja opet mogu nadovezat pa opet oni i do kada tako? meni se to neda bas...
    Tu se ne zivi zivot na koji sam ja naviko, kakav sam ja zivio, kakav volim zivit i nakraju kad sam ga izgubio kao da sam izgubio sve i taj se zivot pretvorio i jednu gorucu zudnju za koju cu se borit do kraja!
    Radi se o tome da su moji roditelji ako su se bas morali preselit imali izbora preselit se u grad ili u ovu jazbinu, nazalost nisu mogli gore odabrat pa sad ja ispastam zbog njihovih ne promisljenih odluka, ali ajde shvatit cu ovo sve kao jednu dobru dobru zivotnu lekciju i ako se ikada nadjem u situaciji u zivotu da budem razmisljao selit se na selo kad budem imao svoju djecu ako budu starija od 7 godina to se nece dogodit!

    Zanimaju me odgovori na par pitanja: kakav si ti to točno život živio u gradu a da ti je onemogućen?? Učestali posjeti kinu? Kazalištu? Traninzima? Muzejima? Koncertima? Na sve se to može ići i sa sela...

    I kako to misliš da ćeš se za svoju žudnju - da živiš u gradu, boriti, ako si napustio školu?


    Pišeš sa puno gorčine o svojim roditeljima, kojima i nemaš što zamjerit osim preseljenja ( bar to ne navodiš), i koji te, koliko vidim i još uvijek uzdržavaju..To im želiš vratiti na način, kako si ono rekao , da te ne vide i ne čuju 5 godina

    Ideš u školu, zaposliš se, kupiš auto, koja je prepreka da onda svugdje ideš.. Pa i sad.. trudim se biti pristojna, ipak sam na Rodinom forumu, no znaš li ti koliko djece putuje u školu...a odraslih ljudi na posao...? Putovah iz V. Gorice u Zagreb_ Pešćenica u srednju, po sat dvadeset minuta u jednom pravcu...tjelesni mi je bio u suprotnim turnusu...što bi značilo, ako se vraćam, 5 sati dnevno puta, il da sjedim negdje u gradu i čekam... I što sam trebala? Napustit školu?? Tražit roditelje da se presele preko puta škole??

    Ti mi nekako djeluješ kao osoba koja u životu gleda i fokusira se samo na ono što ti se ne sviđa i tako ostaješ nikad zadovoljan.. Nema to veze sa tvojim godinama, vjeruj..Takvih, grintavih osoba ima od dvije do sto dvije godine,,to je crta ličnosti, tebi je čaša poluprazna, i to je

    No, boli me ovaj stav prema roditeljima koji su sada najgrozniji jer su se preselili.. Dok im sudiš zapitaj se kakav si ti prema njima...i sudi si strogo kao što njima sudiš... Oni imaju dijete kojemu su dali sve što su mogli (nigdje ne pišeš da su te na bilo koji način zanemarivali, dapače), a dijete upire na njih prstom, krivi ih za vlastiti nedostatak ambicije i motivacije, želi ih "kaznit" neviđanjem...dijete napušta školu, al oni ga vade iz gabule i zapošljavaju (napisao si da ćeš radit kod tate)... I u svemu tome najveći je problem što nisi u gradu - kažem ti, za sitno si prodao svoje!
    Posljednje uređivanje od anin : 09.10.2014. at 22:36

  33. #183
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Podigla bih ovu temu.
    zanima me tko je s foruma na selu?

    muz i ja, gradska djeca. upoznali se i zavrsili fakultete, par godina radili i pobjegli na selo. odavde mogu samo u jos vecu vukoj... (pripi....). obozavam selo, obozavam mir, obozavam taj osjecaj kad izadjes i ne sretnes nikog, sloboda.
    imamo strine, tete, bake i djedove u dosta velikim gradovima i cesto ih posjecujemo. tako da mislim da ce tu djete biti pokriveno.

    imam prijateljicu koja je odrasla na selu. i ona je ucila ko manijak da pobjegne od tamo.
    za sada nam je financijska situacija takva da kad god zelimo mozemo u grad (nadam se da ce takva i ostati).

    otkad zivim na selu znam sto jedem i to me jako veseli, a i postivam seljaka sve vise i vise.
    ima ona jedna izreka: bolje biti seljak na selu, nego seljacina u gradu

  34. #184
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    Ja sam na selu, 30-tak km od grada.doselila sam se kad se udala. Nemam nista protiv sela,odgovsra mi mir pogotovo jer radim u centru grada pa ajde moglo bi se reci da imam oboje. Ono sto mene smeta je putovanje. Puno ode na auto,vremena i novca. A i nikud nemozes samo skoknut,npr.ako si dosao sa posla pa bi za dva tri sata otisao opet do grada. To se ne isplati. Pa sve sto imas moras kad ides sa posla,pa juris jer hoces doci sto prije. Nemogu na nikakve aktivnosti jer sve iziskuju ponovnu voznju do grada.sad su mi klinci jos mali ali kad krenu aktivnisti,dosta smo ograniceni u ponudi.a i javni prijevoz je stvarno lose organiziran.to ajde ipak ovisi od mjesta do mjesta.

  35. #185
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Suma,
    baš lijepo da uživate, ja nisam taj tip.
    Obožavam prirodu, šumu, mir i šuškanje lišća al ne toliko da bih mogla preseliti se iz grada i živjeti na selu.

    Ipak su mi prednosti grada veće, iako mislim da postoji velika razlika jel se radi o metropoli ili gradu osrednje veličine.
    Ja mislim da je obitelji s djecom čak lagodniji i mirniji život u manjem mjestu nego npr. u Zagrebu.

    A s druge strane nije isto jel živite negdje u kući na osami ili ipak u nekom "većem" selu u kojem koliko toliko postoji nešto organizirano na razini sela/općine a vezano uz potrebe vašeg djeteta i vas kao obitelji.

  36. #186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Uletila tigrić eto to su te stvari o kojima ja pričam.

  37. #187
    tigrić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    1,241

    Početno

    A i kod mene je drugacije sto sam se ja doselila u mm-ovo selo,gdje su mu svi,familija,svi ga znaju i on sve zna. Pa je meni vise oslobadjajuce hodati kroz guzvu u gradu i sa nikim ne razgovarati nego prosetati do jedinog naseg ducancica i razgovarati sa svakom bakom na prozoru,susjedom u dvoristu i sl.

  38. #188
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja bih rekla da je moje predgrađe predgrađa Zagreba zapravo selo, no neki se ne bi slozili samnom.
    Imamo i sume i livade, i kokice i vrtove, al opet i skole i pokoju zgradu i svu infrastrukturu za relativno dobru povezanost s centrom.
    Ne bih svjesno mogla na manje.
    Ne bih da mi djeca nemaju opciju samostalnog odlaska u skolu i na dodatne aktivnosti, ne bih da ih apsolutno svugdje moram voziti.
    Imamo viksu na selu, al tamo cemo kad djeca odrastu.

  39. #189
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Nije svejedno što se podrazumijeva pod pojmom "selo". Ako selo znači da moraš klince voziti u školu i na sve slobodne aktivnosti - to mi je teško prihvatljivo. Ako selo znači da imaju školu u dosegu pješačenja ili školski bus, o tome bih već razmislila.

    Isto - odlasci na posao - nedajbog da nemaš auto ili da nemaš za gorivo ili da NEMA goriva za kupiti (teško zamislivo, ali ne i nemoguće u nekoj ne predalekoj budućnosti), uložiš hrpu para u kuću, a ono - nula bodova.

    Da sad biram i da se nismo poslom i nekretninama već debelo ušančili u metropoli, moj izbor bio bi manji grad ili mjesto, a ne baš selo sa svom seoskom romantikom. Za godišnji odmor može, ali za stalno živjeti - ne baš.

  40. #190
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije svejedno što se podrazumijeva pod pojmom "selo". Ako selo znači da moraš klince voziti u školu i na sve slobodne aktivnosti - to mi je teško prihvatljivo. Ako selo znači da imaju školu u dosegu pješačenja ili školski bus, o tome bih već razmislila.

    Isto - odlasci na posao - nedajbog da nemaš auto ili da nemaš za gorivo ili da NEMA goriva za kupiti (teško zamislivo, ali ne i nemoguće u nekoj ne predalekoj budućnosti), uložiš hrpu para u kuću, a ono - nula bodova.

    Da sad biram i da se nismo poslom i nekretninama već debelo ušančili u metropoli, moj izbor bio bi manji grad ili mjesto, a ne baš selo sa svom seoskom romantikom. Za godišnji odmor može, ali za stalno živjeti - ne baš.
    isto ovako.

    Iako imam osjećaj da je kod sume baš selo i to možda čak relativna osama.
    suma ajd opiši još malo svoje selo malo.


    cubana tvoje nije selo po mojoj prosudbi jer znam u kojem predgrađu živiš.

  41. #191
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Lili je CUbana zivi kao i ja na selu. koliko god se to cinilo necim drugim. ja je kuzim skroz.

  42. #192
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj tigrić prvotno napisa Vidi poruku
    A i kod mene je drugacije sto sam se ja doselila u mm-ovo selo,gdje su mu svi,familija,svi ga znaju i on sve zna. Pa je meni vise oslobadjajuce hodati kroz guzvu u gradu i sa nikim ne razgovarati nego prosetati do jedinog naseg ducancica i razgovarati sa svakom bakom na prozoru,susjedom u dvoristu i sl.
    haha, da, iz ovog razloga mi nikad nije bilo jasno zašto ljudi povezuju selo sa riječima poput mir i privatnost

  43. #193
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    mi se selimo u selo na otoku izvan RH koje doduse ima skoro sve sto i Graz bez shoping centara, ali ja nikad nisam živjela na selu. Pratim ovu temu za pozitivna iskustva i inspiraciju o prirodi.... Jer za sad najbliže prirodi živjela sam u Gračanima i izdržala sam do zime
    Posljednje uređivanje od pikula : 08.12.2015. at 09:26

  44. #194
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    odnosno ima taj centar kao mini Graz i okolo sela, ali sve je 10,15 min autom, dobro povezano.

  45. #195
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili je CUbana zivi kao i ja na selu. koliko god se to cinilo necim drugim. ja je kuzim skroz.
    a bit će da si u pravu, ja znam samo naziv predgrađa al puno ovisi gdje si točno lociran.

    Ajd nam ti spajalice iz prve ruke reci, ti si preselila iz grada na selo, koje su prednosti/nedostaci.
    Iako meni bi bilo puno lakše za pojmit u glavi da ljudi govore o konkretnim nazivima sela, predgrađa onda nekako lakše pojmim, al razumijem da ne govore radi privatnosti.

  46. #196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mi se selimo u selo na otoku izvan RH koje doduse ima skoro sve sto i Graz bez shoping centara, ali ja nikad nisam živjela na selu. Pratim ovu temu za pozitivna iskustva i inspiraciju o prirodi.... Jer za sad najbliže prirodi živjela sam u Gračanima i izdržala sam do zime
    imat ćete more

    pikula ja jedva čekam da se preseliš i javiš nam koji je to otok, jako sam radoznala

  47. #197
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    nase selo je jako malo, nema nista u selu. za sve moras u auto ili na skolski autobus (po zakonu u hr moraju ti osigurati prijevozu djeteta u skolu - bar mislim). znaci javni prijevoz imas kad ima skole.
    ja nemam problema sa tim caskanjem s "babama" (neka se nitko ne uvrijedi). mi smo vec u nasem selu proglaseni kao oni koji se s nikim ne druze. ne da mi se piti te isprazne kave (radje cu visit na kompu ). pogotovo sto seljani kad popijes jednu kavu ocekuju da ces svaki dan piti kavu - brate naporno - pa s nikim ne pijem svaki dan kavu... druzimo se sa prijateljima - ili oni dodju ili mi odemo, jako malo sa seljanima.
    selo je udaljeno cca8 km od manjeg grada. taj grad ima sve, a opet nema nista .
    meni je to ok. vozati cu djete na neke izvanskolske aktivnosti, ali daleko smo mi od toga. a i budimo realni vecina djece iz mojeg razreda u osnovnoj je isla na hrpu izvanskolskih aktivnosti (i ja) i nije da smo sad neki vau, sve neki prosjecni li ispodprosjecni zivoti, dapace onaj nalosiji u razredu (zanemarivan od strane roditelja) mi je ispao najbolji covjek i ima lijep zivot. muz i ja znamo jezike, mogu djecu to od doma uciti, sporta oko kuce koliko hoces. al ja sam nadobudna i vjerujem da cu razvazati djecu u buducnosti (pisati cu mozda o tome za desetak godina )

    a ovo sto Peterlin prica o nestasici benzina, po meni ce tu prvi ljudi u gradovima nadrapati. na selu barem imas sto jesti.
    Posljednje uređivanje od suma : 08.12.2015. at 09:46

  48. #198
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    mi se selimo u selo na otoku izvan RH koje doduse ima skoro sve sto i Graz bez shoping centara, ali ja nikad nisam živjela na selu. Pratim ovu temu za pozitivna iskustva i inspiraciju o prirodi.... Jer za sad najbliže prirodi živjela sam u Gračanima i izdržala sam do zime
    sretno!
    meni je fascinantno koliko si na selu povezaniji s prirodom i koliko bolje iskoristavas, npr. zimsko sunce. i puno bolje primjecujes smedju zimu, zeleno proljece, suho ljeto, jesen - predivne boje jeseni. u gradu to promakne taj cas....

  49. #199
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    koliko ta vaša sela npr imaju stanovnika? par stotina ili manje od 100?

    suma prekrasan opis prirode Zvuči idilično al pomisao da ne mogu kupiti kruh a da ne sjedam u auto mi nije mila

    A koliko vam ode vremena za otići na posao i natrag? Slažem se da dijete ne mora ići na vanškolske aktivnosti, al onda bi bilo lijepo da ima neki ekipicu u selu za družiti se.

  50. #200
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    puno vremena je za otici na posao i natrag, 1h dnevno, ako ides u ducan i 2h dnevno, ali s vremenom se naucis ici u trgovinu na mjesecnoj/tjednoj bazi - ali mi skoro sve uzgajamo sami...
    kruh ti voze na kucni prag. skoro svaki dan ide pekara - kombi, a i nekoliko puta tjedno ducan - kombi. koliko znam po lici ide i vocarna u kombiju par puta tjedno...
    kruh mjesim u vecini slucajeva, a kad vec putujemo raditi obavimo i trgovinu jer je u gradu naravno trgovina jeftinija.
    selo je ispod 100ljudi...

    ekipicu cu ocito mrati roditi problem je ekipica, ali tko zna, mozda se i doseli.

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •