Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 386 od 386

Tema: Život na selu - prednosti i nedostaci

  1. #351
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    mali stan u velikom gradu, na malo godina i s malom ratom uopce nije losa ideja. cijene su fakat niske i, ako mozete, go for it. ne da se odreknete svega, ali, uz malo 'koncentracije', ako je dostizno, ulozite. kao, ne isplati se ulagat u nekretnine, a ne znam zasto onda svi iole bolje stojeci ipak u njih ulazu. i za male ljude, one su sigurnost. koliko te moze kostati 30ak kvadrata?! ako ide na pet god recimo, to ti za cas prode.
    1. malo godina s malom ratom? Otkad to ide skupa?
    2. gdje su cijene niske? Gledam po njuškalu okvirno oko 280-300 tisuća kuna za 30-ak metara kv. stanove, i to na nekim ne posebno atraktivnim lokacijama (sesvetski kraljevac, i sl.), na pet godina te ispadne oko 4.5 tisuća kuna mjesečno, ne računajući kamate.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    276

    Početno

    Evo mene.Umro nam djed pa nisam bila na int.

  3. #353

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Posto ima puno osoba sa sela, molim pomoc: kupujemo kucu, s koliko toliko solidnom okucnicom (moze i negdje u gradu - Zg) ali da se moze na dnevnoj bazi javnim prijevozom na posao u Zg... Sto mislim pod solidnom okucnicom: 500 kvadrata a ne ono imam kucu sa metar okucnice oko kuce... I naravno Vasa ikustva gdje bi bilo najbolje/najjednostvanije to ostvariti. Budzet max 130000 eur (to je ono na najjace).
    Hvala na pomoci u trazenju

  4. #354
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sa tolikim budžetom možeš birati gdje god ti srce želi. Njuškalo je jedan stvarno odličan oglasnik. Ja bih recimo pazila da to bude na nekoj uzvišici, u slabo trusnom području, jer će poplava i potresa biti sve češće.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.02.2016. at 10:05

  5. #355
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    Posto ima puno osoba sa sela, molim pomoc: kupujemo kucu, s koliko toliko solidnom okucnicom (moze i negdje u gradu - Zg) ali da se moze na dnevnoj bazi javnim prijevozom na posao u Zg...
    velika je razlika da li je javni prijevoz ZET, ili ne
    ova druga varijanta je u pravilu jako skupa (Cazmatrans npr)

  6. #356

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    E mi jos nazalost nista nismo nasli: sve ima minijaturne okucnice ili je basnoslovno skupo (trazili smo do 100000 za koliko mislimo prodati svoj stan pa nastaviti otplacivati kredit preseljenjem istog na novu nekretninu). Ako ste sto cule vidjele, hit me

  7. #357
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Zanima li te Zaprešić?
    U zoni Zeta, stanica par metara od kuće.

  8. #358
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Zaprešić je krasan, i lokacija i sam gradić. Da sam u situaciji da biram, to bi mi bilo visoko na listi. Nisi u velikom gradu, imaš sve prednosti malog grada + zadovoljavajuću blizinu velikog grada za sve što nemaš u malom.

  9. #359
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ne znam koji dio grada te zanima, al fakat svugdje sad imas kuca ispod sto tisuca cak, ali gledaj oglase do 150 tisuca, jer ces moci i spustit cijenu vjerojatno. naravno, to su sve stare kuce.

    ja bi gledala maksimir, crnomerec, podsljeme (gracani, sestine). sta bi dala sad da nisam kupila kucu izvan grada 2008, sad bi za malo vise novaca kupila kucu u tim kvartovima. al ko bi znao da ce cijene pasti, i, jos vaznije, ko bi drzao novce na kupu jer smo imali kes i jos bi malo digli kredita.
    istina, to su stare kuce, al meni je vaznija lokacija i okucnica. mi smo sad ovu kucu iz 70-tih koja je bila lose gradena i nikad zavrsena renovirali za nekih 20-30 tisuca eura. i jos je to na selu gdje nema plina i takvih stvari koje ti olaksavaju zivot.

    isto tako moras prodavat stan u isto vrijeme, nista ti ne vrijedi da nades kucu ako ne mozes prodati stan. i pitanje po kojoj cijeni... pa kad imas kupca lako odlucis. mi sad ne mozemo prodat stan, vec godinama...tako da na to isto treba racunati.

  10. #360
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    da, taj potez di ide vlak za zapresic i nakon zapresica je isto lijep i povoljan, a imas vlak koji te vozi do centra svako malo.

  11. #361
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    jedino bi ja radije ipak zagreb, manju i losiju kucu nego zapresic. jer kuce u zapresicu nisu puno jeftinije od zagreba. a kad si u zg ipak mozes taksijem usred noci doc bilo gdje, a do zapresica ne mozes. i onda si osudena na auto ili djeca na skolovanje, izlaske na zapresic.

  12. #362
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    To nije točno.
    Taxi sam platila od Zvijezde do Zaprešića 80 kn.
    Stajalište mi je prekoputa.
    Moja kći ide u Zagreb u gimnaziju.
    Hitna, dom zdravlja, policija, vatrogasci, bus, sve banke, Sud, porezna uprava, Crkva, Lidl, Plodine, Konzum, DM, veterinar, kino, tržnica...su mi u krugu 100-200 m.
    Vlak, Kaufland i Bipa na 10 minuta pješice.
    Rođena sam i odrasla u Zagrebu, ali ovdje sam se preporodila.
    Zaprešić nije selo, već gradić sa svim prednostima manje sredine, a satelit je Zagrebu.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Prolazim kaos u malom selu koji se zove grad. Do specijalizirane Zagrebačke bolnice ne mogu dok tu ne naprave osnovne pretrage. Da sam u Zg (kao što godinama želim biti), stvar bi bila pod kontrolom prije dva tjedna. Dva tjedna je onkološkom bolesniku veliko kao godina.
    Još jedan razlog zbog kojeg mrzim selendre!!!!

  14. #364
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    E, baš to. Ja sam se preporodila otkad sam došla u Zg i ne bih se vraćala na selo ili takav neki "grad" koji više liči na selo jer u tim mjestima kao da je vrijeme stalo. Ne možeš ništa obaviti, a da u redu ispred tebe nije 20 staraca od kojih svaki mora nešto svoje isklafrati sa službenikom koji mu je prvi susjed, kum, ratni drug.

  15. #365
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    U malom mjestu si često osuđen ma jednog ginekologa i jednog obiteljskog liječnika... i ako nisi sretan, tvoj problem.

    No, evo ja sam danas obavila poreznu i gruntovnicu u pola sata u jednom malom gradu. Odmah prva na redu, svi jako susretljivi. Znate li kad bih to obavila u Zagrebu? U tjedan dana, možda?

  16. #366
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hm, ni u Zg baš ne možeš birati, ako nisi pri parama da ideš privatniku jer imaju previše pacijenata i dosta ih ne prima, ili se na pregled strašno dugo čeka.

    Malu smo htjeli naručiti za fizijatra, i stavili su nas tek u travnju. Do tad bi već i prohodala možda pa nema smisla kada treba vježbati sada
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 11.02.2016. at 14:55

  17. #367

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Jaoooo kako bi se mijenjala. Čekati u redu u Zagrebačkoj gruntovnici i gledati kako čovjek umire bez adekvatne zdravstvene skrbi u veeeelikoj selendri su dvije stvari koje nisu usporedive. Razumijem, svi gledamo stvari iz svojih cipela i svakome je njegova najteža.
    Oh.... ok... bit će kako biti mora....

  18. #368

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    neke se stvari mijenja i simo i tamo , Recimo, ja bila prije dva tjedna u zagrebačkoj gruntovnici i obavila sve za 5 minuta

    Inače do svoje tridesete sam živjela u baš tom Zaprešiću i nemam neka sjećanja koja bi me privukla. No ne znači da se ponovo rodim da ne bi bilo drugačije
    Posljednje uređivanje od larmama : 11.02.2016. at 14:59

  19. #369
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    U malom mjestu si često osuđen ma jednog ginekologa i jednog obiteljskog liječnika... i ako nisi sretan, tvoj problem.
    Ovisni, nemora značiti..
    Ja sam u malo gradiću, ima jedno 6-7 ginekologa, isto toliko pedijatara, Opće prakse niti neznam broj, nekoliko poštanskih ureda, banaka kolko hočeš,
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 11.02.2016. at 15:02

  20. #370
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    To nije točno.
    Taxi sam platila od Zvijezde do Zaprešića 80 kn.
    Stajalište mi je prekoputa.
    Moja kći ide u Zagreb u gimnaziju.
    Hitna, dom zdravlja, policija, vatrogasci, bus, sve banke, Sud, porezna uprava, Crkva, Lidl, Plodine, Konzum, DM, veterinar, kino, tržnica...su mi u krugu 100-200 m.
    Vlak, Kaufland i Bipa na 10 minuta pješice.
    Rođena sam i odrasla u Zagrebu, ali ovdje sam se preporodila.
    Zaprešić nije selo, već gradić sa svim prednostima manje sredine, a satelit je Zagrebu.
    Potpis na Tanči. Isto sam rođena i odrasla u Zagrebu ali Zaprešić je grad u kojem odgajam svoju djecu i baš ga volim

  21. #371
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nemam ja nista protiv zapresica. niti mislim da je to selo. ali cinjenica je da kuce nisu puno jeftinije od zg. ovo za taxi stvarno nisam znala, super ako je tako jeftino. samo sam rekla da bi ja ipak radije u zg, i to samo u odredenim kvartovima. ima kvartova u zg u koje ne bi ni u ludilu i zapresic (ili samobor) JE beverly hills u usporedbi s njima, a iskreno i u usporedbi s ovima koji se meni svidaju :D

  22. #372
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    meda u pravu si za cijene nekretnina. Sve je to vrlo blizu.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    1. malo godina s malom ratom? Otkad to ide skupa?
    2. gdje su cijene niske? Gledam po njuškalu okvirno oko 280-300 tisuća kuna za 30-ak metara kv. stanove, i to na nekim ne posebno atraktivnim lokacijama (sesvetski kraljevac, i sl.), na pet godina te ispadne oko 4.5 tisuća kuna mjesečno, ne računajući kamate.
    ajde, nek je rata 4k i onda ga rentas za 2k i placas ratu 2k kn - pa je li to puno?

  24. #374
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne znam baš puno ljudi koji će za stan od 30ak kvadrata na neatraktivnom mjestu dati 2 k kn, uzevši u obzir da je takav više za samce nego ljude s djecom, a pretpostavka je da će u većini slučajeva ovi samci biti upravo studoši kojima je već i 1 k kn previše. No, možda se varam. Ipak je moja frendica u novom Zg za rupu tako negdje 30 m davala 2300 kn mj.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.03.2016. at 21:50

  25. #375
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ako su ti ukupni prihodi ispod 10K da. I kao sto sama znas nije samo anuitet mjesecno tu. godisenje osiguranje dodje, potom porez na iznajmljivanje. svi popravci, mjesecna pricuva. tako da tih 2k nije 2k vec cca 2.5k.

  26. #376
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Žuta očito frendica nije dobro birala, ja vođam masu stanova nedaleko tramvajske zone novi zagreb, cca 60 m, za cca 2100 kn, ili je možda u rodu s novim ministrom kojem plačamo stan od 60m na trednjavci samo cca 5000 kn?

  27. #377
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To joj je bio prvi stan, a trebao je hitno radi posla.

  28. #378
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam baš puno ljudi koji će za stan od 30ak kvadrata na neatraktivnom mjestu dati 2 k kn, uzevši u obzir da je takav više za samce nego ljude s djecom, a pretpostavka je da će u većini slučajeva ovi samci biti upravo studoši kojima je već i 1 k kn previše. No, možda se varam. Ipak je moja frendica u novom Zg za rupu tako negdje 30 m davala 2300 kn mj.
    Eh, draga...nije svejedno kada se radnja događa. Ja sam do udaje (1999) stanovala u N.Zagrebu u takvom stanu. Najam je bio 500 EUR, pa si ti sad misli. Sad su cijene pale. Nema više šanse da za stan ful namješten i opremljen izvučeš toliku lovu. Ali druga su vremena bila.

  29. #379

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Meni cim dodje ljepse vrijeme zamirisi trava: hocu kucuuuuuuuuuuu

  30. #380
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisni, nemora značiti..
    Ja sam u malo gradiću, ima jedno 6-7 ginekologa, isto toliko pedijatara, Opće prakse niti neznam broj, nekoliko poštanskih ureda, banaka kolko hočeš,
    stvarno ovisi
    bila sam u tvom malom mjestu, cheerilee, i osjećala sam se ko da sam došla u neko švicarsko malo mjesto
    kad usporedim sa recimo Vrgorcem, u kojem nema praktički ništa, a i ono što ima je često duplo skuplje nego u nešto većem mjestu
    npr, imali su jednu jedinu trgovinu sa dječjom odjećom, i prije nekoliko godina i ona zatvorila. Znači kad hoćeš kupit svojoj djeci robu ili ideš na babine, moraš sjest u auto i odvest se sat vremena do Makarske ili Splita.

  31. #381

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Živim u malom gradu u G. Kotaru, zapravo rascjepkanim selima sa raspršenih 3000 stanovnika, te bih kao prednosti navela vlastiti vrt s voćem i povrćem, vlastitu kuću- roditeljsku, predivnu prirodu, poznaješ sve, mir i nezagađenost, ali nedostaci su golemi: prometna izoliranost prije si u Ljubljani nego u Delnicama ili Rijeci, banka 15 km, pošta 3 sata dnevno, vrtić 4 sata dnevno, dva liječnika o. Med. 2 zubara nijedan pedijatar. Za kupovinu nas spašava blizina SLO kojoj smo oduvijek više orijentirani, čak i otkada nas dijeli granica

  32. #382
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    joj, da, kaže mi baka neki dan da je njima poštar prije dolazio svaki dan, a sada - samo ponedjeljkom
    selo u dalmatinskoj zagori

  33. #383
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i mi smo isto romantično kupili veliku kuću 2008. na kraju malog grada pokraj Zagreba
    sada s troje klinaca mi je to najveća muka životna
    nikud ne možeš bez auta, nema nogostupa, u vrtić i školu ih vozim, na bilo koju aktivnost isto tako
    klinaca u susjedstvu baš i nema
    kataf.strofa
    sada tu kuću ne možemo prodati za novce ni za koje smo ju kupili, a još smo i uložili u nju
    lupam glavom u zid kad o tome mislim, ali se trudim ne razmišljati previše o tome
    djeca se za sad ne žale, ali samo čekam
    a što je najgore, muž uopće ne vidi u čemu je problem

  34. #384
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    i mi smo isto romantično kupili veliku kuću 2008. na kraju malog grada pokraj Zagreba
    sada s troje klinaca mi je to najveća muka životna
    nikud ne možeš bez auta, nema nogostupa, u vrtić i školu ih vozim, na bilo koju aktivnost isto tako
    klinaca u susjedstvu baš i nema
    kataf.strofa
    sada tu kuću ne možemo prodati za novce ni za koje smo ju kupili, a još smo i uložili u nju
    lupam glavom u zid kad o tome mislim, ali se trudim ne razmišljati previše o tome
    djeca se za sad ne žale, ali samo čekam
    a što je najgore, muž uopće ne vidi u čemu je problem
    Rahela ah ti muževi ajd tvoj bar fino kuha

  35. #385
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mi živimo na selu već 3 godine.
    I da, velika, velika mana je nedostatak nekog normalnog javnog prijevoza.
    I nemamo kanalizacije pa nam je propalo ono što smo željeli - vlastita čista bistra hladna voda iz bunara.
    Nema baš niti nešto aktivnosti za djecu, ali onda se igramo svi skupa pa umjesto na predstave idemo u šumu.
    Ne znam, prilagodiš se, promijeniš prioritete...
    No, mi imamo i backup jer imamo gdje biti u Zg-u kad se zaželimo civilizacije ili kad ćemo poslat djecu na školovanje.

  36. #386
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nakon 25 godina života na selu, moj dojam je sljedeći: to je ok za ljude koji imaju puno para. Dosta je skupo za sve odlaziti u grad, a jednako tako je skupo kvalitetno održavati kuću, dvorište i ostalo. Istina je da si možeš priušiti prostor koji u gradu nikako ne bi mogao, ali isto tako je istina da trošiš na sve ostalo. Teško je bez auta.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •