Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Abrupcija posteljice!

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Abrupcija posteljice!

    Imam dvije curke i sa obje sam imala abrupciju posteljice u zadnjem tromjesecu...nemam preko 40 godina,ne pijem,ne pusim niti se drogiram,to su neke stvari koji mogu izazvati abrupciju...

    Obje trudnoce uredne cijelo vrijeme do samog kraja!

    Sa prvom curkom sam prokrvarila na 40+1 ,mislila sam da je to normalno ,no kada sam dosla na pregled shvatili su da se posteljice ljusti ,dobila sam odmah trudove pa sam rodila prirodnim putem bez posljedica...

    Sa drugom curkom sam izdrzala do 37+1 ,probudila se ujutro sa bolovima u trbuhu,vrtoglavicom,nekom zimnicom ,na trenutke gubila svijest...zavrsila u bolnici,pred ulazom puko vodenjak ali vode nigdje vec curi krv ,ni sama nisam bila svijesna sto se dogada ,svi se ustrkali oko mene i niko mi nista ne govori a ja se gubim...
    Odveli me na hitni carski ...

    Kada sam se probudila doslovno su me docekali sa recenicom "danasnji dan slavite kao drugi rodendan"...curica se nagutala krvi,morali su ju i ozivljavati imala je apgar 6/7...meni je krv potekla prema srcu i mozgu...rekli su da sam dosla 5min.kasnije tko zna sto bi samnom i bebom bilo...

    Oporavak je bio brz nakon 4dana, par doza krvi i plazme ,obje smo pustene kuci bez ikakvih posljedica i daljnih pregleda...

    Od tada je proslo 2.5godine...
    Uvjek sam htjela troje djece ,no bojim se sljedece moguce trudnoce (mlada sam ,jos nebi sada planirala trudnocu ali za koju godinu zasto ne?)...

    Kazu svaku abrupciju posteljice postotak za sljedecu trudnocu da ce se to isto ponoviti je 10%,a ako se desilo u predhodne dvije 20% vise...znaci sve ukupno 30% ...

    Trebala bi biti sretna sto imam dvije zdrave curice ali nemogu se pomiriti s time da vise nebi trebala imati djece zbog mogucih posljedica...

    Sto bi mi vi pametno savjetovali,dali sam sebicna?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Jedini savjet je razgovor sa stručnom osobom i onda odvagnuti.

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Jedini savjet je razgovor sa stručnom osobom i onda odvagnuti.
    x
    s tim da ćeš najvjerojatnije morati mirovati i čuvati se u trudnoći, i biti dosta pod nadzorom.

    žao mi je što si to morala prolaziti
    ali srećom je sve dobro ispalo

  4. #4
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Naravno da bi prije samog planiranja potrazila savjet neke strucne osobe ,jer se nebi usudila ulaziti u tako osjetljivo stanje bez strucnog savjeta...

    No zanimalo me sto bi vi ucinili,dali bi se jos usudili imati djecu?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Iskreno - ja ne bih. Imati 2x abrucpiju, i da oba puta bude na kraju sve ok - vrlo rijetko se dogodi takav ishod.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    To se desilo i momoj frendici s puno lošijim ishdom.
    Svjetovani su joj testovi na trombofiliju, utvrđene su mutacije, u sljedećoj trudnoći savjetovan heparin. Nije s ejoš odlučila na sljedeću trudnoću, pa nemam info što je bilo dalje.
    Sretno!

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    No zanimalo me sto bi vi ucinili,dali bi se jos usudili imati djecu?
    nisam imala abrupciju posteljice, ali sve tri trudnoće su mi bile jako teške, komplikacije od prvog dana...
    vrhunac je bio porod u trećoj trudnoći kada sam jedva izvukla živu glavu (što zbog vlastitog tijela što zbog doktora)

    iako je i moja i MM-ova velika želja bila troje djece, od toga sam definitivno odustala jer ja želim da moje dvoje djece bude samnom, a ne da troje djece bude bez mame...

    naravno da je moguće da bude sve ok u nekoj budućoj trudnoći, ali ja ne želim riskirati...
    ovdje ti nitko ne može reći napravi to i to, sama moraš to posložiti u glavi i pomiriti se sa odlukom (ovakvom ili onakvom) te nositi se sa njenim posljedicama...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 09.01.2013. at 07:53

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja ne bih. Iako su mi trudnoće bile odlične dobro sam odvagala hoću li ići na treće. a bio je u pitanju "samo" treći CR.
    Možda će grubo zvučati, ne bi stavljala sebe na kocku. I radi djece ali i radi sebe.

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Toliko bi voljela imati jos jedno djete ali isto tako se bojim da nedaj boze se nesto desi bebi a isto tako i meni...u ovom trenutku sam mozda presebicna ...

  10. #10
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Toliko bi voljela imati jos jedno djete ali isto tako se bojim da nedaj boze se nesto desi bebi a isto tako i meni...u ovom trenutku sam mozda presebicna ...
    posvoji!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    5

    Početno

    nisi sebična i sretna si što ti je dvoje djece živo i zdravo. Normalno je imati želju za još djece,ali preporuka ti je testiranje na trombofiliju. Ja sam bila manje sretna pa sam u 35tjednu rodila(CARSKI.)mrtvu bebu,jedva se i ja izvukla(prvo dijete)zbog abrupcije. Uzrok točni nisam saznala,ali naknadno saznala za delecijski polimorfizam 4G/4G za PAI1. iduću trudnoću ću biti na heparinu.Traži od gin uputnice za sve moguće pretrage i kad ih obaviš,kreni u akciju i sretno!

  12. #12
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Ja imam isto iskustvo kao vladova samo što sam ja PAI 4g/5g heterozigot. Iako kažu da to ne bi trebao biti razlog nesretnog ishoda ipak sam u sadašnjoj trudnoći na heparinu.
    Iz tvoje priče se vidi da je u slijedećoj trudnoći abrupcija nastupila ranije pa se da naslutiti da bi u trećoj trudnoći mogla doći i prije. Da nije nimalo bezazleno govori činjenica da si došla zadnji čas, ali su spasili tebe i bebu. Ja sam bila u bolnici na čuvanju trudnoće pa je CR ipak učinjen prekasno za moju bebu. Dakle, imala si neopisivu sreću. Ja nisam imala ni krvarenje ni bolove što je zavaralo liječnike.
    Odlučila sam se na novu trudnoću jer nemam kući djece. Ti imaš pa je potrebno zatražiti stručno mišljenje i obavezno napravi pretrage.

  13. #13
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    A moze li se abrupcija posteljice desiti ako se koristi heparin ?

  14. #14
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Auuuu,sad sam se presekla zbog teme... Abrupcija je isto što i odlubljivanje posteljice ?
    Moj prošli porodjaj je završen hitnim carskim zbog padanja srčanih tonova bebe kako se na kraju ispostavilo zbog odlubljivanja posteljice.Od tad je prošlo pet godina okruglo i doktorka u savetovalištu je u fazonu da mogu vaginalno(što ja i bih),ona i jedan drugi lekar koga sam pitala kažu da je šansa mala da se tako nešto ponovi s posteljicom(ne baš utešno).E sad problem je kod nas što su savetovalište i porodilište dva sveta tako da lekar kod koga zapadnem u smenu na porodjaju me prvi put vidi i nema pojma ni o kakvoj anamnezi ako se ne potrudi da iščita,a mene brine da ću ja možda morati sama da ih podsećam na takve detalje (ili više njih ako se budu menjale smene).
    Da li postoji našto što bi trebalo da znam,da obratim pažnju,da znam ako nekog treba da vučem za rukav ako se oni ne sete da budu dovoljno pažljivi ili budu u nekoj hitnijoj gužvi ?

  15. #15
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    A moze li se abrupcija posteljice desiti ako se koristi heparin ?
    linalena je koristila heparin pa je svejedno rodila palčića s nepuna 30 tt. Razlog je bio manjak plodove vode i loša posteljica. Mislim da heparin, ako ništa ipak odgađa problem koji očito imamo. Koliko vidim problemi s posteljicom uglavnom počinju oko 29-30 tt.

    lovely, ako imaš trudničku knjižicu u njoj bi trebali pisati takvi detalji. Ako ne, onda si napiši na papir povijest bolesti i nosi ga sa sobom.
    Posljednje uređivanje od nina70 : 07.04.2014. at 07:26

  16. #16
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj nina70 prvotno napisa Vidi poruku
    lovely, ako imaš trudničku knjižicu u njoj bi trebali pisati takvi detalji. Ako ne, onda si napiši na papir povijest bolesti i nosi ga sa sobom.
    E draga moja Nina,nikakva trudnička knjižica ne postoji Mislim da mi ni papir neće mnogo pomoći,pre ću morati da budem kao papagaj-svima koji se pojave da ponavljam

  17. #17
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ja nedavno bila na redovnom pregledu kod ginekologa...i odlucila malo vise priupitat o mogucoj sljedecoj trudnoci...

    on je reko kako sam zdrava i u najboljim godinama za roditi jos koje...i da me uopce netreba sprijecavat jos jedna trudnoca ...
    no iako u tom trenutku mi bilo drago to cuti opet ima 100 pitanja "sto ako?"...strah me i iako bi voljela imati bar jos jednu trudnocu no strah se uvuko....

  18. #18
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    vracam se na staru temu...

    Ostala sam trudna iako uvijek strogo pazimo ovaj put se "desilo"naravno sretna jesam...no vracam se na pocetno pitanje?

    kao sto sam i u zadnjem postu napisala ginekolog mi je jos prije dao "zeleno svijetlo"no nisam svejedno bila sigurna....

    sada sto je tu je...bila sam na pregledu i ginekolog mi je opet ponovio da nema razloga za brigu ni za nekim posebnim tretmanom...

    poslao me samo na vadenje krvi i urin...

    strah je svejedno i dalje prisutan i neznam dal bi trebala zaista trazit neke dodatne pretrage?...a kakve?...nisam nikada nista radila od "standarnih"pretraga...

    Najiskrenije od tog pocetnog soka i svega toga sam razmisljala i o pobacaju samo zbog tog straha...

  19. #19
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Lidać, molit ćemo. Polako, iz dana u dan. Sretno!

  20. #20
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Uh, šaljem zagrljaj, da bude sve u redu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno sta dalje

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Uh, šaljem zagrljaj, da bude sve u redu
    zdravooo,

    mene zanima kakve su sanse posle odljubljivanja posteljice da se opet ostane u drugom stanju. Uradjen mi je hitan CR a posle tog su mi radili dvije kiretaze i na kraju su me cistili vakumom,zbog greske doktora. Beba je bila kriticna ali Hvala Bogu na kraju smo se i ja i on izvukli. To je bilo prije 6 godina,sad zelim drugo dijete,ali mi je moj ginekolog juce rekao da slavim sto smo oboje ostali zivi a ne da se nadam drugoj trudnoci posle svega..... sad sam jako a nisam stara imam 27 godina,i pokusavam nece pa nece evo 2 godine

  22. #22
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ivana-kod mene totalno druga prica....
    ginekolog dao i prije zeleno svijetlo...kaze da se to desava 1:100 i da nemsm nikakve brige...

    s obzirom da sam sada ostala trudna a moj ginekolog i dalje optimistican ...isla sam traziti drugo misljenje i dobila sam isti odg.pasam sada mirnija,punoo mirnija

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    1

    Početno Abrupcija posteljice nastavak 2021

    Pozdrav svima!

    Vidim da od 2015 nitko nije pisao na ovu temu pa ju podižem svojim tužnim iskustvom...

    Na samom početku trudnoće (5tt) sam prokrvarila gdje mi je rečeno da imam jako veliki hematom (7cm) i da ta trudnoća nema nikakvih šansi... no ona je opstajala iz tjedna u tjedan i ja sam krvarila konstantno, nekad više nekad manje nakon čega je meni to postalo i "normalno", donekle, radi doktorskih rijeci da to "zna biti normalno", no iskreno ja se nikad nisam osječala normalno, uvjek me nešto boljelo, jako sam bila depresivna itd... u 24. Tt u 3 ujutro mi je puko vodenjak, otišla na hitnu gdje su ustanovili da mi je plodna voda puna krvi i doslovno cijela iscurila i abrupciju posteljice 3. stupnja! Ostavili me u bolnici i radili sve žive i nežive pretrage, gubila sam jako puno krvi te imala trudove 4 dana konstantno... u 25. tt su mi objasnili da je došlo do toga da moraju spašavat moj ili djetetov život (no šanse za njega su manje od 10%)... naravno izabrala sam sebe jer imam doma sina i ne želim da ostane bez majke... rodila sam prirodno uz drip u roku sat vremena uz dodatne komplikacije da je bebina glava zapela (rađala se na zadak) te su mi rezali vrat maternice... nažalost naša Marta je živjela samo 2 sata te dobila nagli izljev krvi u mozak i umrla...
    Nakon svega toga oni sumnjaju na trombofiliju, uz to su u testovima plodne vode našli ešerihiju koli + još dvije opasne bakterije, uza sve to sam imala još par infekcija i bakterija izvana... dobivala 2 antibiotika, 2 transfuzije krvi i ljekove protiv bolova itd da ne nabrajam sve... sada moram na pretrage za teombofiliju, PAI2, NK, nezz kaj sve ne... ugl, jako puno sam čitala o ovome svemu i dalje mi nije jasno ZAŠTO? Prva trudnoća mi je bila bezprijekorna ... :/
    P.S. rođena je na 1. Mart (dan žena), zato su joj doktori u bolnici dali ime Marta a mi smo tako ostavili, iako je trebala biti Kiara

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •