Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: bicikl za četverogodišnjakinju

  1. #1
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno bicikl za četverogodišnjakinju

    Malena mi slavi 4ti rođendan za nekoliko dana i poželjela si je bicikl bez pomoćnih kotača jer joj je velika želja naučiti voziti bez pomagala.
    Zanima me gdje mogu naći bicikl koji će odgovarati njenom uzrastu? Meni je bitno da nije težak, al fakat da je super lagan i da joj traje jedno vrijeme barem do njene sedme godine pa onda idemo na malo veći. ima li još nešto na što trebam paziti i imate li svoje favorite?
    Hvala unaprijed na savjetima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Ako stvarno to voli, i ako ste u mogućnosti kupiti neki malo kvalitetniji aluminijski bicikl onda je to pun pogodak!
    Ako možete izdvojiti nekih cca. 100€ za to, potražite neki Capriollo bicikl, u Zagrebu ima nekoliko njihovih radnji. Za početak možda i pomoćne točkove, lagano ih je kasnije skinuti (ne znam da li je djevojčica prije vozila sa pomoćnim ili nije nikako)

    Sretno!

  3. #3
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    katjenka

    evo ima jedan topic o tim biciklićima http://forum.roda.hr/threads/72403-Giant-ili-Schwinn

    uglavnom potražite 12'' biciklić.
    Ono na što trebate obratiti pažnju:
    - obavezna torpedo kočnica (ona na pedalama) + eventualno prednja
    - zaštita za lanac
    - udobno sjedalo koje se može podizati i spuštati po potrebi
    - zaštita (od spužve) na guvernalu
    - pomoćni kotači koji se mogu skinuti (u osnovi svi ovi bicikli imaju pomoćne kotače koji se skidaju)

    Ako postoji aluminijski biciklići - super! lagani su.
    no, na žalost, većina ovih malih bicikla je metalno.

    evo par linkova na bicikle:
    slilke schwinn tigress
    specialized
    capriollo
    giant

  4. #4
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Koliko ti je visoka mala? Evo ovde imaš objašnjenje oko veličine točkova,visine i sl.

    Gornjem spisku bih samo dodala jedan detalj: da ram nema neku poprečnu šipku i sl. tj. DA NE

  5. #5
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Divni ste, hvala svima!

  6. #6
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja bi rekla da za 4.godišnjakinju prije treba bicikl od 16". moje dijete je ovaj od 12" vozilo od 2-4. godine.

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    pogledaj u mercatuoru ima schwinn bicikla po cca 700 kuna (16"), manji su jeftiniji
    Posljednje uređivanje od Zara1 : 07.02.2013. at 23:16

  8. #8
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    moja starija je jos ovo ljeto prerasla 12icu a 16 joj je bila preevelika. bila je oko 100cm visoka. da je vozila s pomocnima kupila bi joj 16icu, jer nije bitno. al dok su friski vozaci ili jos gore, dok uce vozit, stvarno je bitna vel. rame. Najbolje da sjedne na nju i isproba!
    Nama se 14" ipak pokazao boljom solucijom.

  9. #9
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Sad vidim da ne radi link,evo kopiran tekst s dečijibicikli.rs

    Veličina bicikla za Vaše dete


    Prvi kontakt sa pedalama dete ima prilikom vožnje u triciklićima, plastičnim motorićima raznih oblika, autićima sa pedalama i sličnim proizvodima.

    Vremenom dete stiče rutinu u okretanju pedala. Kada dete napuni 2 godine (visina deteta 85 – 100 cm) možete kupiti prvi “pravi” bicikl veličine točkova 12”. Triciklići daju deci po malo lažnu sigurnost pa je deci čudno kada počnu da voze bicikle veličine točka 12”, i treba im vremena da se priviknu.
    Bicikli veličine točka 14” su modeli uglavnom za žensku decu, koja su malo krupnija pa roditelji preskaču veličinu 12” i kupuju veličinu 14”, To je za devojčice od 3-5 godina (visine 95-110)
    Nakon toga deci sa 4-6 godina (visina deteta 105 – 120 cm) potreban je bicikl čija je veličina točkova 16”. U tom periodu neka deca nauče da voze bicikle bez pomoćnih točkova i kada prerastu veličinu tog bicikla prelaze na bicikle sa točkovima 20”, obično je to sa 6-8 godina (visina deteta 120 – 135 cm).
    U toj kategoriji postoje bicikli sa pomoćnim točkovima za decu koja do tada nisu imala veliko iskustvo u vožnji i postoje bicikli bez pomoćnih točkova sa jednom i sa više brzina.
    Kada dete napuni 8-9 godina (visina deteta 135 – 145 cm) tada je potreban bicikl veličine točkova 24”, u toj veličini postoje bicikli sa jednom i sa više brzina, sa manje ili više dodatne opreme.
    Sa 10+ godina detetu je potreban bicikl veličine točkova 26” sa nižim ramom. To je najaktuelnija veličina točkova i dalje u životu se kupuje bicikl sa većim ramom.
    VELIČINA TOČKA
    Godine deteta
    Visina deteta
    Tricikli
    1-3
    85-100 cm
    12”
    2-4
    85-100 cm
    14”
    3-5
    95-110 cm
    16”
    4-6
    105-120 cm
    20”
    5-7 (bicikl sa pomoćnim točkovima)
    6-8 (bicikl bez pomoćnih točkova)
    120-135 cm
    24”
    8-10
    135-145 cm
    26”
    10+
    145+

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ovom gore dodajem samo to da dijete kad sjedi na biciklu mora sa obje noge doticati sigurno pod.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    17

    Početno

    Mi smo sinu za četvrti rođendan kupili 12"-icu. To je bilo u oktobru. Tada je bio visok 100 cm.
    Od drugog rođendana je vozio onaj Kettler bicikl bez pedala. Počeo je izvodit svakakve vratolomije, i voziti jako brzo, pa je bez kočnica to postalo opasno. Bicikl sa pedalama je sam tražio. Onda smo malo istraživali i došli do zaključka da ga dete svakako mora samo probati i da prvi bicikl sa pedalama mora biti takav da dete može punim stopalom da stane dole dok sedi na sedištu. I treba da ima takozvani "U" ram - znači, to je ono što smo nekad zvali "ženski" bicikl - da dete može lako sići dole. Onaj deo rama između pedala treba da bude što niži. Možda nisam baš bila najjasnija. Prema ovim kriterijumima, mi smo izabrali ovaj PUKY.

    http://www.puky.at/de/mod_produkte_p...eeaeedb1ab6cad

    I još jedna stvar. Ako dete već ima dobru ravnotežu zbog balance bike-a, nemojte mu stavljati pomoćne točkove.

  12. #12
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    ja gledam 16" , ali ne mogu naci tezinu schwinn gremlina...no kako sam shvatila on je celicni ,a puky je aluminijski i tezi 9.5kg. ..dakle puky je laksi?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •