Stranica 13 od 36 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1783

Tema: LCHF recepti + što danas jedemo

  1. #601
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    kavofob, kolika je zapremina tog blendera? i jel ostaje smjesa zaljepljena ispod noževa?

    anci, nego kako nego žlicom

  2. #602
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Anchie, s cime konzumiras maslac?
    S "kruhom"

    Evo po meni najbolji recept za kruh

    Paleo /LCHF kruh

    245 gr badema
    5 jaja
    2 žlice sjemenki lana (ili neke druge sjemenke)
    1/4 žličice soli
    1/2 žličice sode bikarbone

    1 žlica kokosovog ulja (može i putra)
    1 žlica jabučnog octa
    1 potpuno ravna žlica meda - bit će presladak ako zeznete
    2 potpuno ravne žlice kokosovog brašna (kupite ono što se zove kokosovo brašno kod nas u trgovinama i sameljete ga u prah)

    Bademe “pofurite” i skinete im kožu. Ovo možete kadgod, ja obično kupim 0,5 kg pa to napravim imam očišćene i spremne bademe za 2 štruce kruha.

    Ubacite očišćene bademe u blender i meljete ih što sitnije. Ubacite jaja i nastavite blendati. Što duže blendate, to će biti “brašnastije”, ako budete kratko blendali, onda ćete ipak osjetiti telsturu badema dok jedete. Nikakva katastrofa, no nije baš kako to kruh inače bude (odokativno ja blendam 5 -10 min s jajima )

    Kad zaključite da ste dosta blendali bademe, dodate 2 žlice (prije samljevenog) kokosovog brašna (ja ga obično sameljem u mlincu za kavu ako mi treba manja količina, a može se i u blenderu prije), ubacite sve ostale sastojke. Ako vam brašno nije samljeveno, nije tragedija, al osjetit ćete teksturu kokosa u kruhu. Dalje ubacite sve ostale sastojke i malo još blendajte da se sve izmiješa.

    Za to vrijeme zagrijete pećnicu na 170C. Stavite papir za pečenje u kalup (onaj mali za kruh), ubacite smjesu i stavite peći. Pečete cca 15-20 min na 170C i zatim još 20-25 min na 150C. Probodete kruh 5-10 min prije kraja da vidite jel gotov.

    Izvadite van iz kalupa, ostavite da se hladi i onda navalite jesti s maslacem (ili bilo čim drugim )




    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam večeras napravila tu nutellu po receptu od kavofob

    isuse kako je to fino ajme ajme podsjeća na nutellu, ali mi je milijun puta bolje od nutelle
    Da da, ova nutella je kud i kamo finija Pre pre fini su ti paleo deserti

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    nego, satrala sam se, satrala dok sam sve to samljela u svom minijaturnom blenderu
    ono, morala sam podjelit smjesu na tri dijela

    koji vi blender imate? već odavno hoću kupit neki a nikako da se natjeram
    ustvari, ne znam uopće šta da uzmem
    ja bih neki koji može miksat i male i velike količine
    Svaki blender može miksati male količine ali svaki ne može blendati velike količine

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    i kojem se smjesa neće ljepit ispod noževa pa da svako malo moram otvarat i miješat
    E kad TAJ nađeš, javi - bojim se da se takav još nije rodio Kad radiš stvari koje su ljepljive (tipa neki maslac), to je jednostavno neizbježno. Nema pomoći.

    Ja imam ovaj Bosch sjeckalica 400W. Jako malo je koštao, sad je 179 kn koliko vidim. Stvarno sam prezadovoljna za tu cijenu. No dvije stvari bih voljela da su drugačije:

    - moraš ga držati pritisnutog da bi radio, dakle ne možeš uključiti i otići (no s druge strane, ne moraš nužno otvarati poklopac i strugati badem, nego je dovoljno protresti), tako da je to i minus i plus istovremeno
    - moj nema "nož" za raditi šlag (čini se da ovi sada imaju)

    Idealno bi bilo da je snaga blendera 700W. Al evo ja sam ovaj kupila za prvu ruku, čekam kad ću ga dotući, i taj dan ne dolazi.

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam danas na odvikavanju od slatkoga, ubiše me ove moje kuglice, mislim da sam ih jučer preko 10 pojela
    Da kužim te. Jesu te sve stvari paleo, al opet je lako pretjerati (been there multiple times ), ja nakon takvih dana napravim jedan dan ili dva ono totalno bez ičeg slatkog (i bez voća)

  3. #603

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    betty, zapremnina je 1,5 l. i njemu se lijepi ispod noževa kad radim nešto gusto i ljepljivo, mislim da tu nema pomoći.

    anchie, u pravu si, te paleo slastice su nevjerojatno fine, ali inzulin divlja kao i kod svih slastica. ja sam na slatko strašno osjetljiva u smislu da ne znam stati. čim nepce okusi, mozak poludi i samo o tome razmišljam. lchf mi je izliječio dugogodišnju ovisnost o slatkome i jučer navečer sam se baš osjećala loše, ponovno rob hrane...zato sam ujutro hrabro odnijela mm-u preostalih par kuglica da me ne mame

    ove iz zamrzivača ne diram do uskrsa...mozak me prisilio da ih napravim 3x više nego prvi put

  4. #604

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    doručak - tuna iz konzerve s kuhanim jajetom, avokadom, kis.krastavcima i maslinovim (čim sam ovo pojela me prebacilo iz "ubitćuzaslatko" moda u "sitasamizadovoljna"

    ručak - puretina s tikvicama u vrhnje umaku + salata od cvjetače

  5. #605
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

  6. #606
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Recept - Paleo granola. Stvarno predobro izgleda, morat ću probati napraviti

  7. #607
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Anchie, tenks ta recept za kruh!
    Ja mislim da nemam posudu za pecenje kruha. Kako to izgleda?

    Danas sam doruckovala kuhana jaja, poslije vjezbe ananas. Za rucak Ceasar salad
    Nisam micala tostiran kruh, no bilo ga je malo.
    Sad sam djetetu ukrala malo homemade energy bar-a s ljesnjacima, suncokretom, bucinim sjemenkama, zobenim i medom. Mljac je, necu vise

  8. #608
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Anchie, tenks ta recept za kruh!
    Ja mislim da nemam posudu za pecenje kruha. Kako to izgleda?
    Ovako nekako. Imaš to po svim šoping centrima, ne košta puno.

  9. #609
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Super

    Ajme, kad si doma cijeli dan, samo otvaras frizider i ladice i kopas

  10. #610
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bitno je da je sve prava hrana, onda nema beda

  11. #611

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Upravo sam skuhala svoju prvu juhu od kostiju, po receptu broj 2, šest sati kuhanja. Sad sam čistila žlundre , koje isto treba pojesti. Želudac mi je vikao da nema šanse da to pojede, a razum mi govori da moram kad je tako ljekovito za crijeva, a crijeva su moja slaba točka. Sutra krećem, danas imam još "normalne" juhe.

    Jede li tko to još?

  12. #612

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    angelina, ja jedem. ne baš često, ali ju volim. meni su sve te žlundre baš mljac

  13. #613

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ohrabrila si me !
    ja cu bas odsada svaki vikend na placu uzeti kost pa cu srkati juhu po nekoliko dana. Živi bili pA videli!

  14. #614

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    mislim da ne moraš nužno žlundre. ako ti se gadi, procijedi, pa pij samo juhu.

    to je navika, moja mama ju je često kuhala u djetinjstvu pa ju ni u odrasloj dobi nisam gledala s bljak aspekta...kao i kokošja juha s iznutricama i nogicama

  15. #615
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ispravak, jucer nisam za dorucak ubacila bananu, nego samo quark i cimet.
    Za rucak bistra juha, pa cheeseburger bez jaja na oko, ali sa kupus-salatom.
    Vecera: nista bas jako lagano - E. se vratila sa predstave, zazeljela se pizze, pa sam napravila margheritu s podlogom od zobenih mekinja (dvije zlice + 2 zlice sira za mazanje + 1 jaje + sol + cesnjak u prahu) + ostaci kupus-salate; a za desert toplu cokoladu (vrhnje za kuhanje, gorki kakao, aroma badema, stevija). BTW, moje dijete preferira moju toplu cokoladu od one iz najboljeg kafica/slasticarne u gradu.

    Danas:
    dorucak: kajgana s quark-sirom i sunkom, casa mlijeka.
    Ujutro prvo macchiato, a trenutno nesica s mlijekom i stevijom.
    rucak: varivo od purecih hrenovki i paradajz-sosa.
    vecera: ostaci rucka, ili jogurt.

  16. #616
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da nemam posudu za pecenje kruha. Kako to izgleda?
    Kao "tepsija" za plumcake ili banana bread.

  17. #617

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    doručak - kokos kuglice ne mogu im odoljeti, progone me i iz zamrzivača

    ručak - punjena rog paprika

  18. #618
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja sam danas za doručak probala ovaj "oatmeal", ugodno sam iznenađena

  19. #619

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    anchie, gde kupuješ chia sjemenke i kokosovo mlijeko? ili sama radiš mlijeko?

  20. #620
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Jučer sam spremila muffine od zobenih mekinja, 4 jaja, izmiksanih badema, malo praška za pecivo, jedne na pola osušene jabuke, par žličica meda, cimeta i malo komadića čokolade.
    Djeca mi ih pola pojela.
    Danas imam za doručak 1 muffin i kavu s malo mlijeka polu ručak konzerva sardina s chilijem a za ručak i večeru ni sama ne znam, ako nađem nešto u frižideru.

  21. #621

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja ti chia kupim il u bio ducanima il jednom sam sa simbexove stranice, narucivala bebi pelene pa vidjela i chiu . Drukčije su i skuplje čini mi se.


    pojela tanjur zlundraste juhe. Nisu mi zlundre bile problem nego je bas masnaaaaaa. Al pojela sam, sta cu.
    za ručak cu kupus varivo sa izbjegavanjem krumpira , a za večeru imam leso junetine pa cu složiti salatu sa tvrdo kuhanim jajima, zelenom salatom, feta sirom i tak...

  22. #622

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    tražila na simbex stranici, ali našla sam samo knjižicu o chii, navratit ću koji dan u bio&bio

    ribice, angelina, već ste neko vrijeme na lchf i daleko ste stigle s BR, kakvi su rezultati?

  23. #623
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    anchie, gde kupuješ chia sjemenke i kokosovo mlijeko? ili sama radiš mlijeko?
    he he.. hm.. ja nisam baš jaaaako striktno se držala recepta čitaj: nisam koristila ni chia sjemenke ni kokosovo mlijeko - nemam niti jedno od toga doma. Radila sam s običnim punomasnim kravljim mlijekom.

    A chia sjemenke je frendica kupila u bio bio ak se ne varam. U planu mi je kupiti ih.
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 26.03.2013. at 13:58

  24. #624
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Aime draga kavofobica ja brljavim svako malo s oboje, pazim da ne jedem tjesteninu, krumpire, kruhiće i te stvari grozne ali zabrljam s slatkim pa se ne računam pod čisti lchf.
    Ali po odjeću kužim da je bolje, čvršća sam, trup ima lijep izgled ( bolji) moja krilca ne mlataraju više jako čak se i struk nazire.
    Vježbanje me čini sretnom ali teško nalazim vremena ali uguram.
    Osjećam se bolje, sretnije, senzualnije ali to sam i željela, nisam blizu idealnih mjera ali nekak sumljam da nikada ni neću biti blizu tim brojkama pa se pokušavam dovesti u red malo po malo.
    Izgubila sam cca 5-7 kg nepovratno (ne vraćaju se već neko vrijeme) i to sala koje se vidi.

  25. #625

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Osjećam se bolje, sretnije, senzualnije ali to sam i željela, nisam blizu idealnih mjera ali nekak sumljam da nikada ni neću biti blizu tim brojkama pa se pokušavam dovesti u red malo po malo.
    Izgubila sam cca 5-7 kg nepovratno (ne vraćaju se već neko vrijeme) i to sala koje se vidi.
    prvo sam se odvalila na "krilca"

    ovo je super čitati, i baš motivirajuće. zdravi pristup vježbanju i mršavljenju

  26. #626

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Dobro si tražila kavofob, tamo di je sad knjižica o chia, tamo su bile sjemenke. Prije dva mjeseca .

    Što se tiče rezultata, rekla sam da sam se u korizmo odrekla UH i vage : . E pa, ovo s vagom mi je uspjelo , a na UH sam varala 9 dana u komadu . AL dobro korizma traje dugo pa ću se u nedjelju izvagati.
    Inače, izgledam bolje, uspravnije i tanje . Najbitinja mi je energija, znaš i sama, teško bi bilo s bebom provoditi neku "običnu" dijetu. Ovdje sam super. Je, sigurno se nekad prenažderem, ali stvarno lchf namirnica, strašno polakko mi ide to smanjivanje. Razlog tomu je i puno vremena doma, s druge strane da radim, manje bih stigla vježbat. Ah, sve ima prednosti i mane.

  27. #627

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    barem pola korizmenog odricanja dobro ide

    baby steps...najvažnije da se osjećaš bolje i da činiš nešto zdravo za sebe

    i ja sam skužila da više jedem kad sam doma, posebno otkad sam napravila ovu napast od kuglica...svako malo šećem do frižidera i pojedem jednu. srećom mi nije inače takav tempo pa obično stignem doručkovati tek oko 11 i ručati oko 5...nakon vježbanja mi se ili ne večera ili je neka voćkica

  28. #628

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Otrova se ja jučer sa svojom juhom. Mislim da sam se premastila jučer, muka ljuta me uhvatila u deset navečer, ko da mi je kamen u želucu, znoj, drhtavica, ajme...
    Danas ju pijem s mrvom masti.

    Dakle:
    D:kefir, malo badema
    R: Paleo pizza (ja sve radim duplo, za svoje i za mene, ne odustaju oni, evo upravo se posvađala s mužem oko bakalara za petak, on hoće i hoće, ja ne jedem krumpir, a djetetu je bakalar smrtna kazna, i jedva se dogovorili kupit ribu
    V: ili ostatak pizze ako bude ili salata od lešo mesa, kefir

    popodne još juve

  29. #629
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Angelina, jesi vec provjerila recept za paleo pizzu? Jel valja?

  30. #630

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nisam jos. Radit cu po ovom karfiolastom s prve ili druge stranice ove teme, ne mogu s bademima to mi je jos uvijek freaky!

  31. #631
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja sam radila onu s cvjetačom (bez kuhanja) i mozarellom u tijestu i ok je. Okus je vrlo ok, al tekstura nije baš kao od tijesta.

    Gdje ima recept za tijesto od badema, to bih rado probala :D

  32. #632

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    E taj cu i ja.

    A za badem samo uguglaj paleo pizza, meni prvo takve stvari izbacivalo.

  33. #633

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    i ja sam radila sa cvjetačom bez kuhanja i odlučila da ću ju idući put skuhati i ocijediti jer mi sa sirovom nije ispalo hrskavo, bilo je prevlažno, ali ukusno

    sad sam sklona mišljenju da ju neću raditi nikako, dojadilo mi modificirati recepte u nastajanju da s paleo namirnicama glumim nepaleo

  34. #634

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    da, ni meni ti glumljeni obroci nisu nesto

  35. #635

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam radila sa cvjetačom bez kuhanja i odlučila da ću ju idući put skuhati i ocijediti jer mi sa sirovom nije ispalo hrskavo, bilo je prevlažno, ali ukusno

    sad sam sklona mišljenju da ju neću raditi nikako, dojadilo mi modificirati recepte u nastajanju da s paleo namirnicama glumim nepaleo
    Evo nakon pojedene pizze potpisujem od riječi do riječi. Ma mislim da cijedim karfiolovsku "rižu" mi ne pada napamet. Cijedila sam ko sivonja, u dvije krpe, kuhinja mi je puna mrica i nisam opet dovoljno iscijedila da bude hrskavo. Ukusno je, ali...

    Ja inače stvarno ne pokušavam nepaleo napravit paleom, neznam šta mi bi danas. Ustvari znam, nije bilo ničega u kući osim toga pa ajde.

  36. #636
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Napravite si pire od karfiola (možete dodati brokulu,špinat, blitvu što imate) sa puno maslaca i češnjaka. To je jako fina stvar.

  37. #637

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    meni je karfiol na sve načine. pire radim kad imam nešto umakasto

    ipak najviše od svega ga volim odvojiti na veće cvjetove, prokuhati i zapeći u pećnici posipanog špekom i ribanm sirom

    i da, volim da je al dente, raskuhani mi nije baš

  38. #638
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jucer: moka kava sa stevijom, pa pola banane za dorucak, pa u gradu cappuccino sa stevijom.
    Rucak: hrenovke od puretine u umaku od paradajza i sira
    Izmedju obroka: moka, pa cappuccino
    Vecera: Shepherd's umak.

    Danas, dorucak: zapravo nisam doruckovala; popila sam nesicu sa mlijekom i stevijom, pa cappuccino sa stevijom u gradu, pa kasnije jos jedan cappuccino. Zapravo mi stevija napravi osjecaj sitosti, ne budem gladna.
    Rucak: ostatak Shepherd's umaka od jucer, salata.
    Vecera: sto drugi za nas spreme.

  39. #639
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ja kad ne znam što bi jela napravim si brdo povrća na maslacu, dodajem malo mesa pa pokrijem sa sirom i ispećem si u pećnici da se sir otopi. onda stavim kiselo vrhnje gore ili maslinovo ulje.

    mljac i brzo

  40. #640

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Danči, ovo je baš mljac i brzo

    danas sam se nasmijala kad sam shvatila što je moja curka klopala za večeru i to na svoju inicijativu; 2 sirove mrkve, 3 veća cvijeta kuhane cvjetače i šaku lješnjaka...paleovka s 3 i pol godine

    naravno, nije to bilo "za večeru hoću to i to" nego "mama, daj mi mrkvicu" pa za 3 min "mama, ja bi cvjetaču", nakon cvjetače "mama, ja bi još mrkvice" i "mama, a jel imaš lješnjaka" pa je lješnjake i mrkvu zajedno kombinirala

  41. #641
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    napravila sam martinu nutellu s coolinarke sinoć i zaboravila ju u zamrzivaču... klinci i ja smo upravo pojeli dio kao zimski sladoled :D baš je dobar

  42. #642
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam se nasmijala kad sam shvatila što je moja curka klopala za večeru i to na svoju inicijativu; 2 sirove mrkve, 3 veća cvijeta kuhane cvjetače i šaku lješnjaka...paleovka s 3 i pol godine
    Bravo za nju Većina djece upravo tako i jede, al mi roditelji ih zeznemo... imamo im tendenciju naturati kruh uz štošta, "pa daj pojedi i kruh" i tako dalje... Znam jako puno djece koja bi s kruha polizala ono što je namazano (recimo maslac) i to je to. Roditelji bi instant dobili slom živaca a u stvari dijete zna što treba jesti

  43. #643
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Danas je za ručak odrezak lososa ispečen na naglo i zaliven vrhnjem i začinjen k tome hrpa zelene salate.

  44. #644

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Roditelji bi instant dobili slom živaca a u stvari dijete zna što treba jesti
    da sam barem prije znala što znam danas :/

    ručak - salata; zelena, radič, ramstek, kuhano jaje, mozzarella, svježa paprika, zelene i crne masline, sjemenke, lana, sezama i suncokreta, jogurt

    večera - odresci lososa s maslacem + cvjetača lešo s mladim lukom, kuhanim jajetom i maslinovim

  45. #645
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo za nju Većina djece upravo tako i jede, al mi roditelji ih zeznemo... imamo im tendenciju naturati kruh uz štošta, "pa daj pojedi i kruh" i tako dalje... Znam jako puno djece koja bi s kruha polizala ono što je namazano (recimo maslac) i to je to. Roditelji bi instant dobili slom živaca a u stvari dijete zna što treba jesti
    moja je takva, a i ja sam bila ko dijete. ni uz pečena jaja nisam jela kruh.
    ja sam danas kelj na lešo s češnjakom i putrom i pečeni picek- jel to tako treba?

  46. #646

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    moja je takva, a i ja sam bila ko dijete. ni uz pečena jaja nisam jela kruh.
    ja sam danas kelj na lešo s češnjakom i putrom i pečeni picek- jel to tako treba?
    tako treba

  47. #647
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja obozavam kelj na leso, to mi je skoro pa najdraza hrana :D
    I ja sam to danas jela. Uz pecenu oradu.
    Posljednje uređivanje od Anci : 29.03.2013. at 18:40

  48. #648

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    i ja ga volim, a još više mladice kelja pupčara lešo. to bih mogla svaki dan, samo bih ribu mijenjala

  49. #649
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Joj da
    Al mi muz hoda gladan od rucka cijeli dan :slavonac:

  50. #650
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pozdrav svima!
    Malo sam krenula proučavati Lchf jer se i sama pripremam, a i roditeljima slažem tekstove i recepte zbog njihovih kardiovaskularnih problema.
    Samo da Vas pitam, nije li krumpir na popisu neželjenih namirnica, a ovo ovdje http://yogiana.blogspot.com/2013/03/...-krumpira.html je od krumpira,
    kako to?
    Posljednje uređivanje od oka : 30.03.2013. at 08:53

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •