Stranica 32 od 36 PrviPrvi ... 223031323334 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,551 do 1,600 od 1783

Tema: LCHF recepti + što danas jedemo

  1. #1551

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    A sad ću ja- smije li se domaci ajvar jesti po LCHF/ naravno žlicom
    Ne vidim razloga zašto ne, ali eto da pitam
    Smije, ako je spravljen s prihvatljivom masnoćom... ne znam s kojom bi se mogao napravit, hladno prešano laneno ulje? maslinovo ne mogu baš zamisliti u ajvaru...

  2. #1552
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Cak mislim na svinjskoj masti. Kad smo vec kod masti; prosli vikend smo bili u Baranji kod prijateljice koja ima EKO imanje. Kakvu sam mast jela??!!! Ajme! Od žirovanih svinja, sorte mangulica. Bijela kao snijeg a ukusna kao da ima zacina u njoj. Njamiii! Odmah sam narucila jednu kantu kad krenu svinjokolje

  3. #1553
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Bok svima!

    Evo i ja vam se pridružujem, barem ću probati. Danas mi je prvi dan, frižider mi još nije dobro opskrbljen pa improviziram.

    Inače imam dijabetes tip 1 i jako me zanima kako će ova prehrana utjecati na moje šećere. Ja ne želim izgubiti kile, HbA1C mi je super (<6), ali imam puno oscilacija, odnosno hipo- i hiperglikemija što me jaaakoooo iscrpljuje i fizički (jer se osjećam loše) i psihički (jer me to živcira).

    Uvjerena sam da je za to djelomični kriva i prehrana odnosno moja nedisciplina.
    Znači ono kaj ja želim postići je stabilnost. Sigurno će mi se i doze inzulina smanjiti, ali to mi nije toliko bitno. Jedino što me plaši je količina masnoća. Ne zbog kolesterola, nego zbog odgođenog otpuštanja šećera u krv..no neći vas s tim zamarati

    Imam par pitanja za iskusne Lchf-ašice:

    1. Vidim da neke od vas jedu banane. Jel to ok ako ne želim mršaviti? Npr. za doručak?
    2. Ne volim svinjsku mast, ali volim maslac od badema. Jel ga mogu trpati di stignem ili ne?
    3. Kaj je s mlijekom? Dnevno pijem tri kave s malo punomasnog mlijek. Ukupno bi to bilo max dva deci dnevno. Jel mogu i dalje tako?
    4. Ne volim baš jaja. To me dosta ograničava, vidim da vi sve mlatite jaja. Ali volim majonezu. Ne da mi se radit svoju pa sam kupila neku od alnature. Jel ta ok? Piše da su jajca iz organskog uzgoja.
    5. Zobene posije? Jel to ok npr. za doručak? Danas sam ih jela i ipak ih moram pokriti inzulinom. Kaj nisu to samo ljuskice? Ima li nešto tog tipa a da ne sadrži UH?

    Hvaa puno na odgovorima, tek se ufuravam
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 04.11.2013. at 11:40

  4. #1554

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svim lchf-ovcima

    Budući sam i sama lchf fan, konstantno sam u potrazi za novim receptima. Odlučila sam napraviti web stranicu na koju se možete logirati i objavljivati vaše recepte. Trenutno je na stranici objavljeno samo mojih nekih 20-ak recepata. Nadam se da ćete podržati moj trud i zajedno sa mnom puniti stranicu receptima, a time ćemo napraviti bazu recepata i imat ćemo ih sve na jednom mjestu

    Molim vas također da sugerirate kako poboljšati stranicu

    http://www.lchfsvakidan.com/

  5. #1555
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    LolaMo,ja sam daleko od iskusne,samo koketiram s LCHF-om ali mogu ti rec da su posije OK jer za razliku od zitarica nemaju UH,samo vlakna...
    Eto to sam naucila...))

    Ja pravila maloprije oopsie,hm,nije mi dobro ispao...kad sam dodala zutanjak i sir u snijeg sve se nekako rasplintilo i smjesa je bila dosta ligera.. (a dobro sam bjelanjak istukla)
    pa sam onda zlicom spustala na pleh male hrpice (njih bice 12ak) koje su se sve jos malo rasplintile i spojile pri pecenju,dosta narasle pa se onda na kraju spljostile...(LOL,koji opis...)
    okus me podsjeca na neku losu prepecenu kajganu.... i jos nisam namastila pleh nego stavila papir za pecenje pa mi se prilicno zaljepilo sve...

    koliko je 1gr pp-a? ja sam bice 1/3 zlicice razmutila u malo kefira...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 06.11.2013. at 23:03

  6. #1556
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Skulirana sada imaš super palačinke :D pa ih možeš napuniti s sirom/špekom/paprikom/mljevenim i salatom....i super je za ponjet na posel.

  7. #1557
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ZoviteMeZuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim lchf-ovcima

    Budući sam i sama lchf fan, konstantno sam u potrazi za novim receptima. Odlučila sam napraviti web stranicu na koju se možete logirati i objavljivati vaše recepte. Trenutno je na stranici objavljeno samo mojih nekih 20-ak recepata. Nadam se da ćete podržati moj trud i zajedno sa mnom puniti stranicu receptima, a time ćemo napraviti bazu recepata i imat ćemo ih sve na jednom mjestu

    Molim vas također da sugerirate kako poboljšati stranicu

    http://www.lchfsvakidan.com/
    wooooow
    super

  8. #1558
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Lolamo tebi onda više treba paleo nego lchf, voće je dozovljeno u paleu pogotovo ako je domaće i lokalno.
    S maslacem od orašastih budi tek toliko suzdržana da ne pređeš neku šaku, dvije ( doza suhog orašastog) na dan.
    Brobaj Eggmilk, meni je otkriće za kavu, još dodam na vrh žlice kakaa ili cimeta mmmm...
    Za majonezu nisam ziher ali kao i sve u životu ne smije se biti jako ograničavajući i treba si neka sitna zadovoljstva dozvoliti.
    Ako se ide na dugi rok a vjerujem da ovaj način života mnogi "žive" na duže ne smijemo gledati samo ravno, treba kupovati lokalno, jesti domaće ali ne se uzrujavati ako je koka koju smo pojeli iz cekina a ne iz farme..dok ne jedemo pakirano, vegetu i slična sr...a, gotovu hranu, rafinirane žitarice i proizvode tipa tjesta, peciva, kruha mislim da sebi radimo jako veliku uslugu.

    Probaj granolu samo od orašastog za doručak, možda će ti biti ok.

  9. #1559
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Skulirana sada imaš super palačinke :D pa ih možeš napuniti s sirom/špekom/paprikom/mljevenim i salatom....i super je za ponjet na posel.
    tesko,kad su cca 5cm u promjeru...))
    jutros sam stavila masla i sunke na njih pa pojela 3kom....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 07.11.2013. at 09:57

  10. #1560
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Tak su mini, onda napravi big mac s njima
    Mogla bi ih i ja napraviti.

    Jučer sam napravila sladoled/mousse od čokolade s malinama.

    Izmisala 0.5 l veronikinog sl vrhnja, dodala 150 g otopljene čokolade i kada se malo ohladila dodala sam je u istučeno vrhnje i samo umješala maline.

    Što je to fino.

  11. #1561
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Hvala cure..
    Gledala sam i tu plaeo prehranu i ne sviđa mi se kaj nema mliječnih prozivoda koje jako volim. Dok jaja mogu pojesti, ali ne bas svaki dan..a vidim da je to najčešći doručak u lchf..jedino me taj doručak i muči..probat cu tu granolu, tenks ribice.

    zasad skuliranaPosije koje sam ja našla i probala, one iz DM-a i bio bio sadrže UH..imaju više vlakana, nego obične pahuljice što je definitivno plus, ali inzulina mi treba jednako za jedne i druge..isprobano

    Majoneze pojedem žličicu dnevno...valjda je to ok

    Sad sam 4. dan na ovakvoj prehrani i osjećam se super! Doze inzulina su mi se skoro prepolovile i samo jedna hipo u ova 4 dana. I puno sam odmornija. Nema one pospanosti nakon jela. Idem dalje pa cu vidjeti..meni treba nekaj dugoročno, da se osjećam dobro, ali ne kao i da se svega odričem..nadam se da će to biti to
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 07.11.2013. at 10:21

  12. #1562
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj ZoviteMeZuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim lchf-ovcima

    Budući sam i sama lchf fan, konstantno sam u potrazi za novim receptima. Odlučila sam napraviti web stranicu na koju se možete logirati i objavljivati vaše recepte. Trenutno je na stranici objavljeno samo mojih nekih 20-ak recepata. Nadam se da ćete podržati moj trud i zajedno sa mnom puniti stranicu receptima, a time ćemo napraviti bazu recepata i imat ćemo ih sve na jednom mjestu

    Molim vas također da sugerirate kako poboljšati stranicu

    http://www.lchfsvakidan.com/
    vidila sam recepte sa quino-om,ona i nije bas po lchf-u....ali je bez glutena,jel tako?

  13. #1563
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je kvinoa nema glutena ko ni proso, riža, amaratan i heljda.

  14. #1564
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u principu kvinoja i amaratan spadaju u pseudo žitarice tj. nisu žitarice ali se jedu ko žitarice.

    inače vidla sam recept s repom ne kužim zakaj soliti i žmikati, može se lagano prepeči sitno narezano na maslinovu ulju, to voli moj najmanji

  15. #1565
    evey avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima!

    Evo i ja vam se pridružujem, barem ću probati. Danas mi je prvi dan, frižider mi još nije dobro opskrbljen pa improviziram.

    Inače imam dijabetes tip 1 i jako me zanima kako će ova prehrana utjecati na moje šećere. Ja ne želim izgubiti kile, HbA1C mi je super (<6), ali imam puno oscilacija, odnosno hipo- i hiperglikemija što me jaaakoooo iscrpljuje i fizički (jer se osjećam loše) i psihički (jer me to živcira).

    Uvjerena sam da je za to djelomični kriva i prehrana odnosno moja nedisciplina.
    Znači ono kaj ja želim postići je stabilnost. Sigurno će mi se i doze inzulina smanjiti, ali to mi nije toliko bitno. Jedino što me plaši je količina masnoća. Ne zbog kolesterola, nego zbog odgođenog otpuštanja šećera u krv..no neći vas s tim zamarati

    Imam par pitanja za iskusne Lchf-ašice:

    1. Vidim da neke od vas jedu banane. Jel to ok ako ne želim mršaviti? Npr. za doručak?
    2. Ne volim svinjsku mast, ali volim maslac od badema. Jel ga mogu trpati di stignem ili ne?
    3. Kaj je s mlijekom? Dnevno pijem tri kave s malo punomasnog mlijek. Ukupno bi to bilo max dva deci dnevno. Jel mogu i dalje tako?
    4. Ne volim baš jaja. To me dosta ograničava, vidim da vi sve mlatite jaja. Ali volim majonezu. Ne da mi se radit svoju pa sam kupila neku od alnature. Jel ta ok? Piše da su jajca iz organskog uzgoja.
    5. Zobene posije? Jel to ok npr. za doručak? Danas sam ih jela i ipak ih moram pokriti inzulinom. Kaj nisu to samo ljuskice? Ima li nešto tog tipa a da ne sadrži UH?

    Hvaa puno na odgovorima, tek se ufuravam
    LolaMo naišla sam na ovaj intervju - tu je link, a ispod intervjua ima dosta zanimljivih komentara, u nekima ima i linkova. Nisam baš sve pročitala, ali možda ti bude zanimljivo i korisno.

    1. koliko ti smetaju banane, ipak one imaju dosta UH? Imala sam gestacijski, poslije banana sam imala šećera u urinu, tako da mislim da one prilično jako dižu šećer. Što se tiče doručka ja osim jaja, za doručak znam napraviti sir-vrhnje, pa onda u to razne kombinacije -> sjemenke-suncokret, lan, sezam, ili šumsko voće + malo kokosovih strugotina, ponekad par badema ili lješnjaka u to; možda da napraviš frape ali s avokadom umjesto banane
    2. možeš i obični maslac, ili ghee za kuhanje
    3. ne znam, ja pijem kavu s vrhnjem, tako mi je i finija (+ cimet, kokosovo ulje, malo kakaa u prahu)
    4. baš ne jedem majonezu, zapravo uopće ne. Mislim da je veći problem vrsta masnoća s kojom se radi i ostali dodaci.
    5. evo tu par ideja za doručak http://www.vitkigurman.com/2012/05/12/dorucak-brzi-od-pekare-i-sendvica/ , ne znam jesi li već čitala tu stranicu, ali ima odličnih tekstova.

    Posije ionako nisu neophodna stvar, ako ti već smetaju, mislim da je bolje izbjegavati. Ima toliko finijih stvari.

    Ne bih baš davala neke posebne savjete jer se ipak ne kužim toliko u tip 1 dijabetes pa da nešto krivo ne kažem Možda se javi netko tko ima više iskustva.


    Pozdrav

  16. #1566

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    wooooow
    super
    Drago mi je da podržavaš ideju, jeeee. Nadam se da ćemo vidjeti i neke od tvojih recepata tamo

  17. #1567

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    vidila sam recepte sa quino-om,ona i nije bas po lchf-u....ali je bez glutena,jel tako?
    Ne quinoa nije po striktnom LCHF-u jer na 100g ima 62 ugljikohidrata. Ja jedem quinou jer treniram biciklizam i ne moram mršavjeti. Ne jedem ju često, al dva puta mjesečno ju pojedem

    Definitvno je bez glutena.
    Na portal lchfsvakidan.com ću staviti kategoriju bez glutena i quinou ću staviti tamo
    Hvala što ste pogledale. Imate li prijedloga kako poboljšati?

  18. #1568
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    zanima me kolko to btrašno od buće može stajati, u frižideru ili u špajzi?

  19. #1569

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me kolko to btrašno od buće može stajati, u frižideru ili u špajzi?
    Meni brašno od buće stoji po par mjeseci, a da nema nikakvih promjena. Stavim ga na suho mjesto i držim ga u hermetički zatvorenoj staklenoj posudi

  20. #1570

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Dva poriluka, dvije mrkve, pola korabice (to je ona zelena9, komad korjena celera, jedna paprika,pola hokaido buce. Isjeckala sve i skuhala sa maslinovim uljem i maslacem, a dodala sam i vrhnja za kuhanje. U tanjure dodala preprzene kockice domaceg speka i bucine i suncokretove sjemenke (prepecene).Meni i muzu sa velikom salatom, klincezama sa bulgurom i salatom od cikle.
    Majko moja kako je to fino

  21. #1571
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    gdje ima za kupiti brašna od bundeve?

  22. #1572
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    evey, hvala na odgovorima

  23. #1573
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    gdje ima za kupiti brašna od bundeve?
    misliš od mesa ili koštica?

  24. #1574
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mesa? To valjda postoji?

  25. #1575
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sad za kupiti nisam sigurna, ali zakaj ne napraviš sama po Zutinom receptu

  26. #1576
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    gdje je taj recept? - nešto sam propustila

  27. #1577
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

  28. #1578
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    hvala

  29. #1579

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    kupila sam danas gloriju, imaju dodatak the art of raw, ima krasnih receptića, koga zanima.
    meni je super ovaj, za kekse od vanilije

    2,5 šalice indijskih oraščića
    2 šalice kokosovog brašna
    0,5 žl. vanilije u prahu
    1 veća kruška
    2 žlice agavinog sirupa.

    indijske i kokos izmiksati, dodati vaniliju imiksati, na kraju dodati krušku i agavin sirup i miksati dok se nepoveže. sušiti u dehidratoru oko 6 sati.

    ok, ovaj dio sa dehidratorom se vjerojatno može zamijeniti sa pećnicom nekako, ali zvuči slasno.
    to je za 20 kom.

  30. #1580
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    tunice polijena sam ti ja za te stvari...vrhunac mog deserta je, koji mi bude nekad doručak ili večera, u jogurt umješam kokosovo brašno, steviu, ekstrakt vanilije, nekad mljevenih badema ili oraha, i ponekad kakao...eh to mi je ...
    mada ovi keksići zvuče odlično ...još kad bi mi ko napravio ...

  31. #1581

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    479

    Početno

    eee, nisam ni ja od neke akcije, ne volim ni ručak kuhati,, ali mislim da ću probati bar jednom napraviti to,pa šta ispadne

  32. #1582

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Evo i ja bi vam se pridruzila ako me primate Pozdrav svima na forumu!!!

    Od prije nekih 10ak dana sam primorama promjeniti prehranu i to na Zelenu kuru. Obzirom da ja jako volim kuhati i papati i to gotovo sve namirnice koje poznajem... ovo me malo ogranicava... odmah sam prestala papati sve zabranjene namirnice i naletila na hrpu problema... naime, mene najvise muci dorucak, sta jesti?!?!?!?! za sada skoro svako jutro jedem jaja, imam osjecaj da cu se u njih pretvoriti... isprobala sam neke kombinacije peciva i kruhova koji meni uopce nisu lose... Krekeri sa zutine stranice su odlicni
    E sad, molim vas za idee sta vam pada na pamet s tim da su zabranjeni svi mlijecni proizvodi, svo voce, sve UH namirnice...

    Nabavila sam i tibetansku gljivu i domace kravlje mlijeko, to mi je uglavnom vecera...

    Malo me muci tezina, tj. bojim se da ne skinem previse kila, sad imam taman koliko bi htjela.... a tek sam krenula, s tim da mi ljudi vec sad govore da sam skinula i da se vidi

    Toliko od mene zeljno iscekujem vase odgovore... ))

  33. #1583

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Rogac je super fini, a koristi se i kao zamjena za cokoladu, pa me zanima jel zna netko jel on ok po lchf-u?

  34. #1584

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    http://bravoforpaleo.com/2013/06/24/...gg-in-avocado/
    ovo radim sutra za dorucak, iako me malo strah kak ce ispast peceni avokado

  35. #1585

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    rogač nije po lchf

  36. #1586
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    imate li kakvih LCHF recepata za keksice? za blagdane cu radit 2 vrste kuglica (mogu ih zaledit), jednu nepecenu tortu od narance i fali mi suhih....
    glavno da sam ja ima mjesec dana kupila zvjezdasti anis....

  37. #1587

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

  38. #1588

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    a i ovaj dobro izgleda, samo budes morala kupiti kardamom
    http://paleoparents.com/featured/holiday-bundt-cake/

  39. #1589

  40. #1590

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    sad sam tek vidjela da ima javorovog sirupa i svasta nesto, dakle nije bas lchf, ali nije ni junk pa ako pojedemo samo kolacic ili dva ne bu se nebo srusilo

  41. #1591
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj sophie girafe prvotno napisa Vidi poruku
    a i ovaj dobro izgleda, samo budes morala kupiti kardamom
    LOL, i to je kupljeno ima mjesec dana....

    Malo sam cackala i iskopala ovaj,para zanimljiv:

    LCHF keksici
    200 gr lješnjaka,
    70 gr putra,
    2 jaja,
    4-5 žlica kašice od jabuka,
    1 žličica cimeta,
    oko 100 gr kokosovog brašna

    170 gr lješnjaka sameljemo na finije, a 30 gr na krupnije.
    U fino mljevene lješnjake utrljamo putar narezan na listiće.
    Dodamo krupnije mljevene lješnjake, 2 jaja, cimet i kašicu od jabuka.
    Želite li slađi okus dodajte u smjesu malo stevije u prahu.
    Zatim umiješamo kokosovo brašno u kompaktnu smjesu.
    Žlicom vadimo dio smjese i stavljamo na pleh obložen masnim papirom.
    Svaki keks malo poravnamo, lagano pritisnemo žlicom.
    Zagrijemo pećnicu na 180 C i pečemo oko 15 minuta.

    A pokusat cu i ovaj: http://www.mariannslchf.com/bread/cardamom-rusks/
    Nadam se da kardamom mogu samljet u mlincu za kavu,imam samo onaj u sjemenkama....

    I ovaj mi se cini jednostavan : http://my-energy-plan.com/recipe-van...lmond-cookies/
    Sta umjesto 100g erythritol-a ? koliko stevije?

  42. #1592

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    cini se da su ovi sa ljesnjacima super, a zacine mozemo i mjenjati.
    kao zasladjivac koristim iskljucivo domaci med, ali umjereno. Ne znam zasto imam takav otpor prema steviji, a ovo sa E kak se zove mi spada u kemijski laboratorij, a ne u kuhinju

  43. #1593
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma daj,pa stevija je biljka, nije kemija!
    hm,neznam kako ce se ponasat med (kao mokra komponenta) kad je ovo suho...provat cu,valjda ce ispast nesto...

  44. #1594
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jel tko kupovao tahini u turskom dućanu u Importane Galeriji? Koliko košta i koja količina?

  45. #1595
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Bas danas cu biti u blizini IG pa cu pogledati, nisam znala za taj ducan.
    nazovem te , pa ti javim.

  46. #1596
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Moj buraz je narucio kikiriki maslac i maslac od badema sa neke stranice za bildere u UK.
    1kg kikiriki putra je 7 funti
    1 kg putra od badema ili indijski orascica 11 funti

  47. #1597
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Aj pitaj buraza koji je to site. Radim procjenu isplati li se kupiti na iherbu tahini

  48. #1598
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Sad vidim da lazem 1 kg putra od kiririjkija je 6 funti.
    http://m.myprotein.com/sports-nutrit.../10530743.html

  49. #1599
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Al postarina je 9-10 funti. Treba naručit hrpu toga da bi se isplatilo.

  50. #1600
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jep,ja sam isla naruciti 2 stvari i onda radi postarine na kraju kupila jos 3....isla principom,pa kad vec placam postarinu....
    ali,stvarno sam dugo cekala na paket,prebacila sam se na ovaj UK: http://www.ecogreenstore.co.uk/

    cek,ali kikiriki nije LCHF? plus sto ti maslaci znaju biti puni dodataka i secera...edit:sad vidim da pise na linku ko da je 100% natural i bez dodataka...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 14.01.2014. at 16:50

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •