Stranica 1 od 36 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1783

Tema: LCHF recepti + što danas jedemo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno LCHF recepti + što danas jedemo

    Ako može posebna tema za lchf prehranu, rado bih da ovdje stavljamo linkove na stranice s receptima i dnevne menije što klopamo.

    jučer
    doručak - lchf kruh s maslacem
    kasni ručak - srneći gulaš + pire od cvjetače
    tijekom dana - šaka lješnjaka i badema, red tamne čokolade (još uvijek ovisnik o čoksi)

    danas
    doručak - jaja s pancetom i mileram
    ručak - složenac od kelja i mljevenog mesa zapečen sa sirom
    večera - nije baš lchf, ali vjerojatno šejk s pola banane, šumskim voćem i malo slatkog vrhnja

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    ja pratim, kupila sam zobene posije, ali trenutačno imam ubojit radni ritam i jednostavno ne mogu uklopiti ovaj način prehrane u porpunosti. probati ću ispeći za viken ove pogečice ili nešto sl pa da imam neku zaliku za krizu!
    A onda ću i ja šibnuti sa svojim receptima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    superx, kakve pogačice?
    isprobala sam par stvari, ali nisam našla adekvatnu zamjenu za kruh, sve je s previše karaktera.

    i ja sam mislila na početku da će mi biti prekomplicirano, ali sam se iznenadila, postoji brdo kombinacija za brz i kvalitetan obrok i za sada mi ništa ne nedostaje iz prijašnje prehrane.

    zaboravila sam napisati gore uz glavna jela i salate; danas kupus, jučer rajčica s lukom

    evo i par linkova na lchf recepte;

    blog istine i laži o hrani - recepti

    blog vitki gurman - recepti

  4. #4
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    http://istineilaziohrani.blogspot.co...lepinjice.html
    Ovo, čini mi se ok i za ponjeti na posao uz npr kefir ili maslac.
    http://istineilaziohrani.blogspot.co...psie-kruh.html
    ovo mi je isto super, samo trebam naći vremena.
    i htjela bi naći nešto što se može na žlicu i strpati npr u termosicu za posao.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    joj, super, ne znam kako sam to propustila, radim ih sutra ili prekosutra!

    oopsie sam radila, nije mi se baš svidio, ali je jako brz. ne uzima više od 10 min za zamutiti (ja sam ručno tukla bjelanjke) + pečenje 20-ak min

  6. #6
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Pridružit ću vam se kad se vratim s godišnjega. Inače sam prilično dosljedna (barem sam bila proteklih 10 mj.) no kad nisi doma, teško je. Ali eto, danas sam u restoranu uspjela iskombinirati neku pečenicu i špinat. Za večeru sam pojela ostatke jučerašnjeg ručka: pureći odrezak i kuhanu cvjetaču. I jučer i danas još i miješana salata (zelena, matoviac, rukola).

    Za doručak u pravilu jedem jaja na neki način, nekad sa slaninom, nekad sama. Za prilog najčešće crvena paprika.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ja bi vas malo pratila

  8. #8
    evey avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    190

    Početno

    Pratim.

    Evo par linkova:
    The Paleo Mom - recepti
    Paleo hedonizam


    I par primjera mojih obroka:
    Doručak - svježi sir s mileramom ili vrhnjem + malo suncokretovih sjemenki, mljeveni sezam i lan; jaja (kajgana, na oko) pečena na maslacu ili zadnje vrijeme na maslu
    Međuobrok - šumsko voće (zasad smrznuto) s mileramom
    Ručak - krem juha od povrća (tikvica, cvjetača brokula) sa vrhnjem, neko meso + eventualno još neko povrće

  9. #9
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jučer:
    jutarnja kava
    doručak - salata od kuhanog jaja, radića, ukiseljenih gljiva i skute s masl. uljem
    ručak - krem juha od cvjetače i brokule s vrhnjem x 2 tanjura
    večera - lignje, batat, mrkva, masline i tikvice (i krumpir za ostale) u pećnici na masl. ulju
    kasnije nešto badema i lješnjaka

    danas
    doručak - kajgana s pancetom na maslacu, skuta, ukiseljena paprika
    ručak - varivo od kelja, kuhane domaće svinjske kobasice
    večera - idemo van pa najvjerovatnije neko meso i salata

    p.s. koja je razlika između maslaca i masla?

  10. #10
    evey avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    p.s. koja je razlika između maslaca i masla?
    Maslo (ghee) je maslac pročišćen od proteina i vode pa se ne pjeni i ne zagorjeva kod pečenja kao maslac. Evo recept.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    doručak - šejk od smrznutog šumskog voća koji je trebao jučer za večeru (večeru sam na kraju jučer preskočila)
    ručak - salata od radiča i kristalke kao baze, pečena piletina i šampinjoni, svježa rajčica, kuhana cvjetača, sjemenke lana, sezama i suncokreta + preljev od majoneze i jogurta
    međuobrok - 1 narandža i malo orašastih plodova
    večera (ako je bude) - pečena jaja

    evey koliko se otprilike izgubi na masi pročišćavanjem maslaca?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    skrenula bih paznju na batat ili sweet potato
    http://www.fineli.fi/food.php?foodid=30600&lang=en

    to je puno previse ugljikohidrata ako se planira mrsavljenje i garantirano izbacuje iz ketoze.

    i inace preporucam fineli.fi kao dobru referentnu stanicu za nutritivne vrijednosti namirnica. (ima i engleski, nije samo suomi i slicno)
    Posljednje uređivanje od anledo : 12.01.2013. at 20:07

  13. #13
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sutra za ručak, svinjski krmiči, preliveni sa naribanom goudom jajem i mileramom, zapečeno u pečnici i zelje salata.
    ujutro ću jaja nekako i ostalo šta uleti, sad u početku mi je malo jača hrana potrebna jer sam gladna ali s vremenom tijelo traži sve manje.
    daj mi recite one rio mare salate sa tunom jel dolaze u obzir za gablec i jel valja to išta?

  14. #14
    evey avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    evey koliko se otprilike izgubi na masi pročišćavanjem maslaca?
    Ne znam točno, nisam izvagala. Radila sam od cca 450 g maslaca, a mislim da je ispalo preko 4 dl.

    I sad vidim da nije recept baš isti kao onaj po kojem sam ja radila. Radila sam po ovom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    super, ne gubi se puno, naletjela sam na neki blesavi članak, gdje piše da se iz 225 g dobije samo 15 g

    radit ću po receptu po kojem si i ti, tnx

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    skrenula bih paznju na batat ili sweet potato
    http://www.fineli.fi/food.php?foodid=30600&lang=en

    to je puno previse ugljikohidrata ako se planira mrsavljenje i garantirano izbacuje iz ketoze.

    i inace preporucam fineli.fi kao dobru referentnu stanicu za nutritivne vrijednosti namirnica. (ima i engleski, nije samo suomi i slicno)
    Pa nitko ovdje ne jede da bi bio u ketozi. Neki ne moraju biti u ketozi da mrsave, a neki ne mrsave čak niti u ketozi ( ja npr.).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nitko ovdje ne jede da bi bio u ketozi. Neki ne moraju biti u ketozi da mrsave, a neki ne mrsave čak niti u ketozi ( ja npr.).
    naravno.
    pisala sam to iz pozicije osobe koja je zaljubljena i odusevljena ketonima kao pogonskim gorivom.
    batat svakako nije dobar izbor hrane za nekoga tko zeli smrsaviti jer ima previse UH.
    sve namirnice koje imaju preko 5g UH na 100g bi valjalo izbjegavati ako se zeli gubiti kilograme (i biti u ketozi).
    tko zeli 'samo' zdravije jesti vjerojatno si moze tu i tamo priustiti i namirnice sa vise UH, ali to onda ne mora biti batat, moze biti i chips i sladoled i zacherica...

    u ketozi je skoro nemoguce ne mrsaviti (jedino ako nemas sto )
    jesi pomocu trakica provjeravala ketone u mokraci?
    Posljednje uređivanje od anledo : 13.01.2013. at 10:12

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Jesam. Ne mrsavim niti u dubokoj ketozi. Probala sam vise puta po nekoliko tjedana, uz svakodnevno praćenje razine ketona u mokraci. Imam sigurno joj dosta( meni bi ok bilo 6 kg jer imam krupne kosti) za izgubiti ( 160cm/70 kg) , ali izgleda da bih trebala srezati i unos kalorija ispod 1500 na dan. Sto je teško ako se hoće postići da je unos masnoca 60-70% , a ugljikohidrati 20 grama dnevno. I svakako bih trebala imati vise fizičke aktivnosti , koja je sada skoro na minimumu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    ok, problem mi je poznat jer sam ja 155 cm, pa je prilicno tesko imati 'idealnu' tezinu.
    ono sto se meni pokazalo posebno vrijedno u ovoj prehrani je upravo promjena ideje o tome koliko bih kilograma trebala imati.
    trebam imati onoliko na koliko me ta prehrana uz umjerenu fizicki akitvnost spusti, pa sad, ako je to i 70kg - to je ok, ako se osjecam dobro. ne ako stanem u konfekcijski broj 0. tako se ja tjesim.
    kalorije sam potpuno prestala racunati, to jednostavno nama malima nema smisla i morali bi zivjeti na salici kefira i pola sake cvaraka dnevno.

    ponekad ti zastoji u ketozi mogu biti jako dugacki, po nekoliko mjeseci. to je neki otpor organizma i pokusaj da se odrzi zateceno stanje. drzim fige da to nekako 'probijes'!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    u ketozi je skoro nemoguce ne mrsaviti (jedino ako nemas sto )
    jesi pomocu trakica provjeravala ketone u mokraci?
    O, moguće je, itekako. Ja sam nekad i po 2 tjedna u dubokoj ketozi (na ketodiastixu 4 stupanj od 5) a da ništa ne izgubim. Viška imam puno. Za gubiti kile moram jako srezati i UH i proteine, pojačati masnoće i biti oko 1000-1200 kcal. Čvarci rules!

  21. #21
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Joj, ne mogu se toliko udubljivati u hranu i računati koliko čega pojedem, to nikad nisam radila i lijena sam za to. Isla sam probati, vidjet ćemo kako će funkcionirati (dakle, bacam batat van, hvala)...

  22. #22
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Budem prebacila ove zadnje postove na LCHF općenito.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    superx, pekla sam jutros zobene pogačice (5 min za pripremu, s tim da zobene posije nisam usitnjavala, i 20 min pečenja), skroz su ok, podsjećaju na oopsie, ali mnogo bolje.

    ako nemaš vremena redovno spremati obroke, super ti je imati ove pogačice, svježi sir i vrhnje ili mileram, čvarke + kuhana jaja u frižideru i uvijek imaš za krizu neku kombinaciju

  24. #24
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja cu navecer i sutra nosim na posao + kefir i to mi je do rucka!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    doručak - kuhano jaje, zobena lepinjica, sir i vrhnje
    ručak (kod mojih) - oni pečenu puricu i mlince, ja puricu i kisele krastavce
    večera - domaća slavonska kobasa, jaje ostalo od doručka, mileram

  26. #26
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Doručak: kajgana sa slaninom i pečena paprika
    Ručak: pečena piletina, matovilac i ostaci paprike
    grickala bademe popodne
    Večera: ćevapčići

    Sutra za ručak ću varivo od poriluka s kobasicom.

  27. #27
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    ja ću sutra pileći file punjen pečenim paprikama i feta sirom, matovilac na salatu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    danas se nisam mogla probiti do dućana, a u frižideru skoro ničega...

    doručak - opet šejk od šumsko voća
    ručak - varivo od cvjetače i kobasice

    jedno upozorenje - tek odnedavno koristim psyllium prašak pa nisam imala pojma što će se dogoditi mom varivu od cvjetače ako ga zgusnem s njim :S
    enivej, nemojte to raditi, sve je postala jedna želatinasta, sluzava masa, otprilike kao da jedeš cvjetaču u sirovom bjelanjku :D

    ako sutra snijeg ne prestane padati imat ću prisilni post

  29. #29
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Gdje si nabavila prasak?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    bio&bio, 20 i koju kunu je vrećica, mislim 200 grama, provjerim kasnije

  31. #31
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    jučer teleća juhica, lešo meso i kelj na lešo za ručak/večeru..doručak par komada kobase i sira, nešto prije toga jabuka.
    danas doručak ostatak kelja na lešo, malo kobase i žlica majoneze(znam ne smijem)
    ručak tanjur graška i za desert komadić slanine
    pijem dosta čaja od kadulje i puno vode(ok to uvijek pijem ) ali svejedno ne mogu se odreći kave, popijem skoro 3 šalice turske kave bez šećera i mlijeka.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    ipak je 100g

  33. #33
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    pratim jučer sam napravila pizzu sa podlogom od cvjetaće

  34. #34
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Grill piletina, pire od karfiola i pečena paprika s matovilcem na salatu. Večera, vjerojatno ništa. Sutra sekeli gulaš na svinjskoj masti i žganci za mje, meni ništa. kupila sam danas domaći friški sir i od njega ću raditi pogačice!

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    pratim jučer sam napravila pizzu sa podlogom od cvjetaće
    oš reć?

  36. #36
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    recept misliš?

    U multipratiku sam isjeckala cvjetaću na riže, skuhala kratko na paru i iscijedila svu vodu (mislim, kroz ruke iscijedila bilo je dosta toga). Dodala sam u to jedno jaje, češnjak i možda bi bilo dobro da sam nasjeckala malo luka bilo bi kasnije manje mirisalo po cvjetaći.

    to sam na pleh razvukla i ispekla nekih 20-30 minuta dok nije zarumenilo, onda sam izvadila i stavila gore šalšu i naribani sir plus (u ovom slučaju) tunu ali se može drugo nešto staviti odozgo naravno. To sam kratko ispekla na manju temperaturu i to je to, bilo je bolje nego sam očekivala. Recept sam našla guglajući nešto drugo, a zove se paleo pizza.

  37. #37
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    djeluje fino ova pizza..
    ja danas za doručak kuhana jaja sa malo slanine i luka, ručak pileći file nekako(zaintrigirala me ona pileća fantazija sa druge teme) i kupus/mrkva salata da i juha od piletine, a za večeru pojma nemam, ako bude sreće samo ostatke salate(no u to čisto sumnjam)
    Sinoć me spopala strašna glad, jedva sam izdržala da si svježe ispečeni kruh ne namažem putrom.

  38. #38
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ja sam si skuhala juhu od kostiju, nikad u životu nisam juhu kuhala više od 3 sata ali ovo dugo kuhana je stvarno super ispala. To sam si kroz po kanadski juhu zgrijala, stavila u šalicu pa pijuckala.

  39. #39
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Supet tema

    Kad sam svojevremeni bila na ovom načinu prehrane radi candide najteže mi je bilo smislit recepte.

    Jedan od omiljenih mi je bila palačinka tortilja s raženim brašnom (jedino mi ono nije smetalo).
    2 Jaja umutiti, didati brašno i sol pa prepeći na tavi s obje strane. Može biti u slanoj ili slatkoj varijanti. Ja sam je punila s povrćem,, svježim sirom, voćem, znala sam je i zapeći prelivenu kiselim vrhnjem.

    Skupljam hrabrost za ponovno krenuti na lchf, trebam skinuti puuuuno kg

  40. #40
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja nisam gladna ujutro (oduvijek) i mogu izdržati sam s kavom ili kakaom pa to pijem. Drži me bez problema do podneva.
    Kada ogladnim, popijem kefir, pojedem bademe/orahe, sir i vrhnju ili svježi sir s tunom (to mi je mljac).
    Smiksano šumsko voće s mileramom mi je isto jako fino.

  41. #41
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Supet tema

    Kad sam svojevremeni bila na ovom načinu prehrane radi candide najteže mi je bilo smislit recepte.

    Jedan od omiljenih mi je bila palačinka tortilja s raženim brašnom (jedino mi ono nije smetalo).
    2 Jaja umutiti, didati brašno i sol pa prepeći na tavi s obje strane. Može biti u slanoj ili slatkoj varijanti. Ja sam je punila s povrćem,, svježim sirom, voćem, znala sam je i zapeći prelivenu kiselim vrhnjem.

    Skupljam hrabrost za ponovno krenuti na lchf, trebam skinuti puuuuno kg
    Raženo brašno se prema lchf-u ne koristi (žitarice uopće, posebno ne one s glutenom), naravno, nema zabrane, ali to onda nije lchf. Ali ako trebaš smršaviti, hranjenje prema principima paleo prehrane će ti sigurno pomoći. Ja sam početkom lipnja 2012. imala 59 kg (na 165cm), a u kolovozu 54, a na ovakav način prehrane uopće nisam krenula radi mršavljenja, kilogrami su se samo topili. A gladi nema, nimalo.

  42. #42
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    večera - nije baš lchf, ali vjerojatno šejk s pola banane, šumskim voćem i malo slatkog vrhnja
    ja bih u ovo umjesto vrhnja ubacila žlicu svježeg sira, smanjiš masnoće a dodaš proteine, i fino je.
    Inače nisam na LCHF, ali pratit ću vas da pokupim ideje za zdrave obroke (što za mene znači i da u njima nema proteinskih prašaka).

  43. #43
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    doručak: opet jaja sa slaninom (ja sam od onih koji ne jedu mliječno pa sam još ograničenija s izborom doručka od vas koji jedete)
    ručak: svinjski odresci s nekim povrćem (još nisma kupila, vjerojatno cvjetača ili brokula na maslacu, ne budem li stigla do dućana, mahune na maslacu), matovilac
    večera: ostatci od ručka ili tuna

  44. #44
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Raženo brašno se prema lchf-u ne koristi (žitarice uopće, posebno ne one s glutenom), naravno, nema zabrane, ali to onda nije lchf. Ali ako trebaš smršaviti, hranjenje prema principima paleo prehrane će ti sigurno pomoći. Ja sam početkom lipnja 2012. imala 59 kg (na 165cm), a u kolovozu 54, a na ovakav način prehrane uopće nisam krenula radi mršavljenja, kilogrami su se samo topili. A gladi nema, nimalo.
    Da, ja sam u stvari krenula radi candide ne mršavljenja (ali mi se isto istopilo 10 kg u mjesec i po).

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih u ovo umjesto vrhnja ubacila žlicu svježeg sira, smanjiš masnoće a dodaš proteine, i fino je.
    Inače nisam na LCHF, ali pratit ću vas da pokupim ideje za zdrave obroke (što za mene znači i da u njima nema proteinskih prašaka).
    ali nije cilj povecati proteine, naprotiv.
    u tom šejku sporne su jedino banane (vec sumsko voce moze proci).
    slatko vrhnje je uvijek najbolji izbor (uz kiselo ali domace vrhnje i mileram sa najmanje 35% mm)
    Posljednje uređivanje od anledo : 15.01.2013. at 14:46

  46. #46
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    recept misliš?

    U multipratiku sam isjeckala cvjetaću na riže, skuhala kratko na paru i iscijedila svu vodu (mislim, kroz ruke iscijedila bilo je dosta toga). Dodala sam u to jedno jaje, češnjak i možda bi bilo dobro da sam nasjeckala malo luka bilo bi kasnije manje mirisalo po cvjetaći.

    to sam na pleh razvukla i ispekla nekih 20-30 minuta dok nije zarumenilo, onda sam izvadila i stavila gore šalšu i naribani sir plus (u ovom slučaju) tunu ali se može drugo nešto staviti odozgo naravno. To sam kratko ispekla na manju temperaturu i to je to, bilo je bolje nego sam očekivala. Recept sam našla guglajući nešto drugo, a zove se paleo pizza.
    http://cooklisacook.blogspot.com/201...ust-pizza.html evo recepta, na engleskom, sa slikama, je li to to?

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    ali nije cilj povecati proteine, naprotiv.
    u tom šejku sporne su jedino banane (vec sumsko voce moze proci).
    slatko vrhnje je uvijek najbolji izbor (uz kiselo ali domace vrhnje i mileram sa najmanje 35% mm)
    dobro onda moram priznati da nisam puno proučavala
    koliko sam shvatila ide se na izbacivanje složenih ugljikohidrata a na povećanje unosa proteina i masti životinjskog porijekla
    ali ja ipak ne bih pretjeravala s masnoćama. Pazi li se u LHCF na količine i omjere uh i proteina, ili se samo gleda što se jede?

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Proteini ostaju isti, ugljikohidrati se smanjuju u korist masnoca. To je princip. Zapravo nema veze sa zivotinjskim masnocama i proteinima, i vegetarijanci mogu jesti LCHF . Isto tako nema veze slozenost ugljikohidrata , izbacuju se žitarice i seceri ( i gotova hrana koja sadrži dodatke).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    http://cooklisacook.blogspot.com/201...ust-pizza.html evo recepta, na engleskom, sa slikama, je li to to?


    dobro onda moram priznati da nisam puno proučavala
    koliko sam shvatila ide se na izbacivanje složenih ugljikohidrata a na povećanje unosa proteina i masti životinjskog porijekla
    ali ja ipak ne bih pretjeravala s masnoćama. Pazi li se u LHCF na količine i omjere uh i proteina, ili se samo gleda što se jede?
    prirodne masnoće su itekako poželjne u lchf prehrani (ne nužno životinjske, mogu i hladno prešana ulja kao npr. maslinovo i laneno), znači industrijski obrađena ulja i masti se uopće ne koriste. proteini se ne povećavaju, a UH se maksimalno izbacuju.

    obroci trebaju biti uravnoteženi, ja ništa ne važem, jedem mesa kao i do sada, a ugljikohidratne priloge mijenjam povrćem, ali ja sam na ležernom lchf-u tako da klopam i voće i dosta mliječnih proizvoda.

    današnji menu;
    doručak - šnita bunceka + čaša jogurta
    ručak - pečena teletina + na maslacu pečeni tikvice, patlidžan, paprika i luk + salata zelena i radič

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    vegetarijanci mogu jesti LCHF
    ovo me zanima
    ako ne govorimo o hrani u prahu, naravno

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me zanima
    ako ne govorimo o hrani u prahu, naravno
    dapače, u lchf-u se nastoji, koliko god je moguće, da su sve namirnice svježe, bio proizvedene i u svom izvornom obliku, znači bez industrijske obrade

    to su preporuke, naravno, ne može se uvijek do svega doći

    ja sam tek 10-ak dana na ovom režimu, i to opuštenom. promjene su nevjerojatne; raspoloženje mi se znatno popravilo, odlično se osjećam, puna sam energije, a gladi nema. kroz mjesec-dva planiram opsežni sistematski pregled da vidim u kakvom mi je stanju organizam

Stranica 1 od 36 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •