Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Kontracepcijske pilule

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    6

    Početno Kontracepcijske pilule

    Pozdrav, počela sam piti Qlaira kont. pilule pa me zanima dali ih tko koristi? ima kakve negativne dojmove, ili simptome?? meni je trenutno sve ok..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kao i sve ostale pilule - nekima su dobre, nekima nisu. Vidjet ćeš kroz cca 3 mjeseca kako će ti biti, u početku se znaju javljati prolazne nuspojave (nadutost, bolne cice, sitna krvarenja van menstruacije...).

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Pazi i na pad libida, ako ti se dogodi, može bit i s njima u vezi. I pretpostavljam da si napravila skrining za to (da su te poslali napravit skrining) - krv (mali koagulogram, KKS, jetrene probe, ako se dobro sjećam), pušenje je faktor rizika... i što još, zaboravila već. U svakom slučaju, onako... oprezno, kao i sa svakim lijekom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2013. at 17:38

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    6

    Početno

    ja sam zadovoljna njima..obavila sve pretrage, iako prije no što trebam dobiti nekih tjedan i pol sam razdražljiva, sve mi smeta, jedem slatko, plačem se...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    6

    Početno

    aaaa... cureee 3 dana prije no sto trebam dobiit se sad neš čudno počelo događati, bole me jajnici, i imam neki šugavi smečkasti... a pijem ih skoro godinu dana...

  6. #6
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Imam jedno pitanje za iskusne. Pijem niskodozažnu kontracepciju radi endometrioze. Počela sam ju piti prije 14 dana s prvim danom ciklusa (prvi mjesec). Od tada imam (obilnu) menstruaciju, koja ne izgleda kao da će prestati skoro. Znam da treba neko vrijeme da se organizam navikne, ali me zanima što to znači neko vrijeme jer već imam i vrtoglavice.
    Mislim, počela sam ih piti i da krvaranje prestane ili se barem smanji

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Jos traje krvarenje? Niskodozazne pilule su jednom dijelu zena prenisko dozirane, i onda se to zna dogadjati.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Trajalo je prvi put 20 dana, 2 dana pauze, pauza pijenja i opet menstruacija. Sad se čini da sve postaje ok...
    Hvala ti!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •