Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 303

Tema: Povrat poreza za 2012. (predaja u 2013.)

  1. #51
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    hoćeš reč da nisi dobila nikakvu isplatu od pravog poslodavca, ako je tako, i ako nemaš još nešto sa strene, nemašpravo tražiti povrat, Ova potvrda od Hzzo se ne dobiva.
    radila sam redovno do sredine kolovoza i dobivala redovnu plaću. od sredine kolovoza sam na komplikacijama i naknada od HZZO-a je manja od moje plaće.
    imala sam i honorar početkom godine (u ono vrijeme dok sam još redovno radila).
    od poslodavca i ovog drugog poslovnog subjekta za koji sam odradila honorarni posao svakako očekujem ip karticu, ali mi nije jasan ovaj dio za mjesece za koje sam dobivala naknadu.
    poslodavcu, naravno, redovno dostavljam doznake i oni mi daju isplatne liste s 0,00 kn na kojima stoji u napomeni da sam na komplikacijama.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    olakšice za sebe pišeš kroz cijelu godinu, a honorare i plaču upisuješ na 2. stranicu, ovo od Hzzo ne pišeš nigdje, ako nećeš znat rješiti sjeti se kad dobiš papire od tih svojih subjekata pa me pp.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj zizi prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam do lipnja 2012., od tada sam na burzi primala naknadu. Ako sam dobro iščitala s njihovih stranica, ostvarenu naknadu za nezaposlenost ne unosim u poreznu prijavu jer ta naknada ne podliježe oporezivanju.
    Jel' to točno?
    točno, znači pišeš kroz cijelu godinu olakšice, a dohodak samo onaj koji si dobila iz firme.

    naravno provjeri kod koga su djeca.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na ponudi
    djeca su nam vec kombinirana na obadvije porezne
    znaci, samo rodni list treba
    samo da te pitam da li su djeca na jednoj poreznoj kartici, ili na obje ( tada treba pisati da su djeca vezana da se dobije 0.5+0.7)

  5. #55
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li uopće ikakvih olakšica ove godine - podstanarstvo, stambena štednja, životno / dobrovoljno zdravstveno osiguranje... ? Išta?
    Jos jednom cu pitati, za svaki slucaj- uplacene premije dzo ne mogu se koristiti kao olaksica ove godine?

  6. #56
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo da te pitam da li su djeca na jednoj poreznoj kartici, ili na obje ( tada treba pisati da su djeca vezana da se dobije 0.5+0.7)
    Djeca su kombinirana na mojoj i mm-ovoj kartici

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    imate onda zajedno na djecu 1.2

  8. #58
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    olakšice za sebe pišeš kroz cijelu godinu, a honorare i plaču upisuješ na 2. stranicu, ovo od Hzzo ne pišeš nigdje, ako nećeš znat rješiti sjeti se kad dobiš papire od tih svojih subjekata pa me pp.
    mislim da neće trebati, jer imam kumu koja mi svake godine pomogne, samo je ovo neka nova situacija pa pitam vas koje imate dosta iskustva s tim.
    svejedno, hvala ti. jako cijenim ponudu

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    onda kuma zna da ti ne treba ništ više

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Od ove godine se umjesto broja tekućeg računa upisuje IBAN računa, imate ga na izvodima iz banke, danas predao poreznu prijavu pa su mi tako rekli u poreznoj.

  11. #61
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Pitanje: prvih 7 mjeseci sam bila na porodiljnom dopustu, inače zaposlena, osmi i deveti mjesec sam radila, a deseti, jedanaesti i dvanaesti sam bila nezaposlena. Može li me MM koristiti kao olakšicu za te mjesece kad sam bila nezaposlena bez obzira što nisam prijavljena na njegovoj PK? Treba li u tom slučaju predati vjenčani list ili nešto?

  12. #62
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj vjeko prvotno napisa Vidi poruku
    Od ove godine se umjesto broja tekućeg računa upisuje IBAN računa, imate ga na izvodima iz banke, danas predao poreznu prijavu pa su mi tako rekli u poreznoj.
    Ja sam jucer predala sa uredno napisanim brojem tekuceg racuna bez ikakvih komentara ili trazenja ispravaka

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj paučica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje: prvih 7 mjeseci sam bila na porodiljnom dopustu, inače zaposlena, osmi i deveti mjesec sam radila, a deseti, jedanaesti i dvanaesti sam bila nezaposlena. Može li me MM koristiti kao olakšicu za te mjesece kad sam bila nezaposlena bez obzira što nisam prijavljena na njegovoj PK? Treba li u tom slučaju predati vjenčani list ili nešto?
    Pošto si bila zaposlena primala si rodiljnu naknadu. Da bi suprug mogao tebe navesti kao uzdržavanog člana mogla bi imati maksimalno 12800 kn dohotka prošlu godinu, računajući rodiljnu nakndu i tvoju plaću. Zato ti možeš podnijet godišnju prijavu sa PK od bivšeg poslodavca kad ti pošalju PK.

  14. #64
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Razumijem, hvala! Ali vrijedi li meni uopće predavati kad mi na obrascu od poslodavca piše 2,86 kn uplaćenog poreza?
    I još jedno pitanje: mama koristi kao olakšicu svoju kćer i nezaposlenog muža. Budući da i samo sa kćerkom ima dovoljan odbitak da ne plaća porez, može li brat koristiti tatu kao olakšicu premda je tata na maminoj kartici?
    Koji papir treba onda dodati prijavi u tom slučaju: rodni list ili?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    Termin za četvrto dijete mi je 23.02. Ukoliko sve prođe kako treba i u terminu, imam li prava navesti i to dijete kao poreznu olakšicu (ako ga uspijem prijaviti)?
    Drugo pitanje - muž je prošlu godinu bio zaposlen od 3.mj ali je do otvaranja roditeljskog u 10.mj primio samo dvije plaće i plaćena su tri doprinosa. Budući da mu je zapravo cijela prošla godina na poreznoj kartici ispod 10 000kn, smijem li i njega navesti kao uzdržavanog člana za prošlu godinu?
    Treće pitanje - sve do o2011.g. su djeca bila prijavljena na njegovoj pk jer je imao otvoreni obrt, trebam li ja mijenjati nešto na Poreznoj upravi, nositi dokumentaciju, prebacivati i sl. budući da bi ih ove godine ja koristila kao poreznu olakšicu? Ili ih je dovoljno samo u obrascu navesti kao olakšicu (jer on sasvim sigurno neće)?
    Hvala

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ivala,
    1. za prošlu godinu to dijete nemaš pravo prijaviti, nego tek od rođenja.
    2. a koliko novaca je dobio na roditeljskom, sveukupna cifra treba biti manja od 12800
    3. potrebno ih je na obrascu navesti ko djecu i priložiti rodne listove

  17. #67
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    imam li pravo povrata poreza na dividendu?

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    da

  19. #69
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    imam i ja par poreznih pitanja, pa ako znate:
    moj muz nije zaposlen ali nije niti prijavljen na burzu, niti je prijavljen na moju PK kao olaksica niti smo prijavljeni na istoj adresi.
    da li svejedno mogu njega navest kao poreznu olaksicu za 5 mjeseci koje smo bili u braku u 2012. godini? nije imao nikakva primanja cijele godine.
    ako mogu, sto mi treba kao "dokaz" tj sto priloziti uz prijavu?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Bila bih zahvalna ako mi tko može pomoći i razjasniti iznos osobnog odbitka, jer tu sam naime zapela. Razumijem kako se izračunava koeficijent itd. No evo primjera: Bila sam zaposlena do 9 mj 2012. godine te moj ukupni osobni odbitak za to razdoblje iznosi 21 200,00 kn. U obrascu IP što sam dobila iz firme mi je obračunat osobni odbitak i za 10 mj. A negdje sam pročitala da iako nismo bili zaposleni svih 12 mj imamo pravo na osobni odbitak cijele godine. I to me zbunilo, pa sad neznam dal upisujem osobni odbitak do 10 mj ili za svih 12? Jer ako upisujem do 10 mj onda nemam pravo na povrat poreza, a ako upisujem do 12 mjeseca onda imam pravo na 500 kn, što mi nije za bacit. Bila bih zahvalna ako mi tko može pomoći i objasniti. Tnx

  21. #71
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    katy001 upisuješ svih 12 mj osobni odbitak.
    martincius možeš muža navesti kao uzdržavanog člana od mjeseca u kojem ste se vjenčali, a dokaz je vjenčani list

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Imam jedan problem s popunjavanjem porezne prijave: naime u onom excell kalkulatoru erste banke http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/DOH_obrazac, ali i u onom koji je u prvom postu stavila Marsupilami, meni na 8. stranici prijave udvostručuje vrijednost osobnog odbitka (1.800,00 kn za prva dva mjeseca i 2.200,00 za ostalih deset mjeseci). To excell napravi automatski. Zašto?

    Nikada prije nije s tim bilo problema...ne znam otkud sada ovo...nelogično je i otežava mi izračun (moram sve pješice računati)...mislim, rezutlat ispadne super, ali je nelogičan i očito se radi o pogrešci...je li netko na to naišao i ima li objašnjenje za ovu pojavu? ako netko ima bolji excell kalkulator, molila bih link. Hvala!
    Posljednje uređivanje od zika : 07.02.2013. at 10:33

  23. #73
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj sammy prvotno napisa Vidi poruku
    katy001 upisuješ svih 12 mj osobni odbitak.
    martincius možeš muža navesti kao uzdržavanog člana od mjeseca u kojem ste se vjenčali, a dokaz je vjenčani list
    tnx, znaci ne mogu cijelu godinu, kao kad se tek zaposlim, nego tek od mjeseca kad smo se vjencali?
    je li isto tako za dijete kada ga prijavim, od mjeseca kad je rodeno?
    pliz jos jedna informacija, tek cu sad staviti muza na poreznu karticu kao uzdrzavanog clana ali cu staviti da vrijedi od datuma vjencanja, to je ok tj ne moze utjecati na ishod porezne prijave?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedan problem s popunjavanjem porezne prijave: naime u onom excell kalkulatoru erste banke http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/DOH_obrazac, ali i u onom koji je u prvom postu stavila Marsupilami, meni na 8. stranici prijave udvostručuje vrijednost osobnog odbitka (1.800,00 kn za prva dva mjeseca i 2.200,00 za ostalih deset mjeseci). To excell napravi automatski. Zašto?

    Nikada prije nije s tim bilo problema...ne znam otkud sada ovo...nelogično je i otežava mi izračun (moram sve pješice računati)...mislim, rezutlat ispadne super, ali je nelogičan i očito se radi o pogrešci...je li netko na to naišao i ima li objašnjenje za ovu pojavu? ako netko ima bolji excell kalkulator, molila bih link. Hvala!
    eh, valjda mi je bilo rano jutros, pa sam u kolonu faktor odbitka ja pisala iznose....pa se sve duplalo

    da ne zbunjujem ljude, samo da javim da je s kalkulatorom sve ok, problem je u mom trudničkom mozgu

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    imam i ja par poreznih pitanja, pa ako znate:
    moj muz nije zaposlen ali nije niti prijavljen na burzu, niti je prijavljen na moju PK kao olaksica niti smo prijavljeni na istoj adresi.
    da li svejedno mogu njega navest kao poreznu olaksicu za 5 mjeseci koje smo bili u braku u 2012. godini? nije imao nikakva primanja cijele godine.
    ako mogu, sto mi treba kao "dokaz" tj sto priloziti uz prijavu?
    Svejedno što nije prijavljen na burzi, neka zatraži potvrdu da nije primao naknadu za nezaposlene. Uz tu potvrdu treba još samo vjenčani list ne stariji od pola godine.

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    tnx, znaci ne mogu cijelu godinu, kao kad se tek zaposlim, nego tek od mjeseca kad smo se vjencali?
    je li isto tako za dijete kada ga prijavim, od mjeseca kad je rodeno?
    pliz jos jedna informacija, tek cu sad staviti muza na poreznu karticu kao uzdrzavanog clana ali cu staviti da vrijedi od datuma vjencanja, to je ok tj ne moze utjecati na ishod porezne prijave?
    ne možeš ga prijeviti od kad hoćeš, nego od dana kad si došla u poreznu, za dijete je od mjeseca u kojem je rođeno

  27. #77
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne možeš ga prijeviti od kad hoćeš, nego od dana kad si došla u poreznu, za dijete je od mjeseca u kojem je rođeno
    Ali može 2014. ponovo napraviti zahtjev za povrat poreza i priznat muža kao uzdržavanog člana za cijelu godinu

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    bit je od mjeseca kad ste se vjenčali,prije ne može

  29. #79
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    kuzim.
    ja cu ga sad i prijavit na PK ali cu i trazit povrat za par mjeseci koje smo bili u braku u 2012, nemam sto izgubit.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Pitao me je jedan prijatelj, da li nasljedstvo mirovina za pokojnikom ulazi u povrat poreza. Uplaćeno je oko 250 kn poreza i prireza.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ne nego buš nekaj dobila ako imaš plačenog poreza

  32. #82
    artep avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj zika prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedan problem s popunjavanjem porezne prijave: naime u onom excell kalkulatoru erste banke http://www.erstebank.hr/hr/Gradjanstvo/DOH_obrazac, ali i u onom koji je u prvom postu stavila Marsupilami, meni na 8. stranici prijave udvostručuje vrijednost osobnog odbitka (1.800,00 kn za prva dva mjeseca i 2.200,00 za ostalih deset mjeseci). To excell napravi automatski. Zašto?

    Nikada prije nije s tim bilo problema...ne znam otkud sada ovo...nelogično je i otežava mi izračun (moram sve pješice računati)...mislim, rezutlat ispadne super, ali je nelogičan i očito se radi o pogrešci...je li netko na to naišao i ima li objašnjenje za ovu pojavu? ako netko ima bolji excell kalkulator, molila bih link. Hvala!


    Sve ti je ok,mijenjale su se olakšice u 2012.g
    prije su iznosile 1800,a od 3 mj.2200

  33. #83
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Ajd da i ja nešto pitam, kad već ima onih koji znaju.

    Koji su uvjeti da prijavim mamu na svoju poreznu, ili da je moj muž prijavi?
    Naime, mama je nezaposlena (u evidenciji je) i nema nikakvih primanja (ni legalno, ni ilegalno) pa je mi doista i uzdržavamo... No, ona ne živi s nama u kućanstvu. Štoviše, nije ni u istom gradu.
    Već sam je prije htjela prijaviti, no ona se uplašila da će na taj način izgubiti neka prava. Inače je poprilično bolesna i pokušava dobiti invalidsku mirovinu pa je došla do zaključka da joj oni to neće htjeti dati ako je meni na olakšici.
    Ima netko nešto pametno (i provjereno točno ) za reći?

  34. #84
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Moj brat svake godine stavlja baku kao poreznu olakšicu, a ona prima mirovinu. Čak ju je MM jednom stavio, a tada nismo bili na istoj adresi. Mislim da ti samo treba tvoj rodni list da se vidi srodstvo i to je to. ne gubi nitko ništa. Barem je tako kod nas bilo.
    Posljednje uređivanje od klaudija : 12.02.2013. at 09:52

  35. #85
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Zapravo, imam i ja par pitanja. Jesu se mijenjali koeficijenti za uzdržavane članove ili je i dalje, 0,5 za 1., 0,7 za drugog?

    Onda, konkretna situacija: šogica je zaposlena od 2. mj prošle godine, radila par mjeseci pa otišla na bolovanje. Pišem li osobni odbitak od početka godine ili od veljače kad je počela radit? Za ove mjesece kad je bila na bolovanju isto pišem osobni odbitak?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo, imam i ja par pitanja. Jesu se mijenjali koeficijenti za uzdržavane članove ili je i dalje, 0,5 za 1., 0,7 za drugog?

    Onda, konkretna situacija: šogica je zaposlena od 2. mj prošle godine, radila par mjeseci pa otišla na bolovanje. Pišem li osobni odbitak od početka godine ili od veljače kad je počela radit? Za ove mjesece kad je bila na bolovanju isto pišem osobni odbitak?
    Olakšice se pišu za cijelu godinu. Znači prva 2 mjeseca 1800 kn, ostatak godine 2200 kn.

  37. #87
    Vilma Kremenko avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav!Imala bih jedno pitanje.Imamo troje djece i prijavljene su na supruga i kao porezna olakšica.Netko nam je rekao da se za to isto dobiva povrat poreza,odnosno da je on dobio.Dali to vrijedi iako su uredno,od rođenja prijavljene ili je to kod te osobe zbog toga što je on to tek sada prijavio ili je to nešto sasvim drugo,pa on ne zna objasniti?Totalno smo se zbunili jer niti jedne godine nismo predavali zahtjev za povrat jer nismo mislili da i to ulazi.I još bih imala pitanje:plaćam dopunsko zdravstveno godinu dana,dali i to,mada sam nezaposlena ,ulazi u pravo za povrat?Totalna sam neznalica u vezi toga,pa možda ovo nekom i bude smiješno!

  38. #88
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo, imam i ja par pitanja. Jesu se mijenjali koeficijenti za uzdržavane članove ili je i dalje, 0,5 za 1., 0,7 za drugog?

    Onda, konkretna situacija: šogica je zaposlena od 2. mj prošle godine, radila par mjeseci pa otišla na bolovanje. Pišem li osobni odbitak od početka godine ili od veljače kad je počela radit? Za ove mjesece kad je bila na bolovanju isto pišem osobni odbitak?
    ostali bez uvjeta su 0.5,
    za djecu 1. 0.5, 2. 0.7, 3. 1

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Ivanić-Grad
    Postovi
    2

    Početno

    Mislim da nema, sve su ukinuli!

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Vilma Kremenko prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!Imala bih jedno pitanje.Imamo troje djece i prijavljene su na supruga i kao porezna olakšica.Netko nam je rekao da se za to isto dobiva povrat poreza,odnosno da je on dobio.Dali to vrijedi iako su uredno,od rođenja prijavljene ili je to kod te osobe zbog toga što je on to tek sada prijavio ili je to nešto sasvim drugo,pa on ne zna objasniti?Totalno smo se zbunili jer niti jedne godine nismo predavali zahtjev za povrat jer nismo mislili da i to ulazi.I još bih imala pitanje:plaćam dopunsko zdravstveno godinu dana,dali i to,mada sam nezaposlena ,ulazi u pravo za povrat?Totalna sam neznalica u vezi toga,pa možda ovo nekom i bude smiješno!
    vidi na njegov isplati u obrascu dal još ima što za povrat poreza, vidim da su deca dosta stari pa ako su svi na kartici onda je to trebalo tak i biti obračunato. za svaki slučaj ak još vidiš da poreza ima u +, uzmi proračun ubaci unutra cifre, koeficijente (0 .5+0.7+1+muž ( 1)), pošto si ti nezaposlena ( dobijaš li što love) ak je ta lova manja od 12800 još i sebe ubaci u tablicu ti si 0.5 .

    Ako imaš i dalje pitanja ppmi pa ću ti ja složiti online i poslati, znači skupi sve o njegovim uplatama IP obrazac iz firme, lovu koju ti dobijaš

  41. #91
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Jelena.O, vjeko, hvala vam!

  42. #92
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pošto si ti nezaposlena ( dobijaš li što love) ak je ta lova manja od 12800 još i sebe ubaci u tablicu ti si 0.5 .
    tu se misli na neto, jel tako?

    ja sam mužu porezna olakšica, a primila sam par honorara u 2012. (tj. jedan honorar i jedan autorski - ako to išta znači) i ukupna cifra je manja od ove gore. ako sam dobro shvatila onda ni on ni ja ne moramo pisat prijavu?

  43. #93
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Imam tehnicko pitanje. Mm je primio jednu placu u sijecnju, ja dvije u prosincu. Jedno dijete je na mene, drugo jos nigdje. Trebam iskoristiti oboje djece za prvih 6 mjeseci njemu za olaksicu a drugih 6 mjeseci meni, tako da maksimalno iskoristimo povrat poreza. Sto trebam dati od dokumentacije osim rodnih listova djece? Oni sami kasnije pospoje tih pola godine kod jednog a ostatak kod drugog? Ili trebaju i neke izjave?

  44. #94
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Mi smo kod kombiniranja djece na dvije porezne morali dati jedino rodne listove
    Posljednje uređivanje od anjica : 12.02.2013. at 22:47

  45. #95
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imam i ja jedno pitanje ali budući da pojma nemam o svemu ovome, valjda neću nešto fulati. Dakle, dvoje djece je prijavljeno kao porezna olakšica na muža. Za drugih dvoje dobivamo povrat poreza. Ne znam uopće zašto smo to tako napravili, valjda zato što je po redu prijavio dvoje najstarijih, kako su se rodili drugih dvoje nije i ispalo je tako, svejedno.. E sad..On je prešao u drugu firmu. na razgovoru za posao dogovorio se za određenu plaću. I kad je rješavao papire, potpisivao ugovor..itd..knjigovođa mu je tražio pk karticu, na koj je tih dvoje djece prijavljeno. I na račun toga mu izračunao plaću, tu koju su se dogovorili ali sve skupa, znači nije mu računao dogovorenu plaću pa plus porezna olakšica na djecu, nego sa olakšicom ispada dogovorena plaća. Jeli on to smio napraviti? sad gledam na netto brutto kalkulatoru, ispada točno tako kako sam napisala , da je stavio dogovorenu paću s olakšicama za djecu, plaća bi bila veća, a da svu djecu prijavi, bila bi puno veća. pa me zanima, ima li se pravo buniti ili što sad? Mi se ne kužimo u te stvari ali nema nam smisla da se poslodavacc petlja u te stvari, mislim, što se poslodavca tiče koliko on ima djece? Ilis e varam?

  46. #96
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    imam i ja pitanje:
    može li se ove godine tražiti povrat poreza ako je Porezna nešto zeznula lani i nije ga isplatila (a odnosilo se na primanja iz 2011. godine).
    naime mene muči slijedeće:
    2010. godine sam koristila mjesec dana roditeljskog dopusta i 2011 godine sam dobila povrat poreza na osnovu toga roditeljskog dopusta.
    2011. sam opet koristila mjesec dana roditeljskog ali 2012. nisam dobila povrat poreza.
    jednom sam zvala poreznu upravu, rekli mi nemate prava i to je to. nisam se dalje trudila.
    ove godine mi je na izlistu plaće u 12 mjesecu (plaća za 11,) pisalo: imate pravo na povrat poreza.
    mogu li se čemu nadati?

  47. #97
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i ja jedno pitanje ali budući da pojma nemam o svemu ovome, valjda neću nešto fulati. Dakle, dvoje djece je prijavljeno kao porezna olakšica na muža. Za drugih dvoje dobivamo povrat poreza. Ne znam uopće zašto smo to tako napravili, valjda zato što je po redu prijavio dvoje najstarijih, kako su se rodili drugih dvoje nije i ispalo je tako, svejedno.. E sad..On je prešao u drugu firmu. na razgovoru za posao dogovorio se za određenu plaću. I kad je rješavao papire, potpisivao ugovor..itd..knjigovođa mu je tražio pk karticu, na koj je tih dvoje djece prijavljeno. I na račun toga mu izračunao plaću, tu koju su se dogovorili ali sve skupa, znači nije mu računao dogovorenu plaću pa plus porezna olakšica na djecu, nego sa olakšicom ispada dogovorena plaća. Jeli on to smio napraviti? sad gledam na netto brutto kalkulatoru, ispada točno tako kako sam napisala , da je stavio dogovorenu paću s olakšicama za djecu, plaća bi bila veća, a da svu djecu prijavi, bila bi puno veća. pa me zanima, ima li se pravo buniti ili što sad? Mi se ne kužimo u te stvari ali nema nam smisla da se poslodavacc petlja u te stvari, mislim, što se poslodavca tiče koliko on ima djece? Ilis e varam?
    A gle - imas poslodavaca s kojima dogovoris bruto placu (tako je trebao i tm) i onda koliko imas olaksica toliko ti se povecava placa. Imas i poslodavaca s kojima dogovoris neto i onda oni tome prilagodjavaju bruto pa sto vise djece imas to si mu jeftiniji radnik, tj. olaksice prakticno koristi on a ne ti. Znaci - ja ne bi nikako prijavljivala djecu na pk dok se tm ne raspita malo u firmi kako to ide kad dobijes dijete - jel dobijes "povisicu" ili aneks ugovora na nizi bruto. Kroz povrat poreza se novaca nacekas ali su ipak sigurno tvoji, drzava je spora ali te ipak ne zakine na kraju

    PS mm je neko vrijeme radio u firmi gdje se ugovarao prakticno neto iako je naravno formalno bilo bruto - kad su mijenjali porezne razrede svi u firmi su dobili anekse s novim brutom da im slucajno ne bi isplatili koju kn vise iako je trosak firmi bio isti - ovako je firma imala manji trosak za radnike. Trebam li uopce napomenuti da su kod nas djeca bila kod mene na PK?

  48. #98
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    imam i ja pitanje:
    može li se ove godine tražiti povrat poreza ako je Porezna nešto zeznula lani i nije ga isplatila (a odnosilo se na primanja iz 2011. godine).
    naime mene muči slijedeće:
    2010. godine sam koristila mjesec dana roditeljskog dopusta i 2011 godine sam dobila povrat poreza na osnovu toga roditeljskog dopusta.
    2011. sam opet koristila mjesec dana roditeljskog ali 2012. nisam dobila povrat poreza.
    jednom sam zvala poreznu upravu, rekli mi nemate prava i to je to. nisam se dalje trudila.
    ove godine mi je na izlistu plaće u 12 mjesecu (plaća za 11,) pisalo: imate pravo na povrat poreza.
    mogu li se čemu nadati?
    Lory, pa nije porezna zeznula da ti nije isplatila ako nisi predala prijavu? Inace, stupio je novi zakon na snagu i poslodavac je sada duzan obracunati povrat poreza ako je bilo mjeseci kad nisi radila i tu razliku (koja je identicna onoj koju je nekad isplacivala porezna) isplatiti sa placom u prosincu (znaci s placom za studeni). Ne razumijem zasto bi imala ovu "napomenu" na izlistu place osim ako ti tada nije i obracunata. Da li je bila veca nego inace? Ako da onda ti je vec obracunat povrat poreza u sklopu te isplate.

    Jednostavno rjesenje je da uzmes erste kalkulator, svojj IP obrazac i sve uneses u njega - no ako nisi imala nove djece tokom prosle godine (ili novih drugih olaksica - uzdrzavanih clanova obitelji i sl), ako nisi imala dividendi od recimo ht dionica i nisi mijenjala poslodavca vrlo vrlo vjerojatno nemas pravo na povrat poreza jer ti je vec isplacen u dvanaestom od strane poslodavca.

  49. #99
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A gle - imas poslodavaca s kojima dogovoris bruto placu (tako je trebao i tm) i onda koliko imas olaksica toliko ti se povecava placa. Imas i poslodavaca s kojima dogovoris neto i onda oni tome prilagodjavaju bruto pa sto vise djece imas to si mu jeftiniji radnik, tj. olaksice prakticno koristi on a ne ti. Znaci - ja ne bi nikako prijavljivala djecu na pk dok se tm ne raspita malo u firmi kako to ide kad dobijes dijete - jel dobijes "povisicu" ili aneks ugovora na nizi bruto. Kroz povrat poreza se novaca nacekas ali su ipak sigurno tvoji, drzava je spora ali te ipak ne zakine na kraju

    PS mm je neko vrijeme radio u firmi gdje se ugovarao prakticno neto iako je naravno formalno bilo bruto - kad su mijenjali porezne razrede svi u firmi su dobili anekse s novim brutom da im slucajno ne bi isplatili koju kn vise iako je trosak firmi bio isti - ovako je firma imala manji trosak za radnike. Trebam li uopce napomenuti da su kod nas djeca bila kod mene na PK?
    Pa dogovorio se neto plaću, ne bruto. Pa zar porezne olakšice nisu zakonsko pravo svakog čovjeka, meni je ovo smiješno? Niti je šef njega pitao koliko on ima djece, niti je plaća uopće bila upitna. Dok knjigovođa nije tražio karticu. Ništa, sad kad smo shvatili što je napravljeno, a dobro je da jesmo, onda ćemo nešto i poduzeti.

  50. #100
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Dakle, šljedeće pitanje-da li je zakonsko pravo svakog čovjeka da prijavi svoju djecu na svoju pk karticu i time dobiva veću plaću? To ide na teret firme ili? (sad ću i ja kao netko prije mene-možda su moja pitanja nekome smiješna ali ja stvarno ne znam ništa o ovome)

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •