Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 303

Tema: Povrat poreza za 2012. (predaja u 2013.)

  1. #101
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Da li on jednostavno može uzeti svoju pk karticu iu firme pa ćemo na svoju djecu dobivati povrat poreza, a on će dobiti neto dogovorenu plaću?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Trina, dok smo i muž i ja radili po privatnicima, nismo dali da on koristi djecu upravo zbog ovih situacija. Ti u HR uglavnom dogovaraš neto, i onda izvisiš, ako ne odmah, onda pri slijedećem povećanju plaće. Npr. dogovorim se za plaću od 10, ajde i dobijam 10 i po zbog djeteta neko vrijeme, i na slijedećem povećanju plaće i ja i oni koji su na radnom mjestu kao i ja ali možda nemaju djece dobimo povišicu na lupam 11, al u mojoj su i djeca a u koleginoj npr. nisu. Briga gazdu, njemu bolje. Srećom, ostadoh samo ja u privatnika.

    Zato mi to nismo nikad dali. Uvijek može odjaviti djecu i tražiti plaću koju je dogovorio. Pa i na lukav način, reći da su djeca prijavljena na tebe, a bogme na oboje ne mogu biti .


    U istom mi je rangu i prijevoz u netu . I to imam, pa se iznenadim.

  3. #103
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja neznam dali da predajem ili ne.Prošle godine imam mjesec dana komplikacija a ostalo porodiljni.Jel bi dobila kaj?

  4. #104
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    OK, hvala vam, sad nam je jasnije pa ćemo se voditi ovime što znamo. U svakom slučaju to tako neće ići

  5. #105
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    filip, a jeste li radili iti jedan mjesec tj. je li firma uplatila išta poreza? ako je, onda imate pravo na povrat, ako ne onda ništa.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Kod privatnika se ne isplati nikoga stavljati na poreznu karticu osim osobne olakšice, što je vama veća olakšica, njemu je veće porezno opterećenje. Obično im djelatnici imaju fiksnu neto plaću, tako da im se bruto plaća smanjuje za olakšicu koju prijave. Ja sam se susreo sa takvim slučajevima prilikom sastavljanja formulara za povrat poreza i predložio ljudima da skinu uzdržavane članove obitelji sa svoje PK i na godišnjoj prijavi iskoriste olakšice.

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ja neznam dali da predajem ili ne.Prošle godine imam mjesec dana komplikacija a ostalo porodiljni.Jel bi dobila kaj?
    imaš li išta plačenog poreza u 2012.

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    OK, hvala vam, sad nam je jasnije pa ćemo se voditi ovime što znamo. U svakom slučaju to tako neće ići
    tražio je poreznu karticu jer mora uplaćivati poreze prema njoj, a djecu slobodno možete ispisati, i da ostanu u zraku, pa koristiti po potrebi kome kolko treba ( može se prenjeti dio ako ostane i na bake i dede)

  9. #109
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj vjeko prvotno napisa Vidi poruku
    Kod privatnika se ne isplati nikoga stavljati na poreznu karticu osim osobne olakšice, što je vama veća olakšica, njemu je veće porezno opterećenje. Obično im djelatnici imaju fiksnu neto plaću, tako da im se bruto plaća smanjuje za olakšicu koju prijave. Ja sam se susreo sa takvim slučajevima prilikom sastavljanja formulara za povrat poreza i predložio ljudima da skinu uzdržavane članove obitelji sa svoje PK i na godišnjoj prijavi iskoriste olakšice.
    ja znam jedan slučaj gdi je čovjek porezno samac, ali gazda svima u firmi isplačuje neto plaču od cijelih 3500 kn i nikome ne plača poreze( tj.gazda si je dal za pravo da ne plača poreze), i veli taj radnik da mu ništ ne mogu.

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    imam i ja pitanje:
    može li se ove godine tražiti povrat poreza ako je Porezna nešto zeznula lani i nije ga isplatila (a odnosilo se na primanja iz 2011. godine).
    naime mene muči slijedeće:
    2010. godine sam koristila mjesec dana roditeljskog dopusta i 2011 godine sam dobila povrat poreza na osnovu toga roditeljskog dopusta.
    2011. sam opet koristila mjesec dana roditeljskog ali 2012. nisam dobila povrat poreza.
    jednom sam zvala poreznu upravu, rekli mi nemate prava i to je to. nisam se dalje trudila.
    ove godine mi je na izlistu plaće u 12 mjesecu (plaća za 11,) pisalo: imate pravo na povrat poreza.
    mogu li se čemu nadati?
    gle sve ovisi kolko su bili plačeni porezi, i tvoje olakšice, nisam skužila dal si ti prošle godinepredavala nešto u poreznu ko prijavu za povrat, imaš li možda papire od te godine ( 2011).

    Sad na izlistu ti je valjda pisalo da imaš preplačenog poreza , čija su djeca, imaš li kakve rezerve olakšica koji nisu na kartici? ako imaš pitanja i nedoumice javi mi se na pp pripremi svoje i muževe papire, jer je to najbolje rješavati u paru ako postoje neki novci koji bi se vratili

  11. #111
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Imam tehnicko pitanje. Mm je primio jednu placu u sijecnju, ja dvije u prosincu. Jedno dijete je na mene, drugo jos nigdje. Trebam iskoristiti oboje djece za prvih 6 mjeseci njemu za olaksicu a drugih 6 mjeseci meni, tako da maksimalno iskoristimo povrat poreza. Sto trebam dati od dokumentacije osim rodnih listova djece? Oni sami kasnije pospoje tih pola godine kod jednog a ostatak kod drugog? Ili trebaju i neke izjave?
    ja nisam u svoj priči skužila dal on sad ne radi, a ti radiš, dobiva li on nešto sa strane, po ovome što si napisala neko ko sa strane čita skužio bi da i tebi, i njemu ne treba ni jedno dijete, a s druge strane ispada da ti je firma vratila i sve poreze tj. da nemaš nikakav plačeni porez. Jel da sam u pravu?

  12. #112
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    imaš li išta plačenog poreza u 2012.
    Nisam radila u 2012.31.3 sam rodila,a prije toga sam bila na komplikacijama.

  13. #113
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tražio je poreznu karticu jer mora uplaćivati poreze prema njoj, a djecu slobodno možete ispisati, i da ostanu u zraku, pa koristiti po potrebi kome kolko treba ( može se prenjeti dio ako ostane i na bake i dede)
    Tako će i napraviti Skinuti ih s porezne pa ćemo tražiti povrat poreza svake godine. Jer ova druga opcija, da dobije svoju plaću, pa onda i dodatke na djecu, ne stoji, mada je meni to nevjerojatno. Ogorčena sam što te uvijek i svugdje netko želi zeznuti, moraš biti upućem u sve i stalno kontrolirati, rovjeravati i tražiti, da bi sve prošlo kako treba.

  14. #114
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj vjeko prvotno napisa Vidi poruku
    Kod privatnika se ne isplati nikoga stavljati na poreznu karticu osim osobne olakšice, što je vama veća olakšica, njemu je veće porezno opterećenje. Obično im djelatnici imaju fiksnu neto plaću, tako da im se bruto plaća smanjuje za olakšicu koju prijave. Ja sam se susreo sa takvim slučajevima prilikom sastavljanja formulara za povrat poreza i predložio ljudima da skinu uzdržavane članove obitelji sa svoje PK i na godišnjoj prijavi iskoriste olakšice.
    Odličan savjet, hvala!

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam radila u 2012.31.3 sam rodila,a prije toga sam bila na komplikacijama.
    onda nemaš kaj za prijaviti, jel nisi ni lipe poreza platila.

  16. #116
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Lory, pa nije porezna zeznula da ti nije isplatila ako nisi predala prijavu? Inace, stupio je novi zakon na snagu i poslodavac je sada duzan obracunati povrat poreza ako je bilo mjeseci kad nisi radila i tu razliku (koja je identicna onoj koju je nekad isplacivala porezna) isplatiti sa placom u prosincu (znaci s placom za studeni). Ne razumijem zasto bi imala ovu "napomenu" na izlistu place osim ako ti tada nije i obracunata. Da li je bila veca nego inace? Ako da onda ti je vec obracunat povrat poreza u sklopu te isplate.

    Jednostavno rjesenje je da uzmes erste kalkulator, svojj IP obrazac i sve uneses u njega - no ako nisi imala nove djece tokom prosle godine (ili novih drugih olaksica - uzdrzavanih clanova obitelji i sl), ako nisi imala dividendi od recimo ht dionica i nisi mijenjala poslodavca vrlo vrlo vjerojatno nemas pravo na povrat poreza jer ti je vec isplacen u dvanaestom od strane poslodavca.
    hvala ti.
    ja jesam predala prijavu poreza za 2011. god. i mislim da još uvijek čuvam i povratnicu kao dokaz da ju je porezna uprava zaprimila. i eto nisam ništa dobila. ali identična situacija kroz dvije godine. u jednoj dobijem povrat poreza, a u drugoj ništa.

    mislim da mi u 12. mjesecu nije plaća bila niti za kunu veća. naprotiv mislim da je čak bila i manja. ali provjerim sutra jer su mi izlisti na poslu.

    a ovo sa erste kalkulatorom ja ništa ne razumijem. ja sam totalni tudum za ove stvari. nažalost. tako da ništa od moga računanja.

  17. #117
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gle sve ovisi kolko su bili plačeni porezi, i tvoje olakšice, nisam skužila dal si ti prošle godinepredavala nešto u poreznu ko prijavu za povrat, imaš li možda papire od te godine ( 2011).

    Sad na izlistu ti je valjda pisalo da imaš preplačenog poreza , čija su djeca, imaš li kakve rezerve olakšica koji nisu na kartici? ako imaš pitanja i nedoumice javi mi se na pp pripremi svoje i muževe papire, jer je to najbolje rješavati u paru ako postoje neki novci koji bi se vratili
    jele hvala ti puno.
    prošle godine sam predala papire za povrat poreza. predala sam i onaj papir koji se dobije od hzzo-a gdje je vidljivo koliko sam dobila naknade za roditeljski. predala sam i onaj izlist koji dobijemo u veljači a odnosi se na primanja u prethodnoj godini. i ništa.
    za ostalo ti se javim na pp.

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dakle, ne znam da li je pisalo o ovome pa se ispricavam .
    Koristim dopust za njegu djeteta koji je oslobođen poreza. Prošle sam godine dobila i naknadu kao članica jednog povjerenstva ( na koju je plaćen porez).
    Sto upisujem u prijavu ? Sve prihode , i one na koje nije plaćen porez ( dopust za njegu, dar za dijete u firmi, dječji doplatak) ? Ili samo prihod na koji je plaćen porez i naknada od HZZO- a za njegu?

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    upisuješ samo povjerenstvo,, dar od firme ti nije oporezovan ( bar ne bi smio biti) jel si dobila izlistaj iz firme po mjeseci

    dječji je za dete, njega isto za dete

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Znaci niti naknadu iz HZZO-a za njegu ne upisujem? Samo ono na sto sam platila porez?

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    je , si dobila papir od firme 8 bez obzira kaj je možda 0 , trebala si to dobit)

  22. #122
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    upisuješ samo povjerenstvo,, dar od firme ti nije oporezovan ( bar ne bi smio biti) jel si dobila izlistaj iz firme po mjeseci

    dječji je za dete, njega isto za dete
    zar porezna ne bi trebala imati podatak o tome koliko netko dobije kao član nekog povjerenstva, odbora i tome slično? zar se to ne prikazuje poreznoj kao atipični primitak?

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    zar porezna ne bi trebala imati podatak o tome koliko netko dobije kao član nekog povjerenstva, odbora i tome slično? zar se to ne prikazuje poreznoj kao atipični primitak?
    Nemam pojma. Ovo mi je prva godina. Dobila sam od uplatitelja potvrdu sa uplatama i uplacenim porezom.

  24. #124
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    zar porezna ne bi trebala imati podatak o tome koliko netko dobije kao član nekog povjerenstva, odbora i tome slično? zar se to ne prikazuje poreznoj kao atipični primitak?
    mora i ima, ali pošto ona nema prihoda onda da osnovu toga može tražiti povrat, ak ne traži nebu ni dobila

  25. #125
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam u svoj priči skužila dal on sad ne radi, a ti radiš, dobiva li on nešto sa strane, po ovome što si napisala neko ko sa strane čita skužio bi da i tebi, i njemu ne treba ni jedno dijete, a s druge strane ispada da ti je firma vratila i sve poreze tj. da nemaš nikakav plačeni porez. Jel da sam u pravu?
    Da u stvari si u pravu, s obzirom na mizernu kolicinu poreza spram ukupne olaksice cak i bez djece je sav porez u povratu. Onda ostaje samo predati prijave ( imam i neke donacije pa dividendu i tako... )

  26. #126
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Ulaze li donacije i kako u porezne olakšice?

    Tipa, nekoj privatnoj osobi uplatiš neku svotu? ili se računa samo uplata registriranoj udruzi?

    Ako su donacije olakšice, što se prilaže uz obrazac prijave poreza?

  27. #127

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Imam jedno pitanje...prošle godine sam primila dividendu od dionica ht-a u dva dijela,sve skupa 300-ak kn. Osim toga imala sam prihod od prodaje nekih proizvoda 100-ak kn koji mi uplaćuju na žiro račun. Zanima me ako mi netko može reći da li mi se to uopće isplati predati za povrat poreza?

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da u stvari si u pravu, s obzirom na mizernu kolicinu poreza spram ukupne olaksice cak i bez djece je sav porez u povratu. Onda ostaje samo predati prijave ( imam i neke donacije pa dividendu i tako... )
    sve stavi na papir pa vidi jeltrebaš uzet i koje dete u obzir

    , a jel muž dobiva kakvu lovu sad?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.02.2013. at 08:52

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj mrkvica05 prvotno napisa Vidi poruku
    Ulaze li donacije i kako u porezne olakšice?

    Tipa, nekoj privatnoj osobi uplatiš neku svotu? ili se računa samo uplata registriranoj udruzi?

    Ako su donacije olakšice, što se prilaže uz obrazac prijave poreza?
    Računaju se samo uplate udrugama. Potrebne su samo kopije uplatnica.

  30. #130
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    pitanje.
    imam firmu i isplaćivala sam si predujam dobiti na koji sam uredno kod svake isplate platila porez. 12000 je neoorezivo i ja sad imam pravo na povrat poreza.
    Međutim, u uputama za popunjavanje piše da te podatke upišem u tabicu temeljem potvrde isplatitelja.
    Postoji li neki obrazac? jako kratko je prošle godine postojao DU obrazac kojeg je trebalo predavati kod isplate predjuma.
    ja mogu kao firma napisati neku portvdu, stavit potpis i pečat, ali postoji li nešto strukturirano?

    Zvala sam Poreznu upravu, onaj kontakt centar i oni "Nemaju autorizirani odgovor na to pitanje"

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj tartaruga prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanje...prošle godine sam primila dividendu od dionica ht-a u dva dijela,sve skupa 300-ak kn. Osim toga imala sam prihod od prodaje nekih proizvoda 100-ak kn koji mi uplaćuju na žiro račun. Zanima me ako mi netko može reći da li mi se to uopće isplati predati za povrat poreza?
    Da li mi može netko odgovoriti ?

  32. #132
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje.
    imam firmu i isplaćivala sam si predujam dobiti na koji sam uredno kod svake isplate platila porez. 12000 je neoorezivo i ja sad imam pravo na povrat poreza.
    Međutim, u uputama za popunjavanje piše da te podatke upišem u tabicu temeljem potvrde isplatitelja.
    Postoji li neki obrazac? jako kratko je prošle godine postojao DU obrazac kojeg je trebalo predavati kod isplate predjuma.
    ja mogu kao firma napisati neku portvdu, stavit potpis i pečat, ali postoji li nešto strukturirano?

    Zvala sam Poreznu upravu, onaj kontakt centar i oni "Nemaju autorizirani odgovor na to pitanje"

    obrazac:

    http://www.porezna-uprava.hr/content...na%C4%8Dno.pdf

  33. #133
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa Vidi poruku
    tu se misli na neto, jel tako?

    ja sam mužu porezna olakšica, a primila sam par honorara u 2012. (tj. jedan honorar i jedan autorski - ako to išta znači) i ukupna cifra je manja od ove gore. ako sam dobro shvatila onda ni on ni ja ne moramo pisat prijavu?
    ne nego bruto, i limit za 2012. g. je 10.966,00 kn

    ako si primila više od toga muž je obavezan podnijeti poreznu prijavu, bez tebe kao olakšice

    ti nisi obavezna podnijeti poreznu prijavu , ali ti se isplati

  34. #134
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    hvala ti.

  35. #135
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj vjeko prvotno napisa Vidi poruku
    Računaju se samo uplate udrugama. Potrebne su samo kopije uplatnica.

    Hvala!

  36. #136
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj tartaruga prvotno napisa Vidi poruku
    Da li mi može netko odgovoriti ?
    premalo je informacija
    načelno, porez i prirez plaćen na dividendu (ako je ukupno godišnje na ime dividende dobiveno manje od 12000 kuna) će ti biti vraćen

  37. #137
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Jel se priznaju potvrde sa Rodine rasprodaje?

  38. #138

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    zaposlena žena može koristiti nezaposlenog punoljetnog sina i nezaposlenu punoljetnu udanu kći kao porezne olaksice? koef. je 0,3? i unuku ( od kćeri) kao koef. 0,5? da li sam dobro zakljucila?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    zaposlena žena može koristiti nezaposlenog punoljetnog sina i nezaposlenu punoljetnu udanu kći kao porezne olaksice? koef. je 0,3? i unuku ( od kćeri) kao koef. 0,5? da li sam dobro zakljucila?
    Ako su djeca bila prije zaposlena olakšica za oboje je 0.5, ako nikada nisu bili zaposleni 1.2 (0.5+0.7), za ostale uzdržavane članove obitelji je olakšica uvijek 0.5 (suprug, roditelji, baka itd.). Ako su bili nekada zaposleni potrebna je potvrda sa burze da li su primali naknadu za nezaposlene, olakšica se prizna do iznosa prihoda 12800 kn za svakog posebno. Još trebaju rodni listovi.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    i mene nešto zanima u vezi uzdržavanih članova.
    muž joj je obrtnik, a njegova žena je dobila status njegovateljice za svoju kćer koja je već starija ( ima preko 20 godina). Oni imaju još dvije kćeri.Žena mu dobiva 2000,00 kn mjesečno kao njegovateljica, znači prelazi onaj cenzus.
    Koji koeficijent si on može priznati kao olakšicu? Ja mislim da 3,70
    Znači 1,00 za sebe, 0,50 za prvo dijete, 0,70 za drugo dijete, a za bolesnu najstariju kćer 1,50 ( 1,00 za invalidnost i 0,50 kao uzdržavani član)
    Dali sam ja to dobro izračunala ili ima i žena zbog statusa njegovateljice biti kakva olakšica i dali se najstarija kćer smatra uzdržavanim članom ili djetetom? Važno mi je znati jer muž ima veliki dohodak, pa da mu točno te olakšice uzmem.
    .Hvala.

  41. #141
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ne nego bruto, i limit za 2012. g. je 10.966,00 kn

    ako si primila više od toga muž je obavezan podnijeti poreznu prijavu, bez tebe kao olakšice

    ti nisi obavezna podnijeti poreznu prijavu , ali ti se isplati
    znači li ovo da mi ne vrijedi prijavljivati mm-a kao poreznu olakšicu za prvih mjeseci 2012. kada nije radio, ako je u ostalih nekoliko mjeseci kada je radio primio više od ovog iznosa?

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ne nego ne smiještakvu osobu stavit ko olakšicu, jer će njega teretiti za velki porez

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    i mene nešto zanima u vezi uzdržavanih članova.
    muž joj je obrtnik, a njegova žena je dobila status njegovateljice za svoju kćer koja je već starija ( ima preko 20 godina). Oni imaju još dvije kćeri.Žena mu dobiva 2000,00 kn mjesečno kao njegovateljica, znači prelazi onaj cenzus.
    Koji koeficijent si on može priznati kao olakšicu? Ja mislim da 3,70
    Znači 1,00 za sebe, 0,50 za prvo dijete, 0,70 za drugo dijete, a za bolesnu najstariju kćer 1,50 ( 1,00 za invalidnost i 0,50 kao uzdržavani član)
    Dali sam ja to dobro izračunala ili ima i žena zbog statusa njegovateljice biti kakva olakšica i dali se najstarija kćer smatra uzdržavanim članom ili djetetom? Važno mi je znati jer muž ima veliki dohodak, pa da mu točno te olakšice uzmem.
    .Hvala.
    žena njegovaljiteljica nije olakšica za muža,
    kolko su ova druga djeca, možda bi trebala raspored biti ovakav bolesna kći 1.5, mlađe jedno dijete 0.7, starije jedno dijete 1

    stela kolko ti imaš gratis za alergičara 0.3 ili 1

  44. #144
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    u kojim situacijama može baka koristiti unuka/e kao olakšicu?
    i šta se treba priložiti?
    ja sam na roditeljskom ,djeca su na mene prijavljena,ako mi ih muž prijavi on i jedno dobije sav uplačeni porez nazad,da li drugo dvoje može prijaviti moja mama?

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    po tome može, ali su joj sva tvoja djeca jednaka 0.5.

    dobro prvo izračunaj mužev porez,a preotalo rasporedi kak hoćete

  46. #146
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    ne nego bruto, i limit za 2012. g. je 10.966,00 kn

    ako si primila više od toga muž je obavezan podnijeti poreznu prijavu, bez tebe kao olakšice

    ti nisi obavezna podnijeti poreznu prijavu , ali ti se isplati
    hvala puno na odgovoru!
    pokušavam shvatit otkud taj broj, kako se on zove, gdje to piše?
    ja sam našla ovo, tu piše 12800: http://ccenterclient.porezna-uprava....bniodbitak.xml (iako nebitno, ipak je više od toga)

    što ako MM nije primio sve plaće u 2012, jel to išta specijalno znači ili samo da će ukupno manje poreza morat vratit?

  47. #147
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    pardon prima, našla sam: http://ccenterclient.porezna-uprava....?file=UzCl.XML
    it was just a click away

  48. #148
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    po tome može, ali su joj sva tvoja djeca jednaka 0.5.

    dobro prvo izračunaj mužev porez,a preotalo rasporedi kak hoćete
    ako sam dobro shvatila mogli bi ovako rasporediti muž 1.0 +dijete 0.5
    baka 1.0+ unuk 0.5 + unuk 0.5

    i šta predam? moj i za klince rodni list da se vidi da su njeni ?

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    to će ti andiko odgovorit, jel ne znam

  50. #150
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne nego ne smiještakvu osobu stavit ko olakšicu, jer će njega teretiti za velki porez
    jelena, je li to odgovor meni? kako misliš da će ga teretiti.
    njemu je firma u tih par mjeseci koliko je radio uplatila oko 140 kn poreza i to bi mogao dobiti natrag.
    međutim, dobila sam savjet da ga prijavim kao olakšicu sebi u tih prvih par mjeseci kada nije radio, jer ja tada dobijem puno veći iznos natrag nego što bih dobila bez njega kao olakšice i nego što bi on dobio sam.
    zato bih htjela i ovdje provjeriti prije nego što podnesem prijavu.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •