Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: defektolog privatno?

  1. #1
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno defektolog privatno?

    pozdrav!

    mlađi sin, 3 god, dobio dijagnozu nespecifični pervazivni razvojni poremećaj i poremećaj senzorike (proprioceptivni sustav). Obavili smo obradu u klaićevoj, malom domu i na goljaku. svi se slažu, a i ja s njima, i sad je problem što se terapije čekaju svugdje mjesecima i godinama a nama je važno što prije krenuti. uključili smo se privatno u sezoričku intergaciju u Velikoj Gorici (tu živimo), ali više nego išta treba nam dobar defektolog. znate li kojeg u Vg ili Zg koji radi privatno?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj silverinne prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav!

    mlađi sin, 3 god, dobio dijagnozu nespecifični pervazivni razvojni poremećaj i poremećaj senzorike (proprioceptivni sustav). Obavili smo obradu u klaićevoj, malom domu i na goljaku. svi se slažu, a i ja s njima, i sad je problem što se terapije čekaju svugdje mjesecima i godinama a nama je važno što prije krenuti. uključili smo se privatno u sezoričku intergaciju u Velikoj Gorici (tu živimo), ali više nego išta treba nam dobar defektolog. znate li kojeg u Vg ili Zg koji radi privatno?
    Drago mi je da si svratila na forum...

    Evo linka na staru temu da vidiš koga od forumašica možeš kontaktirati za te stvari: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-29937.html

    Nadam se da će netko imati dobru preporuku za vas.

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Preporučam da nam se priključiš na forumu http://dira.forums-free.com/ gdje ćeš sigurno naći odgovore na svoja pitanja.

  4. #4
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Peterlin, kao i uvijek, prva na liniji fronta - hvala ti od srca!!

    pročitala sam tu temu već i prošli smo većinu tih ustanova (čekamo još ERF idući mjesec, iako, već sam ispunjavala onaj njihov upitnik orijentacijski za autizam i definitivno autizam nije, ali nešto iz tog spektra je) i svi su se složili s dijagnozom ali u narednih minimalno 6mj nitko s njim ne može raditi zbog prebukiranosti a i kad dođe na red to će biti nešto smiješno tipa svaka dva tjedna po 45 min. zato javno tražimo privatno ). Senzoričku integraciju krećemo od sutra

    MBee - evo baš idem pogledati, hvala i tebi!!

  5. #5
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nema na čemu! Mi smo već duže od 5 godina u tim vodama i ja ti ne znam preporučiti privatno defektologa. To kod nas kao praksa ne postoji dakle samo na crno defektolozi koji inače rade u CZA, Sloboštini, Slavi Raškaj i sl. koji stvarno imaju prakse sa pervazivnim.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Njuškala sam malo po internetu i našla ovaj kabinet koji ima suradnike s ERF-a: http://www.blazi.hr/o-nama/tko-smo-mi (Ima manu - nije baš blizu).

  7. #7
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na čemu! Mi smo već duže od 5 godina u tim vodama i ja ti ne znam preporučiti privatno defektologa. To kod nas kao praksa ne postoji dakle samo na crno defektolozi koji inače rade u CZA, Sloboštini, Slavi Raškaj i sl. koji stvarno imaju prakse sa pervazivnim.
    Nisam inače aktivna na Forumu, ali na ovo moram reagirati, jer se radi o gruboj insinuaciji.
    Defektolozi, koji inače rade u tzv. državnim institucijama, u privatnim poliklinikama ne rade "na crno", već kao izvoditelji po ugovoru o djelu.

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nisam ni mislila u privatnim poliklinikama (nemam pojma ni da postoje defektolozi u nekakvim privatnim poliklinikama) već dolaze roditeljima doma i uzimaju lovu na ruke (šta je to nego rad na crno).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    O da,itekako rade na crno.Mojoj sestricni je za malenu dolazila defektologica iz vinogradske doma i naplacivala 200kn po 2sata.
    A meni je upravo jucer predlozila logopedica za malog,ako se ne uspije ukljuciti u vrticu kod logopeda na terapiju da se mozemo
    dogovoriti za to da nam ona dolazi doma.

  10. #10
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ali ne, mi grubo insinuiramo, mislim stvarno. Da nisam na takve defektologe, logopede i psihologe do sada dala 10000€ (da, nije napuhana cifra) ne bih ništa rekla.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam inače aktivna na Forumu, ali na ovo moram reagirati, jer se radi o gruboj insinuaciji.
    Defektolozi, koji inače rade u tzv. državnim institucijama, u privatnim poliklinikama ne rade "na crno", već kao izvoditelji po ugovoru o djelu.
    Meni se isto ne sviđa ovaj komentar...odnosno krivo smo se razumjeli.

    Ne bih htjela nikoga optuživati, ali dok se sami ne pokrenemo, ništa se promijeniti neće.

    Daklem, ne samo za djecu iz spektra nego i inače potreba za defektolozima i logopedima je ogromna. A moje dijete s disleksijom školski logoped (koji postoji, ali ne znam kim i čime se bavi) pogledao je JEDNOM! Pa si ti sad misli...

    U ovoj državi djeca do 18. godine trebala bi imati besplatnu zdravstvenu skrb. Nažalost, ova struka čak i ne može tvrditi da je država smatra zdravstvenim djelatnicima. Ima tu puno neriješenih pitanja, a za to nisu krivi ni defektolozi ni roditelji. Potreba stvara ponudu.

    S druge strane, roditelji kojima je stalo ne mogu čekati da se za 10 godina nešto riješi. Njihova djeca trebaju pomoć stručnjaka SADA. Ako ova ušljiva država ne uviđa koliko je važno ranom intervencijom osposobiti svu takvu djecu da danas-sutra budu radno sposobni ili sposobni da sami o sebi brinu, ja ne znam što je onda prioritet... Država vrijedi onoliko koliko vodi brigu o svojim najranjivijim članovima - djeci, starijim osobama i osobama s pp.

    U situaciji visoke nezaposlenosti i malih plaća jedna je struka (a nije jedina) našla "nišu" kroz privatne firme. U redu - ne kažem ništa, to je dio tržišne ponude. Ali rad na crno ruka-ruci bez prijave (za nezaposlene) je loš, da ne uoptrijebim teže riječi. Nažalost, u stvarnom svijetu današnje Hrvatske puno je ljudi koji su se od muke morali snaći na takav ruka-ruci način. Pa zar nije onda poštenije otvoriti firmu ili dopunsku djelatnost (da država vidi stvarnu potrebu + da stvar bude legalna) nego ovako? Vjerujem da su mnogi iz struke to i probali, pa odustali zbog komplikacija vrsta raznih, pa rade kako rade jer ne samo da im se isplati nego ponekad nemaju srca roditeljima reći NE. To nije razlog da bilo koga osuđujemo, samo upiremo prstom u ono što treba promijeniti. Nadam se da to nije utopija.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.01.2013. at 11:53

  12. #12
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Iako dalo bi se i uperiti prst u neke "stručnjake" koji privatno sat naplaćuju 300kn.

  13. #13
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Peterlin, draga, imaš PP

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    probajte kabinet za razvojnu podršku Korneo, oni rade sa djecom s poremećajima u razvoju, isto kao i sa darovitom djecom , ja baš vodim sina uskoro tamo na procjenu a možda i na vježbice..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •