Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 112

Tema: Samostalno učenje stranih jezika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno Samostalno učenje stranih jezika

    Nisam znala kako nazvati ovu temu, zanima me učite li i kako strane jezike samostalno?

    Nakon barem 5 probanih metoda učenja njemačkog (vodnikova - ništa nisam naučila, katastrofalna učiteljica, tell me more, livemocha i raznorazne online stranice i metode) jako učinkovitom mi se pokazala Pimsleur metoda, zapravo oduševljena sam, tim više što učim dok nahodavam s bebom po kući, samo kad zaspi provjerim kako se pišu nove riječi i voila.

    U mjesec dana sam prošla skoro cijeli 1. stupanj i naučila više nego sve skupa do sada, uključujući i prvi stupanj njemačkog u Vodnikovoj.

    Jedva čekam da prođem još 3 stupnja, razinu znanja javim za cca 3 mjeseca

    Učite li samostalno strane jezike ili ste nekad učili? Koje su vam se metode pokazale kao dobre?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Odlična tema!

    Imam tečaj španjolskog doma već tri godine (knjiga + interaktivni dvd) - ni takla nisam pa me baš zanima kako se pokrenuti. Nikad nisam učila doma, sve što znam naučila sam u školi i školama stranih jezika + u inozemstvu (neprocjenjivo) ali ne znam ni jedan romanski jezik pa mi je ovo odlično došlo da se malo pokrenem kad ne znam što bih sama sa sobom...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Peterlin, jako jednostavno, samo uključiš dvd dok peglaš, pereš suđe, kuhaš ili radiš bilo što drugo gdje se možeš koncentrirati na slušanje i ponavljanje.

    Moj dragi već pristojno govori francuski i japanski, učio je isto po Pimsleur metodi. Ok, francuski ima podlogu od prije, ali japanskog nije znao ni riječ, sad već može komunicirati

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam pokušala sa španjolskim. Nakon prvih par lekcija sam se ulijenila i prestala
    Posljednje uređivanje od puntica : 17.01.2013. at 17:41

  5. #5
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    a gdje se nabavi taj dvd? ja bi obnovila znanje njemačkog

  6. #6
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje se nabavi taj dvd?
    I mene zanima.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    i mene

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    http://www.pimsleur.com/

    Nadam se još nekoj preporuci

  9. #9
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nikada ne znam šta je taj zip code.
    I kako to funkcionira, prva besplatno a dalje?

  10. #10
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    cure imate li takvu preporuku za kucno ucenje engleskog za 10-godisnje dijete?

  11. #11
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    zip kod ti je postanski broj grada.
    na pr. 10 000 zagreb

  12. #12
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj hibiskus prvotno napisa Vidi poruku
    zip kod ti je postanski broj grada.
    na pr. 10 000 zagreb
    hvala...skužila sam u međuvremenu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    s prvim stupnjem njemačkog sam pri kraju, namjeravam krenuti s talijanskim, naravno po pimsleur metodi

    želi li mi se netko pridružiti? tražim samo pola sata dnevno

  14. #14
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ja bih ti se tako rado pridružila !

    Samo ne znam mogu li to financijski.

    Koliko košta talijanski po Pimsleur metodi?
    Posljednje uređivanje od Teica : 23.01.2013. at 01:14

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Bas gledam da bih mogla. Vise me zanima njemački, iako sam ga učila cijelu osnovnu i jos jednom u školi stranih jezika jedno pet stupnjeva, toliko mi je "lijep" da sam ga zblokirala.


    talijanski sam isto dosta učila i volim ga jako, ali ga nikako ne koristim pa cu bas krenut. Možda budem preskočila koju lekciju, moram vidjeti.

    mislim da sam talijanski 1,2,3 nabavila, sutra jos vidim njemački.
    Posljednje uređivanje od angelina1505 : 23.01.2013. at 06:34

  16. #16
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    znači cijena cijelog tečaja je 150 dolara?
    mislim da imam neke tečaje na kompu, moram provjeriti pa ako netko želi pošaljem

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    mislim da je to cijena za 1 stupanj

    ako netko želi krenuti talijanski sa mnom nek mi se javi na pp (tečaj, naravno shaream )

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imam pitanje - da li je ovo pogodno i za djecu (viši razredi osnovne)? Moj mlađi je u stanju sve živo naučiti "na uho" pa bi vjerojatno za njega to baš bilo super.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Peterlin, mislim da je, ako dijete ima volje

    Kod Pimsleura je super što već od prve lekcije komuniciraš, čak i ako u životu nisi čuo riječ njemačkog, primjerice

    mislim da je to jako dobra motivacija za svakoga, posebno što ti sve što naučiš ostaje u sjećanju dugo vremena, a ne kao kod klasičnih metoda gdje većinu toga zaboraviš kroz nekoliko dana

  20. #20
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja sam vidjela samo prvu besplatnu lekciju i čini mi se ok za djecu, ali malo veću, malima ipak treba nešto zabavnije

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Tina, to je istina, malima bi to bilo suhoparno...ne uči se ništa zabavno

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    zaboravih napisati da je preduvjet dobar engleski, na eng su objašnjenja i sva konverzacija

  23. #23
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Joj i ja sam u tome htjela - ne htjela
    Naime, upisala sam prekvalifikaciju u sklopu koje učim i talijanski što je totalna novost za mene. Žena na predavanju sve izvergla tom brzinom da jedva pohvataš, mislim da ću morati učiti dodatno kako bi uspješno položila ispit....
    Tako da je svaki savjet za učenje talijanskog za totalne početnike dobrodošao...

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih napisati da je preduvjet dobar engleski, na eng su objašnjenja i sva konverzacija
    Aaaa, fala.... Ovo mi je minus (za djecu - nisu oni još na toj razini engleskog), a za sebe ću još vidjeti. Moram se prvo pozabaviti s onim što imam doma - španjolski po nekoj drugoj metodi.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Kavofob, jučer sam prošla prvu lekciju talijanskog, a danas upalila njemački. Lekcije su iste . Jel tako sa svih trideset?

    Jer ako je, mislim da mi je to zbunjujuće za mozak, morat ću se s jednim jezikom odmaknut bar tjedan dana.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Kavofob, jučer sam prošla prvu lekciju talijanskog, a danas upalila njemački. Lekcije su iste . Jel tako sa svih trideset?

    Jer ako je, mislim da mi je to zbunjujuće za mozak, morat ću se s jednim jezikom odmaknut bar tjedan dana.
    Da, sve lekcije na svim jezicima su iste.

    Najbolje ti je pojačanim tempom završiti 1. stupanj jednog jezika, pa onda krenuti s drugim, inače može biti jako zbunjujuće pa da u jednom trenutku ne znaš na kojem jeziku pričaš.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Moj sin je išao u Novu Varšavsku od vrtića. A u školi je učiteljica govorila da nema ni osnovno znanje.
    Otkazala sam Varšavsku i na preporuku uzela profesoricu. Mali mi se popravio, da ne kažem da vježbaju govor i mjesečno odu do British Councila. Mislim da takvo što treba, a ne samo bubetanje jezika.

  29. #29
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, mislim da je, ako dijete ima volje

    Kod Pimsleura je super što već od prve lekcije komuniciraš, čak i ako u životu nisi čuo riječ njemačkog, primjerice

    mislim da je to jako dobra motivacija za svakoga, posebno što ti sve što naučiš ostaje u sjećanju dugo vremena, a ne kao kod klasičnih metoda gdje većinu toga zaboraviš kroz nekoliko dana
    Bok,

    oprosti na smetnji, imam nekoliko pitanja vezanih uz ovu temu. Već sam nekoliko puta pokušavala učiti njemački (od kuće), ali uvijek nekako odustanem. Što je najžalosnije, živjela sam tamo sedam godina i završila 1. razred, ali mi je znanje relativno loše (nisam početnik, ali sam većinu toga ipak zaboravila). Možeš li mi malo detaljnije objasniti tu Pimsleur metodu. Bila sam na njihovoj stranici, ali mi dosta toga nije jasno. A što se tiče cijene od 150 dolara za jedan stupanj (ako sam dobro shvatila), to mi se čini jako skupo ili griješim? Cilj mi je naučiti jezik da relativno lako mogu komunicirati na tom jeziku, a da ne trošim previše vremena (jer ga nemam). Mislim, nisam baš tako površna kako ispada na prvu, ali mislim da taj nesretni jezik čuči negdje duboko u meni - kada sam u 2. osnovne došla u Hrvatsku, nisam znala hrvatski. Koji paradoks. A moji pametni roditelji nisu ništa poduzeli da zadržim postojeće znanje jezika. Sorry na smetnji, ali bila bih ti jako zahvalna ako bi mi malo detaljnije objasnila princip učenja po toj metodi. U lipnju sam opet malo duže u Austriji i POLUDIM svaki put kad mi nedostaju odgovarajuće riječi. Hvala ti unaprijed

  30. #30
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Odlicna tema! Ja sam u njemackoj 1god.i ne znam beknuuut! Poslije vas citam kad kikaci zaspu da vidim od kud i kako zapoceti

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Freya, uci se govoriti. Nema pisanja, pravopisa, gramatike. Ti ponavljas za izvornim govornicima recenice koje su nekakva osnova komunikacije (kasnije se sigurno stvari kompliciraju). Ja sam prije mjesec i pol poslusala prvu lekciju danskog i mogla bih ti sad izrecitirati sve, od rijeci do rijeci. Ne znam u cemu je fora, al nisam nista od toga zaboravila, a posvetila sam tome jedno 15 minuta. Prije mejsec i pol. Danski nikad prije ni ucila ni cula.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Freyja, marta je dobro objasnila. ako hoćeš pošaljem ti sve stupnjeve pa napreskokce poslušaj lekcije dok ne nađeš od kuda bi otprilike trebala početi učiti.

    Pimsleur je navodno otkrio metodu koji broj ponavljanja i na koji način ucjepljuje naučeno u dugoročnu memoriju. metoda ima i svojih nedostataka, primjerice relativno mali vokabular, ali po meni nudi daleko više nego što sam do sada probala bilo kojom metodom učenja, a za mnogo manje vremena.

    prvi put sam slušala nekoliko lekcija prije 4 godine, sad kad sam ponovno krenula skužila sam da mi je oko 70-80% svega od prije 4 godine ostalo

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    e da, pravopis jednostavno rješavam tako da svaku lekciju napišem, samo provjerim u rječniku kako se koja riječ piše

    učenje gramatike po sluhu mi je mnogo učinkovitije od učenja pravila i onda nastojanja da ih ispravno primjenim. meni je Pimsleur super, no ne mora se nužno svima svidjeti, sve ovisi kakve tko ima ciljeve u učenju stranog jezika

  34. #34
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Kavofob, puno ti hvala, javit ću ti se na pp, nikako da sjednem za komp, tek sam sada ušla u kuću. Ovo dobro zvuči, baš mi treba nešto takvo : ) Baš sam u gužvi ovih dana, čim nađem malo vremena, javim se

  35. #35
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Jos jedna metoda je putem podcasta. Po meni dobre dok se nrsto radi: vozi u autu/tramvaju, cela u redovima...
    To su snimljene (radio) verzije lekcija. Ima ih za iTunes i Android.
    Npr meni je Coffee Break French (ima i It, Eng..) dobar program. Besplatni su svi podcastovi. Nema nivoa, nego kompliciranost tekstova. Sadrzaji su uglavnom zanimljive teme, nije suhoparno. Mozda su nizi nivoi dosadniji, ali ok. Ne mozes nauciti jezik ako ne pocne sa: ja se zovem xy...

    Meni osobno bolje ide ucenje na tecaju i prakticiranje s govornicima. Ja tako ucim najbrze, ali sigurno drugi uce na druge nacine.

    Prakticirati jexik mozete da se uclanite na Languageexchange.com(ili org). Besplatno. Ostavite tamo poruku koji jezik ucite i koji vam je materinji. Onda vam se osoba izvorni govornik koji uci Hr javi. Komunicirate ili mailom, skypom, tel, na kavi ili vec kako se dogovorite.
    Meni je to najucinkovitije. I nemojte misliti da ljudi u svijetu ne uce hr. Ima ih dosta.

    Ali za sve najvaznija je VOLJA

  36. #36
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Sorry na tipdelerima. Za sve je kriv mob :/

  37. #37
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Samo da znate ja bum pocela uciti! Muz je dobio zadatak da mi skine lekcije sutra! I to gle sad.. Doselila se zena muzevog kolege (hrvati), a ona profa njemackog,zivjela 6god.! Dobili smo sustanare nove,mlade roditelje spanjolce (ne zna pricati ni njemacki ni engl) dakla ja moram onda spanjolski )! A frendica sa kojom se druzim je talijanka! Dakle podhitno moram osnove da me oni mogu dalje vuci!
    Kavofob predivna tema!

  38. #38
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku

    Prakticirati jexik mozete da se uclanite na Languageexchange.com(ili org). Besplatno. Ostavite tamo poruku koji jezik ucite i koji vam je materinji. Onda vam se osoba izvorni govornik koji uci Hr javi. Komunicirate ili mailom, skypom, tel, na kavi ili vec kako se dogovorite.
    Meni je to najucinkovitije. I nemojte misliti da ljudi u svijetu ne uce hr. Ima ih dosta.

    Ali za sve najvaznija je VOLJA
    Ovo super zvuči, odlična ideja.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kavofob, jel možeš meni ponovo poslati linkove, jer smo imali problema s kompićem pa ošlo u vjetar, sad bi buli pametniji pa odma snimili na nešto sa strane, njemački i francuski. hvala

  40. #40
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ja nazalost ne mogu skinuti! Preko ipada ne mogu,a muz u firmi ima zabranu, "restricted"! Eto ocito mi preostaje tezi nacin

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    curke, ajd mi pošaljite na pp svoje mailove i koji jezik trebate (na laptopu imam njem, franc, tal i španj, ali južnoam) pa ću poslati jumbom (jelena, moram ponovno uploadati, na serveru bude samo 10 dana)

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    curke, ajd mi pošaljite na pp svoje mailove i koji jezik trebate (na laptopu imam njem, franc, tal i španj, ali južnoam) pa ću poslati jumbom (jelena, moram ponovno uploadati, na serveru bude samo 10 dana)
    hej hej pozdrav evo nešto guglam po internetu za samostalno ucenje njemackog pa sam naletila na ovu temu, ugl molim te ako mozes i meni poslati linkove za njemacki po Pimsleuru pa da isprobam to

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    7

    Početno

    ovo je super tema kavofob

    vidim da ti imaš lekcije od nekoliko jezika...
    ja bih htjela obnoviti engleski, pa jel ima netko iz engleskog jezika lekcije po Pimsleuru da pošalje?

    premda nekad sam učila i talijanski, nebi ni to bilo loše obnoviti..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Hej, da li bi mi mogla poslati na mail: mandygrgic@net.hr sve jezike.. imam dosta prijatelja kojima trebaju strani jezici za ucenje?? hvala unapr. )

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    curke, ajd mi pošaljite na pp svoje mailove i koji jezik trebate (na laptopu imam njem, franc, tal i španj, ali južnoam) pa ću poslati jumbom (jelena, moram ponovno uploadati, na serveru bude samo 10 dana)
    Bila bih zahvalna za francuski i italijanski... Ovo je moja mail adresa - mirelaplavikrug@yahoo.com
    A ako neko ima engleski - radosti (neće biti) nikad kraja

    Hvala!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Mogu li ikako dobiti tvoju e-mail adresu, pošto ne mogu još slati i primati privatne poruke, jer sam se tek registrirala...

  47. #47
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    lijepo bi molila cure kojima je kavofob dala linkove da mi proslijede francuski, talijanski i spanjolski.
    ili bilo koji od ta tri jezika.
    zahvaljujem

    kavofoba smo vec toliko ugnjavile, da joj internet otkazuje poslusnost

  48. #48
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Učim njemački na tečaju (učila sam ga i u školi - davno), trebala bih neke dodatne materijale za poboljšati konverzaciju.
    Ima tko kakvu ideju?

    Da li postoje ovi neki "partneri u učenju" preko maila, skype,...

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Učim njemački na tečaju (učila sam ga i u školi - davno), trebala bih neke dodatne materijale za poboljšati konverzaciju.
    Ima tko kakvu ideju?

    Da li postoje ovi neki "partneri u učenju" preko maila, skype,...
    Ja sam na brzinu ponovila njemački uz djecu !

    A sad ozbiljno - imaš konverzacijski tečaj u Vodnikovoj, bar je prije bilo, išla sam na to prije 100 godina, i engleski i njemački.

    Ovo za skype je super ideja, moram istražiti (čitaj: pitati djecu) i pratiti ovaj topic dalje, možda još netko zna štogod korisno.

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dodatno me zanima isključivo što mogu raditi doma ili "od doma".
    Idem na tečaj 2 x tjedno i ne mogu si vremenski priuštiti više od toga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •