Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: doktorica me napala zbog dojenja

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja često tu čitam kako su liječnici kontra dojenja, pogotovo produženog a moje iskustvo je sasvim drugačije. Naročito kod starijih generacija..

  2. #52
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ima na sreću i boljih primjera... Moja iskustva s psihijatricom (obiteljska terapija, prije više od 10 godina - nisam sigurna da li još radi inače bih je odmah preporučila) su bila izrazito pozitivna, ali nisam tamo bila zbog migrene nego nekih drugih stvari. Žena je imala stavove o dojenju, spavanju s klincima, nošenju kolica i slično kao da je došla ravno s Rodinog foruma.

    Tja, kao i kod učitelja i zubara i svih drugih - ima raznih. Mene je koji put pedijatrica znala izbacivati iz cipela (kao i pola foruma - puno je takvih iskustava).
    Vidim da si iz ZGB-a, gdje radi ta dr? Ova dr je u VG u domu zdravlja.
    Ono šte mene smeta je to što će tim stavom vjerojatno mnogim mladim majkama uskratiti radost dojenja, jer žene koje nemaju iskustva će povjerovati na riječ doktorici. Ja srećom već imam iskustva jer mi je ovo treće dijete, sa najstarijom sam se dugo grizla jer sam dojila samo 4,5 mj, ostala bez mlijeka jer sam stalno vozila svekra na hitnu, provodila po bolnicama dane i jednostavno je priroda, stres i neiskustvo učinilo svoje. Srednju godinu dana, morala prestati zbog lijekova za želudac, inače bih duže. Ovih 14 mj i se ne čini čak ni produženim dojenjem, sve do recimo 1,5-2 godine je normalno, a ne produženo dojenje. Kod nas je dojenje ionako jako slabo zastupljeno, AD mlijeka se previše reklamiraju i nabijaju dojam da bez toga djete ne može preživjeti, a kamoli biti zdravo i onda na kraju, umjesto da djelatnici medicinske struke podupiru dojenje, oni se ponašaju ovako.

    Magnezij mi pomaže kod tenzijskih glavobolja, ja imam kombinacije migrena i tenzijskih, ali mi ne pomažu kod migrena ni kod napadaja. Ali MG uzimam koliko toliko redovito, pogotovo u sezonama glavobolja, kod naglih promjena vremena, izmjenama godišnjih doba ...

    A definitivno izjava da sam došla 15 godina prekasno je pravi biser. Kao, neurolozi više ne znaju što bi samnom ( i hrpom ljudi kojima ne mogu naći uzrok bolesti) pa pošalju čovjeka psihijatru da on riješava probleme, ali kao da je to bilo odmah, možda bi se nešto i moglo učiniti, ovako je kasno. Kao da imam 100 godina pa je za mene definitivno kasno pokušati uopče ustvrditi kroz par dolazaka da li ima temelja za kakvo liječenje i medikamente, ili mi to nije potrebno jer mije togobe nisu psihične prirode.

    Službeno tražim psihijatra kojemu nije jedino riješenje nafilati osobu lijekovima, trebalo to ili ne, te koji ne donosi prosudbu o liječenju na temelju 15 min s osobom u prostoriji.

  3. #53
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    [QUOTE=Kikica1;2324552]Dobila sam i ja dvaput citabe od osoba medicinske struke. Kad mi je mali imao 14 mjeseci receno mi je na osnovi toga sto ga JOS dojim da je razmazen i da ce postati drogeras

    ahahahaha odvaljujem na ovo
    je, je, to je siguran put u pakao droge
    dijete navikne dobivati redovne doze nečega dobroga pa se navuče...

  4. #54
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    zibba: "Službeno tražim psihijatra kojemu nije jedino riješenje nafilati osobu lijekovima, trebalo to ili ne, te koji ne donosi prosudbu o liječenju na temelju 15 min s osobom u prostoriji."

    45 minuta razgovora sa psihoterapeutom, bez ometanja, sa upaljenom crvenom lampicom na vratima, možete dobiti u Klinici za psihološku medicinu (KBC Rebro) s uputnicom. U slučaju fizičkih simptoma (glavobolje), računajte sa dodatnim specijalističkim pretragama i mišljenjem. Sretno.

  5. #55
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Baka - puno hvala.
    Razgovarala sam jučer sa svojom dr. opče prakse i ni njoj nije jasno zašto bi bilo prekasno za neku psihoterapiju ako tu postoji uzrok glavoboljama, a lijekove je rekla da ne uzimam jer da po njoj mi to ne treba nikako. Samo da moram si ja neke stvari posložiti u glavi, da ne mora sve biti kao po špagi, da ne treba sve biti savršeno i da previše brinem.

  6. #56
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da moram si ja neke stvari posložiti u glavi, da ne mora sve biti kao po špagi, da ne treba sve biti savršeno i da previše brinem.
    E kad nađeš recept za ovo, javi. Mnogo ljudi (uključujući mene) bi za njega skupo platili.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Anemona meni je recept za to bio psihoterapija (u trajanju od 5 meseci, znači ne nešto previše), plus intenzivan rad na sebi, ili kako ja to zovem "auto-terapija-pred-spavanje", i neki klik u glavi da počneš da otpuštaš neke stvari... I tako, puno truda, mic po mic i mnogo je bolje. S tim što računam da je to ipak borba za ceo život.

  8. #58
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da si iz ZGB-a, gdje radi ta dr? Ova dr je u VG u domu zdravlja.
    Ono šte mene smeta je to što će tim stavom vjerojatno mnogim mladim majkama uskratiti radost dojenja, jer žene koje nemaju iskustva će povjerovati na riječ doktorici.
    Po meni je ovo ključno. Jer nije ona kao zdravstveni djelatnik izrekla neki svoj usputan stav. Nego (čak na jedan ni malo primjeren način) nemeće stav koji je kontra zdravstenih preporuka. Ali iskreno, ne znam kako bi se moglo boriti protiv toga.
    I ne radi se ovjde o tome da zibba odbija uzeti neki za njen život važan lijek da bi velikog sisavca nastavila dojiti. Koliko vidim zibba problem vuče dugi niz godina, a ovdje se radi o tome da mi mogla probati s nečim što bi joj možda pomoglo, a možda i ne bi. I normalno je da važe što će time izgubiti ona ili njezino dijete.

  9. #59
    PAnchi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Ni ja kroz iskustvo dojenja nisam naišla na podršku zdravstvenih djelatnika... Kada sam nakon četiri tjedna imala prvi zastoj mlijeka, patronažna mi je na prvu rekla da nazovem svoju liječnicu i tražim tablete za prestanak dojenja. Naravno, nisam, niti sam gospođu više ikada nazvala. Sa 6 tjedana, mastitis se zakomplicirao, antibiotici nisu pomagali i već sam dobila uputnicu za bolnicu, ali nismo odustali od dojenja. Moja liječnica također nije bila za nastavak dojenja. Sa godinu dana medicinska sestra pedijatra nas je napala kad je čula da još dojimo, iako uz visoku temperaturu koju je malena imala jedina tekućina koju nije odbijala je bila dojka, a koja ju je spasila od dehidracije. Vikala je da ću upropastit dijete dojenjem, da se dijete mora osamostaliti, da sebe uništavam...- van pameti, da ne povjeruješ! Dakle, patronažna, liječnica, pedijatar i njegova sestra, a da ne spominjem rodilište gdje su malenoj uvalili adaptirano bez moje dozvole. Na kraju smo sretno dojile dvije godine dok nisam bila u drugom mjesecu trudnoće. I trudnoći bih bila nastavila da je malena još htjela. I nadam se još bar dvije godine sa bebom koju čekamo - samo što ovaj put neću pustit suzu zbog nerazumijevanja onih koji bi trebali prvi pružiti podršku!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •