Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: doktorica me napala zbog dojenja

  1. #1
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno doktorica me napala zbog dojenja

    Danas sam zbog miglrena kojima se patim već pola života išla na konzultacije kod psihijatrice, da se vidi da li je nešto psihološke prirode. Dakle razgovaramo mi tako o nekim stvarima, o mojem životu, djetinjstvu, stanju doma i tako dalje. Rekla mi je da sam prenapeta i da bi trebala možda neko vrijeme uzimati neku terapiju kako bi se vidjelo da li bi to pomoglo kod glavobolja. Na to sam ja komentirala nisam baš ljubitelj pijenja lijekova, a da sada i dojim pa da ako nešto i uzimam, onda da mora biti prilagođeno tomu. Ona me je pogledala kao da sam pala s Marsa, zar smo tako siromašni da moram dojiti dijete, kao pa dijete vam već ima zube, čemu dojenje, uvaliti joj čašu za piti i da je dojenje samo smetnja za dijete. Kao nema više koristi djetetu od majčina mlijeka, to rade samo žene u Africi koje su siromašne i nemaju djeca što drugo jesti, a o psihološkoj smetnji djetetu kod tako dugog dojenja da se i ne govori. Nitko ne pita psihijatre o koristi ili štetnosti dojenja na djecu. Kao, previše se veže dijete za mene, moram prestati s time, i da se to u našoj "zapadnoj kulturi " više ne radi.
    Ostala sam šokirana stavom DOKTORICE po tom pitanju. Pa zar njih nitko ne educira?

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa rekla je svoje misljenje, zasto je to napad na tebe?

  3. #3
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    To si išla kod dr.obiteljske medicine ili neke specijalistice?

    I ja bi trebala,glavobolje su mi učestale i nesnosne. I ja još produženo dojim.

  4. #4
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Išla sam kod neurologice koja me već neko vrijeme vodi, gore na Rebru, ona mi je preporučila konzultacije psihijatra jer su tako napisali na hitnoj prilikom mojeg jednog napadaja migrene. Kao da se vidi može li nešto psihičke prirode biti uzrok mojim glavoboljama. Na kraju mi je psihijatrica rekla da sam k njoj došla 10-15 godina prekasno da se sada zabavljamo psihičkom stranom svega jer da već pola života patim od migrene, da se prije možda i moglo nešto riješiti,ali ovako da sam prenapeta i stalno u "pripremi" i da mi jedino može prepisati tablete kojima bi me se moglo malo opustiti pa vidjeti hoće li to pomoći.

  5. #5
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    I ja dosta dugo patim od migrena,možda nekih 25 godina.
    Mada je nama to nasljedno i ja nisam ništa poduzimala u vezi toga.

  6. #6
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    nije educirana žena, a o prednostima dojenja nema više smisla drviti. Ti znaš koliko je dojenje dobro za dijete.
    Sto se tiče glavobolje, može biti od vratne kralježnice. Moja prijateljica je potrošila vremena i vremena da bi zaključili da je od vratne kralježnice i sve se smirilokad je krenula na terapije.

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kolikot i dobro ili loše podnosiš te migrene??
    Da ja ne mogu živjeti od toga, a dijete je već dovoljno veliko da mu dojenje nije nužno, prestala bih s dojenjem i rješila svoj problem jer mislim da je bitno da mama funkcionira i da je u dobrom stanju. S obzirom da ideš i na hitnu zbog toga, čini mi se da bi svakako nešto trebala poduzeti.

    A ako ne želiš prestati dojiti to je tvoja osobna stvar i ne bi te trebalo zamarati što je to rekla dokotrica. To što je ona nadrobila ja se s tim ne slažem i nema apsolutno nikakve veze s tvojim problemom.

    Sve samo ovisi želiš li pomoći sama sebi. Mislim, nije da dojiš bebu od par mjeseci.

  8. #8
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Glavobolje podnosim dosta dobro, zna me glava boljeti i po dva mj u komadu i ne prolazi nikakvim ljekovima. A šutim i trpim jer ne mogu drugačije. Problem je u tim napadajima, nekada prođe i po dvije-tri godine bez ijednog napadaja i odlaska na hitnu, dok se zna dogoditi i da me kvače i svaka dva-tri tjedna neko vrijeme. Bila sam na hrpi pretraga i nigdje ne pronalaze uzroke tome, pa me eto šetaju naokolo kao možda se negdje nešto i nađe.
    Ma mene je šokirao stav osobe koja je medicinske struke i koja bi ipak trebala biti upućena u prednosti dojenja, a ne ovako natrpati hrpu gluposti protiv dojenja i to bez ikakva reda i smisla. Pa nije u pitanju dijete od 7 godina ( nemojte me krivo shvatiti koji imate toliki staž) pa da se može zgražati nad time, već beba od niti 14 mj.
    Naravno da želim pomoći sama sebi, da ne želim ne bi pokušavala, hodala po doktorima već 16 godina, imala papira i nalaza da bi trebala posebnu sobu za sve spremiti, ali vjerujem da to ne treba biti na štetu djeteta.
    Kažem, najgore mi je to zgražanje doktorice što ja još dojim, kao da radim nešto što je toliko loše da se i osobe medicinske struke, koje bi ipak trebale znati više, šokiraju mojim činom i priznanjem da to činim.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa rekla je svoje misljenje, zasto je to napad na tebe?
    ali je nitko nije za sve to pitao
    previše je toga rekla za "svoje mišljenje"

    i još ju je, k tome, i izvrijeđala
    gurala nos tamo gdje joj nije mjesto
    diskriminirala...

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žao mi je što ti se to dogodilo, ali to što je netko medicinske struke nije nikakva "garancija" da će imati pozitivno mišljenje o produženom dojenju. Ima primjera da iste takve stavove iznose pedijatri i njihove sestre, osoblje (psiholog, pedagog) pri upisu u jaslice (ja sama doživjela), moja bivša ginekologica i sl. Možda je nama ovdje postalo najnormalnija stvar dojiti dijete dokle god se neko s tim osjeća ok, ali "tamo vani" još uvijek nisu svi/mnogi do kraja procesurili onu da "Svjetska zdravstvena organizacija preporučuje dojenje do druge godine djetetova života, a žele li tako dijete i majka potrebu, i dulje".

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I mene je iznenadilo da se "struka" tako sa gnušanjem odnosi prema dojenju.
    Psihijatrica kod koje sam ja išla, kao i psihijatar kod kog ide moja prijateljica imaju sličan stav o produženom dojenju (što je za njih sve duže od 9-10 meseci): njima nije jasno da neko TO još uvek radi.
    Ja sam to ignorisala jer mi je žena pomogla oko drugih problema, ali me dosta uzdrmalo i bilo mi je jako teško da ponovo povratim poverenje u nju.
    Zanimljivo da mi ni jednog trenutka nije prošlo kroz glavu da je možda u pravu, dok se MM zamislio kad sam mu ispričala.

  12. #12
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Najviše me je zasmetalo to što tvrdi da djetetu dojenje može štetiti u kasnijem životu, psihički da nije dobro za dijete i tako dalje.

  13. #13
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ma nema ona pojma! Nađi neku drugu doktoricu...

  14. #14
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Glupaca! Nemam lijepseg izraza.
    Meni se desilo pred par godina jos gore - da mi je jedna rijecka pedijatrica odrzala cijelu prediku jer dojim dijete od 2 godine pa kao jesam li ja pri sebi jer se zbog toga CAK nece skinuti iz pelene dok god je dojen. Pelenu je skinuo dva mjeseca kasnijea dojenje je prestalo pred treci rodjendan.
    E da, i rijec je o djetetu alergicnom na kravlje mlijeko - sto joj je takoder bilo poznato

  15. #15
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Išla sam kod dvije dermatologice u dva mjeseca razlike. Jedna me podržavala u dojenju i prihvatila je moju ideju da ne pijem ljekove nego mažem svoj raspadajući nokat, a druga mi je održala predavanje o dojenju slično tvojoj pedijatrici. Obzirom da sam došla naljućena s posla ja sam njoj održala predavanje o dojenju i savjetovala joj da se educira, tako da me na idućem pregledu od straha nije mogla ni u oči pogledati. Vjerujem da sam bila normano rapoložena i meni bi bilo žao, ovako sam joj skočila za vrat i ona je požalila što je načela temu.

  16. #16
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Dobila sam i ja dvaput citabe od osoba medicinske struke. Kad mi je mali imao 14 mjeseci receno mi je na osnovi toga sto ga JOS dojim da je razmazen i da ce postati drogeras Neka ne dam cice nego ga pustim da place, nakon tri dana ce ga proci. Zasto - jer to je njemu samo zabava, nema on od toga nista. Drugi put mi je receno da iznad 9 mjeseci nema potrebe dojiti jer cim dijete ima zube moze se samo hraniti a ovako ga samo vezem za sebe pa ce imati psihickih problema. Btw taj moj sin o kome pricamo je od pocetka unatoc dojenju bas tatino dijete, jer je tata dobrica a mama azdaja.

    Mozda zbilja najpametnije rjesenje je naci drugu doktoricu.

  17. #17
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Zasto si se tako uzrujala oko toga? Nije da si isla privat pa da ce bit sva ljubazna i raspekmezena, ovak si je dala za pravo da tebe neuku poduci nekim stvarima
    Ja s njom ne bi vise posla imala i trazila bi drugo misljenje.
    A to sto je med.radnik nista ne znaci, ako se zeli usavrsavati, bude, ako ne, ne bude. Meni je recimo zanimljiva moja pedijatrica koja zna koliko godina dojim i s osmijehom primi rodine cd-e i brosure, a onda drugim mamama savjetuje dohranu sa 4 mjeseca. A i to je isto klimavo, jer vjerujem da onaj tko misli da je to ispravno, moze naci takve podatke u (nekakvoj) strucnoj literaturi.

  18. #18
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja bih bila šokirana da je psihijatrica podržala dojenje. pa zna se da su oni jako protiv poduženog dojenja. freud edip i to
    ja se ne bih živcirala, ali ne bih ni više nikad otišla k njoj.

  19. #19
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    i da se to u našoj "zapadnoj kulturi " više ne radi.
    Ovaj argument mi je . Mogu samo da kažem da iza moje prakse stoje milioni godina evolucije, a iza njihove 50 godina (nakaradne) kulturne nadgradnje.
    I sva sreća što psihijatre niko ne pita o dojenju dece.

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni su i ginekolog, i moj dr opce prakse, i mamina frendica doktorica kolutali ocima sto smo dojil i nakon prve godine.

    Moj dr opce prakse mi je rekao da nece puno filozofirat vec da vjeruje u neku narodnu iz davnina " doji dijete sto duze do godine dana i sto krace iza godine dana". Ajd taj je bar bio blag u odnosu na ostalih gore dvoje spomenutih

  21. #21
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Išla sam kod neurologice koja me već neko vrijeme vodi, gore na Rebru, ona mi je preporučila konzultacije psihijatra jer su tako napisali na hitnoj prilikom mojeg jednog napadaja migrene. Kao da se vidi može li nešto psihičke prirode biti uzrok mojim glavoboljama. Na kraju mi je psihijatrica rekla da sam k njoj došla 10-15 godina prekasno da se sada zabavljamo psihičkom stranom svega jer da već pola života patim od migrene, da se prije možda i moglo nešto riješiti,ali ovako da sam prenapeta i stalno u "pripremi" i da mi jedino može prepisati tablete kojima bi me se moglo malo opustiti pa vidjeti hoće li to pomoći.
    na stranu stav o dojenju, sigurno ti neće pomoći psihijatar s ovako neg stavom. zapravo budi zahvalna jer ti je odmah lijepo dala do znanja da ti ona ne može pomoći, mogle ste se natezati godinama. lijepo potraži drugog psihijatra koji će ti pristupiti pozitivno i s poštovanjem.

    s druge strane, ako imaš volje, s obzirom na to koliko te migrene ometaju u svakodnevnom životu, istraži malo utjecaj prehrane i isprobaj neke od tehnika koje rade na opuštanju fascije (shiatsu, kraniosakralna, osteopatija) i neke tehnike opuštanja (joga, tehnike disanja, autogeni).

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    na stranu stav o dojenju, sigurno ti neće pomoći psihijatar s ovako neg stavom. zapravo budi zahvalna jer ti je odmah lijepo dala do znanja da ti ona ne može pomoći, mogle ste se natezati godinama. lijepo potraži drugog psihijatra koji će ti pristupiti pozitivno i s poštovanjem.

    s druge strane, ako imaš volje, s obzirom na to koliko te migrene ometaju u svakodnevnom životu, istraži malo utjecaj prehrane i isprobaj neke od tehnika koje rade na opuštanju fascije (shiatsu, kraniosakralna, osteopatija) i neke tehnike opuštanja (joga, tehnike disanja, autogeni).
    X

    Dodatak - anatomski jastuk i dobar krevet. Znam iz iskustva. Bitno je kako noću stoji vratna i ostali dio kralježnice, jer ako spavaš neudobno, zaboravi priču... Ja se i danas budim s glavoboljom ako zaležim vrat u krivom položaju. I da - isto sam hodočastila neurologu. Nula bodova. Na kraju su shvatili da nemam dobre naočale i to me spasilo kad mi je vid korigiran kako treba (baš u periodu dojenja). Sretno!

  23. #23
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Potpisujem Rutvicu i Peterlin, još je gori ovaj suludi zaključak da si došla 15 godina prekasno (po tome bi na terapiju trebali dolaziti samo tinejdžeri?), i to na prvom susretu kad niti ne zna ništa o tebi, ni o onome što te muči ni o tome koliko ozbiljno si želiš pomoći. Budi sretna što te tako jasno i odmah upozorila da ne valja ništa i traži drugog terapeuta.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mjenjaj psihijatra.

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih bila šokirana da je psihijatrica podržala dojenje. pa zna se da su oni jako protiv poduženog dojenja. freud edip i to
    ja se ne bih živcirala, ali ne bih ni više nikad otišla k njoj.
    A zašto misliš da nisu u pravu? Očito su do tog zaključka došli na osnovi stručnog iskustva i primjera od stvarnih pacijenata? Ili, mislite da su protiv samo tako, bez argumenata? Čisto me zanima, zašto se apriori odbacuje njihovo mišljenje?

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bez argumenata. Druge grane znanosti su davno demantirale te neutemeljene teorije kojih se masa psihijatara i dalje drzi ko pijan plota.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    psihijatrica koja kaže da je netko došao 10 - 15 godina prekasno da se sada bavi njegovom psihičkom stranom - meni dovoljno

    neovisno o stavovima o dojenju

  28. #28
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sta li je unicef i who naspram jednog psihijatra valjda nisu imali strucna iskustva i primjera stvarnih pacijenata

  29. #29
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ali je nitko nije za sve to pitao
    previše je toga rekla za "svoje mišljenje"

    i još ju je, k tome, i izvrijeđala
    gurala nos tamo gdje joj nije mjesto
    diskriminirala...
    X ja sam se minimalno 3 puta nasla u slicnoj situaciji i ono sto je mene najvise zalostilo u takvim situacijama je da se se te dr ( da stvar bude gora sve 3 su bile zene) vise bavile time da mi objasne kako ja mucim/maltretiram/ osakacjuem i sebe i svoje diejte a ne problemom zbog kojeg sam im ja dosla. Moja sreca je bila ta da me njihovi komentari nisu ni malo pokolebali u mojoj odluci da dojim svoje dijete ali da nisam bila informirana sigurno bi mi bacili crv sumnje u uho i ja bih pocela preispitivati svoje odluku i mozda bi odustala jer medicinski autoritet zna bolje od mene obicne smrtnice.
    Po pitanju migrena meni je jako pomogao caj koji kupujem u biljnoj apoteci ovdje u Sarajevu i koji sam pocela piti tek kad sam prestala dojiti. Dok sam dojila pomagel su mi homeopatkse remedije za migrenu ali ne tako dobro kao caj. E da jedno vrijeme sam imala neke trakice za glavu koje sam dobijala iz Londona ali to nisam mogla nabaviti uvijek A od kad sam rodila L imala sam takve migrene koje su bile vezane uz ciklus da sam doslovno padala u nesvijest. Kako sam ja shvatila nema univerzalnog lijeka nazlost svaka osoba ora ispitivati i traziti stvar koja ce njoj najbolje pomagati. Sretno Zibba <3

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Tiziana, cijela hrpa nasih lijecnika smatra da je WHO neka udruga koja se bavi trecim svijetom, a naravno zdrav. preporuke za treci svijet nisu iste kao za nas jer smo mi puuuuno bolji...

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ima na sreću i boljih primjera... Moja iskustva s psihijatricom (obiteljska terapija, prije više od 10 godina - nisam sigurna da li još radi inače bih je odmah preporučila) su bila izrazito pozitivna, ali nisam tamo bila zbog migrene nego nekih drugih stvari. Žena je imala stavove o dojenju, spavanju s klincima, nošenju kolica i slično kao da je došla ravno s Rodinog foruma.

    Tja, kao i kod učitelja i zubara i svih drugih - ima raznih. Mene je koji put pedijatrica znala izbacivati iz cipela (kao i pola foruma - puno je takvih iskustava).

  32. #32
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ali je nitko nije za sve to pitao
    previše je toga rekla za "svoje mišljenje"

    i još ju je, k tome, i izvrijeđala
    gurala nos tamo gdje joj nije mjesto
    diskriminirala...

    x

  33. #33
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Tiziana, cijela hrpa nasih lijecnika smatra da je WHO neka udruga koja se bavi trecim svijetom, a naravno zdrav. preporuke za treci svijet nisu iste kao za nas jer smo mi puuuuno bolji...
    Al kad se cijepljenja dotaknemo, onda WHO odjednom postane taaako irelevantan :/

  34. #34
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    psihijatrica koja kaže da je netko došao 10 - 15 godina prekasno da se sada bavi njegovom psihičkom stranom - meni dovoljno

    neovisno o stavovima o dojenju
    Potpis na ovo.
    A sto se migrene tice, MM je poceo da uzima magnezijum i napadi su mu se znatno proredili. Ima ih jos uvek ali ne toliko cesto...

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Al kad se cijepljenja dotaknemo, onda WHO odjednom postane taaako irelevantan :/
    To je moj point! Ako stručni autoritet ima mišljenje koje želimo čuti, onda je relevantan, stručan, cijenjen, a ako kaže nešto što nam ne odgovara, onda nije educiran, ima zastarjele stavove...

    Dakle, WHO je oko dojenja u pravu, ali oko cijepljenja griješi? Tko jamči da nije obrnuto?

  36. #36
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Al kad se cijepljenja dotaknemo, onda WHO odjednom postane taaako irelevantan :/
    Dojenje neupitno nema nuspojava i mogucih rizika.
    Cijepljenje ima. Stoga je o cijepljenju vazno izvagati prednosti u odnosu na rizike, sukladno uvjetima zivota. Osobno mi nije usporedivo s dojenjem.

    Zibba, mijenjaj psihijatricu (iako vecina ima "cudan" stav o dojenju, cak ga je i moja sestra imala dok nije pocela dojiti).. ako ona misli da si dosla 10-15 godina prekasno (a nisi! kasno je ako se sjetis rjesavati probleme u dubokoj starosti), nije zasluzila da trosis vrijeme kod nje.

  37. #37
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Nemam probleme sa stavovima who o cjepivu. A psihijatrice mi onak iskreno ljudski zao jer ima neku dubinaku frustraciju mozda bas vezanu za dojenje koju ne zna sama sa sobom rijesiti. Sto naravno nije pacijentov posao i osobno ne bih uzimala k srcu njezine izjave, no ne bih vise dosla takvom lijecniku.

  38. #38
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    ja još nisam srela psihijatra, psihologa ni pedijatra koji se nisu zgražali nad produženim dojenjem i co-sleepingom

  39. #39
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ja još nisam srela psihijatra, psihologa ni pedijatra koji se nisu zgražali nad produženim dojenjem i co-sleepingom
    isteko mi edit:

    elem, da ne znam koliko će Zibbi pomoći savjet da nađe drugog psihijatra
    Gdje? Kako?
    Da odmah na telefon pita za stavove o AP?

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Na kraju mi je psihijatrica rekla da sam k njoj došla 10-15 godina prekasno da se sada zabavljamo psihičkom stranom svega jer da već pola života patim od migrene, da se prije možda i moglo nešto riješiti,ali ovako da sam prenapeta i stalno u "pripremi" i da mi jedino može prepisati tablete kojima bi me se moglo malo opustiti pa vidjeti hoće li to pomoći.
    pa sad. ne znam na koji je način to rekla. ali otprilike znam o čemu govori. moj bivši je imao nesnosne migrene i upao je u taj vražji krug da je uzimao tablete prije nego što ga migrena ćopi, pa se onda navukao na tablete i morao ih uzimati da ne bi dobio migrenu. išao je također kod psihijatra i neuropsihijatra. u biti se morao preko noći skinuti sa svih tableta, ako se ne varam (bilo je to podavno).

    ne znam koliko ti je dijete staro, no možda je to dojenje povezano u taj ciklus tvoje napetosti i migrena. hoću reči, možda je sad bitnije da se skoncetriraš na sebe i da riješiš te migrene, a ne toliko na pitanje dojenja i stava dotične dr. posebice ako se radi o produženom dojenju. nije da će dijete nadrapati ako prestaneš. naravno, ako ti ne odgovara, možeš promijeniti i psihijatricu. ali nekako si mislim da bi ipak trebala sebe malo staviti u prvi plan.

  41. #41
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa Vidi poruku
    ja još nisam srela psihijatra, psihologa ni pedijatra koji se nisu zgražali nad produženim dojenjem i co-sleepingom
    Ja jesam.
    Nekoliko psihologinja koje su i same iskusile dojenje, produzeno dojenje i/ili co-sleeping i jednu psihijatricu koja je promijenila misljenje nakon sto je i sama postala majka i odlucila slusati srce (po pitanju co-sleepinga, s dojenjem novorodjenceta nije imala problema), a ne teorije iz knjige.

  42. #42
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Opcenito gledajuci "zgrazati se" nije neka hvalevrijedna osobina koju ocekujes od lijecnika. Ocekujem da ako i ima stav drukciji od mog da se ne zgraza nego da tolerira i uvazava.

  43. #43
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    i još nešto. to što ona ne odobrava produženo dojenje ili što god je rekla, ne znači da se radi o lošoj stručnjakinji u svom polju. ona je ipak tebe gledala kao pacijenticu. ti si joj bitna, a ne tvoje dijete ili produženo dojenje. možda zvuči grubo, ali također znam o čemu govorim. i mene su nekad izjave mojih liječnika izbacile iz cipela, pa bih zvala druge liječnike i pitala u čudu kako mogu takvo što reći. pa su mi onda ti liječnici objašnjavali zašto je njihov kolega rekao to što je rekao i da to itekako ima smisla iz njegove pozicije. tako da ne bih previše bila kritična prema toj ženi. naravno ako ti inače nije legla, to je druga stvar.

  44. #44
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ne treba mijenjati psihijatra jer ima suprotne stavove nasima o dojenju, co-sleepingu ili bilo cemu silcnom.
    Treba ga mijenjati ako vjeruje kako je mlada zena dosla 10-15 godina prekasno na psihoterapiju. To je krivo i jedino bitno u lijecenju zibbe, a ne psihijatricin stav o attachment parentingu.

  45. #45
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    BussyB, ako ti nije bed pošalji mi na pp kontakt ako je netko od navedenih u ZG?

  46. #46
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba mijenjati psihijatra jer ima suprotne stavove nasima o dojenju, co-sleepingu ili bilo cemu silcnom.
    Treba ga mijenjati ako vjeruje kako je mlada zena dosla 10-15 godina prekasno na psihoterapiju. To je krivo i jedino bitno u lijecenju zibbe, a ne psihijatricin stav o attachment parentingu.
    pa ne. ima veze, vjeruj mi

    kad generalno ne razumije tvoje najdublje porive i osjećaje prema djetetu (kroz koje se zrcališ i ti i tvoje djetinjstvo) onda je to jako teško. osjećaš se napadnuto, svaki put ispočetka

  47. #47
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj ovca_i_janjad prvotno napisa Vidi poruku
    psihijatrica koja kaže da je netko došao 10 - 15 godina prekasno da se sada bavi njegovom psihičkom stranom - meni dovoljno

    neovisno o stavovima o dojenju
    Nemojte na psihijatre, težak je to posao. Mijenjajte ih ako vam ne pašu. Baš me zanima o kojoj se dr. u ovoj priči radi. Iz mojeg "bogatog iskustva na kauču", znam ih jedno tri generacije (u Zagrebu). Ponekad imam osjećaj da se izvježbaju na meni pa odu u privatnike, penziju ili obole. Po citiranim izjavama,mogu samo reći da je dr. procijenila da je klijentica - dojilja u stabilnoj psihičkoj formi, kada joj je sve to "sasula u lice". Kada ja dođem k njim, hitno, obično šute, slušaju, pišu i gledaju me se što prije rješiti.
    Sretno zibba i da otkriješ uzrok migrenama.

  48. #48
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja nebi mogla šutiti da je meni rekla nešto takvo. zapravo, Pitala bih je, kako to da zna toliko malo o dojenju i uspoređuje siromašvo s nečim tako vrijednim?!

    mene više zanima ovo što je Lutonjica rekla, a nisam pojma imala. Jel to istina? To da psihijatri produženo dojenje smatraju lošim?. Budući da se ne radi o alternativnim majstorima nego o liječnicima specijaliziranima za to što jesu, koje je njihovo znanstveno objašnjenje za takav stav?

  49. #49
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenje neupitno nema nuspojava i mogucih rizika.
    Cijepljenje ima. Stoga je o cijepljenju vazno izvagati prednosti u odnosu na rizike, sukladno uvjetima zivota. Osobno mi nije usporedivo s dojenjem.
    WHO ima i prekrasne dokumente o porodu. Kad bi se naši porodničari držali toga, ovdje bi bio raj.
    A nije.
    Ali moj point nije da who nije u pravu. Je. Psihijatrica nije, al kao što Deaedi kaže, to je mišljenje koje ne žele čuti.
    Iz istog vjerojatno razloga kao što ni porodničari, a bome ni necjepiše.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nebi mogla šutiti da je meni rekla nešto takvo. zapravo, Pitala bih je, kako to da zna toliko malo o dojenju i uspoređuje siromašvo s nečim tako vrijednim?!

    mene više zanima ovo što je Lutonjica rekla, a nisam pojma imala. Jel to istina? To da psihijatri produženo dojenje smatraju lošim?. Budući da se ne radi o alternativnim majstorima nego o liječnicima specijaliziranima za to što jesu, koje je njihovo znanstveno objašnjenje za takav stav?
    Ma meni se čini da je to generacijski problem kod liječnika, ne samo kod psihijatara.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •