Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: w sjed

  1. #1

    Početno w sjed

    Sjedenje izmedju rasirenih potkoljenica ili w sjed... Zasto nije dobar?Jednom se o tome pricalo, a ne mogu naci...

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam zašto ali znam da nije - ja sam mislila da to samo nama nije preporučljivo jer je Lea hipotona i puzala je sa širokom bazom, pa nam je općenita preporuka bila da joj skupljamo noge i da joj ne damo da tako sjedi. No, Lea samo tako hoće sjediti dok se igra pa ju stalno popravljamo.
    Ali kad ju je terapeutica vidjela kako hoda rekla je da hoda dobro, ne na široko, pa da joj možemo dozvoliti da malo i tako sjedi.

  3. #3
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    moj F gotovo uvijek tako sjedi i ja mu svaki put objasnim da to nije ok i pokazem kako da sjedne a on opet!

    Ja znam da nije dobro radi polozaja kukova.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Lovro je obožavao tako sjediti, ali smo ga ispravljali. I danas se zna tako sjesti, ali ga opet ispravljamo.

    Uglavnom, mislim da je Marelčica nešto o tome pisala, ali mislim da se radi o ligamentima koljena, a opet možda i nešto drugo....

    u svakom slučaju uvijek postavi Ivana u ispravan sjed. Vrlo brzo će i sam skužiti.


    Ps
    I malo ga pusaj k od mene...

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ispravak :

    PS
    I malo ga pusaj i od mene...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Mislim da sam negdje čula da je to zbog stopala...nemam pojma jer i Sonja obožava w sjedenje...

  7. #7
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    mi i dalje tako povremeno sjedimo, ne inzistiram na ispravljanju, samo primijetim da bi mogla mozda drugacije sjesti

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mislim da sam citala negde kako takvo sedenje nepravilno isteze ligamente kolena i provocira nastanak "X" nogu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Nama je fizioterapeutica na Goljaku nakon sto je Aisha prohodala rekla da to vise nije bad, da je to sad njena specificnost.
    Doduse, Aisha je sva jako gibljiva i rastezljiva pa moze s tijelom svasta nesto pa to mozda ne vrijedi za sve.

  10. #10
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    i eugen stalno tako sjedi, a kada ga upozorim on zna da se tako ne smije sjediti jer je to rekao ivar

    pa eto, za one koje zanima razlog....

  11. #11
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    jel' to onako, guza na podu, a koljena ispred i sa strane, stoplal u razini guze?

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da.
    loše.

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa
    i eugen stalno tako sjedi, a kada ga upozorim on zna da se tako ne smije sjediti jer je to rekao ivar

    pa eto, za one koje zanima razlog....

    nas je pedijatar upozorio kad mu je ivar ko jos bebalo tako sjeo na stol za pregled - rekao je da ga ispravimo svaki put kad tako sjedne, da polozaj nije dobar. detalje ne znam

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    135

    Početno

    Sjedenje izmedju rasirenih potkoljenica ili w sjed... Zasto nije dobar?Jednom se o tome pricalo, a ne mogu naci...
    Ne znam za ligamente, ali naš fizijatar veli da u poziciji takvog sjeda dijete je u statusu smanjenog mišićnog tonusa.
    Stoga ga treba poticati da guzu osloni na pete, s tim da stopala trebaju biti okrenuta ili ravno ili prema unutra, nikako prema van.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Dora je tako počela sjedati prije godinu dana,kako smo mi stalno kod ortopeda dr Tifi je rekao da w sjedanje dodatno rasteže ligamente kuka i da treba izbjegavati jer ako rastezljivost pređe ne znam koji postotak dijete može početi šepati,rekao je da teško dijete odučiti pogotovo u dobi od 1.5 godinu koliko je Dora tada imala,ali da dijete treba naučiti sjedati na turski,kao kad nauči tako sjedati da će biti ok.Jako dobro je voziti bicikl i hodati po uskom zidiću ono nogica ispred nogice.Strašno što D može napraviti s nogicama kao da je gumena

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    I moj Miha tako sjedi iako ga ispravljam svaki put kad ga vidim. A onda radije legne na trbuh ili onak damski bočno, samo ne na pete. A o rastezljivosti nogu da ne govorim - može grickat nokte na nogama tako da nogu zaokrene s vanjske strane! :shock: (Dakle, ne glava dolje - noga gore, nego nekak čudno iza ruke, a glavu okrene prema ramenu. Užas za vidjet!)

  17. #17
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Ian ne sjedi tako, ali ja da ..oduvijek

  18. #18
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    Ian ne sjedi tako, ali ja da ..oduvijek
    i ja možda zato imam X -erice

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Joj Goga i moja Dora je još kao mala kad je stavljala nogicu u usta tako nekako izvrtala s vanjske strane užasno za vidjeti,mi smo je zvali žena od gume

  20. #20
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Dr Tiefenbach rekao NE TAKO SJEDITI zbog kukova. Lara je imala displaziju lijevog kuka kao beba i to je navodno jedna od posljedica. Ma čim je ušla u njegovu ordinaciju znao je o čemu je riječ. Mi je stalno ispravljamo a i ona se sama sjeti! Mi joj kažemo "sjediš kao Bambi"(Bambi na ledu, tko je gledao mislim da je shvaća) pa ona ispravi nogice i sjedi "kao curica" . Slatkica

  21. #21

    Početno

    Evo, marelice, tu napisi.

  22. #22
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Fala, draga! Što bih ja da nema tebe

    Dakle, W sjed je uobičajeniji kod curica, kao što je uobičajenije da curice imaju više problema s kukovima.
    Zamislite kako izgleda čašica kuka. U W sjedu, kost ostaje u čašici, ali pod nekim većim kutem. Nije to ništa strašno, ali onda to noga/stopalo kompenzira tako da se iskrivljue.
    Ako ortoped procijeni da to nije ništa zabrinjavajuće, onda to iskrivljenje hoda možemo shvaćati kao način hodanja (svatko ima svoj "autorski" hod), ali ako postoji neka patologija, onda stvarno treba ispravljati.
    I opet.. ništa na svoju ruku.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    je l' to onda znači da djecu koja nemaju problema možemo pustiti da tako sjede?

    meni je to ipak malo... :/

    ja andreja upozorim, ne istu sekundu nego ako vidim da je zasjeo.

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zgodno bi ih bilo korigirati, ali ne moraš napastvovati dijete.
    Tifi kaže da ima neku prijateljicu od 40 godina koja i dan-danas tako sjedi i još joj se ništa ne dešava jer je jako aktivna.
    Međutim, kaže da će jednoga dana to ipak negdje morato nadomjestiti i da će početi bacati nogu na neku stranu.

  25. #25
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam uvijek tako sjedila a imala sam displaziju kao beba, jest da ružno hodam ali to je zbog kukova (koji su, btw, ispravljeni) i ne bacam noge nikamo.

    ali ipak sam s andrejem opreznija, baš zbog te kombinacije nasljeđa i položaja u trbuhu (iako je tifi zaključio da su mu kukići super).

  26. #26
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvi, uopće ne hodaš ružno...ma otkud to tebi???

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa onak rašarafljeno

    glavno da andrejček lijepo cupka

  28. #28
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    ma daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!! Svi mi imamo "svoj" hod..ali kad veliš rašarafljeno, onda si odmah pomislim da nedobro-spojenog-robota...a to definitivno nisi ti...

  29. #29
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    to napiši na novom topicu "kako izgledaju forumašice" :D

  30. #30
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •