Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: pelenski osip, pa osip po nogama

  1. #1
    babyblue avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    305

    Početno pelenski osip, pa osip po nogama

    Prije no sto me adminice spotaju... prerostala sam pretraznik, nisam nasla nista slicno.
    Bebac je prije tjedan dana poceo imati ceste i rijetke stolice. Nije to proljev, ali jest rijedje i sa komadicima neprobavljene hrane. Nikakvi drugi simptomi, samo pojacana zedj. Te kakice su izgleda bile i poprilicno agresivne, pa se skupa s njima pojavio i pelenski osip. Mazala Plymicolom, prala kamilicom itd - sve sto i inace radim pa bo proslo za 3-4 dana. Ali ne i ovaj put. Jedino sto sam postigla je da se osip nije dalje sirio. Jos ga ima po guzi. Ali to nije sve...danas se uz njega pojavio i jos jedan. Najprije se oko podneva pojavio na vanjskoj strani potkoljenica, a do navecer se prosirio i na bedre. Svjetlocrveni, plosnati, flekasti. Koza na tim mjestima kao da gori - dosta je toplija od one koja nije pod osipom. Koji bi to vrag mogao biti? (I naravno, trefio se za vikend.)Je li alergija na hranu? Mada, nema ga nigdje drugdje, samo po nogama. Nekako mi se ne cini povezan sa onim pelenskim...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Možda je djetetu vruće kako je sad toplije pa od štramplica, ako ih nosite???
    Vidim da si iz ZG. Ako ti se ne da čekati pon da ideš kod ped, odi na Zvijezdu. Ja sam jednom išla za vikend. Tako ćeš biti najmirnija

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno

    i nama se jednom pojavilo takvo crvenilo; te dane sam jela pekmez od šljiva (podravka) i jako je često kakala; dugo smo se borili s tim crvenilom (sklona je atopijskom dermitisu)
    prvo smo koristili: imazol (savjet pedijatrice), a nakon toga prašku kremu (savjet patronažne; ima samo u nekim ljekarnama)
    riješili smo se toga; ostala nam je jedna točka, ali to je dermitis jer čim par dana namažem sa kortikosteroidnom kremom nestane, ali kad preetanem ponovno se pojavi (pedica rekla da će toga sada biti češće, jer počinju jesti pravu hranu)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •