Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Iznenadna bol u oku

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno Iznenadna bol u oku

    Evo upravo sam pogledala ima li neka ovakva tema ili bar slicna ovoj, ali nista...moga sina je zabolilo veceras iznenada oko! Jednostavno, zvucalo je kao da ga jako boli-bar po reakciji, ono aj aj aj aj aj...gledam dijete ali mu ne mogu pomoci...sad spava..Sad ne znam sto da mislim, jer i neki dan ujutro se pozalio na desno oko, ali sve to je trajalo kao i veceras- kratko i prestalo..
    Ima li neko iskustva s ovim? Ah, da, vec je jednom ovo bilo u 5.mjesecu,ali doktor nije nista nasao, te je dao neku kremicu -probu ( cak rok trajanja bio istekao), pod pretpostavkom/dijagnozom da se vjerojatno radi o upali sluznice oka.Kako sam protivnica parafina, nisam mu je dala (bolova nije imao). Nije valjda od gledanja TV-a danas, nekih 45 min??? Ili od vjetra vani, nakon voznje biciklom (ali ne suze mu oci, niti je to moguci uzrok neki dan ujutro, nakon budjenja).. ah, ne mogu docekati jutro i pravim mrezu u glavi od potencijalnih uzroka....pomagajte...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda dijete treba naočale? Kakve dioptrije imate ti i TM, imate li astigmatizam, bježi li djetetu oko "u križ" i kolko je star?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Nema potrebe za dioptrijom, vid mu je jos savrsen- sa 5 godina. Ma nadosla sam sto bi moglo biti- zadnjih par dana prije toga je stalno skiljio na to oko, zapravo pravio "facu",folirao se i sl. a to je inace tipican izraz lica najboljeg mu prijatelja- pa ga valjda oponasa...Ali ja idem dr za svaki slucaj u ponedjeljak kad imam termin.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kad sam ja bila mala, volila sam pritiskati oči da vidim zvjezdice, a to je znalo zaboliti. Možda je to radio?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    A možda ne može locirati bol, kod djece je to često? Možda ga boli glava, sinusi? Ili zub ili uho?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Postoji vrsta glavobolje (tzv cluster glavobolja) koja boli u oku, ali ne znam da li je i djeca mogu imati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno


    Evo izvjesca sa pregleda kod ocnog :
    Vid je, kao i do sada savrsen, nema pozadinskih upalnih procesa, niceg sumnjivoga,...
    Dr. pretpostavlja da je bio u pitanju nerv, koji je ajmo reci tako reagirao, i da se ocito stanje samo od sebe izreguliralo. Eto, za nekog ko bude pretrazivao, za ne daj Boze, ovakvu temu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •