Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 133

Tema: Iskustva s cajem vrkute i konopljike i zacece. Pomoc!

  1. #51
    ivekica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Vrkutu i prenatal twinlab 1 dnevno.
    A vrkutu sam jednom u dva dana,kad se sjetim.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Evo vam i moje iskustvo...pila sam mix čajeva (vrkuta,bijela kopriva,neven,marulja,kopriva,stolisnik)
    4mjeseca svaki dan po 1 litar...nakon 4 mjeseca išla sam na uzv,i imala još više cista nego prije uzimanja čaja,tako da sam ga odmah bacila i više ga ne pijem...sad sam bila na klomifenu,jučer prošla ovulacija,pa čemo vidjeti

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima ovo je moj prvi post na rodi..)
    Pila sam kontracepcijske pilule yaz malo vise od 4 god i prestala sam ih piti prije nesto vise od tri mjeseca.Nakon toga sam dobila menestruciju nakon 35 dana,a drugu tek nakon 55 dana uz pomoc tableta duphaston koje mi je preporucila moja ginekologica.Trecu menestruaciju jos cekam a nebi voljela opet piti tablete da bi je dobila pa sam procitala da vrkuta pomaze pri reguliranju ciklusa.Voljela bi da ako ima neko slicno iskustvo mi napise da li da krenem piti vrkutu?Inace idem na redovne ginekoloske preglede i sve je ok.
    p.s pijem folnu kiselinu i jako bi voljela ostati trudna.-)))

  4. #54
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ja sam pila vrkutu i marulju prije nego sam ostala trudna prije tri godine, ne znam dali od cajeva ali odmah se primila bebica. Sada pokusavamo vec godinu dana i nista S tim da sada (ne)pijem vrkutu, marulju, kapi konopljike, pod ne pijem mislim dan, dva popijem i onda par dana nista, pa onda opet popijem tako da s razlogom ne djeluje. A sada imam i policisticne jajnike kojih prije nije bilo, pa sam cekala jedno vrijeme da se rjesimo ureaplasme i sada je sve ok pa sam u nove pobjede krenula od jucer i nadam se plusu Probaj nista nemozes izgubiti

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    ja sam počela piti kapi konopljike, i mogu reći da mengu uopće više ne osjetom kad treba doći ni za vrijeme trajanja. nastavljam do daljnjeg...

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    knin
    Postovi
    1

    Početno

    postovanje ovdje sam nova citma vase postove zanima me jel ima netko problema s stitnjacom i da pije caj vrkuta i pritom da je zatrudnila ja i muz pokusavamo vec 1godinu al nista i mozete mi reci gdje se moze kupiti caj vrkuta?Hvala unaprijed

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    tinchi1 čaj od vrkute mozes kupiti u ljekarni...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    A mozete li mi objasniti za sto je dobra vrkuta?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav, zna li netko kakva je interakcija čaja od vrkute i aspirina/heparina, tj. smije li se to dvoje uzimati paralelno? Hvala!

  10. #60
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    nisam baš na kraju sada shvatila. da li se može kombinirati vrkuta i konopljika kao priprema za trudnoću?

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Ne, nego može li se kombinirati čaj od vrkute i andol ili heparin koji se uzimaju za razrjeđivanje krvi. Stavila sam isto pitanje na temu heparin, ali nisam dobila odgovor, pa sam probala ovdje.

  12. #62
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Eni, prvo tako mi se zove kcer ukucaj u google vrkuta i sve ce ti izbaciti za sta je dobra.Ljubavna1pogled mozes piti caj od vrkute i kapi konopljike za pripremu,mozes jos i caj od marulje to ti je super za plodnu sluz

  13. #63
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    petticoat to te ja pitam! samo ja imam čaj od konopljike, to je valjda u redu?

  14. #64
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Pa je, ne vidim zasto nebi bile!?Mislim da sam i ja cak muzu rekla da mi kupi caj ali mu je zena u ljekarni preporucila kapi te su ti kapi mjesavina konopljike i vrkute- Evine kapi-SUBAN, s tim da sam njih i marulju pila do ovulacije, a vrkutu cijeli ciklus. Kapi sam pila do O jer sam citala da u trudnoci se nesmiju piti pa nisam htijela riskirat da ako dode do trudnoce da izazovu spontani, a nisam ni htijela cekati 3mj. koliko bi se trebale piti bez prestanka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Lijep pozdrav drage moje dame. Upravo sam vam se prikljucila,jer sam u blagoj panici i neznanju. Evo o cemu se radi.
    30.03.bila je zadnja menga. Po njenom zavrsetku pocela sam piti caj od vrkute i marulje. Marulju do pocetka ovulacije a vrkutu do danas. Prije mi je ciklus bio svaki 30 dana..sad je dosla 23dan. Ali par kapi svijetlocrvene boje. I stala...a ja danima osjecam mucninu, glavobolju i povremeno blagu vrtoglavicu...i sad su ti simptomi prisutni ovog trena dok pisem.
    Moze li mi koja od vas reci bi li trebala uradit test trudnoce ili postoji mogucnost da su cajevi poremetili ciklus?
    Hvala unaprijed....

  16. #66
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj vicky prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep pozdrav drage moje dame. Upravo sam vam se prikljucila,jer sam u blagoj panici i neznanju. Evo o cemu se radi.
    30.03.bila je zadnja menga. Po njenom zavrsetku pocela sam piti caj od vrkute i marulje. Marulju do pocetka ovulacije a vrkutu do danas. Prije mi je ciklus bio svaki 30 dana..sad je dosla 23dan. Ali par kapi svijetlocrvene boje. I stala...a ja danima osjecam mucninu, glavobolju i povremeno blagu vrtoglavicu...i sad su ti simptomi prisutni ovog trena dok pisem.
    Moze li mi koja od vas reci bi li trebala uradit test trudnoce ili postoji mogucnost da su cajevi poremetili ciklus?
    Hvala unaprijed....

    Trebala bi napraviti test za trudnoću jer to što si malo krvarila na 23.dc ti lako može biti implantacijsko krvarenje. da bude plus!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Jutro....eto mene opet ...pozdrav svima. Krvarenje je danas zapocelo malo jace nego jucer i boja je dalje svjetlocrvena. Malo sam istrazivala i doznala kako je "normalno" dva tri dana takvo krvarenje jer je rijec o implaraciji. Sacekat cu da stane pa pravac u apoteku po test.

  18. #68
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Malo ti je rano još za test. Ja sam skužila da ti je već 30.dc a ovo krvaruckanje prošlo. Pričekaj još par dana ako ikako možeš da se ne razočaraš bezveze.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  19. #69
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ako je krvarenje od implantacije onda je još puno prerano za test. Pričekaj deset dana pa ga pišni,ako se ovo krv. u međuvremenu ne pretvori u mengu.
    Ali,i čaj utječe na ciklus pa imaj i to na umu.
    Meni je npr vrkuta skratila ciklus na 23 dana a menga mi je bila jako oskudna.
    Sretno!

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Pa to sam i ja pomislila da je caj morao odigrati veliku ulogu u ciklusu, ali ostaje mi jos jedna nepoznanica. Mozda sam vam vec dosadna, ali imajte razumijevanja Prije sam kao simptome pms-a imala mucnine, glavobolju..ali cim bi menga dosla to bi prestajalo..Ovog puta ti simptomi su prisutni i dalje

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Drage moje, dakle M je dosla 21.04. zavrsila 23.04. a ja i dalje osjecam vrtoglavice i mucninu...marulju nisam ni zapocinjala piti jer piše da je abortivna pa me strah. Šta mislite da sutra napokon uradim test i vidim sta je na stvari?
    Možda je samo neka viroza ili umor..ili hormonalni poremecaj?

  22. #72
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koji dan ciklusa ti je sutra i kad bi trebala inače dobiti? Ako ti je to bilo implantacijsko krvarenje mislim da je još uvijek rano za test. Mislim da je 5 dana od implantacije premalo vremena da ti nivo bhcg bude dovoljno visok u urinu za test.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Trebala bi dobiti 27.-28....i jos nesto..pojedini mirisi me smetaju, mucninu osjecam tokom skoro citavog dana i na trenutke vrtoglavicu, da ne napominjem da mi cigareta kad ju zapalim istog trena izazove vrtoglavicu, znate onaj osjecaj kad ste prvi puta povukle dim....

  24. #74
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    vicky napravi ti test pa ako je negativan ćeš ponoviti za par dana, meni je ta mučnina i vrtoglavica malo sumnjiva, i meni su bile prisutne vrtoglavice i to 5 dana nakon vraćanja zametka znači nekih 8 dana od ovulacije i dugo sam osjećala to nešto nazovimo vrtoglavicom. Krvarenje u trudnoći ne mora biti prisutno samo od implantacije može se desiti i kasnije. Ako ti je ciklus 30 dana vjerojatno je Ovulacija oko 15,16 dana tako da po mom mišljenju nije ti rano za test! Sretno i javi!

  25. #75
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj vicky prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bi dobiti 27.-28....i jos nesto..pojedini mirisi me smetaju, mucninu osjecam tokom skoro citavog dana i na trenutke vrtoglavicu, da ne napominjem da mi cigareta kad ju zapalim istog trena izazove vrtoglavicu, znate onaj osjecaj kad ste prvi puta povukle dim....
    I????? Jel pao testić?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    I????? Jel pao testić?
    Upravo stiglaiz ljekarne..kupila clearblue i radim ga ujutro...ne trebam napominjati da i danas imam vrtoglavicu, glavobolju i mučnine..čak sam i povratila jednom...a njuh mi izoštren...ako sutra ne pokaže plus nakon svega tad neće nikada....držite mi fige, javim vam..pozzzzz

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    10

    Početno

    Negativan.....:

  28. #78
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu ponovila za 2-3dana..ipak ti je ako sam dobro shvatila tek jučer ili danas trebala doći menstruacija. Još ako ovulacija nije bila točno na pola ciklusa nego koji dan kasnije, možda je prerano za test.

  29. #79
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Ja sam krenula piti vrkutu prije dva mjeseca, jos nista od menstruacije, ali rekli su mi da treba vremena da prodjeluje. A doktorica mi je prepisala aglurab (metformin) da li znate mozda smijem li nastaviti s cajem? Isto razmisljala sam dodati jos i kapi konopljike, imate li iskustva s njima?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sljokicaa slobodno mozes metformin uzimati s biljnim preparatima. koliki ti je BMI? trebas li smrsaviti?

  31. #81
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Hvala na odgovoru. Imam 68kg na 166cm, kaze BMI 24,7 - normalan, ali sve mi se u sruku hvata i ja mislim da bi trebala bar 5 kila skinuti.

  32. #82
    Samanta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    26

    Početno

    Drage moje,imam jedno pitanje,ako netko zna sta o tome. Naime,planiram kupiti caj od lista maline,ali ne znam tocno kako se dugo pije? Negdje sam procitala da se pije od menstruacije pa do ovulacije,a onda da se pije iza men.pa 21.dan sve skupa? Tako da sam sada zbunjena!

  33. #83
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    na pakiranju caja od vrkute pise da se ne preporucuje trudnicama i dojiljama.
    po internetu se moze svasta procitati, izmedu ostalog i to da je super piti ga tijekom trudnoce.
    imate li provjerene informacije ili iskustva?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Cao curke i zene , ovo mi je prvi post pa da se odmah i pozalim kao i sve zene .. Naime ja i muz pokusavamo vec godinu dana i nazalost jos se nista ne desava , pila sam sve moguce cajeve , vrkutu .. sve navedeno kod vas u postovima , i nije pokazalo rezultat ... dali itko ima iskustva s nekim tabletama za plodnost ?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav svima, da i ja napisem svoje iskustvo sa vrkutom.
    Kod mene ciklusi su bas sve osim normalni, naime ja svaki treći mjesec dobijem. To je tako od prve menstruacije, u pocetku kada sam isla kod gin. svi su rekli mlada dok se taj hormonalni status ne sazrije, i nisam nista pila, nisu mi nikad nista ni propisali.
    kada sam imala 23 godine odem kod gin. i tako kazem, tada mi urade UVZ i na UVZ sve u savrsenom recu, jajnici maternica sve ok.
    i uradimo hormonalni status eh tu je prolaktin bio jako visoko 1500. Odmah mi je gin. dala tablete ali na zalost i kada sam njih pila ciklus je i dalje isto bio treci mjesec dobijem. Nista se nije promijenilo, uradim Magnetnu rezonancu hipofize i on Bogu hvala uredu nema mikroadenoma sve cisto. Tu sam odahnula, i nastavila terapiju medjutim s tom terapijom prolakstin je samo rastao 2300, i tu sam prestala da pijem tablete. Nisam nista pila 3godine, ciklus isto sve. Tacno znam izracunati kad cu dobiti, uvijek tako bude. I jos 5dana prije mi grudi budu osjetlljive.
    Kada sam se udala 26g, pocela sam se malo interesovati, i odmah odem kod gin. ona mi kaze da je sve ok. cak je vidjela i ovulaciju, folikuli ok. se savrseno.
    medjutim kod mene ciklus traje 90 dana i dalje
    i cujem za vrkutu, i kupim je ali mi se neda da je pijem.
    i stajala ona tako 2mjeseca.
    i jedno jutro je uzmem i napravim to je bio neki 60dc, ujutro je pila, a popodne menga. :D
    i taj mjesec citav sam pila , da bi sljedeci mjesec bobila 38dc.
    Ja sam odusevljena nisam mogla vjerovati :D tako da vrkutu pijem, i imam extra iskustvo.
    Nadam, se da ce mi uredoviti ciklus. :D

    lijep pozdrav svima

  36. #86
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Cure,

    Ja imam problema s prolaktinom. Naime, povišen mi je i pijem Bromergon.
    On je sada u granici normale.

    Dell, koje si ti tablete pila za povišen ptolaktin? Mislim da ti se uz prave tablete on mora sniziti. A ne rasti kako je bilo kod tebe.

    Endokrilogica koja mi je dala Bromergon rekla je da konzumiranjem tih tableta se povećava plodnost.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Boook cure,

    ja sam jučer kupila vrkutu i planiram piti 2 dcl na 2 čajne žličice svaku večer. Uz to uzimam kraće vrijeme i kapsule vrkute (dm), svaki dan po jednu (500 mg).

    Pa ćemo vidjeti. Nadamo se plusu što prije!

    Inače menga mi je redovna, svakih 30 dana, uz 2-3 dana prije spotting.

  38. #88
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    November, kapsule vrkute? Nisam cula za to. Imaju isti ucinak kao i caj ili?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ja sam ih kupila u dm-u, nisam ni ja tad znala za njih. Planirala sam početi sa čajem svakako, al tad nisam bila u mogućnosti piti čaj (put), pa sam uzela kaspule. Vjerujem da su slične kao čaj, odnosno da ne mogu odmoći. Pijem ih nešto manje od mjesec dana i nisam primjetila da mi smetaju. Nastavit ću dok ih sve ne potrošim, a onda ću nastaviti samo s čajem.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Da malo obnovim temu, pijem pobožno čaj svaku večer (3-4 dcl na 3-4 žličice vrkute, ostavim da odstoji,procijedim popijem u roku cca pola sata). Uzimam kapsule i dalje.

    Primjetila sam ogromno povećanje sluzi (za koju sam ja uvjerena da je ovulacijska, no prema svim pravilima bila je prerano, al uskoro bi trebala bit ovulacija po školski pa ćemo vidjeti), nemam nikakvih nuspojava, vidjet ćemo hoće li i dalje ciklus biti 30 dana. Javim svakako šta i kako.

    Planiram uzei i Evin čaj uskoro pa i njega piti ujutro, a ovo i dalje navečer.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pozdrav!
    Ne znam jesam li dobro shvatila...vrkuta se pije stalno ili se prekida piti za vrijeme M? Sljedeci ciklus idem na prirodni ivf pa razmisljam da probam malo nabildati folikule s tim...ako nema nikakvih nuspojava

  42. #92

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    mimsi, vrkuta se može piti stalno, dakle cijeli ciklus, bez pauze. sobodno se pije ako se ne uzimaju nikakvi hormonski lijekovi, u tom slučaju mislim da se nebi trebala piti. inače navali!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Onda super! Hvala puno!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, još jedno pitanje - glupo, al moram pitat. Mislim, dobit ću vjerojatno samo štopericu (ovitrelle) a to su isto u biti hormoni,jel? Znači ne bi trebala ipak čaj...ili?

  45. #95

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    mimsi evo da ti odgovorim mada ne znam točno odg na tvoje pitanje...Koliko znam kad koristiš nešto od tih "doktorskih" stvari, ne bi trebala piti ništa na svoju ruku. Najbolje da pitaš svog ginekologa.
    Vrkuta i konopljika djeluju na hormone, tako da mislim da njih ne bi trebala...
    Za marulju znam da nema utjecaj na hormone, već samo na sluz, možda bi nju mogla za promjenu.
    Svakako pitaj ginekologa!

  46. #96

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Evo i moje prvo konkretnije iskustvo sa vrkutom (a nedavno sma počela i sa stolisnikom).
    Ciklusi su mi bili 30 dana, danas je 25. dan a ja upravo vidjela naznake da M stiže na gaćicama. Dakle, ciklus je svakako skraćen, sve i da će spoting opet trajati 2-3 dana, to je to, možda čak stigne točno na 28.dan.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Hvala ti

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Bok cure... nova sam na forumu. Iskreno u zadnjih par mj sam procitala toliko toga i evo napokon se odlucila i sama malo vise aktivirati. Ja i suprug radimo na djetetu vec 10 mj, ali nista

  49. #99
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Lena,
    Možda da odes na pregled kod dr da vam napravi neke pretrage??
    Iako kažu do godine dana da je potpuno normalno.
    Da li znas da li imas O?
    Pratis trakicama?

  50. #100
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    November,
    Sad sam procitala gornji post.
    Ja kad sam pila vrkutu prosli mjesec, bez marulje i ulja nocurka nisam imala niti kap plodne sluzi !
    Znaci nista !
    Nisam znala radi cega je tako pa sam googlala i pisale su cure da vrkuta zna isušiti.
    Jesi sigurna da je tebi to od vrkute??
    Ugl.onda sam ovaj mjesec kupila i marulju i kapsule ulje nocurka iako sam marulju prestala uzimati cca dva dana prije O, za svaki slucaj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •