Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 133 od 133

Tema: Iskustva s cajem vrkute i konopljike i zacece. Pomoc!

  1. #101

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Meni se sluz od vrkute bila povećala da, ali znam da se cure žale da ih je isušivala.

    Pila sam kratko i marulju, bilo je sluzi stvarno puno.

    Ovaj ciklus mi se prvi put u životu desilo da mi se sluz doslovno izlijala niz nogu kad sam ustala ujutro. Inače trenutno ne pijem čajeve, uzimam Evine kapi (vrkuta i konopljika su unutra) - al nisam baš redovna s njima, često zaboravim, i uzimam vitex kapsule (konopljika). Od čajeva ovih baš ništa, uzela sam si pauzu.

  2. #102
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    Znate li mozda kakav ucinak ti cajevi i preparati imaju na ciste, sad mi se pojavila 1 veca pa me strah da ne bi narasla od toga svega.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    16

    Početno

    pozz...
    ja sam prije prve trudnoće imala jednu biokemijsku i kako nakon toga nije ništa bilo 2 godine, na savjet moje kume koja živi u austriji i kod njih tablete i kapi od konopljike savjetuju da žene pije ako je već prošla godina dana rada na bebici, ja sam pila evine kapi i regulirala prehranu i nakon 5 mjeseci sam ostala prirodno trudna, a muž je imao nalaz teratozoospemije....
    sretno....
    sada pak imamo drugu situaciju gdje moramo na postupak....pa se sad borimo sa tim...
    sretno svima...

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Stolisnik je broj 1 za ciste (odnosno protiv njih). Iz više pouzdanih izvora. Preporučljivo ga je piti i inače, jer je savršen čaj za sve "dolje". Također ima progesteronsko djelovanje.

    Kapi konopljike su također čudesne, ja ih pijem (ali sam prešla na prirodne kapi, ne kupovne i razlika je ogromna), ten mi se pročistio doslovno u 2 dana, menga je prošla nisam je ni osjetila. Također mi je spoting trajao samo 1 dan (i manje), a to sa kupovnim nisam mogla postići.
    Pijem te prirodne kratko pa ću vidjeti kroz 2-3 mjeseca kako će mi biti. Ali već sad je razlika, kako u djelovanju (Evine mi npr. nikad nisu držale ten čistim prije M), a i okus je xxxxx puta jači (teško ih je popiti čak i sa cijelom čašom vode, ali neka).

  5. #105
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Stolisnik je broj 1 za ciste (odnosno protiv njih). Iz više pouzdanih izvora. Preporučljivo ga je piti i inače, jer je savršen čaj za sve "dolje". Također ima progesteronsko djelovanje.

    Kapi konopljike su također čudesne, ja ih pijem (ali sam prešla na prirodne kapi, ne kupovne i razlika je ogromna), ten mi se pročistio doslovno u 2 dana, menga je prošla nisam je ni osjetila. Također mi je spoting trajao samo 1 dan (i manje), a to sa kupovnim nisam mogla postići.
    Pijem te prirodne kratko pa ću vidjeti kroz 2-3 mjeseca kako će mi biti. Ali već sad je razlika, kako u djelovanju (Evine mi npr. nikad nisu držale ten čistim prije M), a i okus je xxxxx puta jači (teško ih je popiti čak i sa cijelom čašom vode, ali neka).
    November koje tocno kapi konopljike pijes ako nije
    problem da napises!

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Naručila sam ih od žene koja se tme bavi i radi ih doma, bere konopljiku i radi sama tinkturu.
    Ako tko želi mogu mu dati podatke za kontakt u privatne poruke.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    November daj meni pošalji podatke ako nije problem, iako meni trenutno ne trebaju, ima puno cura oko mene kojima treba...

  8. #108
    sljokicaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    172

    Početno

    November hvala na informacijama. Konopljiku već imam doma u kapima, onda još nabavim stolisnik. Da li se smiju oni piti tijekom cijelog ciklusa?
    Također mamina prijateljica je preporučila čaj od zdravca za plodnost, da li je netko njega pio?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila sam ih od žene koja se tme bavi i radi ih doma, bere konopljiku i radi sama tinkturu.
    Ako tko želi mogu mu dati podatke za kontakt u privatne poruke.
    molim te pošalji i meni

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Smiju se konopljika i stolisnik zajedno piti.

    Cure evo sad ću poslati

    Zdravac nisam pila, čula sam puno o njemu, znam da mora obavezno biti crveni, nikakav drukčiji, jer ih ima više vrsta. I pije se 1 mala šalica dnevno. I onda bi bilo poželjno da ga piju oba partnera. Eto toliko znam...

  11. #111

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Mali update:

    Razgovarala sam sa svojom gin koja kaže da bolji preparat za žene od konopljike ne postoji. Isto tako kaže ako je moguće pronaći svakako homemade tinkturu, da bude što jača, jer Evine kapi i slični proizvodi koji se mogu ovako kupiti nisu dovoljno jaki da bi popravili stvar, već nerijetko samo malo zaliječe probleme ali ih ne maknu skroz. Ako se već koriste ti kupovni proizvodi, onda ih treba uzimati u puno većoj dozi nego što je propisano (a to ispadne puuuno skupo pa je svakako bolje uzeti od nekog tko radi doma!)

    Također preporuča piti kombinaciju stolisnika i vrkute stalno (svejedno u kojem omjeru, može pola pola ili više jednog, jer su oba odlični i imaju slično djelovanje, a u kombinaciji su savršeni), po šalicu-dvije dnevno, dovoljno.

    Još nešto, ne odustati nakon kratkog vremena, jer konopljiki će trebati cca 3-6 mjeseci da riješi BLAGI hormonalni disbalans, a ako je problem malo veći, trebat će joj i dulje. Naravno poboljšanje je moguće vidjeti odmah, ali to ne znači da je problem riješen i ne treba prestati čim se stvar malo popravi.

    Isto tako za čajeve, ne treba ih piti na litre svakodnevno ali ih treba piti REDOVNO. I da, konopljikom se ne može predozirati, dakle ako vam doza koju koristite kroz 3-4mj ne pomaže, pojačajte ju.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Pozdrav curke!
    Ja pijem cca 2mj caj od stolisnika svaki dan jednu cajnu zlicicu. Jel to premalo?primijetila sam da ima vise plodne sluzi otkad ga pijem.
    zadnjih mj dana pijem i tinkturu od konopljike nataste.
    zanima me mogu li se tijekom cijelog ciklusa oboje biti, smetaju li kad dode do eventualnog zaceca, implantacije... sad su mi plodni dani pa ne znam sta da radim :/
    Hvala!

  13. #113
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ja osobno nista osim vrkute ne bi pila iza O.
    Nisam pila taj stolisnik, nego marulju za plodnu sluz, ali nikako poslije O.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav. Nova sam ovdje. Također imam užasno neredovite cikluse od dana prve mjesečnice koju sam dobila s 13 godina. Sada imam 35 godina. Trenutno dojim sina od 15 mjeseci i vjerojatno je to još jedan razlog neredovitim mjesečnicama. Također, ne znam je li bitno ili ne, prvu menstruacju nakon poroda dobila sam tek nakon 13 mjeseci. Trenutno su mi ciklusi na 36-37 dana. Željela bih još jednu bebu pa me zanima bi li i meni nešto pomoglo od tih čajeva ili kapi. Također bih molila kontakt osobe koja radi kapi od konopljike. Bila bih zahvalna za bilo kakav savjet.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima. Imam 31 godinu.Nova sam tu pa me zanimaju neke informacije vezane za cajeve i tinkture biljke konopljike i vrkute. Naime suprug i ja radimo na bebici vec oko.8 mj. Nazalost bezuspjesno i sto vrijeme vise odmice to smo oboje polako tuzni i ocajni.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    2

    Početno

    [QUOTE=Trudilica❤;2985243]Bok svima. Imam 31 godinu.Nova sam tu pa me zanimaju neke informacije vezane za cajeve i tinkture biljke konopljike i vrkute. Naime suprug i ja radimo na bebici vec oko.8 mj. Nazalost bezuspjesno i sto vrijeme vise odmice to smo oboje polako tuzni i ocajni. Imam uredne mjesecnice no medjutim obilne i bolne te izrazen pms. Dijagnosticiran mi je hasimoto no međutim hormoni su u normali i ne trosim nikakve lijekove.U zadnjih 2.mjeseca pijem tinkturu vrkute i konopljike te pijem folacin. Hranimo se zdravo te sam maksimalno smanjila stres. Zanima me da li mi moze ova kombinacija biljaka nauditi ako zatrudnim i nastavim ih piti?da li je zdravije kozumirati caj ili tinkturu?
    Lijep pozdrav

  17. #117
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Vrkuta se koliko ja znam ne smije piti u T, tako da bi trebala prestati s njom kad saznas da si T.
    Navodno se kasnije moze piti. Ali mislim da ne u tim prvim tjednima.

    Ne znam koliki ti je tsh, ali on prije T mora biti ispod 2.5.
    Moj ginekolog mi je povecao terapiju makar mi je tsh i ft4 uredan samo radi tih pozitivnih antitijela na hashimoto, jer sve to utjece na losu O i onda neki put ni ne dolazi do T.
    Ja bi svakako na tvom mjestu to sve ponovno provjerila, mozda kod nekog drugog endokrinologa.

  18. #118

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Pozdrav! Gdje ste kupile taj caj od vrkute?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    MrsIvy imaš ga u svakoj ljekarni ja mislim. Proizvođač je Suban.

  20. #120

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Uzela sam od nekog travara vrkutu. Kaže tip da 10 dana max koris tim. To je istina? Oprostite ako sam dosadna i ako to piše u temi, slabo imam vremena u zadnje vrijeme...

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Koliko ja znam vrkuta se može piti koliko želiš i kad želiš. Može cijeli ciklus, a može i samo nakon O. Ona ima progesteronsko djelovanje, tako da je sigurna.
    E sad ne znam zašto je taj travar to rekao i što je u tom njegovom čaju...Ako ti je tako rekao možda da se toga držiš.
    Ili kupi u ljekarni subanovu vrkutu i njome se možeš nalijevati do mile volje. Košta 10-ak kn.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Zanima me dal raditi pauzu za vrijeme menstruacije ...a do ovulacije piti vtkutu, marulju čaj i kapi konopljike... te nakon ovulacije nastaviti samo sa vrkutom i konopljikom, pa za vrijeme menge ništa?! Ili kako? Te koje doze čajeva je potrebno piti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Molim te da i meni pošalješ di nabavljaš prirodne kapi jer i ja koristim evine već 3 mjeseca ali bih htjela nabaviti bolju verziju ako postoji

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Mozes i meni pliz napisati di narucujes prirodne kapi? Hvala

  25. #125

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    inika, kako želiš. Jedino pazi da marulju ne piješ nakon O.
    Vrkutu i konopljiku možeš cijeli ciklus s tim da prekini kad ostaneš T dok ne vidiš dalje sa dr.
    Doze si odredi sama...Ne možeš piti previše. Marulje teško da i hoćeš puno jer je fuj. Vrkute možeš koliko želiš, kao i kapi konopljike. Počni s manjom dozom (recimo 30-ak kapi na dan, pa lako povećaš).

    Zuba moram potražiti kontakt, ako ga još uvijek imam. Javit ću ti ako nađem!

    Ja sam trenutno u prirodnom IVFu i pijem stolisnik svaku večer cca 3 dcl, slažem ga dosta jakog.

  26. #126
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Meni je konopljika totalno poremetila ciklus, tj. nije baš pomogla oko začeća. Čim sam je prestala piti, ciklus se vratio u normalu.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Vrkuta se koliko ja znam ne smije piti u T, tako da bi trebala prestati s njom kad saznas da si T.
    Navodno se kasnije moze piti. Ali mislim da ne u tim prvim tjednima.

    Ne znam koliki ti je tsh, ali on prije T mora biti ispod 2.5.
    Moj ginekolog mi je povecao terapiju makar mi je tsh i ft4 uredan samo radi tih pozitivnih antitijela na hashimoto, jer sve to utjece na losu O i onda neki put ni ne dolazi do T.
    Ja bi svakako na tvom mjestu to sve ponovno provjerila, mozda kod nekog drugog endokrinologa.
    Mono, kako si saznala da imas poz.tijela na hashimito?

  28. #128

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila sam ih od žene koja se tme bavi i radi ih doma, bere konopljiku i radi sama tinkturu.
    Ako tko želi mogu mu dati podatke za kontakt u privatne poruke.
    Jel možeš i meni poslati?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Cure žao mi je ne mogu naći nigdje taj kontakt

    Ja sam trenutno na vrkuta+stolisnik mix, jedna šalica dnevno (smiksam u posudu stolisnik i vrkutu, omjer je takav da ima više stolisnika).

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam kupila vrkutu i kopljiku u biljnoj ljekarni i receno mi je da pijem caj od vrkute od pocetka mjesecnice do ovulacije a potom od ovulacije do mjesecnice konopljiku. Pijem ih za skracivanje ciklusa i jer imam sindrom policisticnih jajnika. Zanima me da li je netko imao iskustva da ih je isto ovako pio?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav.
    Imam 28 godina, već godinu i pol dana pokušavam ostat trudna.
    Naime, imam neredovne menstruacije, ciste na lijevom jajniku koje se pojavljuju periodicno

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, poslijednja tri mjeseca uzimam tinkturu konopljike za jake simptome pms-a koje sam sam imala (bolne grudi cak 10-12 dana prije m, akne, nervoza, lose opce fizicko stanje) i nesto malo povisenog prolaktina, moram priznati da su mi se simptomi dosta smanjili- akne vise uopce nemam, a bolne grudi tek 2-3 dana prije m.
    Godinu dana pokusavam ostati trudna pa se nadam da ce mi i u tom smislu pomoci

  33. #133
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Prosle godine sam imala spontani. Planiramo novu T. Imam neredovite cikluse tako ni ne znam kad je ovulacija tocno. Jel ok da pijem samo vrkutu? Ako sam dobro shvatila ako dodje do trudnoce dalje se ne pije? Jel sd moze nesto piti za vrijeme trudnoce?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •