Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 93 od 93

Tema: Kako ste smanjili racune za mobitel?

  1. #51
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    a dal se sklapa ugovor ili ne?mislim,dal si vezan cime,ili ako ti ne pase,ne nadoplatis bon i nikome nista
    meni ne treba mob, ja bi samo tarifu

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Za prejaku opciju se ne sklapa nikakav ugovor, kad istekne nakon mjesec dana, ne moraš produžiti, a ako nemaš 50kn na računu, sama se deaktivira. Vjerojatno je tako i ta smart opcija. Nedavno su promijenili da je prva aktivacija 75 kn, a kasnije svaki mjesec 50 kn. Sve ostalo je po starom.

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    ja imam preplatu, t-mobile i rn između 90 i 150 kn, iako se uvijek nadam da ću ostat na donjoj granici. pročam dnevno po cca 3-5 min

  4. #54
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja imam tele2 neku tarifu gdje plaćam jednako sve pozive prema svim mrežama, na pretplati sam od 50 kuna, a pošto ne koristim internet - to mi je dovoljno i previše.

    Ono što me zanima je šta napraviti za kćer? Ona isto ima tele2, najviše koristi poruke i internet (uglavnom fejs), a bon od 50 kuna traje najduže 10 dana.
    Pošto smo uveli pravilo - 50 kuna mjesec dana, većinu mjeseca niti ne može zvati.

  5. #55
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Anchi, onda joj je smart idealan (ako želi ostati na tele2).

  6. #56
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ali čini mi se da smart najviše podržava razgovore.
    Njoj je svejedno koja mreža, a i meni je jer zovem sve po istoj cijeni.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Jučer sam čula da na smartu uz doplatu još 5kn, dobiješ 100 poruka. Nije provjereno. Ali, to njoj vjerojatno ne znači puno. U prejakoj opciji su poruke neograničene, uz još 25 kn (da ima za uspostavu poziva 0,29 lp, ako zatreba) mogla bi šta hoće cijeli mjesec.
    Inače, raspitaj se u T-mobile, čim uplatim 50 kn, neovisno o prejakoj opciji, dobijem 1000 poruka i 1 GB, novac ostaje na računu. Tek nakon toga aktiviram prejaku jer mene zanimaju razgovori (po tome imam 2 GB, ne iskoristim skoro ništa). Ne znam je li to ostatak neke stare ponude ili vrijedi za svakoga. Ali uvijek početkom mjeseca mi dođe poruka ''ako još niste doplatili 50 kn......''. Vrijedi provjeriti.

  8. #58
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sad smo zvali korisničku službu i dogovorili promjenu tarife.
    Naime njoj je bila onemogućena promjena jer je broj uzela po nekoj promotivnoj akciji negdje, čini mi se da su ih dijelili uz neke novine prije nekoliko godina.
    Već sam imala u rukavu spremnu rečenicu da onda prelazimo kod drugog operatera, ali eto nije trebalo, jer su navodno od 1.3. uveli neke promjene da može s tim brojem mijenjati tarife.
    U svakom slučaju - uzela je smaylie tarifu jer ona ima 1000 poruka za 35 kuna mjesečno, 1 gb i pozivi po 1,20 ukupno.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    147

    Početno

    Dobro sam mislila da bi joj takva neka kombinacija bila dobra.
    Bitno da ste riješili, svi operateri zadnje vrijeme češće mijenjaju i prilagođavaju se.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    WhatsApp

  11. #61
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Eto i ja prešla na Jankov smart,za 35 kn imam 1 gb prometa i 1000 min. razgovora + uključenih 100 poruka za 5 kn.Zadovoljna.

  12. #62
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    i meni se cini da cu na smart. u biti ispada isto ko prejaka od simpe, ali 15kn jeftinije.
    nekak racunam da sa ce tim smartom i osnovnom naknadom svoje blesave vip tarife (koju necu vise koristiti,a ne mogu prekinuti jer sam vezana ugovorom jos 10mj) biti jeftinije od 250-270kn kolko sam dosad placala mob, a jako malo razgovarala..
    ugl ako se ne pokaze tako smart mogu prekinut i nikom nist..

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    novi smart janko je sad sličan kao i prejaka - kod janka uzimaju 0.29lp po pozivu i 0.35lp po SMS-u. kod prejake je 0.29.lp po pozivu i besplatan SMS (do određenog broja SMS-ova).
    sve to dođe na isto.

  14. #64
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    ja saljem jako malo poruka, vise sam tip za nazvati,zato mi se cini da bude smart povoljnija

  15. #65
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Bila sam vise godina na pretplati u vipu ali racuni su vec poceli prelaziti 200kn i to mi je bilo previse. A uopce nisam puno pricala. Od ljeta sam na tomato brutalnoj tarifi i prezadovoljna sam. Jedina mana u odnosu na pretplatu je da moras svaki mjesec nadopunjavati bon pa se o tome mora voditi racuna ali i oni posalju sms kada ti skidaju lovu s racuna i podsjete te. I sad imam 1000 poruka i 1000 min i 1gb prometa uz uspostavu poziva 0,29 lp i potrosim oko 80-100kn mjesecno sto je duplo manje nego prije a puno vise razgovaram a o porukama da ne pricam...

  16. #66
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Da, sad zaista ima različitih mogućnosti, treba samo malo razmisliti što ti treba i odlučiti se na promjenu.
    Ove tarife o kojima smo pričali, same po sebi mi se čine da su u redu, postaju malo gadnije ako kupuješ mobitel pa se moraš uvaliti u pretplatu od 150-200 kuna mjesečno na dvije godine.

  17. #67
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Da, sad zaista ima različitih mogućnosti, treba samo malo razmisliti što ti treba i odlučiti se na promjenu.
    Ove tarife o kojima smo pričali, same po sebi mi se čine da su u redu, postaju malo gadnije ako kupuješ mobitel pa se moraš uvaliti u pretplatu od 150-200 kuna mjesečno na dvije godine.
    I onda ti kao meni rikne taj mobitel a garancija je bila valjda godinu dana...I onda jos imas pretplatu a nemas mobitel...

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    iz tih razloga nikad u životu nisam ni bila na pretplati (ugovorno vezana).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 11.03.2013. at 17:09

  19. #69
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    tele2 ovci, uclanite se i u klub NOVCIC.... http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/klub-novcic/
    predobra stvar, mm je za prvu aktivaciju bona nakon uclanjenja dobio 100 smsova

  20. #70
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    nigdje ne nalazim promjene koje su išle od 1.5.2015. gdje se može nać pregled?

  21. #71
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ja sam na vip-u i uopce nemam pojma imam li kakvu tarifu ili ne
    bon od 50 kuna utipkam jednom u tri mjeseca. internet na mob koristim samo kad sam doma pa se spojim na nasu mrezu i zovem preko vibera.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam od nedavno na bon bonuni dobila sam za jednu kunu 800 mb interneta

    Inace je 800 mb 30 kuna.
    I uzela a si za 30 kuna 200 minuta.meni cist dost. Jos sam dobila 1000 minuta i 1000 smso a prema bon bonu. Promjenila sam broj nakon skoro 10 godina i nevjerojatno se lakse dise

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam od djece "prepisala" domaću zadaću - Vip.ove tarife Zakon i Mini zakon zadovoljavaju sve naše potrebe. Oni imaju Mini zakon (30 kn mjesečno), a ja običnu (50 kn mjesečno) i to mi je dosta. Mogla bih i s ovom manjom, ali potrošim na parking.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.05.2015. at 08:48

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja sam od nedavno na bon bonu i dobila sam za jednu kunu 800 mb interneta

    Inace je 800 mb 30 kuna.
    I uzela sam si za 30 kuna 200 minuta.meni cist dost.

    Jos sam dobila 1000 minuta i 1000 smsa prema bon bonu.
    Promjenila sam broj nakon skoro 10 godina i nevjerojatno se lakse dise
    E da.

    I ne moram cekat da prodje mjesec dana nego si samo uplatim dalje kad potrosim megabajte.
    Paketi se medjusobno ne ponistavaju. Znaci ako si uzmem paket razgovora , onda mi se nece ponistit time paket interneta.
    Mreza je od tmobila , hvala Bogu, jer sam imala veliki problem sa signalom u stanu. Nisam mogla razgovarati na tele 2 ,nikada ,u stanu, a i na jos nekim mjestima na kojima bi stvarno trebalo biti signala.

  25. #75
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nigdje ne nalazim promjene koje su išle od 1.5.2015. gdje se može nać pregled?
    http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=816742
    http://www.jutarnji.hr/od-danas-nova...eliti/1340943/
    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...tovati-pravila

    a mozes sve detalje naci i na hakomovim stranicama

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ćula sam za to da bonovi moraju trajati najmanje 3 mjeseca, ali dal u zbilji postoje bonovi ( sada) koji su prije trajali mjesec dana.

    i zanima me bon bon, ak mi neko može pojasniti kolega ( trenutno ga nema ovih dana pa ga ne mogu baš sad pitat tak intimne stvari) koji ima bon bon onak na pol je reko da će sad moć svoj bon od 40 kuna ( koji je pol tog iznosa mogal i ženi dat) rastegnuti na 3 mjeseca, jel to stvarno tak, nigdeje na njihovim stranicama to ne nalazim

    hvala

  27. #77
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam svom klincu kupila bon i trajanje u ponudi online je bilo tri mjeseca za manje iznose, a za vece se ne sjecam. Radi se o t comu

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Ja ne razumijem pitanje :cesesepoglavi

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    http://m.bonbon.hr/usluge/na-bonove/prebaci-kune

    Mislis na ovo jelena?


    Sada je svim bonovima valjnost 3 mjeseca , bez obzira na iznos. Ne postoje bonovi koji traju mjesec dana jer ih je sada zakonom zabranjeno prodavati. Jel ? Mislim ako je zakonom regulirano da bon NE SMIJE trajati manje od 3 mjeseca To mi je nekako i logicno. a vec poprilicno dugo se svugdje daju E bonovi. Ne postoje vise one kartice koje strugas kao srecku. Cista logika i moc zapazanja.
    Posljednje uređivanje od cleaning-lady : 09.05.2015. at 05:08

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svom klincu kupila bon i trajanje u ponudi online je bilo tri mjeseca za manje iznose, a za vece se ne sjecam. Radi se o t comu
    ok

    a kolko se naplačuje zvanja unutar t-coma, a kolko izvan

    i zanima me

    peterlinova tarifa mini i zakon nije na bonove, kaj ne?

  31. #81
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nemam pojma, ali sve pise na njihovim stranicama.

  32. #82
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje iskustvo smanjivanja računa za mob - nemoguća misija.
    Meni mobitel jako puno treba.
    Pa sam bila na pretplati, bonovima,... užas.
    Na kraju sam uzela tarifu od 210 kn u kojoj je apsolutno sve neograničeno. To mi je bila najjeftinija varijanta.
    Ovako sam kuburila s bonovima i uvijek potrošila više.

    Sad imam službeni.

  33. #83
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ja sam s pretplate prešla na bonove, nisam vjerovala da bi se to isplatilo - ali evo jest.

    Imala sam pretplatu na tele2, neku jeftinu na 55 kuna, ali uvijek sam potrošila sve i račun nikad nije bio ispod 70-80 kuna.

    Onda sam malo preračunala i uzela bonove. Kupim bon od 55 kuna, ako kupim preko interneta dobijem još povrh toga 12,5 kuna,
    platim tarifu 35 kuna koja mi pokrije ama baš sve razgovore, poruke i internet koji koristim, i još mi na kraju ostane para koje prenosim u drugi mjesec.

  34. #84
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Trenutno imam troje djece s mobitelima na bonove i mjesecno potrosimo 300 kn na to. M i ja imamo poslovne mobitele pa nam ukljucivanje u neke obiteljske pretplate ne igra. Ima li neka suvisla pretplata da njih troje ubacim jer bi rado smanjila taj racun.

  35. #85
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno imam troje djece s mobitelima na bonove i mjesecno potrosimo 300 kn na to. M i ja imamo poslovne mobitele pa nam ukljucivanje u neke obiteljske pretplate ne igra. Ima li neka suvisla pretplata da njih troje ubacim jer bi rado smanjila taj racun.
    Ja sam svoje istrenirala da traže free wi-fi, a dobivaju svakih x mjeseci vip m-bon od 100 kuna. On sada vrijedi oko 5,5 mjeseci.
    S obzirom da ne zovu nego samo koriste internet opcije uvijek imaju hrpu love.
    U školi i doma imaju wi-fi mrežu a po vani se snalaze.
    Ako tvoji koriste na internet lovu, onda gledaj neku opciju sa puno giga. Sada se vrti neka reklama za brdo giga po radiju i televiziji, jedino kaj nisam zapamtila čija.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    100

    Početno

    Pretplate su trenutno puno nepovoljnije od bonova. Npr ono kaj je na bonovima 55kn (1000min + 1 ili 2gb) na pretplatama je min 90kn ako ne i više.

    Mislim da samo bonbon nudi opciju da se nepotroseno prenosi u iduci mjesec pa bi mozda bonovi kod njih bili najpovoljnija opcija.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno imam troje djece s mobitelima na bonove i mjesecno potrosimo 300 kn na to. M i ja imamo poslovne mobitele pa nam ukljucivanje u neke obiteljske pretplate ne igra. Ima li neka suvisla pretplata da njih troje ubacim jer bi rado smanjila taj racun.
    Moja ima Tomato tarifu na bonove. Do prošlog mjeseca ju je koštala 40kn, sad su malo povećali MB i naravno cijenu i košta 50 kn. Sad joj je ovo zapravo previše MB jer kupnjom bona za 55 kn dobije još i 500MB.
    To je ova srednja tarifa http://www.tomato.com.hr/tarife

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moje dijete ima bonbon 300min 200smsova mjesečno 45kn. Nema internet nego samo doma preko wi-fija.
    I prebacuje joj se ostatak u idući mjesec.

  39. #89
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moj ima na bon bonu 1,6 GB za 30kn, što ne potroši prenosi u sljedeći mjesec ukoliko mu na vrijeme kupimo novi bon, što redovito zaboravljamo. Razmišljam da mu uzmemo pretplatu.

  40. #90
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja nemam signal parsto metara od antene. prvi razlog.
    drugi - mob su mi namjestili na VIP internet (?) u t-centru, tako da nisam imala pristup internetu, osim na javnim wi-fi mrežama.
    treći - svaki put u noći prije isteka tarife - moj mob se baš spojio na internet i potrošio dio cifre koja je bila uplaćena za sljedeće razdoblje.

    sad sam na pretplati tomato (bez ugovorne obveze), i jako sam zadovoljna. signal svuda, nemam ovakvih gluposti.

  41. #91
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja imam obiteljsku tarifu kod T- mobilea.
    Tri broja za 327 kn. (svaki po 109 kn s radijskom frekvencijom uključenom)
    Pozivi i sms neograničeni prema svim mrežama i bez naknade za uspostavu poziva.
    Svaki broj ima 7 GB interneta i svaki broj ima jednu opciju po izboru besplatno (Max tv, Deezer. navigacija...)
    Puno povoljnije od bonova kako god da se okrene.
    Mislim da bi se to moglo dogovoriti za troje djece, odnosno roditelji dogovore i plaćaju, a klinci koriste.

  42. #92
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete ima bonbon 300min 200smsova mjesečno 45kn. Nema internet nego samo doma preko wi-fija.
    I prebacuje joj se ostatak u idući mjesec.
    i koliko obično prebaci?

  43. #93
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja sam zadovoljna s mrezom. S tim prebacivanjem mi se nakupilo minuta i smsova hrpa, gigi jedno vrijeme sam imala isto cijelo cudo dok mi mali nije skurio negdje u gostima ovaj mjesec(mislim da su mi za to poslalo obavijest). Od pocetka mjeseca surfam van paketa i potrosila sam cca 15kn.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •