Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 174

Tema: Kako da ju nagovorim da više jede? (Ilitiga kako udebljati dijete :))

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Hmmm, a za što je predviđeno životinjsko meso? Pa ga ipak velika većina čovječanstva konzumira.
    Iako sam 20 godina bila vegetarijanac, smatram da su ljudi svejedi. Ali ne mesožderi, pa je meso dva-tri put na tjedan sasvim dovoljno.

  2. #52
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zar bi se uvodila dohrana od šest mjeseci, kad bi sa 14 mjeseci mm bilo dovoljno? Jer koliko ja kužim Mojcu, dijete baš nije prihvatilo dohranu, odnosno
    meni se čini da se radi o nekim premalim količinama. Ne mislim da mm u toj dobi nešto specijalno doprinosi rastu i razvoju.
    u toj dobi mm više nije dovoljno kao isključivi izvor nutrijenata i kalorija
    ali je itekako dovoljno kao mliječni obrok/obroci
    i nije točno da u toj dobi ne doprinosi rastu i razvoju

    In the second year (12-23 months), 448 mL of breastmilk provides:
    • 29% of energy requirements
    • 43% of protein requirements
    • 36% of calcium requirements
    • 75% of vitamin A requirements
    • 76% of folate requirements
    • 94% of vitamin B12 requirements
    • 60% of vitamin C requirements

    – Dewey 2001

    http://kellymom.com/ages/older-infant/ebf-benefits/

  3. #53
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa vidiš, mlijeko teliće nije predviđeno za ljude, a meso telića kao jest. Vjerujem da bi krava radije dala
    svoje mlijeko, nego svog telića. Hoću reći, subjektivne su to procjene. Mrvica naribane tamne čokolade ne
    smatram da smeta djetetu. Na sitno nasjeckano malo domaćeg špeka je po meni bolje od npr. kvinoje
    uzgojene ko zna gdje.
    No rekla sam svoje mišljenje, malo je kao počelo prepuc. a to ne bih, ne bih da te ometam u poslu. Treba zaraditi za kruh.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa laumi Dijana je i napisala da nije dovoljno kao isključivi izvor.
    Ako pola litre mm zadovolji 30% potreba za kalorijama onda ostalih 70% treba odnekud doći - i to uz pretpostavku da dijete uopće popije pola litre mm na dan.

  5. #55
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    iz osobnog iskustva, moje dijete je odbijalo dohranu do godine dana, ali je ipak lijepo napredovala samo na majčinom mlijeku (s godinu dana 9200 g; rođena s 3200 g)
    do 18 mjeseci jela je zanemarive količine ostale hrane, mlijeko joj je i dalje bilo glavna hrana. i dalje je napredovala i u visinu i težinu. krvna slika je isto bila u redu, ni traga anemiji. znači, ne možemo reći da je u toj dobi majčino mlijeko zanemarivo za rast i razvoj.

    ne kažem da ne treba inzistirati na uvođenju dohrane (ja sam redovito nudila, više puta na dan, u vrijeme naših obroka), ali dokle god dijete napreduje i dok je krvna slika u redu, mislim da se ne treba zabrinjavati.

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa čuj, topic je otvoren jer dijete ima malo kila, onda izgleda da ipak postoji problem.

  7. #57
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa valjda je i mlijeko drugačije od majke do majke, ili od trudnoće do trudnoće, ili od djeteta do djeteta, ili sve to skupa. Netko će
    eto kao laumino dijete dobro rasti samo na mm, a neko neće. Bit je da dijete raste i razvija se, ali ako to nije baš slučaj, valjda
    treba vidjeti što se može učiniti.
    Po meni, mojca ne treba nagovarati dijete da više jede, već nagovoriti sebe da pokuša dati kaloričniju prehranu.

  8. #58
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa laumi Dijana je i napisala da nije dovoljno kao isključivi izvor.
    Ako pola litre mm zadovolji 30% potreba za kalorijama onda ostalih 70% treba odnekud doći - i to uz pretpostavku da dijete uopće popije pola litre mm na dan.
    ja sam shvatila da je Dijana rekla da majčino mlijeko u toj dobi više nije naročito korisno i da zato treba nuditi kravlje.
    ako dijete pije majčino mlijeko, zašto inzistirati na uvođenju kravljeg? naš pedijatar kaže da je djetetu nakon godine dana potrebno oko pola litre mlijeka ili mliječnih proizvoda. znači, pola litre majčinog mlijeka (uz ostalu hranu) zadovoljava potrebe djeteta za mliječnom hranom nakon godine dana.

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vidiš, mlijeko teliće nije predviđeno za ljude, a meso telića kao jest. Vjerujem da bi krava radije dala
    svoje mlijeko, nego svog telića. Hoću reći, subjektivne su to procjene.
    Nisu. Fiziologija ljudske čeljusti, oblik i raspored zuba govori o tome.

  10. #60
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam shvatila da je Dijana rekla da majčino mlijeko u toj dobi više nije naročito korisno i da zato treba nuditi kravlje.
    ako dijete pije majčino mlijeko, zašto inzistirati na uvođenju kravljeg? naš pedijatar kaže da je djetetu nakon godine dana potrebno oko pola litre mlijeka ili mliječnih proizvoda. znači, pola litre majčinog mlijeka (uz ostalu hranu) zadovoljava potrebe djeteta za mliječnom hranom nakon godine dana.
    Mislim da uz cjelonoćna nacicavanja Smjehuljica dobije i više od pola litre majčinog mlijeka na dan.

  11. #61
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa čuj, topic je otvoren jer dijete ima malo kila, onda izgleda da ipak postoji problem.
    i zato su savjeti koje ste dali Mojci da djetetu nudi kaloričniju hranu skroz ok.
    ja sam reagirala na tvrdnju da majčino mlijeko nakon godine dana ne doprinosti bitno rastu i razvoju. (i navela primjer svojeg djeteta.)
    zašto bi majčino mlijeko nakon godine dana bilo lošije od kravljeg?

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    AKO dijete popije pola litre mlijeka dnevno to mu po ovome što si ti poslala zadovolji 30% kalorijskih potreba.
    Znači da ostalih 70% treba odnekuda dobiti.
    Ako dijete malo jede onda se obično savjetuje da mu se to što jede kalorijski pojača (iako je i to upitno jer onda neki pojedu još manje te kaloričnije hrane) - a kako ćeš djetetu te dobi kalorijski pojačati nego masnom hranom kao što je punomasno mlijeko, putar, vrhnje itd.
    Znači ako griz skuhaš na mlijeku to je kaloričnije nego da si ga skuhao na vodi. Dijete (teoretski) pojede griz i dobije više kalorija.

  13. #63
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    više sam zaboravila kad šta ide, ali je li ti opcija da neku hranu pripremaš na svinjskoj masti (po mogućnosti domaćoj)?

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    zašto bi majčino mlijeko nakon godine dana bilo lošije od kravljeg?
    ama nije lošije nego se kravljim pojačavaju kalorije tog griza koji pojede.
    Može se griz skuhati i na mm.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sa špekom?! S 15 mjeseci?

    O ostalim namirnicama sam već pisala u prethodnim postovima.

    Čokolada nije hrana. Čokolada je prerađevina puna svega i svačega... i iako sam ja ovisnik o njoj, smatram da nema što raditi u prehrani 15 mjesečne bebe.
    spek je super, bolji nego salama.

    A kad radiš griz, zobene ili sto već na kraju dodaj zlicicu maslaca unutra, pa voće , pekmez ili sto već stavljas.

  16. #66
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    spek je super, bolji nego salama.
    Definitivno. Ali, zar s 15 mj?

  17. #67
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mima, ok mliječni proizvodi kao što su sir, jogurt, vrhnje
    ali zašto kravlje mlijeko za piće? kako može biti bolje za dijete od majčinog mlijeka?
    mlijeko majki koje doje stariju djecu je još koncentriranije hranjivim tvarima.

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno. Ali, zar s 15 mj?
    Ja sam davala . Jako sitno nasjeckan. Domaći , bez aditiva i vise masni , manje slani.

  19. #69
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ama nije lošije nego se kravljim pojačavaju kalorije tog griza koji pojede.
    Može se griz skuhati i na mm.
    ovo ne dovodim u pitanje.

  20. #70
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ponavljam, svinjska mast, nije slana. ima kalcija i ne znam čega već. ako je bude htjela, meni je to ko klinki uglavnom kvarilo sve obroke.

  21. #71
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Priznajem da je meni svinjska mast malo brrr.
    U bilo kojoj dobi.
    Ali pršut mi je ok.

    Pustiti ću koji dan da mi se kiseli misao o masti i špeku.

  22. #72
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Svinjska mast i k tome domaća...super stvar.
    Odi na sajt kod Anite Supe pa kiseli misli

  23. #73
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A jajca? Pečena (na masti), mekokuhana? Čini mi se da nisi spomenula?

  24. #74
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    A jajca? Pečena (na masti), mekokuhana? Čini mi se da nisi spomenula?
    Tvrdokuhana neće.
    Meko kuhana nisam ni probala, to nije konzistencija koju hoće. To bi joj bilo bljak.

  25. #75
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mojca, mislim da se stvarno ne trebaš bojati zdravih masnoća - svinjska mast, jaja, vrhnje (Veronikino npr.), maslac

  26. #76
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    e, da, i mesne juhe (pogotovo ako možeš nabaviti domaće meso)

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A pečena jaja? Ili što bi rekao dr. Richter "Pojede li ona nekad pohani šnicl?"

  28. #78
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    U juhu ukuhati griz knedle? Tu ide jaje i većina djece to voli. Pa probaj ponuditi i mekokuhano jaje, da sama vadi žličicom.
    Možda joj se svidi. Tvrdokuhana jaja ja izbjegavam. Kakica djeci bude tvrda od njih.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 31.01.2013. at 11:13

  29. #79
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jaje se može ukuhati u juhu ili pomiješati u neko drugo jelo (špinat, karfiol itd.).

  30. #80
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Za početak bih stvarno počela podebljati što jede i sad. Znači u pire koji jede žlica vrhnja, žlica maslaca. Žitarice nikako ne na vodi, nego dodaj ili sir ili maslac,...
    Na povrće maslinovo ulje ili maslac.
    Špek je i meni puno zdravija solucija od kupljene salame koju ti dijete ionako jede.

  31. #81
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam davala . Jako sitno nasjeckan. Domaći , bez aditiva i vise masni , manje slani.
    omiljena hrana moje 13. mjesečne žderalice
    dam joj komadić i ona veselo cucla
    čak je i njena sestra to voljela jesti kad je bila tako mala, iako smo se mučili s dohranom (jela je toliko malo do godine i pol, da skoro pa mogu reć da je bila isključivo dojena). Jednog dana je počela jesti i od tada ne prestaje.
    malo sam krivo rekla, nismo se zapravo 'mučili' s dohranom, nudili smo joj hranu, raznu, svaki dan, a ona nije htjela jesti, ali nudili smo. Bila je mršava, i stalno su nam govorili da je premršava. Ali je bila zdrava, krvna slika savršena, puna energije, vesela, razigrana
    dijete koje je gladno i koje ne dobiva nutrijente koji su mu potrebni nije puno energije, razigrano i veselo - pa smo onda odlučili da se nećemo brinuti, počet će jesti kad joj bude potrebno. I tako je i bilo

    e, da još sam se sjetila, kad sam počela raditi, ona bi ostala doma s mm-om, i onda je uvijek jela puno puno puno više nego kad sam ja bila kući. Morala je nekako nadomjestiti mlijeko.

  32. #82
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Dodatak: e da, jaje kao što je i neko rekao, može se dodati u špinat, ili u pire u krajnjem slučaju, u povrće,...

  33. #83
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Na temu tvrdo kuhanih jaja, sjećam se da nam je profesor biologije na faxu rekao da tvrdo kuhano jaje ustvari ima negativan broj kalorija jer tijelo više kalorija potroši da ga probavi nego što iz njega dobije. Na što su neke cure odmah upitale bi li to onda bila dobra dijeta

    Tako da ja bih birala meko kuhano ili na oko, moj voli umakat kruh u njega, ali ako tvoja ne voli tako gnjecavo, možda bolje kajgana.

  34. #84
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    e, da, i mesne juhe (pogotovo ako možeš nabaviti domaće meso)

    Da, to dobiva.
    Zapravo i sve ostalo, osim masti i špeka.

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Jaje se može ukuhati u juhu ili pomiješati u neko drugo jelo (špinat, karfiol itd.).
    Aha, to nekad napravim. Jaje smutim pa ga polako "spuštam" u juhu.

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pire ne jede. Bljak.
    Inače ga radim s vrhnjem.

    Mogu u žitarice, ako ih same kuham, što je rijetko, većinom to bude neki rižoto ili orzoto, na kraju kuhanja dodati maslaca.

  37. #87
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    onismo se zapravo 'mučili' s dohranom, nudili smo joj hranu, raznu, svaki dan, a ona nije htjela jesti, ali nudili smo. Bila je mršava, i stalno su nam govorili da je premršava. Ali je bila zdrava, krvna slika savršena, puna energije, vesela, razigrana
    dijete koje je gladno i koje ne dobiva nutrijente koji su mu potrebni nije puno energije, razigrano i veselo - pa smo onda odlučili da se nećemo brinuti, počet će jesti kad joj bude potrebno. I tako je i bilo

    e, da još sam se sjetila, kad sam počela raditi, ona bi ostala doma s mm-om, i onda je uvijek jela puno puno puno više nego kad sam ja bila kući. Morala je nekako nadomjestiti mlijeko.
    Ista stvar. Odbijala je bilo kakvu hranu dok se nismo počeli s adptacijom na čuvailicu, pa sam ja na sve dulje vrijeme izbivala.
    Energije joj ne fali, navečer kad legnemo, ona je još u pogonu i hopše po krevetu...

  38. #88
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    [QUOTE=tangerina;2331494možda bolje kajgana.[/QUOTE]

    Vidiš.. to mi nije palo na pamet. Budem probala.

  39. #89
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Jel znate da je nekada davno u Zg postojao centar ili ustanova u koji su se slala djeca da se udebljaju. Moja stari bio tamo kao dijete i često spominje kako su ga slali na Sljeme da se udeblja. E sad, je li to bilo na Sljemenu ili su samo išli na Sljeme, nisam pitala.

  40. #90
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pitat ću svekra, on sve takve stvari zna.

  41. #91
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Znam da je MM u davno doba dok je bio dijete dobio upalu pluća i bio užasno mršav.
    Za oporavak je propisano 4 puta tjedno varivo grah sa špekom i nakon obroka odmoriti pola sata.

  42. #92
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što u dobi od 14-15 mjeseci majčino mlijeko više ne zadovoljava prehrambene potrebe za rast i razvoj. I moja curka od 20 mjeseci još sisa, (kraj nam se ni ne nazire), ali i konzumira mlijeko. Ja vidim razliku između moje dvije cure, od kojih je jedna pila mlijeko, a druga ne. Druga bolje napreduje, as simple as that.
    Naravno, samo moje mišljenje.
    Prije svega, jako je tesko na uzorku dvoje djece davati nekakve zakljucke o tome koja je namirnica dobra za rast i razvoj djeteta.
    Drugo, svoje misljenje o majcinom mlijeku temeljis na krivim informacijama.
    Iskljucivo majcino mlijeko ne zadovoljava prehrambene potrebe djeteta, ali uz ispravnu, raznoliku prehranu svim ostalim namirnicama (kako bi i trebalo biti u svim dijelovima svijeta gdje je takva prehrana relativno lako dostupna), ono je itekako nutritivno i imunoloski vazna namirnica.

    Majcino mlijeko u prehrani starijeg djeteta neusporedivo je vrijednije od kravljeg, tu nema govora. Ima ga manje, ali su sastojci koncentriraniji, i nutritivni i zastitni.
    Ima masa istrazivanja koja podupiru ovo sto sam napisala (dovoljno je uguglati "benefits of extended breastfeeding").

    Mojca, ukoliko ne zazires od fermentiranih mlijecnih proizvoda, oni su dobra zamjena mlijeku u prehrani, iako ja ne smatram kravlje mlijeko necim sto bi MORALO biti zastupljeno u prehrani djece. Mi koristimo mlijeko umjereno, ali domace "sirovo".

    Edit: tek sad vidim da je laumi "pokrila" dio s pravim info o produljenom dojenju
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 31.01.2013. at 13:08

  43. #93
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da dodam. Ne smatram mliječne proizvode nužnim u prehrani djeteta koje doji, (mada moje dijete jede puno mliječnih proizvoda), ali u mojcinom slučaju je s punomasnim mliječnim proizvodima nekako najlakše "podebljati" kalorije u toj dobi.

  44. #94
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kajgana sa ribanim sirom i vrhnjem.
    Meko kuhano jaje umijesano s narezanim kruhom i slaninom.
    tvrdi masni sir
    sir i vrhnje

  45. #95
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ali tamo na Lchf topicu svi tako jedu da bi smršavili

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali tamo na Lchf topicu svi tako jedu da bi smršavili
    Ne jedu žitarice , krumpire i mahunarke.

  47. #97
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne jedu žitarice , krumpire i mahunarke.
    Istina. Znači, treba i low i high za smršavit, u tome je ralika.

  48. #98
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Istina. Znači, treba i low i high za smršavit, u tome je ralika.
    tako je .
    Masnoce plus ugljikohidrati = debljanje
    masnoce , a ugljikohidrati nisko= mrsavljenje

  49. #99
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja i dalje ne kuzim u cemu je problem sa smjehuljicom.

  50. #100
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja i dalje ne kuzim u cemu je problem sa smjehuljicom.
    Ni ja. Zašto bi se trebalo dijete na silu debljati ako je inaće zdravo i normalno napreduje? Da zadovolji normative... Ne kužim....

    Pa nismo baš svi po JUS-u...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •