Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 174 od 174

Tema: Kako da ju nagovorim da više jede? (Ilitiga kako udebljati dijete :))

  1. #151
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moje dijete je uvijek prestalo jesti dohranu kad su rasli zubići, ili kad je bio bolestan. To je normalno, ali zna biti problematično kod te "niskokilažne" djece, jer oni odmah gube na kilaži.

  2. #152
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Smjehuljice posebno me raduje sta se spontano sve manje budi po noci
    off topic. Kad ti se ujutro budi, prije nego odes na posao, ili uspije jos malo odspavat i bez tebe?
    Dok je nacicavala cijelu noć bilo je dana kad je i do 10.15 spavala.
    Jučer sam oko 8.20 ušla u krevet da ju podojim, da cice budu ispražnjene prije dolaska na posao, pa se nacicala, probudila i ustala. Jutros se probudila oko 7.55 i cicala do 8.15, sve u polusnu, ali koncu ipak nije ponovno zaspala, već je ustala.
    Ali, ako uzmeš u obzir da ja ustajem u 6 - 6.10, a MD oko 7.15-7.30, pa bi ipak rekla da je odgovor na tvoje pitanje da.

  3. #153
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ajme mojca, smjehuljica je prepreslatka.
    I čini mi se nimalo premršava.
    Mislim da se bespotrebno brineš.

  4. #154
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I to što se ljepila /ljepi na tebe je normalna reakcija na to da si počela raditi.

  5. #155
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    I to što se ljepila /ljepi na tebe je normalna reakcija na to da si počela raditi.
    Ma jasno. Ja joj tu potrebu podržavam i nosam ju u slingu, ne mičem s od nje... ni po danu ni po noći.

  6. #156
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme mojca, smjehuljica je prepreslatka.
    I čini mi se nimalo premršava.
    Mislim da se bespotrebno brineš.
    Baš sam i ja htjela napisati isto, izgleda baš taman (i mali slatkiš je naravno)

  7. #157
    glacova avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    330

    Početno

    Kod nas je malo drugačije.Ima 15 i pol mjeseci i jede normalno,doduše,još se borimo s komadićima,preferira kašasto,ali jede.
    Problem nastaje kad je bolesna. Odbija svaki oblik hrane osim cice. Neće ni sokove ni čajeve,ništa,samo vodu.
    U tim trenucima sam presretna što nisam još odustala od dojenja jer inače bi mi dijete valjda završilo na infuziji!
    Do sada smo imali sreće,viroze nisu trajale predugo,ali sada su se u dva tjedna zaredale jedna na drugu,pa povračanje pa proljev i izgubila je pola kilograma!
    Inače nije bucmasto dijete,imala je 10,3 a visoka je 80.05 i sad izgleda kao da je došla, kako bi rekla moja mama,iz Bijafre. Dobro,pretjerujem,ali puno je to u dva tjedna!
    Da li da prestanem i pomirim se s time ili postoji nešto,bilo što kako bi se barem malo ublažio gubitak težine.
    O krvnoj slici ne smijem ni mislit!

  8. #158
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Iako smo izašli iz ove dobne skupine, podižem...

    Nikad nije počela nešto super jesti... ali je napredovala, mršaviaca, ali nisam brinula... do prošlotjednog gubitka težine. Dakle, za koji dan će imati točno 3 i pol godine... pred par tjedana smo jedva dogurali do 13,1 kg... i onda ju je srušio adenovirus i opet je na 12,6 kg.

    Ne znam da li tražim savjet ili samo kukam... ali meni se ovo čini premalo...

  9. #159
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kad je ozdravila? moj nakon što ozdravi zna ući u fazu ogromne gladi kad jede jede jede i nadoknadi propušteno, pa se nadam da će i tebe pogodit jedan takav deus ex machina

  10. #160
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Mojca, moja je isto 3,5 godine i takoo vrti se između 13-14kg..ako je bolesna u 2-3dana izgubi kilu, a mjeseci joj trebaju da je dobije natrag...moja je sitna cijela i nije mi uopce mršava.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od anabeg : 13.04.2015. at 09:31

  11. #161
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    kad je ozdravila? moj nakon što ozdravi zna ući u fazu ogromne gladi kad jede jede jede i nadoknadi propušteno, pa se nadam da će i tebe pogodit jedan takav deus ex machina
    Zadnja temperatura je bila u petak, još je na antibiotiku... do sad nije ogladnila... Istina, kekse i sl bi jela... ali ja ne dam.
    Ludim.



    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, moja je isto 3,5 godine i takoo vrti se između 13-14kg..ako je bolesna u 2-3dana izgubi kilu, a mjeseci joj trebaju da je dobije natrag...moja je sitna cijela i nije mi uopce mršava.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

    Ma i moja je sitna... ali se više ne mogu vaditi na to... ispod donje percentile je. Trebalo nam je pola godine za doći sa 12,5 na 13 kg... i sad u par dana nazad.

  12. #162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Cuj, ne kuzim zasto joj ne das kekse?
    dijete je u oporavku od bolesti, treba kalorije, izbirljivo je i mrsavo.
    Pitanje glasi da li zelis da ona dobije koju kilu ili da jede ( SAMO?) ono sto ti mislis da treba?
    To dogovori sama sa sobom.

  13. #163
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj ima 3,5 godine i 14 kg. Do sad nisam ni pomisljala da je premrsav... visok mozda 110. Je on mrsav i slabo jede, ali ja nekako idem s time da on valjda zna koliko mu treba. Istina, on nije skoro nikad bolestan, pa se kile ne smanjuju.
    Ja sam visoka 176 i na tu visinu sam do prije 10 god imala 45 kg. I uvijek su me svi, cijeli moj zivot maltretirali da jedem, ludila sam od toga. Zato valjda sad pustam.

  14. #164
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dam joj kekse, samo ne onoliko koliko bi ona htjela. Tri napolitanke su joj dosta. Dovoljan je jedan čoko-junkie u kući.

  15. #165
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dam joj kekse, samo ne onoliko koliko bi ona htjela. Tri napolitanke su joj dosta. Dovoljan je jedan čoko-junkie u kući.
    Ona je mrsava ( izmedu ostalog) jer ne unosi dovoljno hrane, odnosno makronutrijenata ( ugljikohidrata, masnoca, proteina, tj. kalorija.
    keksi su kalorije i makronutrijenti , pa u slucaju pothranjenosti i bolesti bolje i ( privremeno) vecinom prazne kalorije nego manjak.
    a ocisnost o seceru ne nastaje samo tako jer netko u djetinjstvu jede ponekad deset napolitanki , ne ( recimo?!) tri.

  16. #166
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    kad su moje bolesne ja budem sretna ako pojedu monte ili smoki, samo da nesto stave u usta...

  17. #167
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    eto i onda će netko napisat ogorčeni članak da će rode prije pustit dijete da umre od gladi nego da mu daju puding i napolitanke

    mojca, razumijem ja tebe, ali slažem se sa sirius
    bi li upalilo neko kompromisno rješenje, kao npr čokoladni muffini sa ribanom ciklom (uopće se ne osjeti, a valjda i dalje ima željeza)?

  18. #168
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nije više bolesna, normalno funkcionira, još uvijek je na antibiotiku, ali je skroz ok. Kad je bila zbilja bolesna išla sam joj kupiti čokolino po prvi put u životu, ne bi li bar nešto pojela... pa nije ni to. Naravno da ne bi pustila dijete da gladuje.

    Radi se o tome da ona jednostavno unosi koliko joj treba za dnevnu potrošnju, ali ne i za zalihe... i ima svoja pravila... meso ne jede s UH... što je super za mršavljenje, ali ne i za debljanje. Ili si napuni trbuh vodom i onda joj hrana ne treba... za ručak danas je imala omiljeni hrskavi krumpir i piletinu... cijeli zabatak (sa kožom) je oglodala... uz to dosta zelja na salatu, ... krumpir jedva da je pogledala... Za desert sport keks kod dede.
    Za večeru je pojela 4 čevapa (imali smo jučer roštilj, pa je svega ostalo), ni čuti o kruhu, pa sam joj išla raditi palačinke, ne bi li bar neki UH pojela... pojela je jednu palačinku... i to jedva.
    Inače više jede navečer... ujutro slabo, danas sam utrpala u nju masni doručak (prženice).
    Ali, ona ne staje, stalno je u pokretu... sve potroši.
    Imala je i dva među obroka, ujutro trećinu banane i šaku badema, popodne zdjelicu kiselih krastavaca. Počelo je s "daj mi kiseli krastavac", završila na cijeloj zdjelici. Malo kasnije kekse i bombone kod susjede.

    Gledam od frendice klinku, pojede dva tanjura graha i traži još... a moja bi pojela jušni dio i koje zrno graha i to bi joj bilo dosta... i sve i tom stilu.

    Jede jako raznoliko, svo voće, povrće, mahunarke, integralnu tjesteninu, bijelu tjesteninu... špek, šunku, jogurt s žlicom pekmeza... ali od svega pojede po malo... ne znam da li je tri put pojela cijeli jogurt. Čak i lazalicu liže tri dana... Jedino Pez bombone smaže cijeli paketić odjednom.

  19. #169
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    eto i onda će netko napisat ogorčeni članak da će rode prije pustit dijete da umre od gladi nego da mu daju puding i napolitanke

    mojca, razumijem ja tebe, ali slažem se sa sirius
    bi li upalilo neko kompromisno rješenje, kao npr čokoladni muffini sa ribanom ciklom (uopće se ne osjeti, a valjda i dalje ima željeza)?
    Pojela bi pola muffina...

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Mojca moja ti je takva , uvijek je na donjoj granici tezine ili ispod nje. Isto ujutro malo jede.
    U dobi tvoje nema sanse da bi pojela dva tanjura graha, to je bilo vise par zlica.
    A sad u skoli vecinom joj frendice profitiraju od sendvica, cak sam dobila i pohvale za sendviče no naravno ne od nje . Ali zato sada moze pojesti dosta graha jer je kad dode iz skole gladna je ko vuk.

  21. #171
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mojca , nitko ne kaze da bi pustila dijete da gladuje.
    Ali ako je tako kao sto pises, ako jede raznoliko, u cemu bi onda bio problem dati vise od tri keksa kad ocito keksi moze pojesti vise od tri ?
    I ako dijete ne jede puno za obrok, onda joj cesece treba nuditi meduobroke koji su (i !) bogatiji kalorijama, da se dnevni unos poveca.

  22. #172
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Zato jer nakon više keksa (konkretno napolitanki ) za međuobrok neće htjeti ni ono malo za obrok.

  23. #173
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Mojca, moja ima 8 i voli jesti (i zdravo i nezdravo), ali je prije 20ak dana imala virozu s visokom temperaturom. Prva 2-3 dana je ok jela, sli iducih tjedan dana vrlo malo.
    Treba i tvojoj vremena da se oporavi.
    Moja je jela pet dana jaja i vocne sireve, a sad opet tamani sve.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    14

    Početno

    Mojca, evo jedan prijedlog za slatkise a sve zdravo i deblja. moj malisa, kojeg isto tako pokusavam udebljati jer je ispod crte i grozan je sa hranjenjem. jede male porcije i pokusavam na svaki nacin da mu utrpam proteina i dobrih masnoca (sto bas nije lako!). \
    ja sam napravila kao domacu "cokoladu": pomijesala puter, med, ulje od kokosa (ono koje ima miris kokosa), samljevene bijele bademe, cashews, lanene sjemenke i kakao u prahu. ispadne super ukusna cokolada koju ako pojede po par kasika dnevno (ili koliko god hoce) znas da je unijela dobre masnoce i nesto proteina bez ikakvih stetnih dodataka, a napravi se za par minuta. svako dijete je drugacije, mozda se njoj ne svidi, ali mislim da vrijedi probati. ti ocijeni.
    isto ako voli kikiriki puter (ili putere od bilo kojih drugih orasastih plodova), slobodno joj daji jer su to dobre masnoce. neki dan sam naisla i na ovaj recept za "debljanje" izbirljive djece, pa mozes i to probati. ja jos nisam isprobala.

    Ingredients
    1 cup peanut butter, sunflower butter or almond butter

    1 cup raw or regular honey (start with less if regular honey and add more if needed)

    3 cups rolled oats

    1/2 cup ground chia seed or flaxseed

    1 cup mini chocolate chips or cacao nibs

    1 cup any combination of nuts, seeds and soft dried fruit, such as sunflower seeds, raisins and dried cranberries

    Sweetened shredded coconut, for rolling (optional)

    Steps
    Combine the nut butter and honey in a large mixing bowl and stir until smooth. Gradually add the oats and chia seed or flaxseed. Add the cacao nibs or chocolate chips and the nut-seed-fruit mixture, and mix gently to combine.

    Use your hands to roll the mixture into balls approximately the size of ping-pong balls. If desired, roll them in shredded coconut. Place the balls in paper mini-muffin cups. At this point, you can eat them, but they’ll be less sticky after a night in the refrigerator. Layer the balls in an airtight container, using wax paper to separate the layers, and refrigerate for 7 to 10 days or freeze for up to 3 months.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •