Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Razlika između Maclaren Techno xt i xlr modela?

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Razlika između Maclaren Techno xt i xlr modela?

    Gledam ta kolica i ne vidim razliku izuzev u cijeni? Zna li tko koja je razlika? Koja su bolja za malu bebu? i da mi se ne izvrću kad stavim vrećice s placa na ručke?

  2. #2
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Razlika je u opremi: XLR ima zimsku navlaku (i možda još ponešto, zaboravila sam).
    A na vješanje vrećica s placa nemoj računati: ovo su jako lagana kolica, vjerujem jedna od laganijih na tržištu. Mislim, nama je normalno visila torba s bebinim i mojim stvarima. Plus recimo još jedna vrećica. To bi bilo ok. Ali kompletnu spizu definitivno ne bi podnijela bez "protuteže".

  3. #3
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    a može li se zimska vreća uopće montirati na Techno xt ako se kupi zasebno?

  4. #4
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ova sto se dobije s xlr se zakaci na kolica, ima i patent pa ju mozes vise ili manje raskopcati, napravljena je od istog materijala kao i kolica samo podebljana, veoma 'konkretna'.
    Ona sto se posebno kupovala me vise podsjecala na vrecu, nekako laganija...
    Ali uzmi ovo rezervom - odavno ne koristimo kolica.
    I jos - u nase doba je refuzo originalna navlaka kostala cca. 600 kn sto je bilo vise od razlike u cijeni izmedju ta dva modela.

  5. #5
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I jos odgovor na tvoje pitanje: cini mi se da ju drzi 'samo' pojas za vezivanje...

  6. #6
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Na xt mozes normalno staviti vrecu i jako je topla jer je iznutra kao flis ja mislim. Malo prati akcije je ti magic baby cesto zna dijeliti vrece za kolica ako kupis kolica a vrece kostaju oko 500kn

  7. #7
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mi smo na Maclarenu stavili zimsku vreću koja nije original (u Kiki kupili) ali je neka univerzalna i sasvim je ok odgovarala...

  8. #8
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    to su dvije različita klase kolica

    XT (imali mi sa prvom bebom) XLR (imamo sa drugom bebom).

    XLR ima drugačiju konstrukciju, kvalitetnija je i stabilnija, kolica su teža od XT za 1 kilu, dobije se dodatna oprema (ta 'tuba' za noge + debeli seat liner za sjedenje). Veća su od XT.
    zimska vreća (footmuff) smo ju kupovali za zimu i to najdeblju koja postoji (doslovno debela deka) de luxe model.

    zavisi za što ti trebaju... ako je bebica novorođenče + ljetno novorođenče uvjek preporučam XLR (ležeći dio je puno čvršći + taj debeli seat liner) maclaren nije za zimsko novorođenče ma što god za njih pisali.
    Ako je dijete veće, nema potrebe kupovati XLR dobar ti je i XT osim ako ne misliš na slijedeće dijete pa i za njega koristiti ista kolica onda uzmi XLR (jer je klasom veći i kvalitetniji)

    Najbolje ćeš znati ako odeš npr kod generalnog zastupnika (neonato u Ilici) i usporediš na licu mjesta oba modela - tada se razlike najbolje vide

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    meni su xlr super, vidi se da su veca, jača, udobnija, ali ne mogu ih nositi u jednoj ruci. Quest je puno laksi. XT nisu imali u ducanu pa nisam ni probala, on je kao nesto izmedju.

    Jel imao tko novorodence u questu?

  10. #10
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    samo da kažem da sam kupila košaru za novorođenče od Maclarena i da nam je super a montiramo je na stari model kolica (2006. god)

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Mi smo bili u Neonatu neki dan , poluprazan ducan , kaze prodavacica da im nisu isporucili vec dugo robu ...
    Gdje u Slo mogu pogledati njihova kolica ?
    Zapela sam za sivo zeleni model techno xlr , sad ih vise nigdje nema

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Moja curka ce biti jesenska beba (9.mj) i koji model po tvome bi bio prakticniji ? Xt ili xlr ?

  13. #13
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ana je zimska beba i koristili smo XLR (nismo koristili košaru niti kupovali dodatne footmuffove - dovoljan je onaj koji dobiješ s kolicima).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Hvala

  15. #15
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj RibicaSibica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo bili u Neonatu neki dan , poluprazan ducan , kaze prodavacica da im nisu isporucili vec dugo robu ...
    Gdje u Slo mogu pogledati njihova kolica ?
    Zapela sam za sivo zeleni model techno xlr , sad ih vise nigdje nema
    Ima u Dubrovniku u Magic baby
    Ma stvarno su predivna, al mislim da ce se sve prljavo vidit na njima.
    Da su barem malo laksa, i meni bi odluka bila laksa.

  16. #16

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Teta prodavacica je rekla da im je to najprodavaniji xlr model :D
    Prije koliko si vidjela taj model u magic baby-u ?

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dod...no-xlr-hr.html

    Prosli tjedan sam ih vidjela u Dbk. Vjerojatno se i mogu naruciti netom ili u neku tebi blizu prodavaonicu Magic babya.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 07.05.2013. at 12:28

  19. #19
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vi koje imate footmuff, je li on zgodan za pokriti noge vecem djetetu ili moze super posluziti i za novorodence kad su kolica u nultom polozaju? Jel pokrije veci dio bebe?

  20. #20
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Mi smo ga koristili otkad je imao 5 mj. Ako te zanima posalji mi na pp mail pa ti posaljem sliku koliko ga pokrije

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moze, tnx

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    Koliko sam shatila postoje dvije vrste footmuffa , jedna koju dobijes sa xlr modelom , ona je zapravo samo za nogice a ima i footmuff koji se kupi posebno i on ide skroz ispod djetetovih leda i kad se zakopca bebici je samo glavica vani ... Tako je meni neonato teta objasnila .

    Ja sam to rijesila tako da sam kupila slatki skafanderic koji izgleda kao vreca za spavanje i stavim bebicu unutra kad zahladi

  23. #23
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Meni koristi footmuff koji je došao uz kolica http://strollersandprams.com/strolle...no-classic/121
    Kad je hladno beba jest u skafanderu, ali i pod dekicom od flisa plus footmuff. Svakao treba voditi računa o starosti bebe osobito kad krenu minusi (neko je pravilo koliko mjeseci toliko minusa celzijevaca može)

  24. #24
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Ja imam ovaj sto se posebno kupi i odlican je

  25. #25
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    kod mene i nije hladno jer sam na jugu, tako da ipak necu unaprijed kupovati footmuff, osim ako ne nadem neki super polovni.

    E jos jedno tehinicko pitanje. POlozaji kolica.... cuje se klik na nekom polozaju, no ipak se naslon moze pomaknuti u poviseniji polozaj bez da se opet treba pritisnuti ona rucka... jel to ok? AKo je to istina, to mi je prva mana koju sam nasla na kolicima.

  26. #26
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Da onu ruckicu iza potezes samo kad spustas naslon, barem ja tako radim...

  27. #27
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bas glupo. Sad mi stariji mali stoji iza kolica i bez imalo napora digne polozaj iz nultog u polulezeci (srecom bez bebe unutra).
    Njemu zanimljivo, a ja molim boga da ga prodje taj sport
    Posljednje uređivanje od S2000 : 23.10.2013. at 22:40

  28. #28
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Molim vas neka novija iskustva. Beba treba doći u trecem mjesecu s im da za prvih mjesec dva imam kolica s košarom posudjena. Planiramo kupiti mclaren i nisam pametna da li xt ili xlr. drugo nam je dijete i svakako ću kupiti rabljena.

  29. #29
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Nitko nista? Plizzz...

  30. #30
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Xt su laksa, xlr glomaznija... ako vec imas ta s kosarom, mozdace ti biti bolje xt, kad vec uzimas kisobran.

    Ja imam xt ali mislim da cu ih koristiti jos na proljece/ljeto.

  31. #31
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Hvala puno.
    Pa nekako mi se cini da ce vec nakon dva mjeseca taman kad otopli moc u njih..
    Ionako idu u cistu 0 i jedna i druga.
    Jesi ti ta imala isto i jos imas maclaren techno xt od rodjenja ili?

  32. #32
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Giuseppe draga, mi imamo xlr od rođenja. Da sam opet moram kupiti, uzela bi xt jer su malo kompaktnija i lakša. Ako već imaš za prva dva mjeseca košaru, onda pogotovo. Mi smo se odlučili za xlr jer smo znali da nam košara ni ne treba obzirom na to da ja H došla na početku ljeta.

  33. #33
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Pa da. Tako nekako i ja razmisljam. Puno hvala.
    Nevjerojatno kako ta kolica drze cijenu i rabljena.

  34. #34
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno.
    Pa nekako mi se cini da ce vec nakon dva mjeseca taman kad otopli moc u njih..
    Ionako idu u cistu 0 i jedna i druga.
    Jesi ti ta imala isto i jos imas maclaren techno xt od rodjenja ili?
    Da, imam ih od rodenja malene (ona je rodena krajem 9.mj).

  35. #35
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A sad bi najradije da imam quest ona su jos laksa.

  36. #36
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Mi valjda jedini imamo najlakši model VOLO, samo 4kg!!
    Za većinu vas ima jedan veliki nedostatak, a to je da se ne spušta naslon u ležeći položaj!
    Nama to nije ni trebalo jer smo ih uzeli kad je mala imala godinu i prestala spavat u kolicma , točnije trebala su nam kvalitetna kolica koja će izdžati bar dvije godine odvoženja i dovoženja djeteta u jaslice.
    Uvjet je bila i dobra cerada , solidna košarica, i naravno lagana s remeom za nositi na leđima, jer jaslice su bila na prvom katu i svaki dan je trebalo uprtit malu i kolica zajedno i po stepenicama gor-dol.
    Zaključili smo da su to jedina kolica koja zadovoljavaju te uvjete i našli ih na nekom sniženju za 780kn. (crvena)
    S tugom su umirovljena neki dan.

  37. #37
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    joj i ja patim na techno xt, al dok sjednu neki konkretniji novci, mozda vec bude kasno... moj medonja ima vec skoro 15kg (s 15,5 mj )
    Ima li tko iskustva s tezim klincima? Nadam se da se to ne raspadne onda?
    Moji se vole voziti kad su duze staze u pitanju. I curka od 3,5 godine se voli uvalit u kolica. (Isto ima 15kg)
    Samo me ta kilaza brine.
    Inace mi je xt

  38. #38
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ne ne, svakako moram uzeti ova sto idu u 0. Ne vjerujem da ce mi se s 3 ili 4 mjeseca dijete posjest. Mora biti na ravnom.
    Definitivno cemo uzeti xt. Samo da uhvatim neku dobru priliku.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Evo da malo podignem temu.
    Bebac ima 3mjeseca i imamo posudenu maxi cosi mura 3 kolica koja su super za onog koji nema niti jednu stepenicu, ali ja sam pocela zbog te tezine i nespretnosti izbjegavati setnje.
    Htjela bi kupiti Mclaren kolica, ali neznam koji model bi mi bio bolji xt ili xlr?
    Dolazi zima, beba jos ne sjedi...
    Molim iskusne mclaren vozacice za savjet.

  40. #40
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I jedan i drugi idu u nulu. Posto beban vec ima tri mjeseca mislim da je i xt skroz ok. Ona su nesto uza. Ja imam xt i skroz sam zadovoljna.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Mogu li npr staviti dekicu ispod bebaca obzirom da zima dolazi?

  42. #42
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I mi imamo xt ali smo ih kupili tek kad je malena navršila godinu dana. Tesko da ispod mozes staviti dekicu, mislim da ce smetati pojasi, ali mozda je dovoljno da bebu pokriješ dekom?
    Maclaren ima i one zimske vreće, doduše dosta su skupe ali vjerujem da pasu i neke druge. Ja sam na ta kolica stavljala bugaboo vreću (footmuff) i pasala je.

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Glupo pitanje, ali nisam nikad imala takva kolica pa neznam, veze li se i beba s tim pojasevima?

  44. #44
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Pa da, mora se vezati jer to nije košara a niti ima zaštitu sa strane i ispred- znaci ako se ne zaveže mogla bi ispasti, odsklizati, kakogod

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Hvala, nisam jos ni vidjela ta kolica uzivo niti sam ikad imala kisobran kolica pa neznam.

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Evo mene sa jos jednom nedoumicom. Imam priliku povoljno kupiti deluxe navlaku, onu s krznom, da li mi je to potrebno?
    Nekak si mislim da mi treba obzirom da mali ima tek tri mjeseca.
    I jos nesto, koliko sve te mclaren vrece pokrivaju bebu ako je naslon u skroz lezecem polozaju?

  47. #47

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Sad sam vidjela da nulti polozaj i nije bas ravan. Smije li bebica onda u ta kolica?

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Evo, da se pohvalim, kupili smo xlr.
    Da li ste prali svoja kolica nakon kupovine? Oprati cu liner i jastucice sigurno, ali dvojim se oko ostalog. Naime, imaju onaj "kinesko novi snjof" i trenutno su na luftanju.
    Ako jeste, imate li koji savjet u vezi pranja?? Sa Murom sam se oko tog jako namucila.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam vidjela da nulti polozaj i nije bas ravan. Smije li bebica onda u ta kolica?
    Da podignem temu...

    Beba se trebe roditi sredinom kolovoza. Gledali smo XLR model pa me zanima je li mi uopće potrebno kupiti dodatno košaru za prvih par mjeseci? I je li taj nulti položaj baš pravi nulti i je li tvrd? Smije li se vozit beba uopće tako?

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •